Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) n-tek


n-tek
aktív tag

hali
tudna nekem segíteni vki? mindig előjön egy olyan ablak h Graphisoft Bug Report. Általában indításkor, de egy idő után már nem jö elő. Ezt meg szoktem, de használat közben is kezd elő jönni. miért lehet ez?? a haveromnál nem jön elő pedig ő tette fel nálam is. kérlek segítsetek

Escape is Just the Begining

(#2) Manitou válasza n-tek (#1) üzenetére


Manitou
addikt

Valami gebasz van. Előjön a bogár riporter :D Milyen konfig van alatta?

(#3) n-tek válasza Manitou (#2) üzenetére


n-tek
aktív tag

P4 3.0 2M cache, intel alaplap, integrált vga (de majd lesz 7800Gt ha lejjebb megy az ára a 7900 miatt), 512Mb Ram, 60Gb vinyó 420as táp
kell még vmi?
szted mi lehet a baja?

Escape is Just the Begining

(#4) Manitou válasza n-tek (#3) üzenetére


Manitou
addikt

Az az integrált vga a ludas szerintem :U Milyen cucc van ráintegrálva nem tudod?
Ehhez már azért nem elég akármilyen gyengécske vga.

(#5) n-tek válasza Manitou (#4) üzenetére


n-tek
aktív tag

nemtom

Escape is Just the Begining

(#6) sszever


sszever
őstag

Ugyebár fal rajzolásánál meg lehet adni a magasságot, szélességet, meg miegyéb, de nem találom, hogy hol adhatom meg, hogy a fal pl. 2600 mm hosszú! Ötlet?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#7) Manitou válasza sszever (#6) üzenetére


Manitou
addikt

Ha azt nem látod az már régren rossz :D
A fal ikonra ha rákattintasz kétszer akkor előjön egy nagy menü amiben mindent be tudsz állítani, de ha csak simán a fal ikon be vam kapcsolva, akkor is egy kisebb ablakban látnod kéne ezeket a paramétereket hogy magasság vastagság, szintkóták, anyag, sraffozás, miegymás, kivéve ha ez a tábla ki van kapcsolva most nálad a progiban:U

(#8) sszever válasza Manitou (#7) üzenetére


sszever
őstag

Ez mind meg is van, csak épp a fal hossza nincs meg ebben a nagy nagy táblázuatban...
Vastagság, magasság, minden ott van, beállítható, hossz nem.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#9) Manitou válasza sszever (#8) üzenetére


Manitou
addikt

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :D

Mert azt nem is lehet a táblázatban :D Egeret húzzad szépen és nyomjad az r betüt és pötyögd be hogy milyen hosszút akarsz. De a helpben pdfben benne van minden az alapoktól szépen képekkel ilusztrálva :U



[Szerkesztve]

(#10) sszever válasza Manitou (#9) üzenetére


sszever
őstag

Próbáltam a helpben rákeresni de nem volt találat, ezért is kérdeztem rá. Köszi kipróbálom!

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#11) sszever válasza Manitou (#9) üzenetére


sszever
őstag

ez kiráylnak tűnik :D
Köszike.
Azt nem tudod, hogy kiegészítőket (bútorok, stb) honnan tölthetők le? Úgy tudm léteznek ilyenekből ingyenesek

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#12) kcics


kcics
csendes tag

Hali!

Lenne egy egyszerű kérédsem.. mégpedig, hogy van-e valamilyen könyv az archicad bármely változatához magyarische nyelven (9.0 előnyben)?? Mert én nézegettem a neten, de seholnam találtam.
Vagy hogy szokása az embereknek ezt a progit profin metanulni??

Előre is köcce a soksok választ.. :)

Ádámnak és Évának volt köldökük??? ----Miért olyan hosszú szó a ''lerövidebbítendő''? (és miért ilyen nehéz kimondani?) :))

(#13) kcics


kcics
csendes tag

up :)

Ádámnak és Évának volt köldökük??? ----Miért olyan hosszú szó a ''lerövidebbítendő''? (és miért ilyen nehéz kimondani?) :))

(#14) Jumbo válasza n-tek (#1) üzenetére


Jumbo
tag

Hello!

Általában valami szoftveres probléma miatt jön elő, lehet olyan acad tárgy amit nem szeret vagy épp két tárgy üti egymást, de alapból lépcsőszerkesztésnél is elő szokott jönni, rosszabb esetben mentésnél is...

(#15) Jumbo válasza kcics (#12) üzenetére


Jumbo
tag

Hello!

Archicad súgó, F1 benne van a kézikönyv magyarul...

