Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73351) SunMount3r válasza Isual (#73348) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jobb a Support-ja, a Dune-k is ezt a SOC-ot használják, de szoftveresen talán kevésbé jól. Ha kicsit feljebb olvasol, láthatod, hogy sem a mostani Zidoo-k, sem a Dune-k nem az abszolút csúcsok képminőségben az új Realtek SOC miatt. A Zidoo viszont még mindig jobb szoftverben, support-ban és némileg képminőségben is.

(#73352) Isual válasza SunMount3r (#73351) üzenetére


Isual
veterán

Rendben, értettem.

Nagyon köszönöm a választ, a segítségeteket!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#73353) lenox válasza Vhiktor (#73341) üzenetére


lenox
veterán

Himedia adja a legjobb képet HDR->SDR konverzió terén

Ezt hogy kell elkepzelni? Amugy amelyik 3d lutot supportal, arra olyan konverziot rak barki, amilyet csak akar.

(#73354) tsilver


tsilver
aktív tag

Ha a TV Tudja az összes Streaming-et HDR10+-t, erősítő felé a Dolbyt akkor van értelme egy külső sticknek például?
A Shiled nem tud HDR+ a Stickek meg nem tudnak DTS HD, stb.
Egyéb hálózati lejátszó van CE/KODI-val

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#73355) blakey válasza tsilver (#73354) üzenetére


blakey
titán

Én minden esetben a külső lejátszó híve vagyok, mindegy, hogy mit tud egy TV, az mindig is megjelenítő lesz, a lejátszó meg lejátszó. A TV-d tovább küldi a DTS HD-t? Mert kb emiatt zárod ki a Stick-et, ami akár jó is lehet, csak ugye LPCM-be küldi tovább, tehát nem lesz néma. HDR10+ miért fontos? Anyag elég kevés van belőle, Dolby Vision-ből azért több akad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73356) Vhiktor válasza lenox (#73353) üzenetére


Vhiktor
veterán

Úgy kell elképzelni, hogy rosz HDR->SDR konverzió esetén kontraszttalan lesz a kép, fátyolos, stb vagy pont a fordítottja. Tehát egy direkt SDR kiadásu film 1000-szer szebb mint egy HDR-ből lekonvertált.
Ha jól működik a HDR->SDR konverzió akkor nem ez a helyzet.

Azért a natív 3D lut támogatás árban nagyon nem ez a kategória.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73357) devil-k válasza blakey (#73355) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én most találkoztam olyannal, amikor a 4K BD transzfer
tartalmazza a HDR és DV változatot is. Micsoda egy marhaság ez az egész egyébként…

- mozi bolondéria -

(#73358) tsilver válasza blakey (#73355) üzenetére


tsilver
aktív tag

nem a TV nem tudja, a HD hangokat, de én úgy gondolkodtam, hogyha már külső eszköz akkor tudja ezeket mert sok ilyen felvételem van. valahol kompromisszumot kell kötnöm :)

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#73359) blakey válasza tsilver (#73358) üzenetére


blakey
titán

Ha eddig nem hiányoltad és ezután is elég, ha jól szól és nem RAW módban akkor nem látom értelmét erőltetni. Én beállítottam egy lejátszót zenelejátszónak, ott fontos, hogy minden megfelelően szóljon, ez lett a CE, Stream-re, videó- és sorozatnézésére meg ott az Apple TV 4K, ennél jobb párost az elmúlt 7 évben nem találtam, pedig nagyon sokat próbálkoztam. Egyébként szintén nagyon jó páros a Fire TV Stick 4K MAX + CE box is. Nagyon elégedett vagyok a Fire TV-vel is és ha nem lenne Apple TV-m akkor az is megfelelne, jó kis cucc.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73360) lenox válasza Vhiktor (#73356) üzenetére


lenox
veterán

Azért a natív 3D lut támogatás árban nagyon nem ez a kategória.

https://www.blackmagicdesign.com/products/microconverters/techspecs/W-CONU-19

De persze ha valamelyik lejatszo sw-ben van lut support az ingyen van. Windowson nyilvan van egy csomo, dobozokat nem tudom.

