Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79401) venom8888


venom8888
őstag

Tenyleg ez a Teclast M20 miert nem lenne jobb valasztas egy samu galaxy tab a 10.1 2018 tol?

(#79402) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, van egy yoga tab 3 projectoros tabom. Hasznalok rajta hbo got. Illetve digionlinet, valamint horizon go-t is. A problema a kovetkezo. Nezek egy sorozatreszt pl hbo go app on. Teljesen jo. Aztan masodiknal mar csuszik a hang ilyen masosperc toredeket, de baromi zavaro, hogy nincs szinkronban a hang es a szaj. Ujra kell insitani tabot akkor jo egy ideig megint. Valami otlet esetleg? Koszonom elore is.

(#79403) Bonifani válasza greyslay (#79399) üzenetére


Bonifani
csendes tag

szia

ez jó ajánlatnak tűnik. A Banggoodon az utóbbi időben felbukkannak jó kuponos ajánlatok. A múlt héten Chuwi volt soron, több típussa, én azt rendeltem.
Az M20-ban jó a hardver, csak egy apró "hiány": a B20-at nem kezeli (de lehet, hogy nem is kell).

(#79404) greyslay válasza Bonifani (#79403) üzenetére


greyslay
aktív tag

Igen ezt konstatáltam én is, de szerintem is fölösleges lesz nekem.
A GPS attól függetlenül gondolom ugyanúgy mehet gondolom?!

"embertelen ember munka"

(#79405) cidalain válasza greyslay (#79404) üzenetére


cidalain
veterán

a GPS-nek nincs köze ahhoz, hogy a beépített LTE modem melyik sávokat támogatja.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79406) csabyka666


csabyka666
addikt

@ (#79390) cidalain: Igen, szerintem is ilyesmi lehet a háttérben, hogy a gyártó nem faragta a készülékre a droidot. A hasonlításnak persze nincs értelme gyorsabb készülékkel, de a helyzet itt az, hogy ez használhatatlan. Kiveszed a dobozból, és már abban a percben akadozik, lassú, alkalmazások kilépkednek. Ha épp jó napja van, akkor relatíve "gyors".

(#79396) vadkörte: Köszi, ezt megpróbálom! Egyébként mire jó a "Google" app?
Na azt látom, hogy a Google kereső eltűnt (amit sose használtam), vagy legalábbis piros lett. :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#79407) Chriss


Chriss
csendes tag

Sziasztok
Kedvenc online játékok html5 re váltott, amit eddig flash alapon a puffin böngészővel telefonon tableten tudtam játszani. A html5 viszont nem akar működni. Mi a megoldás erre, mi tudja androidon a html5 öt?

(#79408) this is life válasza Chriss (#79407) üzenetére


this is life
Ármester

Brave ,chrome.ms edge , google chrome blink motorra épülő browsereket keress .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#79409) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Édesanyámnak egy Sony Z 10.1 tabletje volt, tönkre ment, mit ajánlotok, amivel pótolni lehetne?

(#79410) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Halló

Gyors kérdés.

Adott egy Samsung Galaxy Tab 2.
Szinte új, alig volt használva.
Most elő lett véve, le lett frissítve minden rajta.

De eléggé lassú szegénykém és akadozik.
A wifi jelet is kicsit gyengén veszi de nem vészes.

Ezzel lehet valamit csinálni? Vagy ez miért ilyen?
Szinte vadi új jó ha volt használva 5-10 órát összesen.

Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#79411) Dr.NX válasza Kiskokó (#79410) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Lehet azért, mert egy ősöreg gyenge proci van benne szánalmasan kevés RAMmal. Csak egy tipp.

Elfogadom a sütiket.

