Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) z0d1AK válasza CrAck69 (#31949) üzenetére


z0d1AK
veterán

Már azzal kellene kezdeni, hogy mi ne szaggasson rajta? Volt itt mostanában nálam Acer Iconia B1, WayteQ xTAB-70dci, illetve Presgio MultiPad 7.0 Prime, amelyek összára kitesz egy TF300T-t. Bekapcsolás után a menü lapozgatása nem szaggatott...
A TF300T is tud szaggatni, ehhez elég betömni az 1GB memóriát. Persze sok mindentől függ a rendszer egyenletessége.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31952) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok!
Olyan tabot keresek ami :

Min. 2 magos
1GB RAM
USB 2.0: sima vagy mini
jó akksija legyen
jó kijelző jó felbontás
N-es wifi
HDMI: sima vagy mini

Min 7" de inkább 10".

Keret rá olyan 75-80k. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#31953) Mezcal válasza Gabe123 (#31952) üzenetére


Mezcal
addikt

Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#31954) CrAck69 válasza z0d1AK (#31951) üzenetére


CrAck69
senior tag

Igen bocs, hát maga a rendszerre gondoltam xD
Akkor 10"-ban tudnál mondani olyat ami tökéletes választás lehet?
"bestbuy"

Egyszer fenn....

(#31955) z0d1AK válasza CrAck69 (#31954) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nincs tökéletes választás. Ami jó, ott az ára nem tetszik, amire azt mondod, hogy jó árban van, annak meg lesz valami hibája.
"rendszerre gondoltam xD"
Mint írtam, három olyan tablet volt nálam nemrég, ami egyben kerül annyiba, mint a TF300T és alap esetben ott sem szaggatott a rendszer.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31956) CrAck69 válasza z0d1AK (#31955) üzenetére


CrAck69
senior tag

xDD
jó értem, akkor tudnál 80-100k között/körül tabletet mondani?
ami elfogadható teljesítményt nyújt.
tudom, hogy tud szaggatni a rendszer ha megtelik a memória
nekem HTC One X van az is megröccen néha
Igazából édesanyámnak kellene egy tablet ami 10"
"hogy lássa a betűket" :)

Egyszer fenn....

(#31957) Gabe123 válasza Mezcal (#31953) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Thx. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#31958) z0d1AK válasza CrAck69 (#31956) üzenetére


z0d1AK
veterán

Választhatod bátran a TF300T-t, vagy a billentyűzet nélküli utódja márciusban jön, a MeMO Pad Smart, nagyjából megegyező felszereltséggel.
Vagy ha tényleg gond nélküli működést szeretnél, vegyél neki egy iPad 2-t.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31959) CrAck69 válasza z0d1AK (#31958) üzenetére


CrAck69
senior tag

MeMO Pad Smart mire ideér? :)
és az írják 99k az ajánlott ára de tuti nem annyi lesz
Magyarországon :( jó hát akkor várok vele egy kicsit.
Vagy vegyek neki ennyiért egy laptopot?

Egyszer fenn....

(#31960) z0d1AK válasza CrAck69 (#31959) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az ASUS Magyarország közleménye szerint 99.900 forint lesz itthon, gondolom Media Markt, Extreme Digital és hasonló multikban jelenik meg elsőnek ilyen áron.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31961) CrAck69 válasza z0d1AK (#31960) üzenetére


CrAck69
senior tag

az akkor nem is lesz rossz :)
és azt hol írják, hogy kb mikor jelenik meg?

Egyszer fenn....

(#31962) z0d1AK válasza CrAck69 (#31961) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hivatalos dátum nincs, de a magyar sajtóközlemény szerint márciusra várható.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31963) CrAck69 válasza z0d1AK (#31962) üzenetére


CrAck69
senior tag

Köszönöm a segítséget :R
és arra tudsz még mondani valamit, hogy
várjam meg ezt a tabletet vagy vegyek laptopot? :)
nem sürgős ennyire csak hát érdemesebb e ennyi pénzért
laptop alternatívát nézni neki?
csak internetezni akar meg kb kicsi film esetleg.

Egyszer fenn....

