Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) csubuka válasza Neck (#40550) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi a választ! És ha 7 col, akkor mit ajánlanál kispénzűeknek? Jöhet Kínából is vagy az a garit nagyon megnehezíti?

[ Szerkesztve ]

(#40552) koncsik válasza CHIPman (#40548) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Napi bomba ajánlat volt a lenovo ideatab 55k-ért, elfogyhatott, mert fényképezőgép van a helyén...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#40553) NOKA32


NOKA32
aktív tag

http://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_plus_7_0_csere/hsz_1-50.html
Ezzel megfoghatnád az isten lábát :DD
Jó support jó anyag minőség írj rá ha szerencséd van még nem adta el.

(#40554) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Sziasztok! Egy illetőnek kéne egy tablet de én nem értek hozzájuk. Ezt írta nekem. Szóval az üzenetben lévő információkkal tudok szolgálni de ha még kéne infó akkor megkérdezhetem azokat is.
Üzenet:
Szia Tudom nemide tartozik
de
tudnál segiteni jó
tabletet találni.
Házhozszálitással.
Amin Jóllehet netezni
Pl Facebook,Youtube
Nem fullosra gondolok pl vinne egypár játékot mint a gta vice city (ez csak 1 feltétel)
őő
20ezerig kéne max 22 házhozszálitással
tudnál nekem egyet találni nemértek nagyon hozzá:/

Előre is köszi a segítséget!:)

[ Szerkesztve ]

(#40555) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Újjonan?

(#40556) csibe1 válasza TaylorXIII (#40554) üzenetére


csibe1
addikt

Nyugodtan dobjon hozzá egy tizest, akkor már van miről beszélni.
Itthon 22-ért nem kap semmi értelmeset,inkább kint kellene nézelődni.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#40557) TaylorXIII válasza csibe1 (#40556) üzenetére


TaylorXIII
őstag

(#40555) NOKA32: Igen.

Értem szóval még kéne egy tízes? De tényleg semmi értelmes nincs? Vice city ilyeneken nem menne el?

(#40558) csibe1 válasza TaylorXIII (#40557) üzenetére


csibe1
addikt

Szerintem itthon nincs.Amit megkap 22-ért az általában olyan is.
Egy ismerősömnek vett ilyet, beesett a mini USB port a készülékházba. :D

WayteQ xTAB-70DCI 31 ezertől,két mag,IPS kijelző

WayteQ xTAB-70qci 35 ezer - ez már négymagos (bár nem a legerősebb),

Bármelyik jobb lenne a 22 ezres vackoknál.mindegyinek van topikja itt a Ph-n,keress rá.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#40559) NOKA32 válasza csibe1 (#40558) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Ez nagy beesett az usb xDD Kiváncsi lennék milyen fejet vágott :D

(#40560) csibe1 válasza NOKA32 (#40559) üzenetére


csibe1
addikt

Kicsit ideges lett, kicsit nagyon.Talán két napos lehetett a cuccos. :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#40561) NOKA32 válasza TaylorXIII (#40557) üzenetére


NOKA32
aktív tag

http://hardverapro.hu/apro/pipo_s1_pro_quad_core_rk3188_4x1_8ghz_1gb_ram_post/hsz_1-50.html
Tess A legjobb tablet amit találni tudtam új a készülék az eladó szerint.Ezen méga gta 4 is futni tudna ha kompatibilis lenne :) olcsó tab ha ez nem jó neki üsd le.Sőt ez túl jó is.

