Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) Joshi válasza toompa (#73450) üzenetére


Joshi
titán

"A hangprojektor hdmi-n rákötve tudhatja az atmost?"
A lejátszó ki tudja küldeni az Atmost és a DTS:X-et, kérdés hogy a soundbar tudja fogadni vagy sem. Ez inkább soundbaros kérdés.

Az Egreat A11 leírásában ez van.
√ 8.Dual DTS & Dolby certification, the perfect support for a new generation of Atmos/DTS:X audio passthrough output.

(#73452) toompa válasza Joshi (#73451) üzenetére


toompa
őstag

A soundbar egy Samsung Q700A.
Az tudja az Atmost és a DTS X-et.
Köszönöm a válaszod!

(#73453) SunMount3r válasza toompa (#73452) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jaj, csak Egreat-et ne! Ha vissza olvasol ott vannak a (képben is) megfelelő minőséget biztosító lejátszó ajánlások. Ha meg a Soundbar-odhoz neked elég, hogy a DTS-X-et a lejátszó DD-ra konvertálja át (mert azt a soundbar-od a DD-t tuti tudja), akkor elég lehet egy Fire TV Stick 4K (Max) is. Ha meg ragaszkodsz a konvertálás nélküli DTS-X-hez (mert pl. a soundbar-od esetleg azt is tudja -amit mi nem tudunk-), akkor ott van a többi.

[ Szerkesztve ]

(#73454) Beni2360 válasza toompa (#73450) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha at egreat tudja az atmosz hangot továbbítani akkor van rá esély, de ott atmosban meg a soundbar lessz a gyenge latszem. Az allo front hangsugarzon sem váltak be a dirrekt atmoz sugárzó hangfalak, akkor abba rudban mi lehet? Egy medibox toslink kimeneten menni fog DDig.szvsz. A valós atmost meg el kell felejteni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73455) Lite válasza Lite (#73400) üzenetére


Lite
őstag

Sziasztok!

Mi lenne az a lejátszó, kezelhetőségben legalább Zidoo X9S, képminőségben is, ami minden hangot átenged, kezel külső HDD-t 3 TB-ig, lehetőleg eSata csatlakozóval, és működhet rajta teljes felbontással a Netflix, HBO Max, RTL Most?

Képfelbontásban a full HD elég, bár gondolom, már inkább 4k -s cucc lesz az...

(#73456) djnice válasza Lite (#73455) üzenetére


djnice
veterán

Shield, de eSata nincs.

(#73457) Joshi válasza toompa (#73452) üzenetére


Joshi
titán

Az Rtings tesztje szerint HDMI bemenetről is tudja az összes hangformátumot fogadni. :K

(#73458) toompa válasza Joshi (#73457) üzenetére


toompa
őstag

Igen, köszi! A kérdés nem is erre irányult. A tv-m nem tudja az atmost és hdmi earc sincs rajta, csak arc.
Ezért kellett volna valami médialejátszó amivel a legjobb hangminőséget érhetem el a soundbarral.
Most már a szídott Egreat a11 lesz, mert megrendeltem. A 2 hdmi port miatt választottam. Ha egy bughalmaz, megtaposom és megy a kukába. :)
Bízom benne hogy amire nekem kell, arra jó. Meglátjuk.

(#73459) Joshi válasza toompa (#73458) üzenetére


Joshi
titán

Ok, de egy soundbaron nem sok értelme van nem hogy az Atmosnak/DTS:X-nek, de még a HD hangoknak se. Persze te tudod mire locsolod el a pénzedet.

(#73460) toompa válasza Joshi (#73459) üzenetére


toompa
őstag

Ha ez így van, még mindig drágábban eladom mint ahogy vettem. Kipróbálom. Ha nem jön be, megy a háztól.
Nekem nem az az elsődleges célom hogy remegjenek az ablakok. Volt anno 6x 100 wattom. Nem szerettem. Hamar el is adtam. Egyszerűen csak jobb minőségű hangot szeretnék a tv hangjánál ahhoz a havi 1-2 filmhez amit 4k-ban nézek.

