Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) Patice válasza cekkk (#29299) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mondjuk ez. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29302) cekkk válasza Patice (#29301) üzenetére


cekkk
veterán

És ezen, hogyan megy tovább a hálózat, mert 1 hálókártya van benne. :U
Mert wifivel nem igen lehet kiszolgálni egy htpc-t vagy egy média lejátszót.

Komoly teljesítményű, 1,6 Ghz-es NAS 256 MB RAM
Komoly teljesítmény 256MB ram :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29303) cekkk válasza Warter (#29300) üzenetére


cekkk
veterán

De hogyan csinálod meg egy hálókártyával? Mert az lesz ugye a wan portot, és hogyan küldöd tovább mondjuk egy switchnek ? Mert ezt most én nem látom át :P

(#29304) Warter válasza cekkk (#29303) üzenetére


Warter
őstag

Úgy, hogy a lan és a wan is az lesz, a szerver meg gyárt hozzá virtuál interfaceket. Hosszú és bonyolult. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29305) Patice válasza cekkk (#29302) üzenetére


Patice
Topikgazda

Optimalizált dolgokról van szó. Nem kell sok RAM, ha olyan a rendszer rajta, ami nem igényel sokat. Szervernek, NAS-nak elég a 256 MB is, főleg otthoni felhasználásra.

Enterprise kategóriájú cuccokban sincs olyan sok.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29306) cekkk válasza Warter (#29304) üzenetére


cekkk
veterán

Jó de ha bejön a lakásba a ppoe(adsl, digi, stb) azt bele küldöd akkor azon a szolgáltató felé menne vissza az adat, vagy elé raksz egy eszközt még? :D

(#29305) Patice
Azért ott ahogy látom bele rakják a 8 gigát. Amikor pl én tömörítek ki a szerveren akkor a az 1 gigát simán kihasználja. Ha raidet is használ az ember akkor ott már lehet, hogy kevés ez a 256, én egy minimál debian alapú rendszert használok itthon minden sallang nélkül, és azt hogy megy a torrent a smb ssh ftp így meg tud enni 130-140 megát. Ezért keveslem kicsi, pedig én sem vagyok a sok gigák híve, de ezt akkor is kevésnek érzem, a 4 lemezesnél meg a 512-t.

[ Szerkesztve ]

(#29307) Warter válasza cekkk (#29306) üzenetére


Warter
őstag

Persze, bedugod egy switch-be az egész hóbelevanc előtt a dolgokat :)

Patice: Azért optimalizáció ide vagy oda, azért a linux igen csak meghálálja a ramot. 256MB-ot pillanatok alatt megeszik a gép, ha felpattintasz pár szervízt, köztünk mondjuk egy sql-t.

[ Szerkesztve ]

(#29308) cekkk válasza Warter (#29307) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor csak jól gondoltam én :DDD

Jó de egy átlag user nem nagyon fogja tudni ezt megcsinálni, amikor sokan a megosztásokkal kínlódnak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29309) Warter válasza cekkk (#29308) üzenetére


Warter
őstag

Persze, ezért is mondtam, hogy nem túl secure, de ettől még működik és ha nincs más megoldás, akkor azért szódával elmegy. :)

(#29310) Mankó válasza jamez (#29297) üzenetére


Mankó
veterán

Hogyne tudna már, tud az mindent, csak dupla annyiba kerül. Az aktív 3d-t nem szereti a szemem, a hd hangok meg számomra felejtősek. Ebben a felállásban pedig bőven elég lehet számomra a Dune 102.

koncsik: S igen van rajta koax.

liszi70: Ez a nagyszobába megy, a plazma meg a kicsibe. A tv-ket majd decemberben veszem meg, de a nas, medialejátszó stb.-ket most szeretném. Különben az aktív 3d meg nem nagyon érdekel, mert zavarja a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#29311) Patice válasza cekkk (#29306) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát nah. Valahogy el kell adni a következő évben érkező modelleket is. :D

Én két lemezzel, RAID nélkül elvagyok az 512-vel. Nem a NAS-on tömörítek ki, nem fut rajta sql, meg semmi RAM igényesebb dolog nagyon. Később majd lehet, de addig is elvagyok vele.

Majd ha jobban beletanulok ebbe az egészbe, akkor jöhet egy erősebb vas az ilyen dolgokra. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29312) Gulyopapa válasza Patice (#29311) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Az én 112j-mben 128 mb ram van és semmi baj nincs vele ...

