Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) tgumis válasza Zeki (#50658) üzenetére


tgumis
tag

Köszi de ez sztem bonyolult valakinek màs ötlet.
Még egy kèrdès: asus memo pad 10 én hogy tudom kikapcsolni a predektìv szövetkezeteit szóval azt írja amit èn pötyögök ne azt amit szerinte akarok írni. Marha idegesítő.

(#50702) rozso22


rozso22
csendes tag

köszönöm szépen! :R

(#50703) mediumgecso válasza tjb007 (#50699) üzenetére


mediumgecso
őstag

Köszi szépen!

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#50704) Skillet


Skillet
addikt

Concorde draco. Elég gyors a gép. Nagyon korrektül kezeli a filmeket is, nem akad a cucc. Antutu 14741 lett. Esetleg megnézzek még valamit rajta? Szóljatok, és meglesem.
Nekem használható tabnak tűnik.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#50705) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Van egy Samsung galaxy Tab 2. Utóbbi időben nagyon lelassult, ki és letöröltem minden felesleges dolgot, futattam mindenféle tisztítót (Clean master fut állandóan) de nincs sok javulás. Lassan jelenít meg oldalakat, tárolt képeket stb.
Miként lehetne újra gyorsabbá tenni? Köszi

(#50706) sagesz93 válasza Komi28 (#50705) üzenetére


sagesz93
addikt

Beállítások - biztonsági mentes es visszaallitas - gyari adatok visszaállítása

(#50707) keszo válasza Komi28 (#50705) üzenetére


keszo
őstag

ahogy az előttem szóló is írta, majd azt követően
Beállítások- Alkalmazáskezelő-összes
#1717

durván 62 alk. tiltása

[ Szerkesztve ]

Attila

(#50708) zozoka79


zozoka79
tag

szeretnék egy tabot rendelni az aliexpres-ről,mert az itthoniak még drágák.a tescoba leakciózták a vega Q7108-at 23 ezerért adták,de csak k3 db jött belőle az eladó szerint.egy hipermarketbe 3 db....ezért elhatároztam kínából rendelek,mert itthon nem kapok 20 körül jó vasat.20-23 ezret szánok rá(100-110 dollár) meik modellre,tipusra van tippetek? ips legyen,7-8 colos,1gb ram minimum,4 magos,vagy 2 de az szépen muzsikáljon. filmnézésre is lenne és játékra is vegyesen.nem kell 3d-s szuperjáték,átlag játékokkal játszanék.fekete színben,a fehér szerintem csajos meg nem is tetszik.gps nem kell,bluetooth se muszály,wifi viszont jó legyen,netezésre is kell. márkára ainol,cube,lenovo.pipo? belinkelek egyet példának,ez is szimpatikus. http://www.aliexpress.com/item/Original7inch-Ainol-AX3-3G-MTK8382-Quad-Core-Android-4-2-tablet-pc-1GB-RAM-16GB-GPS/1777812438.html

[ Szerkesztve ]

(#50709) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Üdv!

Sanei N10 kínai tab-al kapcsolatban lenne kérdésem.
A készülék
-dual core, msm8625 (arm v7)
-10.1
-608MB ram
-4gb rom
-3g, gps,
(-jelenleg rootolt)

Szeretnék firmware-t frissíteni, de tanulva az előző esetből (mid tablet, hivatalos, gyártótól emailben kapott firmware + leírás = tégla) előtte szeretnék egy full mentést csináni (mint amit mtk készülékeknél spf tool-al lehet vagy mtk tool-al). Ehhez viszont sehol sem találok cwm recovery-t.

Van esetleg valakinek valamilyen tippje, hogyan lehetne mentést készíteni? (vagy valamilyen tool amivel pc-ről elérni és mentést készíteni a rom-ról)

Köszi!

(#50710) kozel30 válasza Chimpy (#50670) üzenetére


kozel30
csendes tag

helló! Mennyi vámot fizettél vagy átjött vám nélkül?
A guruktól kérdezném [link]] ha erre rá csatlakoztatom a a vodafonos usb internetet az fog működni?

[ Szerkesztve ]

(#50711) Komi28 válasza sagesz93 (#50706) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, a tab-on lévö képek, filmek, zenék, saját dolgok is törlődnek vagy csak az alkalmazások, jelszavak, beállítások?

(#50712) Chimpy válasza kozel30 (#50710) üzenetére


Chimpy
tag

Mivel kérés nélkül DHL-el küldték (szerencsére), ezért természetesen áfa volt, a szokásos 27% vám nem (ilyen értéknél még nincs).