(#73361) Vhiktor válasza lenox (#73360) üzenetére


Vhiktor
veterán

HDR->SDR konverzió nem csak ennyiből áll, ezt nem lehet megcsinálni egyszerű luttal.
Valamint ez nem támogatja a HDCP-t sem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#73362) lenox válasza Vhiktor (#73361) üzenetére


lenox
veterán

Mibol all a HDR->SDR konverzio, amit 3d luttal nem lehet megcsinalni?

Valoban, HDCP-vel mar tobbe kerul a kulso megoldas, tehat nyilvan jobb, ha maga a lejatszo sw tudja.

(#73363) #41635072


#41635072
törölt tag

Sziasztok!
Egy hurcolászós tv stickre lenne szükségem, ami nem baj ha megbírkózik 4K HDR/DoVi tartalmakkal is.
Fontos lenne, a kadenciahelyes lejátszás, és hogy tudja váltogatni a framerate-et, illetve SDR/HDR váltást is magától csinálja.
Főleg saját tartalmak lejátszására használnám, így USB external drive csatlakozási lehetőség szintén fontos.

Létezik ilyen?
Korábbi hozzászólások alapján kb csak fire stick 4k max jöhetne szóba, de a max verziót nem nagyon találom sehol, ahol elérhető lenne. Nagy a különbség a max és a sima 4k között? Vagy lenne valami más.

Otthon évek óta van egy Apple TV 4K, többé kevésbé elégedett is vagyok vele, most viszont külföldi utazásokhoz kéne egy kicsike stick amit csak bevágok a táskába.

Ja igen, olyan kéne ami könnyen elérhető, van raktáron és lehetőleg egy héten belül megjön :)

Köszönöm a tippeket!

(#73364) #41635072 válasza #41635072 (#73363) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na, utána néztem ilyen nincs.
btw miért ajánlgatjátok a fire sticket lokál lejátszásra mikor csak fat32-es filerendszert támogat, ergo SD videókat nézegethetsz vele…. (A hálózati lejátszás nem lokál…)

(#73365) blakey válasza #41635072 (#73364) üzenetére


blakey
titán

(A hálózati lejátszás nem lokál…) - LAN (Local Area Network) azaz helyi hálózat. USB-s lejátszásra nem alkalmas, de a legtöbb Stick nem USB-s lejátszásra van "kitalálva". USB-ről való lejátszást kb 10 éve elfelejtettem, sőt, nem is nagyon használtam, beépíttett HDD-ket használtam aztán jobbnak láttam egy NAS beszerzését.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73366) repro


repro
tag

Sziasztok!
Film vagy sorozat letöltéséhez készíteni szoktam ismertetőt.(Nem jukebox-ot használok)
Kérdezném hogyan tudom ezt a fájl-t hozzárendelni a filmhez.(Info-t) készíteni, amit a film előtt meg tudok nézni.
Jelenleg jpg- ben mentem el és beteszem a filmet tartalmazó mappába.
Hátha van más megoldás
Előre is köszönöm!

(#73367) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok,

Az „őskövület” AC Ryan médialejátszót szeretném lecserélni egy jó ár/érték arányú – hazai boltból – megvehető boxra.

A lejátszót arra szánnám, hogy hdd-ről H.264, H.265 FHD és 4K HDR anyagokat kadencia helyesen, jó képminőséggel lejátssza.

Eleinte a Popcorn VTEN majd a Himedia Q10/Q5/Q30 merültek fel, tavaly nyáron pedig Dune HD Real Vision 4K, de ezek mellett azt is olvastam , hogy ár-érték arányban az Amlogic vonalon van jobb és ajánlottabb alternatíva is. Azt is látom, hogy alacsony áron, teljesen out-of-the-box médialejátszót nem nagyon lehet hazai boltból venni. A különböző hozzászólások alapján úgy tűnik, hogy az alábbi készülékek az ajánlottak:

Minix Neo U1 (nem kapható már) + Minix Neo U9-H (kapható itthon, de magasabb az ára)
H96 MAX Android 10 (nem nagyon találtam infót arra, hogy milyen minőségű, probléma mentes e a H.264, H.265 FHD/4K HDR lejátszás, illetve, hogy mennyire szükséges "mókolni" filmezés előtt egy ilyen boxot)
Himedia Q30 *( amolyan hazai webshopból beszerezhető ár-érték bajnok volt, amely a megfelelő frissítés után probléma mentesebb)

Ezek közül vagy ezeken kívül, milyen lejátszó lenne a legoptimálisabb választás véleményetek szerint?

