Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 18:50:17

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72835) vadkörte válasza cidalain (#72821) üzenetére


vadkörte
addikt

Köszönöm a választ!

Új termékben nem gondolkodok. A rászánandó keretösszeg elég szűk (max. 15E Ft) így csak használt jöhet szóba. Egy HD MeMopad-ot az orrom elől vitek el, "mérgemben", kicsit higgattabban kezdtem keresgélni.
Az elsődlages felhasználási terület olvasás lenne (lehet 2-3 könyv után ráunok???) kiegészítve némi levelezéssel és Internetes tartalomfogyasztással. (esetleg a NAS-om managgelése) Így nem akarok költséges vásárlásba kezdeni - 1-2 hónap és telefont is kell venni... - ezért képbekerültek az 1024x600-as tabok is.

Három 1024x600-as típusra szűkítettem a "keretet":
ASUS MeMopad 7 (Me7000C) 2 magos Atom, elő/hátlapi "kamera" ~15E JMF
Lenovo Ideapad Tab2 A7-10F Mediatek SoC, csak előlapi "kamera" ~12-15E JMF (némelyiken gari is van)
Lenovo Ideapad Tab3 Mediatek SoC, elő/hátlapi kamera ~15E JMF

Hajlok a Lenovo felé a telefonjaim 1280*800-asak, az új fHD lesz, de olvasáshoz szerintem elég az 1024x600-as felbontás is.
Mennyire jelenthet ez kompromisszumot? Az elemi képpontok nagyobbak, nem lesz "szőrös" a szöveg? Mondjuk a betűk nagyobbak lesznek, mint HD-n, és talán az akkuidőre is jótékonyan fog hatni.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.