Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!
Chuwi V88-ban van Miracast?

(#40602) body007


body007
addikt

Sziasztok!
Vettem egy wayteq 100 qcr-t, h tamogassam a magyar "ipart" :-) Olyan 10-15%al lett volna olcsobb kinabol ugyanez (mas neven persze), de magyar gari, magyar support, mondom legyen.

Nem rossz a ketyere, de a reszponzivitasa igen gyenge. A jiayu g3s-em sokkal! furgebb (next 3d launcher mind2n, igaz a telo csak 720p). 4.2.2re frissitettem, azzal nincs gond. A felbontast is visszavettem 1600ra. Megy mind a 4 mag es mind felugrik 1,6ra azzal sincs gond. Nehezen veszi elo a progikat, a menut, mindent. Mondjuk a csr racing meg jobban megy rajta...

Szoval, ez ilyen azt kesz vagy lehet rajta vmit mokolni?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#40603) ilko


ilko
csendes tag

Sziasztok! Mivel saját prestigio-s fórumban nem kaptam választ, itt is kérdezném (8"-os 3G-s ultra duo). S tudom, h a kérdéseim messze alulmúlják a többiekét, de vhol el kell kezdeni...
Szóval,
1. Mitől függ, h egy oldalt ki tudok-e nagyítani a képernyőn? Olykor találkozom olyannal, ami nem reagál a képernyő érintésére.
2. Vannak oldalak, amiken a hosszú mgh-k egy része nem jelenik meg. (Ű, ő..). Van beállítási lehetőség, hogy ez menjen?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#40604) Maximum1 válasza body007 (#40602) üzenetére


Maximum1
őstag

A beszámolót köszi, mokolni ha lehet akkor itt megtalálod.

(#40605) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Concorde 10' tablet, teljes töltés után 20-30 perc múlva lemerül. Akksi haldoklik? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#40606) ZS3NI válasza body007 (#40602) üzenetére


ZS3NI
őstag

Hogy tudtad visszavenni a felbontást?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40607) Maximum1 válasza ZS3NI (#40606) üzenetére


Maximum1
őstag

(#40608) body007 válasza ZS3NI (#40606) üzenetére


body007
addikt

beallitasok - megjelenites - kijelzofelbontas :-)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#40609) brown26


brown26
tag

Sziasztok!

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni.
Két tab között vacilálok, az egyik a Prestigio MultiPad 7100D3G, a másik pedig egy WayteQ xTAB-100dci 3G.
A specifikációk alapján túl nagy különbséget nem látok köztük.
Minden infot szivesen várok.

(#40610) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

A mobilomba class4 class6 vagy class10 sd kártyát vegyek?
Nem akarok filmeket tárolni rajta, tehát nem feltétel hogy gigákat olvasson írjon gyorsan az viszont feltétel hogy sok kis file-t (appok) minél gyorsabban olvasson írjon.

(#40611) laszlohu válasza brown26 (#40609) üzenetére


laszlohu
addikt

1év( Wayteq ) VS 2 év garancia ( Prestigio)

képernyő Panel :
Wayteq : IPS
Prestigio : MVA

Előlapi kamera
Wayteq : 0.3 Mpix
Prestigio : 2 Mpix

[ Szerkesztve ]

(#40612) atala válasza hasab (#40598) üzenetére


atala
addikt

"A wayteq xtab 70qci-t inkább szidják, mint dicsérik, sajnos gagyi procit raktak bele, és grafikusan sem túl jó."
Én pont ezt néztem ki a lányomnak.
Mit tudnál ajánlani ez helyett ami ezt tudja? A lényeg:
7" IPS kijelző
Felbontás legalább 1024
1 GB RAM
4 magos proci, vagy valami erősebb 2 magos

(#40613) brown26 válasza laszlohu (#40611) üzenetére


brown26
tag

Köszönöm az infot

(#40614) -Faceless- válasza atala (#40612) üzenetére


-Faceless-
őstag

Concorde Rokee olcsó, szépen össze van szerelve, erősebb, mint a wayteq, és kevésbé gyűjti az ujjlenyomatokat.

