Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78051) attka válasza eddie17 (#78050) üzenetére


attka
aktív tag

Szia,

Engem is érdekel az infó, mert Én is ezt néztem ki.
10-es méretbe vetted?

(#78052) eddie17 válasza attka (#78051) üzenetére


eddie17
addikt

Szia,

Igen, bár szerintem most csak abban van. T5 8" nem láttam még sehol.
3/32-es Wifi modell amúgy.

(#78053) L.Szabi


L.Szabi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni, "játszós" tabletet szeretnék venni munkába amikor nincs semmi tennivaló. Szoval igen telos játék, youtube, twitch ilyesmi célra lenne.

Android lollipop 5.0nál régebbi oprendszer
Lehetöleg minél nagyobb screen szoval 9-10 inch, de nem baj, ha nagyobb. Eredetileg laptopot akartam, de ilyen célra sajnálom rá a pénzt meg nehezebb hordozni
Árban max 30-40e, akárbhadználtan is, de akkor inkább 20-30, de ha kevesebbol kijövök nem gond mert tényleg csak játékra meg youtubere lesz.

A pisztácia kifogyott.

(#78054) troland26 válasza eddie17 (#78050) üzenetére


troland26
őstag

Engem is érdekelne a véleményed, mert én is szemezek vele. 😊

(#78055) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Megjött az emag-ról a Huawei M3, látom, hogy a garancialevelet az emagról kell letölteni, megtettem, de rá van írva, hogy a számla bemutatásával együtt érvényes. Namost én a dobozban csak a teblet volt a dobozában, számla nem....
A tablet dobozában volt egy kitöltetlen jótállási jegy (mert ugye ki kellett volna bontaniuk,hogy kitöltsék)

Akkor most mi van, kérjem utólag a számlát,vagy nem is küldenek alapból?

(#78056) Game-over válasza icecave (#78055) üzenetére


Game-over
aktív tag

A számlát is le kell tölteni (ha jól emlékszem a rendelés részletei menüpontban van).

(#78057) icecave válasza Game-over (#78056) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, ott volt a rendelések alatt. :R

(#78058) Met


Met
nagyúr

Vettem utángyártott töltőt (mert az is elkezdett szétesni), ugyan olyan volt és miliamper tudású.
Bedugtam a laptopba és azt vettem észre hogy tölt egy darabig, majd elkezd villogni a villám az akku jelen, kiírja hogy nem tölt, majd megint tölt egy darabig, persze a kijelzőt felébreszti.
Kikapcsoltam, majd múlva vissza és most nem ébreszti fel a kijelzőt és nem is villog. Tölti is rendesen.
Ez a villogás valami "hibaüzenet"?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78059) cidalain válasza Met (#78058) üzenetére


cidalain
veterán

Laptopba? Ez tablet topic ;]
Ha tablet akkor milyen tipus pontosan? Milyen tipusu toltot vettel?
Vannak olyan toltok amin a szamok kozel sem annyik, mint amiket rairnak.

(#78048) _stick_
Lenovo tab4 8, Huawei Mediapad T3 8 tokmindegy melyiket veszed majdnem tokegyformak hardverben. Amelyik szimpibb, olcsobb...

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78060) Met válasza cidalain (#78059) üzenetére


Met
nagyúr

:B Fel se tűnt. Akkor azért nem tölt :DDD

WayteQ xTAB-100qcr a tablet és utángyártott a töltő 12V 3.5A 2000mAh a notebook-alkatresz.hu-tól.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78061) cidalain válasza Met (#78060) üzenetére


cidalain
veterán

Ja remlikmvalami hogy par hete volt mar rola szo.
Szerintem a villogas nem hibauzenet. Egesz egyszeruen valami erintkezesi hiba volt.
Amikor tapra dugod megjelenik hogy elkezd tolteni, en tabom is ilyen (mas tipus). Ha feltolti normalis ido alatt, akkor nincs gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78062) Met válasza cidalain (#78061) üzenetére


Met
nagyúr

Én is érintkezési hibára gondoltam mert le van szedve a hátlapja, várom az akksit hozzá és addig nem akarom visszarakni.
De tartottam a kezemmel a csatlakozót hogy ne legyen mozgás és újraindítás után nem szakad meg a töltés.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78063) Somatom válasza cidalain (#78061) üzenetére


