Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) Joshi válasza szaszapi (#73599) üzenetére


Joshi
titán

+Wade0303

Én tudom és szoktam is TS-be muxolni, de annyira már engem se érdekel a DoVi. Ha éppen működik akkor megnézem úgy, ha nem akkor jó a sima HDR10 is.

Igen, sajnos egyre kevesebb magyar vonatkozású Blu-ray jön ki. :(((

[ Szerkesztve ]

(#73602) tomp válasza szaszapi (#73597) üzenetére


tomp
félisten

Jelenleg nem létezik media player ami tökéletes lenne

Mint ahogyan a lemezes lejátszóknál is vannak bugok.
pl a híres X700-as Sony is jó pár buggal rendelkezik de már nem foglalkozik vele a Sony sajnos.
Jó pár hónap után az Ugoos frissítette az AM6(B) Plus-t és rengeteg bugot javítottak.

(#73603) szaszapi válasza tomp (#73602) üzenetére


szaszapi
őstag

Sajnos igen!

Joshi:

Csak HDR10-hez minek vásárolnak az emberek 5 féle lejátszót? Sokan itt ebbe a hibába esnek!

(#73604) Joshi válasza szaszapi (#73603) üzenetére


Joshi
titán

Nem a HDR10-hez kell lejátszót venni, hanem a Dolby Vision-hoz. Szerintem azt már egyre többen tudják, hogy a DoVi képességekben jelenleg az Ugoos AM6 Plus a legjobb igaz csak Android alatt. Persze sokan még preferálják a CoreElec-et (Kodi) ami a HDR10 és HDR10+-t tudja, de ugye az alatt egyelőre még nincs DoVi.

(#73605) blakey válasza Joshi (#73604) üzenetére


blakey
titán

Egyes Dolby Vision anyagok (verziók) HDR10 képességekkel bírnak, annyira azért nem "császár" a DV, hogy arra kelljen "gerjedni", de az lett az "elterjedtebb".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73606) Csabi1984 válasza blakey (#73605) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én még azt is hozzáfűzném, hogy a film eredeti fényviszonyától is függ. Pl ott az új Batman ami olyan sötét, hogy csak na azon nem is érteném mire jó a DV :D
Ott az Avatar akkor még nem volt azt hiszem DV, sőt 2160P-t sem találok (ncore) de maga FHD tartalmában is szép "világos"

Konyhanyelven úgy fogalmazok, hogy Dovi, HDR, HDR10+ különbség-nél akkor van értelem ha van mihez viszonyítani :)

Rosszul gondolkodom?

(#73607) Beni2360 válasza Csabi1984 (#73606) üzenetére


Beni2360
félisten

sőt 2160P-t sem találok (ncore) - 2017.Márciusában fent volt 4K-ban. Hogy miért törölték azt már nem tudom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73608) blakey válasza Beni2360 (#73607) üzenetére


blakey
titán

Máshol fent van 3 verzióban, mind 4K, HDR, Remux is fent van, 87GB.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73609) Tyrone89 válasza Beni2360 (#73607) üzenetére


Tyrone89
tag

Valószínűleg azért, mert az ncore-ra csak hivatalos releaseket lehet feltölteni. Az Avatar nem jelent meg hivatalosan 4K-ban. Egyébként nekem megvan belőle egy 4K HDR verzió..112 GB

(#73610) Beni2360 válasza Tyrone89 (#73609) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor meg van a miértnem találja kérdésre a válasz és ezért törölték onnan.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73611) Joshi válasza Beni2360 (#73607) üzenetére


Joshi
titán

Ha az adott filmből nincs UHD (4K) verzió a www.blu-ray.com oldalon, akkor abból nem adtak ki olyan verziót. Persze előfordulhat, hogy bizonyos stream only film se jelent meg soha Blu-ray lemezen, de ugye az attól még lehet 4K.

[ Szerkesztve ]

(#73612) lenox válasza Joshi (#73593) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem legtobben siman olyat toltenek le, amit meg tudnak nezni. Tehat szo sincs mindenkirol. Arrol a kiveteles egy-ket emberrol van szo, aki letoltott valamit, es nem akarja mashogy megoldani. Egy opcio a muxolas. Olcsobb, es hamarabb megvan, mint lejatszot venni.

