Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) Zeki válasza Fredo78 (#49650) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kisgyereknek tök felesleges jobb. Alap játékokat mind viszi. Youtube meséket is vinni kell, teljes kijelzőn is. Ha meg nagyobb kisgyerek, az más.

(#49652) Fredo78 válasza Zeki (#49651) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Értem. köszi. a nagyobbiknak gyermeknek már kell a "vas" :) Ő már az Asuson garázdálkodik

(#49653) Kowi84 válasza tjb007 (#49611) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Akkor mennyinél kezdődik az "ajánlható" kategória (ezekkel az igényekkel), és mi lenne az? Vagy mi a legjobb vétel 50-60ért 7-8 colos kategóriában? (és nem támasztok más egyéb elvárást a készülékkel szemben)

[ Szerkesztve ]

(#49654) lev1227 válasza GZoli7 (#49122) üzenetére


lev1227
újonc

Szia-...
Válaszoltál egy Kérdésemre és még a 10. Elolvasásra sem igen fogom fel amit Írtál. Lenovonál csak az működik amit írtál vagy van prolibb verzió is? V. Youtube?

(#49655) anonym1s válasza tjb007 (#49614) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz!
Akkor ugy nez ki ez a toshiba lesz anyam kovetkezo gepe.
Szilikon, vagy muanyag tokot arulnak ezekhez? Arra az esetre ha ezt is elejtene.

(#49656) ivógéptanács


ivógéptanács
tag

Erről a tabról van valakinek tapasztalata, és ha igen, megosztaná, ill. bármilyen vélemény érdekel, ennyiért jó vétel, ezért az árért ezekkel a paraméterekkel van e jobb, stb. ?
Előre is köszi.

Alcor Access Q787I

7", IPS, 4 mag, GSM (2 sim), GPS, 3G, 35e

[ Szerkesztve ]

(#49657) CloZee


CloZee
aktív tag

Sziasztok!

Szereztem egy Ployer Momo7 tabletet. Sikerült is főzött romot varázsolnom rá, így rootolt lett és eltűnt a sok kínai mocsok is, de CWM-et nem. Valaki tud esetleg megoldást arra, hogy hogyan tudnék CWM-et telepíteni, dalvik és sima cache törlés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#49658) NoMagix válasza ivógéptanács (#49656) üzenetére


NoMagix
addikt

Összességében jó lenne, de az akku elég sovány, szerintem.

(#49659) NoMagix válasza ivógéptanács (#49656) üzenetére


NoMagix
addikt

hasonló mint ez Wayteq

(#49660) czanga


czanga
őstag

Miután az Alcatel Tab 8 HD-ben akkorát csalódtam, hogy arra nincs szó, továbbra is úgy gondolom, hogy droid-os tablettel próbálkoznék.
Továbbra is arra kellene, hogy havonta párszor, vidékre utaztáskor filmezzek, továbbá böngésszek megérkezés után wifi-ről. ezen kívül minimális játék:( F-18 landing simulator)

Amire szükség lenne:

-8" , IPS panel
-8giga ROM
-1gb ram
-2, de inkább!!!! 4 magos proci, és normális GPU (ne akadjon az OS se ha lehet)
-Android 4.2.2
-fekete szín
-már a kis felbontású videókat is futtassa gördülékenyen, akadás és csúszás mentesen
-gördülékeny böngészés, és azon belül akadás mentes görgetés
-jó aksi
-minimális játék miatt: esetleg giroszkóp, és gyorsulás érzékelő (repülőgép "szimulátor" rendes irányításához)
-ÁR:_ (B)Max 40 000 FT(/B)

Továbbá 7 colos modell-en is gondolkodok:
Annál is ezek lennének a paraméterek, de árnak jóval kevesebbet lőnék be, szóval 30 000 FT alatt mindenképpen.

Előre is köszönöm!

(#49661) AxBattler válasza czanga (#49660) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem egy Prestigio Quantum pont megfelelne, most akciósan 43k.
De én inkább gyűjtenék hozzá, és vennék egy Diamond-ot 47k-ért - múltkor megtapogattam a MM-ban, és nagyon meggyőző volt a minősége, ráadásul 16GB-os háttértárral szerelik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49662) ivógéptanács válasza NoMagix (#49658) üzenetére


ivógéptanács
tag

Igen, már majdnem jó lenne, csak az az akku jajj.

(#49663) NoMagix válasza czanga (#49660) üzenetére


NoMagix
addikt

azt a játékot mi is szeretjük! :))

ivógéptanács: valami mindig hibádzik :U

[ Szerkesztve ]

(#49664) Sejby


Sejby
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni a egy új tab kiválasztásában.

