Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) Gulyopapa válasza JaniS (#28648) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Padlás vagy padlástér ?
Nekem padlástérben van a gépem és soha semmi nem halt meg a meleg miatt.
Nincs légkondi.

[ Szerkesztve ]

(#28652) robi-k


robi-k
őstag

A Dune HD kijavította az árpilisi FW-ben tett hibákat, amik legsúlyosabban a korábbi Smart/Max/Duo Base/Prime 3.0 modellek tulajdonosait érintette.
Javított új FW letöltési linkek:

BD Prime 3.0

HD Base 3.0

HD MAX

HD Duo

HD Smart H1

HD Smart D1

HD Smart B1

Base 3D

303D

HDTV 301

HDTV 101

TV 102

(#28653) Dorian válasza robi-k (#28652) üzenetére


Dorian
félisten

Tehát itt már lesz full BD a Smartoknál? Akkor felteszem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28654) arn77 válasza Dorian (#28653) üzenetére


arn77
aktív tag

A full BD az megy, viszont nincsenek választható skinek.
Smart D1

[ Szerkesztve ]

(#28655) Patice válasza robi-k (#28652) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszönjük! :R

Ezek már nem béták?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28656) JaniS válasza Gulyopapa (#28651) üzenetére


JaniS
senior tag

Ja, ja, nem az én problémám volt, de padlás és padlástér között van különbség, meg összevetve a régi házunk padlását a mostanival is... de jogos.

(#28657) robi-k válasza Patice (#28655) üzenetére


robi-k
őstag

Szia!

Nem, ez is még béta, de ez már legalább működik :) A régi skinek tudtommal nem fognak működni, bár erről nem tudok nyilatkozni (már nincs Dune-m :B ). Ha nem tetszik, akkor vissza lehet tenni a korábbi FW-t.

(#28658) arn77


arn77
aktív tag

1db skin van rajta alapból. Adtam neki netet, és a Dune Storeból tudtam letölteni skineket, de csak egyet tárol el az alap skin mellé.

(#28659) dh66e válasza robi-k (#28652) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi az infót,de ráéreztem hogy mikor kell megkérdezni hogy foglalkoznak e vele. :DDD Mindenesetre jó pont mert foglalkoznak.

(#28660) Patice válasza robi-k (#28657) üzenetére


Patice
Topikgazda

A skin legyen a legkevesebb, úgy sem azt akarom nézni. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28661) adodaniel


adodaniel
őstag

Popcorn-Hour Popbox v8-ról van valakinek tapasztalata?

(#28662) Dorian


Dorian
félisten

Tök jó, letöltöttem. Változott valami? :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28663) Patice válasza Dorian (#28662) üzenetére


Patice
Topikgazda

Látsz változást? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28664) Dorian válasza Patice (#28663) üzenetére


Dorian
félisten

Indítás - leállítás sebessége nem nőtt, a beletekerés pontatlansága nem csökkent. A többi dolog meg eddig is jó volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28665) JaniS válasza adodaniel (#28661) üzenetére


JaniS
senior tag

liszi70-nek volt, elég negatív dolgokat írt róla.

(#28666) szucsi57


szucsi57
tag

Bevittem a Med600X3D-met a Neon szervízbe, hogy nézzék meg az USB problémámat. Egy nap múlva szóltak, hogy mehetek érte. Egy gyári reset-et kellett végrehajtani, 5 perc alatt megoldódott a gond. Erre persze előzetesen én is gondoltam, de az a fajta reset-elés, ami a felhasználói könyvben van, csak akkor működik, ha az USB-ről be tudja olvasni a "bootloader" programot - ez amolyan BIOS féleség.

A szerviznek van más trükkje is erre. A legújabb firmware-t is rátették.

Nagyon rendesek, kommunikatívak voltak a szervizesek.

Kérdés: a legújabb firmware-ben van egy színfelbontás beállítási lehetőség, 8-10-12 bit, vagy automatikus. Ezt érdemes fix értékre állítani, vagy legyen automatikus?

(#28667) HarryDEC válasza szucsi57 (#28666) üzenetére


HarryDEC
tag

Itt többször is előkerült a téma, többen a 10bit mellet érveltek. Részletekért: kereső!

Korán keltem, hol az arany?