[ Szerkesztve ]

(#40562) Sgt. Chris válasza oncsi (#40540) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Miért? Mi a negatívuma a tapasztalataid alapján? Most igazából olyan gépet keresek, amit írtam is, de 10.1" képernyő 1280*1024-es felbontás, 3G/LTE, csatlakoztatható billentyűzet az elvárások. Főként netezés, film és zene a profil, viszont a következő fél évben konzultációkra kéne valami amivel tudok gépelni, jegyzetelni...
Eddig tesóm laptopját használtam, de mostmár neki is kell a gépe...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#40563) oncsi válasza Sgt. Chris (#40562) üzenetére


oncsi
őstag

Semmi. De tényleg. Csak mikor vettem meg nem volt kinnt a Sony. És most kb azonos árban kínál vízállóságot, nagyobb felbontást, az hogy nincs style az lehet hátrány de ha nagyon kell, akkor az is pótolható.
21x10490 ért vettem, de kellett a net ami önmagában is ennyi lenne. Eredetileg asszonynak, filmre, netre lett véve, de pont neki nem jön be, mert hordozni nagy, zsebre tenni is nagy. Viszont a noti azóta gyakorlatilag kihasználatlan.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#40564) Sgt. Chris válasza oncsi (#40563) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Ja értem... :-) Én is tapiztam mindkettőt, tetszett a Sony is, de valamiért a Samu felé húzok. Bár itt is a páromnak lenne, egyenlőre net nélkül, de a 3G-hez ragaszkodok, ha későbbiekben kell a net, akkor ne kelljen kábelekkel, meg modemekkel vívnia... A fehér szín is csajosabb :-)

Egyenlőre kérdéses számomra, hogy tudom-e normálisan használni majd egy billentyűzettel, amolyan mini laptopként gépelni...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#40565) oncsi válasza Sgt. Chris (#40564) üzenetére


oncsi
őstag

Egy sima OTG kábelre van dugva nekem egy logitech pc-s bill, egér kombo, ès tökéletesen megy vele. Egyedül a görgö nyomásával elérhető automatikus scrool nem megy. Persze ez igy nem mobilis, de van USB minibillentyüm is, de az meg vezetékes.
A Samsungban szerintem a legnagyobb hiba, hogy nincs sima USB csatija, igy azt a kényelmetlen rendszer csatlakozon kellene egyszerre tölteni, wincsit rátenni, egeret, billentyüt kezelni. Nem megoldhatatlan, csak csúnya.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#40566) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Nexus7 és a sima MeMo Pad közt teljesítményben is van annyi különbség mint árban?
Oké, hogy google bla bla a nexus, de igy elsőre hasonlónak tűnik mint a MeMo Pad.
Szívesen várok alternatívákat is.

(#40567) justice84 válasza tjb007 (#40546) üzenetére


justice84
tag

Köszi a megerősítést.
Ma két üzletbe is inkább azt mondták válasszak a ConCorde Tab T10 helyett mást,mert sokat hoznak vissza.Ez mondjuk nem tudom mennyire igaz.Helyette Point of View vagy [Prestigio-t] ajánlottak vagy hogy csökkentsem a 8" ill. 9.7" re a kijelző méret elvárásomat.Mondjuk a [Prestigio 8"] is elég nagynak tűnt. Úgyhogy teljesen elbizonytalanodtam.[Ezekre]gondoltam

(#40568) tjb007 válasza justice84 (#40567) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezek közül egyértelműen a WayteQ xTAB-100dci, amit amúgy itt kapsz meg a legolcsóbban: [link]
A Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo mivel egy árban van vele, de semmivel sem tud többet ezért nem igazán ajánlott, Point of View ProTab 3XXL szintén.

(#40569) szlovibuki válasza szlovibuki (#40423) üzenetére


szlovibuki
tag

Ebben segítene valaki??

(#40570) ZS3NI válasza szlovibuki (#40569) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ramosról nem tudok nyilatkozni, de az U39GT-ről írtam egy cikket.

http://logout.hu/cikk/cube_u39gt_a_4_magos_pls/cube_u39gt.html

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#40571) Sgt. Chris válasza oncsi (#40565) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Egy bluetooth-os mini billentyűzetben gondolkodok hozzá, már láttam olyant is, ami egyben asztali tartó is.

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#40572) a.t.t.i. válasza justice84 (#40567) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Olvastad az edigital honlapján a Prestigo 8" alatt lévő véleményeket?
Szerintem az biztos felejtős.

