Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13001) kbalazsa válasza maestro87 (#13000) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Primary partícióból 4 db-ot lehet maximum egy diszken létrehozni. Ami a lényeg, hogy csak primary partíció lehet boot-olható (abból is csak az aktív, amiből meg csak 1 lehet).
Tehát ha a 35GB-os partícióra a későbbiekben telepíteni szeretnél, akkor legyen Primary. A maradékot létrehozhatod Primary-val, vagy Logical-ként is, ez utóbbin aztán még létre kell majd hozni egy kiterjesztett partíciót is.
A későbbiekben ezt így odaadhatod a telepítőnek is (XP, vagy Win7 egyremegy), a Windows és a bootloader dolgok (amik kötelezőek, nem tudsz tőlük megszabadulni) így a 35-ös részre kerülnek majd (és mivel nem lesz több partícionálatlan terület a Win7 sem fog külön 100MB-os partíciót létrehozni magának).

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13002) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Melyik programot ajánljátok a külső 2.5"-os merevlemezem hibaellenőrzésére, ami megjelöli a hibás részt és nem fogja utána használni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#13003) koxes válasza kbalazsa (#12994) üzenetére


koxes
tag

így van :DD
igazából vissza akarom vinni gariba de sentinel szerint még kevés a hibás szektor (41) és biztosra akarok menni, csak vigasztal hogy folyamatosan romlik naponta 1-2 hibás szektor keletkezik rajta.

(#13004) maestro87 válasza kbalazsa (#13001) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi szépen! :R
Így már kapizsgálom.

(#13005) G@ß! válasza kbalazsa (#12993) üzenetére


G@ß!
őstag

Usb-n csatlakoztattam.
Nincs külső tápja, direkt ilyet vettem...

Ötlet?

(#13006) kbalazsa válasza G@ß! (#13005) üzenetére


kbalazsa
senior tag

1 db USB csatlakozója van?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13007) G@ß! válasza kbalazsa (#13006) üzenetére


G@ß!
őstag

1
Próbáltam más usb csatiba is bedugni.

(#13008) kbalazsa válasza G@ß! (#13007) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Lehet, hogy a noti USB nem ad eleget a winyónak.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13009) G@ß! válasza kbalazsa (#13008) üzenetére


G@ß!
őstag

Sztem mivel szabvány az usb, ezért nem lehet ilyen probléma...
Inkább valami beállítási problémára tippelek...

(#13010) ANT válasza G@ß! (#13009) üzenetére


ANT
őstag

Vagy kábelhiba. Más gépen működik?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#13011) Pubszon válasza G@ß! (#13009) üzenetére


Pubszon
veterán

Havernak egy másik USB kábellel nem működött, mert hosszabb és vékonyabb volt mint a gyárija, hiába szabvány. ;)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#13012) G@ß! válasza ANT (#13010) üzenetére


G@ß!
őstag

Asztalin ment.
Vadiúj hdd, nem hinném h kábelhiba.

Pubszon: :( :DDD

(#13013) kbalazsa válasza G@ß! (#13012) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Idézet egy külső merevlemezekkel foglalkozó cikkből:

"Ha 2,5-es méretben gondolkozunk, akkor jogos igény, hogy a meghajtó lehetőleg elégedjen meg az USB-port adta árammennyiséggel, ne kelljen a külső tápegységgel is bajlódni. Sajnos az USB-n leadható áram mennyisége nagymértékben függ az adott számítógéptől, így előfordulhat, hogy az elvileg külső tápellátást nem igénylő meghajtó mégsem indul el. Ilyenkor segíthet egy Y (táp céljára külön USB-ággal rendelkező) USB-kábel használata egy 220 voltos USB-tápadapterrel kombinálva."

