Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) Multibit válasza pity-putty (#29747) üzenetére


Multibit
veterán

A listádon kiemelten jelezted a Full BD menü lejátszás-t. Ez sokba kerül manapság.
Keress PCH A210-et vagy Dune Smart H1-et használtan! Ezek a legolcsóbbak.

(#29752) psg5 válasza psg5 (#29749) üzenetére


psg5
veterán

Itt a leírás ami tökéletesen működik...

F.K.T.

(#29753) koncsik válasza pity-putty (#29747) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Netgear Neo TV 550, 1-2 éve vettem 20k-ért.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#29754) angol


angol
tag

Valaki esetleg tudja, hogy a kicsi Dune jelölései mit jeleznek ill. mi a különbség (mondjuk a "W" az wifi az ok):

Dune 102 ,
Dune 102 A,
Dune 102 W,
Dune 102 AW

Köszi.

(#29755) Multibit válasza koncsik (#29753) üzenetére


Multibit
veterán

Realtek Realtek 1073. Az egy dolog, hogy öregecske, de mi a helyzet a kadenciahelyes működéssel? pity-putty kollégánál az is szempont.

(#29756) Dorian válasza BBéci (#29740) üzenetére


Dorian
félisten

A nem-méregdrága koaxok egyike sem 75 Ohm-os. Csak azt kell megnézni, hogy 1db valóban 75 Ohm-os RCA dugó mennyibe kerül...
Egészen a felső kategóriáig ezt a hetvenötohmozást el lehet felejteni, semmi értelme. Utolsó pár hónapban számos nem75Ohm-os, sőt árnyékolatlan koaxot próbáltam ki, ezek voltak a legjobbak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29757) koncsik válasza Multibit (#29755) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Az a 350:
A Netgear NTV550-be a Sigma 8642 chipset került... :K
Szerintem ez van általad ajánlottakban is (ill. talán 8643)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#29758) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Egy kis segítségre lenne szükségem, megbízható fórumtárstól. Vételárat+pk-t előre utalnám.
Kinéztem egy AQ Forest 1m-es kábelt az Aqua-nál. Kb. 8k, de a házhozszállítás 2k, ami elég drága.
Mivel 160km-re lakom a fővárostól, máshogy nem bírom megoldani.
Esetleg valaki nem tudná megvenni nekem a kábelt és postán elküldeni elsőbbségivel?
Nagyon hálás lennék a segítségért.
:R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29759) Dorian válasza gyuromoj (#29758) üzenetére


Dorian
félisten

A sima postai csomag is valami 600Ft, nem? Érdemes?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29760) gyuromoj válasza Dorian (#29759) üzenetére


gyuromoj
veterán

Az a gond, hogy nincs nekik raktáron. Mind a 3 boltjukban van, de házhoz csak 3-4 nap múlva hoznák, nekem pedig a héten kellene.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29761) BBéci válasza Dorian (#29756) üzenetére


BBéci
titán

Akkor ez nem 75 ohmos? Kamuznak?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29762) Dorian válasza BBéci (#29761) üzenetére


Dorian
félisten

Egyszer bementem hozzájuk, épp erre a témára rákérdeztem. Öreg fószer mutatott valami 6000/db árú RCA dugót, hogy ez már valódi 75Ohm-os. Így gyanítom, hogy a 3000 Ft-ba kerülő kábel két dugóval kis eséllyel az. (A Furu Alfámon lévő 3000/db árú dugók még nem olyanok) De az öreg szerint sem érdemes az üggyel foglalkozni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29763) Multibit válasza Dorian (#29762) üzenetére


Multibit
veterán

75 ohmos RCA dugó. Ugyan már! Aki tanult elektrotechnikát, az tudja, hogy ez bullshit!
De van ahol a fórumozók is tudják ;] [link]

(#29757) koncsik
Igazad van, valóban a 350-es az. :B

[ Szerkesztve ]

(#29764) BBéci válasza Multibit (#29763) üzenetére


BBéci
titán

Azóta (2005) sokat fejlődött a technika. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29765) Mankó válasza Dorian (#29756) üzenetére


Mankó
veterán

Mindenkeppen beszerzek egy 2-3 ezres kabelt, meg meg egy optikait is, 3-5 m-es meretben keresgelek, de nem akarok ot ezreket kolteni egy szal kabelekre.
Ezekhez merten mit erdemes venni, vagy a 2-3 ezres kacsa fele kabelek kozul barmelyik jo lesz?

