Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
8col környéki (7 már kicsi, 10 már nagy...) tabletet keresnék, 50 ezer körüli árban, hölgynek, ezért fehér kellene :U
Stabilitás lenne az elsődleges szempont, na meg hogy offline fordító legyen rajta, és GPS-es legyen, meg vékony :)

Ilyen szempontok mellett milyen ajánlott? Alcor Zest Q813i mennyire jó?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49252) LógaGéza válasza LógaGéza (#49251) üzenetére


LógaGéza
addikt

Semennyire, mert nincs benne GPS :W

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49253) tjb007 válasza LógaGéza (#49251) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 3G
Az offline fordító meg szoftveres kérdés, neked, vagyis neki kell megoldania.

(#49254) WinZol


WinZol
aktív tag

Sziasztok!

Én is Tablet vásárlásán gondolkodom.

Amit szeretnék:
- minimum 8" ,
- új lenne a preferált
- jó felbontás
- legalább 2 Gb RAM
- 4 magos proci
- min 16 Gb storage
- ár nettó 70 000 HUF-ig

Jöhet Kínából is!!

Korábban említésre került az Onda V975M Kínából.
Erre nem láttam tesztet sehol.
A saját fórumja a Prohardveren eléggé halott.

Tehát mit ajánlotok?

(#49255) tjb007 válasza WinZol (#49254) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 8.3

(#49256) WinZol válasza tjb007 (#49255) üzenetére


WinZol
aktív tag

LG G Pad 8.3

Szimpi, de a fényereje a teszt alapján alacsonynak tűnik.

Kis napsütésben a HTC One is problémás pedig annak a fényereje
egész jó.

Neked más a tapasztalatod?

10" környékén mi az ajánlat?
Az asus ME102A szimpinak tűnne, de az 1 GB RAM és a proci vékonynak tűnik.

Köszi

(#49257) LógaGéza válasza tjb007 (#49253) üzenetére


LógaGéza
addikt

Persze, azt megoldom én.

Viszont érdekes, hogy a hivatalos oldalán írja a GPS-t, viszont egyik boltban se írják a GPS-t...
Honnan ajánlott beszerezni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49258) Met


Met
nagyúr

Másnál se frissül a fészbuk chat? Nem a külön app hanem az ami fészbuk oldalán van, írok írok de a válaszokat csak akkor látom ha frissítem az oldalt.
Gyári rom (talán 4.2.2), próbáltam a gyári böngészővel és a Dolphinnal és Chrome-al is.
Egy WayteQ xTAB-100qcr-ről van szó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49259) daniel2121 válasza tjb007 (#49253) üzenetére


daniel2121
senior tag

A wifije milyen ennek? Samsung galaxy tab 3 mennyire ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#49260) Tewe013


Tewe013
őstag

Sziasztok!

Minimum 8"-os tabletet szeretnék, főleg játék és youtubera használnám. Új legyen, max. 80ezerért. Melyik tablet lenne a legjobb nekem?

(#49261) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Akinek van egy kis ráérős szabadideje válaszoljon nekem, előre is köszönöm: [link]

(#49262) tjb007 válasza WinZol (#49256) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nekem nem volt vele gondom, de ez én vagyok.
A 10 hüvelyk az neccesebb. A nettó 70 az ~ bruttó 100, annyiért meg nincs olyan modell, ami minden kitételnek megfelelne. Ami a legközelebb áll az elvárásokhoz az az ASUS MeMO Pad FHD 10, ami belefér a keretbe, 2GB RAM van benne és FHD felbontású kijelzője van, viszont a SoC csak kétmagos.

(#49257) LógaGéza

Maga a SoC tartalmazza, szóval még ha nem is írják sok helyen akkor is van benne.
Beszerzés meg a szokásos helyekről (Extreme Digital, iPON stb.).

(#49259) daniel2121

Átlagos.
A Samsung Galaxy Tab 3-as szériája meg nem ajánlott, tudásukhoz képest mindegyik túlárazott. Mindegyik helyett van jobb alternatíva azonos árion.

(#49260) Tewe013

LG G Pad 8.3

(#49263) Garsza


Garsza
veterán

Helló tudnátok nekem ajánlani olyan Androidos tabletet 7" körül amiben legalább 2 magos proci van és 2GB RAM. Ée lehetőség szerint ne valami noname legyen. A keret max 45000HuF

(#49264) tjb007 válasza Garsza (#49263) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennyiért, ilyen feltételekkel nem.

(#49265) Garsza válasza tjb007 (#49264) üzenetére


Garsza
veterán

és menyi volna az a keret amibe bele fér?
2 GB ram az fontos volna mert a SGS3 telómból kiindulva az 1GB kevés az Adnroidnak.

