Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 18:50:17

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) Hungarikum87 válasza kaszas19 (#39548) üzenetére


Hungarikum87
tag

Akkor a Voyo Eyxnos 5250 darabja kicsit többet fogyaszt és jobban melegszik viszont erősebb :D össze állt a kép :D

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#39552) kisapa


kisapa
senior tag

Üdvözlök mindenkit! Az lenne a kérdésem,hogy az RK2906 mint típus mit jelent.

(#39553) ZS3NI válasza kisapa (#39552) üzenetére


ZS3NI
őstag

http://en.wikipedia.org/wiki/Rockchip

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#39554) kisapa válasza ZS3NI (#39553) üzenetére


kisapa
senior tag

Köszönöm a linket de ott olyat,hogy 2906 nem találtam.Lehet, hogy nem is létezik. Mindegy a lényeg az ,hogy a chip nevére utal az a jelölés.

[ Szerkesztve ]

(#39555) ZS3NI válasza kisapa (#39554) üzenetére


ZS3NI
őstag

Pedig bennt van ez is.

The RK2906 is basically a RK2918 but the costdown version (with HDMI output ).

A 2918ról meg sokmindent találni. :K

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#39556) tjb007 válasza kaszas19 (#39548) üzenetére


tjb007
nagyúr

28 és 32nm között olyan kicsi a különbség, hogy szinte elhanyagolható, azaz szinte semmilyen előnnyel nem jár.

(#39550) Hungarikum87

"Érdemes várnom év végéig az új MT8135 szerelt tabokra vagy nem jelent akkora előnyt?"

Érdemes, de nem érdemes nagyon a kivárásra játszani, mert év végén meg lehet, hogy már egy ennél is jobbat foignak bejelnteni.

"Akkor a Voyo Eyxnos 5250 darabja kicsit többet fogyaszt és jobban melegszik viszont erősebb"

Elhanyagoható a különbség.

(#39557) turho


turho
őstag

Sziasztok!
Tégla lett az Ainol sparkom.
TWRP felrakás még ment, el is indult, cyanogenmod után meg csak zöld robot...hogyan lehet helyrehozni?
Phonixsuite nem látja..... :(

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#39558) Hungarikum87 válasza tjb007 (#39556) üzenetére


Hungarikum87
tag

Köszönöm :) Tényleg nehéz eset vagyok :) egy éve olvasom minden nap a forumot a hírekért meg a tapasztalatokért de még mindig nem találom az igazit :) Már majdnem megvettem a Cube U30GT2, aztán pedig a Pipo M9-et de mindig találtam kivetni valót, bár a Cube képernyője lenyűgözött :D

Most úgy állok h vennék egy kicsit ami a Chuwi v88 Multiwindow droid felületet használó változata lenne, és egy 10col feletti kijelzőset, ami még nem tudom melyik legyen :)

De akkor lehet megveszem a Chuwit majd, a nagyobbal meg várok amíg megjelenik a új MT8135 szettje :)

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#39559) Dr. Romano válasza banderasz77 (#39542) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én 80$-ért vettem az S1 PRO-t, akkor ez mi? :D (na jó, kicsit csaltam, mert 23$-nyi levásárolható pontomat rádobtam :) )

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39560) adamboro


adamboro
csendes tag

Sziasztok.
Tabletet venne az egyik ismerősöm és engem kért meg, h nézzek körül neki a piacon. 10"-körüli kijelző lényeges, netezésre, skype-ra és filmezésre használná. Én erre gondoltam: BluePanther Voyager XL
Jó választás, vannak vele gondok, ti mit gondoltok róla? Esetleg van jobb amit ajánlanátok?
Köszönöm a válaszokat.

(#39561) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Van egy Concorde tabletünk, de valami oknál fogva nem tölt.
A kérdés ebből adódik, mi lehet a gond? A :F vezeték nincs meg (el ) törve,. Hogy lehetne kimérni hogy egyáltalán a töltő-e rossz?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#39562) kaszas19 válasza Sanyabá (#39561) üzenetére


kaszas19
senior tag

multiméterrel tudod kimérni hogy jó-e.

(#39563) kisapa válasza ZS3NI (#39555) üzenetére


kisapa
senior tag

Hát akkor engem rendesen átvágtak.A hirdetésben egy TAB RK2906 típus szerepel de ha jól olvastam amit írtál azon HDMI kimenetnek is kellene lenni. Ezen pedig nincs.