(#31964) Departed válasza Gabe123 (#31957) üzenetére


Departed
őstag

+1 szavazat a Prestigio Multipad 10.1 Ultimate-nek. :K

(#31965) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok!
a Concorde 7015-ömmel mit lehetne csinálni hogy ne legyen ilyen darabos? Tudom hogy nem mai gép, de azért még internetezni csak jó lenne rajta viszonylag lag mentesen. 4.0.4 András van rajta, minden gyári :O

Tisztelet a Gépésznek!

(#31966) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Ha Pandawillről rendelnék valami kínai csodát milyen buktatókkal kell számolnom?
Elsőre az Onda V811, esetleg a widow n90 s szimpatikus, bár még nem olvastam utánuk. Ezeknél mennyire gyakori a pixelhiba, vagy egyéb gyártási probléma?

(#31967) KaiotEch válasza Blackhole13 (#31966) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Számolhatsz azzal, hogy megakad a vámon és akkor még fizetsz rá, ha rossz, akkor saját pénzeden kell visszaküldjed.

(#31968) z0d1AK válasza Blackhole13 (#31966) üzenetére


z0d1AK
veterán

Legnagyobb buktato, ha eleve hibasan erkezik meg.
A pixelhiba tapasztalataim szerintn gyakran elofordulhat, legalabbis azon medelleknel, amelyek azokat a kijelzoket kapjak, amik a nagy gyartoknak nem felelnek meg a minosegi teszten.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31969) Blackhole13 válasza z0d1AK (#31968) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Hát igen, erre számítottam.
Egyébként ti ezek ellenére megpróbálkoznátok egy ilyen rendeléssel?

(#31970) KaiotEch válasza Blackhole13 (#31969) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én biztos nem, mert ahogy ismerem magamat, az utóbbi időben amit vásároltam egyből vissza kellett vinni.

(#31971) üszök válasza Blackhole13 (#31969) üzenetére


üszök
őstag

Van aki szépen keres vele. :C

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#31972) mikrofon válasza Blackhole13 (#31969) üzenetére


mikrofon
addikt

Azt azért tudni kell, hogy ha paypal-lal fizetsz, akkor a paypal 45 napig védi a pénzedet. Tehát 45 napon belül kezdeményezheted a visszafizetést, kártérítést, ha nem azt kaptad amit rendeltét, hibásan jött nem a leírtaknak megfelelő paraméterekkel rendelkezik a hardver. Ehhez semmimást nem kell tenned csak megfelelően alátámasztani az állításodat képekkel videókkal, ill 45 napon belül kell kezdeményezni a reklamációt. Ha visszaküldést és visszafizetést ítél meg a paypal, akkor a visszaküldést is igazolnod kell, mert az alapján küldi vissza a pénzt és a visszaküldés díját is. Tehát az anyagi veszteség az minimális, inkább az átfutási idő lehet hosszú. Egyébként vannak olyan kínai webshopok amelyik tesztelik mielőtt kiküldik számodra a terméket, így ezeknél kicsit kisebb a kockázat, (ez egy nagy pozitívum, mert itt MO.-n sokan vásárolnak, úgy webshopon, vagy személyesen, hogy egy olyan terméket kapnak kézhez amit Ők, otthon bontanak ki először, így sokkal több hibás termékkel lehet találkozni) ill. van több fórumtársnak is pozitív tapasztalata a kínai garanciális ügyintézéssel. Sok magyar szervizszolgáltatás színvonalát felül múlhatják. Természetesen itt is igaz, hogy nem mindig a legolcsóbb kínai webshopot kell választani, hanem ahonnan már rendeltek emberek és elégedettek. Ezen a fórumon mindenki Kínából rendeli a dual sim-es telóját, érdemes beleolvasni a tapasztalatok miatt. Ez a fórum pedig konkrétan a külföldi, tehát kínai vásárlásokkal foglalkozik. Néz szét! Legalább mindkét fórum első hozzászólását olvasd el!!
Szerintem itt is vannak jó páran akik ajánlják a kínai rendelést, mert pozitív a tapasztalatuk, és jelentősen olcsóbban lehet beszerezni mindent....