(#79412) this is life válasza Kiskokó (#79410) üzenetére


this is life
Ármester

A galaxy tab2 hardvere a mára sajnos elavult lett , az alacsony órajelen futó 2 cpu mag,cortex a9 utasításkészlet ,1 giga ram combo ,sajnos már minden alatt csak döcögni tud , egy skype lite is a határokat feszegeti ,komolyabb alkalmazásoknál a betöltési idő lazán meg van 1 perc is . Oc kernellel se lesz jobb a helyzet ,próbáltam anno , lassú maradt ,de cserébe merült mint a Titanic.Vétek volt szekrénybe tartani , mert a piacra kerülése után szűk 3 évig élhető volt a tempó amit tudott , persze folyamatosan lassult a működése , ahogy az alkalmazások,weblapok egyre összetettebbek lettek .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#79413) kenny123 válasza kbyte1024 (#79398) üzenetére


kenny123
addikt

Értem, azt hiszem.
Tényleg kell most várnom 15 napot, hogy kinyithassam a bootloadert? :U

yo

(#79414) this is life válasza kenny123 (#79413) üzenetére


this is life
Ármester

Töltsd le a mi unlock alkalmazást,hozz létre mi fiókot, majd fasboot módban csatlakoztasd számítógéphez , ha a driverek feltelepültek , indítsd el a mi unlock alkalmazást a pc-n , ha zart a booloader , kiírja majd hogy mennyi ideig kell várni a nyitási engedélyre,a tablet fejlesztő menüjében az adb és a Oem feloldás engedélyezve legyen , miui10 alól az unlock kérését szintén fejlesztői menü alól lehet kérni , de a bl nyításhoz pc kell. A nyitás mindent töröl majd a tabletről . Amúgy a 15 nap akár lehet 30 is , de ezzel állandóan variál a xiaomi .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#79415) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, van egy yoga tab 3 projectoros tabom. Hasznalok rajta hbo got. Illetve digionlinet, valamint horizon go-t is. A problema a kovetkezo. Nezek egy sorozatreszt pl hbo go app on. Teljesen jo. Aztan masodiknal mar csuszik a hang ilyen masosperc toredeket, de baromi zavaro, hogy nincs szinkronban a hang es a szaj. Ujra kell insitani tabot akkor jo egy ideig megint. Valami otlet esetleg? Koszonom elore is.

(#79416) Dr.NX válasza Pandimakaay (#79415) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem kell naponta megkérdezni, van olyan, hogy nem tudja a választ senki.

Elfogadom a sütiket.

(#79417) blash válasza kenny123 (#79397) üzenetére


blash
tag

Vegyél globálnak hívott verziót, s akkor nem kell egy kerek hónapot (720 órát) várnod a bootloader nyitásra. Kicsit kínlódás cn romot használni, mert letilthatatlan alapból a sok tyúklábas rendszer app. Igaz, ezt csak a Redmi 3-om alapján mondom, mert azon lusta volta romot cserélni, s néha felidegesít, hogy a play store helyett baidu akarmi nyílik meg, s úgy kell trükközni, hogy meg tudjak nyitni valami app store linket. De persze lehet cn romra is telepíteni gugli appokat, szóval végülis használható.

Február közepén rendeltem a banggoodtól Mi Pad 4-et (4/64 gb, lte). Kupont a innen szedtem hozzá, de van a többi modellhez is: https://couponsfromchina.com/?s=mi+pad+4

Nyitott bootloaderrel érkezett, rajta valami sok nyelvet tartalmazó rommal, de ezt könnyen le lehetett cserélni, csak twrp kellett hozzá. Nem azt mondom, hogy a banggoodnál, aki bootloader nyitogatja, romot cserél az direkt valami trójais romot tesz rá, de azért jobb biztosra menni. Amúgy hogy csinálják ezt a bootloader nyitást? Régebben működött valamelyik xiaomi telefonnal a gémkapcsos, edl kábeles vagy két pontnak a rövidre zárása.

(#79418) Kiskokó válasza this is life (#79412) üzenetére


Kiskokó
veterán

+ dr. NX

Értem én és köszönöm a segítséget. Ilyesmire gondoltam én is, csak rbben az esetben azt nem értem hogy Alapjában véve miért lassú?

Tehát ha csak a beállításokban vagy a lapok között váltok akkor is képes akadni.
2 db alkalmazás van rajta össz visz.
Nincs teli szeméttel.
YT-ozásra kéne nekem csak, talán még jó lesz egy darabig aztán meglátjuk.

Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#79419) this is life válasza Kiskokó (#79418) üzenetére


this is life
Ármester

Ha nem volt még akkor egy factory resetet nyomhatsz neki , illetve tiltsd le a felesleges alkalmazásokat ,áruházból ne engedj semmit sem frissülni , igy egész élhető tempót érhetsz el . Egy hete nyomtam gyermekem p5110-én fr-t , egész korrekt lett a végeredmény . Pontosabban ,recovery menü alól indítottam a factory resetet minden töröltem . Majd odinnal az utolsó hivatalos romot ujra flasheltem , utána a sok bloatware appot tiltottam vagy ha engedte töröltem . A rendszer fürge de csak addig míg nem telepít rá az ember programot és nem csak a menüben mászkál . De nincs ezzel semmi gond , türelemre tanítja a gyerkőcöt :D :DD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#79420) FeRkE válasza blash (#79417) üzenetére


FeRkE
őstag

En kinait rendeltem, akkor meg nem tudtam, hogy ez a global version nyitott bootloaderes. Meg 5 nap varakozas :) Ami erdekes, hogy talaltam benne egy sim kartyat is. Nagy testver biztosra megy, hogy megfigyelhessen ? :D

(#79421) fzoli86


fzoli86
tag

Sziasztok.
Anyukámnak szeretnék egy hosszú üzemidővel rendelkező tabletet, viszonylag olcsón...

Erre gondotam, most: $175.99
Chuwi Hi9 Air CWI533 4G Phablet - Black Helio X23
https://www.gearbest.com/phone-call-tablets/pp_009177959044.html?wid=1433363

Priority Line az vámmentes?
Eu szabványos töltő jár hozzá?

Válaszokat előre is köszi!

(#79422) kenny123 válasza blash (#79417) üzenetére


kenny123
addikt

Sajna már megrendeltem a gépet, meg is érkezett. CN verziós, annyira nem gané. 15 napot kell csak várni, azzal szerintem ki lehet bírni. Amúgy play store volt rajt, és frissítés is egyből érkezett miután kivettem a dobozból.

yo

(#79423) fzoli86 válasza fzoli86 (#79421) üzenetére


fzoli86
tag

valakinek van ilyen tabija, vélemény?:
Chuwi Hi9 Air

(#79424) Dragon3000 válasza Dragon3000 (#79409) üzenetére


Dragon3000
veterán

Erre valaki?

(#79425) VIPowER válasza Kiskokó (#79418) üzenetére


VIPowER
senior tag

"YT-ozásra kéne nekem csak" Ezzel jó lesz. [link]

(#79426) Kiskokó válasza VIPowER (#79425) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszönöm, tablet téren elég noob vagyok.
Ezzel pontosan mit is csináljak? ez egy Firmware vagy sw update ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#79427) cidalain válasza Dragon3000 (#79424) üzenetére


cidalain
veterán

5 forintból szeretnéd megúszni, vagy 200000 is teljesen rendben van? 7-8-9-10" ?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79428) Dr.NX válasza cidalain (#79427) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Úgy érted, csak jó kérdésre lehet jó választ adni? ;]

Elfogadom a sütiket.

(#79429) szamos


szamos
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy 9-10" körüli tabletet,tudnátok ajánlani pár típust?

A rászánt összeg kb 50-60 000 Ft lenne.
Amire használnám az elsősorban e-book olvasás, valamint szeretnék néha hozzá tartozó aktív tollal jegyzetelni, rajzolni rá.
Nézegettem Chuwi, Teclast gépeket, úgy láttam, hogy ezeknél az "olcsóbb" típusoknál a stylus használat nem éppen kiforrott dolog. (Elvileg ha rárakom a kezem rajzolás közben, akkor érintésnek érzékeli). Ezzel a problémával mondjuk együtt tudnék élni. Jó lenne azért rá HDMI kimenet, de nem létszükséglet.
Használt tablettől se zárkózom el, valamint vehetem külföldről is.

A másik nagy dilemmám az az ár, jó lenne a fenti összegen belül maradni. De lehet erre amire én szeretném használni vagy túl sok az összeg, mert amúgy se lesz olyan amit szeretnék, vagy túl kevés...

(#79430) Dragon3000 válasza cidalain (#79427) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel írtam mi volt előtte neki, így legalább egy ugyanolyan tudásút keresnék, nem tudom, milyen áron megy a hasonló tudás így nem írtam árat.

