Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) Dugos válasza Warter (#29950) üzenetére


Dugos
tag

Koaxnak mondjuk egy [ilyen]?

(#29952) BBéci válasza Warter (#29950) üzenetére


BBéci
titán

Optikaival a TV-ből (1-2 kivételtől eltekintve) csak sztereó hang jön ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29953) Dugos


Dugos
tag

Akkor a koax a jó választás? A tv egyébként egy pana p50g20e.

(#29954) BBéci válasza Dugos (#29953) üzenetére


BBéci
titán

Az egyetlen lehetséges választás számodra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29955) Dugos válasza BBéci (#29954) üzenetére


Dugos
tag

Értem, köszönöm szépen a segítséget.

(#29956) hello28 válasza Mankó (#29948) üzenetére


hello28
aktív tag

Koszonom szepen a segiteget!!

(#29957) angol


angol
tag

A 102 fogad klaviatúrát & egeret, az oldalak gyorsan jönnek, csak a távval kicsit körülményes a böngészés (internetről beszélek) ?
Vagy van ennek valahol valami részletes használatija (sok dolgot kilogikáztam, de maradt még bőven kérdőjel)? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29958) angol válasza angol (#29957) üzenetére


angol
tag

Általános használati [link] megvan, már csak a billentyűs kérdésem maradt (itt most nem a gyári Dune klavira, hanem normál cuccra gondolok). Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29959) Mankó


Mankó
veterán

Mivel a család igényli a 3d-t, így berendeltem a medx6003d-t.
Már csak a Panasonic ST60, GT60 tesztekre várok, hogy melyiket érdemesebb megvenni és mehet a 3d-s mozizás. :C

(#29960) tomic válasza Mankó (#29959) üzenetére


tomic
addikt

Miért vársz a tesztre? Mégis mit vársz a teszttől? Azt már leírták a külföldi fórumban is mire számíthatsz.
Miért nem nézed meg magad?
Viszel magaddal több féle formátumú filmet,akár a lejátszóddal együtt és megnézed.Vigyél magaddal egy barátodat,vagy család tagot is. Több szem többet lát.És úgy is csak ti nézitek utána.
Kiválasztjátok amelyik nektek legjobban tetszik és azt megveszitek.

(#29961) Mankó válasza tomic (#29960) üzenetére


Mankó
veterán

Megerosites kell, hogy megeri varni a GT60-ra. Most meg nagyon draga, de ha november kornyekere beesik 330 koruli arra, akkor lehet erdemes varni ra.

(#29962) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom a Mede8er Med1000X3D beállításával.

Jelenleg WIFI-n megy, és DHCP beállításokkal.

Az internetre jól csatlakozik -hálózaton keresztül-, de a számítógépem nem látja.
Hiába írom be a böngészőbe IP-címet xxx.xxx.xxx.xxx:9091 nem látja. A samba, és a bt be van kapcsolva.

Van valami titok, ami nyitja?
Van tapasztalatotok az ügyben?

Köszönöm!

(#29963) digikábeles válasza tomic (#29960) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Én a teszteket elolvasom, de aztán úgyis a saját szemem alapján döntök a vásárlásról. Amelyik képhiba nem feltűnő, az nincs is. Nem érdemes vele foglalkozni.

(#29964) liszi70 válasza digikábeles (#29963) üzenetére


liszi70
nagyúr

Meggyőződésem, hogy nagyon számítanak a teszt és fórumtapasztalatok. A saját tapasztalat is hasznos, ha normális körülményeket, beállítás-próbálgatásokat, megfelelő fényviszonyokat lehet teremteni. Erre a bolti mustrák a legritkább esetben alkalmasak. Ha ismerősnél, barátnál, rokonnál van erre idő és lehetőség, az más!. Nagyon sok szemet félre tudnak vinni a bolti fényviszonyok és készülék-beállítások.

"Amelyik képhiba nem feltűnő, az nincs is. Nem érdemes vele foglalkozni."

Ez nem ennyire egyszerű. Kérdés, hogy van-e megfelelő idő, körülmény és szakértelem a képhibák valódi érzékelésére a leggyakoribb "teszt"-helyszínen, az áruházakban-boltokban. Ha nincs, otthon nagyon nagy meglepetések érhetnek!

