Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) stewe780 válasza ClioRS (#55849) üzenetére


stewe780
őstag

De legalább következetesen végig rosszul írtam :DDD
Hát igen, én sem találok... Pont a KitKat idején, mikor olyan hányattatott sorsa ítélték a microsd bővítés használhatóságát.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#55852) tjb007 válasza stewe780 (#55847) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ami olcsóbb és 16GB-os az az ASUS MeMO Pad HD 7 (ME173X), az Acer Iconia B1-711, és az MSI Primo 73. Játékra mondjuk az Acer nagyon harmatos, a másik kettőnél is vannak ilyen jellegű felhasználásra sokkal jobb ajánlatok, de ugye itt most a 16GB-on van a hangsúly.

[ Szerkesztve ]

(#55853) stewe780 válasza tjb007 (#55852) üzenetére


stewe780
őstag

Hálás köszönet :R :R Ezekkel nem is találkoztam. Valami régebbi modellek? Ezek egy sem kitaktes ugye?
Azért látszik, hogy régen még adtak a 7"-nek, ma már csak a legalja... talán ezért nincs bennük 16gb.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#55854) tjb007 válasza stewe780 (#55853) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tavalyi modellek,KitKat egyikre sincs.
Az a 711 meg 710 lesz, elírtam, de a lényegen úgysem változtat,

(#55855) mtade


mtade
aktív tag

Sziasztok.
Karácsonyra kellene 2db gazdaságos tabot vennem, 7 és 5 éves törpének ismerkedni az androiddal, egyszerű játékokhoz. Az 512MB ram mennyire gáz? A lowcost masinákban ennyi szokott lenni, nem tudom, ez mennyire ciki nem fúhádé3D játékokhoz?
Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#55856) #93794560 válasza mtade (#55855) üzenetére


#93794560
törölt tag

512MB RAM még a "törpéknek" is kevés lesz. Keress olyat, amiben legalább 1 giga van.

(#55857) mtade válasza #93794560 (#55856) üzenetére


mtade
aktív tag

Köszi!

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#55858) ClioRS válasza mtade (#55855) üzenetére


ClioRS
őstag

Árat nem szabtál meg, de mondjuk egy Wayteq 7Q 25 körül?

(#55859) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Sajnos a P1-ről lecsúsztam, de helyette leboltoltam egy Pipo M9 Pro-t 170 Euroért. Ezen már KitKat van. Nem nyúltam nagyon mellé?

[ Szerkesztve ]

(#55860) TechRobot válasza tjb007 (#55824) üzenetére


TechRobot
aktív tag

ezek közül elsősorban a mipadot ajánlanám.

Dikk egy százas...

(#55861) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, elémkerült egy jónak tűnő ajánlat, samsung tab 2 10.1 p5100, 20-25k-ért, tip-top állapotban gari nélkül, igaz, hogy már vettem egy prestigio multipad 2 ultra duo 8.0-t garanciával.

Szerintetek maradjon a presti, vagy helyette a samu, persze vágom a 'nagyobb jobb', de a samu már nem mai gyerek :D

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#55862) ClioRS válasza LÁZ (#55861) üzenetére


ClioRS
őstag

Teljesítményben hasonló eléggé a kettő, neked kell eldönteni, hogy nagy kijelző kell, vagy jó a kisebb, de újabb gép.

(#55863) LÁZ válasza ClioRS (#55862) üzenetére


LÁZ
addikt

akkor lehet a tárhely fog dönteni, mert az lemaradt, hogy a samu 16gigás, a presti meg 8as, de ugye az osztott, igy jobban járok a samuval, úgy sem lesz agyonhajtva

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#55864) Nataniel válasza LÁZ (#55863) üzenetére


Nataniel
senior tag

Bővíthetőség mértéke is tényező....

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#55865) mtade válasza ClioRS (#55858) üzenetére


mtade
aktív tag

15-17k körül lett volna a keret, de ebben a kategóriában nincs 1GB rammal szerelt tab, amennyire én látom. Kínai beszerzés még játszhatna, de karácsonyra nem fog ideérni... Használtakat is végigtekertem, de nem találtam olyasmit, ami szóbajöhetne. Azthiszem, ez a projekt ilyen feltételekkel mission impossible... :D

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#55866) cidalain


cidalain
veterán

Erről a Medion tabról mi a vélemény?
Leszámítva a kijelzőt korrektnek tűnik...

Összehasonlítva mondjuk egy LG G Tab 7.0-val. 99 Euró az ára ennek.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55867) sumegit


sumegit
újonc

QV830 (telekom,19.000 Ft) vagy Op3n (Tesco,21.000 Ft) tabletet javasolnátok megvenni ?