(#79431) Dragon3000 válasza Dragon3000 (#79430) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az alábbi két tablet a felbontáson kívül miben jobb/rosszabb, mint a Sony Z 10.1 tablet?

Lenovo Yoga TAB3 10
Lenovo TAB4 10

(#79432) cidalain válasza Dragon3000 (#79430) üzenetére


cidalain
veterán

sajnos nincs most a piacon olyan tab ami víz és porálló lenne, így nem tudok legalább ugyanolyat ajánlani, kivéve a Sony Z 10.1 használtan ;]

ugyanakkor elég jó ár-érték aránya van a Huawei Mediapad T5 10-nek, ami 62-65 között szokott lenni akcióban mostanában. a felbontás is olyan, mint a régin, a ram több (ami előremutató, sőt ajánlottabbnak is mondanám), az android jóval frissebb.

mondhatnám hogy jobb, mint ami volt, de ha a régin pont szempont volt a porállóság, akkor persze rosszabb. ha anyukád esetleg mégsem a homokvihar közepén használja, és saccperkb totál általános dolgokat csinál vele, úgymint facebookozás, netezgetés, olvasgatás, videónézés, videócsetelés, akkor tök jó lesz neki ez is, sőt sokkal jobb. (és a két említett lenovohoz képest is sokkal jobb a huawei)

de ha eleve az igényekhez kell tabot ajánlani akkor sokkal könnyebb dolgunk van, mintha a régi tabhoz hasonlítunk, mert nem tudjuk hogy az a tablet megfelelt e az igényeknek, vagy sem, mert azokat nem ismerjük.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79433) Dragon3000 válasza cidalain (#79432) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából a por és vízállóság nem volt szempont, amúgy teljesen megvolt vele elégedve, de a szerviz szerint beázás miatt zárlatos lett az alaplapja, ami azért vicces, mert soha nem volt víz közelben a tab és még vízálló is volt :D

(#79434) VIPowER válasza Kiskokó (#79426) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ezt fel kell telepítened. Ez egy youtube lejátszó program, kis extrával.

(#79435) XtremLor válasza fzoli86 (#79421) üzenetére


XtremLor
őstag

A heten jott meg, jo a anyagminosege, a kamera nem a legjobb tobbet vartam, tesztelgetem meg, de nagyon utos, gyari folia van rajta, de ajandek uveg is jar a hozza, eu toltos. Afa mentes a szallitas is

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#79436) fzoli86 válasza XtremLor (#79435) üzenetére


fzoli86
tag

koszi :) megrendeltem...

(#79437) Shocker


Shocker
csendes tag

Sziasztok,

Tabletet szeretnek vasarolni, ezzel kapcsolatban szeretnek segitseget kerni toletek.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző?
- 9-10
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
- Uj, hacsak nincs valami bombajo uzlet, amirol tundom kene :P
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. eMAG, Amazon, kínai webshopok stb.) is opció?
- Itthonit preferalom, a vamot es afat pedig kerulnem.
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
- Internet, Google Drive/Docs, YouTube.
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj).
- Maximum 60.000

Szeretnem elkerulni a kinai rendszerrel mukodoket, es orulnek, ha egy itthon jobban bejaratott marka lenne (pl. a Huawei mehet, a Xiaomi mar recseg). An Androidhoz sem feltetlenul ragaszkodom, ha a Windowsos tabletek jobbak ebben az arkategoriaban.

A Telenornal lattam, hogy kb. 6000 Forint befizetese + havi 7590 Forintert kaphato naluk Huawei MediPad T5 10.1 (32 GB) 150 GB nettel. Errol mit gondoltok, vallalhato lehetoseg?

Koszonom szepen elore is,
Gabor

(#79438) cidalain válasza Shocker (#79437) üzenetére


cidalain
veterán

Pont a Mediapad T5-öt javasoltam volna a piacról, igaz 62-65 körül van a wifi only verziója.
Van belőle 3Gb ramos verzió is meg 2 GB-os is, ha minden igaz, ha a Telenornál 3GB-os van, akkor az jó, és ugye az kapásból LTE verziós is (bár nyilván drágább, mint megvenni a boltba, de ebben az összegben benne van a kártya havidíja is)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79439) Shocker válasza cidalain (#79438) üzenetére


Shocker
csendes tag

Igen, szerencsesebb lett volna 65 ezret megadnom maximumnak, sajnos ezt nem gondoltam at rendesen.