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13014) kbalazsa válasza G@ß! (#13012) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Most látom csak, hogy volt már itt erről szó nem is rég.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13015) Pubszon válasza G@ß! (#13012) üzenetére


Pubszon
veterán

Más gépben sem ismeri fel?
Esetleg az XP-d nem egy ócska? Mert annál volt vmi 100 valahány gigás korlát a meghajtók felismerésénél, de lehet hülyeséget írok. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#13016) Thunderzolee válasza Pubszon (#13015) üzenetére

Erről nem tudok, de az a program amit kérdeztél lejjebb..
Szóval egyáltalán létezik olyan? :F

Mármint ami megkeresi a lemezen a szektorhibákat, és a HDD kihagyja ezután a hibás részeket. Én nem tudok ilyenről.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13017) Thunderzolee válasza G@ß! (#13012) üzenetére

Amit kbalazsa idézett, az úgy van. :K

Vannak olyan alaplapok, amikre nem lehet kötni nagyméretű külső HDD-t, mert egyszerűen nem stabil az USB-n keresztül kijövő áram.
Nekem is van külső USB-s 80GB-os HDD-m, amit minden géphez tudok csatlakoztatni, kivéve egyik unokatestvérem gépéhez, ill. egy másik munkatársam szintén régebbi gépéhez.

Az 500GB-os HDD amúgy is elég nagy fogyasztású egy kisebb, 100GB körüli winchesterhez képest.

Már olvastam a kérdésed tegnap is, csak gondoltam külső táp is van hozzá, ha már ekkora kapacitású. Ezen most meglepődtem, azt hittem ez egy WD MyBook.
Vagy csak simán vettél egy 2.5"-os 500GB-os HDD-t, és beletetted egy külső keretbe? Nem volt a kerethez egy plusz USB csatlakozó, h a HDD akár kettő USB-ből is tudjon áramot felvenni?
Ha nem akkor bizony az lesz a megoldás, h kell venned hozzá egy Y elosztós USB-t.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13018) kbalazsa válasza Thunderzolee (#13017) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Próbáltam rá célozni én is, de nem voltam elég konkrét és elég szavahihető :)

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13019) Fecogame


Fecogame
veterán

Van egy kis gondom:

Adott egy gép ( AMD konfig, 2GB ram, egymagos, MSI vga ) és az a baj, hogy eddig felismerte a SATA-s HDD-t, de most már nem. Az én gépemben kipróbálva tökéletesen működik. Másik SATA csatlakozóban is át lett kötve, de úgy sem jó.

Mi lehet a baja?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#13020) G@ß! válasza kbalazsa (#13013) üzenetére


G@ß!
őstag

Pubszon, Thunderzolee, kbalazsa:

Hmm, de pont nem ezért vettem. :O
Remélem h csak a laptoppal van baja, pár nap múlva kipróbálom asztalikon és más notikon is...
Itt a link, hogy milyen is valójában.
Nagy szívfájdalmam lenne, hogyha táp kellene a működéséhez... :(
És igen, az XP ócska, de nem a saját gépem, emiatt nem bütykölök rajta... :)

[ Szerkesztve ]

(#13021) liksoft válasza G@ß! (#13020) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szidd a marketingeseket! A külső winyók nem bírják a szimpla USB-t, sőt adupla előlapit sem! Csak a hátlapi FORRASZTOTT csatlakozót! Ami kábeles a házon belül, az nem szokott elég tápot biztosítani!

Az XP-t meg senki se szidja! Van olyan feladat amikor CSAK a DOS a jó! Vagy a gép nem visel el többet! Sőt, TV-nek a 98 is jó, ráadásul gyorsabb mint egy igazi TV! Tehát CSEND! Ha valakinek valami nem tetszik, akkor ne használja..... és ne is fikázza!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13022) G@ß! válasza liksoft (#13021) üzenetére


G@ß!
őstag

Szia!

