Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72951) djnice válasza gabo01 (#72950) üzenetére


djnice
veterán

Vált, a Refresh Rate app-al.

(#72952) koncsik válasza kezo0 (#72941) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én várnék egy kicsit (jött apple TV és YT Music is az utóbbi időben Pana OLED-re). Ha nem, a PS5/XOX-re úgy emlékszem, hogy érkezik HBO Max app.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#72953) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Van egy régebbi (6 éves) Samsung LED tv-m a hálóban. Ezen szeretne az asszony vodafone tv applikávióval tv-t nézni, mert ott nincs kábelünk és nem is szeretnék odavezetni. A kérdés: egy Apple tv-n fut a vodafone tv app, mint pl. egy Iphone-on? Mert akkor vennék oda egy Apple tv-t ami wifin kapna netet.

Rappi

(#72954) blakey válasza SeatZola (#72953) üzenetére


blakey
titán

Nem fut, de Airplay-en átküldhető. A Vodafone app még Mac-en sem fut, egyelőre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72955) SeatZola válasza blakey (#72954) üzenetére


SeatZola
őstag

És esetleg egy vodafone tv médiabox jó lehet erre a célra? Vagy egy Chromecast?

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#72956) zseko


zseko
veterán

A Fire TV Stick 4K Max-hoz mennyire van szükség a Mission-USB-Ladekabel-re? Most feldobta a német amazon 15e-ért anélkül, annyiért lehet berendelném. Bár azt a változatot nem szállítja Magyarországra :((( , így a következő kérdésem az lenne, hogy mi különbség van a 'sima' és az international verzió között, azon kívül, hogy más a távirányító két dedikált gombja? Nekem az előbbi jobban bejön a külön dedikált Disney+ miatt (na meg az ára miatt).

HR24.hu

(#72957) kezo0 válasza koncsik (#72952) üzenetére


kezo0
addikt

Jaja, írtam is, hogy megvárom az indulást, bár az nagyon meglepne, ha a Maxhoz jönne app a tévére, hiszen a Go-hoz sem volt soha.
PS5-öm nincs, a XOX-ról meg azt se tudom, eszik-e vagy isszák. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#72958) blakey válasza zseko (#72956) üzenetére


blakey
titán

A Fire TV Stick 4K Max-hoz mennyire van szükség a Mission-USB-Ladekabel-re? - Külön vehetsz hozzá USB-LAN adaptert, akár olcsóbban is vagy olyat, ami egyben USB-HUB is.
mi különbség van a 'sima' és az international verzió között, azon kívül, hogy más a távirányító két dedikált gombja? - szerintem csak a táv a különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72959) SeatZola válasza blakey (#72954) üzenetére


SeatZola
őstag

És ez a megoldás vállalható minőséget ad? HD vagy FHD bőven elég lenne.

Rappi

(#72960) zseko válasza blakey (#72958) üzenetére


zseko
veterán

"Külön vehetsz hozzá USB-LAN adaptert, akár olcsóbban is vagy olyat, ami egyben USB-HUB is."

Ezt most nem értem, ha jól értelmeztem a képek és a neve alapján ez csak egy sima töltőkábel, egy 2000mAh-s powerbank extrával, így elhagyható a hagyományos töltő, mert a tv-ről veszi le a plusz áramot. De akkor ezek szerint elhagyható.

HR24.hu

(#72961) blakey válasza SeatZola (#72959) üzenetére


blakey
titán

Sajnos már sehogy, nem vagyok híve az ilyen "videózásnak", így nem is használom, de korábban működött, most már nem. Más megoldás után kell nézned.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72962) blakey válasza zseko (#72960) üzenetére


blakey
titán

Arra a cuccra semmi szükség, inkább mást vegyél helyette.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72963) SeatZola válasza blakey (#72961) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi azért. Az előbb viszont még azt mondtad, hogy AirPlay-el kiküldhető a tv-re. Most akkor igen vagy nem?

Rappi

(#72964) blakey válasza SeatZola (#72963) üzenetére


blakey
titán

Írtam, hogy már nem működik, ez felülírja azt amit korábban írtam.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72965) fulton


fulton
addikt

sziasztok

szeretném a véleményetek kérni, egy 2021 es oled tv-hez milyen média lejátszót ajánlanátok, képminőség szempont. 4k hdr dolby vision anyagok.. előre is köszönöm.