(#55868) LÁZ válasza mtade (#55865) üzenetére


LÁZ
addikt

irtam privit

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#55869) mtade válasza LÁZ (#55868) üzenetére


mtade
aktív tag

Ment a válasz is. ;)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#55870) mntn


mntn
tag

Sziasztok, 20-23K körül melyik tabletet érdemes választani? Alapvető dolgokra kellene, netezés, facebook, youtube, angry birds és hasonló játékok. Ugye ebbe az árkategóriába a Concorde, Wayteq, MyAudio, Prestigio 7' gépei férnek bele, de fogalmam sincs, hogy ár/érték arányban melyiket érdemes választani.

(#55871) ClioRS válasza cidalain (#55866) üzenetére


ClioRS
őstag

30.000 környékén én a Wayteq 8Q-t venném.

(#55870) mntn
Wayteq 7Q.

(#55872) tjb007 válasza cidalain (#55866) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem mondható rossznak, 99 eurót megér, de ha e közül a kettő közül kéne választani, akkor nem a Medionra esne a választás.

(#55867) sumegit

Mire lesz majd legfőképp használva ?

(#55873) Nataniel válasza tjb007 (#55872) üzenetére


Nataniel
senior tag

A Medionnal mi baj? PC fronton egészen jókat tudnak alkotni :-)

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#55874) csendes válasza sb (#55833) üzenetére


csendes
őstag

A melegedés függ a maximum (névleges) frekvenciától, az alkalmazott CPU szabályozástól (CPU governor, pl. energiatakarékos, teljesítmény, stb. [link]), a többi alkatrésztől, és a tervezés és összeszerelés minőségétől, esetlegesen alkalmazott aktív hűtéstől, és a külső körülményektől (hőmérséklet, napsugárzás). Itt méregettek RK3288-ra teljesítményt és hőmérsékletet különböző frekvenciákon [link]. Úgy tűnik, hogy valamivel jobb a helyzet, mint az A80 SoC-nál. Itt konkrétan a Pio P4-ről [link] írják, hogy maximális terheléssel sem ment 42 C fölé a tablet felületi hőmérséklete [link], ami sokkal jobb, mint az Onda V989 (A80 SoC) esetében mért érték.
Az RK3288 GPU sokkal erősebb az MT8392-nél (Mali T760 MP4 a MALI 450-nel szemben [link]), az A17 magos CPU egy magra jutó teljesítménye is bőven az A7 mag kétszerese fölött lehet. Mivel 4 A17 mag van benne az MT8392 pedig 8 magos, így jöhet ki Antutuval a 30-50%-kal nagyobb érték azonos frekvencián. Viszont a nyolc A7 mag energiatakarékosabb, jobban skálázódik,

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#55875) BaginZe


BaginZe
tag

Sziasztok !

2 giga ramos tabletből melyiket tudnátok ajánlani? Fontos a nagy kijelző (de lehetőleg nem túl nagy súly). Külföldi rendelés sem probléma.

Köszi.

(#55876) cidalain


cidalain
veterán

Munkatárs kérdezte, mert most lesz Aldiban akcióban.
Persze itthon már 35-ért lesz mint kiderült.
LG-t vagy Asus-t javasoltam neki, mert megéri szerintem a +5e Ft-ot pluszban Medionhoz képest. Meg most láttam valahol a Samsung Galaxy 7.4-et 40-ért 50 helyett. Vagy ha mindenképpen ekörül kell árban akkor meg tényleg inkább a Wayteq, ami meg olcsóbb ennél.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55877) cidalain válasza cidalain (#55876) üzenetére


cidalain
veterán

természetesen galaxy tab 4 7.0
mediamarktban láttam, csak ma és holnap ennyi, akit érdekel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55878) motoflug válasza cidalain (#55877) üzenetére


motoflug
őstag

Ennyiért jobb vétel a g.pad 7-nél vagy az ugyanennyibe kerülő asusnál? :R

(#55879) Tussky


Tussky
tag

Sziasztok

Egy ideje már gondolkodok tablet vásárláson,de nem tudtam döntésre jutni a 8Q és az LG g pad 8.0 között. Esetleg valakinek van tapasztalata mind két típussal? Megéri azt a +20 ezret az LG vagy sem?

(#55880) Milka 78 válasza motoflug (#55878) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az LG-től inkább gyengébb (Marvell soc vivante gpu rulez) a Snapi 400 jobb eresztés az Asus meg más tészta az Intel soc miatt (kategóriájában igen erős soc,de a kompatibilitás kérdéses sok játékkal,app-al).