Nem szidta senki sem az XP-t, mindenki arra gondolt, hogy már régi, újra kellene tenni...
És ezesetben, hogyha tényleg a fogyasztás miatti probléma van, akkor bekaphatja a WD (is) ... :W :W :W

(#13023) Thunderzolee válasza G@ß! (#13020) üzenetére

Ezt olvasd el, különösen a hsz-okat, pont ezekről a külső egységekről szól:
prohardver.hu/teszt/formas_wd_merevlemezek/my_passport_elite.html

Az a vicces, h pont liksoft kollegára akartam felhívni a figyelmed, amit Ő írogatott az USB-csatikkal kapcsolatban, az úgy is van. :K
Erre Ő is idetalált, és személyesen írt Neked. ;]

Azért egy Y kábellel próbáld még működésre bírni.
Vidd el a gépet egy boltba, kérd meg az eladót, h próbálhasd ki az Y USB kábelt, ha működik, probléma megoldva, megveszed. Ha nem, akkor meg abban a laptopban valószínűleg nem fogod tudni használni.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13024) G@ß! válasza Thunderzolee (#13023) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat!
Kiprobálok mindent, és majd vissza is írok! :R

(#13025) Fecogame


Fecogame
veterán

#13019-re valaki?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#13026) Thunderzolee válasza Fecogame (#13025) üzenetére

Inkább máshol kérdezd meg, ez inkább SATA csatlakozós alaplai hibának tűnik, mint HDD-nek, főleg, ha másik gépben ment a HDD.
itcafe.hu/tema/azonnali_alaplapos_kerdesek_oraja/friss.html
Tápkábel, SATA vezetékek biztos nem kontakthibásak?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13027) G@ß! válasza G@ß! (#13024) üzenetére


G@ß!
őstag

Nah végül rájöttünk, h mi a hiba.
A kábellel volt gond, de nem gyártói gond.
Szorult egy kicsit, és nem gondoltuk hogy még mehet bentebb is...
Ez elég nagy pofáraesés volt... :DDD
Tehát semmi baja, simán viszi az 500gigát! :))

Köszi még1szer a segítséget mindenkinek! :R

(#13028) #97862144


#97862144
törölt tag

Előrebocsátom, teljesen laikus vagyok hozzá sajnos.
Szóval vettem egy új winchestert, Western Digital WD GP 1 TB SATA2 32MB és nem látja a windows7. Már bedugtam az összes SATA csatlakozóba ami van az alaplapon, de egyiken sem látja. Alaplap típusa: Gigabyte EP43 - UD3L.
Azon túl hogy esetleg rossz maga a vinyó vagy rossz a SATA kábel lehet valami más oka is amiért nem látja?
Jelenleg a gépben egy régi IDE kábeles 160 GB-s vinyó van és azon van minden, mármint a windows7 meg minden más is. Egyéb HDD nincs a gépben, illetve ez az új vinyó ez ott van de ezt ugye nem látja:-)

[ Szerkesztve ]

(#13029) #97862144 válasza #97862144 (#13028) üzenetére


#97862144
törölt tag

Még annyit tennék hozzá, hogy nincs jumperolva az új vinyó. Lehet az is a baj?

(#13030) Thunderzolee válasza #97862144 (#13028) üzenetére

Tápkábel?

Felpörög a HDD amikor rádugjátok?
(Fül mellé téve halkan meghallani, és érezni ahogy vibrációtól berezonál picit.)

Jumper nem kell hozzá. :N

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13031) #97862144 válasza Thunderzolee (#13030) üzenetére


#97862144
törölt tag

Csak halkan merem mondani, igen, nem dugtam rá a tápkábelt :W :DD :DDD
Kösz a segítséget tényleg.

(#13032) Thunderzolee válasza #97862144 (#13031) üzenetére

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13033) bosston


bosston
tag

Hello! A problámám a következő: eddig linuxot használtam nagy megelégedéssel, de (sajnos) át kellett váltanom win7-re. A linux alatt beszereltem egy 160gigás vinyót, NTFSként formázva, ám a wintelepítés után a rendszer ebből teljes 31.5gigát érzékel, méghozzá RAWként, és formázásért kiabál. Viszont ezen a vinyón van az összes adatom, úgyhogy addig nem akarom leformázni (és főleg nem 31gigásra), amíg nem ez az utolsó megoldás. Kösz a tippeket előre is.