(#40615) LacBp


LacBp
tag

Van itt valaki, aki ROM frissítésben otthon van? akár privátban lenne pár kérdésem.

KÖSZI!

(#40616) atala válasza -Faceless- (#40614) üzenetére


atala
addikt

Nem rossz. Szerintem ez nem IPS kijelzős, de nem is tűnik TN panelesnek. Lehet tudni, hogy milyen panelt tettek bele?

(#40617) tjb007 válasza atala (#40616) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Lehet tudni, hogy milyen panelt tettek bele?"

TN

Amúgy a lányod mire szeretné majd leginkább használni ?

(#40614) Muffman01

"erősebb, mint a wayteq"

Miben is ?

(#40611) laszlohu

WayteQ: 59.900 Ft
Prestigio: 79.900 Ft

Ezt valahogy kifelejtetted.

[ Szerkesztve ]

(#40618) atala válasza tjb007 (#40617) üzenetére


atala
addikt

Leginkább kisebb játékokra, mint pl a Subway Surfers. Valamint youtube videók nézésére.
Viszont én is fogom néha használni, és nagyon írtózok a TN paneltől.

Még ezt néztem [Concorde tab speed]
Viszont szerintem ezért az árért (35e) kapok 4 magosat is. Vagy rosszul látom?

[ Szerkesztve ]

(#40619) luckyman


luckyman
aktív tag

Sziasztok, tablet kijelzőjét lehet kalibrálni valahogy? Létezik rá valami élénkitő app? Sajnos ez harmatgyenge, fakó, nem ips.
Köszi

(#40620) -Faceless- válasza tjb007 (#40617) üzenetére


-Faceless-
őstag

Jó talán nem erősebb, de az Actions ATM7029 komoly gondokkal küszködik, ha játékokról van szó (a grafikai hibákról beszélek).

#atala a több mag nem feltétlen jár nagyobb teljesítménnyel

[ Szerkesztve ]

(#40621) tjb007 válasza atala (#40618) üzenetére


tjb007
nagyúr

A felsoroltakra az általad kinézett WayteQ xTAB-70qci is megfelel (a Subway Surfers szépen, bármiféle gond nélkül megy rajta), csak úgy mint a ConCorde tab SPEED, ami hiába "csak" kétmagos, teljesítmény szempontjából lepipálja a 70qci-t.

(#40620) Muffman01

"Actions ATM7029 komoly gondokkal küszködik, ha játékokról van szó"

Attól, hogy én is leírom minden egyes alkalommal milyen gondokkal küszködik az ATM7029 még nem jelenti azt, hogy használhatatlan lenne, az Angry Birds szintű játékok például tökéletesen mennek rajta.
Valóban előfordulhat a komolyabb játékoknál textúrahiba, de ez inkább az adott játékot készítők sara (ami azért valahol érhető a részükről is).

[ Szerkesztve ]

(#40622) atala válasza tjb007 (#40621) üzenetére


atala
addikt

Viszont most olvastam róla (tab speed) két tesztet is, és nagyon gyatra az összeszerelése. Recseg-ropog.
Én már teljesen össze vagyok zavarodva. Jót akar az ember venni, nem túl drágán, jó szerviz háttérrel. Nem túl egyszerű.

(#40623) melan


melan
senior tag

Nagyon jó... 3 hónapja olvasom a fórumokat, szinte semmi kézzelfogható a tabról (ConCorde T10), most, hogy megrendeltem, ketten is írják a problémáikat. Remélem csak azért van ez, mert az elégedett vásárlók elfelejtenek jönni, hogy megosszák pozitív tapasztalataikat...

(#40624) christyna4


christyna4
csendes tag

Sziasztok!

