Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72501) LógaGéza válasza blakey (#72500) üzenetére


LógaGéza
addikt

Oké, írj PÜ-t, hogy melyik érdekel (van Lite, sima, 4K, 4K Max), és egyeztetünk :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#72502) blakey válasza LógaGéza (#72501) üzenetére


blakey
titán

Van aki USB-s DAC-al használja? Mert én azzal használnám, egyébként 4K Max vagy Cube (bár lehet, hogy felesleges) lenne. USB-HUB megoldás lehet a tápellátásra és a hangtovábbításra?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72503) LógaGéza válasza blakey (#72502) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én egy ilyen USB-OTG kábellel próbáltam, tápot dugtam bele, és egy USB-s billentyűzetet, és minden probléma nélkül kezelte.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#72504) Joshi válasza blakey (#72502) üzenetére


Joshi
titán

Y OTG kábelen keresztül biztosan működik, viszont külső vinyó és pendrive felejtős, mert csak a FAT32-t ismeri + USB2.0. Hálózatról visz mindent. Van topikja is.

[ Szerkesztve ]

(#72505) blakey válasza Joshi (#72504) üzenetére


blakey
titán

Csak a DAC-ra voltam kiváncsi, hogy kiküldi-e normálisan a hangot. Topikját néha olvasom, ahogy a többiét is. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72506) Joshi válasza blakey (#72505) üzenetére


Joshi
titán

Keress rá a topikjában, de még inkább külföldi fórumon érdemes nézelődni. ;)

(#72507) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!
Van egy Xiaomi MI TV Stick-em, ami úgy néz ki 1 év időtartamra lett tervezve... YouTube kivételével minden kifagy (még a castolás is 10 perc után), pedig eddig ment rendesen az NFL Gamepass, és a VLC is.
Volt már újratelepítés, a burkolatát is leszedtem, hogy hülni tudjon, próbáltam extra hűtőfelületet is adni neki, de ugyanez a helyzet: használhatatlan, szóval mennie kell.
Mi lehet alternatívája?
Igazából a Stick funkcionalitása elegendő lenne... Menjen a GamePass, tudják hálózatról lejátszani, meg menjen a YouTube. Egy Netflix, vagy HBO Go támogatás még jó lenne annak ellenére, hogy most épp nincs egyik sem.
MiBox S? Megmondom őszintén kicsit bizonytalan vagyok...
Chromecast with Android TV? Nem olcsó, de ha nincs más, akkor ez lesz.
Esetleg más? Nem lenne rossz, ha két ünnep közt Pesten meg tudnám venni valahol.

Just a simple Lineman...

(#72508) LógaGéza válasza A Zéé (#72507) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Keretet nem írtál, de Fire TV Stick 4K vagy Shield 2019 (cső verzió) jó lehet erre.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#72509) A Zéé válasza LógaGéza (#72508) üzenetére


A Zéé
addikt

20k környéke lenne az optimális, de ahogy néztem a kínálatot, 30 inkább a minimum amit rá kellene költeni.
Fire stick-et, nem is néztem eddig, em tudtam, hogy nálunk is lehet venni hivatalosan. Ahhoz van a Chromecashoz hasonló valami funkció?

Just a simple Lineman...

(#72510) LógaGéza válasza A Zéé (#72509) üzenetére


LógaGéza
addikt

Wireless Display van benne (ami tulajdonképp Miracast), sajna nem Chromecast kompatabilis. Ha az is kell, akkor az kicsit zsebbenyúlósabb lesz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#72511) achilleuss


achilleuss
tag

Sziasztok! Tudja e itt valaki, hogy a Teac gyártott e médialejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#72512) charlyl válasza achilleuss (#72511) üzenetére


charlyl
csendes tag

Igen gyártott, pl: NT-5XX sorozat: [NT-505] vagy egy régebbi modell: [NT-503]
lásd a többit: [Teac media players] illetve a CD lejátszói mindig jó hírnévnek örvendtek, a mostani kínálat: [CD players]

[ Szerkesztve ]

(#72513) koncsik válasza achilleuss (#72511) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Charlyl-hoz csak annyit tennék hozzá, hogy ezek kifejezetten zene lejátszók. Én imádom a Teac-ot.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#72514) Beni2360 válasza koncsik (#72513) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem meg mindig meg van szepen elcsomagolva az első Teac CD írom 1994-bol.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72515) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Üdv,

Létezik nem Android alapú média lejátszó?