(#40573) melan válasza justice84 (#40567) üzenetére


melan
senior tag

Én mindezek ellenére tegnap megrendeltem a T10-est, mivel tesztekben jókat olvastam róla. Ugyanez mondható a saját fórumán, ami bár nem nagy, de nem is a CC-sek dicséreteiről szól, hanem azok írnak, akiknek van. Tegnapelőttől egyébként egy 10essel csökkent az ára, úgyhogy megrendeltem. Nekem One van eddig, azzal semmi gondom sem volt (sőt, munkahelyemen is van 20 belőle, egyet kellett visszaküldeni, de még mikor megérkezett).
Szerdára legkésőbb megjön, akkor majd megírom a tapasztalataimat!

(#40574) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehet megoldani:
1. a háttérben fusson videó és/vagy youtube miközben olvasok vagy böngészek a neten?
2. a képernyőn egymás mellett megjelenjen két ablak, mint Windowsnál?

(#40575) CHIPman válasza aclandiae (#40574) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Vegyél egy Galaxy Note 8.0-t vagy 10.1-et, és egyből meglesz a lehetőséged rá. De tudtommal nem minden programmal működik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#40576) Mike88 válasza CHIPman (#40575) üzenetére


Mike88
senior tag

Ezzel az erővel a Chuwi V88-at is idesorolhatjuk.
aclandiae play-en a multiwindow szóra rákeresve kapsz pár találatot, próbálkozz velük, szerintem használhatatlan mind, de lehet neked más lesz a véleményed.

(#40577) bel6 válasza aclandiae (#40574) üzenetére


bel6
tag

[link]
pl.Chuwi V88,
Concorde Tab Slim

(#40578) justice84 válasza a.t.t.i. (#40572) üzenetére


justice84
tag

a.t.t.i. Néztem persze, de reménykedtem. Más fórumon is hasonlókat írnak az összes Prestigo termékről úgyhogy letettem róla.

melan Köszi, kíváncsian várom a teszted.Olvastam már 1-2 tesztet róla de még mindig nem mertem megvenni.

De lehet inkább bevállalok egy [Asus MeMO Pad ME301T] vagy egy [Samsung P5210-et] részletre.

[ Szerkesztve ]

(#40579) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

Erre esetleg valaki?

(#40580) melan válasza justice84 (#40578) üzenetére


melan
senior tag

Mindenképp írok róla véleményt, mert sajnos én is alig találtam, tehát másnak is jól fog jönni. Két ok miatt mertem meglépni: már van Concorde tabom, és azzal teljesen elégedett vagyok, a másik, hogy a Eu..nics üzletben megtapiztam rendesen egy Sencor tabot, ami tökugyanilyen paraméterekkel bírt (eltekintve a kamerák felbontásától), ugyanilyen billentyűzettel. Nagyon jó benyomást tett, minden oké volt vele (persze egy negyedórás megtekintés alapján). Megnéztem mennyi hálózatot ismer fel, összevetettem egy másik tabletével (Navon Raptor) meg e telefonoméval - még jobb volt a jelerősség, mint a telón (Advance). A billentyűzettel pillanatok alatt össze tudtam társítani, és jó volt vele gépelni. Szóval a kettő 95%-ban egyezik, úgyhogy gondolom a hardver ugyanaz a klón, tehát belevágtam. De szerda után többet fogok tudni :).
Amúgy majdnem elcsábultam a Wayteq 100qcr irányába, mivel (egy hete) nem sokkal volt drágább, sztem jobb a kijelzője, négymagos és 2 Gb ram. Na ugye ezek mind főparaméterek... csakhát fehér, ami a kisebbik baj, de a telifém hátlap miatt írták, hogy hamar eldobja a hálózatot, hiába 70 db körül van a jelerősség.. ami nekem viszont elengedhetetlen.
(Megjegyzem, amiket Te írtál alternatívaként, 1 Gb rammal vannak szerelve, sztem 4 maghoz már érdemes 2gigásat választani, mert az lesz a szűk keresztmetszet. Azt írták itt korábban, hogy karácsony közeledtével több tablet is fog jönni ilyen paraméterekkel, szóval ha nem sűrgős, megéri kivárni.)

