Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) laszlohu válasza Fire/SOUL/CD (#49900) üzenetére


laszlohu
addikt

1.
Mivel úgy tudom, de lehet, hogy rosszul, hogy Android 4.0 - ás van rajta,
elképzelhető, hogy egy frissített Androiddal ez a funkció bekerül alapból,
mondjuk egy 4.2 - es androiddal.

2.
Rootolni elvileg lehet, buherált rommal, amire azért lehet szükség, mert bizonyos
google play -es alkalmazásokhoz root jog kell,
többek között láttam olyan felhasználói profilt váltó alkalmazást, amivel esetleg megoldható.

(#49902) kelzsoca válasza Fire/SOUL/CD (#49900) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Android alatt alapértelmezettként csak felhasználója vagy a rendszernek, itt ugye root-al tudsz rendszergazdai jogokat szerezni, de amit szeretnél, az valószínűleg nem fog menni.

Amit én tennék a védelem érdekében inkább privátban küldöm el. :)

https://vertigostore.eu

(#49903) tjb007 válasza Fire/SOUL/CD (#49900) üzenetére


tjb007
nagyúr

Erre van szükséged: [link]

(#49904) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Köszönöm a válaszokat!

A buherált rom és társai azok kizárva, lévén egy hivatalos szervezet úgymond várótermében kerül(ne) majd kihelyezésre a "tablet"...

Pénteken vagy szombaton fogok újra "fizikai kapcsolatba" kerülni a kütyüvel, addig emésztgetem, amit írtatok.

Még1x, thx!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49905) laszlohu válasza Fire/SOUL/CD (#49904) üzenetére


laszlohu
addikt

A beállításokat az otthoni PC - n is lehet nézegetni,
Android emulátoron :
én pl. ezt használtam anno :

1. feltenni a virtualbox - ot,
2. letölteni a megfelelő .iso - t, pl.
Android 4.0 , 4.2 , 4.3 , 4.4 valamelyikét,

az alábbi linken részletes ismertető van :

[link]

(#49906) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Hi.
Van egy Navon Platinum 10es tablet. Tápcsatlakozó belső fém pöcke kitörött. Szétszerelés után, odaforrasztottuk. Tablet menetközben töltő bedug, azonnal kikapcsol. Töltővel el sem indul. Kikapcsolva se tölt. Töltő gyári, feszültsége kimérve, az aljzatnál zárlat nincs, kontakt ok. Miért nincs töltés, hibát mi okozhatja?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#49907) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Van egy Prestigio pmp5780d-m de a windows 7 nem látja vagy is látja csak nem települ a driver így nem tudok rámásolni dolgokat.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#49908) BiOszi válasza Bass (#49907) üzenetére


BiOszi
tag

Próbáld meg hátra bedugni... :K

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#49909) Bass válasza BiOszi (#49908) üzenetére


Bass
addikt

??? Ezt nem értem :F

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#49910) tjb007 válasza Bass (#49907) üzenetére


tjb007
nagyúr

Töltsd ezt le, ebben megtalálod a drivereket is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49911) Bass válasza tjb007 (#49910) üzenetére


Bass
addikt

Köszi szépen,sehol nem találtam külön usb drivert

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#49912) BiOszi válasza Bass (#49909) üzenetére


BiOszi
tag

Az adatkábelt a hátsó usb portba dugd be. Nekem se ismerte fel,és nem tudtam telepíteni a dreivert ameddig előre volt csatlakoztatva. ;)

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#49913) Bass válasza BiOszi (#49912) üzenetére


Bass
addikt

Laptopom van,dugogatom de nem talál a megadott helyen drivert,én adom be neki abból amit kicsomiztam

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#49914) fezsoo válasza tthom (#49893) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Köszönöm a linkeket!
Nem találtam volna meg, bevallom töredelmesen :R

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#49915) BiOszi válasza Bass (#49913) üzenetére


BiOszi
tag

A laptop az más,asztali gépnél így működött.... Bocsi. Próbáltad már kikapcsolt állapotba volume + és a power gomb kombinációt közbe kell bedugni az usb kábelt.

[ Szerkesztve ]

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#49916) tyuli76 válasza Zeki (#49872) üzenetére


tyuli76
tag

[link]
Itt elég panasz van rá:(
Én is ajánlatot kérnék olyan tabra,ithonrol vagy Kinábol Hdmi legyen rajta,h tudjam a tv-vel össze kötni filmezésre.Meg h, tudja a jobb játékokat is.Real Racing 3,és 40ez körül legyen az ára.