[ Szerkesztve ]

(#29965) digikábeles válasza liszi70 (#29964) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Szakmailag érthetőek ezek a tesztek, de a lelki nyugalom is legalább ennyire fontos. Ezért írtam azt, amit írtam.

(#29966) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali, WD live streaming-et néztem ki. Tapasztalatok. Másik fórumon olvastam usb-s vinyóval problémája, akadt a film lejátszása közben.

Olyat lehet csinálni vele, hogy rákötök egy vinyót és a gépről hálózaton keresztül wifin a vinyóra feltolom a full HD filmet? Mártmint arra a vinyóra ami a WD-re van kötve.

(#29967) Mankó válasza Khaosz55 (#29966) üzenetére


Mankó
veterán

1-2 hdd-vel volt gondja, ha jól emlékszem 3.5"-es külsőkkel. Próbáld 2.5-essel!
Szerintem ez a wifi-n keresztüli másolás nem fog működni. Kábelezés nem megoldható?

(#29968) BBéci válasza Mankó (#29967) üzenetére


BBéci
titán

Popcornra, Dunére lehet WiFi-n másolni, WD-t nem próbáltam.

(#29964) liszi70
Media Marktban megálltam egy TV előtt, eladó odajött a szokásos kérdéssel: miben segíthet? Rámutattam egy durva képhibára és kértem, árulja el, az mitől van. Addig még észre sem vette és ebből következően válaszolni sem tudott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29969) erdoke válasza BBéci (#29968) üzenetére


erdoke
titán

Működik a WiFi-n másolás WD-re kötött merevlemezek esetében is, de az összes lejátszón elég lassú. Amelyik tud USB 3.0 Slave módot, azon a hálózati kábelen keresztül történő másolás is nagyon lassúnak tűnik.

A legjobb aláírás a héten

(#29970) BBéci válasza erdoke (#29969) üzenetére


BBéci
titán

Számomra egyértelműen csakis az USB kábelen történő másolás elfogadható. Nem okoz gondot a külső házas merevlemezt a laptophoz csatlakoztatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29971) erdoke válasza BBéci (#29970) üzenetére


erdoke
titán

Ha sürgősen szeretnél valamit átvinni a lejátszóra, csak az USB 3-as külső merevlemez jön szóba, de ha elindítasz késő este 70 GB-ot, reggelre WiFi-n is odaér... :)

A legjobb aláírás a héten

(#29972) BBéci válasza erdoke (#29971) üzenetére


BBéci
titán

Na persze, majd emiatt egész éjszakára bekapcsolva hagyom a laptopot. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29973) Warter válasza BBéci (#29970) üzenetére


Warter
őstag

Számomra meg elfogadhatatlan bármiféle másolgatás. Kizárólag hálózati lejátszás onnan ahova lejött a film. :)

(#29974) BBéci válasza Warter (#29973) üzenetére


BBéci
titán

Az is jó lehet, de egyrészt kábelezni kell, másrészt szintén működnie kell valami készüléknek a merevlemezen kívül, ami NAS vagy PC. Plusz a routernek is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29975) erdoke válasza BBéci (#29972) üzenetére


erdoke
titán

Az enyém nyugalmi állapotban (amit a hálózati másolás jelent egy mai procinak) 5-6 W-ot fogyaszt + a rádugott merevlemezek. Sok esetben egyébként is megy a laptop, mert fut az a bizonyos görög betűs program. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#29976) BBéci válasza erdoke (#29975) üzenetére


BBéci
titán

Az a program nálam is fut, amikor dolgozom a laptopon, ez napi 8-10 óra, de nonstop bekapcsolva tartani luxus lenne. Gondolom abban megegyezhetünk, hogy praktikusabb USB-n csatlakoztatott merevlemezre másolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29977) Dorian


Dorian
félisten

Szerintem meg az én apukám a legerősebb ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29978) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Különben van értelme a 3d-s media lejátszónak? Nem sok 3d filmel találkoztam.

(#29979) robi-k válasza Khaosz55 (#29978) üzenetére


robi-k
őstag

Természetesen van, nekem is 3D képes lejátszó van (és egyáltalán nem nézek 3D-t), de egyáltalán nem a 3D miatt, hanem azért, mert a régi 2D filmeket is fel tudják javítani a prémium kategóriás 3D lejátszók a bennük lévő képjavító processzor által (pl. a Popcorn A400).

