Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) viera válasza Joshi (#13698) üzenetére


viera
őstag

Így akkor valószínűleg marad a médialejátszó?
De azt is hallottam, hogy a médialejátszók nem tudnak teljes értékű Dolby Vision-t. Ezt, hogy kell érteni? Lehet észre sem venném a különbséget?

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13702) doni11 válasza Joshi (#13700) üzenetére


doni11
tag

Tényleg, ha tennék rá cfw-t, akkor lejátszaná a DV-profil (5,7,8,9) filmeket?

[ Szerkesztve ]

doni11

(#13703) Joshi válasza doni11 (#13702) üzenetére


Joshi
titán

A CFW csak annyiban tud többet, hogy merevlemezről az ISO és Mappa struktúrás Blu-ray menüt kezeli, illetve pl egy gyári lemez mellé USB-ről betölthető külső felirat. Ennyi a CFW.

(#13704) viera válasza viera (#13701) üzenetére


viera
őstag

Az első mondat nem kérdés akart lenni. :)

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13705) Joshi válasza viera (#13701) üzenetére


Joshi
titán

A Dolby Vision P7 FEL amit nem nagyon tudnak a lejátszók (ez az "eredeti" DV). Ahogy írtam a webripeket ma már úgy készítik (p5 vagy p8 single track), hogy a legtöbb tévé és médialejátszó megbirkózzon vele. Ha pl találnál 1:1 Ultra HD Blu-ray ripet ami Dolby Visionös, akkor azt ISO-ból vagy BDMV mappából csak az Oppo tudná lejátszani. De ilyet már rég nem nagyon találni, max külföldi oldalakon.

ui.: ha viszont eredeti lemezt veszel, azt lejátssza a jelenlegi Pana 9000-es lejátszód is.

[ Szerkesztve ]

(#13706) viera válasza Joshi (#13705) üzenetére


viera
őstag

Akkor végülis teljesen jó egy médialejátszó az UB-9000 mellé. Nekem csak eredeti lemezek vannak, de sajnos nem sok 4K filmet lehet kapni amin van magyar felirat.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13707) Joshi válasza viera (#13706) üzenetére


Joshi
titán

Nem véletlenül kérdezte krx21 fórumtárs, hogy a Pana 9000 mellé minek az Oppo. :D Mondjuk az Oppo CFW egyik nagy előnye pont a lemez mellé betölthető felirat, ez nagyon hasznos dolog tud lenni. Mondjuk én már lemezt se nagyon veszek, mert a mai filmek csak egyszer nézősek (sajnos).

(#13708) viera válasza Joshi (#13707) üzenetére


viera
őstag

Igen, tudom ez igaz. :D
Pont a cfw előnyei miatt gondoltam rá. :)

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13709) baluka


baluka
tag

Ha rendelkezel az eredeti lemezzel, MakeMKV-val készítesz belőle egy teljes lemezes mentést, majd ebőll dolgozva létrehozhatsz olyan formátumot amilyet csak akarsz és amilyet a lejátszód helyesen kezel, ebbe a preferált formátumba ill. konténerbe annyi feliratot, hangsávot muxolsz amennyi jólesik...
Az összes szükséges eszköz (MakeMKV, tsMuxer, MKVToolNix, eac3to, Subtitle Edit, DDVT, dovi tool) bárki számára elérhető, ingyenesen programok...

(#13710) Joshi válasza baluka (#13709) üzenetére


Joshi
titán

A kérdés már csak az, hogy ki akar ezzel szórakozni?
Mondjuk linkelhetnél egy hivatalos leírást, hogy legálisan lehet készíteni másolatot. Plusz arról is, hogy az Ultra HD Blu-ray lemezt milyen módon lehet másolni, mert azt nem olyan egyszerű mint a sima Blu-ray-t. Már eleve kell olyan PC Blu-ray olvasó ami kezeli a gyári lemezeket.

(#13711) baluka válasza Joshi (#13710) üzenetére


baluka
tag

UHD Friendly Drive a kulcs, ahol a MakeMKV tudja implementálni a LibreDrive-t, pl VERBATIM Blu-Ray Slimline Ultra HD 4K USB 3.2 Gen 1 (USB-C), innentől kezdve már csak el kell készíteni az adott UHD lemez teljes mentését, a decrypt opciót bepipálva...
Természetesen nem legális, de ha csak saját célra csinálja az ember kinek mi köze hozzá amennyiben az eredeti lemezt megvette...

