Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79601) martin66789 válasza cidalain (#79575) üzenetére


martin66789
csendes tag

Lefotóztam az alaplapját és a rajta található feliratokat írásokat esetleg azokról el lehet indulni?

(#79602) #81524480 válasza w.miki (#79599) üzenetére


#81524480
törölt tag

A T3 10 jó gép, én netezésre, dokumentumok írására használom, és nagyon jó.
T5 esetleg ha még belefér az árkategóriában, ez meg még jobb. :K

(#79603) cidalain válasza martin66789 (#79601) üzenetére


cidalain
veterán

nem igazán.
az ELINK 101i a típus azt gondolom. Ez erősíti hogy az Archos 101 amit írtam korábban talán ugyanez. Találtam ez alapján egy Bravis NB105 típust is, ami még nagyon hasonló.
Ezért írtam korábban, hogy ez a típusú probléma egy noname tablet esetében gyakorlatilag megoldhatatlan, egyenlő a gazdasági totalkárral. lehet hogy x óra guglizás után találsz valami romot, ami lehet hogy működik, de 100% biztos soem lehetsz benne, és abban sem, hogy az a rom nem machinált rom.
ha ez idő alatt inkább pár szomszédnak levágod a füvet egy kis zsozsóért, akkor annyit kereshetsz amivel vadiúj garis tabot kapsz

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79604) Papesz01


Papesz01
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, adott egy Galaxy Tab S4 társkártyával, hol tudom beállítani, hogy a hívások és sms-ek ne menjenek át erre az eszközre? Igazából a rendes sim-em mobilinternetét akarom csak rajta használni.

Jobb csendben maradni, és hülyének látszani, mint megszólalni és eloszlatni a kételyeket.

(#79605) cidalain válasza Papesz01 (#79604) üzenetére


cidalain
veterán

Nem tudom lehet e tabbal sw-bol letiltani.
Az adott szolgáltatónál nem lehet olyat hogy az alkartya csak adatkapcsolatos?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79606) gzongz01


gzongz01
újonc

Sziasztok! Egyetemre keresek tabletet, jegyzetelésre és pdf olvasásra, interneten böngészésre. Közepes méretű képernyővel. Esetleg alapszintű Python vagy R programozásra is használnám, ha jók ilyenre a tabletek... Köszönöm!

(#79607) truz


truz
csendes tag

Sziasztok!

Mennyire érdemes még beruházni a HUAWEI MediaPad T3 10.0 LTE-re? Nem mai darab.
2-3 évet még kihúz vajon a tudása szerint, lesz rá frissítés, és hasonlók? Menne rajta videó, néhány játék is, bár nem feltétlenül a legerőigényesebbek, de azért elvárás, hogy ne küzdjön egy kisebb terheléstől.

Ilyen Huawei van a családban, ismerjük, viszont az összefoglalóban jelzett többivel nincs tapasztalat. Frissebb kiadású, minimum hasonló ár-érték arányút, kizárólag LTE-t melyiket ajánlanátok? Kb. 60 körül húzva a határ (akciókkal a felsőbb kategóriából is jöhet, nem bánom :B ).

(#79608) cidalain válasza truz (#79607) üzenetére


cidalain
veterán

Jo lenne most, mert azert korrekt darab. De csak 2 GB ram van benne. Ami korlátozó tényező lesz majd...
T5 jo aron van, de az LTE verzio 70 felett van mar, a sima wifi van 62 korul. Ebben 3 GB ram van, jobb felbontasu kijelzo. Hosszabb tavon jobb valasztas lehet.

gzongz01

Huawei Mediapad M5 10 Lite? Ez mar nagy meret? Elonye hogy van hozza aktiv toll, igy kezirassal is tudnal jegyzetelni.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79609) #81524480 válasza cidalain (#79608) üzenetére


#81524480
törölt tag

Jó a T3 10, de a 2 giga RAM most már kevés lehet. Ezt én is tapasztalom. Ennek ellenére jó cucc, de hosszabb távra valóban a T5, szóval +1.