Somatom
veterán

Nem a f@szt! :W A T10 ugyanezzel a képernyővillogós jelenséggel már a második szivargyújtós töltőt nyírja ki. Pedig, az van ráírva a töltőre, hogy a 4 USB portján 8A -t tud.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78064) cidalain válasza Somatom (#78063) üzenetére


cidalain
veterán

Ugy gondolom, hogy ami jo, azt nem lehet kinyirni. Ebbol kovetkezik, hogy amik meghaltak toltok, azok eleve szarok voltak.
A tabban van a toltesvezerlo. Az keri a kakaot, de csak annyit tud felvenni, amennyit a tolto enged. Ha a tolto enged nagy aramot, de ettol elcseszodik a tolto, akkor a tolto a hibas (silany, gyartasi hibas, tokmindegy hogy nevezzuk)
Ha nem a kontakthiba villogtatja a screent, akkor a tolto bizonytalansaga okozhatja.
Muszaj felteteles modot hasznalnom, tav-villanyasz nem vagyok, csak talalgatok :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78065) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Androidos tablet processzorát lehet tuningolni? Valami olyasmire gondolok mint asztali Pc esetében.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#78066) Somatom válasza cidalain (#78064) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szedtem szét, nem néztem utána, hogy mi krepált be bennük. Elkezdenek tölteni, de amint a töltésvezérlő rákapcsol, megszűnik a töltés. Emiatt villog a kijelző.

Predator2:
Igen is, meg nem is. Root -tal tudsz váltogatni a governorok között és CPU "tekergető" alkalmazással az egyes magok reagálási sebességét is tudod befolyásolni. De, a hővédelem be fog avatkozni, ha túl agresszívre állítod. Túlfeszelni csak kernel szinten lehet, de az már rizikós, mert leolvadhat a proci a panelról. Anno Rockchipes "TV okosítókon" csináltunk ilyet. Komoly hűtőbordák, meg ventillátorok kellettek a tuninghoz. Van pár ilyen videó a YT -on.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78067) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Csökkent a Xiaomi Mi Pad 4 ára: [link]
Már volt szó erről az oldalról, de rendelést leadni még nem nagyon mert senki. Ha valaki rendelne innen majd mindenképp jelezzen vissza a topic-ba, hogy megbízható cégről van-e szó, mert ha igen, akkor Mi Pad 4-et jelenleg innen éri meg legjobban beszerezni, tekintve, hogy ők intéznék a kínába szóló garanciát is.

(#78068) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Udv

Uj lenovo yoga tabrol nincs hir?
Evek ota csak ezeket hasznalom, jelenleg 1.5 eve egy yoga tab 3 plus-t.
De lassan mar keves lesz a hardver, tervez a lenovo ujjat ezekbol?

(#78069) eddie17 válasza troland26 (#78054) üzenetére


eddie17
addikt

+attka:

Huawei Mediapad T5 10" 3/32GB

Egy napja használom, gyors, a kijelző szép. Az alap orientáció fektetett, így van kialakítva a kamera is. Ez picit zavaró, jobban szeretem állítva használni.
Az arcfelismerés gyors. Egyből jött rá egy frissítés is, októberi Google biztonsággal.
3 GB Ram jó, nem túl agresszív, sok minden a memóriában marad. A hangszórók közepesek de legalább sztereó. :)
Van GPS is, még A-GPS nélkül is gyorsan talál jelet.
Kamerája nem túl acélos, de ennyi pénzért bőven jó.
Akkumulátor még teszt alatt, egyelőre arról nem tudok nyilatkozni. Tegnap este töltöttem fel először teljesen.
A töltő sajnos olyan mint a T3 szériánál (5V/1A), szóval jóóó lassan eteti. Van itthon egy Huawei gyorstöltő, majd kipróbálom, hogy hajladó-e működni vele.
Fém a hátlap, csak a kamera csíkjában műanyag.
A gombok picit lötyögősek.

Egyelőre ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#78070) rasurosenpai


rasurosenpai
tag

Sziasztok!

A 3 éves unokahúgomnak szeretnék 7 colos tabletet venni youtube és játék céljából. A célár 30.000 forint.
Árukeresőn és itt is ezek a legnépszerűbbek/ajánlottak:
- Huawei MediaPad T3 7.0 16GB
- Lenovo Tab4 7 ZA300052BG
- Alcatel ONETOUCH PIXI 4
- Huawei Kids T3 7.0 16GB

Ti melyiket ajánlanátok? Érdemes a Kids-es modellt választani? (Köszönöm a segítséget előre is! :) )

[ Szerkesztve ]

(#78071) Trk.Adam87 válasza rasurosenpai (#78070) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Nem márkás, de FullHD kijelzőt 2 GB Ram-al ilyen áron nem kapsz: [link]
Ráadásul 4000 mAh akksi, am szintén kiemelkedő ebben az árban.