(#13712) doni11 válasza Joshi (#13710) üzenetére


doni11
tag

Most töltöttem le az MakeMKV-t a hivatalos oldalról, de nem ingyenes. Fizetni kell érte.

doni11

(#13713) baluka válasza doni11 (#13712) üzenetére


baluka
tag

Beta-ként ingyenes...

[link]

(#13714) doni11 válasza baluka (#13713) üzenetére


doni11
tag

:R

doni11

(#13715) pepimama


pepimama
tag

Sziasztok! Milyen megbízható blu-ray lejátszót tudnátok ajánlani amely 4K képes és DVD lemezek képének felskálázásában jó eredményeket mutat (HA lehet)? Főként sima DVD lemezek lejátszására lenne használva. Akár régebbi használt model is szóba jöhet. Alapból streamelve nézek filmeket, van 4K-képes alap TV-m (TCL p635), de van egy csomó régi dvd-lemezem és ezeket képes vmi 4K-ra skálázni, VAGY csak a blu-rayeket (ami nekem nincs és nem is tervezem) tudja feljavítani 4K-szerűre? :F Tudok letölteni filmeket, de nincs nagyon tárhelyem a gépen, így ált. streamelek, néha pendrive-ról 1080p filmek. Előre is KÖSZÖNÖM a segítséget!

(#13716) Joshi válasza pepimama (#13715) üzenetére


Joshi
titán

DVD minőségétől ne várj csodát, felskálázás ide vagy oda. Egyébként az összes Blu-ray lejátszó képes DVD-t is lejátszani. Ha eredeti DVD lemezeid vannak, akkor a régióra érdemes odafigyelni, de ha visszaolvasol volt ez már téma.

(#13717) robi-k válasza pepimama (#13715) üzenetére


robi-k
őstag

A legjobb felskálázó nem a lejátszó, hanem - maga a TV.
A korszerű TV-k rendelkeznek AI alapú SD->HDR felkonvertáló képességgel (pl. LG C3, G3 OLED-ek), ezáltal sokkal jobban elvégzik a felskálázást a panel képességeihez illesztve.

(#13718) pepimama válasza robi-k (#13717) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZI, de sajna nekem nem OLED van (pendrive-ról látom, hogy kicsit feljebb javítja, de közel sem 4K-ra, inkább FullHD-szerűen) és ezért IS gondolkodom ilyesmin és mert a DVD-lejátszómon nincs HDMI. Ajánlanátok típust?

(#13719) Joshi válasza pepimama (#13718) üzenetére


Joshi
titán

DVD-től ne várj 4K szintű képminőséget, ez lehetetlen küldetés. A Full HD-t viszont már egész jó minőségbe fel lehet skálázni 4K-ra.

Ettől függetlenül egy mai Blu-ray lejátszó mindenképpen előrelépés lenne a DVD lejátszódhoz képest. DVD-re nem is feltétlenül kellene Ultra HD lejátszó. Nézz körül apróhirdetések között.

[ Szerkesztve ]

(#13720) pepimama válasza Joshi (#13719) üzenetére


pepimama
tag

Köszi szépen a segítséget :R Az a problémám, hogy bármilyen - akár több éves, vagy új, de alaptudású- BR-lejátszót vehetek, vagy van vmi specifikáció, gyártó stb. ami fontos, ahhoz, hogy tuti legyen, hogy DVD-t minél jobb minőségben felskálázzon?

(#13721) robi-k válasza pepimama (#13720) üzenetére


robi-k
őstag

Ha mindenképp DVD lemez a forrásanyag, akkor felskálázáshoz Marvell vagy Darbee videoprocesszort tartalmazó lejátszót választhatsz, pl. OPPO 103 (Marvell) vagy 103D (Darbee).

(#13722) pepimama válasza robi-k (#13721) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZI szépen, sajna jelenleg használtan sem lehet kapni és drágának is tűnik, de hátha majd...