(#73461) mzprox


mzprox
tag

Sziasztok!
Egy mi box S-t tervezek venni, de tudom előre, hogy egy usb kevés lesz. egy sima usb elosztóval elérhetem, hogy egyszerre menjen külső hdd és wireless egér pl?
(esetleg van jelenleg jobb vétel, mint a xiaomi box s 22,5-ért?)
Kösz.

(#73462) Joshi válasza toompa (#73460) üzenetére


Joshi
titán

Ok, de te az Atmost és DTS:X-et erőlteted. Ilyen rendszerhez nem való.

(#73463) toompa válasza Joshi (#73462) üzenetére


toompa
őstag

Mert tudja a soundbar és szeretném kihozni belőle a maximumot. Miért ne tegyem?
Egy Mede8er600x3D van otthon 10 éve. Azt váltanám le. Úgy gondolom hogy csereérett. A soundbar meg olcsón jött, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#73464) Joshi válasza toompa (#73463) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudja, csak támogatott. Ez kb azt jelenti, hogy a kapott jellel tud valamit kezdeni és lesz hang. Az Atmos és DTS:X hangzáshoz messze lesz a végeredmény. Nem is csoda, hiszen egy soundbar fizikailag képtelen olyan helyről megszólaltatni az effekteket ahonnan kellene.

(#73465) blakey válasza toompa (#73463) üzenetére


blakey
titán

A tudja, azaz minden a helyén szólal meg, és a fogadja, azaz az ilyen formátumokkal megbirkózik között elég nagy a különbség. Az jó, ha fogadja, de ne várd el, hogy minden hang a helyén legyen, amikor megszólal.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73466) toompa válasza blakey (#73465) üzenetére


toompa
őstag

Pont én vagyok.aki nem várom el, egyszerűen csak a legjobb hangzást szeretném elérni vele, amit ki tud préselni magából. :)
Nem hasonlítom drága rendszerekhez, mert arra nincs szükségem.

(#73467) blakey válasza toompa (#73466) üzenetére


blakey
titán

A TV-m is tudja a DTS-X-et és az Atmos-t, mégsem azzal a legjobb. A Soundbaron sem az Atmos vagy a DTS-X lesz a legjobb, sőt, nagy valószínűséggel egy butított hangzásod lesz. Nem a drága rendszerhez való összehasonlítás a lényeg, hanem a fizika, az Atmosnak/DTS-X-nek kiépített rendszer kell, egy soundbar minden csak nem kiépített rendszer, egy AC3 vagy DTS is hozni fogja azt a hangzást, ami tetszeni fog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73468) toompa válasza blakey (#73467) üzenetére


toompa
őstag

Értelek és valószinűleg igazad is van, mert próbáltad.
Kipróbálom hogy az igenyeimnek megfelel-e, ha igen akkor hogy használva.
Elfogadom amit írtok, de ki kell próbálnom. :)
Az is lehet hogy a gyerek fogja használni a mesékhez, engem meg zavarni fog a hangja. Ki tudja. Meglátjuk.

(#73469) SunMount3r válasza toompa (#73468) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+1, amit a többiek írtak ahhoz: egy talán kicsit jobb hangért (ami az sem biztos, hogy az lesz) beáldoztál egy csomó dolgot ezzel az Egreat-el, ami amúgy egy jobb média lejátszót jellemez és ami miatt itt azok ajánlottak inkább. Ha jól értem itt a kompromisszumot csak az ár miatt kötötted a többi, ajánlott lejátszóhoz képest, nem hiszem, hogy megérte, de majd meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#73470) toompa válasza SunMount3r (#73469) üzenetére


toompa
őstag

Picit álljunk meg. Konkrét ajánlatot nem kaptam. Volt itt aprón egy Egreat jó árban. Lecsaptam rá.
Annyit kaptam hogy olvassak vissza.

[ Szerkesztve ]

(#73471) Tokarev


Tokarev
csendes tag

Sziasztok

Mi a velemenyetek a Dune media lejatszorol?

,,Oderint Dum Metuant"

(#73472) devil-k válasza Tokarev (#73471) üzenetére


devil-k
nagyúr

Íme: [link]

- mozi bolondéria -

(#73473) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Gondolkodom médialejátszó vásárlásán. 4k, és blu ray filmeket, menüvel, és a könytár szerkezetükkel tudja lejátszani(BDMW).
Milyen lejátszó ajánlott?