(#29980) Mezga Aladár válasza BBéci (#29976) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A hálózati adattárt (NAS) lehet konfigurálni indításra leállításra.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#29981) Khaosz55 válasza robi-k (#29979) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez már nagyon sok nekem pénzben.

Szerintem megmaradok a 2d-s dolognál WD személyében. Ahogy néztem a 0.001mm-es progival nem nagyon találok 3d-s filmeket.

(#29982) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Rávettem magam bekábelezem az egész lakást padlás felől.

1 kábel a Gép-Rooter között. kb 15 méter
1 kábel a Rotter - Media lejátszó között 15 Méter.

Akkor már vigyek egy kábelt a Rooter és TV közé is? Vagy a TV mehet WIFI-ről.

(#29983) robi-k válasza Khaosz55 (#29982) üzenetére


robi-k
őstag

A madzag mindig jobb, mint a WiFi. Ha már úgy is viszel kábelt a TV mellett lévő médialejátszónak, akkor már bűn lenne kihagyni a TV-hez menő UTP kábelt. Ez később még jól jöhet, ha pl. veszel egy korszerű HM erősítőt, mert azok már tudnak pl. netrádiót és okostelefonos távvezérlési app-ot, és van rajtuk UTP csatlakozó.

(#29984) Khaosz55 válasza robi-k (#29983) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok megteszem.

Most csináltam egy wifis tesztet. Az asztali gép és a notebook is wifin van összekötve a Rooterrel. A másolási sebességem minimálisan 4000 kbyte/sec. 4200 és 5000 között ugrál.

Elindítottam egy 1080 MKV-t (distritct 9)-et teszt képen. A notebookról az asztali gépet wifin keresztül akadás mentesen játszotta le.

Szóval előbb kipróbálom wifin mielőtt szétfúrnám a házat.

Trasformes 1080-as is akadás mentesen megy. Remélem ez azért biztató.

[ Szerkesztve ]

(#29985) Soma01


Soma01
veterán

Ezt ismeritek? Milyen szerintetek? Mele A1000G

(#29986) BBéci válasza Mezga Aladár (#29980) üzenetére


BBéci
titán

Ha egyszer összejön rá a pénzem és lesz NAS-om, majd úgy konfigurálom. Addig USB-n és eSATA-n másolok merevlemezre. Sőt, utána is, mert lesz a NAS és a médialejátszó között 12 m távolság, amit nem fogok kábellel áthidalni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29987) gboszi válasza BBéci (#29952) üzenetére


gboszi
senior tag

Nekem sima belépő samu tvm van, s az 5.1et ad ki optikain. Forma1 alatt tesztelve.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#29988) BBéci válasza gboszi (#29987) üzenetére


BBéci
titán

A kérdés HDMI-vel csatlakoztatott eszköz hangjának továbbítására vonatkozott, arra válaszoltam.
A beépített digitális tunerek és a médialejátszó hangja természetesen 5.1-ben is kimegy az optikai aljzaton.
Az előzmények ismerete nélkül valóban félreérthető, amit írtam, de azt is illett volna elolvasnod, mielőtt "beszólsz". :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29989) Mankó


Mankó
veterán

Ma fut be a Mede8er x6003d lejátszóm. Amíg nem lesz értelmes tv-m a mostani 32-es Samsungra lesz rákötve. Nem tudja a 24p-t, 60hz-es, Hd-Ready. Mit állítsak be, hogy a lehetőségekhez mérten tűrhető legyen a mozi?
Köszi

(#29990) BBéci válasza Mankó (#29989) üzenetére


BBéci
titán

Úgy látom, hiába javítottalak ki, még mindig hibásan írod a lejátszó típusát.

MED600X3D [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29991) Mankó válasza BBéci (#29990) üzenetére


Mankó
veterán

Az igyekezet teszi. :))

(#29992) zob


zob
csendes tag

Szerintetek jatekra, illetve zenere filmre milyen 5.1 hangfalszettet erdemes venni 80e forintig?

(#29993) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,
na megvettem a WD Live-ot.

Sok időm nem volt vele babrálni. Most állok neki. A hálózatot látja és az asztali gépet is de csak "video" könyvtárat látom. Ezt nem is osztottam meg. A megosztott könyvtárakat nem látja. Notebookról el tudom érni simán. Az asztali Pc könyvtárait le is tudok belőlük játszani.