[ Szerkesztve ]

(#29313) Zsmester89 válasza Mankó (#29310) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az hogy aktív 3D vagy passzív 3D, az nem a médialejátszótól függ, hanem a tvd-től!
Ezen a téren lehet Dune vagy Mede8er vagy akármi ami viszi az adott filmet.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#29314) cekkk válasza Patice (#29311) üzenetére


cekkk
veterán

Ilyen ram árak mellett biztos nem a sok rammal fogják eladni.
Mivel nekem hálózaton most csak a htpc van és az összes többi eszköz wifin lóg a lakásban nincs az az isten, hogy én wifin letöltsem, aztán ki csomagoljam majd vissza töltsem a szerverre. Ezt gyorsan belehet ütni a parancssorba és mehet is a kicsomagolás. Ugye a régebbi anyagok sajnos még rarban vannak. :R Tudok neki örülni :DDD
Egyébként majd ha teljesen áttérsz htpcre, lehet meggondolod ezt az sql mókát, főleg, ha lesz két xbmc-t futtató eszközöd, mert nézel valamit a nappaliba a gyerekek meg kiraknak onnan mert nekik mesét kell nézni akkor leállítód elmenti az adatbázisba, a másik helyen bekapcsolod és ugyan onnan folytatod :DDD
Szóval van ennek is előnye, én még nem csináltam meg így de Warter és egy ismerősöm már igen :K Meg talán az avforumon is páran.

[ Szerkesztve ]

(#29315) Patice válasza cekkk (#29314) üzenetére


Patice
Topikgazda

Idővel lehet eljutok majd idáig. Második fiam nemsokára itt van...

De ha ők mesét akarnak nézni, akkor az nem a "nagy" rendszeren lesz, hanem a szobájukban egy TV-n és oda megkapják majd csak a streamet és kb. csak a hangerőt állítgathatják. :D

De amúgy sem akarom, hogy túl sokat legyenek a TV előtt. Már most látom az első gyerekemen, hogy mennyire leköti, de közben nincsenek saját gondolatai. Nem akarom rászoktatni. Nem evvel akarom lekötni. Foglalkozni kell vele. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29316) cekkk válasza Patice (#29315) üzenetére


cekkk
veterán

Persze, hogy nem azzal kell, de a "sláger meséket" úgy is megakarják majd nézni :DDD
Gyerek nevelésben meg nem vagyok otthon, mivel nincs így abba nem folyok bele :DDD :U

(#29317) jamez válasza Mankó (#29310) üzenetére


jamez
senior tag

Nekem is passzív a tv-m
[link] itt azt írja nincs rajta

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#29318) Warter válasza cekkk (#29314) üzenetére


Warter
őstag

Minek tömöríted ki? XBMC simán lekezeli betömörítve is. Én már leszoktam róla, mondjuk nem volt nehéz. :DDD

(#29319) cekkk válasza Warter (#29318) üzenetére


cekkk
veterán

1. Nem mindig volt XBMC :DDD
2. Nem tudtam, hogy az xbmc kezeli :DDD
3. Megtanultam ezt is :DDD
4. XBMC nem kezeli a menüt isból így azokat is ki kellett másolnom, hogy kitudja próbálni ;] ;) :P

(#29320) Warter válasza cekkk (#29319) üzenetére


Warter
őstag

Én sem tudtam, csak meglepődtem jól, amikor 1x olyan filmet néztem meg, ami alapból be volt tömörítve, persze csak letörléskor vettem észre. :DDD

(#29321) nyurga82


nyurga82
tag

Van valami lényegi (minőségi) különbség, hogy külső winchestert dugok rá USB-vel egy médialejátszóba vagy beépíthető winchestert rakok bele? Utobbira hogy rakok filmet?

(#29322) Polllen válasza nyurga82 (#29321) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sebességbeli különbség lehet, más nem nagyon.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29323) nyurga82 válasza Polllen (#29322) üzenetére


nyurga82
tag

Mármint hogy a nagyobb bitrátás filmeket is lejátsza? Melyik javára?