[ Szerkesztve ]

(#79610) Sgr_A válasza Game-over (#79584) üzenetére


Sgr_A
addikt

Megvettem a huaweit de vissza is vittem
A proci nem valami acélos a ceruza is inkább használhatatlan kategória
Jó árban hozzá jutottam egy 6 gen ipadhoz

(#79611) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

60K-ig lehet normális pad-et venni?
Amire kell:
youtube
film
zene
fényképnézegetés
egyszerübb gyerekjátékok (puzzle, tetrix stb)

Thx.
egyelőre ez a 2 kiszemeltem van
Huawei T5
Samsung T590

(#79612) Aksomatic válasza Sgr_A (#79610) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Én azon jegyzetelek 2 hónapja napi szinten, nem iPad szint, de egyetemre bőven megfelelő

(#79614) truz válasza cidalain (#79608) üzenetére


truz
csendes tag

Köszi a hozzászólást, végül is egy sóhaj kíséretében rászántam még egy kicsit, és 68-ért beszereztem a T5 LTE-t a nagy hétvégi leárazós mizériában... Amire kell, jó lesz.

(#79615) tuki2200 válasza zsolt320i (#79611) üzenetére


tuki2200
senior tag

2 hét és megjelenik a t590 utódja, a 2019-es Tab A. Ha másért nem is, érdemes megvárni, hogy lejjeb vigye az árát a mostaninak. :)

(#79616) cidalain válasza tuki2200 (#79615) üzenetére


cidalain
veterán

Az SM-T590 sincs fel eve a piacon, az 580 meg 3 evig volt elotte.
Amit most kidobnak valamiben mas lesz. Velhetoen olcsobb lesz, valamiben gyengebb lesz az 590-nel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79617) cidalain válasza cidalain (#79616) üzenetére


cidalain
veterán

SM-T510 wifi es SM-T515 4G verziokban jon. Kisebb, 10.1-es kijelzoje lesz. Elérhető lesz 2 es 3 GB rammal is. 32/64 GB háttértár is lesz. 8 magos Exynos soc.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79618) zsolt320i válasza tuki2200 (#79615) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:R

(#79619) greyslay


greyslay
aktív tag

Sziasztok. Elregéltem a problémám egy memóriakártyás topicban is de nem érkezett válasz, hátha itt tudtok segíteni nekem. A problémám a következők:
Adott egy Teclast M20 tablet, illetve egy Kodak 64 GB os memóriakártya.
Amikor belehelyezem a tabletbe a kártyát, akkor rögtön "sérültként" kezeli, majd formázás után exFAT fájlrendszert ad neki 128 kilobájt lemezfoglalási mértékkel.
A gond csak az hogy ezután gépről már 4 GB felett nem bírok a kártyára másolni mivel nem engedi a mérték miatt. Ha a windowsba bármit is módosítok formázok stb.. akkor utána a tablet újra sérültként kezeli, és kezdődik az egész előről.
A gond pl. akkor is fenn áll, ha a tabletbe hagyom az sd kártyát, usb vel összekötöm a gépre, és úgy akarok másolni rá 4GB felett filmet vagy akármit.
A segítséget megköszönöm a probléma megoldására :R

"embertelen ember munka"

(#79620) MADcat válasza greyslay (#79619) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

exFAT-on pedig nincs méretkorlátozás... :F
Nem hamisítvány a kártya?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#79621) greyslay válasza MADcat (#79620) üzenetére


greyslay
aktív tag

Ha nem exFAT akkor engedi a 4 GB feletti méretet.

"embertelen ember munka"

(#79622) Josi válasza greyslay (#79621) üzenetére


Josi
aktív tag

Ez nem teljesen igaz.
NTFS-nél mehet 4GB-nél nagyobb fájl, de fat32-nél nem.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#79623) MADcat válasza Josi (#79622) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igen. Ezt nem értem én sem...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#79624) qqcqqc válasza Josi (#79622) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az exFat-nál nincs file méret korlátozás és jogosultság kezelés. Gond nélkül kéne mennie.

