Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) dh66e válasza liszi70 (#29499) üzenetére


dh66e
veterán

Te tudod én is tudom , neki meg mi mondjuk el. :K
A pc-vel semmi nem veszi fel a versenyt de ezt ő is tudja mert ha live-ja van abban ott a you tube alkalmazás.Speciel nekem semmi bajom a tv-be applikált you tube al pár mp alatt betölti a keresett anyagot és nézem.Ez az egy ficsör amit pont használok néha a családdal. :K
A you tube-úgy alapban nem működik- bedob néhány videót,de keresés funkció agyhalott úgy ahogy van fn+jelszót nem menti el.Szóval kuka jelenleg.( azt hozzáteszem hogy a legfrissebb beta van fent)
Dune fórumán olvastam hogy a BD licensz miatt volt pár olyan film( ilyen volt az enyém is)amit csak nagy ügyeskedés árán játszott le.Nekem nem sikerült elindítanom pedig cefetül próbálkoztam. Hidd el hamar túl léptem rajta és szedtem egy másik verziót. :)
Ejelhar:
Köszi a javítást. :R

[ Szerkesztve ]

(#29502) footy válasza liszi70 (#29499) üzenetére


footy
addikt

WD TV Live-on megy a youtube HD trükközés nélkül. Én a tabletet használom távnak mikor youtube-os videót nézek és így a keresés is gyors.

(#29503) vanRobert


vanRobert
tag

Hi!

Ismét (még mindig) Egreat R6S.
Custom firmware 2.5.6.0-val baromi lassan indul el, kb 2 perc. Mikor a gyerek a nyakamon lóg, hogy "Apa, mikor indul már' el a tomasz???!!!", akkor meg még több.
Valakinek ilyen irányú tapasztalata?
Mármint, hogy lassan bootol be...
Kösz.

(#29504) Ejelhar válasza vanRobert (#29503) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szerintem vegyél egy prémiumkategóriás lejátszót, az jóval gyorsabban bootol, illetve a stand-by módot is ismeri, amiből töredék idő alatt üzemkész állapotba hozható.
Remélem nem tűnik sprődnek a válasz, mert nem annak szántam. De...

Agymenés:
Ha én történetesen egy -amúgy brilliáns- kínai mérnök lennék, akit a főnök nyakonvág, mert nagyon olcsón kéne egy média playert terveznem, akkor az egyik legelső ötletem az lenne, hogy a firmware ne egy szupergyors eszközre kerüljön, mert az igen komoly felárat jelent.
Sok helyen spórolni kell, ez az egyik lehetséges pont.

Ha meg kedvtelésből hackelném a softját e lejátszónak, akkor sok mindenre fordítanák figyelmet és szánnék energiát, de az elsősorban mégis csak a funkcionalitás bővítésében és bugmentes soft megalkotásában csúcsosodna ki. Meg sem próbálnám bootolási sebességre optimalizálni a szoftverem, az ilyen finomhangolás már baromi sok időt igényelne, meg labor, idő, pénz és egy ütős kis mérnökcsapat kellene hozzá.

Szóval... a Skoda Fabia egyáltalán nem rossz kocsi, de az M1-sen a chip tunning ellenére sem tudja leversenyezni az Audi A8-asokat.

(#29505) Dorian válasza Ejelhar (#29504) üzenetére


Dorian
félisten

A Dune D1 elég minőséginek mondható a kínálatból, de a boot nála is kb. 50 mp. Azért ezt nem érzem valami különösebb problémának.

A gyereket legalább türelemre neveli. Ha 2 percet se tud várni, ha akar valamit, ott gondok lesznek.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29506) liszi70 válasza Dorian (#29505) üzenetére


liszi70
nagyúr

"boot nála is kb. 50 mp."

Teljes kikapcsolásból. Készenlétiből jóval kevesebb.