(#55881) motoflug válasza Milka 78 (#55880) üzenetére


motoflug
őstag

Néztem a YouTube-on ilyen gaming teszteket az Asusra,de elég sok elfutott rajta. Root nélkül egyébként megoldható az S4-ben is (meg a g.padban is) meglévő osztott kijelzős alkalmazások futtatása?

(#55882) sb válasza csendes (#55874) üzenetére


sb
veterán

Melegedés nyilván függ sok mindentől elméletben, de engem a gyakorlat érdekelt. Tételesen nem tudok utánajárni minden modellnél mit mennyire jó oldanak meg. :)
Szóval olyasmire gondoltam amit a méréses linkkel küldtél: átlagban látszik az azért, hogy minden gyártó küzd-e a 3288-cal, vagy csak pár modellnél jön elő.

MTK vs 3288 összehasonlítást köszi. Tényleg sokféle pontot látni antutu-ra az MTK-ra. 26k-40k között. Nem volt egyértelmű.

A gpu részét tudtam,hogy jobb, de az kevésbé fontos, játék nem nagyon lesz. Csak a nagyobb felbontást vigye el simán, ligth 3D-ben is azért ha kell (mondjuk játékokon kívüli programokban). Talán erre elég a 450 MP4 is, nem?

A fogyasztást meg épp fordítva gondoltam logikusnak, az újabb magok jobbak elven.
Köszi szépen a hasznos infókat!

Még annyi érdekelne, hogy van-e tapasztalat az egyes gyártókkal minőségre. Melyiket lenne érdemes választani ha a hw-től eltekintünk?

(#55883) cidalain


cidalain
veterán

Prestigio Multipad 2 Pro Duo 7.0

Mennyire vállalható ez a Wayteq 7Q-hoz képest.
Most árban elérhető lenne a nagyon szűk pénztárcásoknak. Jobb a kijelző, viszont csak kétmagos proci. Netezéshez, meg Angry Birds-hez ez is elég lehet?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55884) borpetra


borpetra
újonc

Sziasztok! Samsung Galaxy Tab S 8.4 tabletet szeretnék venni, csak nem tudom eldönteni, hogy fehéret vagy bronz színűt... Kinek milyen van, melyiket javasoljátok? Lány vagyok :) Köszi!

(#55885) Nataniel válasza borpetra (#55884) üzenetére


Nataniel
senior tag

Nem azért,mert nő vagy,hanem mert tapasztaltam... A FEHÉR ÚGY GYŰJTI A SZUTYKOT,MEG A MOCSKOT A PLASZTIK JELLEGE MIATT mint ószeres a cuccot...(és ez a Samu mobiloknál is jellemző...sajnos.)
Szóval... a Bronz szerencsésebb választás (és egy nőnek is jó választás) :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#55886) tjb007 válasza Nataniel (#55873) üzenetére


tjb007
nagyúr

Baj nincs vele, de kettejük közül nem ez az, ami jobban megérné a pénzét.

(#55875) BaginZe

Van jó pár, de a felesleges körök futása helyett az lenne a legjobb, ha leírnád mennyit szánnál rá maximum.

(#55882) sb

„Talán erre elég a 450 MP4 is, nem?”

Igen, elég (még játékra is).

A minőségre meg leginkább a hullámzó jelző passzolna. 1-2 évvel ezelőtt még nem ezen volt a hangsúly, elég sok mindent megengedtek maguknak a kínai B kategóriás (meg sok A is) gyártók, ma már viszont egyre nagyobb figyelmet fordítanak a minőségre is. Egyetlen egyet nehéz lenne kiemelni az elég nagy létszámú mezőnyből, mert illesztési hézagok, ragasztási hibák azért mindegyiknél előfordulnak, előfordulhatnak.

(#55883) cidalain

Vállalható, de azoknak ajánlottabb inkább, akiknek a kijelzőfelbontás az elsődleges és minden más másodlagos.