(#79440) Dr.NX válasza Shocker (#79437) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Áfát itthoni rendelés esetén mindenképpen fogsz fizetni, csak szólok. Vámot meg külföldi rendelés esetén sem.

Elfogadom a sütiket.

(#79441) cidalain válasza Dr.NX (#79440) üzenetére


cidalain
veterán

sőt adott esetben külföldi rendelés esetén megúszható az áfa, míg itthoni vásárlás esetén sosem, bár ha nem magánszemélyként veszed akkor leírható. de ezek apróságok.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79442) Shocker válasza Dr.NX (#79440) üzenetére


Shocker
csendes tag

Igen, de EU-n kívülről rendelve vám és áfa jön rá 22 Euró felett. Itthoni kiskereskedelmi forgalomban egyértelmű a végösszeg, kvázi importálva több tényezős a dolog.

(#79443) cidalain válasza Shocker (#79442) üzenetére


cidalain
veterán

Nem feltetlenul, mert eu-n kivulrol rendelve az elado sokszor megoldja, hogy behozza eu-ba, levamolja sajat koltsegen, es neked eu-n belulrol adja fel, igy nincs utolagos extra koltseged.
A 22 euro sem annyi, hanem a gyakorlatban tobb, mert ugyan kellene ra fizetni, de ha az fizetendo osszeg kisebb mint 10 euro akkor nem kell megfizetni. Most fejbol nem megy de valami 37 euroig fel lehet menni buntetlenul.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79444) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Kettő kérdésem lenne.
Első a wifi-vel kapcsolatos.
Ezt a sebességet tudja a 4 éves telefonom:

Ezt a sebességet tudja P80 Pro tabletem:


Egyik függőleges másik vízszintes pozícióban mért.
Mindegyik mérés ugyanott történt.

Ehhez még hozzájön, hogy időnként eldobja a wifit (ezt máshol is csinálja).
Tudok e valamit tenni, hogy jobb legyen a wifi?

Második kérdés.
Tabletes mérésen látszik egy alkalmazáson belüli hirdetés.
Mikor bekapcsolom a tabletet akkor előugrik egy teljes képernyős hirdetés.
Ez utóbbit, hogy tudom kipucolni a tabletről?

üdv
szab

(#79445) Somatom válasza -szabi- (#79444) üzenetére


Somatom
veterán

Üdv Legoland -ben Chinaland -ben! Rossz wifi modul, rossz antenna, rossz antennaelvezetés, illetve ezek kombinációi. Talán tudsz rajta segíteni, de nem szoftveresen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79446) -szabi- válasza Somatom (#79445) üzenetére


-szabi-
őstag

Szétszedni nem szeretném.
Akkor fogadjam el kis pénz kis foci.

Az előugró reklám kipucolására van ötleted?

(#79447) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Chuwi 9 Pro tukajokat kérdezném, amiben Helio X2x chipset van: nektek meg van a B20? Nekem az ALLDOCUBE M8 -ban X27-tel nem megy. :O Érdekes, mert az Engeneering menüben meg van, de nem vidéken csak 3G-t tudok fogni. :(

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#79448) mokus18


mokus18
tag

Melyiket ajánlanátok?
Huawei M5 10
Huawei T5 10

[ Szerkesztve ]

(#79449) cidalain válasza mokus18 (#79448) üzenetére


cidalain
veterán

Mire kell? Facebookozni Prohardver fórumot olvasni mindkettőn tökéletesen lehet. Az M5 majdnem dupla annyiba kerül. Nyilvan jobb es erosebb is, de ha jatek nem lesz, akkor folosleges annyi penzt elverni altalanos felhasznalasra a T5 is eleg a 3 GB ramjaval. De persze ha penz nem szamit, akkor mehet az M5 is nyilvan.
Amigy mindketto ajanlott a maga arkategoriajaban.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79450) mokus18 válasza cidalain (#79449) üzenetére


mokus18
tag

Jogos, a lényeges információt lehagytam... :U
:K :))
Idős generációnak átlagos használatra.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.