[ Szerkesztve ]

(#49266) tjb007 válasza Garsza (#49265) üzenetére


tjb007
nagyúr

70-80e forint.

(#49267) Garsza válasza tjb007 (#49266) üzenetére


Garsza
veterán

És mitől olyan drága? mikor 1GB rammal már 40000Huf környékén lehet kapni?

(#49268) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Tabletet szeretnék vásárolni az asszonynak,de bevallom férfiasan hogy teljesen analfabéta vagyok hozzá.

Kinéztem a Wayteq xtab 79qci tipusút,de még nem randeltem meg.Szeretnék egy kicsit utánanézni hogy melyik proci mire képes (való) mert annyifélével találkoztam a leírásokba hogy már azt sem tudom fiú vagyok-e vagy lány. :) Létezik valami összehasonlító teszt?

Üdv:Viktor

(#49269) tjb007 válasza Garsza (#49267) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyrészt azért, mert a 7 hüvelyk körüli kijelzővel rendelkező modellek közül nagyon kevésben van 2GB RAM, másrészt meg azért, mert azt írtad, hogy ne legyen noname.

(#49268) Viktoár

Abban az árkategóriában, amiben nézelődtél a WayteQ xTAB-79qci-ben is lévő RK3188 a legerősebb processzor, amit ennyi pénzért kaphatsz. Ennél csak gyengébbek vannak, persze ha csak YouTube videókat nézegetni kell, meg az e-maileket olvasgatni, akkor nem feltétlen van szükség a legerősebbet választani.

[ Szerkesztve ]

(#49270) LógaGéza válasza Garsza (#49263) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kb ez a legolcsóbb, itthon kapható 2GB RAMos tablet: [link]

Kérdés, hogy ez neked mennyire noname...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#49271) Viktoár válasza tjb007 (#49269) üzenetére


Viktoár
addikt

Aha értem,szerintem a játék annyira nem mérvadó az asszonynál bár a telóján szokott pötyögni mikor nagyon unatkozik. :) Abban az esetben ha a játékot teljes mértékben hanyagolnánk a költségek lefaragása végett,tehát marad facebook,skype,viber,zene,filmezés,netezés akkor mit tudnál ajánlani? A ~8 -as kijelző jó lenne ha maradna. Kicsit kellemetlen hogy ennyire buta vagyok hozzá,inkább számítógépben vagyok jártasabb. :B

Sajnos még márkát sem ismerek ezekből a gépekből,de ha van rá gari és elfogadható a support is akkor nekem mindegy milyen nevet szitáznak rá. :)

Néztem a WayteQ xTAB 7x tesztet is,engem meggyőzött sebbeségre is és felhasználhatóságra is csak a 7-es kijelző amit nem preferálok benne.

Üdv:Viktor

(#49272) tjb007 válasza LógaGéza (#49270) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez már inkább 8 mint 7.

(#49271) Viktoár

Alcatel Tab 8 HD, bár ez már frissítést nem nagyon fog kapni.

(#49273) Viktoár válasza tjb007 (#49272) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi,megmutattam az asszonynak de nála a wayteq a nyerőbb a káva kialakítás (keskenyebb a hosszanti oldalon) és a fehér szín miatt. :D Az hogy az alcatel is elég lenne neki arra amire használná az már mellékes, dehát könnyű más f.szával a csalánt verni. :DDD

Én itt bújom a netet hogy minél több tabletet megnézzek meg kérdezősködöm a fórumon, ő meg lerendezi azzal hogy szebben néz ki. :N Nők....

Üdv:Viktor

(#49274) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne tabletet venni, ezért a segítségeteket szeretném kérni.

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
7"-nél nagyobb legyen.
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Kizárólag új.
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
Itthon szeretné beszerezni, és ha lehet az Extreme Digitalból, nem szeretné netről rendelni, jó lenne ha élőben megnézhetné előtte.
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
Filmnézés, netezés.
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
50.000 Ft max.

Válaszaitokat előre is köszi!

(#49275) Wanderlust


Wanderlust
tag

Üdv!