(#49917) BiOszi válasza BiOszi (#49896) üzenetére


BiOszi
tag

Valaki? :W

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#49918) Bass válasza BiOszi (#49915) üzenetére


Bass
addikt

Így települt valami ahogy írtad RK30-nak ismerte fel ,sikeres telepítés viszont ha elindítom is keres meghajtót de nem talál és így már nem ismeri a win7 :F

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#49919) Bass


Bass
addikt

Hopp be volt kapcsolva az usb hibakeresés,kikapcsoltam és magától települt a cucc most már látja a gép ,köszi mind a kettőtöknek :R

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#49920) BiOszi válasza Bass (#49918) üzenetére


BiOszi
tag

:C :C :C

[ Szerkesztve ]

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#49921) ész ventura válasza ész ventura (#49860) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Az akku továbbra is gyenge, emiatt már megrendeltem hozzá pótakksit.
Van aki tud segíteni majd az akksicserében? Cube U30GT2-m van,

Miért nem működik a képernyő elforgatás? (Az engedélyező pipa be van jelölve)
Giroszenzor jó, játékokban tudom használni

[ Szerkesztve ]

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#49922) redaizoltan válasza ész ventura (#49921) üzenetére


redaizoltan
csendes tag

Nekem volt,hogy ki volt pipálva, és mégsem ment..beállításoknál kutlászkodj egy kicsit ;)

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#49923) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Sziasztok, keresek egy jó kis tabletet magamnak, ehhez várok ötleteket.
Leginkább itthon/vonaton/várakozás közben használnám, így elég ha wifis, 3G és GPS nem kell bele.
Netezni, fórumozni, újságot olvasni fogok rajta, néha videózni.
Egy jó felbontású, 7, max 8 collos, szép IPS kijelzőt szeretnék elsősorban, ideális esetben 4:3 képeránnyal. Fontos lenne még, hogy ne legyen tele gyári szeméttel, amik csak foglalják a helyet meg a memóriát, és Kitkat valamilyen módon elérhető legyen rá - ha nem is gyárilag, de én rá tudjam tenni.
Kb. ennyi.
Eddig a Wayteq XTAB79QCI-t néztem, de szívesen fogadok más alternatívákat is.
Használt, külföldi, kínai, bármi szóba jöhet.

(#49924) Richter36 válasza Jeannie (#49923) üzenetére


Richter36
őstag

+1 a wayteq 79qci mellett. KitKat gyárilag van hozzá és nagyon jó kis gép. Hasonló céllal vettem én is, és egyáltalán nem bántam meg.

(#49925) gps76


gps76
őstag

Tudna valaki segíteni abban,hogy van egy Dell Venue 7 tabletem,amiben Intel Z2560 proci van és rootolni szeretném,de előtte le akarnám menteni a rajta lévő romot,mert csak wifin keresztül lehet frissítést szerezni hozzá,nincs komplett letölthető firmware. Viszont rootolva lehet egy frissítés érkezésekor összerogyik az egész rendszer,ami nem lenne jó. Valami olyan megoldás kellene amivel bármikor vissza tudom tenni a meglévő működő rendszert és frissíteni is lehet.

(#49926) tjb007 válasza gps76 (#49925) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sajnos ilyenre a Dell Venue 7 esetében nincs lehetőség. CWM recovery kéne hozzá, ami viszont nem érhető el rá (és nem is fog). Az Intel SoC átka.

(#49927) gps76 válasza tjb007 (#49926) üzenetére


gps76
őstag

Köszi a választ.
Ettől féltem,bár egyedül a reklámmentesítés miatt akartam volna,mert a 2 GB RAM mindenre elég,a proci is elbír mindennel,de ez van.
Nem fogok nyugtalanul aludni,mert teljesítményben simán hozza a Gpad-ét,KitKat is landolt rajta már.

[ Szerkesztve ]

(#49928) Richter36 válasza gps76 (#49927) üzenetére


Richter36
őstag

Ha csak böngészőkben akarsz reklámmentesíteni akkor adblock plus for android. Ennek nem kell root.

(#49929) gps76 válasza Richter36 (#49928) üzenetére


gps76
őstag

Inkább programokban unom már őket. Nekem az AdawayHU telefonon jól működik.

(#49930) Destr4ct


Destr4ct
aktív tag

Sziasztok!

Lehet itthon újonnan 35-40k körül jobb tabletet kapni, mint a Concorde tab Speed? (Lehetőleg 8" körülit?)

What can change the nature of a man?

(#49931) Richter36


Richter36
őstag

Destr4ct:

7" - Asus memopad hd7 vagy kicsit többért Nexus7 refurbished 2012
8" - Wayteq Xtab 79qci

[ Szerkesztve ]

(#49932) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

12 éves keresztfiamnak keresünk tabot.
Nincs igazán elképzelése, így rám van bízva a döntés (az anyagiak miatt viszont lehet, hogy nem fogadják meg az itt kapott infók alapján megfogalmazott tanácsom).