(#29507) Dorian válasza liszi70 (#29506) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, h kevesebb csak saccoltam. Hha világít az elején a kis piros led, az készenléti állapot?
Így most megmértem, 70mp.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29508) Zsmester89 válasza Dorian (#29507) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mede8er 600: 21.5 a boot, csak kíváncsiságból lemértem.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#29509) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Boot idő :DD :DD :DD megáll az eszem

(#29510) Ejelhar válasza Dorian (#29505) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ez nem csúcsidő, de nem is rossz szvsz.
Úgy egészében okay e player. Én azért választottam a Dune-t, mert alapvetően minden rendben van. Látszik, hogy egy nagyon átgondolt tervezési folyamat produktuma.

Bár az újabb típusok már nem tetszenek ennyire, látszik, ha éppen nem is gányolt, de nem gondos mérnöki munka eredményei. Ilyen az, mikor a termékmanager teljhatalmat kap a műszakiak felett. Már középtávon is visszaüt majd.

(#29511) Csabroncka válasza Gulyopapa (#29509) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem reggel azért több kell, mire kivergődök az ágyból!

Tehát ha ehhez hasonlítjuk iszonyú gyors :C

"in medias res"

(#29512) HarryDEC válasza Zsmester89 (#29508) üzenetére


HarryDEC
tag

30 - 31 sec körül a kedvencekben van (auto), hálózati meghajtókkal, usb -s vinyóval....

Korán keltem, hol az arany?

(#29513) nyurga82


nyurga82
tag

Egy külső vinyót rádugva USB-n egy (pl.: DUNE) medialejátszóra megfelelő minőséget fog mutatni a tévén? Gondolom ez jobb megoldás mint ha hálozatban van lejátszva. Vagy van még ettől is jobb kivitelezés?

(#29514) BBéci válasza nyurga82 (#29513) üzenetére


BBéci
titán

Megfelelő lesz a minőség és nincs annál jobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29515) Patice válasza nyurga82 (#29513) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hálózatos lejátszással sincs gond, ha megfelelő protokollokkal van megosztva a tartalom. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29516) nyurga82 válasza BBéci (#29514) üzenetére


nyurga82
tag

Vagyis nincs minőségbeli különbség hogy beépíthető vagy hordozható a vinyó? Ugy értem, hogy kiadja az 5.1 DD-t is?

Patice : Mit értes protokol alatt? pl Serviio? Az jó nem?

[ Szerkesztve ]

(#29517) #66323456 válasza vanRobert (#29503) üzenetére


#66323456
törölt tag

Nem bútol az lassan, csak nem jól szervezed a dolgokat. Amíg a gyerek filmnézés előtt elrakja a játékait/fogat mos/kezet mos/ pisil/stb. addig vígan feláll a rendszer több terabájttal is....
Ha bekapcsolod a HDMI CEC-et és a standby-ban lévő TV-t a lejátszó kapcsolja be (feltéve, hogy nem valami régi megjelenítőn nézitek...),csak onnantól tűnik bekapcsolásnak, amikor felállt a rendszer, azután kapcsol be a TV, akkor meg már csak a HDD-k felnyalását kell kivárni. Megoldás: 8GB pendrive-on egyetlen film.....Nekem az egyik 2TB HDD-m két részre van partícionálva, azt nagyon pl. lassan nyalja fel...az osztatlan ugyanilyet viszonylag gyorsan.

Egyébként meg gondolj arra, mikor ezen a legrosszabb esetben is max 2-3 percen problémázol, hogy mennyi reklámot nézetnek meg veled egy mozifilm előtt a moziban.

Aztán meg van az a verzió, hogy nem a lejátszón cserélsz firmet, hanem a gyereken meg magadon és lekapsz egy képeskönyvet/mesekönyvet a polcról...az max 1-2 másodperc alatt bootol....

(#29518) Patice válasza nyurga82 (#29516) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem, nem médiaszerver programra gondoltam, hanem Samba (SMB) NFS, CIFS, Bonjour, DLNA, és hasonlókra.

Nálam az NFS vált be.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29519) nyurga82 válasza Patice (#29518) üzenetére


nyurga82
tag

És ez az NFS egy program amit fel kell telepíteni a gépre?