Atmos, DTS HD-Master, 4k, 23fps, HDR, DV, stb....

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#72516) robi-k válasza ilovedigweed (#72515) üzenetére


robi-k
őstag

Természetesen, pl. az Apple ATV4K + Infuse.

(#72517) ilovedigweed válasza robi-k (#72516) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Köszönöm, bár nem erre a válaszra számítottam, kimentek a fejemből az Apple termékek. Nincs Apple termék itthon, nem szeretem őket. Rosszul tettem fel a kérdést.

Létezik olyan lejátszó amin nem Android és nem iOS van, hanem saját rendszerrel rendelkezik? :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#72518) devil-k válasza ilovedigweed (#72517) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mire irányul a kérdés egyébként? Miért jobb Apple és Android nélkül?

- mozi bolondéria -

(#72519) Beni2360 válasza ilovedigweed (#72517) üzenetére


Beni2360
félisten

Nehéz amit kérdezel mivel bevalt dolog az android alap és arra építkeznek. Pl a ZIDOO-nal saját rendszere épül az android alapra. Nem fejlesztenek új rendszer nem kifizetődő.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72520) ilovedigweed válasza devil-k (#72518) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Volt x96 max plus és volt Nvidia Shield is Kodival. Nem tudtam rendesen beállítani, meglepő de a Shield nálam problémásabb volt mint az x96. Cec nulla volt.

Volt Zidoo Z9X amivel nem voltam elégedett a fekete színben rejlő hiányosságok miatt. Cec nulla volt.

Most van Dune HD Real Vision 4k aminek a cec funkciói ugyan úgy nem működnek normálisan.

Ezért keresek olyat amin saját felület van, amit arra terveztek amire használni szeretném.

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#72521) divan válasza ilovedigweed (#72520) üzenetére


divan
senior tag

Szerintem akkor inkább a TV CEC képességeiben lehet a hiba.

(#72522) blakey válasza ilovedigweed (#72515) üzenetére


blakey
titán

Amlogic alapú boxok CoreELEC-el, Khadas Vim3L, Vim3 Pro, Ugoos AM6+B,Beelink GT-King és még néhány illetve ott az Apple TV 4K is, de ott maga a lejátszó alakítja át a hangot.
Apple TV-n nem iOS fut hanem tvOS, hidd el, megszereted Infuse-al, szerintem a legjobb lejátszási élményt nyújtó app.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72523) ilovedigweed válasza divan (#72521) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Mindkét tv-n voltak gondok, a régi Sony 8077 és a mostani LG C1-en is. Lehet, hogy az x3700h lesz a ludas. Mondjuk a cec támogatást leszámítva sem voltam elégedett a felsorolt készülékekkel. Dune úgy ahogy, de a fapados menütől többet várna az ember ilyen árkatagóriában.

blakey köszönöm neked is.

Az apple ATV 4k-nak jól működik a cec funkció? Illetve az miben nyilvánul meg, hogy "de ott maga a lejátszó alakítja át a hangot."?

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#72524) blakey válasza ilovedigweed (#72523) üzenetére


blakey
titán

CEC-t nem használom, de azok akik használják általában jókat írnak róla, viszont azt nem árt tudnod, hogy a TV gyártók néha eltérő módon értelmezik a CEC-t és nem feltétlenül úgy működik ahogy illene, de ahogy olvasom, ezt te is tapasztaltad.
Illetve az miben nyilvánul meg, hogy "de ott maga a lejátszó alakítja át a hangot."? - abban, hogy nem lesz az erősítőn True HD, DTS-X, stb felirat, maximum Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Atmos (eAC3+Atmos), minden már többcsatornás LPCM lesz, max. 7.1.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72525) achilleuss válasza charlyl (#72512) üzenetére


achilleuss
tag

koncsik: köszi

köszi, de nem voltam elég pontos, nekem filmnézésre kell.

(#72526) ilovedigweed válasza blakey (#72524) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Jól gondolom, hogy ettől függetlenül, ugyan olyan marad a hangminőség? Mondjuk ha DTS HD-Master a hangsáv. Csak LPCM lesz a felirat?