Köszönöm a tanácsokat :R

[ Szerkesztve ]

(#73368) SunMount3r válasza Azurooandrew (#73367) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jól olvastad, ha nem kell a Dolby Vision, akkor az Amlogic vonal. Kissé mókolós, nem out-of-the-box annyira, de ha nem a legolcsóbb Box-ot akarod, akkor van olyan alternatíva is, amikor kb. out-of-the-box módra kapod egyből a rendszert is hozzá (Pl. Beelink GT King).

Szerk.: Ja, hogy ez csak itthoni shop-ból kellene? Akkor szorultabb a helyzet és drágább is. Inkább vállald be a külföldi rendelés EU-s raktárból.

[ Szerkesztve ]

(#73369) devil-k válasza SunMount3r (#73368) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak legyen EU raktár, mert én a Khadassal megszívtam, fizethettem vámot és ÁFA-t egyaránt.

- mozi bolondéria -

(#73370) PpenoO


PpenoO
őstag

Amlogic topikból érkezem, eredetileg abban gondolkodtam de blakey felvilágosított, hogy az alábbi igényeimnek nincs jelenleg ilyen procis gép és hogy nézzem meg az Nvidia Shieldet. Na innentől már eltévedtem az erdőben.

Ha figyelembe veszem az AI upscalinget, illetve a csatlakozási lehetőséget, akkor a Pro 2019es verzió jöhetne szóba. Na igen ám de a Shield 2.0ás Hdmivel és Wi-Fi 5el szerelt masina. Így nézegettem az Apple Tv 4k 2021es változatát ami már 2.1es hdmivel és WiFi 6al van felvértezve. Ott viszont ha jól tudom a Kodi a szűk keresztmetszet (hetente regisztrálni kell vagy évente 25 dollárt fizetni), amire az msrepo, euronews és a the crew addonok miatt viszont szükségem van. Illetve a HBO Max is 2.0án szólal meg ha minden igaz.

Segítenétek a fenti állításaim validálásában? Esetleg más lejátszó ami az alábbi elvárásoknak megfelel?

1. Gbit LAN
2. Android (lassan már mindegy)
3. Netflix, HBO Max certified (4k, widewine L1, 5.1, Dolby Atmos)
4. Kodi
5. Virágboltos filmek lejátszása
6. Kadenciahelyes lejátszás minden szinten, Dolby Vision, HDR 10+
7. Akadás es bugmentes használat

Köszi előre is.

(#73371) SunMount3r válasza PpenoO (#73370) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A HDMI 2.1 minek? Minden mai napig ismert "filmes" kép és hangformátum átmegy a HDMI 2.0-án is.

(#73372) Joshi válasza PpenoO (#73370) üzenetére


Joshi
titán

Az a baj, hogy belekevered a stream szolgáltatások képességét is (Netflix, HBO Max stb), sajnos az nagyon leszűkíti a lehetőségeket.

(#73373) blakey válasza PpenoO (#73370) üzenetére


blakey
titán

Mi a probléma a HDMI verziókkal? A kérésednek egyedül a Shield felel meg.
Az Apple TV 4K egy nagyon jó cucc, de a HD hangokat többcsatornás LPCM-ben küldi tovább, eAC3+Atmos, Netflix, HBO Max, fps-váltás is van, a Kodit nem olyan egyszerű feltelepíteni, gondolom kiegészítők miatt lenne fontos.
HDR10+-t nem tud a Shield és az Apple TV sem. Esetleg megoldás lehet egy Apple TV 4K + egy Fire TV Stick 4K Max. Továbbra is a Shield a neked való cucc.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73374) PpenoO


PpenoO
őstag

Köszi mindenkinek.