(#79625) MADcat válasza qqcqqc (#79624) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Tuti fake a kártya.
Josi! Ellenőrizted egy tesztelővel?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#79626) regener válasza greyslay (#79619) üzenetére


regener
veterán

Ereszd rá ezt H2testw

(#79627) Josi válasza MADcat (#79625) üzenetére


Josi
aktív tag

Nem nekem van gondom vele. :)
Egyébként a gyanús dolgokat ellenőrizni szoktam vele.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#79628) MADcat válasza Josi (#79627) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ja bitte. Benéztem! :W :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#79629) jFox válasza greyslay (#79621) üzenetére


jFox
őstag

EXT4-nek próbáltad formálni?
Az NTFS-t nem nagyon ismerik a tabket-ek. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#79630) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok srácok :)
Egy kis segítségre lenne szükségem. Lassan 2 hónapja van nálam egy mipad4 plus, épp most nyitottam ki a bootloadert.
Bekapcsolás után a wifi beállítás képernyő után nem tudok tovább lépni, hiába csatlakozok wifire. Nyelv választás nem volt, csak kínaiul ért most a tab. :D

Ki tudnátok segíteni hogy milyen romot érdemes felrakni rá, illetve egy telepítési útmutatót is elfogadnek. Köszönöm szepen, kellemes ünnepeket. :)

yo

(#79631) cidalain válasza kenny123 (#79630) üzenetére


cidalain
veterán

Topicja
Telepítési útmutató

Van frissebb TWRP is rá már, mint ami az adott bejegyzésben van.
Illetve elérhető már rá a xiaomi.eu 10.3 stable is
Xiaomi.eu

Sw szempontból a Mi Pad 4 és a Mi Pad 4 Plus ugyanaz, telepíteni is ugyanúgy kell

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79632) kenny123 válasza cidalain (#79631) üzenetére


kenny123
addikt

Nagyon szépen köszönöm, úgy néz ki meg is vagyok vele.
Mindent a leírás szerint csináltam, hogyha ezután szeretnék egy új fw-t (pl a pixel experience dolgot láttam elvileg) akkor azt is ugyanígy felmasolom és flashelem? (+ A szükséges wipe, format, stb).

yo

(#79633) cidalain válasza kenny123 (#79632) üzenetére


cidalain
veterán

Elvileg igen. De azért ha lesz ott is leírás, akkor mindenképpen olvad át azt is

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79634) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Mondanék pár szót miért nem fogok Huawei tabletet és úgy egyáltalán Huawei terméket venni a jövőben. Van egy Huawei M3 lite 10.0'-os tabletem, 2017 júniusában jelent meg és ami 2018 júliusától nem kapott egyetlen szoftverfrissítést sem. A tableten 7.0-ás Android verzió fut. A Google minden hónapban ad ki biztonsági frissítéseket még a tableten futó 7.0-ás verzióhoz is. Választhattam volna egy olcsóbb, kevésbé ismert gyártó termékét is, ha tudom a Huawei ennyire nem törődik a vásárlóival. Jeleztem a Huawei ügyfélszolgálata felé a panaszom és a következő választ adták:

"A számokat ellenőrizve nem találtam elérheztő frissebb verziót az Ön készülékére.
Az, hogy egy készülék nem folyamatosan, minden hónapban, vagy egy idő után egyáltalán nem kapja a biztonsági frissítéseket, normálisnak mondható.
A Huawei a készülék megjelenésétől számított két évig garantálja a készülékek szoftveres támogatását."

"A hatályos jogszabályoknak megfelelően kötelességünk tájékoztatni, hogy amennyiben fenti válaszunkat nem fogadja el, a területileg illetékes Békéltető Testülethez, vagy az illetékes Járási hivatalhoz fordulhat...."

Akkor most garantálják két évig vagy nem? Mert mind a mai napig egy update sem jött. Míg a 2017.01.-ben megjelent Samsung A5 2017 telefonomra most jött meg az áprilisi biztonsági frissítés.
Sokáig gondolkoztam, hogy beadom a békéltető testülethez a keresetem, de túl kevés esélyt látok a sikerre. Marad a tájékoztatás. Az én véleményem az, hogy minimum 2 évig folyamatosan adjanak szoftveres támogatást a gyártók. Persze veszek ettől "kínai" cuccokat, de a Huawei nem ez az árkategória.