(#40581) laszlohu válasza HevonenKulli (#40579) üzenetére


laszlohu
addikt

A Nexus 7 - eket általában nem lehet micro-sd kártyával bővíteni,

A Nexus 7 - es 4.3 - as Androiddal annyival tud többet, hogy
alvó módban is lehet torrentezni, és nem bontja a kapcsolatot, míg pl.
4.2 - nél külön app kell ehhez

(#40582) csubuka


csubuka
addikt

7 colos kategóriában legolcsóbban jó kijelzővel (jól olvasható, főképp külön billentyűvel gépelésre lesz, így a hardver teljesítménye elég másodlagos), könnyen érvényesíthető garival mi a nyerő?

Ne adjam a wayteq ctab 70 dci alá? Vagy valami Concorde "csoda" beleférhet ebbe? Szerintem az új lenne a jó, mivel minél kevésbé macerás a kütyü annál jobb tényleg...

Köszönöm!

(#40583) laszlohu válasza csubuka (#40582) üzenetére


laszlohu
addikt

Egyértelmű, hogy minimum Wayteq 70 dci 4.2 - es Androiddal

(#40584) csubuka válasza laszlohu (#40583) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm! És ha a BLUETOOTH képesség számít (cserébe lehet gyengébb a hardver tényleg csak a gépelés számít kb a bluetooth billentyűzettel...)?

(#40585) laszlohu válasza csubuka (#40584) üzenetére


laszlohu
addikt

Ennél a kijelző a leggyengébb láncszem ( TN ),
max fényerővel, szobai viszonyok mellett használható,
viszont állandóan töltőn kell tartani

cserébe van benne BT és GPS

[link]

nincs benne OTG lehetőség

(#40586) mike1334


mike1334
veterán

Sziasztok. Tőletek, mint tapasztaltabbaktól kérnék tanácsot.
10.1-es tabletet szeretnék venni, és az Asus mellett döntöttem, de azon belül még nem tudom melyiket. Ezek versenyeznek:
-Tf201
-Tf300
-Tf700
-Memopad Smart
-Memopad FHD (ez tudom még nem jelent meg)
A felbontás annyira nem fontos, de a minél szebb színek, kijelző igen. Fontos még a gördülékenység, akadásmentesség (már amennyire lehet androidnál) és a minél hosszabb üzemidő. Főleg filmnézésre és pdf-ek olvasására fogom használni, játékból csak azt szeretném, ha a körökre osztott játékok menjenek rajta (mondjuk abból van 3d-s azt hiszem), nem fontos, hogy fps játékok hasítsanak, persze az se hátrány.
Melyik ebből a legjobb választás? Árban minél olcsóbb annál jobb elv érvényesül, lehet használt is, bár nem tudom, hogy mennyire hibásodnak ezek a típusok, láttam garancia nélkülit is viszonylag jó áron, de nem tudom, hogy megéri-e, mennyire megbízhatóak.

Bónusz kérdés: a fenti kritériumoknak jobban megfelelne-e egy Nexus 10? Az Asus felé azért hajlok, mert vagy alapból dokkolóval venném, vagy később ruháznék be egyre, persze ha sokkal jobb a Nexus, akkor nem ezen fog múlni. Azért mert ragaszkodnék a dokkolóhoz nem jelenti, hogy netbookot vennék inkább, kifejezetten androidot akarok, és olyan amit szét lehet kapni csak táblagépnek.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki veszi a fáradtságot és válaszol, nagy segítség lenne, régóta spórolok és nem szeretnék mellé nyúlni.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#40587) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Valakinek volt már itt tapasztalata myaudio 708qa-val?
(1024x600, a31, 1 GB, 3000mAh)

(#40588) csubuka válasza laszlohu (#40585) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Jó lesz akkor a nem bluetoothos külső vevős drótnélküli kombó is... jobb az a wayteq...