(#29766) BBéci válasza Mankó (#29765) üzenetére


BBéci
titán

Azért az 1000 Ft/m nem nevezhető drágának.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29767) CSorBA


CSorBA
őstag

Láttátok már?

Nagyszerű lenne, ha a popcorn mellé fel tudna nőni jukebox téren.

(#29768) kene84 válasza CSorBA (#29767) üzenetére


kene84
senior tag

Igen, be is dobtam a Mede8er totyikba.
Kíváncsian várom. :K

(#29769) Mankó válasza BBéci (#29766) üzenetére


Mankó
veterán

Igazad van, inkább egyszer jobb, mint hogy másodjára "megokosodva" .
2 rca - 2 rca kábelek is kellenek majd 0.5 - 1 m hosszúságban. 1000 / kábel itt is elfogadható?

(#29770) pity-putty válasza koncsik (#29757) üzenetére


pity-putty
tag

Az Auto FPS-t tényleg tudja ez a készülék?

(#29771) Toobee válasza Mankó (#29769) üzenetére


Toobee
veterán

Hulladék kategória. A belépõ belépõje. Ennyiert egyszerûen nem lehet normális dolgot kapni. Elég, ha elkezdesz számolgatni, hogy hány cégen ment keresztül, te mennyiért vetted meg 27% ÁFA-val együtt, aztán kijön, hogy 50-100 Ft-ból gyártották.

https://barbieripnk.hu/

(#29772) Mankó válasza Toobee (#29771) üzenetére


Mankó
veterán

Én a kácsa-audionál néztem. Akkor ajánlj jobbat, lehetőleg onnan!
0.5, max 1 m-es kell. 5.1 analóg Genius hangfal és 5.1 DAC közé lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29773) BBéci válasza Mankó (#29772) üzenetére


BBéci
titán

Mivel a Geniusra is érvényesek azok a jelzők, amiket Toobee leírt, ezért bármilyen kábel megfelelő, a legolcsóbb is, amit KáCsáék árulnak.

Az 1000 Ft/métert optikai kábelre értettem, hogy nem nevezhető drágának. Számomra RCA-ból az AQ Golden Gate is kevés, mint erdőtűzhöz a vízipisztoly. Éppen van belőle itthon egy tesztpéldány. A szekrény mélyén.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29774) lemmy9 válasza BBéci (#29773) üzenetére


lemmy9
őstag

Szólj ha lomtalanítás van, jöhet privibe is :DD

Szerintem!

(#29775) Patice válasza Dorian (#29756) üzenetére


Patice
Topikgazda

Felső kategóriában gyakoribb a BNC... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29776) BBéci válasza lemmy9 (#29774) üzenetére


BBéci
titán

A tesztpéldányokat vissza kell adni. Néha nem bánom, máskor viszont nagyon. Múlt héten meg kellett válnom az egy éve nálam lévő Furutech SpeakerFlux, LineFlux drótoktól a LessLoss és Furutech tápkábelektől, azóta nem hallgattam zenét. Szerencsére kapok majd helyettük valami hasonlóan jókat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29777) Mankó válasza BBéci (#29773) üzenetére


Mankó
veterán

:DDD ok, akkor valami egyszeru, 500-1000 ft-os kabel is meg fog felelni a celnak rca-bol.
Kicsi szobaba most ez a genius az elerheto legjobb lehetoseg szamomra.