(#28668) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

sziasztok szakértők! :)

van egy novatron IAMM NTD38HD lejátszóm, jó régen vettem (talán 2009-ben?). sokáig ügyes volt, szerettem, de egy ideje már elég sok fájl kiakasztja vagy nincs hang (főleg az mkv konténeresek, HDt tulajdonképpen le se játszik, firmware-t frissítettem, de már régóta nem jön ki új).

szóval megelégeltem a helyzetet és úgy döntöttem, hogy vennem kell egy újat. olyat szeretnék, ami halk, nem, vagy csak nagyon ritkán ütközöm ilyen problémába (mármint hogy nem, vagy rosszul játszik; +jó képminőségű is), és amiben van valamennyi smart-tv funkció (legalább youtube...).

klassz lenne, ha hálózaton keresztül kulturált sebességgel lenne elérhető/tölthető (az iamm ebben katasztrofális volt), az meg egyenesen csodás, ha torrentezni is tudna.

tudtok ilyet ajánlani esetleg, jó ár-érték aránnyal? (érdekelnének azért a drágább modellek is, de az majdnem biztos, hogy 80 fölé nem nagyon szívesen mennék).

bocsánat - nem olvastam végig a topikot (a tesztek alapján nem tudtam dönteni); ha valahol vannak csoporttesztek, arra egy linket szívesen fogadnék.

köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#28669) CSorBA válasza gyilkos répa (#28668) üzenetére


CSorBA
őstag

Szükséged van-e full 3D-re? Szükséged van-e beépíthető merevlemezre?

Így látatlanban én ajánlanék egy Mede8er, azzal tuti nem tépnéd a hajad, lejátszik mindent (akár az említett full 3D-t is), kadenciahelyesen, kicsi, van youtube, meg pár apró alkalmazás is. (van winyós és sima változata is, árban pedig 44 (sima) és 62-63 (winyós) körül alakulnak)

(#28670) Dorian


Dorian
félisten

Dune Facebook modul nálatok működik?
Nálam indításkor connection error-t ír ki és ennyi. Termesztetésen van működő netkapcsolat, úgyh nem értem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28671) gyilkos répa válasza CSorBA (#28669) üzenetére


gyilkos répa
tag

Szia!

köszi. a 3d nem érdekel egyáltalán. a beépíthető merevlemez kellene, de fiókos lenne a legjobb (könnyű cserével), mert gyakran mozgatom a hdd-t a gépem és a lejátszó közt. (gondolom, ha nincs helye a HDDNek akkor csak usbn keresztül tudom csatolni, akkor viszont vennem kellene egy külső házat is).

a mede8ert egyáltalán nem ismerem - ami nem meglepő, mert egy ideje nem vagyok képben - eddig ezeket a DUNE HD-ket nézegettem.

ja igen, merevlemezem van tehát és nem notebook formátumú...

[ Szerkesztve ]

(#28672) CSorBA válasza gyilkos répa (#28671) üzenetére


CSorBA
őstag

A legújabb lejátszók általában már 3D-vel jönnek. Ha sokat cserélgeted a wnyót, akkor én továbbra is ajánlanám a Mede8erek közül a MED1000X3D-t, a formája ugyan rendhagyó, de pl elég felnyitni a fedelét, és csavarozás nélkül tudod a winyót cserélni. [link]

(#28673) Dorian válasza gyilkos répa (#28671) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem ne a vinyó-beépíthetőség korlátozzon. Veszel 4-5ezerért egy USB-s vinyó dokkolóegységet és annyi. Előbb utóbb úgyis több filmes vinyód lesz, én most a harmadik 2TB-osnál tartok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28674) adodaniel válasza JaniS (#28665) üzenetére


adodaniel
őstag

Igen, közben fórumokon én is olvastam a gyakori hibákat... Köszi! :R

(#28675) gyilkos répa válasza CSorBA (#28672) üzenetére


gyilkos répa
tag

Csorba:
Köszi! Ez a lejátszó extrém ronda:). Viszont valóban szimpatikus az egyszerűen nyitható fedél ill. a fanless design, és elég jókat olvasok róla a tesztekben is, elgondolkodtató.

Dorian:
Persze, nem ez lenne az, ami a legjobb vételtől eltántorít - de a külső tok még egy konnektor, és még két kábel...örülnék, ha meg tudnám oldani enélkül.

Szóval köszi szépen az eddigi javaslatokat - és a MED1000X3D-n kívül, esetleg más gyártótól van még olyan, amit érdemes lenne megfontolnom? Akár már holnap megvenném, ha addig tudnék dönteni mondjuk 4-5 elfogadható lehetőség közül.

A nagyon drágák, mint pl. popcorn, miben jobbak mint egy 60ezres modell?

(#28676) CSorBA válasza gyilkos répa (#28675) üzenetére


CSorBA
őstag

A-400-ban van egy VXP szűrő, amitől szebb lesz a képe. De ez ízlés dolga, keresgélj róla teszteket. Sajnos eddig problémái voltak a firmwareknek, de a legutóbbi frissítéssel ezek majdnem mind megoldódtak. Pl ami marhajó feauture egy popcorn lejátszónál, hogy jukeboxot maga szkennel, nem kell PC hozzá.
Dune-t (pl Base 3D) azért nem ajánlok, mert abból kikerült a youtube, és jelenleg nincs túl stabil third party youtube alkalmazás rá, képben valahol a mede8er és az a400 között van.