(#55887) mike1334


mike1334
veterán

30e ig még mindig a wayteq 7x is a legjobb választás? Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#55888) kelzsoca válasza mike1334 (#55887) üzenetére


kelzsoca
félisten

32k-ért már ott a 8Q, ami komolyabb kijelzővel és akkumulátorral rendelkezik.
Illetve hardveraprón 28k körül van 1-2 darab eladó.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#55889) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Feleségemnek keresnék tabletet.
- hány hüvelykes legyen a kijelző? 7-8"
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? itthon, számlásan
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) internet, skype, viber, pdf olvasás
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 30k

Én idáig a lenovo a3500-at szemeltem ki. Vélemény, egyéb javaslat? :F
Segítségetek előre is köszi! :R

Üdv: Z

Szerk.: minél nagyobb akku előny :)

[ Szerkesztve ]

(#55890) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Már régóta olvasom ezt a fórumot mert karácsonyra a nejemnek tabletet tervezek venni.
1 kérdés
Most már többször olvastam,hogy tulajok úgy érzik ,hogy visszavitt használt tabot kaptak,ez mennyire lehet valós ill elképzelhető?
2 kérdés
Ezek után melyik ajánlottabb az Extreme Digital vagy a Media markt?Mivel egyikbe sem tudok elmenni(nincs a közelben)ezért neten fogom megrendelni.

Teljesen bizonytalan vagyok.Amúgy még mindig nem tudtam dönteni pedig a hétvégén megakarom rendelni.
Kritériumok:8",IPS,megbízható hardver és szoftver
net ,facebook,film,kevés játék
wifi,bluetooth
A jelöltek (eddig is ezek voltak) LG G Pad 8.(talán online hitelre)
Asus Memo Pad HD8(talán online hitelre)
Az ár sokat dob a WayteQ előnyén WayteQ xTAB 8Q(előny a támogatottság,root,stb)
Lenovo TAB A8(ez új a listán)
3, Habár mintha úgy olvastam volna ,hogy ezek közül mind rootolható?
4, Melyikhez van valamilyen program amivel pl újra lehet húzni a szoftot.Ilyen apróságokért nem szeretném szervízbe küldeni ha véletlen az "Ördög nem alszik".

Előre is Köszi a Segítséget.Talán ilyen jellegű kérdésekkel nem fordulok mostanába hozzátok.

(#55891) kelzsoca válasza szimla65 (#55890) üzenetére


kelzsoca
félisten

1. Volt már rá példa.
2. Lényegében bárhol, ami megbízható webáruház.

https://vertigostore.eu

(#55892) szimla65 válasza kelzsoca (#55891) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi
Most még jobban besz....tam.Mert én hajlamos vagyok kifogni a hibásat a rosszat,stb.
Esetleg a többiről vélemény(3-as,4-es)?

[ Szerkesztve ]

(#55893) stewe780


stewe780
őstag

Sziasztok!
Lenovo A3500-on mennyi szabad hely van a 8GB-ból?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#55894) kelzsoca válasza szimla65 (#55892) üzenetére


kelzsoca
félisten

Bocs, az lemaradt. :)

A 8Q rootolható, a tárhely mérete variálható, mindez nem jár garanciavesztéssel, a szoftver lementhető, de van gyári backup is, így nem érhet probléma.

ui: a boltok most lettek feltöltve, így nagyon kicsi az esély arra, hogy 72 órában visszaküldött terméket kapj kézhez.

https://vertigostore.eu

(#55895) szimla65 válasza kelzsoca (#55894) üzenetére


szimla65
aktív tag

Rendben Köszönöm.
A Blogodat már olvasgattam.

[ Szerkesztve ]

(#55896) tjb007 válasza z00li (#55889) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha szigorúan 30, akkor marad az A7 (aka A3500). Viszont abba az esetben, ha még hozzáraksz ehhez 3000 forint kijön belőle egy WayteQ xTAB-8Q is, aminek nagyobb a kijelzője, nagyobb kapacitású az akkuja (4500 vs. 3450 mAh), és erősebb processzor is van benne.

(#55893) stewe780

Körülbelül 6GB.

(#55897) stewe780 válasza tjb007 (#55896) üzenetére


stewe780
őstag

:R :R

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#55898) ClioRS válasza kelzsoca (#55894) üzenetére


ClioRS
őstag

Mivel te Wayteq bennfentes infókat tudsz, azt lehet tudni, hogy miért nem gyárilag úgy adják ki, hogy nincs partícionálva a tárhely? Főleg, ha az utólagos módosítás nem jár garivesztéssel. :U

(#55899) TechRobot


TechRobot
aktív tag

sziasztok
egy kérdés a google play zene alkalmazásban megvásárolt zenéimet ki tudom vhogy nyerni mp3ba?
mert ez így nagyon nem pálya, hogy csak a play zene játsza le am i alapvetően egy vacak alkalmazás zene lejátszásra.

Dikk egy százas...

(#55900) kelzsoca válasza ClioRS (#55898) üzenetére


kelzsoca
félisten

A készüléknek a dobozból való kivétel után azonnal használhatónak kell lennie, mindenféle módosítás vagy kiegésző nélkül. (pl: micro sd kártya)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.