7-8"-ban gondolkodom, a Wayteq márka bestbuy-nak tekinthető ár-érték arányban?
(Nyilván a felső a jobb, de másfélszer annyiba is kerül és mint már írtam, ez fontos szempont lesz)
- Wayteq Xtab 79qci
- WayteQ xTAB-700qci

Mit ajánlotok 25-35-40 ezres kategóriában?
Használt is szóba jöhet, ha jó állapotú és bőven van még rajta garancia.

Előre is kösz!

20+ éve a Prohardveren

(#49933) tjb007 válasza cd930 (#49932) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-79qci, Lenovo IdeaTab A3500L, Asus MeMO Pad HD 7, ConCorde Tab AMAZON

(#49934) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Barátnőmnek van egy "Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85" tablete. Elég lassúcska, akadozik néha. Van esetleg valami mód, hogy gyorsítsuk? Új firmwaret nem találtam rá, csak a 3G-s változatra. Custom Romot, esetleg KitKat-t fel lehet rá varázsolni? Ha nem, akkor milyen programot érdemes feltenni, ami esetleg tudna rajta gyorsítani? Előre is köszönöm

(#49935) attis71


attis71
tag

Sziasztok!

Esetleg van valakinek használható akár gyári akár custom rom-ja Navon Platinum 10 tablet-hez? :F :(

Üdv.: attis71

(#49936) twinsen10


twinsen10
újonc

Sziasztok.

Van egy Allwinner MID-A20, A70x, wing K-70, Jelly Bean 4.2.2 JDQ39 tabletem. Olyan gond van vele hogy nagyon ritkán bootol be. Bekapcslás után megjelenik középen egy android figura. Utána teljes képernyőn egy zöld androidos kép és az után sötét képernyő. Néha a sötét képernyő után betöltődik a rendszer, de nagyon ritkán 100-ból ha 1 szer. Eredetileg a zöld képernyő után egy hullámzó TabletPC feliratvolt látható és azután volt használható. Próbáltam recoveryből vissza állítani, de a helyzet ugyan az. Amikor nagy ritkán bebootol akkor látszólag jól működik (wi-fi , stb.) mindaddig amíg ki nem kacsolom vagy újra nem indítom. A beállításokat nem felejti el. ADB alól mindig elérhető. A külső SD olyankor nem látszódik vagy csak én nem találom az elérését. Kirootoltam és feltelepítettem a CWM-et. Telepítés után sajnos az eredeti recovery menü jön be. Próbáltam feltelepíteni ROM-ot de a folyamat első részénél Install Aborted üzenettel megszakítja a telepítést. Szeretnék segítséget kérni hogy hogyan tudnám rendbe rakni a tabletet.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#49937) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van jelenleg jobb táblagép az LG G Pad 8.3-nál? Barátomnak kellene. Nem nagyon vagyok mostanában képben a dolgokkal, nincs rá időm. Megéri még? Vagy jobb ajánlat (8-10"max.). Olvastam pár infót, hogy a KitKat rajta nem a legstabilabb... Mit gondoltok? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49938) kovacs65 válasza junior11 (#49937) üzenetére


kovacs65
senior tag

Szerintem ez jobb, nem kicsit:
Samsung Tab Pro 8.4

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#49939) tjb007 válasza junior11 (#49937) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ebben az ár- és méretkategóriában nincsen, és igen, megéri még.

(#49940) junior11 válasza kovacs65 (#49938) üzenetére


junior11
veterán

Az lehet, de nem annyiba kerül, mint az LG.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#49941) kovacs65 válasza junior11 (#49940) üzenetére


kovacs65
senior tag

Árról szó sem volt.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#49942) newgamer


newgamer
aktív tag

szerintetek könyvek olvasására milyen kijelzővel szerelt tabletet érdemes venni? 16:9, vagy 4:3?

(#49943) gdevil válasza dudi6 (#49934) üzenetére


gdevil
aktív tag

Sajna nekem ilyen volt, aztán szépen eladtam, mert semmi frissítés nincs rá. :(
Talán kicsit kevésbé akadozott, amikor a betűméretet eggyel nagyobbra állítottam.
Tudom, hogy hülyén hangzik, de tényleg jobb lett valamivel.....

[ Szerkesztve ]

(#49944) gdevil válasza kovacs65 (#49938) üzenetére


gdevil
aktív tag

+1 a Galaxy tab pro8.4-nek! Tényleg nagyon jó!