(#79635) cidalain válasza zserrbo (#79634) üzenetére


cidalain
veterán

Ez egy ilyen sport. A 2 eves szoftvertamogatas nem azt jelenti hogy ket evig folyamatosan kapsz frissitest. Ha felfedeznek valami nagy bugot, akkor ezt befoltozzak. Ha letelt a 2 ev, akkor ugy jartal.
Vehetsz felsőkategóriás Samut. Vagy csucs Huaweit is, ott allitolag megy a folyamatos frissites. Vagy veszel Xiaomit, es tolod fel magadnak a xiaomi.eu romokat rendszeresen. Vagy olyan készüléket veszel, amire van rendszeresen frissített custom rom.

Erdekelne hogy melyik lett volna az az olcsobb cucc, ami kevesbe ismert gyarto termeke, es rendszeres frissitest kap automatikusan... En ilyenrol nem tudok.

Ezt a kérdéskört itt mar kitargyatuk korabban. Akinek a havi google biztonsagi szint fontos, akkor tudunk ugy is ajanlani, de tudnunk kell rola. Amugy viszont ha nem kolbaszolsz a sotet weben, nem kiserted a sorsot, akkor gyakorlatilag tokmindegy milyen a biztonsagi szinted, nem vagy nagy veszelyben.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79636) gardener


gardener
senior tag

Huawei MediaPad T5 10

Szeretnék hozzá egy tokot Bluetooth-os magyar billentyűzettel.

Nem találok hozzá. Csak ezt az Alcor BT-100-at találom, de élőben kipróbálva egy üzletben, az í betűt nem tudtam előcsalni.

Nem tud valaki ajánlani? köszi.

(#79637) tuki2200 válasza zserrbo (#79634) üzenetére


tuki2200
senior tag

Nem ismerem az EMUI 7.0 rendszerét, de Samsungon a 7.0 óta 1értelmes újdonság jött a 9.0-val, a gyári sötét téma. Ha Playstore-on kívülről nem lopsz appokat a tabletre ilyen-olyan illegális forrásból, mi veszély fenyegetne? Van egy eszköz, ami tökéletesen működik és a telefonos topikokba is brick-kelik meg rootoljak a telefonokat, annyira remegnek a frissítésekért. Miért?

Apple-nél is 2 évig van támogatás utánna a megjelent frissítések semmi up-to-date feature-t nem tartalmaznak, csak a beállítások almappájában nő a verziószám és ettől mindenki eldobja az agyát. Nem értem..

(#79638) Somatom válasza gardener (#79636) üzenetére


Somatom
veterán

External Keyboard Helper pro -val bármilyen karaktert tudsz magadnak remapolni. Apple BT billen fordítva működött az Í és az y. Ezzel a progival felcseréltem. Van egy zsebbe dugható Rapoo billem is. Azon is megy minden karakter.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79639) gardener válasza Somatom (#79638) üzenetére


gardener
senior tag

"zsebbe dugható Rapoo billem" Én vezeték nélküli akarok :DDD

Viccet félretéve. Akkor lehet az Alcort tuningolom fel vele.

A rapoo-hoz van linked? Köszi

(#79640) Somatom válasza gardener (#79639) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a Rapoo is kékfogas Egy E6300 -at vettem. Ez akkus, a 6100 -as ceruzaelemes. Ez a külön bill koncepció nekem jobban bejön, mint a tokba integrált. A linkben a funkcióbillentyűk inkompatibilitására panaszkodik a tesztelő. Valószínűleg Ő nem ismerte az External Keyboard Helper -t. :) Engem nem zavart a megvásárlásban az, hogy IOS -hez optimalizált, mivel előtte Apple BT bill. -t használtam Androidon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79641) zserrbo


zserrbo
aktív tag

cidalain
Lehet félreértettél. Egy olcsóbb, noname gyártótó nem várom el a folyamatos frissítést. Csak az olcsóbb is lesz. Veszek egy olcsóbb kínait pl a Gearbestről és kész. Van 45 nap pénzvisszafizetési lehetőség is. Ha elromlik, a szállítást fizeti a Paypal. A Huawei is ontja magából a termékeket, aztán úgy látom le is vannak tojva. Továbbra is a Samsung telefonommal tudok példálózni, lassan 2,5 éves, középkategóriás és még mindig kap security update-et. Lehet mást nem érdekel, de szerintem kellene.
"Ha felfedeznek egy nagy bugot..." Lazán kapcsolódóan hogyne, a Huawei is imád titokban tartani dolgokat, lásd UFS-eMMC chipek a P10-nél anno. Már a specifikációjuknak sem szabad hinni.