(#16) ToRR3nt3 válasza n-tek (#1) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Vsz programhiba. Én 6.5-el dolgozok azon is előjön nagyon ritkán, főleg 3D renderelésnél. A Graphisoft honlapján nem kérdezted meg, h van e javítás?

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#17) ToRR3nt3 válasza sszever (#11) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Ezeken [link] nézzél szét, hátha van használható. Én találtam párat.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#18) szeko


szeko
csendes tag

hali
tudna nekem segíteni vki? mindig előjön egy olyan ablak h Graphisoft Bug Repor.és el sem indul a progi pedig már sztem mindent megpróbáltam kérlek segítsetek

(#19) battag válasza szeko (#18) üzenetére


battag
aktív tag

Rendszergazdaként próbáltad indítani, nekem avval volt sok próblémám, hogy korlátozott felhasználóként nem indult el...

(#20) Peet210 válasza kcics (#12) üzenetére


Peet210
őstag

Iskolákban oktatják ott lehet elsajátítani a tudást.

Ja és könyvet mintha már láttam volna de lehet hogy rosszul emlékszem :F

[Szerkesztve]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#21) szeko válasza battag (#19) üzenetére


szeko
csendes tag

Igen, próbáltam rendszergazdaként elindítani, de azóta a win-t is újraraktam, kb megpróbáltam útána tízszer elindítani, sikerült, ma reggel, elindult egyszer, azt amikor cd-ről indítani akartuk, megint kiírta bug report!!!
Már az idegösszeomlás szélén állok, pls help valaki!

(#22) Jester01


Jester01
veterán

Ebből nincs valami home edition emberi (nem milliós nagyságrendű) árban? Diák verziót láttam, de egyrészt nem vagyok már diák, másrészt az csak 1 éves. Gondolom tervezőirodákból élnek, igazán csinálhatnának egy hobbi verziót vagy ilyesmit.

[Szerkesztve]

Jester

(#23) próbakocka válasza Jester01 (#22) üzenetére


próbakocka
senior tag

Hobby verzió nincs, 10-es diák most rendelhető ingyen :)
Van StartEdition kb 375 000+Áfa ebben nincs TeamWork, a Publisher és a Redlining.
Alapnak jó, de mondjuk 8.1 alapú ... egyenlőre.

Azt mondjuk be kell látni hogy ez egy professzionális tervezőprogram, amiből nyilván nem fognak ilyen tudással 50.000 forintos verziót kiadni ... mit hagynának ki belőle? Főleg úgy hogy ennek a programnak a moduláris felépítettség nem éppen az erőssége ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#24) próbakocka válasza Peet210 (#20) üzenetére


próbakocka
senior tag

Elvileg külön is megvásárolható a doksi hozzá, ha jól emlékszem kb 30.000 HUF.
Szerintem a PDF-et nehéz végigolvasni, ámbár könnyebben kereshető ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#25) Jester01 válasza próbakocka (#23) üzenetére


Jester01
veterán

Nem kell lebutítani. Miért ne lehetne belőle hobbi verzió olcsón? Mit vesztenének vele?
Tervezőirodáknak továbbra is meg kellene venni, aki pedig illegálisan használja az ezután sem a hobbi verziót fogja feltenni, hanem megszerzi warezből.

Na mindegy, már elég sok felépült a házból. :C De azért érdekes lett volna játszogatni vele...

Jester

(#26) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Én 6.5-öt használok már évek óta. Leginkább családi házakat tervezek, évente 2-3 nagyobb épületre kapok megrendelést. Érdemes beújítanom 9.0-ra? Elég borsos az ára vsz.
Olcsó, egyszerű statikus progit tud vki ajánlani? Rácsos tartó, monolit szerkezetek, támfalak méretezéséhez? Unom már a számológépesdit...

[Szerkesztve]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#27) HHapci


HHapci
csendes tag

Hello! Tudnátok nekem segiteni? Archicad9 ben hogy tudok döntött oszlopot létrehozni?
Köszönettel Hapci

(#28) Jumbo válasza HHapci (#27) üzenetére


Jumbo
tag

Hello! Tetőből...