(#28677) robi-k válasza CSorBA (#28676) üzenetére


robi-k
őstag

A Dune-ből nem került ki a Youtube, csak külön kell telepíteni (nem mindenkinek kell ilyen ficsúr). Itt a Dune youtube telepítő.

Le kell tölteni, ki kell csomagolni, rámásolni egy pendrive-ra és azt bedugva a Dune-be feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#28678) CSorBA válasza robi-k (#28677) üzenetére


CSorBA
őstag

Igen, tudom. Legutóbb néztem, akkor használhatatlan volt. Tudtommal nem fizették ki a licenceszt... Majd megnézem ezt is amit linekltél, köszi.

(#28679) Dorian válasza robi-k (#28677) üzenetére


Dorian
félisten

Előbb írtam, ma Dune store-ból letöltöttem, de indításkor nem kapcsolódik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28680) dh66e válasza CSorBA (#28678) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben nem fizetik ki a licenszdíjat akkor semmilyen you tube alkalmazás nem futhatna véleményem szerint,de ez csak akkor igaz ha tényleg működik is .Én nem használom a dunen de meglesem este

[ Szerkesztve ]

(#28681) CSorBA válasza dh66e (#28680) üzenetére


CSorBA
őstag

Dorian: Akkor még mindig nincs jó.

dh66e: Ők Oroszok és Izraeliek, nem nagyon érdekli őket ilyesmi, képesek kiadni thirdpartyként, mintha nem ők csinálnák. :)

(#28682) gyilkos répa válasza CSorBA (#28676) üzenetére


gyilkos répa
tag

Ez a popcorn a400 nagyon jól néz ki és kb. ugyanannyi, mint egy fekete wifis mede8er ufo. Kétmagos processzor.

Nem túl sok kutakodás után lehet, hogy leszűkítem a lehetőségeket erre a kettőre. Ti melyiket javasolnátok (ha eltekintünk az ártól - csak a minőség, kompatibilitás és a korábban már leírt szempontok alapján), azaz magatoknak melyiket vennétek?

Elnézést, hogy ennyire didaktikus vagyok, és köszönöm még egyszer.

(#28683) Dorian válasza gyilkos répa (#28682) üzenetére


Dorian
félisten

Képminőségben mindent ver a Popi a400, kérdés hogy a full bugos firmwert azóta javították-e megfelelően.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28684) dh66e válasza CSorBA (#28681) üzenetére


dh66e
veterán

:D

(#28685) robi-k válasza Dorian (#28683) üzenetére


robi-k
őstag

Azért nem mindent tud megverni az A400, az MTK MT8555 alap processzor + Marvel QDEO képjavító processzor páros jobban teljesít ;)

[ Szerkesztve ]

(#28686) No.01


No.01
őstag

Ejelhar

Aldott legyen a neved! :R :R :R
Ez a power adapter egy csoda! 58Mbps-et tud a 60 helyett szoval olyan, mintha kabellel lenne osszekotve. Mindenkinek ajanlom aki nem tudja kabellel osszekotni a dolgokat! Vilagbajnok talalmany!!!!

[ Szerkesztve ]

(#28687) Mankó


Mankó
veterán

Dun hd 102, wd tv live streamer vagy medx600?
3d nem erdekel, a felezettekkel meg talan mindegyik boldogul. Kep, hang minoseg, tamogatas, ez a legfontosabb.
Melyiket ajanljatok es miert?

No.01: linket, arat legyszi! Engem erdekel.

[ Szerkesztve ]

(#28688) No.01 válasza Mankó (#28687) üzenetére


No.01
őstag

En nemetbe vagyok igy sajna nem sokra mesz a linkkel, de ezt vettem

(#28689) #75912448 válasza robi-k (#28685) üzenetére


#75912448
törölt tag

:) Működik már teljes értékű MP-ként a 450-es? Jól dolgoznak a kínaiak?

(#28690) ricsik válasza Dorian (#28673) üzenetére


ricsik
őstag

Én a vinyó / hordozás / player / gép kérdést Mybookokkal oldottam meg. Kb 5 ezerrel drágább, mint a meztelen vinyó, de USB-vel a legegyszerűbb. Igaz így nem csak 2 dokkoló kell a MP és PC mellé, hanem kifizetem a felárat majd a 10. Mybook után is, de mégis elegánsabb. A 3db 2TB könyv kinézetű Mybook a könyvespolcon sorakozik, azt veszem elő, ami épp kell.