(#39564) koncsik válasza Sanyabá (#39561) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem is pont most jelentkezett ugyanez... (9.7 IPS) Lusta vagyok a szervízhez, egyenlőre micro USB-n töltöm... A töltőn nem látszik fizikai sérülés, félek, hogy a csatlakozó a tabletben romlott el... :F

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#39565) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Tudnátok ajánlani 7"-os tabletet a következő paraméterekkel?

- jó multimédiás képességek
- elôlapi kamera (hátsó nem kell)
- lehetőleg IPS panel, legalább 1024x600-as felbontással
- microSD foglalat
- több magos proci
- minimum 1GB ram
- HDMI kimenet
- legalább 4.1-es OS
- kiemelkedően jó hangszórók
- 40, max. 50eFt

Létezik ilyen?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#39566) sinkaa


sinkaa
csendes tag

Sziasztok srácok!
A segítségeteket szeretném kérni.
1. Nem tudok dönteni: ASUS MeMO Pad FHD 10 vagy Sony Xperia Tablet S
(így az árkategóriát belőttem kb.)
2. Illetve, ha az Asus, akkor arra hogy tudok a későbbiekben mobilnetet varázsolni? ez a mobilnet/lte/hsdpa elég kínai, légyszi egyszerűen.

gamertag: Sinkaa91 bnet: Sinkaa#2776

(#39567) Bozek válasza sinkaa (#39566) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#39568) kisda


kisda
aktív tag

Pipo M8 Pro akinek van, leírná hogy mennyire nagy a kijelző körül a keret? Képről elég nagynak tűnik. Csak is emiatt gondolkozok az M9-ben.

(#39569) Nara19 válasza hito (#39565) üzenetére


Nara19
aktív tag

HDMI kimenet nélkül: Asus Memo Pad HD 7.

(#39570) sinkaa válasza Bozek (#39567) üzenetére


sinkaa
csendes tag

Köszönöm.

gamertag: Sinkaa91 bnet: Sinkaa#2776

(#39571) San398 válasza kisda (#39568) üzenetére


San398
őstag

Alul 18mm, oldalt 20mm, felül 23mm (mivel itt vannak a csatlakozók meg a hangszórók). Egyáltalán nem sok szerintem, illetve inkább úgy mondanám nem zavaróan sok.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#39572) z0d1AK válasza sinkaa (#39566) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez mondhatni miért kérdés? Specifikációt nézve a MeMO Pad FHD 10 szinte minden elemében jobbnak tekinthető, mint az Xperia Tablet S. Igaz, procinál van nem kis eltérés, de ha csak nem találkozik a felhasználó x86-os inkompatibilitással, akkor bizony igen jó szolgálatot tesz a Z2560.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39573) Simba86 válasza hito (#39565) üzenetére


Simba86
senior tag

csak keveset kellene visszaolvasnod, az előző hozzászólásomig ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#39574) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Lehet hogy nem is annyira offtopic ....

Olyan gépet keresek amit alapvetően böngészésre levelezésre és némi minimális időt elütő játékra kell. Nem akarok mókolni a géppel de fontos hogy menjen akadás nélkül.

Vacilálok Win8 gép és android között ...

Az egyik win8 jelölt egy LENOVO IdeaPad Miix 10 lenne árban olyan 130k és teljesen windows kompatibilis (néha menne rajta office meg ilyesmi)

viszont nem tudok dűlőre jutni melyik androidos tábla lenne jó ... jelenleg két androidos gép is van itthon gyerekeknek játékra (ghotab7000 illetve wayteq70dci) de megőrülök ha netezni kell velük lassúak és agyfa...t kapok tőlük az hogy röccenés nélkül az nem létező kifejezés ... ezért nagyon elgodolkodtató hogy ha több pénzt adok ki akkor az legyen tényleg olyan ami nem akad és lehetőség szerint kompatibilis legyen az otthoni hálózattal (minden NASon van) ... alapból !!! nem akarok külön programot telepíteni mindenre ...

iPad nem igazán érdekel habár árban pont azon a szinten van amit most kiadnék egy tabletre ...

vélemények (nem akarok flamet) de mivel itt vannak android hozzáértők ezért gondolom biztos képet kapok arról (reményeim szerint tapasztalati képet) hogy mely androidos tabletek lehetnek azok amelyek szóba jöhetnek és megadják azt a felhasználói élményt amit egy pl egy laptop adhat böngészésre levelezésre ... (mondjuk egy T420)

Előre is köszönöm a kommenteket

.

Same shit, different day!