Szerintem időtállóbb, mint az általad felsorolt márkásabb, de csak 1 GB Rammal rendelkező készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#78072) Trk.Adam87 válasza rasurosenpai (#78070) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Mindenesetre én 3 éves kislánynak maximum ilyet rendelnék, annyi idősen még jobban értékelné ezt a hercegnős dizájnt, mint a készülék képességeit. :)
[link]

Egyszerűbb 2d kisgyerekeknek való játékokra és mese nézésre ez is bőven elég szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#78073) rasurosenpai válasza Trk.Adam87 (#78072) üzenetére


rasurosenpai
tag

Köszönöm szépen! :)

(#78074) pischta


pischta
csendes tag

Sziasztok!

10"-os tablet vásárlásán gondolkodok. Nézegettem a téma összefoglalót, de egyrészt, az már több hónapos, másrészt azért megfogalmazom a szempontjaimat, hátha mást ajánlotok, mint ami ott van.
Nekem fontos a hosszú terméktámogatás - ebben az is benne van, hogy jó lenne, ha nem kellene két év múlva lecserélnem (ok, minden számítógép-szerű dolog folyamatosan fejlődik, de legalább ne legyen tetű lassú 2 év múlva még).
Elsősorban nem játékra lenne, a 3D-s teljesítménye nem elsődleges szempont. A kijelző felbontása sem. Árban valamivel 100e fölé is hajlandó vagyok menni, ha kell. RAM:min 3GB. Tárhely:min 32GB.
Nem ártana, ha le lehetne cserélni rajta a romot. Nem tervezem ezt a közeljövőben, de esetleg hosszabb távon igen.

(#78075) cidalain válasza pischta (#78074) üzenetére


cidalain
veterán

Az osszefoglalo all meg most is (tabokat nem dobnak piacra hetente), csak a Huawei Mediapad T5 10 hianyzik belole, ami nemreg jott ki a piacra. Mondjuk az pl pont jo opcio is lehetne neked. 3 giga ram fullhd kijelzo. Kb 60 ezres vetelar. Kollega nemreg vett itt egyet, most tesztelgeti, erdemes visszaolvasnod parat, meg visszajonni a friss posztokert.
Kozepkategorias gep, igy hosszutavu android frissitesekre nem erdemes szamitani, verziougras szinte kizart.

Ha arban feljebb megyunk akkor a Huawei Mediapad M5 10 is szoba johet neked, de ez mar 100 felett van. Esetleg Lenovo tab4 10 Plus.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78076) attka válasza eddie17 (#78069) üzenetére


attka
aktív tag

Szia,

Köszi az infókat.
Akksira még kíváncsi leszek, illetve, hogy stabil-e a WIFI vétel?

Üdv.

(#78077) eddie17 válasza attka (#78076) üzenetére


eddie17
addikt

A WiFi teljesen stabil, semmi anomália.
Akku majd jön. :)
Annyi plusz infó még, hogy nincs automata fényerőszabályozó.

(#78078) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok no name tabletre lehet egyáltalán android 7 vagy 8at rakni? Van rajta de hogy milyen féle a fene tudja! :D

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#78079) cidalain válasza zolokas (#78078) üzenetére


cidalain
veterán

Az android nem olyan mint a windows. Benne vannak a driverek, igy olyan android kell ami az adott gepre valo. Ha ilyet cainal a gyarto, akkor OTA-n keresztul ugyis frissitheto. Ha nem, akkor nincs is hozza frissebb.
Meg vannak custom romok, de azt inkabb a nepszeru termekekhez csinaljak, szoval noname-re nem lesz.
Szoval ha a noname tabodra nincs gyari frissites, akkor marad, ami van rajta, ez van.