tuki2200
Engem nem zavar, ha nem vált főverziót feltétlenül, bár 2 főverziót el tudnék viselni. Jobban zavar, hogy a gyártó 2 évig sem vállalja a felelősséget a termékért csak hardveresen.

Más: mikor megkaptam a tabletet a USB töltő adapter zúgott, ha rádugtam a tabletet. Rákérdeztem és csak egyben lehet visszaküldeni gariba.... Magát a töltőt nem. Inkább használok egy sajátot, de gratulálok a supportjuknak.

[ Szerkesztve ]

(#79642) Somatom válasza zserrbo (#79641) üzenetére


Somatom
veterán

A Teclast T10 -em 70 körül volt rendelősben, a Huawei T5 10 pedig 65 körül van otthon vásárlósban. Általános használati értékben nincs nagy különbség a kettő között. Szóval, azt nem állítanám, hogy a név miatt lenne drágább a Huawei.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79643) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

Meglévő hordozható munkaeszközömet cserélném le (samsung ativ tab7) újabbra. Picit már viseltes, vannak vele gondok, ezért lenne cserélve.
Átgondolva a felhasználásomat, nincs igazán szükségem már windows rendszerre, az android is ellátja ami kellhet útközben.
Méghozzá: levelezés, word és excel kezelés, böngészés, tollal jegyzetelés. (erősebb munkákra, minden másra otthoni gépet használok).

Tehát amit keresek:
- Toll is legyen hozzá, lehetőleg olyan, hogy a házába lehessen tenni, mert tuti elhagyom
- Legyen hozzá kemény billentyűzet (persze becsatolható), amit ölbe is tudok használni
- minél nagyobb a kijelző, annál jobb
- lte kompatibilis legyen
- új/használt nem számít, beszerzési forrás sem, bizonyos keretekig az ára sem, bár mivel nem apple termék így nem lesz elmebeteg ár...

Előre is köszönet

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#79644) aprokaroka87 válasza sgery (#79643) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát szerintem Nem sok választásod van.

Max kinábol behozatni.

Tudomásom szerint a Samsungnak van ilyen érintő ceruzás/billentyűzetes tabletje.

(#79645) sgery válasza aprokaroka87 (#79644) üzenetére


sgery
őstag

Igen, én sem nagyon találok.
Eddig a surface book 2 amit találtam (igazából egy ativ tab 7-es aktuális kiadása..) és megfelelne az igényeimnek, mondjuk elég borsos az ára (még itt H.A-n is féláron..) és ki sem használnám a nagy tudását.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#79646) tkesy


tkesy
őstag

Sziasztok,

Micro USB - HDMI átalakítóval gond nélkül ki lehet tolni egy TV-re a tablet képét? Mik a tapasztalatok e téren?
Nagy eséllyel egy MediaPad T5 lenne az alany.

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#79647) Somatom válasza tkesy (#79646) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem így működik. Kerneltámogatás kell hozzá. A T5 -tel nem fog menni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79648) MADcat válasza Somatom (#79647) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Gondolom a T3 se

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#79649) cidalain válasza tkesy (#79646) üzenetére


cidalain
veterán

Ha okos es wifis a TV akkor a vezeték nélküli megoldasok altalaban remekül működnek, bár atvitel8 hiba röcögés soman benne van a pakliban.
Ha mindenkepp vezetekes kell akkor MHL tamogatas kell a tabban. Ilyen nem sokban van. Samu csucsgepeiben talan, de fejbol nem tudom.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79650) tkesy válasza cidalain (#79649) üzenetére


tkesy
őstag

Hát ez nem túl jó hír, de azért köszi a válaszokat.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.