[ Szerkesztve ]

(#29778) BBéci válasza Mankó (#29777) üzenetére


BBéci
titán

Miféle összefüggést kellene látnom a szoba mérete és a hangminőség között?
A Dune TV-102 és a MED600 hangja még 3-4 milliós hangrendszerekhez kötve sem tűnt vérszegénynek, ebből arra következtetek, hogy egy 30000 forintos Genius kissé kevés lesz. Függetlenül attól, hogy sufniban, vagy bálteremben hallgatod. :P
Geniushoz bőven megfelel a TV beépített lejátszójának hangkimenete.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29779) Mankó válasza BBéci (#29778) üzenetére


Mankó
veterán

Igen, így már kezdem kapisgálni.
2 * 3 m-es helyre nehéz házi-mozi rendszert építeni, főleg kevés pénzből. Egyszerűen nem fog érvényesülni az 5.1.
Bár ahogy ismerem magam, amint megint csörög majd valami pénz a zsebemben neki kezdek a hangrendszert is tervezgetni, ami majd leváltja a mostani Geniust. Persze csak a lehetőségekhez mérten.

(#29780) Csabroncka válasza BBéci (#29778) üzenetére


Csabroncka
addikt

"A Dune TV-102 és a MED600 hangja még 3-4 milliós hangrendszerekhez kötve sem tűnt vérszegénynek"

-ez megnyugtató ;] ;)

"in medias res"

(#29781) BBéci válasza Csabroncka (#29780) üzenetére


BBéci
titán

Nyilván nem úgy szólt velük a rendszer, mint a jelenlegi referencia-készülékünkkel, az OPPO BDP-105EU-val, de messze magasabb színvonalúak, mint bármilyen Genius. Középkategóriás házimozi rendszer való hozzájuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29782) Mankó


Mankó
veterán

Még egy gyors kérdés rendelés előtt. A Dune 10/100-as Lannal van szerelve, a filmek gigabites hálón keresztül (TP-Link WDR-3600) NAS-ról jönnek majd, milyen formátumú filmek esetén számíthatok akadozásra? A Dune-t elég-e rálógatni egy Cat5e kábellel a gigabites hálózatomra, vagy ajánlottabb valami más megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#29783) robi-k válasza Mankó (#29782) üzenetére


robi-k
őstag

Nem lesz akadás semmivel, a full BD3D is max 55-60 MBit/sec 7.1 DTS-HD MA hanggal, tehát a 100-as háló bőven elég mindenre.
Én is Cat5e kábellel építettem ki az otthoni hálózatot a gigabites TL-WR1043ND router-től a TV-hez és a lejátszóhoz (tehát gyakorlatilag ez egy 100-as hálózat lett), és nincs semmilyen akadás.

(#29784) Mankó válasza robi-k (#29783) üzenetére


Mankó
veterán

A Cat5e eredetileg már képes a gigabites átvitelre. Gigabites kapcsolatnak is ismeri fel ha azzal van szerelve, de sebessége elmarad a Cat 6-os kábelétől.
Nálam router - nas - gép Cat 6-al gigabiten, Dune Cat5e-vel a routerre (így ez 10/100 lesz), de remélem nálam se lesz semmivel gond.

(#29785) gbors válasza Mankó (#29784) üzenetére


gbors
nagyúr

1-2m-es 5e kábelen teszteltem sebességet, azon simán átmegy 120-130 MByte / sec.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29786) Ejelhar válasza Mankó (#29782) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A Dune 10/100-as Lannal van szerelve, a filmek gigabites hálón keresztül (TP-Link WDR-3600) NAS-ról jönnek majd, milyen formátumú filmek esetén számíthatok akadozásra?

Nos, ez egy nagyon jó kérdés:-)

Én most lemértem egy Dune Smart H1-en.

Persze az alábbiakat fenntartással kell kezelni, mert legalább annyira jellemzi a tesztkörnyezet mint a Dune-t.
Röviden a válasz: ha csak a Dune-n múlik semmi sem akadhat. Annyi megszorítással, hogy ha NFS-en keresztül van beépítve egy megosztott erőforrás, akkor feltétlenül a TCP protokollt kell választani, mert az UDP-n keresztül azért akadhat egy BD vagy BD minőségű mkv.

A tesztkörnyezet:

100Mbites hálózat, Win7 az SMB-re, egy virtuális gépben futó debian linux NFS illetve az UPNP (DLNA) megosztással.

A Jellyfish tesztcsomagot használtam, ezt a Dune saját, helyi diszkről a legmagasabb bitrátával is lejátsza. Nem tudni hol a Dune hardware határa, a 120Mbit/s még okay helyi diszkről, magasabb bitrátájú film nincs a tesztcsomagban.