Van egy elsőre lehet iszonyat furának tűnő kérdésem, de mivel még nem volt tabletem ezért legyetek elnézőek! :) Tablet vásárlás előtt állok és látom, hogy vannak 4:3 és 16:9 képarányú tabletek. Szóval, ha pl. egy Concorde tab Amazon-t (4:3) veszek azon milyen képarányban futnak majd az app-ok? Vagy létezik mindkét képarány pölö Angry Birds-ön belül, és a Play-ből azt húzza majd le, ami a tab-bal kompatibilis vagy marad egy fekete csík alul és felül? Akinek van ilyen irányú tapasztalata kérem ossza meg velem! Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#49276) Sanyabá válasza Viktoár (#49273) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor azt vedd meg amit kinézett, mert más különben ha nem lesz valami jó, akkor hallgathatsz! :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#49277) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Üdv!
Véleményeket kérnék!
A fiam kinézett egy Navon platinum 10 típusú tabletet használtan
20eFt-ért, de sehol nem találok róla tesztet!
Valakinek van ilyen típusú készüléke, ill. tapasztalata?
Tulajdonképpen netezésre és képregények olvasására használná
(ezért venne 10"-es készüléket, mert a 7"-esen kicsik a betűk),
némi játékkal megspékelve.
Előre is köszi!

(#49278) aizen92 válasza Joeker67 (#49277) üzenetére


aizen92
addikt

Nem ismerem, de itt van egy-két felhasználói vélemény!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#49279) Zeki


Zeki
nagyúr

Az Auchan szülinapi akciójában kuponfüzeteket osztogatnak a pénztárosok, abban van egy -15% kupon Alcor tabletekre.

[ Szerkesztve ]

(#49280) NoMagix válasza Zeki (#49279) üzenetére


NoMagix
addikt

Láttam én is, de nem dőlök be nekik, érdemes lecsekkolni azokat az árakat!

(#49281) Joeker67 válasza aizen92 (#49278) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Köszi! :R
Bár nem sok jót írnak róla! :(

(#49282) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

40 ezerért milyen tabletet vennétek? Egy "home júzer" laptopját fogja felváltani, legalább 9'' körüli képernyőmérete legyen.

Amire főként használva lesz:

filmnézés
"wifizés"
Skype

Újonnan, valamelyik magyar webáruházból.

[ Szerkesztve ]

(#49283) WinZol válasza tjb007 (#49272) üzenetére


WinZol
aktív tag

Véleményed szerint

Alcor Zest Q813i (br. 48 000 HUF)
vagy a
WayteQ xTAB-79qci (br, 38 000 HUF)

Milyen a szerviz tapasztalat az Alcor-ral?
Azt miért nem szoktátok ajánlani?

Ezekre van Custom rom fejlesztés, vagy az a Nexus "privilégiuma"?

Köszi

(#49284) Vodar válasza WinZol (#49283) üzenetére


Vodar
senior tag

Másfél óra tesztolvasás után úgy gondolom, hogy inkább ez:

ConCorde Tab AMAZON

Én is ilyet tervezek most venni. Április 10-én jött ki, jobb, mint az elődje (ConCorde SLIM).

Néztem az általad írt 2 tabletet is, de valamilyen megfontolásból mindkettőt ejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#49285) Evome


Evome
aktív tag

Lenne valakinek valami tapasztalata a Colorfly S782 tabletről ?
Vagy valami jó tipp 25 ezer forint körül ? :)

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#49286) Thronks.90


Thronks.90
tag

Sziasztok!

Szeretnék tabletet az öcsémnek, PSP helyett... A PSP már kicsit szét van, csúnya már a grafika, sok hely kell a lemezeknek stb. A táblagép játszani kellene elsősorban, illetve filmet nézni. Kínai tablet is játszik, főleg az ára miatt, ami maximum 40000 HUF. Használt is érdekel, illetve új is, akár hajózással is. A méret nem mérvadó, de azért 10"- nél ne legyen nagyobb ha lehet. játékok max NOVA 3- 4 szintjén mozognának, illetve néhány autós. Köszi a segítséget. :))

https://www.twitch.tv/thronks_

(#49287) Viktoár


Viktoár
addikt

Ha olyan helyen vagyok ahol nincs wifi akkor a mobilstick-kel lehet használni a tabot?

Üdv:Viktor

(#49288) St3ven válasza Viktoár (#49287) üzenetére


St3ven
addikt

Ha támogatja.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#49289) tjb007 válasza Thronks.90 (#49286) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-79qci, ASUS MeMO Pad HD 7

(#49287) Viktoár

Van, amelyiket lehet, és van, amelyiket nem.
Ha maradtok a 79qcinél, akkor a válasz igen, de természetesen nem mindegyikkel.

(#49290) Viktoár válasza tjb007 (#49289) üzenetére


Viktoár
addikt

Sejtettem hogy nem ilyen egyszerű.Hol lehet utánanézni hogy melyik kütyüvel használható? (Igen a wayteq lesz a befutó)

Üdv:Viktor

(#49291) tjb007 válasza Viktoár (#49290) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs lista, szóval a legbiztosabb megoldás az, ha rákeresel a topikjában.