[ Szerkesztve ]

(#29324) Polllen válasza nyurga82 (#29323) üzenetére


Polllen
nagyúr

Arra gondoltam, hogy a belső merevlemezt gyorsabban eléri, kezeli. A gyakorlatban nem hiszem, hogy túl sok mindent észrevennél belőle.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29325) Dorian válasza nyurga82 (#29321) üzenetére


Dorian
félisten

Teljesen mindegy, egyenértékű a két megoldás.
Lejátszókon szokott lenni USB slave.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29326) Mankó válasza Zsmester89 (#29313) üzenetére


Mankó
veterán

Persze, hogy a tv-től függ, de a mede8er viszi a BD3D a Dune meg a csak a felezettet. Tehát ha passzív 3d-set veszek, akkor elég a Dune is.
Lan kábelen 100mbiten elmennek akadás mentesen a full hd, 3d filmek? Most néztem, hogy a Dune-ben csak 100 mbit a LAN, a mede8er-ben meg gigabit. Az akadás mentesség jegyében megérné a mede8ert venni? Kábellel lesz összekötve a NAS-sal.

(#29327) Zsmester89 válasza Mankó (#29326) üzenetére


Zsmester89
őstag

A passzív 3D tv-nek is kell a BD3D, :) össze sem lehet hasonlítani egy mkv-t és egy BD3D-t a passzív LG-em. Ezért vettem Mede8ert!
Szóval ez így, ahogy írtad nem helyes.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#29328) HarryDEC


HarryDEC
tag

Ezeket a 3D-s BD -ket valami módon át lehet pakolni (nem tömöríteni) mkv formátumba?

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#29329) Zsmester89 válasza HarryDEC (#29328) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az már nem lesz ugyan olyan. :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#29330) Mankó válasza Zsmester89 (#29327) üzenetére


Mankó
veterán

Értem, akkor érdemesebb a Mede8ert venni. Medx800 lesz a választott akkor ebben az esetben, mert azon van koax és optikai is. Csak az ára ne lenne annyi.

(#29331) vanRobert


vanRobert
tag

Sziasztok!

Még mindig Egreat R6S ügyben szeretnék segítséget / ötleteket kérni.
Szerencsére hálózaton már összejött a médiabox és win7, és ehhez csak egy "Egreat" felhasználói fiókot kellett létrehoznom Win alatt. Filmes mappák megosztásához hozzáadva az "Egreat" felhasználó, és máris remek.
Jelenleg ott tartok, hogy a SATA-n rádugott vinyót szeretném win 7 alól látni, mint afféle hálózati vagy NAS meghajtót. Valakinek erre megoldása lenne?

Pillanatnyilag 2.5.6.0 custom firmware van fent, van ennél jobb? Újabb van, azt tudom, de az valóban jobb is...?
A médiabox webes felülete (az srjg jukeboxhoz többek között) viszont nem érhető el win7 alól. Valakinek ilyen irányú tapasztalata van?
És ha már jukebox, sehogyan sem tudom felfrissíteni, már vagy 10-szer megy végig a "Rebuild" folyamat, de ha ennek a végén is csak a semmitmondó default ikonok lesznek láthatóak, akkor a felbontok egy sört...

Előre is köszönöm.

(#29332) cheeka válasza jegenye77 (#29279) üzenetére


cheeka
tag

Egreat R6S
Én nagyon láma vagyok, ezzel tudok 3D smart tv-t csinálni? A Lan porthoz van olyan eszköz amivel wifi-s lesz? Elég hozzá a távirányító, vagy esetleg kezeli az egeret is? Milyen android van rajta? Youtube, torrent futhat rajta?

(#29333) jamez válasza Mankó (#29330) üzenetére


jamez
senior tag

A dune 303 is tudja a full3d-t az összehasonlítás szerint mint a 800-as.de csak optikai kimenete van.
Melyiknek van jobb támogatottsága?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#29334) vanRobert válasza cheeka (#29332) üzenetére


vanRobert
tag

Szia!
Keresd fel ezt az oldalt: http://egreatr6s.wikidot.com/

3D smart TV-d csak akkor lesz, ha a TV-d panelje 3D képes.

Az én R6S-emen 2.2-es Android van, de szvsz tök felesleges rá.
Az R6S WiFi-s, USB-n egeret és billentyűzetet is rá tudsz dugni.
Youtube, nos kihívásokkal de megy, torrent megy.
A többire a fentebb megadott oldal ad teljesebb választ.

Üdv.