(#73613) Joshi válasza lenox (#73612) üzenetére


Joshi
titán

Ha az adott DoVi verziót nem támogatja a lejátszód, akkor te muxolhatod az soha nem lesz jó. És továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ha egy release nem megy az adott lejátszón, akkor azt a többség letöltik egy másik verzióban. :K

(#73614) Beni2360 válasza Joshi (#73611) üzenetére


Beni2360
félisten

Ja, igen en meg mar lezarnam-tam es lemondtam a HBOMax-t.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73615) Joshi válasza Beni2360 (#73614) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom a kettőnek mi köze egymáshoz. Folyamatosan arról írsz, hogy te letöltesz ami ugye nem fér bele a PH szabályzatba. Röviden leírom aztán engedjük el a letöltés témát. Szóval minden stream szolgáltatón fellelhető anyagot le lehet tölteni, függetlenül a stream szolgáltatótól. Hogy aztán egy adott streames film/sorozat megjelenik Blu-ray-en vagy sem, az már teljesen mellékes. Neked meg amúgy is mellékes, mert te úgy se veszed meg az eredeti lemezt. De hogy ezzel ne érezd magad egyedül, a felhasználók 90% se vesz eredeti lemezt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#73616) lenox válasza Joshi (#73613) üzenetére


lenox
veterán

Ha valami csak 5-os profilet tud, de amugy tud hdr10-et, akkor a 8.1-et at tudom muxolni hdr10-ze.

(#73617) Joshi válasza lenox (#73616) üzenetére


Joshi
titán

Akkor le kell tölteni egy sima HDR10-es verziót. ;] Szerintem engedjük el ezt a témát, sokaknak már fárasztó lehet.

(#73618) lenox válasza Joshi (#73617) üzenetére


lenox
veterán

Persze, lasd #73586.

(#73619) devil-k válasza Csabi1984 (#73606) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs 4K kiadása. Sosem volt.

- mozi bolondéria -

(#73620) Giruna


Giruna
tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba 4 TB, 2.5", USB 3-as külső vinyóm, amit a jelenlegi médialejátszóm nem ismert fel - 12 éves ASUS

Vennék egy újat, tudtok javasolni olyan médialejátszót, ami a fenti meghajtóval megtudna birkózni?

Köszi,

The Song Remains The Same :: http://www.giruna.hu

(#73621) Tragger


Tragger
tag

Megbízható/ bevált Ugoos am6 plus beszerzési forrást tudtok ajánlani?

(#73622) Wade0303 válasza devil-k (#73619) üzenetére


Wade0303
aktív tag

És igazi 4K kiadása nem is lesz soha mivel hogy 1080p-ben vették fel eredetileg: [link]
De azért szedjétek csak a 112GB szoftveres upscale-t, miközben ugyanazt a minőségű felskálázást barmelyik átlag lejátszó és TV megcsinálja menet közben. Tudom, "magasabb a bitrátája, úgyhogy jobb minőség" téveszmén nehéz túllépni...

(#73623) djherby válasza Tragger (#73621) üzenetére


djherby
tag

Szia, én egy hete rendeltem a Geekbuying-rol. Kb. 5 nap alatt itt volt.

(#73624) Zsömica válasza djherby (#73623) üzenetére


Zsömica
aktív tag

+1

(#73625) Tragger


Tragger
tag

Zsömica, djherby köszi szépen.

(#73626) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
van egy fullhd vetítőm ami tudja a DCI-P3 színteret, ehhez keresek asztali lejátszót ami 1080p jelet tud adni de a magasabb színtérrel, HDR nélkül...tehát egy UHD filmből nem kell a 2160p és a HDR....remélem érthető volt...:-)
Azt nem tudom pontosan hogy amikor HDR-SDR konverzió történik akkor az SDR az milyen színszabványra történik.
HTPC gondolom tudja, asztalit keresek, hátha van amelyik ilyen. előre is köszi

(#73627) Joshi válasza péjé (#73626) üzenetére


Joshi
titán

Az SDR az Rec.709 színtérrel rendelkezik, a HDR pedig Rec.2020-al. Ettől függetlenül tévéknél nincs még olyan panel ami tudná a Rec.2020 100%-os lefedettségét. Filmeknél ugyan ez, szóval itt nincs értelme DCI-P3-ról beszélni. A HDR-ről SDR-re való visszakonvertálás az minden esetben Rec.709 lesz. Ezek a filmes szabványok. Esetleg PC-ről tudod ezt megoldani.

(#73628) péjé válasza Joshi (#73627) üzenetére


péjé
őstag

Nem 100%-ról beszéltem, az az elméleti lefedettség. A jobb mozis vetítők 85-90%-os DCI-t tudnak, a tévék pedig csak közelítik a rec.2020-at.
De akkor jól gondoltam hogy HTPC a megoldás erre. köszi

(#73629) Joshi válasza péjé (#73628) üzenetére


Joshi
titán

Ha valahogy megoldható ez, akkor az szerintem csak PC-vel. Talán.