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#72527) achilleuss válasza koncsik (#72513) üzenetére


achilleuss
tag

vettem egy Teac DV-H 500 dvd lejátszót, és előtte hallgatóztam a youtube-on, Teac-okat és más nagyon komoly rendszereket/sokmilliósokat/, elég jó minőségű hangzással , amiből már ki lehet hallani , hogy mit tud az illető, és az a megállapításom, hogy a Teac-ok szóltak a legszebben. Nem véletlen, hogy filmjátszós médialejátszóban is Teac-ot keresek, de az a gyanúm/böngésztem a net-en/, hogy a Teac nem gyárt filmnézős médialejátszót.

(#72528) devil-k válasza ilovedigweed (#72523) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az Apple TV-t 3 módon tudod irányítani:

1. Saját távirányító
2. CEC
3. iPhone / iPad

- mozi bolondéria -

(#72529) tocijozsi00


tocijozsi00
csendes tag

Űdv.Segitséget kérnék.Valaki hozzáértőt kérdeznék.Adott 1 Mibox S.rá lett rakva a VLC.KODI.Azt tapasztaltam hogy a vlc gond nélkűl lejátszik DV filmet is.A kodi meg erősen szaggat.Mért?Esetleges megoldád?

(#72530) blakey válasza ilovedigweed (#72526) üzenetére


blakey
titán

Ugyanolyan nem lesz a hangminőség, mert a készülék feldolgozza, de jó lesz, a csatornák szám megegyezik.

#72528 devil-k
+ tanítható táv, pl. Logitech Harmony, ugyanis IR-vevő is van benne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72531) devil-k válasza blakey (#72530) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagyis akkor elég sok féleképpen lehet okítani.

- mozi bolondéria -

(#72532) Csabroncka válasza ilovedigweed (#72526) üzenetére


Csabroncka
addikt

48 khz/ 24 bit csatornánként, középkategóriás rendszerig oké, sztereó zenén én már kihallom, de az egy másik dolog...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#72533) nevemnetudd


nevemnetudd
csendes tag

Sziasztok ! NVIDIA SHIELD TV PRO (2019) vásárlása előtt vagyok . Tévém LG CX , itt képben a dolby vision a legfontosabb + erősítőm egy Denon AVR-X1700H , itt atmos 7.1-es hangok a legfontosabb kritériumaim. Két db wd 4tb usb 3.0 vinyóval használnám főleg . Kodi es plex .
A tv saját belső lejátszója álomszép DV képet ad és aggódom , hogy egy külső ketyere lerontja a minőséget.
Viszont a hang miatt lépnem kell, mert sem a DTS , sem a veszteségmentes TrueHD atmos 7.1 csatornás hangsávot nem kezeli, ami pedig nagyon hiányzik.
Sokat olvastam DolbyVision tartalmak hibás lejátszásáról is, nem tudom mi ebből az igaz.
Ezeken gondolkodom még : Dune HD Real Vision 4K , vagy ZIDOO Z9X.
Köszönök minden segítséget !

(#72534) gabo01


gabo01
senior tag

Valahol már olvastam és nekem is úgy tűnik, hogy az Appl tv 4K leggyengébb pontja a hangminőség!
Más is tapasztalta, hogy netflix, apple tv+ hangja halk és tompa is a tv-n ( Lg C1) lejátszott hanghoz képest erősítőn keresztül normális rendszeren? :U

(#72535) devil-k válasza nevemnetudd (#72533) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért nagy extra hangminőséget ne várj egy ilyen alap erősítővel. :)

gabo01
A többcsatornás hangokhoz leginkább megfelelő erősítő és hangdobozok kellenek. Enélkül felesleges minőségről beszélni a továbbiakban.

- mozi bolondéria -

(#72536) SunMount3r válasza gabo01 (#72534) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No most akkor a TV hangja a TV hangszóróiból szól, vagy az is az erősítőn keresztül?