(#39575) z0d1AK válasza Orcsi (#39574) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kérem szépen, nálam már nem kevés androidos szerkezet járt, telefon, tablet egyaránt, de olyat még nem láttam ami nem tud beszaggatni. És igen, Nexusok is voltak ám itt, azoknál is előhozható a jelenség. Mondhatni ez android gyerek-betegség. Nyilván nem kis különbség van a 20 ezer forintos Ghoo és a 130 ezer forintos androidos tablet között, de full reszponzivitást ott sem fogsz sajnos kapni, bár általánosságban azért már jó.

Windows 8: azért arra számolt, hogy az Atom proceszoros masina a T420-as szintjét se biztos, hogy mindig hozza majd, ha a processzor éppen elég is lehet, akkor a vérszegény 2 GB RAM, vagy a szintén kevés belső flash tárhely fog szépen elfogyni. Sajnos normális használatra ezekkel a specifikációkkal a Miix és társai nem túl sokra elég. Arról nem beszélve, hogy nem hiszem, hogy túl sok életképes játék fut egy ekkora vason.

Pont az ellen tiltakozol egyébként ami mindent tud, gondolva itt az iPadre. Igazából a márkás androidos gépek közül egyik se nagyon kínál magas felbontású kijelzőt 130 ezer forint körül. Talán csak az új ASUS, de az is egy olcsósított modell. Az iPad 4 meg pont a felhasználói élmény miatt olyan jó, amilyen. Hasít a böngészés és minden.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39576) kelzsoca válasza Orcsi (#39574) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szintén rengeteg Androidos termék megfordult már a kezeim között, de legyen az bármilyen drága, és márkás is, akár Google referenciamodell, egyik sem tudja azt hozni, amit elvárnál.

+1 az iPad-ra.

https://vertigostore.eu

(#39577) Mclarenöcsi


Mclarenöcsi
tag

Sziasztok!Egy kis segítséget kérnék a választáshoz:
Cube u30GT2 vagy Pipo m9?

(#39578) Bozek válasza z0d1AK (#39575) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Igazából a márkás androidos gépek közül egyik se nagyon kínál magas felbontású kijelzőt"

És miért kell a fullHD-nél nagyobb felbontás? Van értelme egy ekkora méretű eszközön? Mert szerintem nincs. Az iOS korlátozásiról meg inkább ne beszéljünk.

(#39579) dAnky


dAnky
aktív tag

srácok szerintetek a galaxy tab 2 10.1 vagy a wayteq xtab100qcr ami jobb? eltekintve most a 4:3 és 16:9-től melyik a gyorsabb és melyiknek szebb a képe?

(#39580) Orcsi válasza z0d1AK (#39575) üzenetére


Orcsi
aktív tag

köszi a visszajelzést ....

abból akkor talán a mini is elég lenne ... retina display nem hoz lázba ... a 8" pont elég ...

az is röccenés mentes ?

Same shit, different day!

(#39581) kelzsoca válasza Orcsi (#39580) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az iOS, mint mobil operációs rendszer teljesen más elven működik, mint az Android, ráadásul célhardverre fejlesztik a szoftvert, tehát mindegy hogy melyik Apple terméket vásárolod, ugyanazt a felhasználói élményt fogja hozni.

(#39579) dAnky

Egy A brand és egy B brand terméket nehéz így összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#39582) Orcsi válasza kelzsoca (#39581) üzenetére


Orcsi
aktív tag

ok köszi a megjegyzést. iOS hasonlóan "okos" min az OSX mert van egy régi lámpa iMacem és szó ami szó nagyon tetszett az ahogy kezelte a hálózatot azaz mindent felismert egyből ... és elértem mindenemet.

üdv,

Same shit, different day!

(#39583) dAnky válasza kelzsoca (#39581) üzenetére


dAnky
aktív tag

Igén én is tudom csak sajnos az a baj h élőbe a wayteqet nem tudom kipróbálni és megnézni a kettőt egymás mellett. Nem tudom eldönteni mert mind a kettő 70ezer ft.

(#39584) dAnky


dAnky
aktív tag

Samsung ATIV Tab GT-P8510

ez a tablet létezik itthon magyar nyelven? sehol sem találom még tesztet sem róla

(#39585) Sanyabá válasza koncsik (#39564) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ez eszünkbe sem jutott hogy USB-n is lehet tölteni. :U
Rámértünk multiméterrel, és ad le valamennyit .De hogy mennyit kellene,azt még majd kiderítem.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#39586) z0d1AK válasza dAnky (#39584) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem kapható hazánkban hivatalosan. A Windows RT-ben meg nincs magyar nyelv, így külföldről hozott verzióban is felesleges keresni. A Windows RT "óriási sikerének" köszönhetően is is várható az, hogy lesz.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39587) dAnky válasza z0d1AK (#39586) üzenetére


dAnky
aktív tag

értem köszi szépen. Sajnos pedig windowsos tabot szerettem volna leginkább de mind 100 fölött van:(