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
szeretnék 10"-osat. magy 9.7".
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
új készülékre gondoltam.
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
mindenképpen itthon venném meg.
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
elsősorban böngészés, filmek, olvasás. Ritkábban pár logikai játék, semmi csilivili 3D-s cucc...
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
50e-55e forintot szánnék rá.

Nézegettem és két eszköz került a látókörömbe:
WayteQ xTAB-100qcr illetve a Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1
A wayteq jó is volna szinte minden szempontból (hardver, stereo hangszóróm, üzemidő) de kicsit aggódom. Sokan írták, hogy szaggat a nagy felbontás miatt. Érdemes volna ezek közül valamelyiket megvennem? Esetleg van valami jobb megoldás? Vagy várható a feltételeknek megfelelő tab a jövőben?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#49665) tjb007 válasza Kowi84 (#49653) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tudnék én neked 40e forintért is ajánlani olyan modellt, ami az igényeidnek majdhogynem megfelelne, csak az a probléma, hogy játékok gond nélküli futtatását semmi és senki nem tudja garantálni neked. Sz@rul megírt játékok és alkalmazások mindig lesznek, szóval mondhatni ez egy olyan teljesíthetetlen elvárás.

(#49666) czanga válasza AxBattler (#49661) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm!!!

Ebből a multipad 4 quantum nagyon tetszetős. Tok is van hozzá, szóval azt sem kell vennem. Ideiglenesen. :) Plusz ez az iPad mini küllem igencsak bejön, mégha picit nehezebb is a devájsz. :)

Esetleg más modell még van amit érdemes megnézni? Talán nagyobb felbontással esetleg.

Szeretem rendesen felmérni a terepet. :))

ftomm:
Ugye. Jó buli megpróbálni leszállni egy anyahajóra. :)

[ Szerkesztve ]

(#49667) tjb007 válasza czanga (#49666) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo IdeaTab A5500L

(#49668) czanga válasza tjb007 (#49667) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm neked is az ajánlást!

Ez miért jobb? Proci? gyorsaság? aksi? Esetleg másban jobb?

(#49669) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

A Sencor Element 7v3 tableten hogyan lehet csinálni Hard Resetet?
A bekapcsoló + hangerő le vagy fel nem működik. Magyon fontos
lenne

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#49670) tjb007 válasza czanga (#49668) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kijelzőfelbontás.

(#49671) NoMagix válasza czanga (#49666) üzenetére


NoMagix
addikt

bizony jó, de nem mindig sikerül :K

(#49672) Kowi84 válasza tjb007 (#49665) üzenetére


Kowi84
aktív tag

És akkor mi lenne (vagy mik) az amit tudnál ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#49673) czanga válasza czanga (#49666) üzenetére


czanga
őstag

Megrendeltem a Multipad 4 quantum -ot. Nagyon köszönöm az ajánlást és a segítséget mindenkinek. :R

Remélem ez már az alap funkcióit is röccenés mentesen fogja tudni, és egy böngészőben való görgetés, vagy video lejátszás sem fog neki gondot okozni. Szkeptikus vagyok, mert az Alcatel 8 tab HD is ajánlott volt, mégis használhatatlan szinte. :B :U

(#49674) NoMagix válasza czanga (#49673) üzenetére


NoMagix
addikt

Ugyan olyan belső van az én Sencor Element 8v3 tabomban is mint az Alcatelben, semmi röccenés sincs benne, max akkor van, ha a konyhában neteznék, mert ott gyenge a wifi jel!
Használd egészséggel az új géped! :C

(#49675) cinemazealot válasza czanga (#49673) üzenetére


cinemazealot
addikt

Gratula, Márkatárs! :) Mindennapi használatban röccenésmentesen működik, nekem nagyon bevált és tényleg minőségi összeszerelésről van szó (külsőleg a Diamond minőségibb hatást kelt, de annak a nem-3G-s változatában még Bluetooth sincs, ezért választottam én is a Quantum-ot).

Amire viszont még mindig kérdőn tekintek, az a videolejátszás: HD/FHD filmeket néha (!) nem képes a névleges fps-sel lejátszani. Nem annyira zavaró, de vájtszeműek észrevehetik.

Kíváncsi vagyok, a Te csomagodban lesz-e 3 töltőfej csatlakozó. Elvileg jár hozzá brit és amerikai is, én mégis csak európait kaptam. Majd mesélj! :)

(#49676) tjb007 válasza Kowi84 (#49672) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-79qci, Asus MeMO Pad HD 7, Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85, Lenovo IdeaTab A5500L, Lenovo IdeaTab A3500L, refurbished Nexus 7 32Gb (2012)
Esetleg, ha elmennél egészen 70e forintig, akkor hozzájönne még ezekhez az ASUS MeMO Pad 8 és a Nexus (2013) is.