(#13723) johnywalker válasza pepimama (#13722) üzenetére


johnywalker
őstag

Mivel nincs blu-ray lemezed, nem is tervezed én azt javaslom neked hogy vegyél egy használt középkategóriás Pana vagy Sony készüléket. A 4K képesek drágábbak és az sem biztos hogy a felárért jobb felskálázási minőséget kapnál.Már az hogy Hdmi-n viszed a Tv-be a jelet, az sokat jelent, nem a dvd Scart felbontáson.Néztem mostanában egy-két AI felkonvertált filmet, hát hidd el, az sem lett tökéletes...

(#13724) driller


driller
csendes tag

Kedves bluray cakemberek, az lenne a kérésem, hogy valamely csoda folytán kapható itthon CODE FREE bluray lejátszó? Van egy csomó amerikai, CODE A lemezem, és asztali lejátszón keresztül, tv-n szeretném nézni őket. Előre is köszi!

(#13725) robi-k válasza driller (#13724) üzenetére


robi-k
őstag

NEM létezik CODE FREE BD lejátszó - a DVD-kel ellentétben a BD és a BD3D esetében nincs univerzális régió kód. Van viszont sok olyan BD lejátszó, amelynél a menüben szabadon beállítható/átváltható a régiókód.
Pl. Pioneer, Panasonic, OPPO, Cambridge Audio, Primare BD lejátszók megfelelő firmware-vel vagy speciális regió függetlenítő csippel.

A BD 4K pedig eleve régiófüggetlen.

[ Szerkesztve ]

(#13726) csacsi77


csacsi77
senior tag

Egy barátom kérdezett egy érdekeset, hátha itt tudtok segíteni:

"Sony UBP-X800 típusú lejátszóm van. Tehát az nem stimmel, hogy amikor bekapcsolom, a tv-n megjelenik a Sony jel, utána minden eltűnik, és kiírja a képernyő, hogy nincs kapcsolat. Ha beteszek egy BD- vagy UHD lemezt mindezek után, elindul gond nélkül.
Kivéve a DVD-ket: elindul az is, bejön a lemez saját menüje menü, beállítom a hangot és a feliratot, megnyomom a play-t, utána vaksötét: nincs kapcsolat. És nem is lesz többé. Minden DVD-vel. BD-vel és UHD-val nem, csak DVD-vel.
A lejátszón nem jelenik meg a player saját menüje, így az usb-n keresztüli médialejátszást - mivel nincs látható menü a képernyőn - nem tudom használni rajta. Az előző tv-vel nem volt ilyen gond, amint bekapcsoltam, megjelent a menü. Vitte simán az összes DVD-t.
A mostani tévém: LG 65NANO793NE"

Ha van valami jó ötletetek, ne fogjátok vissza magatokat. Köszi! :R

Öreg fater megoldja!!!!

(#13727) Joshi válasza csacsi77 (#13726) üzenetére


Joshi
titán

Lejátszón nyomjon egy resetet, lehet hogy olyan képmódba vált a lejátszó amivel a tévé nem tud mit kezdeni. Illetve még a CEC és ARC funkciókat kapcsolja ki, lehet hogy az is bekavar.

(#13728) csacsi77 válasza Joshi (#13727) üzenetére


csacsi77
senior tag

Köszi!
"Illetve még a CEC és ARC funkciókat kapcsolja ki, lehet hogy az is bekavar." Ezt a tévén, ugye?

Öreg fater megoldja!!!!

(#13729) Joshi válasza csacsi77 (#13728) üzenetére


Joshi
titán

Ezek akkor működnek, ha mindkét eszközön aktiválva vannak. Ha az egyik eszközön ki van kapcsolva, akkor nem fog működni. Ha a tévén működik a CEC funkció egy másik eszközzel, akkor értelem szerűen a lejátszóba kapcsold ki. De ezt csak próbaképpen írtam, lehet hogy semmi köze a leírt hibához.

(#13730) csacsi77 válasza Joshi (#13729) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ugye itt az a baj, hogy a lejátszó menüje nem látszik sehogy sem. Így factory reset sem mehet, mert ahhoz a menün át vezet az út. Esetleg ez, amit találtam valahol:

Reset the [Output Video Resolution] to the lowest resolution by pressing
 (stop),HOME, and then POP UP/MENU on the remote.