(#39588) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Rendeltem egy Cube U39GT-t. Ez lesz az első komolyabb tabom, eddig csak 7 inch DPS dreamre futotta. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#39589) sagesz93 válasza ZS3NI (#39588) üzenetére


sagesz93
addikt

Honnan rendelted? Holnap társulok es rendelem en is ezt a gepet. :))
A billentyűzetes tok mar uton van

(#39590) Soma01 válasza sagesz93 (#39589) üzenetére


Soma01
veterán

8 colos magyar billentyűs tokot tud valaki ajánlani nekem?

(#39591) Luissimo válasza ZS3NI (#39588) üzenetére


Luissimo
veterán

Ezek a zaggodalmak nem ingattak meg Téged ? :F

"Battery is really small for a 9" too bad,
No GPS is also a pitty.
M7Pro potential problem remains the screen which is apparently 5 point."

[ Szerkesztve ]

(#39592) tjb007 válasza Luissimo (#39591) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezek közül az egyetlen dolog ami miatt "aggódhat", az az akku.
A másik két dolog meg egyéni preferencia kérdése, mondjuk azt nem tudom, hogy melyik alkalmazás használatához szükséges egyszerre mind a tíz ujjunk.

(#39593) CHIPman válasza tjb007 (#39592) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én az 5-öt is megkérdőjelezném...

hardverapro.hu/tag/chipman

(#39594) kisda


kisda
aktív tag

Pipo M9pro vs M8pro? Mendemondák szerint az M8-nak jobb a kijelzője (lg panel), viszont itt a "hatalmas" keret ront az összképen, pedig szép design, míg az m9-nél 32 gb ROM, és az FHD kijelző pozitív.

Szerintetek?

(#39595) Orcsi válasza dAnky (#39587) üzenetére


Orcsi
aktív tag

találtam acer iconia W3 810-et 97ezerért persze kicsit szkeptikus vagyok ha valami ennyivel olcsóbb valahol ...

Ténlyleg van valakinek tapasztalata a fenti géppel kapcsolatban ?! pont akkora mint egy ipadmini de azt írják, hogy a kijelzője borzasztó mert rossz a betekintési szöge .... ez miért probléma egy tabletnél ahol általában elég flexibilis a tartó (az ember keze) így majdnem mindig szembe van ...

Üdv,

Same shit, different day!

(#39596) Crytek válasza kisda (#39594) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem M8 Prom van tökéletesen elégedett vagyok! Logoutra írtam róla némi szösszenetet!
Csak ajánlani tudom.

Next PC Upgrade: 2022

(#39597) sagesz93 válasza Soma01 (#39590) üzenetére


sagesz93
addikt

Én ezt rendeltem(magyar nyelvet könnyen meg lehet oldani), de itt most ez az akku mizéria elgondolkodtatott. Mivelhogy nekem a suliba kéne jegyzetelni a gép. Ott vagyok reggel 8-tól általában délután kettőig, és 45 perceket nem megy a gép óra közbe mert nem körmölünk egész órán, de azért sokat van használni. A concorde kibírt néha 2-3 napot is, azért nem szeretném ha 1 nap alatt kifulladna. :F
Alternatíva a cube u39gt helyett? ezt találtam még, hasonló méretben. Az akkut itt 7000mah-nak írják. Ami észrevétel hogy itt 4.1 az android, ami elvileg a rockchipnél számít. A 4.2 jobban megy ezzel a chippel, jól tudom?

[ Szerkesztve ]

(#39598) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Hello

Tablet vásárlás előtt állok.

Kb ~40k.

Net+Film+Játékok

Anyagminőség mind1, gyors és megbízható legyen, minél több garanciával.

Jelenleg mely gépet ajánlanátok ebben az árkategóriában.

üdv

(#39599) laszlohu válasza BeriHampeR (#39598) üzenetére


laszlohu
addikt

Net+Film - nek tökéletes,

[link]

Játékra, ilyen Angry Birds elfut rajta, a komolyabb játékokhoz más kütyü ajánlott.

(#39600) tjb007 válasza BeriHampeR (#39598) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-70dci, és még fagyira is marad.

(#39599) laszlohu

Csak tudnám, hogy miért ezt ajánlgatod folyton, amikor bőven 40e forint alatt lehet kapni olyan modellt, ami 100x jobb kijelzővel, és kétszer olyan gyors processzorral rendelkezik :U

[ Módosította: mobal ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.