(#50713) Zeki válasza Chimpy (#50712) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem mondod, hogy free shippinggel kérted és dhl-el adták fel? Nem rossz!

Így megállt 20 ezerból igaz?

Sim kártyát tettél bele? Térerőben milyen?

(#50714) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Tescoban az 16Gbos alcor zest d714i 20k megéri annyiért?
Nem tűnik rossznak az árban versenytársakhoz képest.

(#50715) tjb007 válasza Chimpy (#50712) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az Áfa a 27%, a vám tabletre (vámtarifaszám 8471) egészen pontosan 0%.

(#50716) Chimpy válasza Zeki (#50713) üzenetére


Chimpy
tag

22300 Ft körül lett a vége.
SIM-et még csak rövid időre tettem be, jó volt a térerő, bár belvárosban lakom, ott meg teljes a lefedettség. Hétvégén majd kipróbálom azt is kicsit alaposabban.
Amúgy már elkezdtem írni egy rövid tesztet az eddigi tapasztalatokról, ha kész leszek közkincsé teszem.

(#50717) Zeki válasza Chimpy (#50716) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szuper! :)

(#50718) kozel30 válasza Chimpy (#50712) üzenetére


kozel30
csendes tag

Köszi! Regisztráltam az oldalra. Nem kell posta címet megadni? Csak ha vásárolok? Mert sehol nem találom.

(#50719) Chimpy válasza kozel30 (#50718) üzenetére


Chimpy
tag

Majd csak az első vásárlásodkor kéri a rendszer a postacímet.

(#50720) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Vettem 30-ért az auchan-ben Alcor Access Q787I-t. Rossz döntés volt szerintetek?

(#50721) sith7 válasza BRIKLY (#50720) üzenetére


sith7
nagyúr

ha arra jó, amire neked kellett, akkor nem volt rossz döntés :N

(#50722) BRIKLY válasza sith7 (#50721) üzenetére


BRIKLY
veterán

Arra tökéletes! :K
Csak kíváncsi lettem volna hogy ár/érték arányban jó-e. A Tesco-ba indultam Alcor Zest D714I-ért,de nem volt. Gondoltam akkor körül nézek máshol is.Abban nem is reménykedtem,hogy 3G-set fogok kapni ilyesmi árban,először csak arra hajtottam hogy 4 magos legyen.Na hát ez lett belőle. :)

(#50723) BRIKLY válasza BRIKLY (#50722) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ez az eredmény jónak számít?

(#50724) sith7 válasza BRIKLY (#50722) üzenetére


sith7
nagyúr

akkor minden rendben :))

(#50725) myk74 válasza Chimpy (#50670) üzenetére


myk74
senior tag

Rootolva kaptad?
A droidtools mentést ugyan úgy meg lehet csinálni mint a mtk-s telefonokon?Recovery milyen van rajta?(3e?)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#50726) rii


rii
nagyúr

sziasztok

tudtátok tabletet ajánlani?

voltaképp csak ezekre kellene:

- webrádió
- audio kimenet
- PDF, PCR, ebook olvasás

lehető legolcsóbban szeretném megúszni, bármilyen kínából, ebay-es noname megteszi, talán 10" kijelző kellene.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50727) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Van valami program amivel megtudom azt csinálni ha akarok telepíteni valamit akkor megkérdezze, hogy hova telepítse? A belső "sd"-t már teleraktam a gyereknek, de vettem bele egy 32gb-os kártyát is. De mivel tele van a belső így nem tudok semmit sem telepíteni ez a hülye meg nem látja ám, hogy benne van egy kártya.
köszi

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#50728) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Sajnos haldoklik lassan 7 éves laptomom, és a következők érdekelnének. Szerintetek ki lehet-e váltani egy tábla géppel teljes mértékben. Nagyrészt böngészésre lenne használva /origo,index,ilyesmi/. Ezen kívül levelezés, zenehallgatás, néha filmnézés. Fontos lenne viszont hogy ezeket a dolgokat hiba nélkül, magabiztosan hozza, egyszóval ne legyen vele szenvedés a netezés. Elsősorban az árkülömbség miatt gondolkodok táblagépben mivel nincs kedvem kiadni 100 felett egy laptopra. Ha úgy gondoljátok hogy ezekre jó egy tábla gép is akkor viszont akár ajánlhatnátok is párat, vagy segíthetnétek hogy mire figyeljek a vásárlásnál. Előre is köszi a segítséget.

(#50729) tjb007 válasza rii (#50726) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a „lehető legolcsóbban” maximum mennyi lehet ?