(#29520) Patice válasza nyurga82 (#29519) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem. Az NFS, az egy megosztási protokoll, amivel egyik hálózati eszköz látja a másik tartalmát ugyan azon a hálózaton. Ezt nem kell telepíteni, Dune alapból támogatja, és más Linux alapú eszközök (pl. NAS-ok) is szokták használni erre.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29521) nyurga82 válasza Patice (#29520) üzenetére


nyurga82
tag

Vagyis ezt a funkciót a médialejátszónak kell tudnia és nem a laptopnak? Köszi a választ.

(#29522) Patice válasza nyurga82 (#29521) üzenetére


Patice
Topikgazda

Laptop is tudhatja, OP-rendszer függő.

Médialejátszóknál is hasznos.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29523) soultrapp


soultrapp
senior tag

hy!
nem tudom,hogy jó helyre irok-e,de megkérdezem nem tudtok-e ajánlani valami karaoke is dvd lejátszót??10-12ért hdmi és optikai kellene bele,mert hdmivel menne a monitorba,optikaival meg a hifibe.
remélem tudtok segíteni. köszi.

(#29524) liszi70 válasza Dorian (#29507) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Dune D1....Hha világít az elején a kis piros led, az készenléti állapot?
Így most megmértem, 70mp."

Az nagyon sok, nem értem. Dune HD Max (ami sw és hw szempontjából is ugyanaz, legalábbis így tudtam), teljes kikapcsolásból 46 mp., készenlétiből 25 mp. alatt éled fel. Egy belső 2TB-os, meg egy külső 1 Tb-os vinyó van rajta. A tiéden hány eszköz lóg? (Lehet, hogy attól is függ a bekapcsolási idő.)

(#29525) Dorian válasza liszi70 (#29524) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos, hogy ettől is függ. Benne vagy egy 2TB-os, és USB-n lóg rajta még 2x2TB külső WD. Ebbő 2 db full tele van, nem csak filmekkel, hanem mindenféle biztonsági mentésekkel, képekkel, stb. Gondolom a sok apró file beolvasása is idő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29526) liszi70 válasza Dorian (#29525) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akkor ez indokolja a különbséget, egészen biztos.

De egy nem volt tiszta az előbb számomra. Készenlétiből, vagy teljes kikapcsolásból mértél 70 mp.-et?

(#29527) Dorian válasza liszi70 (#29526) üzenetére


Dorian
félisten

Teljes kikapcsolásból. Nem használok készenléti módot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29528) liszi70 válasza Dorian (#29527) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Teljes kikapcsolásból."

Akkor nem gáz a 70 mp., 3 vinyóval!

"Nem használok készenléti módot."

Miért?

(#29529) Dorian válasza liszi70 (#29528) üzenetére


Dorian
félisten

Számomra felesleges. Este kerül 1x bekapcsolásra, éjjel (vagy sokszor reggel) pedig ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29530) soultrapp


soultrapp
senior tag

erre valaki?
[link]

akai 2480at néztem,de lehet az nem olyan jó.

(#29531) Multibit válasza soultrapp (#29530) üzenetére


Multibit
veterán

Talán azért nem válaszoltak, mert nincs senkinek tapasztalata karaoke dvd lejátszóval itt a mediaplayeres topicban.

(#29532) koncsik válasza soultrapp (#29530) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Google a barátod... ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#29533) opeter70


opeter70
senior tag

Van valakinek tapasztalata a Popcorn Hour A-110-el kapcsolatban?
Érdemes lenne lecserélni rá a WD TV Live-ot?
Tisztában vagyok vele, hogy nem a legújabb modell, de ehhez viszonylag ésszerű áron tudnék hozzájutni használtan.
A Dune-k sajnos egyelőre elérhetetlenek számomra anyagilag.
A beépíthető winchester most nem szempont, nem biztos, hogy kihasználnám.

(#29534) digikábeles válasza Multibit (#29531) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nekem volt ilyen karaoke dvd lejátszóm, de csak bosszankodtam vele. Aztán rájöttem, egy ilyetkell venni egy hozzávaló profi mikrofonnal, és már meg is van a kívánt eredmény.

