Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) nfsu17 válasza Ejelhar (#29900) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem is ilyen van, bár csak 100Mbit-es routerrel, de pont ezért furcsállom, hogy alig 8MB/s-nél kifullad a másolás. És nem akarok zsákbamacskára routert venni (gigásat), ha mondjuk lesz azzal 10MB/s. Az nem előrelépés.
A laptopra ha jól emlékszem 12MB/s-al másoltam, ugyan ez a pc, ugyan ez a router, a kábelek meg minimum 5-ösek, most perpill 5E az egyik.

Tehát a PC, router, Laptop 3-as egyenletből kivettem a laptopot, betettem a Dune-t és a 12MB/s helyett lett 8MB/s. Persze, hogy arra gondolok, hogy a Dune nem bírja, nem? Logikus.

Patice
Ha ennyi, akkor ennyi, de szerintem többet kellene tudnia.
Inkább csak másolok, nem játszok le LAN-on nagyobb horderejű anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#29902) Patice válasza nfsu17 (#29901) üzenetére


Patice
Topikgazda

Laptopodban milyen Wifi van? Routeredben milyen wifi van? (N-esre tippelek.)

Dune-ben gigás a csatlakozó, de a többi rész egyszerűen nem bírja a vezérlést. A SoC a szűk keresztmetszet.

Nekem gigabites routerem van, CAT5e kábelekkel. PC-ről Dune 301-esre 10-12 MB/sec az átlag, néha megy 15-tel is. Routeren keresztül NAS-ra jóval nagyobb sebességeket is elérek, így ebben az esetben nem a routeremet tartom szűk keresztmetszetnek.

A Dune vinyóját inkább kiveszem és belerakom egy dokkolóba és úgy másolok rá anyagot. Vagy hálózaton keresztül játszom le a filmeket, zenéket, képeket. Ahhoz elég a hálózati része. Több meg nem kell nekem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29903) nfsu17 válasza Patice (#29902) üzenetére


nfsu17
veterán

Értem.

Laptop: G
Router: G
(de most nem wifit használok, hanem vezetéket)

Tehát ha lenne gigabites router akkor min 10, max 15 lenne?
Jobban hangzik, de a 8-nál nem számottevően gyorsabb, meggondolom, hogy megéri-e a beruházást egy routerbe.

(#29904) Patice válasza nfsu17 (#29903) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem csak ezért felesleges tényleg új routert venned.

HDD dokkoló?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29905) Ejelhar válasza nfsu17 (#29903) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szerintem a playerek hálózata lejátszásra való, nem másolásra. Pont fordítva mint használni szeretnéd.

Abból a pénzből amit az 1G-ás hálóra szántál inkább egy dokkolót vegyél szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#29906) Mankó válasza nfsu17 (#29903) üzenetére


Mankó
veterán

Tegyél közéjük egy Gigabites switchet (kb. 4k), így az eszközök gigabiten látják egymást! A router 100 mbites marad, de ha a neted ez alatti, akkor úgy sem korlátozó tényező.
Így már nagyobb sebesség érhető el a másolás során is, elenyésző ráfordítással.

(#29907) digikábeles válasza digikábeles (#29898) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Valami ilyesmire gondoltam lecserélni a jó öreg WDTV-t: mini pc

(#29908) dh66e válasza digikábeles (#29907) üzenetére


dh66e
veterán

Mkv-val mit kezd?

[ Szerkesztve ]

(#29909) nfsu17 válasza Patice (#29904) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszönöm mindenkinek a tippeket.
De most meg kell emésztenem amit írtatok: HDD dokkoló, switch....át kell gondolnom, hogy is van a rendszer, egy kicsit most elvagyok maradva ebből a témából, egyiket sem használtam még eddig, nem is tudtam, hogy van ilyen hdd dokkoló, meg kell néznem mi ez pontosan.
Átrágom és akkor ha lesz kérdésem, még kérdezek. :R

[Értem, hogy nem másolásra van ez kitalálva...de én nem vagyok annyira hardcore néző, hogy most NAS-t vegyek (ez tudom mi, ennek már anno utána néztem), pedig ez lenne a legjobb. Csak annyi van, hogy a pc-ről felmásolom a dune hdd-jére a filmet és nézem és közben pc nem megy)

(#29910) Ejelhar válasza nfsu17 (#29909) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nekem sincs NAS-om, pont ezért használok dokkolót. A körülmények amúgy hasonlóak mint nálad.