(#49945) gps76


gps76
őstag

Szerintetek nagy hülyeség lenne összeszedni,és esetleg egy első hozzászólásban nagyon röviden jellemezni,meyik ismertebb használható tipus(nem az újonnan 10000 Ft -os hulladékok,hanem min. kétmagos,1 GB RAM-os) ami már kb.fél-egy évnél idősebb - milyen problémákkal küzdenek?Gondolok akku állapota,érintő felválás,csatlakozó hibák,kijelző karcolódás,egyéb használatot gátló problémára(ez lehet szoftver is),bármi ami eszetekbe jut.
Azért jutott eszembe,mert több helyről hallottam igényt,hogy HASZNÁLTan melyiket érdemes megvenni.
Akár lesz belőle valami,akár nem, kezdem a sort amik jártak nálam/méeg megvannak:
Prestigio 5580C:Egy év 3 hónapos,akku közel annyit tud mint újkorában,nincs semmi hardveres vagy minőségi problémája,egyedül flash chip lassult kicsit,mert hiába van teljesen nullázva több mint másfél perc mire bebootol,újkorában fél perc se volt.
Prestigio 5570:Kb.mésfék éves,akkuja 2 óra,újonnan 3 körül volt,más gond nincs vele.
Myaudio 708dcc:másfél éves akku kb.fél órát bír(régen kb.3),minőségbeli hiba nincs,hardveresen rendben van,szoftveresen rendben van.
Myaudio 808dcc:másfél éves, akku kb.másfél órát bír az eredeti 5 helyett,csak ICS-ig jutott a frissítés,hajlamos nagyon belassulni(tipikus földhöz vágnám...)
Nexus 7(2012):Akku közel az eredetit tudja,kijelző széle hosszabb oldalán nálam egyre jobban sárgul
Asus TF101:Kb.2 éves,akku dokkolóval kb. 60%-át tudja az eredeti üzemidőnek,spec csatlakozódugója kétszer is megtört,dokkoló rögzítő deformálódik,lötyög a tab rajta.
Galaxy Tab 2 7.0:kb.2 éves,akkuja kb.70%-ot tud,más rendben van.
Alcor q813i:Érintő felválik,alá porosodik a kijelző,és ahol melegíti a proci ott hidegen is pici folt van,összeszerelés egyre gyengébb.
Van még jópár tipus a látokörömben,csak telefonról unom mér a pötyögést...

(#49946) becksim


becksim
aktív tag

Sziasztok!

A gyerekeknek szeretnék venni egy "játszós" tabletet, hogy leszálljanak végre az enyémről. 35e körül lenne rá keret, 7-8colos méretben. A feladatból adódóan a strapabíró kivitel nem hátrány, illetve a jobb kijelző, akksi idő lenne a cél. GPS és telefon funkciók másodlagosak.

Ezeket nézegettem eddig:
ConCorde Tab AMAZON
ConCorde tab KRONOS IPS
Alcor Access Q787I
(erre a háromra még 10% kuponkedvezmény is jár jelenleg)

illetve:
WayteQ xTAB-79qci

Ti melyiket választanátok? Esetleg valami egyéb tipp?
Köszönöm előre is! :)

Nindzsák?? Hol?

(#49947) Zeki válasza becksim (#49946) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha tudsz várni, akkor a jövő héten (elvileg) megjön 2 gyerektablet is.
Egy IPS kijelzős 8GB ROM
és egy TFT-s 1/8GB-os

Ha megjönnek majd nyilatkozok róluk, hogy milyen gyerektabletek.

(#49948) rwin5


rwin5
őstag

Hali, van egy 4 magos tabletem. Sosem volt még, ajándékba kaptam ahogy már írtam itt régebben, szép lassan kezdek rájönni minden számomra rejtett funkciójára. Egyet viszont most megint nem értek, pl megnyitom a böngészőt ott a youtube-t elindítok egy zenét majd váltanék ablakot, mint számítógépen, hogy csak hallgassam a zenét de egyből leállítja a zenét ha átváltok máshová.. szóval csak akkor tudok ott youtuben zenét hallgatni ha végig az az ablak van előttem. Van erre valami megoldás? :F

(#49949) becksim válasza Zeki (#49947) üzenetére


becksim
aktív tag

Köszönöm a választ!
Ezeknél azért izmosabbat szeretnék, mert ha a lenovo yoga után túl nagy lesz a negatív kontraszt, akkor megintcsak az én gépemre fognak pályázni, és ugyanott leszek, ahonnan indultam ;)

Nindzsák?? Hol?

(#49950) tjb007 válasza becksim (#49946) üzenetére


tjb007
nagyúr

A WayteQ xTAB-79qci ajánlott, a ConCorde Tab AMAZON is szintén rendben van, a másik kettőt viszont inkább húzd ki a listáról. Ezeken felül ott van még a Lenovo IdeaTab A3500L is, arra is érdemes ránézni.

(#49948) rwin5

Ilyen célra használd ezt az alkalmazást: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.