(#29535) BBéci válasza opeter70 (#29533) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem érdemes cserélni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29536) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Édesanyámnak keresek valamilyen asztali DVD lejátszót, tényleg a legminimálabb minimál kell, könnyű kezelhetőséggel, és CRT TV-re köthetőséggel. Otthon összeállítom neki a DVD-t a kedvenc sorozataiból, elviszem, beteszi, megnézi. Ennyi kell. A lehető legolcsóbban, és a lehető leginkább problémamentesen, kodek/formátum/stb. para nélkül, sima DVD vagy az alatt felbontásban. Mondom olcsón.

Ehhez tudnék most hozzájutni. Szerintetek ez mennyire felelne meg a célnak? Mire érdemes odafigyelnem, mik lehetnek a buktatók?

(#29537) liszi70 válasza DeFranco (#29536) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem ehhez a felhasználáshoz a legolcsóbb DVD-játszó is megfelelő, de azért ne a nóném fajtából. Mondjuk annak is van előnye a kedvező áron túl, mert tapasztalataim szerint a leggagyibb DVD-játszók még a sajtos-tejfölös lángost is lejátszották, a komolyabb műszerek viszont jóval válogatósabbak voltak.

Csak DVD formátumot akarsz játszani, vagy DVD-CD lemezre írt DivX-et is? Az újak közül szerintem mindegyik divikszes, ha használtat veszel, nézd meg, hogy az-e. (Mármint ha nem csak DVD-formátumot néztek rajta.)

A linkelt samsung DivX-es.
Semmi okát nem látom, hogy ne felelne meg a leírt célra.

[ Szerkesztve ]

(#29538) DeFranco válasza liszi70 (#29537) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Termeszetesen nem csak dvd formatumot szeretnek rajta lejatszani, hanem divx-et is, vagy ahogy az termeszetes formajaban digitalisan megtalalhato. Persze nem bd-ripekre gondolok, hanem avi es tarsai.

Igazabol a divx-hez sem nagyon ertek, hogy lehetnek-e codec problemak vagy ilyesmi, pc-n soha nem kellett ezzel foglalkoznom, mert vagy a bspayer vagy a vlc ugy is lejatszotta meg a ceruzarajzot is. Nem tudom mire kellene ezzel kapcsolatban figyelnem egy asztali lejatszo eseten, van-e kulonbseg divx es divx kozott.

A konkret linkelt peldanyhoz hozza tudnek jutni olcson, azert van kepben.

(#29539) liszi70 válasza DeFranco (#29538) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...van-e kulonbseg divx es divx kozott."

Természetesen van. De azt, hogy melyiket fogja vinni, melyiket nem..... Szerintem nincs ember, aki megjósolja. Ezek DVD-játszók, a fő profiljuk a DVD-formátumú korongok lejátszása, az, hogy némi Xvid, DivX fájl lejátszási képességgel is rendelkeznek, csak plusz opció. Azt semmiképp ne vár el, hogy a PC-szoftverekhez (például ahogy írod is VLC) hasonlóan mindent le fognak játszani neked. Még a kifejezetten fájl-lejátszásra szakosodott médialejátszók is küszködnek kompatibilitási problémákkal sok fájl esetében, nemhogy egy DVD-játszó.

(#29540) DeFranco válasza liszi70 (#29539) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Értem, tehát nem arról van szó, hogy minden divx-et biztosan lejátszik, hanem biztosan lejátszik valamilyen divx-et :DDD

És van esetleg olyan univerzális tömörített formátum, amibe át tudnám kódolni a megszerzett anyagokat, és le is játssza az említett lejátszó? Vagy ez minden formátumnál kodekfüggő?

(#29541) liszi70 válasza DeFranco (#29540) üzenetére


liszi70
nagyúr

Próbáld ki, hogy mi az amit visz, mi az amit nem. Még az is lehet, hogy minden fájlodat vinni fogja. Amit nem, tedd mpeg2-be, ami a DVD-nél használatos formátum, csinálj belőle egy komplett DVD-lemezt, azzal biztos nem lesz baja. Vagy konvertáld valami olyan AVI-ba, amit szeret.