Van egy H1-es Dune, mellette pedig egy HE bővítőmodul (második HDD számára). 3,5-es vinyó mindkettőben.

Ha ráér vagy kicsik, akkor éppen LAN-on is másolom a filmeket, egyet-kettőt, de nem ez a jellemző. Inkább kikapom a Dune-ből a diszkeket, beleteszem a dokkolóba, és ilyenkor nem 8MByte/s -el másolok, hanem minimum 90MByte/s -vel.

Ha már dokkolót veszel, akkor eSATA csatlakozás is legyen rajta, az az igazán gyors.
http://www.argep.hu/trend/ESAT/Esata-hdd-dokkolo.html

Persze ehhez szükséges lehet a PC-be is egy eSATA bővítőkártya:
http://www.argep.hu/main.asp?suche=Esata+pci&x=0&y=0

(#29911) Dorian válasza Ejelhar (#29910) üzenetére


Dorian
félisten

A H1 hátulján nincs USB slave csati? D1-en van, így nem kell kivenni a belső HDD-t, a lejátszó mögé van gyűrve egy 3m-es USB kábel és ha másolni akarok a vinyóra, kihúzom a gépig. Gyors is, egyszerű is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29912) Ejelhar válasza Dorian (#29911) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Van rajta, csak nekem eleve van dokkolóm, eSATA a PC-n is, úgyhogy nem pálya.
A H1 olyan 20-24MByte/s sebességgel másol még rövid USB kábellel is, az eSATA ennek a többszöröse.

(#29913) Ejelhar válasza Ejelhar (#29912) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Demonstrálok:-)

Mint látszik több mint kétszeresen meghaladom az USB 2.0 elméleti határát (40MByte), aminek úgy a felét, vagy kicsit több mint a felét képes a Dune slave csatija nyomatni (mondjuk a LAN sebességhez mérve ez is álomszép).

Az eSATA-n pont fordítva, itt már a diszk teljesítménye az igazi korlát és nem az interface fajtája:

(#29914) Mankó válasza nfsu17 (#29909) üzenetére


Mankó
veterán

Jó megoldás a dokkoló, de ha az nem megy, akkor egy külső hdd is megoldás lehet számodra. USB3-as legyen és akkor a gyorsaság problémája is meg lesz oldva. Max egyszerre több filmet teszel fel és akkor nem kell filmenként másolgatni.

(#29915) Dorian válasza Ejelhar (#29913) üzenetére


Dorian
félisten

Elhiszem én :)
Nekem egyszerűbb, ha nem kell kivenni a vinyót (bár dokkom van), az USB sebessége pedig kielégítő. Hálózati másolással kb. 2x próbálkoztam, aztán nagy anyázások közepette megfogadtam, hogy soha többé :D

Mondjuk ez mostanában aktualitását is vesztette, mert a belső 2TB-os vinyó tele van a "megtartom-filmekkel", így másolásra marad a másik két USB-s külső 2TB-os.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29916) Ejelhar válasza Dorian (#29915) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én is így vagyok, szaporodnak a vinyók.

De valahogy a NAS nem jött be nálam, lehet egyéni hülyeség, de idegenkedek tőle. Aszem lassan majd építek egy alacsony fogyasztású miniPC-t.

Egy drága Intel LAN kártyával, igazi hardveres RAID vezérlővel, de egy lecsontozott linuxal. Nekem elég az SMB meg az NFS, az ssh a vezérléshez, más nem kell.