Csatlakozom a sorba, tanácsot szeretnék. Tabletet akarok venni az elkövetkező 1-2 hétben, iszonyat sokat olvastam mindenfelé, azért írok ide, mert itt remélhetőleg már egy-egy készülék tulajdonosai tudnak véleményt mondani.

Amit szeretnék:

- 9.7 vagy 10.1 colos kijelző (mindenképpen)
- megbízható márka (vagy ennyiért a legkevésbé rossz? :)) )
- max.70 ezer
- internetezésre, filmezésre, angy birds -tehát google play-ből leszedhető játékok)

milyen márkát ajánlotok? igazából már mindegyikről olvastam jót és rosszat is. pl. h a Myaudiót kerüljem Wi-Fi és megbízhatósági gondok miatt, Navon nem rendelkezik jó szervízzel, Samsung-ra gyatra a frissítés, Concorde-ot sem szerették?

megtetszett pl. a WayteQ xTab 100-QCR modell. vélemények? igazából a kijelzője nagyon csábít, de pl. a Wi-Fi csatlakozásával nincsenek gondok? valakinek van a gyártótól gépe? tapasztalat?

Köszi!

(#40625) this is life válasza christyna4 (#40624) üzenetére


this is life
Ármester

A wayteq qcr nem rossz darab, eros hw, jo felbontas, amit frissites utan azert erdemes lejjebb venni hogy ne terhelje a hw-t feleslegesen. A B Brandek kozt nezhetsz a concordera is, bar abban csak alwinner a31 soc van , igaz alacsonyabb felbontasu a kijelzo, de az akkor is gyengebb vas. Ha hosszu uzemido kell akkor samu p5110 ez hw teren a fenti 2 alatt helyezkedik el , de ennek ellenere osszeszedett a mukodese es 1 toltessel kb 9-10 ora uzemido. Ha inkabb a jatekokat reszesited elonyben akkor wayteq lejjebb vett felbontassal az ajanlottabb, ha az uzemido akkor samu . Esetleg ha nagyobb a keret akkor asus memopad smart tegra3 soc es kb 5 ora uzemido.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#40626) csibe1 válasza melan (#40623) üzenetére


csibe1
addikt

Netes rendelésnél 8 napon belül visszaküldheted, és visszakapod a pénzedet.
A pénz visszafizetésére 30 napjuk van, ha jól emlékszem.

Choler és Sang merre van? :D

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#40627) melan válasza csibe1 (#40626) üzenetére


melan
senior tag

:D

(#40628) mike1334 válasza tjb007 (#40590) üzenetére


mike1334
veterán

Köszönöm.
A felsoroltak közül szerinted melyik lenne a legjobb választás? Összhatás alapján, gyorsaság, játékélmény, aksiidő stb.
Igazából a Nexus, a Tf201 és a Memopad Smart között vacillálok, mindhez van vagy dokkoló, vagy billentyűzetes tok. Még esetleg annyi, hogy a Tf201nek tényleg sokkal szebb a kijelzője (színek) mint a Tf300nak? Mert vhol ezt hallottam, és ezért húz a 201 felé a szívem jobban.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40629) laszlohu válasza this is life (#40625) üzenetére


laszlohu
addikt

Melyik CC - ben van Allwinner A31 ?

tudtommal a Rokee - ban pl. Allwinner A20 - as van.

(#40630) pisteeke


pisteeke
tag

Sziasztok!
szeretném a segítségeteket kérni. Azt hiszem elérkezett az ideje, és rászánom magam egy tabelt vásárlására. Az a baj, hogy minél több infót próbálok össze szedni a netről, annál inkább elbizonytalanodom. Elmondanám, mire szeretném használni, és a tanácsaitokat, javaslataitokat szeretném kérni, mire figyeljek oda vásárláskor, esetleg mi az, amit sémiképp ne vásároljak meg.