Vagy ez:

A hard reset should be done if the player becomes unresponsive.
Make sure the player is turned on.On the front of the player, press and hold the CONNECT and EJECT buttons at the same time until the EJECT button continuously blinks an amber light.When the amber light begins to blink on the EJECT button, release both buttons.
NOTE: The player will turn off and restart.
After the restart completes, check if amber light is still blinking on the EJECT button. Press and hold the EJECT button until the amber light blinks rapidly.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#13731) Joshi válasza csacsi77 (#13730) üzenetére


Joshi
titán

Másik HDMI kábellel is érdemes próbálkozni, vagy egy másik tévére kötni, esetleg HDMI bemenetes monitor is jó. Ha sehol nincs képe a lejátszónak (menü nem látszik), akkor a lejátszóban keresendő a hiba. Utóbbi esetben mindenképpen valami resetet kellene eszközölni, amiket találtál.

(#13732) csacsi77 válasza Joshi (#13731) üzenetére


csacsi77
senior tag

Köszi! Beszámolok majd, ha lesz eredmény.

Öreg fater megoldja!!!!

(#13733) saltanus


saltanus
aktív tag

Sziasztok !

Hogy hogy nem lehet ma már Samsung blue ray lejátszót kapni?
Végulis csak azért szeretném mert van egy samsung tv és kijott a Dune 2 és látom hogy a Dolby Atmost a samsung nem támogatja...

milyen lejatszót ajanlatok ami igen?

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#13734) saltanus válasza saltanus (#13733) üzenetére


saltanus
aktív tag

*Dolby Vision

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#13735) Joshi válasza saltanus (#13733) üzenetére


Joshi
titán

Samsung befejezte a Blu-ray lejátszós üzletágát. Helyette tudsz venni LG, Sony és Panasonic lejátszókat. Az ár csak rajtad múlik. Ha Samsung tévéd van, akkor a Dolby Visionnal amúgy se mész semmire, mert ahhoz a tévének is tudnia kell, de a Samsung tévék nem tudják.

[ Szerkesztve ]

(#13736) jeni válasza saltanus (#13733) üzenetére


jeni
félisten

Talán én adtam el az utsó Samsung 8500 verziósat kb másfél éve.
Annyira befejezték a támogatásokat,hogy a saját rendszerűket sem fejlesztették,de mindent is töröltek az oldalukról.
Sony vagy Panasonic. Az aprón még ki lehet fogni LG-t,de az sem gyárt már BD vagy UHD lejátszót.
Amúgy a konzolokban UHD lejátszó van.

(#13737) Calogero válasza jeni (#13736) üzenetére


Calogero
addikt

Amúgy a konzolokban UHD lejátszó van.

Igen az van, csak de az utolsó információm szerint a Dolby Vision nem érhető el a Blu-ray lemezen keresztüli médialejátszáshoz Xboxnál.

Amit igazán nem is értek, hogy miért nem, ha a médiaalkalmazásnál és ajátéklejátszásnál, (utóbbi csak a Xbox Series X|S esetén) pedig támogatott.

(#13738) saltanus válasza Calogero (#13737) üzenetére


saltanus
aktív tag

meg szerintem a PS4 pro a 4k blue rayt nem jatsza le szerintem....

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#13739) Ger_man válasza saltanus (#13738) üzenetére


Ger_man
senior tag

Az nem, PS4 és pro sem támogatja az UHD lemezeket.
Xbox One X támogatta.

[ Szerkesztve ]

(#13740) Nagy ho-hohó


Nagy ho-hohó
csendes tag

Sziasztok.Olyan problémám van,hogy a Pioneer BDP 170 blu-ray lejátszóm nem pörgeti fel a lemezeket.Két napja még néztem filmet rajta.Tegnap este cseréltem a lemezt és a "No Disc ' jelzést kaptam.Minden fajta lemezzel ezt csinálja, gyárival is.Többszöri próbálkozásra egyszer egy Audió CD-t és egy DVD-t elindított de utána semmi.A lemezt szépen beviszi a tálca,de nem pörögnek fel a lemezek.Mi lehet a baja?

(#13741) johnywalker válasza Nagy ho-hohó (#13740) üzenetére


johnywalker
őstag

Látatlanban nehéz biztosat mondani.Lehet lézer olvasófej meghibásodás is.