Hogy milyen van rajta, a beallitasok/a tabletrol (legalso menupont) menuben meg tudod nezni

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78080) tuki2200 válasza pischta (#78074) üzenetére


tuki2200
senior tag

Huawei Mediapad M5 a te geped :)

(#78081) zolokas válasza cidalain (#78079) üzenetére


zolokas
aktív tag

azt tudom mi van rajta csak mást nem tudok rá rakni mert nincs márkája és össze vissza ír információt , pl cpu z is más infót ír meg aida is :D

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#78082) pischta válasza cidalain (#78075) üzenetére


pischta
csendes tag

Valamennyire hajlandó vagyok 100e Ft fölé menni, ha muszáj. A Huawei Mediapad M5 10-en gondolkodom is. A tesztben viszont olyant olvasok, hogy a felület néha megdöccen, plusz erősen melegszik erőforrásigényes játékoknál, plusz nagyon szaggat. A kérdésem: akkor most ez jó hardverileg, vagy nem? Olvastam Galaxy S3-mal összehasonlító tesztet, ott azt írják, annál 25%-al jobb a teljesítménye. A Galaxy S3 is tetszene, de, ha hosszabb távon akarom használni, a nagyobb teljesítmény számít.
Lehet felbontást állítani ezeknél? Nekem nem számítana a nagy felbontás, és, ha bizonyos alkalmazásoknak ez segít, szívesen visszavenném a felbontást.
ROM csere ezeknél mennyire megoldható?

(#78083) cidalain válasza zolokas (#78081) üzenetére


cidalain
veterán

Ja, ertem. A "mi fele" nem az android verziora utalt, hanem a gep fajtajara.
Hat igen, a noname-eknel ez eleg maceras. De ha egy oem gyarto el is adta ugyanezt a jardvert egy kevesbe noname markanak is, akkor sem vagy elorebb. Mondjuk a hajadra kenheted, ha kiderul hogy van ugyanez Cobalt, iLike, eStar, Allview vagy esetleg Kiano neven...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78084) zolokas válasza cidalain (#78083) üzenetére


zolokas
aktív tag

a programok szerint egyik overmax másik mediatek :D

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#78085) deedee


deedee
őstag

Üdv!

Vennék 10 colos tabletet. Alcatel A3 és Vodafone Smart tab n8 lenne eddig a befutó.
Vodafone estetében 1 gb-al több a memória és elvileg a kamera is sokkal jobb.
Alcatel 34k, Vodafone 30 k lenne.

Csakhogy a vodás használt, kb egy hónapos. A kérdésem az lenne, hogy ha letiltják a tabletet, akkor csak a telefon része lesz használhatatlan, vagy wifin keresztül a videólejátszás, stb is? A termékgarancia is bukna letiltás esetén?

Köszönöm a válaszokat.

(#78086) Samott


Samott
addikt

Nem tudom mi volt a hetvegen, de sikerult elcsipnem egy Huawei T5 3/32GB LTE verzioju tabletet 68e forintert (ma mar minden normalis helyet 85 ezerbe kerul) ezt pont az Aqua-bol, de volt mashol is ennyiert. Eddig szep es jo minden, de meg ismerkedunk. Egy T2 Pro-t valt, gyorsabb, reszponzivabb. Kicsit mas a kavaarany es meg egy kicsit vekonyabb lett.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78087) eddie17 válasza Samott (#78086) üzenetére


eddie17
addikt

Szerintem a Huawei akcióztatott, nekem a wifi-s 60 ezer volt hétvégén, MM-ből, 2 év garival. És mindenhol 15-20% kedvezménnyel futott ez a modell.

(#78088) Samott válasza eddie17 (#78087) üzenetére


Samott
addikt

Igen, valoszinuleg igy volt, nezegettem hogy milyen modelt lenne erdemes venni a black friday alatt, de ez most olyan aron volt hogy nem lattam ertelmet varni meg ket hetet. Olyan sokkal akkor se lesz olcsobb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78089) fecus


fecus
őstag

Nettó 99999 Ft-ból kellene tabletet vennem a 10"-os méretben. LTE nem kell. Melyik az ajánlott:

Apple iPad 6 9.7 Wi-Fi 32GB
Samsung Galaxy Tab A (2018) 10,5" 3GB/32GB WiFi
Huawei MediaPad M5 10.8 Wi-Fi 64GB

vagy más jelölt?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#78090) cidalain válasza fecus (#78089) üzenetére


cidalain
veterán

Kerdes mire kell?
Asztal ala, hogy ne billegjen, mindegyik egyforman alkalmas. ;]
Szoval milyen jellegu feladatra lenne a dolog, esetleg a meglevo rendszered (pl telod) droid vagy alma?