A 2.1 HDMIt csak az esetleges 4k/120Hz miatt gondoltam, hátha támogatva lesz az Apple által a késöbbiekben.

A WiFi 6 hiánya viszont már elég nagy érvágás szerintem.

De amiért igazán szóba jött az Apple Tv az az, ingyen tudnék hozzájutni a munkáltatóm jóvoltából.

Viszont így marad a Shield, esetleg megrendelem az Apple TVt és eladom. Az árából meg veszek Shields Pro 2019et. ;]

Mennyire van kereslet manapság Apple Tv lejátszóra?

[ Szerkesztve ]

(#73375) devil-k válasza PpenoO (#73374) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van baj... nem kevés :N

- mozi bolondéria -

(#73376) Joshi válasza PpenoO (#73374) üzenetére


Joshi
titán

A 4K/120Hz + VRR az csak játékhoz kell, filmekhez teljesen fölösleges.

(#73377) PpenoO válasza devil-k (#73375) üzenetére


PpenoO
őstag

Kinél nincs... :D

Joshi: Köszi az infót!

(#73378) Azteeek


Azteeek
tag

Amazon Fire TV Stick 4K Max és sima Amazon Fire TV Stick 4K között mi a lényegi különbség? Hbo max miatt kellene és van hazimozi is szóval a hang sem utolsó szempont.

(#73379) Joshi válasza Azteeek (#73378) üzenetére


Joshi
titán

A Max tudja a Wifi 6-ot és 1.5GB RAM helyett 2GB van benne. Nagyjából ennyi.

(#73380) Azteeek válasza Joshi (#73379) üzenetére


Azteeek
tag

Max-ot nem találok 30 alatt míg a sima 4k van 17-ért. Ha csak ennyi a különbség az hbo max miatt nem éri meg a pluszt ugye?

(#73381) Joshi válasza Azteeek (#73380) üzenetére


Joshi
titán

Nem.

(#73382) Azteeek


Azteeek
tag

Jelenleg úgy állok, hogy streamre (hbo max, netflix,disney+) lesz egy Amazon Fire TV Stick 4K Max. Film lejátszásra milyen medialejátszót ajánlanátok ami tudja a 4k, DoVi, HDR szabványokat és hang terén is jól teljesít mert házimozira lesz csatlakoztatva?

(#73383) blakey válasza Azteeek (#73382) üzenetére


blakey
titán

Előbb próbáld ki, mert lehet, hogy számodra elég lesz filmek lejátszására is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73384) ( V ) válasza blakey (#73383) üzenetére


( V )
veterán

és olyat lehet vele csinálni hogy helyi hálózaton (egyelőre még csak PC, NAS talán majd később) osztott mappából lejátszani filmeket? Van hozzá olyan alkalmazás ami "mindent visz" (4K HDR)? :R

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#73385) tsilver válasza ( V ) (#73384) üzenetére


tsilver
aktív tag

Képben igen, KODI, hangban nem esz DTS HD

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#73386) ( V ) válasza tsilver (#73385) üzenetére


( V )
veterán

Az hardveres limitáció vagy az app nem tudja?

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#73387) tsilver válasza ( V ) (#73386) üzenetére


tsilver
aktív tag

nincs licence rá

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#73388) SunMount3r válasza tsilver (#73387) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Itt azt írják, hogy elvileg át tudja kódolni a a DTS-t is DD-be és úgy már kimegy passthrough-n.
Valamint, hogy a Kodi Leia-val tudja a DTS-t is. Ez azóta nem tudom mennyiben változott, vagy mi erről a jelenlegi tapasztalat...

(#73389) blakey válasza SunMount3r (#73388) üzenetére


blakey
titán

Fire TV Stick 4K Maxon megy a DD, DD+, DD+Atmos, DTS, a HD hangokat átalakítja. Ne régi, hsz-t ne másik eszközt és OS-t hozz fel példának. Aktuális hsz-eket olvass, mindenről írtunk a megfelelő topikban.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73390) SunMount3r válasza blakey (#73389) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, gondoltam a sima FTV Stick 4K is aktuális lehet még, a Max-nak meg nem találtam még külön Topic-ot a Kodi Fórumon. De így is beljebb lettünk, mert írva volt, hogy tudja a DTS-t és az átkonvertálást.