(#49677) czanga válasza cinemazealot (#49675) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm! :) Beszámolok mindenképpen! Görgetés böngészés közben milyen? Egyenletes, folyamatos, nem akad?

Ftomm:
Akkor én miért szívtem vele, mint a torkos Borz? :) Az első akkora karc volt gyárilag, hogy azt hittem, ez fiature, nem bug. :D A második szoftveresen hulladék volt a 4.1.1-el. Írtam is, hogy egy 400 megás avi-t nem játszott le rendesen. Katasztrófa volt.

8 éve használok Mac-et, és iOS-t is mióta létezik, és ilyet még nem éltem meg. Nem támasztottam az Alcatel-el szemben túl nagy elvárásokat, de azért na... :DD Erre a két funkcióra viszont nem vennék továbbra se retinás mini-t 105 000-ért. Viszont lefoglaltam egyet, így ha holnap átvétel után ez se hozza az elvárható szintet, akkor viszem vissza az edigital-ba és irány az iStyle.

[ Szerkesztve ]

(#49678) cinemazealot válasza czanga (#49677) üzenetére


cinemazealot
addikt

A görgetés mindenhol nagyon folyamatos, az eddigi legjobb az általam eddig látott Androidos tabok közül. Böngészéskor a nagyítás-kicsinyítés mintha lassúbb lenne az elvárhatónál, de az is folyamatos, csak egységnyi ujjmozdulatra kisebb mértékben méreteződik át a tartalom, mint pl. az okostelefonomon.

(#49679) NoMagix válasza czanga (#49677) üzenetére


NoMagix
addikt

Olvastam a hozzászólásaidban a hibákat.
Passz, mindenhol van hibás darab, sajnos neked sikerült belefutnod!
Amúgy az előző tabunk egy Alcatel 7" kis masina volt, egy magos procival, nem volt egy erőmű, de elég sok játék elfutott rajta és a netezés sem volt rajta olyan rossz.
Csak a kijelző minősége zavart benne (sima TFT), ezért is cseréltem le!

(#49680) golyani


golyani
addikt

Tabot keresek az alábbi szempontok szerint:
- első körben 8"-ban gondolkodom, nem tudom, hogy kell-e nekem a 10".
- IPS kijelző,
- 4mag, (minnél több ram)
- a célterület: net, email, pdf, videók, persze tuti fogok játszani is valamit rajta :D
- 3G nem lényeg
- GPS jó ha van.
- itthonról boltból
- árban a fájdalom küszöb az a 80e huf, a cél ár inkább olyan 60-70 magassága

Eddig az alábbi kettőre jutottam:
Asus MeMOPad hd 8
LG G-Pad 8.3

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#49681) tjb007 válasza golyani (#49680) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 8.3

(#49682) golyani válasza tjb007 (#49681) üzenetére


golyani
addikt

nagyon arrafelé hajlok én is csak jó lenne valami akció :D

(#49683) Kasya


Kasya
nagyúr

Rossz topikban alltam neki, ezert itt folytatnam.

Tabletet keresek, ami;
-gyors, akadasmentes, megbizhato
-konnyu
-nincs tul nagy pereme, esztetikus
-120-130k keretbol jo lenne kijonni, de ha 100 alatt van, az se gond, ha folotte, akkor nagyon szivom a fogam
-3G + Wifi
-konnyen kezelheto
Belso tarhely nem lenyeg. Ajandekba lenne es a tulajdonosa nem egy "kutyu bu*i", tehat tartalom fogyasztas lenne az elsodleges cel.

Kaptam ajanlasnak a LG G Pad 8.3,Nexus 7-et.

Kerdesem, hogy IPad ezekhez kepest nem eri meg a pluszt? Esetleg egy Win tablet?

(#49684) Kowi84 válasza tjb007 (#49676) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Köszi! Innen azért már könnyebb szemezgetni. Pláne, hogy közben már letettem a voksom a 8-asok mellett így nem sok marad amiből választhatok.

(#49685) tjb007 válasza Kasya (#49683) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Nexus 7 (2013) LTE-s változata pont belefér a keretbe.
A LG G Pad 8.3-ból számunkra csak a Wi-Fi only változat érhető el, 3G-s Windows 8.1-es tabletről meg ennyiért álmodni is felesleges. Amelyik iPad kijön ennyiből az az első generációs mini LTE-s változata, ami ugyan minden feltételnek megfelel, ennek ellenére én mégsem ajánlom már a megvételét. Nem sokkal többért (30e Ft) ott van a második generációja, ami sokkal jobb választás nála (az időtállóságról nem is beszélve).