(#72966) AiRLAC válasza gabo01 (#72914) üzenetére


AiRLAC
addikt

Most pl. olcsóbb :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#72967) gabo01 válasza AiRLAC (#72966) üzenetére


gabo01
senior tag

Igen láttam de azt nem szállítják Magyarországra!
Közben már meg tudom oldani Ausztriába, úgyhogy csak 11e-el lenne így olcsóbb! :W
Pont ma jött meg a nemzetközi verzió. Este kipróbálom és ha jó veszek még egyet vagy kettőt a többi tv-be! :DDD

(#72968) blakey válasza gabo01 (#72967) üzenetére


blakey
titán

mailbox.de-hez is lehet kérni, onnan meg házhoz szállítják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72969) gabo01 válasza blakey (#72968) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi az infót! Megoldom az ismerősön keresztül Ausztriából! ;)
Így ingyen lesz a szállítás! :DDD

(#72970) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,
Ha amatőr kérdés akkor elnézést. Melyik lejátszó lenne jó választás 4K Dolby Vision mkv lejátszására? Zidoo Z9X vagy nVidia TV Shield Pro 2019?

(#72971) zseko válasza blakey (#72968) üzenetére


zseko
veterán

Nekem a mailbox.de oldal be sem jön, ellenben a mailboxde.com az igen. Ugyanaz a cég? Régebben láttam leírást hogy kell kitölteni beregisztráláskor, tudod esetleg a linket hozzá? :B

#72969 gabo01
Nincs kedve még egyet hazahozni? :D :B 16e-ért jó vételnek tűnik.

HR24.hu

(#72972) blakey válasza zseko (#72971) üzenetére


blakey
titán

mailboxde.com a jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72973) Beni2360 válasza zseko (#72971) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen ott is az oldalon, hogy németbe minden.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72974) zseko válasza Beni2360 (#72973) üzenetére


zseko
veterán

Köszi. Akkor majd rá is nézek a regisztrálásra, ha nem találok valakit németben aki haza tudná hozni. Úgy láttam kb. 4500 a szállítás, de még akkor is jó 9e-el bentebb vagyok.
Jó sok oldalad (100+) van megnyitva a böngésződben :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#72975) Beni2360 válasza zseko (#72974) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha jól olvastam akkor gabo01 fórumtárs rendel Ausztrián keresztül ismerőshez, társulj be kérdezd meg. :F
Egy Foxpost stb olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72976) zseko válasza Beni2360 (#72975) üzenetére


zseko
veterán

Tudom, pedzegettem is a kérdést kettővel később, de írtam privátot is.

HR24.hu

(#72977) gabo01 válasza zseko (#72976) üzenetére


gabo01
senior tag

Én meg válaszoltam.😉
Kicsit elszaladt az idő mert beüzemeltem a 4k max-ot!
Nagyon elégedett vagyok vele! Kipróbáltam tv-vel és projektorral is úgy, hogy az avr-be volt dugva és nagyon jól működik! :K
Egyedül az Atmos hang nem jön ki belőle csak dolby digital. Sem prime videonál sem netflixnél nem volt gondom a lejátszás folyamatosságával.
Az Apple TV 4K-mat meg meghirdetem. Mert streaming lejátszásra projektoron nekem elegendő lesz a Fire TV! :K

(#72978) devil-k válasza gabo01 (#72977) üzenetére


devil-k
nagyúr

Melyik 4K? Mennyiért eladó?

- mozi bolondéria -

(#72979) gabo01 válasza devil-k (#72978) üzenetére


gabo01
senior tag


Ha érdekel beszéljünk privátban! ;)

(#72980) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok!

Milyen megoldást ajánlanátok ahhoz, hogy
- legyen optikai hangkimenet
- legyen Netflix és HBO Max problémamentesen
(opcionális - tudja ezeket 4K-ban is, ha arról van szó)

helyi fájlok lejátszása sokadrangú, szökőévente fordulna elő.

(#72981) blakey válasza gabo01 (#72977) üzenetére


blakey
titán

Megy az Atmos, legalábbis a TV-m kiírja, streaming-re teljesen jó, viszont vannak még hiányosságok, mert én használnám zenére is, de 20 perc után alvó módba megy, kikapcsolni meg nem lehet, valami megoldást kell találnom, hogy kijelző nélkül is tudjam használni. Én csak Kodival használom, a többi app sajnos nem olyan jó, mint Apple TV-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72982) gabo01 válasza blakey (#72981) üzenetére


gabo01
senior tag

Zenére abszolute nem akarom használni arra ott a Lumin. Kölcsönzős filmre pedig egy mozi pc! ;)
Amíg nincs bekapcsolva az erősítő a tv appja is kiírja az Atmos-t de amint bekapcsolom az avr-t már csak a dolby vision felirat marad.
A stick-nél nem értem miért nem atmos-t ír az avr merr abba van direktbe dugva és atmos képes a Marantz 7011? :U
Az Apple TV 4K-val kiírta az avr is az atmos-t.