- Lehetőleg támogassa a 3G-t.
- Könnyen frissíthető legyen
- Ha nem is feltétlenül HD-minőségben (bár természetesen annak örülnék leginkább, ha HD-ban lenne) de lehessen rajta élvezhetően filmet nézni.
- hosszú üzemidő/készenléti idő
- Strapabíró, lehetőleg fém váz
- lehetőleg 50körül legyen az ára

Szerintetek van olyan kütyü, ami megfelelne a fent leírtaknak? Ha nincs ilyen, mire figyeljek oda? Mi a véleményetek a "MyAudio" ról, mint márkáról? Megbízható?

Köszönöm a segítségeteket.
pisti

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#40631) tjb007 válasza mike1334 (#40628) üzenetére


tjb007
nagyúr

A felsoroltak közül a Nexus 10. Nagyobb felbontású kijelző, a Tegra 3-nál erősebb SoC, na meg ugye az egy referenciamodell, szóval a támogatás miatt sem kell aggódni.

(#40632) this is life válasza laszlohu (#40629) üzenetére


this is life
Ármester

Igazad van tevedtem... rk3188 , illetve aw a20 van bennuk, illetve a jol bevalt rk3066.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#40633) Soma01


Soma01
veterán

Keresek akár külföldről (Kína) rendelhető 9-10 colos (4:3) tabot. Film nézésre, netezésre. 4 magos proci legyen azért. Az ár 30.000 körül kellene, hogy legyen.
Mik az ajánlott márkák?

(#40634) tjb007 válasza Soma01 (#40633) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennél olcsóbban nem kapsz négymagosat: [link] (bónusz: [link])

(#40635) Bozek válasza Soma01 (#40633) üzenetére


Bozek
nagyúr

Filmnézésre 4:3-as tabot?

(#40636) ZS3NI válasza Soma01 (#40633) üzenetére


ZS3NI
őstag

ennyi pénzért ilyet nem találsz.

ajánlott márkák. ainol, cube, ramos, onda, pipo, chuwi stb

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40637) Soma01


Soma01
veterán

Köszi!

Megnézegetjük ezeket.

(#40638) Warter válasza tjb007 (#40621) üzenetére


Warter
őstag

Elfut azon jó pár sokkal komolyabb játék is hiba nélkül, mondjuk célszerű a legfrissebb firmware-t feltenni.

(#40639) christyna4 válasza this is life (#40625) üzenetére


christyna4
csendes tag

Köszönöm a választ!

Esetleg véleményed szerint a kettő közül melyik éri meg inkább?

WayteQ xTAB-100qcr vagy

Toshiba Excite AT10-A-104

tudom ez androidos fórum, de szerintetek a stabilabb, hatékony működés (támogatás, szerviz) miatt megérné a gyengébb(??) tudású IPad 2. Már azt is lehet 90 ezerért kapni, és nekem nem létszükséglet az Android, csupán a legjobbat szeretném a pénzemért... Köszi!

(#40640) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Tanácsotokat szeretném kérni ebben a nagy tablet dömpinben.
~8"-t szeretnék, főként ebook olvasásra lenne használva, kevés zene hallgatás mellett.
funscreen
Navon raptor
Prestigo
Edigiben szeretném megvenni, kihasználva a 0% thm-et. Minőség, támogatás is fontos lenne, bár nem tudom mennyire számit ezeknél.

(#40641) -Faceless- válasza t.imi (#40640) üzenetére


-Faceless-
őstag

Igazából a concorde tab slimet mondanám, mert elég komoly darab, szerintem a legjobb ennyiért, de fölöslegesen erős lenne olvasásra.
Ha az árakat nézzük én ezt ajánlanám a magasabb felbontású kijelző, és nagyobb aksi miatt.
Prestigio 8.0

[ Szerkesztve ]

(#40642) Cartman023 válasza hasab (#40598) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Köszönöm szépen a választ, azt hiszem eléggé összefoglaltad a lényeget.