(#49686) Kasya válasza tjb007 (#49685) üzenetére


Kasya
nagyúr

Lg G Pad 8.3 vammal mar 150 lenne (a 3g-s). Akkor mar megeri megvenni itthon az Ipadet is talan. Az a franya Nexus nem tetszik :(

Latom nehez ebben a kategoriaban jot talalni :/

Koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#49687) tjb007 válasza Kasya (#49686) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem működne itthon a 3G/LTE, szóval értelemtlen is lenne behozni/megrendelni a G Pad 8.3 3G-s verzióját.
Alternnatívának ott van még a Samsung Galaxy TabPRO 8.4 LTE-s változata, de az is 150e forint körül mozog.

(#49688) Kasya válasza tjb007 (#49687) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem semmi milyen felarat kernek egy GSM modulert. Ha jol nezem, a Tab Pro T320 a WiFi es a T325 az LTE kiadas?

(#49689) five05


five05
csendes tag

Sziasztok!

Olyan tabletet keresek, ami 10 colos kijelzővel bír és a felbontása nagyobb, de kb. 1900*1200. Jegyzetelésre, skiccelésre is használnám egy wacom tollal. Evernote szintű programok, képek, pdf, email, egy-két rajzolós program, ritkán film lenne a cél. Az akksinak olyan napi 5-7 órát kéne tudnia. Mobilnet nem életbevágó, de hasznos lenne. Nem lesz rajta játék.
Az elsődleges gép egy ipad, amivel nagyon jó tapasztalatim voltak/vannak, de most egy olcsóbb kaliberű gép kellene, mert hurcolva lesz mindenfelé, aztán féltem.
Olyat keresek, aminek a legszebb (olvasható/látható) ár érték arányban a kijelzője. A limit olyan 50-80 ezer forint körül mozogna. Felfelé eltérhetünk kicsit.
Külföldi és magyar rendelés is játszik, nem riadok vissza az ilyesmitől.

Köszi a segítséget!

(#49690) tjb007 válasza Kasya (#49688) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, a 20-as Wi-Fi only, a 25-ös pedig az LTE.

(#49689) five05

Pontosan melyik Wacomm tollról van szó ?

(#49691) five05 válasza tjb007 (#49690) üzenetére


five05
csendes tag

Bamboo, a vékonyabbra, talán bamboo feel, azt mondták, hogy nem kompatibilis a tablettel. (Pedig annak tetszett a vékony hegye.)

(#49692) tjb007 válasza five05 (#49691) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Bamboo Stylus feel csak ezekkel kompatibilis, ezekkel a tabletekkel használható/működik: [link]
Ennek megfelelően ebben az árkategóriában nincs olyan modell, ami az elvárásaidnak megfelelne.

(#49693) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Nem feltétlenül témába vág, de random időközönként ezeket a programokat feldobja egy Note 8.0 (Android 4.3) egy popup ablakban a képen látható jelleggel:
Teebik flashlight
GO Launcher EX
File Manager
[kép]
Airpush detectort futtattunk már (távsegítséggel próbálom megoldani), amit az kidobott azt letöröltük, de nem hozott látható javulást.
Előre is köszi, ha valamit tudtok mondani.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#49694) laszlohu válasza CHIPman (#49693) üzenetére


laszlohu
addikt

Elvileg a download mappából kell a felesleges fájlokat törölni,
az alábbi app elvileg megcsinálja, kitakarítja a gépről a felesleges (pl. teebik flash )
dolgokat:

[link]

(#49695) daniel2121 válasza golyani (#49680) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ez a kettő a legajánlottabb, de azért van köztük 15k.

(#49696) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Van egy ASUS MEMO TAB 7 ME172V 7 colos tabletem. Azon gondolkodom, hogy vennék hozzá egy billentyűzetes tokot. Amikor a billentyűzetet bedugom, magától működik, vagy esetleg kell hozzá valamilyen kezelőprogram? A beállításoknál is be kell-e állítani a fizikai billentyűzetet az érintős helyett?
Bocs a sok kérdésért, de tabletet még sohasem használtam billentyűzettel! De most jól jönne.
Android 4.1.1 Jelly Bean van rajta.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#49697) tjb007 válasza #93794560 (#49696) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs szükség semmilyen kezelőprogramra, bedugod/rádugod és már használhatod is.

(#49698) five05 válasza tjb007 (#49697) üzenetére


five05
csendes tag

Elnézést, benéztem, stylus alpharól lenne szó. Esetleg így?
Köszi a gyors választ egyébként.

(#49699) blt.62


blt.62
őstag

Mi a véleménye annak aki vett a T-Hometól 10colos Lenovo tabletet? Mennyire jó ez az S6000-es? Most 10000ft kezdőrészlettel, 1 évig 5000ft-al ellehet hozni.

MegtorloXp

(#49700) gumisxxx


gumisxxx
tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek:Modecom Freetab 8014 IPS X4 8" vagy mit érdemes venni max 30k-ig?

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.