(#40589) z0d1AK válasza csubuka (#40588) üzenetére


z0d1AK
veterán

,,Jó lesz akkor a nem bluetoothos külső vevős drótnélküli kombó is..."
Ez nem így megy. Vagy Bluetooth-on vezeték nélkül, vagy csak vezetékkel. Ezek a Logitech-féle Unifying és hasonló USB-s vevőegységeket nem fogják lekezelni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40590) tjb007 válasza mike1334 (#40586) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel írtad, hogy dokkolóval vennéd, ezért TF300 vagy TF700.
Igazából a MeMO Pad Smart is jó lenne számodra, csak azt nem lehet dokkolni. Mivel játszani is szeretnél, ezért az FHD az Intel SoC miatt nem biztos, hogy a legjobb választás lenne.

"a fenti kritériumoknak jobban megfelelne-e egy Nexus 10?"

Igen, megfelel.

(#40589) z0d1AK

Miért is nem kezelné ?
Múltkor próbáltam egy noname szettel, semmi gond nem volt vele.

(#40591) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Sziasztok!

Egy döntésben szeretnék segítséget kérni.
Az alábbi tabetekkel szemezek már egy ideje :

Prestigio MultiPad 8.0 PRO DUO
WayteQ xTAB-70dci
WayteQ xTAB-70qci
NAvon Raptor 8

Leginkább a WayteQ-et választanám, de a 8 colosok nagysága jobban bejön.
Maximum 40 ezret költenék tabletre.

(#40592) bel6 válasza Cartman023 (#40591) üzenetére


bel6
tag

ha még rádobnál 3e-et akkor:
Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0, IPS, 2 év gari

(#40593) csubuka válasza z0d1AK (#40589) üzenetére


csubuka
addikt

Nekem meg a Motorola Xoomom siman vitte a Logitech random vezeteknelkuli kombomat, pedig az nem Bluetoothon alapulo technologian alapult... Miert ne vinne? Ha a vezeteknelkuli vevot beledugod onnantol kezdve nemigen szamit, hogy az most vezetekes vagy sem... A Xoom nem is mai csirke, masfel eve volt ez, azota csak nem butultak le a gepek, de javits ki, ha nem igy van

[ Szerkesztve ]

(#40594) aclandiae válasza CHIPman (#40575) üzenetére


aclandiae
senior tag

& bel6: a meglévőt szeretném használni. :K

Melyik böngésző app a legbiztonságosabb? Zavar hogy minden app mindenhez hozzáférést akar. Létezik olyan kiegészítő, ami tesz titkosítást a böngészőbe?

Hogy lehet W7-es elmentett Firefox könyvjelzőket (.json) importálni az Androidos firefox-ba?

(#40595) this is life válasza aclandiae (#40594) üzenetére


this is life
Ármester

Lenne az orbot, proxy with tor, de a nagyobb biztonsag atka a lassabb tempo ....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#40596) Podpupi


Podpupi
tag

Hello. Volna egy tabletem aminek beeset a micro usb része , nem tudjátok vállal valaki ilyen javitást itt a PH-n?
Köszi. :R

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#40597) Ace owner válasza Podpupi (#40596) üzenetére


Ace owner
addikt

Azthiszem téged emlegettek itt feljebb :DDD

Galaxy Fold 4

(#40598) hasab válasza Cartman023 (#40591) üzenetére


hasab
csendes tag

Üdv.

A Wayteq xtab 70dci-t elég sokan használják, és dicsérik sok helyen (ha nem épp egy gyári hibás darabot fogtak ki), de a kétmagosok már kifutóban vannak.
A wayteq xtab 70qci-t inkább szidják, mint dicsérik, sajnos gagyi procit raktak bele, és grafikusan sem túl jó.
Én a helyedben körülnéznék még a concordetablet.com-on és az alcordigital.hu-n, elég jó cuccokat árulnak, jó a szerviz-háttér (a concorde támogatása egyenesen kiváló, nagyon segítőkészek, és azon vannak, hogy a vásárló maximálisan elégedett legyen a kapott cuccal), és árban is közel vannak az általad felsorolt készülékekhez.
Ha most vásárolsz tabletet, ne vegyél 2 magosat. Most kezdenek bejönni az új, 4 magos tabletek, azok közül válassz inkább.