(#73474) #82860288


#82860288
törölt tag

Sziasztok,

Az asztali médialejátszóhoz kaptam egy ilyen csodát:

Ha az USB receiver-ét bedugom a PC-be, akkor tökéletesen megy Kodival és Netflix-szel is.
Van olyan távirányító, ami olyan, mint a Samsung okos távirányítója vagy az Amazon Fire TV Stick-é?

(#73475) SunMount3r válasza #82860288 (#73474) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez alatt most konkrétan milyenre gondolsz? Pl. ilyenre?

Amúgy ismerem azt a távot (légegeret, hogy pontosak legyünk), amit beképeltél, na annál szinte bármi csak jobb ehet. Az olyan kicsi, hogy max. egy gyerek kezében lehet csak kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#73476) #82860288 válasza SunMount3r (#73475) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ez pl. az Amazon stick távja, de a Samué is hasonló:
Nekem ez nagyon kényelmes, vakon tudom kezelni, ilyesmi kellene.
A légegér nem jó, nem tudom kezelni, ez viszont kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#73477) blakey válasza #82860288 (#73476) üzenetére


blakey
titán

Akkor vegyél egy ilyen távot, BT-os.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73478) #82860288 válasza blakey (#73477) üzenetére


#82860288
törölt tag

Van egy ilyenem, de az a sticket kezeli.
Ezt lehet mással is úgy párosítani, hogy nem kavar be a sticknél?

(#73479) Twopac


Twopac
kezdő

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani egy mediaplayer streamert?
A későbbiekben megjelenő disney+ lenne fontos, Hbomax.
Két hdmi kimenet, egy a tvhez, másik az erősítőbe.
Hdr,dolby vision, dolby atmos, trueHd, Hd master audio,
4K 120hz. 100ezer a keret. :R

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#73480) devil-k válasza Twopac (#73479) üzenetére


devil-k
nagyúr

Apple TV4K, de itt pl. nincs audio passthrough... Ez a 4K 120hz pedig értelmezhetetlen.
De az összekötés így néz ki:

Apple TV4K --- HDMI --- erősítő --- HDMI --- TV

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#73481) djnice válasza Twopac (#73479) üzenetére


djnice
veterán

Olyan két HDMI kimenetes eszköz nem létezik, amelyik jó lenne stream-re is.

(#73482) tsilver válasza Twopac (#73479) üzenetére


tsilver
aktív tag

Tudtommal csak a Shield játssza le natívan teljes felbontással/kadenciahelyesen az összes streaming szolgáltatót. de egy kis DV kompromisszum kell.
HDMI nálam splitterrel tökéletesen megy

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#73483) blakey válasza tsilver (#73482) üzenetére


blakey
titán

Az Apple TV 4K az, a Shield esetében kell egy kis felhasználói beavatkozás. DV kompromisszum meg mindenhol kell, illetve "streaming" esetében nem kell az mindegyik licenszel rendelkezőnek megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73484) Imi1981


Imi1981
veterán

Shield esetében azért én megemlíteném, hogy a streaming szolgáltatások közül a netflixen a kadenciahelyes lejátszás elérése nem problémamentes. Sokszor csak másodjára vagy harmadjára tud frekit váltani mert váltáskor leáll a lejátszás! Ilyenkor megint el kell indítani a lejátszást és megnyomni a gombot, hogy váltson frekit. Érdekes, hogy csak netflixen csinálja ezt. Akit ez nem zavar annak nagyon jó lesz a shield de akit zavar az inkább apple tv - t vegyen mert azon tökéletesen működik.

Engem például nagyon idegesített és ha bluetooth fülest használok akkor egyszerűen egyáltalán nem vált frekit mert mindig leáll a lejátszás (netflixen)!
Apple tv - vel soha nincs probléma, ha bluetooth fülest használok akkor sem.

(#73485) Lite válasza djnice (#73481) üzenetére


Lite
őstag

És 1 HDMI kimenetes?
Van olyan, ami az összes streamer-t jól kezeli, médiát is jól játszik le (mindet mondjuk Full HD-ben), és a hangot is átengedi az erősítőnek?