Hálózatról a következő eredményeim vannak:

SMB: a 70 Mbit/s a határ, 72Mbit/s csúccsal, ez még okay, a 80Mbit/s már akad.

NFS: UDP-n keresztül csak a 45Mbit/s ment akadás mentesen, TCP-n azonban kicsit 70Mbit/s fölött van a határ.

UPNP (DLNA): meglepő, de még a 80Mbit/s sebességű file-t is vitte. Úgy tűnik ebből, hogy egy linux alapú DLNA szerver (miniDLNA) teljesített a legjobban.

Konklúzió: mivel a tesztfile-ok kivételével én még nem mértem 54Mbit/s -nál nagyobb csúcsot filmlejátszás közben, ezért a Dune esetében csak arra kell ügyelni, hogyha NFS megosztáson keresztül játszunk le, akkor feltétlenül TCP protokollal csatoljuk azt a Dune-hez, mert ha nem, akkor elképzelhető akadás.

[ Szerkesztve ]

(#29787) Ejelhar válasza Ejelhar (#29786) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Egy fontos paraméter kimaradt, a firmware: 121018_0846

(#29788) Mankó válasza gbors (#29785) üzenetére


Mankó
veterán

Ez hálózati kiépítés függő is, mert a meló helyen is azok vannak, de nem mindenhol hozza a papír formát.
Majd a próba eldönti.

Ejelhar: Smart H1 is 10/100-as?
Igen én is tudom, hogy elviekben vinnie kell mindegyiket, de sokszor a tapasztalat igen csak eltérő dolgokat produkál. Marad a gyakorlati tapasztalat szerzés.

[ Szerkesztve ]

(#29789) nfsu17 válasza Ejelhar (#29786) üzenetére


nfsu17
veterán

SMB: a 70 Mbit/s a határ,

Jól mondod. Nálam ellenben csak 66Mbit. 8,2MB/s-nél nem nagyon akar feljebb menni.

Konklúzió: mivel a tesztfile-ok kivételével én még nem mértem 54Mbit/s
Én pont tegnap láttam koncertfilm alatt 60-at. És ez olyan 2 perc nézés után jött, persze az átlag 50 alatt volt. De gatyám teszem rá, hogy a 1,5 óra alatt biztos menne 60 fölé is picivel.

[ Szerkesztve ]

(#29790) Mankó válasza Ejelhar (#29786) üzenetére


Mankó
veterán

Ezek a dolgok még most magasak, de ha meg lesznek a cuccok, mindenképp jövök beállítási tanácsért.

(#29791) Dorian válasza nfsu17 (#29789) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig én azt olvastam valahol, hogy BD kiadványokat (ami nem teszt) 54 Mbit/s-ben maximálják. De lehet, h ennyi eltérés még belefér. Megnéztem a 6xBD50 Gyűrűk Uránál, ott is max 54-et mutatott.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29792) nfsu17 válasza Dorian (#29791) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem tudom mennyire pontos a dune "bitrátaelemzője", de szokott hibázni (nálam).
Van amikor a mindigtv-s felvételemre 25Mbites csúcsot ír. Egyszer. Soha többet utána a közelébe sem ér, mert jóval alatta van a valóságban. Ha pc-n lefuttatom egy progin, ekkora csúcsot nem talál a filmben.
Lehet a beletekerés bolondítja meg és akkor "kiakad" a mérő, nem tudom.

(#29793) Ejelhar válasza Mankó (#29788) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen én is tudom, hogy elviekben vinnie kell mindegyiket, de sokszor a tapasztalat igen csak eltérő dolgokat produkál. Marad a gyakorlati tapasztalat szerzés.

Ezért mértem le, amúgy én hálózatról még soha nem akadtam.
Úgy gondolom a 100Mbit/s filmlejátszáshoz elég, ha a lejátszó eszköz olyan 55Mbit/s -t képes produkálni az már rendben van.

Persze egy hálózatos másolásnál elég tetű, de a fő funkciót, a lejátszást ez nem érinti. Ahhoz elég.