A 3 legfontosabb dolog, amit a tablet kiválasztáskor meg kell vizsgálni, az alábbiak:

1., Szerviz és támogatás: nagyon meg kell nézni, van-e egyáltalán magyarországi szervize a tabletnek, mennyire könnyen közelíthető meg, mennyire segítőkészek, van-e fórumuk a neten, van-e letölthető tartalom a kiválasztott tablethez, milyen gyakran frissítik a ROM-okat, és így tovább. Ezeket a kifutott és éppen futó tabletek használóinak leírásai alapján elég jól fel lehet térképezni.

2., A processzor típusa, gyorsasága (Központi (CPU) és grafikus (GPU)):
- Rockchip RK3188 (4x1600MHz) / Mali400MP4 -- OK;
- Allwinner A31 (4x1200MHz) / PowerVR SGX544MP2 -- OK;
- Actions ATM7029 (4x1500MHz) -- gagyi;
- Mediatek, AMLogic, stb... -- gagyi.

3., Kijelző típusa, felbontása: mindenképpen el kell kerülni a sima TFT kijelzőt. Ha lehetséges, inkább az IPS vagy a Retina kijelzőt kell keresni, még ha kicsit drágább is, de hosszú távon megéri.
TFT: olcsó; általában alacsony felbontású (800x600, 800x480 vagy még alacsonyabb), 7 colon is jól látható nagy pixelek; kevés a fényereje; a betekintési szöge elég kicsi: ha egy kicsit jobban megdönti az ember, már torzulnak a színek, sötétedik a kép.
IPS: drágább; magas felbontású (1024x768, 1024x600), 7-8 colon alig láthatók a pixelek; magas betekintési szög: bármennyire megdöntve megtartja a színeket, nem sötétedik; magasabb fényerő.
Retina (IPS-technológia extra nagy felbontással): olyan magas a pixel-sűrűség,hogy szabad szemmel nem láthatók a pixelek; tűéles kép; magas fényerő; színhűség minden betekintési szögnél.

Mielőtt megvásárolod, érdemes kipróbálni, megtapogatni a kiválasztott készüléket, akár a bemutatóteremben, akár egy hipermarketben kiállított darabot: jó-e az összeszerelés minősége, elég gyors-e a működése, mennek-e rajta a kedvenc játékaid (vidd magaddal MicroSD-kártyán vagy pendrájvon OTG-kábellel), programjaid, stb...

Remélem segítettem.

Üdv,
hasab

[ Szerkesztve ]

(#40599) -Faceless- válasza hasab (#40598) üzenetére


-Faceless-
őstag

Azt nem említetted, hogy sem az a31, sem az rk3188 nem képes teljesen kihajtani egy retina kijelzőt, a magas felbontás miatt gyakran lehet laggolásra számítani, és a gép fogyasztását is jelentősen megnöveli. A TFT kijelzőhöz írtak is általánosítás, habár a betekintési szög csak ~40°-ig marad élvezhető, de többnyire magasabb fényerőt tudnak belőle kicsikarni (napsütésben nem hátrány).

Még annyit hozzátennék, hogy 3000 mAh-s aksival átlag 3-4 órát működnek, 4000 mAh-sal olyan 5-6. (nagy általánosságban)

#Cartman023 Ha 40-et költenél rá, akkor inkább ajánlanám, hogy még 5-öt dobj rá, és vegyél egy Memo pad HD 7-et. MM-ban most 45 ezerért láttam 2 év gyári garival. Az szerintem könnyen lealáz mindent ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#40600) tjb007 válasza hasab (#40598) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Mediatek, AMLogic, stb... -- gagyi."

:U
Az A31 meg rendben van. Érdekes dolgok ezek. A kijelzős részről meg inkább ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.