(#13034) kbalazsa válasza bosston (#13033) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Felteszem miután a Linuxot eltűntetted és Windows-t telepítettél fizikailag nem nyúltál a winyódhoz (tehát pl. nem jumper-oltál).

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13035) bosston válasza kbalazsa (#13034) üzenetére


bosston
tag

Abszolút analfabéta vagyok a dologban, tehát a jumperolás kifejezés nincs a szótáramban. Egyébként valóban nem nyúltam hozzá semmilyen módon a vinyóhoz. Ez azt jelenti, hogy könnyű megoldás van a problémámra?

(#13036) kbalazsa válasza bosston (#13035) üzenetére


kbalazsa
senior tag

A jumper dolog arra lett volna magyarázat, hogy miért csak 31GB-nak látszik a lemez. Egyébként ha már itt tartunk a teljes lemezt látja 31GB-nak, vagy egy 31GB-os RAW partíciót lát rajta + a maradék üres területet? Mivel nézted ezt Win7-ben? Hogyan csináltál NTFS partíciót Linuxban? Másoltál rá valamit?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13037) bosston válasza kbalazsa (#13036) üzenetére


bosston
tag

Az egész merevlemezt egy partícióként formáztam linux alatt, az ubuntu beépített partícionálóeszközével. Windows alatt a control panel -> Administrative Tools - > Computer Management - storage' => 'disk management' résznél néztem meg a hddk adatait. Amikor rámegyek a meghajtóra, az formázást kér, viszont csak 31gigásra formázná a 160gigás lemezt, tehát nem partíciókat lát, hanem egy darab 31gigásként kezeli. A vinyón elméletileg van kb 60giga zene és 60giga film, úgyhogy fontos lenne az adatok elérése.

(#13038) Thunderzolee válasza bosston (#13037) üzenetére

Mesélj, milyen alaplap, HDD, csatalkozók.. stb. (SATA vagy PATA winchester egyáltalán)? Esetleg töltsd ki az adatlapod, akkor ezeket nem kell megkérdezni.

Linuxhoz nem értek, de Win alatt azért lát csak 32Gb-ot, mert rajt van egy jumper. Ezt le kell szedni. Kis segítség:

Még képecskék, h eligazodj:

Ha leszedted a jumpert, nézd meg, h látja e az adatokat a gép.
Ha továbbra sem, akkor Linkux alól kéne lementeni az adatokat.

Nem vagyok benne biztos, de valami olyasmira emlékszem, h Linux alatt más a fájlrendszer típusa, nem? :F

IDE szalagkábeles eszközöknél (PATA) a kábel úgy van elkészítve, h az egyik vége az alaplapra megy, a másik vége a MASTER eszközre, és a master HDD-hez közelebbi leágazásra kell tenni a SLAVE eszközt.
Azt, h melyik eszköz lesz a MASTER és melyik a SLAVE, jumperrel kell kiválasztani. Az eszközökön levő eligazító feliratok alapján.
"Eszköz" lehet HDD, vagy akár DVD-író is.

SATA eszközöknél nem kell jumpereket alkalmazni, mert minden egyes eszközhöz egy darab vezeték megy.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13039) bosston válasza Thunderzolee (#13038) üzenetére


bosston
tag

Hello! Ezzel teszek egy próbát! A linux alatt pedig csak a rendszerpartíció alatt más a fájlrendszer, ha jól tudom (ext3 vagy 4).

(#13040) bosston válasza Thunderzolee (#13038) üzenetére


bosston
tag

Köszönöm a leírást és a képeket! Csak ki kellett vennem a jumpert, és máris működik a dolog! Érdekes, hogy Linux alatt pont ilyen jumperhelyzettel működött, no de mindegy, az a lényeg, hogy működik. Még egy ilyen apró műanyag biszbasz mennnyi fejfájást tud okozni...