(#13742) koncsik válasza Nagy ho-hohó (#13740) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Esetleg egy FW frissítés vagy újratelepítés? (Sajnos valószínű amit johnywalker írt vagy a drive motor halhatott meg...)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13743) Ger_man válasza Nagy ho-hohó (#13740) üzenetére


Ger_man
senior tag

Nekem egy 160-as modellel volt olyan gondom, hogy megnyúlt a lemeztálca behúzó ékszíj és nem tudta teljesen behúzni a tálcát emiatt a lemez pörgés sem indult be. Próbált meg kézzel megnyomni a tálcát, akár úgy hogy lepattintot a frontját, mikor kint a tálca. Igaz nekem az esetek nagy többségében rögtön ki is jött a lemeztálca, mintha elakadt volna.

(#13744) Nagy ho-hohó válasza johnywalker (#13741) üzenetére


Nagy ho-hohó
csendes tag

Hazajöttem és lekaptam a tetejét.Amikor a lemezt beviszi az beáll a helyére és egy kicsit fordul jobb felé.Alul meg olyan mintha az olvasó fej pozicionálna.A szalagkábel is mozog.Azt hiszem négy kattanás van míg megáll.Sajnálnám kidobni mert szinte bolti állapotú.Érdemes megcsináltatni egyáltalán? Van itt olyan aki foglalkozik ilyennel?Mennyiből be jönne ki? Vagy inkább vegyek egy újat? Van vagy 250 blu-ray lemezem és mindenképp kell egy lejátszó. Megköszönöm a válaszokat.

(#13745) johnywalker válasza Nagy ho-hohó (#13744) üzenetére


johnywalker
őstag

Tudtommal ezekben dual-lézerfej van (vörös-kék).Jó lenne tudni a tipusát, az alapján el lehetne dönteni hogy gazdaságos a javítás vagy nem.

(#13746) Nagy ho-hohó válasza johnywalker (#13745) üzenetére


Nagy ho-hohó
csendes tag

Megnéztem a lézer típusát: KEM-480AAA ez van egy matricán.

(#13747) johnywalker válasza Nagy ho-hohó (#13746) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha a neten körűlnézel láthatod, hogy van 5K-ért kínai utángyártott, az eredeti japán minimum 20.

(#13748) jeni válasza Nagy ho-hohó (#13746) üzenetére


jeni
félisten

ha ez bevállalós akkor ilyet az aprón találsz:
Sony X800M2 4K UHD
vagy nagyon olcsón
LG BD550 Blu-ray és DVD lejátszó
Sony BDP-S3700B Blu-ray

[ Szerkesztve ]

(#13749) Nagy ho-hohó válasza johnywalker (#13747) üzenetére


Nagy ho-hohó
csendes tag

Köszönöm

(#13750) Nagy ho-hohó válasza jeni (#13748) üzenetére


Nagy ho-hohó
csendes tag

Köszönöm, ha venni kell akkor csak újat.Erre sincs biztosíték,hogy másnap nem száll el. Az enyém is kifogástalan volt és egyik pillanatról a másikra kampec.

(#13751) Zanik válasza Nagy ho-hohó (#13740) üzenetére


Zanik
addikt

Anno unokatesómnak adtam el a BDP-170-esem, és két év múlva hasonló hibát produkált. DVD és CD lemezeket olvasta, a BD lemezeket nem. Szétszedte, megtisztogatta, de nem lett jobb. Javítani se érte már meg. Ha minden igaz, lecserélte.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13752) johnywalker válasza Zanik (#13751) üzenetére


johnywalker
őstag

Nekem most a pc-s blu-ray íróm járt így.Olvasni olvassa a bd-t, de írni már csak dvd-t és cd-t szeret.

(#13753) Nagy ho-hohó válasza Zanik (#13751) üzenetére


Nagy ho-hohó
csendes tag

Most már semmilyen lemezt nem olvas.Érdekes most utána jártam és a Pioneeren kívül a Sony és a Toshiba is használta ezt az olvasófejet.Még gondolkodom a javításban mert nagyon jó állapotban van a készülék,az USB része kifogástalanul működik.Nem tudom mennyibe lenne a szerelési munka díj.Tudna valaki árat mondani? Budapesten és környékén.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.