(#29) SLi


SLi
tag

Hello mindenkinek nálunk a suliban 10 es archicad van jeje igen menő kis gépeken 17''tft 2,8ghz 512 mb ram 128 mb radeon 9200 :) szval ez nagyon jó. csak sajnos nekem nincs ijen órám:((( ugyhogy összekapirgáltam magamnak egy 9 est csak sajna nem jön be a teljes csak a demo ebben kérném segítségeteket ha valakinek van valami ötlete h ezt hogy tudom kikerülni

(#30) tkazmer


tkazmer
addikt

Van esetleg ebből az archicad ből vmi trial verzió? Mert nekem nincs szükségem ilyen programra, viszont kipróbálnám, h milyen is, és csak azért meg talán nem kellene, h vegyek egyet....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#31) lorcsi válasza tkazmer (#30) üzenetére


lorcsi
veterán

a forgalmazó cég szokott előadásokat tartani országszerte, ott lehet kapni ilyen verziókat



egyébként: [link]

(#32) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

A Graphisoft-ot megveszi a Nemetschek:

[link]

A Graphisoft-hoz közeli ismerősöm azt mondta, h a 10-essel fejlesztési zsákutcába került az ArchiCad.
Vajon lesz 11-es...? Vagy csak Allplan :F

[Szerkesztve]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#33) gabi256 válasza ToRR3nt3 (#32) üzenetére


gabi256
csendes tag

Próbáld ki: dolgozz a 10-el, utána meg egy korábbi verzióval: nem kell bennfentesnek lenned, hogy rájöjj, milyen k***va jó lett a 10-es. Ha ez a zsákutca, akkor csak előre így tovább! :) A másik: ha símán tönkre akarták volna tenni a konkurenciát, sokkal olcsóbban is meg lehetett volna tenni: a Nemetschek a vételt túlnyomó részt hitelből finanszírozza: jó napot kívánok, szeretném hitelből bezáratni a legnagyobb európai konkurenciát. Nem hiszem, hogy erre adnának pénzt. (Skoda - Volkswagen, Nemetschek - Vektorworks stb...)
11 meg biztosan lesz. Szerintem elég hamar. Az építész szakma számítógéppel való megoldása még kb 45%-os lehet. (A megoldandó feladatokat figyelembe véve). Van még vagy 10 év biztos fejlesztés. (felmérés, műemlékvédelem, szakágak, automatizmusok, térinformatika online, kiviteli tervek online, stb...)
Az Allplan-Archicad meg user oldalról olyan ellentétes, mint az Illusztrátor-Corell Draw.. Az Archicados usereket az Allplan nagyon nagyon nehezet kapná meg, elveszíteni meg vagy 45000 felhasználót meg senki nem akarhat :)

(#34) ToRR3nt3 válasza gabi256 (#33) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Leragadtam a 6,5nél :B Nekem az bőven elég...
A 9 demo fenn van de nincsen időm kitanulni. (elég volt mostanában a hötechnikás sz@rságot kiokoskodnom) Majd a 10est is kipróbálom, hátha letölthető a demo. Aztán kitudja, hátha megtetszik annyira hogy muszáj lesz megvenni...

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#35) gabi256 válasza ToRR3nt3 (#34) üzenetére


gabi256
csendes tag

szia, mit csinálsz vele, ha elég a 6.5? Az olyan, mint ha redisztollal kellene rajzolni, és nem használhatnék csőtollat. Kemény.
Ha csak 2D, akkor meg nem elég valami sokkal egyszerűbb? Egyébként sokba ne reménykedj: a 6.5 olyan messze van a 10-től, hogy nézz szét nyudodtan a piacon, annyi energiával bármelyik más programot is megtanulhatsz. (Bár kényelmesebbet azt hiszem, nem nagyon találsz, de ha mégis, szólj!) (én a corell draw, datacad, microstation, integraph, nemecsek és a 3forma közül választottam. Az autocadot derekt nem)

(#36) gabi256 válasza gabi256 (#35) üzenetére


gabi256
csendes tag

Bocs: energetikát mivel? Winwatt? Excell?

(#37) ToRR3nt3 válasza gabi256 (#35) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Főleg családi házakat egy-többlakásost is középületeket meg nagy ritkán iparit is.
Nem csak 2D-t hanem fotorealisztikusat is, és nem is néznek ki gagyin, az ügyfeleknek bejön. ;)

Winwatt, egy Ytong előadáson adták, elég jó, csak még van egy-két számomra érthetetlen dolog benne. Pl. a födémnél nem lehet megadni alapterületet, csak x, y méreteket, egy sokszögű födémnél ez érdekes. :B

[Szerkesztve]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#38) mr.geeZ


mr.geeZ
aktív tag

Valakinek valami tapasztalata ArchiCAD modellek webes megjelenítésében? A VRML megjelenítés a megoldás? Melyik ilyen megjelenítőt ajánljátok?

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#39) mr.geeZ válasza mr.geeZ (#38) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Olyan megoldás érdekelne, amikor pl. egy kész modellt virtuális valóságként be lehet járni, és gombnyomásra a modell egyes elemeit megváltoztatni (főleg textúrák).