(#72537) gabo01


gabo01
senior tag

Úgy látom nem volt érthető a kérdésem! :B
Természetesen mindkét esetben az erősítőn keresztül szól a hang a hangfalakból! A tv-ből ARC-on keresztül az Apple Tv-ből meg hdmi-n keresztül megy az erősítőbe a hang. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72538) blakey válasza gabo01 (#72534) üzenetére


blakey
titán

Az Apple TV 4K-nak és az Apple TV+-nak mi köze egymáshoz hangminőség szempontjából?
Amúgy nem tompa a hangja, legalábbis nálam, elég sokat használtam, teszteltem. Már nem tudom közvetlenül erősítőre csatlakoztatni csak BT-on egy DAC-hoz illetve a TV-hez ami optikain megy az erősítőbe. Nálam így is teljesen jó a hangja, próbáltam BT-on, DAC-al és rendben volt, sőt. Zenéhez másik eszközt használok, Khadas+USB-DAC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72539) gabo01 válasza blakey (#72538) üzenetére


gabo01
senior tag

Annyi a közük egymáshoz mint a netflix-hez! Ha a tv lejátszóját használom jobb a hang mintha bármelyik streaming-et az Apple Tv 4K-n keresztül játszom le!
A kép teljesen rendben van de a hang gyengébbnek tűnik.
Egyébként a projektor miatt vettem nemrég, hogy normális minőségben tudjak streaming-et nézni rajta! :K

(#72540) devil-k válasza gabo01 (#72539) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most azért nézek nagyokat.

Azért az köztudott, hogy a Netflixen fellelhető stream minősége, bitsűrűsége nem ugyanaz, amit remuxként érsz el pl. a torrent oldalakon.

- mozi bolondéria -

(#72541) ilovedigweed válasza blakey (#72530) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Köszönöm :R

Csabroncka, az x3700h-t hova sorolod ebben az esetben?

devil-k köszi neked is!

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#72542) gabo01 válasza devil-k (#72540) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem is a kölcsönzött anyagot hasonlítom a streaminghez hanem mindkét esetben streaming a forrás csak a tv lejátszójával jobb a hang mint a külső eszközzel (Apple Tv 4K). :U

(#72543) Csabroncka válasza gabo01 (#72539) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Az adatforgalommal való spórolás érdekében a Netflix változó bitrátájú tömörítést használ, az 5.1 esetében 192-640 kbps, míg a Dolby Atmos esetében 448-768 kbps között ingadozik a hangminőség."

Ennek tükrében vizsgáld meg a letöltött tartalmak bitrátáját!

"in medias res"

(#72544) SunMount3r válasza gabo01 (#72542) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én már így teljesen értem, csak azt nem hogy többiek mit nem értenek ezen. A Netflix-el gyengébb az ATV 4K hangja, mint a TV-é, szerintem ennyi. No és ha előre letöltött videó hangját hasonlítod össze az ATV 4K és a TV lejátszójával?

(#72545) devil-k válasza SunMount3r (#72544) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hihetetlennek tűnik.

- mozi bolondéria -

(#72546) gabo01 válasza Csabroncka (#72543) üzenetére


gabo01
senior tag

Ezzel mind tisztában is vagyok.
Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy más is tapasztalt-e ilyen problémát az Apple Tv 4K-val kapcsolatban.
Letöltött tartalmakat pc-ről nézek azt nem hasonlítom a netflix-hez! :K

(#72547) Csabroncka válasza ilovedigweed (#72541) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem tudom milyen hangszórócsaláddal használod, de sima lejátszónak teljesen okés. Viszont én csak azóta érzem kevésnek sztereón amióta a sztereót külön DAC (D50S)-el hallgatom.

gabo01: én spotify esetén hallok ilyet (viszont ennek nagy valószínűséggel a D50S az oka), ezt az app/app összehasonlítást nem tudom, előbbinél viszont még a sztereó erősítőt nem csatlakoztattam BT-n hozzá, ki fogom próbálni!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#72548) gabo01 válasza SunMount3r (#72544) üzenetére


gabo01
senior tag

Már azt hittem én írok nehezen érthetően! :DDD
Ezt még nem próbáltam. Arra ott a mozi pc! :K

(#72549) SunMount3r válasza gabo01 (#72546) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem a Netflix-hez kellene hasonlítani, hanem ugyan annak a letöltött videónak a hangját a TV-n és az ATV 4K-n keresztül egymáshoz. Mert ez hangbéli gyengeség lehet csak at ATV 4K Netflix app-jának a gyengesége. No de mind1.

(#72550) blakey válasza gabo01 (#72539) üzenetére


blakey
titán

Nem halkabb, nem gyengébb a hangja egyik streamingnek sem, TV, UHD Blu-ray, Vim3 (CE+Kodi) és ugye Apple TV-n tesztelve, ugyanazzal az erősítővel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.