(#29794) Ejelhar válasza nfsu17 (#29789) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jól mondod. Nálam ellenben csak 66Mbit

Ez szerintem eszközfüggő. Nálam pl. jobban teljesít a Dune az asztali gépemről lejátszva mint a notebookról.

Mondjuk nagy vész nincs, mivel mindkettőről viszi a BD ISO-kat is akadás mentesen, de ezért -mérve- látszik, hogy a környezet sem mindegy. ( pl. a routerem jelenleg egy custom firmware-el patch-elt linksys wrt54GL, a jóval erősebb linksys E3000 meg ott porosodik a polcon, az utóbbi néha szakadozott).

(#29795) Mankó válasza Ejelhar (#29793) üzenetére


Mankó
veterán

Akkor eredetileg elég lesz, ha rendesen vannak kiépítve a dolgok. Hálózaton keresztüli másolás nem érinti a Dune 102-t, mert nincs benne hdd, másrészt a filmek úgyis a gigabites hálón lévő NAS-ról kerülnek majd lejátszásra. Akkor megnyugodtam. Most már csak a WD Red 2 tb-snak tehetnék vissza a garancia idejét 60 hónapra, s rendelek is.

(#29796) Ejelhar válasza Mankó (#29790) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ezek a dolgok még most magasak, de ha meg lesznek a cuccok, mindenképp jövök beállítási tanácsért.

Ha windows ajánlja k a ihálózaton a filmeket, akkor SMB, ha NAS/linux akkor inkább NFS, a pótmegoldás meg az UPNP (DLNA).
A Dune ismeri mindegyiket.

(#29797) gbors válasza Mankó (#29788) üzenetére


gbors
nagyúr

de az gondolom nem is 1-2m. az én tesztem úgy nézett ki, hogy a falban 8-10m CAT6 megy, és a fali csatlakozó és a notebook között ment a rövid 5E.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29798) Ejelhar válasza nfsu17 (#29792) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nem tudom mennyire pontos a dune "bitrátaelemzője", de szokott hibázni (nálam).

Az jónak tűnik, valszeg tényleg a legmagasabbnak mért -és átvitt- bitrátát mutatja. Például nálam 48Mbit/s-re írta ki az UDP NFS-sen beépített Jellyfish-70-Mbps.mkv tesztfile-t. Ezzel akadt is rendesen.

Ugyanezt TCP-n csatolva viszont 72Mbit/s -t mutatott csúcsban, és nem szaggatott, folyamatos volt a lejátszás. Valszeg tényleg azt mutatja, amit maxban elért.

(#29799) Ejelhar válasza nfsu17 (#29789) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én pont tegnap láttam koncertfilm alatt 60-at. És ez olyan 2 perc nézés után jött, persze az átlag 50 alatt volt. De gatyám teszem rá, hogy a 1,5 óra alatt biztos menne 60 fölé is picivel.

A bufferelés azért tényleg nagy dolog, A rövid csúcsokat valszeg képes kezelni.
Nálam két vinyó vigyorog a Dune-nén, ez viszont azzal jár, hogy a feléledés olyan 10 secundum. Bizonyára erre nem figyeltek a programozók, ezeket a diszkeket nem egyszerre, hanem egyenként éleszti fel ( egy duo-nál persze indokolt, de nálam nem, a H1 és a HE bővítő külön táppal rendelkezik, ezért kizárt dolog az, hogy komolyabban megrántaná a tápot, mehetne egyszerre is).

Ezzel az egésszel csak azt akarom mondani, hogy mikor egy elalvás után (pause a Dune-nek, majd újra play, de már a diszk szundikálási határidő után) indítom, akkor sem jön zavarba, teljesen folyamatos a lejátszás még BD-ből rippel mkv esetében is.
Vagyis bitang nagy a buffer, hallom a vinyók kattanását lejátszás közben, ergo a feléledési időn túli bufferrel rendelkezik. Ugyanez igaz a hálózatos lejátszásra is.

(#29800) nfsu17 válasza Ejelhar (#29799) üzenetére


nfsu17
veterán

A buffert már én is tapasztaltam wifi lejátszáskor. De nálam (303d) nem hiszem, hogy olyan nagy, mint nálad.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.