(#73630) SunMount3r válasza Joshi (#73629) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kérdés, hogy mi értelme lenne a natív Rec.709-et "felkonvertálni"? Ugyan az lesz, csak más formátumban. Mármint a hiányzó színinformációt majd egy varázsütésre csak úgy "kitalálja"?

Ha HDR->SDR konverzióról lenne szó akkor esetleg lenne értelme a sima Rec.709 helyett, de mint minden konverzióban itt is "hasra ütés" szerűen mennek a dolgok és általában ennél már csak jobb lehet, ha marad a natív SDR verziónál.

(#73631) Joshi válasza SunMount3r (#73630) üzenetére


Joshi
titán

Péjé a HDR-SDR konverzióra gondolt magasabb színtérrel mint a Rec.709. Szerintem sincs értelme ezzel foglalkozni. Mindig a natív megjelenítés a legjobb megoldás, legyen az színtér vagy felbontás.

(#73632) péjé válasza Joshi (#73631) üzenetére


péjé
őstag

Igen, arra vagyok kivánci hogy UHD anyagokból ki lehet-e csalogatni a magasabb színteret fullhd felbontásnál. Láttam már ilyet de az HTPC-s megoldás. Meg ahogy gondolom nincs tömegigény erre...:-)

(#73633) Joshi válasza péjé (#73632) üzenetére


Joshi
titán

Te vetítőről írtál, ott még csak-csak. Az a gond, hogy egy köztes állapot kellene ami valljuk be, öszvér megoldás.

(#73634) péjé válasza Joshi (#73633) üzenetére


péjé
őstag

Igen, vetítőhöz keresek ilyen megoldást, ha van egy ilyen lehetőségem megpróbálom kiaknázni. UHD felbontás nem hiányzik, rendes HDR-t meg nem tud a legdrágább vetítő sem.
köszi azért.

(#73635) lenox válasza Joshi (#73627) üzenetére


lenox
veterán

Par komment:

Az SDR az Rec.709 színtérrel rendelkezik, a HDR pedig Rec.2020-al.

Gyakran igy van, de HDR lehet P3D65-ben is. Pl. Dolby Vision masterek jellemzoen ilyenek. A Rec2020-as masterek is jellemzoen olyanok, ahol maga a gamut P3-ra van korlatozva.

A HDR-ről SDR-re való visszakonvertálás az minden esetben Rec.709 lesz.

Itt nem tudom mire gondolsz, nyilvan olyan szinteru SDR-re konvertal az ember, amilyenre szeretne, akar P3DCI, P3D65 vagy esetleg XYZ.

Ezek a filmes szabványok.

Kerdes, mit ertesz filmes szabvany alatt. En inkabb mondanam a P3DCI-t meg az XYZ-t filmesnek, mint a Rec709-et vagy Rec2020-at.

Na mindenesetre en a fenti problemahoz olyan lejatszot keresnek, ami tud 3d lutot (pc-n van ilyen nyilvan), hogy ilyen doboz van-e, azt nem tudom. Ha nincs HDCP, akkor lut box-szal is lehet esetleg 3d lutot rarakni, ha mindenaron ilyen megoldas kell valamiert.

(#73636) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok! Van egy nem éppen okos plazmám, amit a közel jövőben nem cserélnék le. Chromecast al elvagyok vele. Azon keresztül Netflix,Hbo max, plex, spotify -t osztok meg többek között. Nem belső HDD-s megoldásban tudtok ajánlani eszközöket kb. 50-60.000 huf ig bezárólag a chromecast kiváltására?
köszi előre is :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#73637) skippper


skippper
senior tag

Van most olyan lejátszó, amin tényleg zökkenőmentesen tudok:
- 4K streaminget használni (YouTube, Netflix, HBO Max, Disney+)
- Dual layer DoVi + Lossless Atmos/DTS:X kombinációt nézni/hallgatni
- high-res audiot hallgatni
- mindezt akár egy Plex serverről, hálózaton keresztül

Szeretem a MadVR-os PC setupomat, de zavar a DoVi hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#73638) Wade0303 válasza skippper (#73637) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Nincs. Ha lenne ilyen, akkor minden epeszű ember ezt venné.

(#73639) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Mi most a budget, de jól működő megoldás ha ezeket szeretném:
Dolby Vision
HBO Max,Netflix,Prime Video, Apple TV, YT
Tudok rá HDD-t kötni, amire helyi hálózaton tudok másolni

Ha jól tudom, a Mi TV Stick 4K-ra lehet mókolni USB HUB-bal HDD-t, de tudok rá másolni is?
Esetleg más opció?