(#72983) blakey válasza gabo01 (#72982) üzenetére


blakey
titán

Eddig volt zenére egy eszközöm, USB-s DAC-al összekötve, viszont, most, hogy a Max került a helyére, nincs hálózati eszközöm, lehet, hogy keresnem kéne egy jó hálózati zenelejátszót.
Lehet, hogy nem állítottál be mindent, nem tudom, Kodival használom és van Atmos, Netflix kiegészítővel is, saját anyaggal is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72984) gabo01 válasza blakey (#72983) üzenetére


gabo01
senior tag

Ha sokat hallgatsz zenét van igényed és megfelelő rendszered akkor ajánlatos egy hálózati zenelejátszó beszerzése. :K
Én évek óta Tidal-t hallgatok a Lumin-on.
Lehet állítgatnom kell még az audio részét. Ezt most elcsomagoltan anyáméknak ha megjön a miénk elmélyülök a beállításokban. :DDD

(#72985) Joshi válasza gabo01 (#72984) üzenetére


Joshi
titán

Ne viccelj már. Pl a Lumin P1 3,5 milla. What? :Y Persze nem tudom neked melyik burzsuj lejátszó modelled van, de erre nem tudok mit mondani. ;]

ui.: ok hogy ez egy erősítő is egyben, de könyörgöm. :O

[ Szerkesztve ]

(#72986) gabo01 válasza Joshi (#72985) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem értem mi a problémád? Mondtam egy szóval is, hogy Lumin-t vegyen?
Egyébként A1-esem van amit használtan vettem néhány éve. Csak lejátszó és dac egyben nincs benne erősítő. :K

(#72987) Joshi válasza gabo01 (#72986) üzenetére


Joshi
titán

Az hogy több millás cuccokat hozol fel példának amikor stream eszközre tök fölösleges ennyi pénzt kiadni. Akkor inkább a hangrendszerre költse az ember azt a pénzt. Értem én hogy neked a hangrendszered is több millás, de ez itt nem általános. Arra ott van az audiofil topik, habár azok meg amúgy is analóg cuccokat preferálják. :DDD

(#72988) blakey válasza gabo01 (#72984) üzenetére


blakey
titán

Valamit kitalálok, most is tudok zenét hallgatni, lemezekhez van lejátszóm, netrádióra vagy NAS-ról is tudnék zenét hallgatni az Apple TV-vel és a DAC-al, de gondolkodom egy hálózati zenelejátszón, hogy milyet azt még nem tudom, de nem kell a legjobb, a legdrágább.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72989) gabo01 válasza Joshi (#72987) üzenetére


gabo01
senior tag

Szerintem neked nagyon félre ment valami! :W

(#72990) Patice válasza blakey (#72988) üzenetére


Patice
Topikgazda

Gyere át a Zenelejátszós topika, megbeszélhetjük. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#72991) blakey válasza Patice (#72990) üzenetére


blakey
titán

Köszi, néha beleolvasok, egyelőre egy RPI4+Volumio-ban gondolkodom, talán az jó lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72992) Warter válasza blakey (#72991) üzenetére


Warter
őstag

Elég oda egy Zero W2 is, ha nem kell madzagos net.

(#72993) Tyrone89


Tyrone89
tag

Sziasztok!

Milyen olcsó médialejátszót tudnátok ajánlani 30.000 forintig amivel megoldott a 4K HDR filmek lejátszása, feliratkezelés stb, youtube támogatás s amin a legtöbb streaming szolgáltatót használni lehet(netflix, hbo go..március 8.tól hbo max) ?

(#72994) AiRLAC válasza Tyrone89 (#72993) üzenetére


AiRLAC
addikt

Amazon FireTV Stick 4K Max, topicja

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#72995) djnice válasza AiRLAC (#72994) üzenetére


djnice
veterán

Ezen a HBO Max egyelőre nem garantált.

(#72996) gabo01 válasza djnice (#72995) üzenetére


gabo01
senior tag

Na ennek nagyon nem örülnék! Mivel pont az hbo max meg a disney miatt vettem 3 darabot.😩

(#72997) djnice válasza gabo01 (#72996) üzenetére


djnice
veterán

Sajnos még nincs a HBO által támogatott eszközök listájában...

(#72998) blakey válasza gabo01 (#72996) üzenetére


blakey
titán

Az USA-ban az HBO Max hivatalosan elérhető, ebből kiindulva van remény, hogy nálunk is az lesz, de majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72999) gabo01 válasza blakey (#72998) üzenetére


gabo01
senior tag

Finoman szólva bosszús lennék ha nem működne nálunk is! :K :W

(#73000) blakey válasza gabo01 (#72999) üzenetére


blakey
titán

Az HBO go s működik, csak azt nem az áruházból tudod letölteni. Kodira is lehet, hogy lesz Max.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.