[ Szerkesztve ]

(#73486) djnice válasza Lite (#73485) üzenetére


djnice
veterán

Shield (kis kompromisszumokkal).

(#73487) Lite válasza djnice (#73486) üzenetére


Lite
őstag

Mik azok a kis kompromisszumok?

Illetve, ha az offline lejátszásra egy régebbit használnék, akkor mi az ajánlott streamer lejátszó, ami tutira viszi a Netflix-et és az HBO Max-ot full hd-ban, amennyire csak lehet jó hanggal (DTS pl.)?

(#73488) SunMount3r válasza Lite (#73487) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért, Netflix-en van DTS? Tudtommal Max. DD+Atmos van.

(#73489) Twopac válasza tsilver (#73482) üzenetére


Twopac
kezdő

Mi az a dv kompromisszum? Milyen splittert használsz?
Devil-k: az erősítőm nem tudja a 4K 120hz passtrough
Most akkor melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#73490) Lite válasza SunMount3r (#73488) üzenetére


Lite
őstag

Nem vagyok tisztában ezekkel, nem tudom, kinél mi a max. De a hangra kényes vagyok. :)
Ezért kérdeztem.

(#73491) SunMount3r válasza Twopac (#73489) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És minek/mihez kell neked a 4K 120Hz? Ilyen home videóid vannak? Másra nem nagyon van értelme. Jó lesz az 60Hz-nek is.
----
#73490 Lite: Akkor most már tudod.

(#73492) Lite válasza SunMount3r (#73491) üzenetére


Lite
őstag

Köszönöm! :)
Akkor marad legjobb streamer-nek a Shield Pro, vagy Netflix/HBO Max-hoz van olcsóbb alternatíva is?

(#73493) tsilver válasza Twopac (#73489) üzenetére


tsilver
aktív tag

(nincs DV-s TV-m nem vagyok otthon benne nagyon, de talán a 3 közül csak a FEL-t tudja)
a legegyszerűbb splitter van bent szerintem Aliról.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#73494) divan válasza Lite (#73492) üzenetére


divan
senior tag

Olcsóbban esetleg Fire TV Stick 4K Max.

[ Szerkesztve ]

(#73495) Twopac válasza SunMount3r (#73491) üzenetére


Twopac
kezdő

Gondoltam ha a tv tudja ne a mediaplayer fogja vissza.
No most ez nem alapból minden műsor 120hz? Vagy ez most hogy műkszik?

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#73496) blakey válasza divan (#73494) üzenetére


blakey
titán

A hangoknál elvérzik, csak akkor jó ha valaki nem kényes minden hangra, mert, bár néma nem nem marad a Stick (átalakítja), de a pontos hangtovábbítással hadilábon áll.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73497) Twopac válasza tsilver (#73493) üzenetére


Twopac
kezdő

Ok. De mi az a Dv?

És akkor most melyik a jobb player, streamer?
Mind a kettő tud külső meghajtóról virágbolti filmeket is lejátszani? Illetve spotify vagy tidalt is lehet streamelni rajta? Mondjuk az apple tv esetében az apple music gondolom fix és az is elég jó minőségben tolja.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#73498) blakey válasza Twopac (#73497) üzenetére


blakey
titán

Dolby Vision

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73499) Twopac válasza blakey (#73498) üzenetére


Twopac
kezdő

Az kellene, ha már a tv képes megjeleníteni. Akkor szerinted melyik legyen? 2021es apple vagy a shield?

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#73500) blakey válasza Twopac (#73499) üzenetére


blakey
titán

Az Apple TV a True HD és DTS:X hangokat átalakítja többcsatornás LPCM-re. "Stream" szempontjából az Apple TV jobb, RAW hangok továbbküldésében a Shield. Minőségi zenére és saját tartalom fogyasztására egy Linux alapú OS a legjobb, én pl. egy Amlogic boxot használok CoreELEC-el, "Stream"-re Apple TV 4K-t. Annyi ajánlás, tipp meg vélemény van a topikban, hogy nem lehet mindent leírni, keress rá néhány kulcsszóra, pl. Shield, Apple TV, Amlogic, amúgy ezeknek van saját topikja is, ott még több infót találhatsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.