(#29335) ocsi12


ocsi12
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy popcorn hour A-400 lejátszót. Azt a korábbi hozzászólásokban már olvastam, hogy nem teljesen tökéletes még a rendszer. Valamint valaki azt írta, hogy várható egy második kiadás belőle. Ez mikorra várható, miben fog eltérni a jelenlegitől, érdemes az új kiadást megvárni?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#29336) Multibit válasza ocsi12 (#29335) üzenetére


Multibit
veterán

Mindig érdemes az új kiadást megvárni! Ha mindig megvárod az új kiadást, rengeteget spórolsz, ugyanis soha nem veszel semmit :D Akarsz A400-at? Akkor vedd meg! Amit lehet megtudhattál róla ezen és más forumokon.

(#29337) cheeka válasza vanRobert (#29334) üzenetére


cheeka
tag

A tv-m egy samsung LED 102cm nem tudom milyen alap típus. A wifi-t nem nézted be, mert az árukeresőn és az előző ebay linken is csak lan portot írnak hozzá és a képeken sem látszik antenna (bár ez nem kizáró ok). A jó youtube működés nekem fontos lenne. Egyébként egy jó ár/érték arányú lejátszót keresek (wifi spdif fontos), az androidot azért kérdezem, mert egy 2.3-as rendszerrel már megégettem a nyelvem, pontosan a youtube nem működött jól és a felírat kezelés, meg az egész egy lassú sz.r volt. Én mint nem hozzá értő azt gondolom minél újabb rajta az android annál nagyobb eséllyel működik jól és megfelelő a hardvere is. Biztosan van kivétel, ha bevált és jó nekem az is megfelelne.

(#29338) Mankó válasza jamez (#29333) üzenetére


Mankó
veterán

Szerintem a Mede8ernek jobb a támogatottsága.

Igazából nekem elég lenne minden szempontból a 600-as, de a hang egy külső Dac ra megy, amin egy optikai egy koax csati van és az xbox lefoglalja az optikait.
Szóval vagy koax-os médialejátszót veszek, vagy egy optikai elosztót (de akkor kapcsolgatni kellene), vagy pedig egy optikai koax átalakítót. Bár most az átalakítók felé húzok, de nem lenne jó ha valami jelvesztés lépne fel.

Nektek mi a véleményetek erről a dologról?

(#29339) Dorian válasza Mankó (#29338) üzenetére


Dorian
félisten

Koax hangkimenettel sokkal jobban jársz az optikainál, eszedbe se jusson átalakítózni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29340) Mankó válasza Dorian (#29339) üzenetére


Mankó
veterán

Jó is lenne, de a kinézett médialejátszón (medx600) nincs koax, csak optikai. A DAC-on meg optikai és koax van. Az optikait elfoglalja vagy a box, vagy a média lejátszó, de mivel a másik eszközön is optikai van, így valahogy meg kell oldanom, hogy tudja fogadni a DAC. Vagy optikai koax átalakítóval vagy optikai elosztóval.

Vehetnék medx800-at amin van koax kimenet, azt is néztem, de egy 10-sel drágább, műanyag, és plusz venti van benne. Összességében csak a koax kimenete kellene belőle, mert a medx600 minden igényemet kielégítené.
Melyik verziót ajánljátok, mi legyen? Én is ezen filózok már néhány napja.

(#29341) yossarian14


yossarian14
tag

Üdv!

Ezt a topicot találtam a legalkalmasabbnak a kérdésemhez.

Érdemes hosszútávon pendrive-ról lejátszani full HD filmeket a TV-men? Lehet bármelyik félnek gondja belőle?

És ha igen, akkor milyen és mekkora pendrive-ot ajánlanátok erre a célra? Kell, hogy legyen valami speciális tulajdonsága?

Vagy jobban járnék ha más alternatíva után néznék?

Előre is kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#29342) Ejelhar válasza yossarian14 (#29341) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ha neked elég az a szolgáltatás amit a TV lejátszója nyújt, akkor semmi probléma.

A jó minőségű filmek (full HD) elérhetik illetve némileg túlléphetik a 20GB-os méretet, ezért egy 32GB-s pen drive a megfelelő neked szerintem. Azzal nem jössz zavarba. A típusa majdnem mindegy, nagyon gagyinak kell lennie annak a pennek, ami olsasási sebességben nem hozza a 8MB/sec-et, ez már elég a folyamatos lejátszáshoz.