(#29917) nfsu17


nfsu17
veterán

Ismét köszönöm mindenkinek.
Most lett annyi megoldás, hogy nem győzök választani. :D

A 303D-n van usb 3.0 slave.
Mi kell ahhoz pc oldalon, hogy ezt tudjam használni? Ha nincs usb 3.0 az alaplapomon, akkor ez kilőve, ha nem veszek bele ilyen interface-t? USB2.0 sebesség is elég lenne nekem, így 22MB/s körül másolok a hdd-re.
Ha jól tudom, ez nem arra van, hogy a dune hdd-it lássam pc-ről úgy, mint ha az a pc-ben lenne?

(#29918) Dorian válasza nfsu17 (#29917) üzenetére


Dorian
félisten

USB lefelé kompatibilis, tehát USB2 sebességen működni fog.
A PC egy külső HDD-ként fogja látni (ilyenkor csak a belsőt) és lehet másolgatni rá.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29919) nfsu17 válasza Dorian (#29918) üzenetére


nfsu17
veterán

(ilyenkor csak a belsőt)
Akkor most ez kilőve, nincs bele való hdd-m. :(

(#29920) erdoke válasza Ejelhar (#29913) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem az eSATA az USB 3.0 elterjedésével felejtős lett. Én is cserélem le a külső kereteket, a tápellátás pl. még notivinyók esetében is körülményes, míg USB 3-on nem kell vele foglalkozni. Emellett ugye ott a visszafelé kompatibilitás, tehát egy USB 3-as (1-2 TB-os) külső notivinyót bárhol tudok használni, legfeljebb nem 102 MB/s az átviteli sebesség, hanem csak 32.

A legjobb aláírás a héten

(#29921) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Monitoron szeretnék tv-zni, ehhez kellen valami set-topbox. Analóg kábeltv-m van. Tudtok valamit ajánlani? Monitor még nincs meg, de valószínű fullhd felbontás lesz.

(#29922) Warter válasza RAiN91 (#29921) üzenetére


Warter
őstag

Vegyel olyan monitort amiben van tuner.

(#29923) StLui válasza Warter (#29922) üzenetére


StLui
veterán

és akkor erre mondanák a monitoros topicban, hogy lesz egy monitornak és tévének is vacak készüléked :F

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29924) RAiN91 válasza StLui (#29923) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen, tv-nek csak másodlagos funkcióba használnám, ezért szeretnék monitort. Ezért is lenne jó, ha valaki tudna ajánlani konkrét típust Settopbox-ból analóg kábeltv-hez. Jelenleg ezzel a monitorral szemezgetek: Dell U2312HM.

(#29925) ruhk


ruhk
tag

Sziasztok!

Erről tud valaki valamit:

ConCorde Android Mini PC 401BT (Android)

(#29926) koncsik válasza ruhk (#29925) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Tech2 bemutató

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#29927) ruhk válasza koncsik (#29926) üzenetére


ruhk
tag

:R

(#29928) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Médialejátszót szeretnék venni, olyat mely megbírkózik a mai nagy adattartalmú filmekkel.
Hangban elegendő a sztereo, de az minőségi legyen.
Ezért arra gondoltam, hogy a lejátszó jelét egy DAC-ra vezetném és úgy az erősítőre.
(A zenebonálás több lenne, mint a filmnézés)
Két kérdésem lenne, egy korrekt és egy szőkenős :-)
A korrekt: - Tv-t nem szívesen használnék (említettem, hogy inkább zenét hallgatnék). Ezen eszközöknek vagy nincs kijelzője, vagy gyatra. Kérdezném, hogy okos telefon kijelzőjéről lehet-e úgy vezérelni a lejátszót, hogy a telefonon látható a fájlrendszer, lejátszási lista stb?