(#73640) Tragger


Tragger
tag

Sziasztok!

Beüzemeltem az Ugoos AM6 Plus-t és ki is akartam próbálni egy ilyen tulajdonságokkal rendelkező filmet:
"Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06, BL+EL+RPU
SMPTE ST 2086, HDR10 compatible

Single track, dual layer, mkv formátumban, TrueHD Atmos hanggal.

A Dolby Vision-t nem támogató eszközök a HDR10 alapsávot fogják lejátszani."

Azt gondoltam, hogy nem fogja megfeküdni a gyomrát a DoVI, de sajnos csak HDR-ben indul el Kodival és a sima Movie Playerrel is. Mit rontok el?

(#73641) tomp válasza Tragger (#73640) üzenetére


tomp
félisten

Nem is fekteti meg!
MKV-ból a Profile 7-et csak a Plex és Vimu Media Player viszi.
Ha a gyári Movie Playerrel szeretnéd lejátszani akkor át kell dobnod mkv-ból m2ts-be a TsMuxerrel.
A Movie Player csak a Dolby által hivatalosan is támogatott fájlból viszi a DV-t. Az MKV az nem, hogy nem támogatott de tiltott a Dolby részéről.
Jó tanács: Ha ez a T....y féle kiadás akkor passzold. Sorozatosan tölti fel a hibás DV anyagokat...
Én magamnak szoktam megcsinálni.

(#73642) Tragger válasza tomp (#73641) üzenetére


Tragger
tag

Köszi szépen a gyors választ. Igen az a kiadás... Te mit szoktál csinálni, m2ts-be vagy mp4-be konvertálod ezeket?

(#73643) tomp válasza Tragger (#73642) üzenetére


tomp
félisten

Nekem mkv-ban vannak amelyeket én magam csinálok az eredeti BD anyagból.
Plexet és Vimu-t használok. Igaz van 1-2 film ami a DTDL miatt m2ts-ben és mp4-ben vannak. Ezeket a gyári Movie Playerrel nézem.

(#73644) Tragger válasza tomp (#73643) üzenetére


Tragger
tag

Hülye kérdés, de a Plex csak hálózaton keresztül használható, tehát a lejászóba dugott pendrive-ról nem tud lejátszani?

(#73645) tomp válasza Tragger (#73644) üzenetére


tomp
félisten

Alap esetben csak a Plex Media Playert tudod telepíteni a Play Áruházból ami kizárólag hálózatról megy.
Szerintem ha felrakod a Plex Media Server-t (katt ) akkor menni fog Ugoos-on is és akkor a rádugott meghajtóról tudod nézni.
A Servert telepítve, nem lesz neki külön ikonja. Beállításhoz(médiatárnak megadni a rádugott meghajtót) kell egy böngésző!

(#73646) Tragger válasza tomp (#73645) üzenetére


Tragger
tag

Sajnos nem engedi telepíteni.

(#73647) djnice válasza Tragger (#73640) üzenetére


djnice
veterán

A Maven féle Kodi is viszi az STDL mkv-t, esetleg próbáld ki: [link]
A Matrix-ot ajánlom.

(#73648) Tragger válasza djnice (#73647) üzenetére


Tragger
tag

Köszi, megnézem.

(#73649) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Sziasztok,

ki milyen medialejátszót ajánlana házimozihoz? Netflix és disney + tartalom, elsősorban projektoron, illetve NAS-ról streamelés (servvio) lenne a feladat.

Jelenleg egy AcRyan PlayonHD oldja meg ezt, egy Pioneer Lx72-re megy a jel HDMi-n keresztül. Erre a lejátszóra viszont nem lehet netflix/d+ app-ot letölteni. Az erőlködő, bár tudja az eAC3-at mégis csipog/glitch-el a netflixes offline tartalmakkal. Ezeket át szoktam pörgetni ffmpeg-en, utána jól működik. Lenne értelme erősítőt is cserélni? Sony STR-DN1080, vagy valamni haosnlóban gondolkoznék, elsősorban a modernitása (a pióhoz képest) miatt.. Kérdés, hogy hangban nem lenne-e visszalépés.

Van valami tuti tipp, lejátszóra, esetleg erősítőre?

Köszi,
Viktor

(#73650) Joshi válasza clyvejhamma (#73649) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem egy Amazon Fire Stick 4K Max lenne a jó megoldás. Servioo az miért kell? A NAS-ok tudják az SMB vagy NFS szervert.

A Pio LX széria prémium kategória, ha most is ilyen kategóriában gondolkodsz, akkor nagyon ki kell nyitni a pénztárcát.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.