(#50727) cikasz

Gyárilag is tudja ezt az Android (mármint az áthelyezést, Beállítások → Alkalmazások, adott alkalmazásra ráböksz, Áthelyezés ide: SD-kártya feliratú gomb), ez akkor nem működik ?
Külső alkalmazással is megoldható az áthelyezés (rootolt rendszer szükséges hozzá), de azt, hogy megkérdezi-e nem tudom, nem használok ilyen alkalmazást.

(#50728) bobby_30

Ezeket az igényeket egy tablet is kiszolgálja.
Mekkorát és max. mennyiért ?

(#50730) bobby_30 válasza tjb007 (#50729) üzenetére


bobby_30
tag

Ne kelljen szemüveggel bámulni. 50-60- ig gondoltam elmenni, de ha indokolt akkor esetleg lehet több is. Nyílván nagyon fontos lenne a jó ár érték arány. Még annyit kérdeznék hogy ezek a tábla gépek minden oldalt meg tudnak- e hiba nélkül jeleníteni. Arra gondolok hogy okos telóm nem minden oldalt hoz be teljesen hibamentesen.

(#50731) tjb007 válasza bobby_30 (#50730) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor felteszem másként a kérdés. 7, 8, 9, 9.7, 10.1, vagy ezeknél is nagyobb legyen a kijelző átlója ?

„ezek a tábla gépek minden oldalt meg tudnak- e hiba nélkül jeleníteni”

Nem. Ami a telefonodon nem megy, az a tableten sem fog. Ha ez is feltétel, akkor lehet jobban járnál egy Windows 8.1-es tablettel, azoknál nem lesz ilyen jellegű probléma, igaz azokból ennyiért maximum 8 hüvelykest kapsz, azt is csak használtan.

(#50732) rii válasza tjb007 (#50729) üzenetére


rii
nagyúr

nem vagyok benne abszolút a tabletek áraiban ))))-.

az IT hirtelen azt mondta tud 10.000 -ért is ebay-ről ...
csak még nem küldte át ....
szóval jó lenne 10.000-ért valami lehetőség ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50733) Kapanyél válasza bobby_30 (#50728) üzenetére


Kapanyél
őstag

Szerintem ne akard kiváltani a laptopod androidos tabletre, mert utálni fogod, nem arra (Win helyett) való, hanem annak kiegészítésére.
Csapj le erre amíg még teheted!

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#50734) Zamasun


Zamasun
aktív tag

Sziasztok. Aki esetleg érdeklődik a Xiaomi MiPad iránt, leírnám az első tapasztalataimat róla. Összesen 365$ volt Ibuygou webshopról, DHL-el.
2012-es Nexus 7-ről váltottam rá, mert a Nexus már lassúcska volt nekem, főleg az Mi2S telóm mellett. Leginkább netezni szoktam, ezért kerestem 8 incses tabot. A Nexus után a Miui villámgyors, habár még tabon vannak hibái (néha kilépked appokból vagy belassulgat). Elkell neki a szoftverfaragás, de ebben a Xiaomi nagyon jó. A tabra alakított Miui eléggé Apple copy, mintha az ember egy retinás Minit tartan a kezében. A kijelző gyönyörű, élmény szörfölni a 8 incsen óriás felbontáson. :K
Eddig a negatívumok közé sorolnám a nehezen nyitható micro sd slotot, a nexushoz képest nem túl kényelmes lock buttont. Minden más pozitív, összeszerelés is rendben van, súlya még éppen kényelmes szerintem. Ja és van a Tegra K1-re egy FaceWorks nevű techdemó, ami egészen álleejtős app :Y
Egy videót készítettem az Antuturól a sebességbetyároknak, egy Mi2S-t tettem mellé comparisonnak, tudom h nem a legmodernebb hardver, de máig villámgyors cucc. Itt lehet megtekinteni: MiPad videó

Kép

[ Szerkesztve ]

(#50735) tjb007 válasza rii (#50732) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még a legolcsóbb (és egyben legolcskább/legsz@rabb) 7 hüvelykest sem kapod meg Kínában ennyiért, nemhogy 10 hüvelykeset. Ennyiért egyszerűen nem létezik ilyen, főleg nem olyan, amit nem vágnál földhöz 1 nap használat után.

(#50736) rii válasza tjb007 (#50735) üzenetére


rii
nagyúr

ok .-)

azt megkérdezhetem még, hogy 10" -osból mi a legolcsóbb a ami használható is?
20-30.000?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50737) Chimpy válasza myk74 (#50725) üzenetére


Chimpy
tag

Ezekre a kérdésekre sajna nem tudok válaszolni, mert ennyire nem értek a droidhoz, szimpla júzer vagyok. De ha tippelnem kéne szerintem nincs rootolva.