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#40) Gyantusz válasza mr.geeZ (#39) üzenetére


Gyantusz
tag

Necces...
Szerintem az ArchiCAD-ek még nem tudják ezt, bár nekem a 10-es nincs még meg... 9-essel nyomulok.
Kérdezd meg a cadcenter@modistudio.hu e-mailen, Módis Péter építész, cégvezető fog válaszolni.
Arc ember, tök nyitott!

Viszont kérdezek is - akárki!
Nem tudtok-e GDL tárgy-gyűjteményeket valahol?!

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#41) albgab


albgab
aktív tag

Hali!

Készült rajz archicad 8.1 diákverzióban pae és pne kiterjesztésben. Ezt hogyan tudnám megnyitni archicad 10-sel??

Köszi

(#42) ToRR3nt3 válasza albgab (#41) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Szerintem ''éles'' progival nem lehet a diákverziós rajzot megnyitni.
Legalábbis én nem tudtam. (még diák koromból de az még az 5-ös idejében volt)

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#43) ToRR3nt3 válasza Gyantusz (#40) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Innen [link] elég használható tárgyakat szedhetsz tök ingyen! Ajánlom figyelmedbe az autókat.
Ha találok még majd linkelek.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#44) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Kijött az ArchiCad 11 angolul.
Én egy hónapja frisítettem 9-re pontosabban ArchiCad Start editionra, ami 9 es butítva. Nincs benne egy rendermotor + nincs teamwork. Na bumm. 450 k bruttót akkor is megért. Majd 4-5 év múlva frissítek újra, addig ez elmegy.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#45) Gyantusz válasza ToRR3nt3 (#43) üzenetére


Gyantusz
tag

Kösz!
Én is találtam nemrég 1-2-t GDL-es gyűjteményt. Bár még nem néztem át egyiket sem alaposabban...
http://www.archicentrum.hu - [link]
http://www.proidea.hu - [link]
Utóbbi most nem megy, nem tudom, mi a répa lehet...

[Szerkesztve]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#46) Gyantusz válasza ToRR3nt3 (#44) üzenetére


Gyantusz
tag

Részletre vetted, vagy kp-ra?

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#47) Gyantusz válasza albgab (#41) üzenetére


Gyantusz
tag

Én is úgy tudom, hogy sehogyan sem.
Még anno 2004 telén szívott ezzel egy építész hallgatótársam, aki 8.1 diákba rajzolta a szakdogáját, amiből hiányzott 1-2 szerkesztési mód. Pl. 3D-ben... Födémszerkesztés megintcsak érdekes. Akkor akárhogy próbáltam, nekem sem sikerült se 8.1-be, se 9-be átfordítanom (.pln-be). Szerencsétlennek újra kellett rajzolnia az egészet tört 9-ben...
Megfogadtam akkor, hogy nekem diákverzió azéletbe' nem kell.

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#48) Gyantusz


Gyantusz
tag

Ha már úgy is ''Árcsiked''-ezünk, egy kérdés:
Ki-milyen notebook-ot ajánl erre a progira.
Természetesen munkára kellene. Nem kell feltétlenül 3D-ben szerkesztésre, de ha lehet, renderelésnél ne 30 perc legyen a ''homokóra''... Szóval inkább 2D-s szerkesztésekre, de látványtervet sem árthat mutogatni (3D Studio Max... :D ).
Kb. a nyár közepétől lenne aktuális nekem.

Szóval Intel, vagy AMD?
nVidia, vagy ATI?

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#49) ToRR3nt3 válasza Gyantusz (#46) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Kp. a PirCad Kft-től. De a másik a CadStudio (ez a neve?) is ennyiért kínálta és egyik se akart engedni... Sőt inkább mind2ő rá akart beszélni a 10esre, h azt ideadják 1.2 M helyett 700k-ért + évi 400 k ''karnatartási+biztosítási díj''-ert.


[Szerkesztve]

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#50) ToRR3nt3 válasza Gyantusz (#48) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Én Acer Aspire 3692-vel használom. Intel Celeron M 1.6, 1024 Ram, Intel 950es grafikai csip, ezek a fő paraméterei. Még a renderelés is simán megy vele. Igazából nem vmi gépigényes az ArchiCad 9, Ram legyen és akkor ok
.
Múlt 7 végén be voltam havazva aztán két géppel kellett dolgoznom, h időre kész legyek. Az asztali gépemmel csomópontokat rajzoltam, a noti meg addig látványterveket gyártott.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.