(#40599) Muffman01
Eredetileg 35-öt költöttem volna rá, most 40-nél is keresgélek, de azért elgondolkodok az ASUS Memo pad HD 7-en is.

(#40643) t.imi válasza -Faceless- (#40641) üzenetére


t.imi
addikt

Ez is néztem, köszi a gyorsat :R

(#40644) laszlohu válasza -Faceless- (#40641) üzenetére


laszlohu
addikt

Arra a Prestigio - ra, amit linkeltél, a véleményeknél kb. 3 - an is azt mondták,
hogy szériahibás.

Más :

A CC tab Slim , az nekem is tetszik, egyébként elvileg a Multi-window is benne van, vagy benne lesz a szoftverben.

(#40645) Lampard19


Lampard19
tag

Tudnátok segíteni gps ügyben? Azért ide írok mert itt mégiscsak sokan külföldről rendelnek és hátha képben vagytok. Nagy kijelzős gps-t szeretnék, a lényeg persze nem a mindenféle egyéb dolgon van amit lehet vele, hanem egy full európás igo szoftverrel gyorsan és pontosan navigáljon. Ezek a 7colos gps-ek milyenek kintről? Mert semmi márka sincs rajtuk ahogy elnéztem, 7col hd car gsp navigator kb ennyi a nevük és windows ce 6.0 vagy android 4.x oprendszeresek léteznek. Kifejezetten gps-re használva is jobb az androidos?
Felőlem lehetne 7 colos tablet is, de nekem most gps-re van szükségem és ha a gps 10 mp alatt pontos jelet fog akkor az többet jelent mint a tablet többi funkciója. Munkához kellene, úgyhogy jó gps-ek érdekelnek. Árban 25 ezerig is mehetünk vele. Legyen ennyi a teteje, de jöhet olcsóbban is :)

Remélem tudtok segíteni ebben. Köszi előre is.

(#40646) laszlohu válasza Lampard19 (#40645) üzenetére


laszlohu
addikt

Mediatek (MT) 8377,
8317T procival rendelkező tabletek,
ami kétmagos procis, és elvileg ua. a kettő,
ezekben jó a gps vevő :
hideg indításnál 2 perc alatt 3-4 műhold,
aztán stabilan tartja,

ha az EPO be van kapcsolva, mobilinternet rásegítéssel gyorsabb,
viszont külföldön rá megy a gatyád is, ha a mobilnetes gps is be van kapcsolva,
magyarul az EPO-t ezért inkább ki szoktam kapcsolni, viszont így lassabb a gps vétel,
magyarul 2 perc, de ha már befogta stabilan tartja.

melegindításnál lehet 10 másodperc is.

[ Szerkesztve ]

(#40647) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Vettem egy ilyen tokot WayteQ xtab 700dc-hez, de a nyomvadt jobb oldali tartófül(ami összeszorítja a tabot) alatt helyezkedik el pont az USB port.

Szerintetek visszavigyem, vagy házi barkáccsal üssek a fülbe egy microUSB méretű lyukat?
Esetleg valakinél hasonló probléma lépett-e már fel?

Köszi!

• Honor Magic5 Pro •

(#40648) tjb007 válasza fpatrik17 (#40647) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem hinném, hogy visszavennék, főleg erre a problémára hivatkozva.

(#40649) masholnap


masholnap
senior tag

megnéztem a téma összefoglalóját... nem kéne frissíteni? :D
_____

másrészt:
egy barátomnak kéne olyan 7-es tab, amelyen doksikat, pdf-eket nézeget, mivel a suli(já)ban minden anyag csak elektronikusan van meg. minél olcsóbban szeretné, de ugye a fenti miatt azért nem árt, ha a kijelzője okés mind felbontásban, mind fényerőben.
jaés hazai beszerzés lenne frankó, de ha van használtan ilyesmi jó állapotban, talán az is belefér.
kösziszépen!

(#40650) tjb007 válasza masholnap (#40649) üzenetére


tjb007
nagyúr

Maximum ár ?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.