[ Szerkesztve ]

(#31973) Blackhole13 válasza mikrofon (#31972) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszönöm az infokat, nem is tudtam, hogy a visszaküldési díjat is visszakapom gond esetén.
Természetesen beleásom magam, csak arra voltam kíváncsi érdemes-e ebbe az irányba gondolkodni.

(#31974) keszo válasza CrAck69 (#31956) üzenetére


keszo
őstag

Ha anyukádnak szeretnéd venni, és működjön rendesen akkor iPad2.
Hidd el.

Attila

(#31975) mikrofon válasza Blackhole13 (#31973) üzenetére


mikrofon
addikt

A Vatera teli van olyan eladókkal, akik ezt csinálják, ezen keresnek több ezer, vagy tízezer forintot alkalmanként. Garanciát is vállalnak rá. (mondjuk az más kérdés, hogy ha rossz akkor hogyan érvényesíted, hiszen nem te rendelteted a kínai webshopból, az eladó meg nem biztos, hogy lenyeli a cserét) Feltehetően azért vállalnak garanciát, mert a tapasztalatuk az, hogy ha ők megkapják, jól kiválasztott webshopból, és egy-két napos tesztelés alatt nincs hibája (utóbbit csak jó eladó teszi meg) akkor feltehetően nem lesz problémája, vagy majd a haver megjavítja a garázsban, esetleg alkatrész hiányra, vagy felhasználói hibára hivatkozva megtagadja. De mégis van olyan akinek több száz pozitív értékelése van. Ha üzletszerűen működik, akkor magán emberként is működhet. Természetesen a fentiek mind találgatások, csak a saját felelősségedre tegyél bármit is. Ha baj van csak magadra támaszkodhatsz....

(#31976) NGA válasza CrAck69 (#31956) üzenetére


NGA
addikt

Szerintem egy Asus Transformer-el jól jár. Általános célokra egy TF101-es is megfelel, azt használtan garanciával kb 80-ért be lehet szerezni.

(#31977) CrAck69 válasza NGA (#31976) üzenetére


CrAck69
senior tag

Úgy véled megfelelő az előző széria?
Tehát a TF101, van is 80ért dokkolóval.
Megérheti?

Egyszer fenn....

(#31978) NGA válasza CrAck69 (#31977) üzenetére


NGA
addikt

A tapasztalatom szerint a gyári böngészőjével nincs sebességgond, a firefox is jól fut rajt. Nekem a többi böngészőn nem ment a flash, igy maradtak ezek.
Skype teljesen jó, van hogy 1-2 órát beszélek rajt videoval
Youtube HD filmeket hibátlanul viszi.
Flash játékok mennek rajt.
Kijelző HD feletti IPS, 2 magos a proci, 1 giga ram, viszi a 32 gigás class 10-es kártyákat.
Amire én használom, arra tökéletes, miután segitettek a programok kiválasztásában:
PDF magazinok nézése, HD video, Skype, Youtube, böngészés, zenehallgatás netes rádióról.
Tölteni 3-4 naponta szoktam, naponta kb 2 órát megy.
HDMI jó a tv-re, BT billentyűzetet kifogástalanul viszi.

[ Szerkesztve ]