[ Szerkesztve ]

(#29542) opeter70 válasza DeFranco (#29536) üzenetére


opeter70
senior tag

Én is ugyanebben a cipőben jártam, én is édesanyáméknak kerestem DVD lejátszót hasonló célokra. Először egy Panasonic-kal próbálkoztam, de az nagyon válogatós volt a lemeztípusokban is és a DivX-ekben is. Csak megerősíteni tudom liszi70 kollégát abban, hogy a noname cuccok "mindenevőbbek", mint a márkásak. Végül egy használt pár ezer ft-os Orionra esett a választás és nagyon bevált. Az ő céljukra teljesen megfelel, eddig még semmilyen formátummal nem volt probléma. Mellesleg hasonló megfontolásból itthon is egy Oriont használok DVD lejátszásra, USB porttal, SD kártya olvasóval, HDMI-vel, 1080p felkonvertálással és a sajtos-tejfölös lángoson kívül még a söralátétet is lejátssza. :)

(#29543) HarryDEC válasza DeFranco (#29540) üzenetére


HarryDEC
tag

Azért annyiban szűkül a kör, hogy szerintem nem találsz otthon sok divx -es filmet....

Korán keltem, hol az arany?

(#29544) DeFranco válasza HarryDEC (#29543) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt hogy erted? (Nagyon lila nekem ez a divx)

(#29545) HarryDEC válasza DeFranco (#29544) üzenetére


HarryDEC
tag

A most "kölcsönözhető" anyagok 95% -a már xvid kódolással készült el. Általában a (2008) 1.2.1 -es verziót használják belőle, de már megjelent (2011) az 1.3.1 -es verzió is. Ezen időpont(ok) után vásárolt hardvereknek gond nélkül vinnie kell(ene) mindet .
Ettől függetlenül bárkinél lehetnek divx -el tömörített anyagok. A lejátszási probléma valószínűleg az 5 feletti verzióknál jelentkezhet.

De hát ehhez hasonló probléma jelen van az mkv konténernél (4.1) is....

opeter70:
Annak idején egy PIO DV600 -as lejátszót vásároltam (még megvan), a leírásában szereplő paramétereket is túlteljesíti: viszi a sajtos tejfölöst is :DDD

[ Szerkesztve ]

Korán keltem, hol az arany?

(#29546) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Létezik olyan lejátszó, ami képes arra, hogy a képet kitolja HDMI-re (igazából a monitorom display port van), de a hangot meg sima 3.5-es jack-re tolja? Milyet lenne érdemes venni? O!Play mini plus képes ilyenre?

HD anyagok lejátszására kellene, hálózati hozzáférés mindenképp kellene, egy USB port, esetleg merevlemezzel történő bővítés is szóba jöhet, de ez nem annyira fontos. Internetezési és egyéb képességek nem annyira lényegesek, kimondottan filmezéshez kellene.

Köszi!

(#29547) opeter70 válasza Peter Kiss (#29546) üzenetére


opeter70
senior tag

A WD TV Live pl. tud ilyet, de a 3.5-es jack kimeneten csak (analóg) stereo hangod lesz.
Gyanítom, hogy a többi lejátszónál is hasonló a helyzet, amelyiken van 3.5-es jack kimenet.

(#29548) Peter Kiss válasza opeter70 (#29547) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Jól hangzik, O!Play-t nézegettem, hogy tud-e ilyet, de képekről a menüjében nem láttam erre lehetőséget (S/PDIF ott volt).

(#29549) opeter70 válasza Peter Kiss (#29548) üzenetére


opeter70
senior tag

Az O!Play-t sajnos nem ismerem túl jól, de úgy látom, hogy nincsen rajta jack kimenet, viszont van stereo RCA. Jack ----> RCA átalakítót pedig lehet kapni.
Nem tudom elképzelni, hogy ezen ne lehessen a hangot analóg kimenetre irányítani, miközben a kép HDMI-n megy. De hátha jön majd egy O!Play tulajdonos és megmondja a tutit. :)

[ Szerkesztve ]

(#29550) DeFranco válasza HarryDEC (#29545) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A linkelt lejátszó tud xvidet. Ezek szerint örülünk, Vincent?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.