[ Szerkesztve ]

(#28691) footy


footy
addikt

Fontolgatom WD TV Live-om lecsereleset, kulonosebb problemam nincs vele, annyi hogy kicsit lassan bootol es nehany filmnel serceg a melyhang.Viszont megszunik, ha a WD-rol stereo jelet allitok be. A serceges nem tudom, hogy az erosito hibaja-e vagy a wd-e (Yamaha RXV-361).
Talalkozott mar valaki ilyesmivel? Mi manapsag a bestbuy? Mire lenne erdemes cserelnem?

Szerk.:
NAS-rol streamelek, 3D nem kell

[ Szerkesztve ]

(#28692) robi-k válasza #75912448 (#28689) üzenetére


robi-k
őstag

Hogy jól dolgoznak-e? Hmm, nézőpont kérdése, jelenleg ezt tudja médialejátszóként a mostani "gyógyított" kínai FW-vel a 450-nes:
- SMB protokoll: a DVD.ISO és DVD mappákat fájlokat kivéve az itthon lévő minden filmet megeszik, igaz 35 Mbps felett akadozhat.
- NFS: gyakorlatilag minden megy, de mivel a NAS-om nem támogatja az NFS-t (még megberhelve sem), ezért ilyenkor indítani kell a laptopot, amit nem szeretek.
_ Tehát lejátsza: DivX, DivXHD, mkv (kivéve az 5.1 profilt), BD.ISO, BD3D.ISO, SACD.ISO, BD mappákat kicsomagolva, flac )egyenlőre cue nélkül).

Már van újabb kínai FW, amiben újabb NFS és SMB kernelek vannak, az még jobban kezeli a hálózatot. De ezt még meg kell "gyógyítani".

A következő FW-ben a kínaiak már beígérték a DVD.ISO és a DVD-Audio.ISO hálózati/USB lejátszás megvalósítását, ezt követően megcsinálják a cue-t is.
Megjegyzés: optikai lemezre írva tökéletesen lejátssza a DVD-t és a DVD-Audio-t is.

Összességében alakulgat :))

[ Szerkesztve ]

(#28693) liszi70 válasza adodaniel (#28674) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mire vagy kíváncsi konkrétan a Popcorn V8 kapcsán? Egy szóval jellemezzem, vagy fejtsem ki bővebben?

(#28694) #75912448 válasza robi-k (#28692) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jól hangzik :K

(#28695) liszi70 válasza gyilkos répa (#28682) üzenetére


liszi70
nagyúr

Dune Smart H1-ben nem gondolkodsz például? Kiforrott szoftver, beépített, fiókos HDD-hely (amit direkt említettél), megbízható működés, a keretedbe is bőven belefér. Téged a 3D úgysem érdekel, gondolkozz el rajta. Az A400 képminőségét tényleg dicsérik, de még mindig tele van hibákkal a szoftver, vigyázz vele.

[ Szerkesztve ]

(#28696) gyilkos répa válasza liszi70 (#28695) üzenetére


gyilkos répa
tag

A mede8er és az a-400 szimpatikus lenne, mindkettő megfelel az igényeimnek. Nehéz a helyzet, mert a mede8er, Realtek chipes míg a popcorn Sigma - utóbbival nekem az IAMM lejátszómmal nagyon jók a tapasztalataim.

Szóval alapból a popcornra szavaznék, de ahogy látom:
- még mindig sok a bug, ahogy Te is mondod (bár a fórumokban néhányak áradoznak, ill. talán ezek azért rendbe is jönnek)
- a youtube app esetén nem látom, hogy tudna-e normális minőségben streamelni (pl. HD beállításban), míg ha jól látom, a mede8erben valami youtube XL van, ami kulturáltabb?

Te ismered első kézből is az A400at, vagy szintén olvasásból?

[ Szerkesztve ]

(#28697) bajnokpityu válasza robi-k (#28685) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Miben van ez a kombo?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28698) robi-k válasza bajnokpityu (#28697) üzenetére


robi-k
őstag

Az MTK processzor + a Marvel QDEO páros megtalálható a Pioneer BDP-450 BD lemezjátszóban, és ugyan ezen processzorok vannak az OPPO 103/105-ben is.
DE: a Pioneer megfizethető árban van, és őt fel lehet okosítani ;) , így máris nem egy körre előzi le pl. az A400-st (példának említhetném a full menüs BD lejátszást, a DVD-Audio és az SACD támogatást).

(#28699) bajnokpityu válasza robi-k (#28698) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hdd-s médialejátszóban van ilyen?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28700) BBéci válasza robi-k (#28698) üzenetére


BBéci
titán

Az A-400 képminősége erősen közelíti az OPPO-két, talán el is éri, az ára viszont lényegesen barátibb, ezért bomba vétel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.