[ Szerkesztve ]

(#49292) knifemaster


knifemaster
tag

Napot,
kellene egy kis segítség,mert összefolytak az infók a fejemben,de gyakorlati tapasztalat még nincs.

Milyen paraméterekkel rendelkezzen egy tablet ,8" és 10" esetén,hogy élvezhető legyen a használata?

A kérdéses paraméterek:
1. kijelző típusa ,felbontása
2. CPU 2 vagy 4 magos
(itt pl.olvastam,hogy némely 2 magos erősebb mint egy 4 magos de hogy miért azt nem tudtam meg)
3. nem tudom..esetleg a GPU?

Előre is köszönöm ha valaki útbaigazít.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#49293) palipa


palipa
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy táblagép beszerzésén.

- hány hüvelykes legyen a kijelző?

7-8

- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?

Mindenképpen újat

- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?

Tk. mindegy, bár nem látom, milyen előnyökkel jár, ha külföldről szerzem be.

- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)

Fórumok böngészésére, email olvasás :)

- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?

Max. 50k HUF.

Még fontos számomra, hogy súlyra könnyű legyen. Illetve preferálnám a minőségi kijelzőt.

Tudnátok adni tippeket?

Köszi! :R

(#49294) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy huszon ezres tabletből hogyan lehetne kihozni a legtöbbet? Szeretném egy kicsit gyorsabbá tenni, mert nagyon lassan reagál mindenre. Vagy ezeken semmi sem segíthet már?

(#49295) NoMagix válasza szildavid90 (#49294) üzenetére


NoMagix
addikt

Talán segíthet egy launcher csere, vagy letiltasz pár dolgot ami a háttérben zabálja az erőforrásokat.

(#49296) retyetye


retyetye
újonc

Sziasztok!

Van egy kis problémám. Van egy Prestigio PMP3670b típusú tabletem. A helyzet az, hogy frissítés után nem működik a kijelző touch funkciója. Nem tudna valaki nekem a saját, ilyen típusú eszközéről készíteni egy rom backupot? Próbálkoztam visszatenni ismételten a gyári, holnapjukról letöltött firmwaret, nem javult a helyzet.

Köszönettel:
Norbert

(#49297) this is life válasza knifemaster (#49292) üzenetére


this is life
Ármester

Hali!
Attol fugg mire hasznalnad a tabot ha kell az ero es van ra keret akkor az lg 8 colos tabja, acer iconia a1 810 bar ez gyengebb mint az lg ,8 col kb mindenre eleg , se nem tul nagy igy konyebben hordozhato , de nem is apro mint a 7 colos tabok...ha ugy erzed a nagyobb darabokat szereted akkor a 10 col a jo valasztas pl asus memopad . Ha birod anyagilag akkor inkabb A brandet vegyel es ne B brandet. A samsung tab3 szeria kerulendo, tul arazott tabok , ar ertek aranyban gyengek. A cpu-k kozti kulonbseg 2 vs 4 mag , annak koszonheto , hogy egy egy cpu nem ugyan olyan belso utasitaskeszlettel rendelkezik , ezert lehet egy 2 magos nagyobb azamitasi kapacitasu , mint egy 4 magos.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#49298) Viktoár válasza tjb007 (#49291) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen,utána nézek. :R

Üdv:Viktor

(#49299) tjb007 válasza knifemaster (#49292) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hogy milyen paraméterekkel rendelkeznie azt mindenkinek magának kell tudni eldöntenie attól függően, hogy mire szeretné elsődlegesen használni. Például aki csak képregényeket szeretne olvasni rajta, annak nem feltétlen van szüksége erős processzorra meg több gigabyte RAM-ra.
Némely kétmagos SoC meg a bennük lévő processzormag dizájnjából fakadóan lehet erősebb egy négymagosnál. Például négy darab 1GHz-es órajelű Cortex-A5-ös mag teljesítménye körülbelül 10%-kal gyengébb, mint két darab szinten 1GHz-es órajelű Krait 300-as processzormagnak.
Ez olyan, mint az asztali gépeknél a négymagos Celeron meg a szintén négymagos Core i7. Hiába van mindkettőben ugyanannyi processzormag, utóbbi megeszi reggelire, ebédre, és vacsorára is előbbit.

(#49293) palipa

ASUS MeMO Pad HD 7, refurbished Nexus 7 (2012), WayteQ xTAB-79qci, Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85

[ Szerkesztve ]

(#49300) bostone


bostone
addikt

A hozzáértők szerint melyik ajánlottabb?
Alcor Access Q787I
vagy
Wayteq xtab 7x?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.