(#78084) zolokas
A Mediatek az a soc gyartoja lesz, ez nem jelent semmit, a tabletek feleben Mediatek proci van. Az Overmax az mar jo irany, van is ilyen gyarto. Mondjuk nem remlik hogy ok olxan nagyon gyakran adnanak ki frissitest :DDD

(#78085) deedee
Letiltas eseten wifis tabkent mukodokepes marad. Gari ugrik termeszetesen. Tulajdonkeppen nem, de ha letiltott tabkent megjelensz vele egy Voda szervizben, akkor rendorrel josz ki onnan, jo esetben csak tanukent hallgatnak meg, rossz esetbe ne menjunk bele... Ha az elado hajlando beballagni egy Vodafonba veled, es ott kap egy igazolast, hogy a tab ki van fizetve, a voda fele nincs tartozas, akkor meg lehet venni. (De az ilyet 2 eves elofizu melle ingyen adjak, tehat 1 honaposan valosginuleg meg siman huseges szerzodeshez kotott)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78091) saxonb76


saxonb76
csendes tag

Sziasztok,
Ide irányítottak:

Szeretnék segítséget kérni tablet vásárláshoz. Remélem jó topikban vagyok.
Nos a feleségem anyja (anyósom) 3000Km-re lakik tőlünk, nem repül de a mobil telefont tudja használni bár ha tudja azt is inkább a vonalasra cseréli. Szóval minden újtól idegenkedik de így megfosztja magát az unokáitól (legalább skypon láthatná őket hetente). Internetet nem engedett be a házába mert akkor be kellene engednie egy szerelőt pedig mindent fizettünk volna. (74 éves).
Szóval jött az ötlet hogy akkor vegyünk neki egy tabletet karácsonyra lássuk el simmel és majd mi töltögetjük rá a pénzt és voila lehet skypolni.

1) tudtok ennél jobb megoldást ?
2) ha nem akkor milye tabletet tudnátok ajánlani amibe tudok simet varázsolni és jó az akuja
3) csak skype futna rajta (mindent beállítanánk rajta)
4) másik probléma hogy milyen sim menjen bele (mert hogy ha angolt teszünk bele akkor az lehet drágább lenne mintha magyart?) No persze lehet a legjobb egy dualsimes lenne? De van e ilyen?
5) Ha angol a tablet akkor magyar simmel simán menne nem ... gondolom a szabvány uaz.
6) Milyen simet érdemes most Mon venni? Milyen adatforgalommal?

Vagy vegyünk meg Mon majd küldessük ki hozzánk egy magyar simmel majd állítsam be és mehet vissza Mora karácsonyra? Lehet ma pénzt tölteni simre paypalon keresztül?

Hűűűű bocsi a sok kérdésért de még abban sem vagyok biztos hogy az ötlet jó e egyáltalán.

de hogy az összefoglalót is kitöltsem:
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? normál - közepes
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? újat
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. eMAG, Amazon, kínai webshopok stb.) is opció? háát ezt még nem tudom lásd fentebb a sirámaimat...
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) csak SKYPE
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj). háát erre majd akkor válaszolnék ha tudtok valamilyen típust ajánlani amin elindulhatok...

Köszi ha tudtok segíteni.
Üdv,
SaxonB

(#78092) tuki2200 válasza saxonb76 (#78091) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ha idosebb emberrol van szó en a helyedben mindenkepp csak iPad-ben gondolkodnek, az a legegyszerubb es leghulyebiztosabb (no offense). Ezekre egy normal iPad 2017-2018 tokeletesen eleg lesz neki a kovetkezo 5-6 evre.

(#78093) cidalain válasza tuki2200 (#78092) üzenetére


cidalain
veterán

Egyetertek.
Ha nem szolgaltatonal veszed, akkor nem fugg kartyatol. (Bar mar lehet hogy ott sem)
Simet itthon vegyel, ha itthon hasznalja. Ne prepaid, hanem elofizus, sokkal jobb arban van, 1-2 giga havi korlat nem megy le heti egy-ket hivas alatt szerintem.
Szoval gepet inkabb kint vedd, szerintem olcsobb. Nyugodtan mehet a legkisebb hattertarral, nem lesz szukseg a nagyobbra. Kartya itthon, majd karacsonykor konfiguralod. (A gepet mar kint beallithatod, itthon csak a kartyat kell beletenni, azt cso)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78094) apholyon válasza eddie17 (#78087) üzenetére


apholyon
aktív tag

Én is T5 10-zel szemezek pár hete, láttam is, hogy olcsóbb, de én meg pont arra gondoltam kivárom a BF-t, nem sürgős. Meglátjuk jó ötlet volt-e :)

Szeretnék magyar garit, aztán az igényeimnek ez tűnt leginkább megfelelőnek, illetve ár/érték arányban a tesztek alapján verhetetlen.