(#31979) ates85


ates85
tag

Héten szerettem volna vásárolni Prestigio Multipad 7.0 pro duo-t de lemondtam róla mert mielőtt megvettem volna kipróbálhattam boltban és kettő újonnan kibontott példány is hibás volt. Egyiknek a wifije nem működött a másiknak pedig a hangszórója nagyon recsegett. Szóval a második hibás példány után mondtam, hogy akkor köszönöm nem kérem. Örülök, hogy kipróbálhattam a vásárlás előtt a helyszínen mert így megúsztam a garanciális szervizes hercehurcát. Azért nagyon jó kis tabletnek tűnik ennyi pénzért, ha sikerülne kifogni egy működőképes darabot, de nem akartam próbára tenni a szerencsémet, hogy mondjuk a harmadik kibontott darab már hibátlannak tűnik a boltban de otthon később tönkre megy rajta valami. Ezután gondoltam, hogy akkor veszek egy Wayteq xTAB 70dci-t mert az volt a másik esélyes nálam, egyedül a hdmi csatit hiányolom róla, no meg nem adnak hozzá olyan szép bőrtokot mint a Prestigiohoz. A családnak van már 2db Wayteq GPSe és azokkal semmi gond nincs. Pont ma olvastam róla a Mobilarena tesztjét ahol megkapta az Ajánlott plecsnit és már biztos is voltam ezek után a vásárlásban, amikor a teszt végén megemlítik ennek a készüléknek a konkurencia alternatíváit, ahol a Concorde tab Speed-et is megemlítik. Miután utána néztem milyen a gép eléggé megtetszett. Mindent tud amit a 70dci és még többet. A 70dcihez képest rendelkezik bluetooth-tal és hdmi kimenettel is. A procija RockChip RK 3066 Dual Core 1,6 GHz. Ára 35 ezer körül lesz mint a 70dci. A többi Concordehoz képest ennek már műanyag a háza nem fém, így jó eséllyel erősebb lesz benne a wifi. Csak március közepétől lesz itthon kapható, de én kivárom mert ennyit megér nekem hogy hdmi csati + bluetooth is legyen a tabletemben.

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#31980) Ateess


Ateess
tag

Sziasztok!

Tud valaki valami infót, hogy a MultiPad 2 széria itthon mikortól lesz elérhető?

(#31981) Buster17


Buster17
addikt

Na megvan a prestigio multipad 10.1 ultimate.
Kezdésnak azt kérdezném, hogy nem tölti le a frissítéseket, 921 hibakódot írja. Nos utána néztem és arra jutottam, hogy a google acc-omat kell letörölni, de sehol sem találom, hogy hol kell. Valaki tudna ebben segíteni?

(#31982) z0d1AK válasza Ateess (#31980) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az eddigi információk alapján február-március a megjelenés ideje, persze pontos nap nincs még.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31983) keszo válasza Buster17 (#31981) üzenetére


keszo
őstag

Gondolom

Beállítások- Biztonsági mentés és visszaállítás- Személyes adatok

vagy létrehozol egy új fiókot a régit törlöd

Attila

(#31984) Buster17 válasza keszo (#31983) üzenetére


Buster17
addikt

visszaállítottam és jó lett, köszi :R

(#31985) Buster17


Buster17
addikt

Ne már! Nincs ebbe a gépben billegős funkció? Pl van olyan játék amit balra jobra kell döntögetné és úgy mozog. Akkor most az a játék kivan lőve? :(

(#31986) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Nemrég vásároltam egy tabletet. MyAudio Series 7. Viszont 18k-volt de nem voltam megelégedve vele. A sebessége hihetetlen rossz volt. Többször is befagyott.
Azt szeretném megtudni, hogy mi az az ár amitől már elfogadható sebességű tabletet kapok? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#31987) Departed válasza Buster17 (#31985) üzenetére


Departed
őstag

Ha billegős funkció alatt a G-sensort érted, akkor természetesen van benne, jól is működik, és játszhatók az olyan játékok, amik támogatják.
Ha valamelyik játéknál nem OK, ott a játékkal van probléma. :U

PumpkinSeed: 35ezerért már jófajta 7colost kapsz, például Prestigio Multipad 7 Pro Duo-t. :K
Vagy 10 colost 63k körül, ezek ajánlottak. :K

[ Szerkesztve ]

(#31988) this is life válasza PumpkinSeed (#31986) üzenetére


this is life
Ármester

Kb 35 ezer wayteq 708dci ennyi a minimalis ar amiert jot kapsz,de a myaudiot felejtsd el ha tabletet veszel....a prestigio meg szoba johet,az overmaxszal kicsit lutri,concorde play gyenge wifi...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#31989) Buster17 válasza Departed (#31987) üzenetére


Buster17
addikt

Az lesz az. Csak 2 felé billen vagyis csak fordul. Vizszintesen és függőlegesen

Más:A tárhelyet nem vágom... Alkalmazások menüben vagyok és azt írja, hogy a belső tárhelyen még van 1,7gb hely és sd kártyán 12gb szabad hely pedig sd kártyát még bele se tettem. Meg ez a 14gb lenne az a 16gb? Ha bővítem kártyával akkor még mennyit tudok még beletenni?