(#50738) mm89 válasza Zamasun (#50734) üzenetére


mm89
őstag

Ha nem lenne fizikai(kapacitív) gombja, akkor kéne :)
Amúgy jó kis leírás! Köszönjük! :R

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50739) kovacs65 válasza Zamasun (#50734) üzenetére


kovacs65
senior tag

ÁFA?

Filmezésre mennyire jó a 4:3?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#50740) myk74 válasza Chimpy (#50737) üzenetére


myk74
senior tag

Végre megjött nekem is mindkettő!(köszi Hungo)
Tetszik,gyors, számomra elég.
Töltőt kaptam,és adatkábel is volt a dobozban.Fólia a kijelzőn.
További tapasztalatok később.
A mtk droid tools-al(2.5.3)sikerült mentést csinálni,rendszer,imei stb.
Rootolva nincsen,de
root megoldva ezzel:[link]
Már csak egy recoveryt kell nézni,és teljes az öröm.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#50741) Zamasun válasza kovacs65 (#50739) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Nem volt. A DHL csomagoláson 20 dolláros media playerként volt feltüntetve, gondolom ezért nem volt vám-áfa. :)
Az óriási felbontás miatt nagyon szépek a HD-s fileok, azonban az tény, hogy filmnézésre a 16:9 sokkal ideálisabb (Nexus 7 tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

(#50742) Chimpy válasza myk74 (#50740) üzenetére


Chimpy
tag

Te honnan rendelted?
Kijelző védő fólia az enyémen is van, de nem valami nagy minőségű.

(#50743) myk74 válasza Chimpy (#50742) üzenetére


myk74
senior tag

Innen hungobungo-n keresztül.Kerek 100$ volt,mindennel együtt darabja.
Fólia nem vészes,örülök hogy van.Kijelző ebben az árban elfogadható.Telefonálás működik,otg működik.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#50744) kovacs65 válasza Zamasun (#50741) üzenetére


kovacs65
senior tag

Honnan rendelted?
Erősen megihletett ez a Tegra K1.
Nem 3:4-esben K1-t sehol nem láttam még.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#50745) Zeki válasza kovacs65 (#50744) üzenetére


Zeki
nagyúr

Írta, ibuygo-ról rendelte.

(#50746) Sordoran


Sordoran
addikt

Tesómnak kellene tablet, elsősorban médiafogyasztásra (böngészés, film nézés, zene), és esetleg iskolában jegyzetelni (külön billentyűzettel persze).
30.000 Ft lenne a határ, méretben elég 7". WAYTEQ xTAB-700qci van kinézve, ezen kívül van más alternatíva? Magyar boltból kellene inkább.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50747) monti0222w válasza Zamasun (#50734) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi engem érdekel, mivel gyűjtök rá, hacsak meg nem jelenik valami jobb tab. :K

(#50748) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Gyereknek szeretnék tabletet venni, mert az előző elromlott(Concorde one tab 16gb) Helyette szeretnék venni másikat.

-kijelző lehetne ugyanilyen 7"-os, de megfelelő ár esetén nagyobb is
-mindenképpen garanciális készülék kellene, tehát használt sem kizárt, de ami használtnál még fontos számomra, hogy lakóhelyemen tudjam átvenni személyesen
-itthon vásárolnám
-játék, internet minden amire egy 10éves gyereknek szüksége lehet
-az ár az egy sarkalatos kérdés, de nagyon max.50k, de inkább jóval olcsóbban szeretném megúszni

A segítséget előre is köszönöm.

(#50749) tjb007 válasza rii (#50736) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itthon újonnan nem létezik ilyen, használtan nem tudom, Kínából pedig talán a GDIPPO BS10, de ezt is csak specifikáció alapján mondom.

(#50744) kovacs65

Ez eddig az egyetlen K1-es tablet, azért nem találtál még másikat. Más gyártó eddig még nem jelentett be erre épülő modellt, szóval dömpingre nem kell számítani.

(#50750) majorgent


majorgent
tag

Üdv. A kérdésem a következő volna: alcor q787-hez van olyan hardwerü vagy jobb tablet ami tudja ugyanúgy a3g-t sim kártya hely, gps-t, ips kijelző,4mag, árban hasonló es euronicsban is kapható? Tudom nézzem meg, csak külföldön vagyok telefonról.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.