A szőkenős kérdés: - lövésem sincs, hogyan megy a jel a DAC-ra a számítógépről, vagy a lejátszóról? Pontosabban. Olyan DAC-t néztem ki, mely USB adón keresztül küldi a jelet a DAC-ra. El kell-e indítanom ilyenkor a lejátszót, vagy egy zenelejátszót a számítógépen és egy segédprogi, pedig az USB-re küldi a digitális jelet, vagy elég az USB-re küldeni, mint egy fájlmásolás. Azért érzem fontosnak a kérdést, mert első esetben szerintem a lejátszó beleszólhat a hangmintába (felbontás, mintavételezés stb).
Köszi előre is a válaszokat.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#29929) Patice válasza Zenebohoc (#29928) üzenetére


Patice
Topikgazda

Olyan méddialejátszót nem fogsz olcsón találni, ami kiszolgálná az igényedet. Erre inkább egy HTPC lenne alkalmas + ahogy gondoltad USB-s DAC.

Gyári médialejátszók esetén nem olyan könnyű összehozni a telefonos irányítást, főleg mappatallózással.

USB-s DAC-ok általában úgy működnek, hogy a számítógépre dugva a PC felismeri audio eszköznek, a kimeneti csatornák listájában szerepelni fog egy USB eszköz.

A lejátszókban ezt az eszközt kell kiválasztani, hogy arra küldje a hangot.

Egyes USB-s DAC-okhoz kellhet akár külön driver, hogy működjön audio eszközként.

Amúgy ige, jól sejted, a legtöbb lejátszó belenyúlhat a hangba, ill. nem is a lejátszó, hanem pl. a Windows-os DirectSound hangeszköz. Ezt érdemes kikerülni ASIO-val, WASAPI-val, Kernel Streaming-gel, DSD-vel, stb. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29930) Zenebohoc válasza Patice (#29929) üzenetére


Zenebohoc
tag

Köszönöm szépen

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#29931) Toobee válasza RAiN91 (#29924) üzenetére


Toobee
veterán

Az analogot nem most szuntetik meg?

https://barbieripnk.hu/

(#29932) Patice válasza Toobee (#29931) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kábel TV-t nem. Csak a földfelszíni sugárzást kapcsolják le. Első ütem 2013.07.31

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29933) angol válasza Zenebohoc (#29928) üzenetére


angol
tag

A kijelző megoldható bármilyen lcd monitorral, aminek van hdmi bemenete (nem szórakoznék okos telóval). A hanghoz beszerzel egy olyan külső dac-ot aminek van coax bemenete és sztereó rca kimenete (ami megy közvetlenül az erősítőbe). Meghajtónak egy Dune 102-t ajánlanék, ezen van coax digi kimenet, (hdmi nyilván), 28e körül már beszerezhető és nem kell számítógépes hókuszpókusz (mellesleg ha filmet akarsz nézni, a képe is baromi jó).

[ Szerkesztve ]

(#29934) Mankó válasza angol (#29933) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem is dune 102es volt kinezve, de ugy nez ki aktiv 3d-s lesz a tv, ezert kenytelen vagyok atpartolni a medx600asra. Arra lennek kivancsi, hogy melyiknek jobb a kepe a dune 102esnek vagy a mede8er 600-asnak?

(#29935) rgeorge válasza Mankó (#29934) üzenetére


rgeorge
addikt

Mi köze a TV 3D aktív vagy passzív voltának ahhoz, milyen lejátszót választasz?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#29936) HarryDEC válasza rgeorge (#29935) üzenetére


HarryDEC
tag

Nem írta sehova, hogy passzív. Az egyik lejátszó 2D -s a másik 3D -t is tud.

Korán keltem, hol az arany?

(#29937) Mankó válasza rgeorge (#29935) üzenetére


Mankó
veterán

A Dune nem játssza le a BD3D-s anyagokat, csak a mkv-s felezett passzívokra szánt 3d-ket. A medx6003d támogatja a BD3D-ket is.
A passzívhoz elég a Dune is, de az aktívhoz már egy bd3d képes lejátszó dukál. Persze lehet bármelyik technológiához bármelyik lejátszót választani, de érdemes figyelni szerintem, hogy mit tud és mit képes megjeleníteni a tv.
Ha rosszul tudom, nyugodtan javítsatok ki!