(#13041) kbalazsa válasza bosston (#13040) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ezek szerint jó helyen keresgéltem én is, csak abban nem voltam biztos, hogy a Linux esetén ez hogy működik. Ma is tanultam valamit :)

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13042) doboa61


doboa61
csendes tag

Bocsánat, ha lerágott csont lenne, nekem most probléma.
Egy 150 Gb.os SCSI merevlemez formázása az alaplapi (BIOS) SCSI konfig programmal mennyi időt vehet igénybe?
Nekem jó 2-3 órája fut, és azt írja ki, hogy legyek türelemmel, eltarthat egy darabig a merevlemez méretétől függően.
Op rendsz.: Win XP prof, hardver PIII-as.
Mit tegyek? Hagyjam, meddig?, vagy szakítsam meg? Tartok tőle, hogy a megszakítás csak újabb problémát okozna.
Egyáltalán ekkora felületen eltarthat akár 4-5 órát is? Vagy még többet?

Nagyon köszönöm, ha valaki gyors választ tud adni.
üdv!!!

[ Szerkesztve ]

(#13043) kbalazsa válasza doboa61 (#13042) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Úgy látom, mire választ kapnál, lemegy a formázás :U

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13044) doboa61 válasza kbalazsa (#13043) üzenetére


doboa61
csendes tag

Bár lement volna, de még mindíg csak ígérget...

(#13045) doboa61 válasza doboa61 (#13044) üzenetére


doboa61
csendes tag

Mire egyet fordultam, lement a formázás, de a win újraindítást követően sem ismeri fel.
Ez meglep, mint minden újszülöttet...
Mit tehetek?
Lehet, hogy még el kell valamit játszani a BIOS-ban?

Hajdanában Mariskának is azt mondták, hogy "ne csodálkozzon, kellett neki Hercegovina..."

Most mit tegyek?

(#13046) liksoft válasza doboa61 (#13042) üzenetére


liksoft
nagyúr

A BIOS format (alacsony szintű) csak a drive használhatóságát vizsgálja, nem tesz rá partíciót. Így az OS-ben kell a lemezkezelővel a logikai formatot elvégezned. Persze ehhez a vezérlő drivere hibátlanul kell az OS-nek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13047) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag


Üdv mindenkinek. Szeretném megkérdezni, hogy mi a problémája ennek a vinyónak tönkre fog menni?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#13048) doboa61 válasza liksoft (#13046) üzenetére


doboa61
csendes tag

Mire lezártam, közben lefutott a "Format", akkor jöttem rá, amit nem tudtam.
Rendszerből kellett particionálnom és formáznom, de az Adaptec AHA 2940U-val nem sikerült felismertetnem a lemezt, csak egy Adaptec AV 2904-gyel.

A partició rendben, formatálás rendben lement. De nem hagy nyugodni, hogy miért bénázok a 2940U-val, és miért nem tudom beállítani. Holott a saját biosza felismeri a Winch-t.
Egyelőre a gépben működik, de arra gondolok, hogy a 2904-es nem hozza ki belőle a lehető legjobb sebességet. Vagy ez egy másik gnerációhoz léenne?

Köszönet a hozzászólásokért!!!

(#13049) Thunderzolee válasza pengegyerek (#13047) üzenetére

Hát, a "spin retry count" magyarul: "felpörgési újrapróbálkozások száma"
Motor, csapágy vagy tápegység problémára utalhat.

Többet nem tudok hozzászólni.
Hogy vetted észre?
Valami baja van a HDD-nek, h elkezdted a SMART-ot olvasgatni?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13050) pengegyerek válasza Thunderzolee (#13049) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

A gép elkezdett lassulni szaggatni az egér ha erről a vinyórol filmet néztem szaggatott és 50% felett használta a procit amit neki nem szabadna.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.