Mi ehhez a trükk? Nem akarok vele órákig próbálkozni szóval a segítség jól jönne. Tnx.

(#29994) BBéci válasza zob (#29992) üzenetére


BBéci
titán

Ebben a topikban kérdezd meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29995) No.01


No.01
őstag

Popcorn A400 es halozattal kapcsolatos kerdesem lenne ujfent...

Van egy NAS-om amire letoltom a filmeket melyeket a halozaton keresztul a laptopomrol inditok.
A Popi egy poweradapterrel van rakotve a halozatra ami sajna nem viszi at az 1080p-s filmeket.
Mikent lehetne azt legkonyebben megoldanom, h a laptopom segitsegevel atmasoljam a NAS-rol a popira dugott kulso HDD-re a filmeket? (lehet kicsit hulyen fogalmaztam, de remelem ertehto a dolog :U :B ) tudom nem lesz gyors, de a HDD hurcibalast legalabb kikuszobolnem es ha atmasoltam a HDD-re akkro az akadozas vegett sem kell idegeskednem.
Tudom egyszerubb lenne kabelezni, de arra sajnos nincs lehetosegem ezt is van a power adapter

Annyit tanacsoltak, eddig, h a kulso vinyot formaztassam le a Popival (meg nem tettem meg mert eleg sok cuccom van rajta)

Velemeny/tipp/tapasztalat?

(#29996) robi-k válasza No.01 (#29995) üzenetére


robi-k
őstag

Mint korábban írtuk, a PowerAdepter-ek igen kényesek a 230V-os hálózat minőségére :((

Nem tudod megoldani azt, hogy a NAS eleve az USB-n rádugott külső 3,2" HDD-re másoljon? Nálam a NAS-ra telepített Transmission program így tesz, és ha tetszik a film, akkor másolom át a NAS belső lemezére. Ez lenne a legkönnyebb megoldás, hisz így nem kell beiktatni közbenső állomásként a notebook-ot.

Amúgy van még egy (alternatív) hálózatépítési megoldás, ha már nem megy jól a Power Adapter és nem tudsz kábelezni: Netgear WNHDB3004 3DHD WIRELESS HOME THEATER NETWORKING KIT
Ezzel akár a BD3D anyagok is átadhatók vezeték nélküli kapcsolattal.

(#29997) No.01 válasza robi-k (#29996) üzenetére


No.01
őstag

Ez miben mas, mint egy power adapter? Ugyertem mikent es hova ekelodne ez be a NAS es a Popcorn koze?

(#29998) robi-k válasza No.01 (#29997) üzenetére


robi-k
őstag

Annyiban más, hogy ez 5GHz WiFi-s hálózati "hosszabbító", ahol az egyik készülék az adó, a másik pedig a vevő. Arra szolgál, hogy a router és a végkészülék (médialejátszó, PC, stb.) ne kelljen UTP kábelt fektetni, de a készülékek ugyan úgy egy rövidke UTP kábellel csatlakoznak a WiFi-s "hosszabbítóba".

Nem közvetlenül a NAS-Popi közé ékelődik be, hanem ezen az útvonalon: NAS -> rövid UTP kábel -> router -> rövid UTP kábel -> WiFi "UTP hosszabbító" adó -> WiFi "UTP hosszabbító" vevő -> rövid UTP kábel -> Popcorn A400

Tehát nem a konnektoron keresztül kapod a hálózatot, és mivel 5GHz frekvencián működik, kevésbé érzékeny a környéken lévő egyéb WiFi zavaró forrásokra.

[ Szerkesztve ]

(#29999) No.01 válasza robi-k (#29998) üzenetére


No.01
őstag

Aha... nagyon jol hangzik az egyetlen baj, h sehol nem elerheto a termek, de megcsak annyira sem, h az arat kideritsem. Se Nemetorszag, se Hollandia, se Belgium... de a magyar argep sem ismeri. Ennyire uj lenne? :U

(#30000) robi-k válasza No.01 (#29999) üzenetére


robi-k
őstag

Lehet, hogy már nem forgalmazzák.

De van más, a Netgear-nál még gyorsabb megoldás: 1300 Mbps Linksys WUMC710 Wi-Fi Wireless AC1300 5GHz Universal Media Connector Bridge Adapter 802.11ac

És nálunk is kapható: argep.hu

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.