A dolog inkább a TV belső lejátszóján bukhat meg, ha esetleg belefutsz olyan filmekbe amik szaggatnak vagy le se játssza, akkor a player lesz a bűnös és nem a pen.

(#29343) esn válasza yossarian14 (#29341) üzenetére


esn
csendes tag

Sokan panaszkodtak sokféle pendrive-ra már,és tévékre is, az biztos hogy kell egy bizonyos sebesség, hogy működjön.

Egy átlagos nagyfelbontású mkv alsó hangon is kb. két giga, a felső határ meg a csillagos ég, hiszen lehetnek akár 20 gigásak is. Neked kell eldöntened mekkorát akarsz.

"Baja" egyiknek sem lesz ha pendrive-t használsz.

Én inkább egy külső vinyót vennék, fajlagosan sokkal olcsóbb abból egy giga tárhely, és mindenképen kényelmesebb.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna....

(#29344) BBéci válasza Ejelhar (#29342) üzenetére


BBéci
titán

Eleve bukik a normális lejátszás a 24p hiánya miatt.

(#29343) esn
"Egy átlagos nagyfelbontású mkv alsó hangon is kb. két giga"

Szerintem az átlagos inkább 6-7 GB és az még csak 720p, amit inkább nem erőltetnék, ha már full HD tévém van.
30 GB-nál nagyobb mkv-ba csomagolt filmekkel is találkoztam már.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29345) Ejelhar válasza BBéci (#29344) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Eleve bukik a normális lejátszás a 24p hiánya miatt.

Persze, de az a második lépcső.
Az első még az, hogy milyen remek gondolat ez az integrált player a TV-be, egész használható. Innen némi idő -nekem kb. olyan három hét volt- míg eljut az ember oda, hogy lehetne jobb is, talán kéne egy media player És további egy hét, míg eldől: Dune legyen, vagy Popi? Avagy Mede8?
De itt még nem tartunk, Yossarian majd még visszanéz ide, úgy egy hónap múlva :-)

[ Szerkesztve ]

(#29346) yossarian14 válasza Ejelhar (#29345) üzenetére


yossarian14
tag

Ahogy nézem a médialejátszó árakat, nem egy hónap múlva jön el az az idő :)

Egyébként mennyire látványos a különbség az usb-ről és a médialejátszóról lejátszott fullHD filmek között?

Köszönöm az eddigi tanácsokat/véleményeket!

(#29347) Gulyopapa válasza yossarian14 (#29346) üzenetére


Gulyopapa
addikt

A média lejátszó "mindent" lejátszik ...

(#29348) barpi


barpi
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A napokban érkezett meg a Egreat R6S Pro Plus játékosom. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, csak egy gondom van.

Wifi-n keresztül szeretném elérni a Windows7 alatt megosztott könyvtáramat. Wifi van, látja is a könyvtárat, (sima otthoni csoport megosztás volt, jelszó nélkül) de amikor bele szeretnék kukkantani, minden áron hálózati bejelentkezést akar rám erőltetni. Itt viszont sem a felhasználó nevet, se a jelszót (ez ugye eleve nincs is megadva) nem tudom. :( Mit csinálok rosszul?

(#29349) esn válasza yossarian14 (#29346) üzenetére


esn
csendes tag

Gyakorlatilag nincs különbség minőségben egy külső médialejátszó, és a tv beépített lejtászója között., illetve valszeg nincs olyan jó a tévéd, hogy meglásd.

Az emberek túlnyomó többségének bőven elég a beépített lejátszó. A nagyfelbontású letöltött filmek most már szinte kivétel nélkül mkv-k, azt a fomátumot meg már gyakorlatilag egy kenyérpirító is lejátsza. Ha minden különösebb hókusz pókusz nélkül csak filmeket nézel, vegyél egy külső tárat, dugd rá a tévére, és kész...

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna....

(#29350) BBéci válasza yossarian14 (#29346) üzenetére


BBéci
titán

Már egy Dune TV-102 kép- és hangminősége is lényegesen jobb.

(#29349) esn
Igen, és ebből az következik, hogy a többség nem igényes a kép- és hangminőségre.
Ráadásul egy asztali médialejátszós topikban nem kellene a beépített szutykokat dicsérgetni, ajánlgatni!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.