Esetleg Te, vagy bárki akinek van: nem próbáltátok esetleg a Hearthstone-t rajta? Főként netezni/filmezni veszem, de nemrég feldobtam a HS-t párom laptopjára és néha játszanék ezen, ha elviszi... :U

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#78095) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Apósomékat szeretnénk meglepni karácsonyra egy tablettel. Internetre, filmezésre, skypera és egy kis játékra lenne használva. Nem idegenkedek a kínai cuccoktól. Ilyenek viszont nincsenek az összefoglalóban. Ezért kérnék tanácsot. Van valamilyen tab amit megéri beszerezni (150-180 euró a keret)? Fontos lenne a megbízhatóság, ezért a Mipad 4-re gondoltam, ami vámmentesen még bele is férne, de erre nem sok esély van :). Tudtok valami jól összerakott masinát ajánlani, ami azért kihúzza pár évig egy alap felhasználónál? A választ előre is köszi! :R

(#78096) saxonb76 válasza cidalain (#78093) üzenetére


saxonb76
csendes tag

Sziasztok,

Köszi a válaszokat.

Nos azt hiszem egy ipad 2017 még mindig elég drága lenne arra hogy skypoljon.
DE találtam azért egy pár másfajta eszközt is amelyik sim képes:

Mit gondoltok ezekről?
1) IPAD mini 2 - https://www.amazon.co.uk/Apple-iPad-Mini-16GB-4G/dp/B00G50IMKE/ref=sr_1_12?ie=UTF8&qid=1542271129&sr=8-12&keywords=ipad+mini+with+sim+card+slot

Ez azért barátibb áron van és szerintem 8 inchen is lehet skypolni de jobb mint a semmi.

2) egy Samsung: [link]

3) egy Huawei: [link]
és

4) ha minden igaz ebben az Android tabletben is van sim card slot:
[link]

Fontos szempont lehet még hogy legyen rajta valami olyan kontrol funkció ami engedi ugyan hogy password nélkül használja de semmi mást ne engedjen futni rajta csak a skypot. Van erre lehetőség?

Persze a fentiek helyett ajánlhattok ti is valamit.

Előre is kösz,
Üdv,
SaxonB

[ Szerkesztve ]

(#78097) cidalain válasza senki11 (#78095) üzenetére


cidalain
veterán

Talán az egyik legjobb választás az adott keretből a Mi Pad 4. Ennyiből a 4/64GB-os verzió is kijön már.
Fontos megjegyezni, hogy a wifi only verzióban nincs GPS, de otthoni felhasználásnál ennek nincs is jelentősége.

(Kínai tabok azért nincsenek az összefoglalóban, mert ők viszont nagyon gyorsan váltogatják a típusokat, 2 havonta kellene az összefoglalót frissíteni. Oké a kínaiak a gyors típusváltásokat nem feltétlenül a fejlesztés miatt csinálják...)

(#78096) saxonb76
8"-on is lehet skye-olni. viszont fontos, hogyha egy kicsit műszakilag bizonytalanabb embernek szánjuk, nem lehet szar a gép, mert akkor még annyira sem lesz bizodalma benne, mint előtte. így a noname 1GB-os, és a Samu 1,5 GB-os tablete felejtős.

A Huawei T3-ban legalább van 2 GB ram, ami elviszi normálisan a skype-ot, és a rendszert. Ebből van 8", és 10"-os gép is. Vagy az iPad mini. Talán az iPadok azért jobbak, mert fluidabb a rendszer, legalább az nem akadozik. Bár ha az androidon nem "garázdálkodik" az ember, és van elég memória, akkor az is gördülékenyen fut. Szóval Huawei T3 vagy iPad Mini, esetleg Lenovo tab4 (ez utóbbiból is van 8" és 10" is).

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78098) saxonb76 válasza cidalain (#78097) üzenetére


saxonb76
csendes tag

Köszi,

Lecsekkolom ezeket és majd még jövök ha elakadok.
Üdv,
SaxonB :DD

(#78099) Game-over válasza saxonb76 (#78096) üzenetére


Game-over
aktív tag

Nekem a Honor8-on Emui fut, ami van a Huawei gépein is, és itt van gyárilag lehetőség jelszóval ellátni az egyes alkalmazásokat (szvsz a T3 is elvileg tudja ezt).

(#78100) Somatom válasza Game-over (#78099) üzenetére


Somatom
veterán

Tényleg. Rémlik, hogy a Huaweiekben van vmi gyerek-sarok. Az lehet akár nagyi-sarok is. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.