[ Szerkesztve ]

(#31990) tjb007 válasza PumpkinSeed (#31986) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a helyzet, hogy egy tablet sebessége nagyban függ attól, hogy a rajta futó szoftverrel mennyit foglalkoztak.
Ezeknél az itthon kapható 20e forint körül (vagy alatt) kapható modellekkel az a baj, hogy csak rájuk van hányva az Android, optimalizáció meg nulla. Egy a lényeg, hogy minél többet eladjanak belőle, a többi már senkit sem érdekel.
Válaszolva a kérdésre ez nem ár függő mert a 70e forintos is lehet sz@r és a 30e forintos is lehet jó.

(#31989) Buster17

Az 1,7GB a data partícióból (ide települnek az alkalmazások) még rendelkezésre álló helyet jelöli, a 12GB meg a media partíció lesz ami SD kártyaként viselkedik, tehát ez az alapértelmezett tárhely/mentési hely az alkalmazásoknak, ide azt másolsz amit csak akarsz.
MicroSD kártyából pedig maximum 32GB -osat tudsz beletenni.

[ Szerkesztve ]

(#31991) artiny


artiny
őstag

100€ alatti tabletet tudtok ajánlani (sokat birjon az aksija; netezésre,ebookokra)?

(#31992) Buster17 válasza tjb007 (#31990) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi!
Bár az a 2gb hiányzik nekem így mégsem úgy néz ki hogy 16gb... jó kis marketing fogás na de azé a 2gb miatt nem leszek depis kibírom nélküle :)

(#31993) tjb007 válasza Buster17 (#31992) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem csak ez a két partíció van, többek között ott van a system is amin maga a rendszer található.

(#31994) artiny


artiny
őstag

Van valakinek ezzel a márkával tapasztalatta esetleg ezzel a termékkel?:

http://www.edigital.hu/Tablet/WayteQ_xTAB-70dci_tablet_(Android)-p347592.html

Szerintettek milyen lehet ez a WayteQ?

(#31995) KaiotEch válasza artiny (#31994) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#31996) PumpkinSeed válasza tjb007 (#31990) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm, szval akkor nagyon keresni kell, hogy jót találjunk :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#31997) tjb007 válasza PumpkinSeed (#31996) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elég ha elolvasol pár tesztet és felhasználói véleményt/tapasztalatot arról amit kinéztél de még jobb, ha ki is próbálod (persze ha van rá lehetőség).

(#31998) Newcrazy válasza keszo (#31945) üzenetére


Newcrazy
tag

Szia! A gyári beállítással sem működik ugyan ez a probléma vele.Nincs valami más ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#31999) LámaZ


LámaZ
addikt

Nemrég érkezett meg egy androidos navigátorom, és igazából nem tudom, hogy mit kezdjek vele.
A képernyő néha, gyakran vibrál (flickering), amikor valami történik, majd lenyugszik. Erről van szó.
800x480-as kijelző, 512 MB-os RAM, 2 GB ROM, 6 GB-os belső SD-tárhely.
A készülék rootolva jött. Leszedtem róla az eredeti launchert, felraktam a Go Launcher Ex-et.

Nem voltak illúzióim, de vettem már kínai tabot 55 dollárért, és azzal ilyen képernyővibrálási gondok nem voltak.
A képernyőbizgeráló frekin kéne állítani, de förmverileg nem hiszem, hogy ezt meg tudom csinálni. Ha a build.prop-ban a beirkálás elég lenne, az már járhatóbb út.

Legyen minden jó!

(#32000) Buster17


Buster17
addikt

Na már működik a g szenzorom de most egy autos játéknál azt tapasztaltam hogy hiába tartom vízszintesen, full jobbra kanyarodik, de ha jobbra 90 fokos szögbe tartom akkor megy egyenesen.
Lehet user error de full irányithatatlan minden.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.