(#29938) HarryDEC válasza Mankó (#29937) üzenetére


HarryDEC
tag

Kis tévedésben vagy. A felezett 3D -s mkv konténeres filmeket nem a passzív technológiával rendelkező tv hez találták ki. Sőt igazából pont azokon érdemes a lehető legmesszebb elkerülni. Mivel a technológia sajátossága miatt felezi a felbontást + még felezett filmet is etetnél vele? ;]

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#29939) angol válasza Mankó (#29934) üzenetére


angol
tag

Nekem egyértelműen a 102 jobb képűbb, akinek nem kell 3d, + vinyó hely, 30e körül csak ez.

(#29940) kene84 válasza angol (#29939) üzenetére


kene84
senior tag

Semmivel sem jobb a 102 képe, legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

(#29941) #75912448 válasza angol (#29939) üzenetére


#75912448
törölt tag

Topiklakók többsége semmit nem venne észre képminőség terén, hiszen jelentősen megjelenítő függvénye annak nagysága. Átlag 40-47 LCD-n és 50-55 plazmán semmi lényeges nem lesz.

(#29942) sirály69


sirály69
őstag

Kis segítség kellene...
Van egy A300 média lejátszóm és az ASUS rt-n16 routeren lévő usb HDD megosztva.
Hétfőn újra lett indítva a router és azóta nem látom a lejátszón a hdd-t... :O
Valaki tudna segíteni?
:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#29943) angol válasza #75912448 (#29941) üzenetére


angol
tag

Jogos, finomítok, az én ízlésemnek jobb, a fene tudja nekem valahogy bejövősebb a sigma (volt realtek is A.C. Ryan HD2 Mini), de ettől (is) szép az élet :)

[ Szerkesztve ]

(#29944) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Sziasztok!

Dune HD 102w bekapcsolás után semmit nem csinál, csak kialszik az addig pirosan világító LED, se kép, se hang. Emlékeim szerint egyébként mindig "kézmeleg" volt, most kellemesen hűvös. Vagy két hete nem használtam, most a közelben becsapott a villám, az a gyanúm, hogy elhalálozott. Másik táppal próbáltam, illetve mértem is, megvan az 5V, de nem kapcsol be.

Hogyan tudom megállapítani, hogy nem szoftver összeomlásról van e szó? Illetve ha mégis a villám, akkor az garanciába beleférhet?

(#29945) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Olyan kerdesem lenne hogy tudtok segiteni melyik media lejatszo éri meg es megbizhato a 3 kozul?
Asus o play r1
Wd tv live
Asus o play mini plus

Varom segitsegeteket

Koszonom eloreis

Sziasztok

(#29946) Mankó válasza hello28 (#29945) üzenetére


Mankó
veterán

Én wd tv live-ot vennék, de abból már a streaming változatot.

(#29947) hello28 válasza Mankó (#29946) üzenetére


hello28
aktív tag

Igen Wd tv live streaming ezt neztuk!!
Ez jobb mint a mini plusz az asustol?

(#29948) Mankó válasza hello28 (#29947) üzenetére


Mankó
veterán

Szerintem igen, a vásárlói vélemények is ezt támasztják alá. Ha nem kell 3d, akkor ez ajánlott, vagy a Dune HD-102W. Ha már kell a 3d, akkor mede8er valamelyik verziója, de az már jóval 40k fölött van.

(#29949) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Médialejátszót szeretnék venni. 3D nem kell, azonban a full HD igen. A Dune 102 est néztem, azonban az erősítő régebbi típusú konkrétan egy Yamaha RX v 630 rds, így nincs rajta hdmi. A kérdés az lenne hogyan tudnám kinyerni a hangot belőle, milyen kábellel? A tévéhez hdmivel kötném nyílván.

Köszi a segítséget!

(#29950) Warter válasza Dugos (#29949) üzenetére


Warter
őstag

Mondjuk optikaival a TVből vagy koax segitségével a Duneből.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.