(#73391) tsilver válasza SunMount3r (#73390) üzenetére


tsilver
aktív tag

a DTS HD átkonvertálva az nem DTS HD, :) , Dolby meg DTS az két külön szabvány, vagyis szerintem nem tudja a DTS HD hangokat natívan

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#73392) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok! Himedia q5pro lejátszót használok.
Távlati tervben van Bluray filmet gyűjtésének elkezdése..
Ezt a lejátszót néztem ki Sony X800
A kérdésem az lenne, ha hálózatról (Synlogy) vagy HDDről játszok le tartalmat tudja ugyan azt mint a q5?
Ha jól látom netflix fhd-t is tud, amit a jelenlegi nem.
Köszönöm!

(#73393) Joshi válasza Hooper (#73392) üzenetére


Joshi
titán

Asztali Blu-ray lejátszókról itt érdeklődj.

(#73394) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Zidoo X9S-re szeretném feltenni a Netflix és HBO Max appokat, hogy ne böngészőből kelljen indítani. Full alap android van rajta, több éves a készülék.

Hogyan csináljam?
Köszönöm!

(#73395) fokukac válasza Lite (#73394) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szvsz a Google Play Store -ral kellene próbálkozni először...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73396) SunMount3r válasza Lite (#73394) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Vagy az APK Mirror. De Netflix esetén tuti, hogy max. SD-ben tudsz vele csak lejátszani, mert nincs rendes licence a Box-nak rá. HBO Max esetén jelenleg nem tudom mi a helyzet.

(#73397) Lite válasza SunMount3r (#73396) üzenetére


Lite
őstag

Nem vagyok otthon a témában, ezért valszeg láma lesz a kérdés: vannak ilyen jellegű limitek?
Netflixet jelenleg a TV saját appja viszi, elvileg full HD-ban (Samsung UE55 a TV, vagy mi),
de sem HBO appot, sem mást nem lehet rátenni, a böngészője sem támogatja, de még az RTL Most-ot sem. Ezt szeretném kikerülni.

Ráadásul ugyanazt az anyagot nézve a tv lejátszójával vs. letöltve és a Zidoo viszi, hatalmas különbség van (az utóbib javára, természesen).

(#73398) SunMount3r válasza Lite (#73397) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A TV-ken a Netflix általában nem probléma, a saját app-jukkal megy a megfelelő felbontásban és hangokkal, mert van rá licencük. Az ilyen "média lejátszó", vagy "TV okosító" Box esetén, viszont elég szűk a kör, amiknek rendes licencük van rá, de azért van egy pár a viszonylag olcsótól az egészen drágáig. A mostani legolcsóbb alternatíva, ami viszi a Netflix-et, Prime-ot, Disney-t és az HBO Max-ot is limit nélkül az a Fire TV Stick 4K és a 4K Max, ha esetleg ez érdekelne. Egyedül a frekvencivaváltást (kadenciahelyes lejátszást) nem tudja velük (csak a Prime-al), az olyan Box-ok, amik ezt tudják már jóval drágábbak. És F TV 4K / Max még mellesleg lokál file-os videólejátszóként is elég jó Kodi-val, azzal szinte mindent tud a HD hangokon kívül.

(#73399) djnice


djnice
veterán

Na ez az undorító, a sok hívő meg beveszi: [link]
Direkt más beállításokkal fotózta (ISO).

(#73400) Lite válasza SunMount3r (#73398) üzenetére


Lite
őstag

Oh, köszönöm, akkor ez nehéz menet lesz. A jelenlegi cucc leginkább lényeges eleme a hang, ami a hdd-ről történő lejátszásnál fenomenális. A tv optikain adja ki, DD5.1-ben a Netflix-et, azt elégnek veszem streaming esetén.
De akkor, ha jól értelmezem, ezzel a készülékkel nem lehet megcsinálni, amit szeretnék, és a tv-vel sem. :Y :W

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.