Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) tjb007 válasza Mister_X (#31548) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, lehet csatlakoztatni és igen, létezik micro USB - USB kábel/adapter.

(#31552) artiny


artiny
őstag

Olcso tabletek kozul melyik márka jo (Prestigo, GoClever, Tracer)?
Nekem foleg pdf,word olvasara,netezesre kellene,par szamolo appra.androidos...nem jatszasra.

A sok ismeretlen 100€ alatti marka kozul talan meg ezzek hangzanak valami minosegesnek,ezek kozul melyik a kisebb rossz?
Prestigo,GoClever,Tracer? vagy ha esetleg mast tudtok meg ...

(#31553) this is life válasza artiny (#31552) üzenetére


this is life
Ármester

Prestigió az olvasottak alapján ,ott nem nagyon megy a kárálás :D :DD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#31554) Armagedown


Armagedown
őstag

Akartok egy jót röhögni ?:)
komolyan hogy lehet valaki olyan hülye hogy beveszi az olyan dumát hogy egy tablet egyedileg összeállított ?:)
fail
3. és 5. hozzászólás az enyém.
nem értem az ilyen embereket.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#31555) this is life válasza Armagedown (#31554) üzenetére


this is life
Ármester

köszi ez jó volt :) :W kéne a link mert én is vennék tőle :DDD

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#31556) Ace owner válasza this is life (#31555) üzenetére


Ace owner
addikt

Kedvedért bejelentkeztem arra a szennyre.
[link]

Galaxy Fold 4

(#31557) Armagedown válasza this is life (#31555) üzenetére


Armagedown
őstag

Extra felszereltségű táblagép

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#31558) csibe1 válasza Armagedown (#31554) üzenetére


csibe1
addikt

Ez kicsit durva. :DDD
Látom akadnak még hiszékeny emberek.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#31559) this is life válasza Ace owner (#31556) üzenetére


this is life
Ármester

Köszönöm :DDD van benne vibra sensor is :) tán kijelzi a földrengéseket ???

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#31560) Flinter válasza tjb007 (#31541) üzenetére


Flinter
tag

"Beállítások → Alkalmazások → Google Play Áruház → Gyorsítótár törlése, Adatok törlése, esetleg Frissítések eltávolítása. Ha nem hoz eredmény akkor nyomj egy gyári beállítás visszaállítását."

Hello, kösz a választ, de a gyári beállítások visszaállítását (menüből) már 2x is megcsináltam - semmi eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#31561) interstate76


interstate76
addikt

Tanácsot szeretnék kérni: 10"-os táblagépet szeretnék, mit tartatok bestbuynak, ha minimum 2 magos cpu-s és mali400 gpu-s (vagy hasonló grafikai teljesítményre képes grafikus processzoros) gépet szeretnék? Külföldről történő rendelés nem akadály.

Én ezt és ezt találtam, ha tudtok jobbat, kérlek, írjátok meg!

Köszönöm!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#31562) this is life válasza interstate76 (#31561) üzenetére


this is life
Ármester

Inkább a 10 colos mert a freescale féle a hirek szerint a gpu miatt nem egy erőmű...azaz rk3066 és az aml mx mali 400 mp vel is tud ennyi pontot, mint a freescales cucc

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#31563) Chaser válasza interstate76 (#31561) üzenetére


Chaser
titán

Egyik se. Novo10 Hero. 1280x800 IPS, dual, mali400 mp2. kb 180$.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31564) interstate76 válasza this is life (#31562) üzenetére


interstate76
addikt

Kösz a választ! Amúgy a C93-asra gondoltál, ugye? A C94-es GPU-járól én sem olvastam túl jókat.

Esetleg valaki ajánlana másik márkát, esetleg másik webshopot, vagy 10"-os méretben bestbuy a C93?

Chaser köszönöm, megnézem!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#31565) this is life válasza interstate76 (#31564) üzenetére


this is life
Ármester

A c93 elmegy az árról nem nyilatkoznék ,a c94 meg annyit tud lényegében mint a c93 ...valahogy a freescale nem alkotott nagyot s talán kompatibilitási gondok is vannak az alkalmazásokkal ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#31566) interstate76


interstate76
addikt

Köszönöm a gyors segítséget mindkettőtöknek!

Jelenleg a Novo 10 Hero tűnik befutónak, pandawill-es rendeléssel. Ha valaki tud jobbat, ne tartsa magában! Köszönöm!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#31567) mimey válasza interstate76 (#31564) üzenetére


mimey
tag

Gondolom kínából rendelnél, ezért csak megjegyzem, mától 17.-ig holiday van náluk. Én csak ezért nem rendelek most, ne legyen belőle galiba. Nálam a sorrend így alakul: N101 II, Cube 30GT, Hero. Még 2 hetet várok, de lehet, hogy csak paranoia :)

[ Szerkesztve ]

(#31568) interstate76 válasza mimey (#31567) üzenetére


interstate76
addikt

Én is várok, sztem nem paranoia. Vagy ha igen, akkor nálam is kimutatható. :)

Ill. ha sikerül hamarabb döntést hozni, akkor leadom a rendelést, de nem várom, hogy 18-a előtt postázzák.

Kösz a tippeket, mindjárt megnézem a te javaslataidat is!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#31569) Armagedown


Armagedown
őstag

Mit gondoltok jó valamire egy ilyen olcsó tab ?
ICOO D50

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#31570) mimey válasza interstate76 (#31568) üzenetére


mimey
tag

Drágábbak, de megbízhatóbbaknak is tűnnek. 220-240$ környéke.

(#31571) Mezcal válasza Armagedown (#31569) üzenetére


Mezcal
addikt

Arra, hogy elmondhasd van egy tableted, másra nem nagyon.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#31572) interstate76 válasza mimey (#31570) üzenetére


interstate76
addikt

A Cube 30GT és az N101 II is nagyon hasonlít a Hero-ra - mi miatt érik meg a felárat? Jobb a gyártó? (Sorry, de abszolút kezdő vagyok a témában.)

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#31573) interstate76 válasza interstate76 (#31572) üzenetére


interstate76
addikt

Közben a kereső segítségével végigfutottam a 3 típusról írt dolgokat - továbbra is a Hero tűnik befutónak, de még nagyon zöldfülű vagyok a témában, olvasgatok.

Nagyon kösz a segítséget még egyszer mkinek, aki válaszolt! I Love Prohardver! :)

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#31574) Harlond


Harlond
tag

Ennek a megvétele szerintetek mennyire biztonságos? :F

(#31575) kovacspityu2 válasza Harlond (#31574) üzenetére


kovacspityu2
tag

Hááát, ha nem tabletezel vezetés közben, akkor jók az esélyeid! :DD :Y :C
(Bocs, nem hagyhattam ki!)
Amúgy régóta nyomja és az ezres visszajelzés tablatekből szedte össze, tehát "biztonságos", főleg ha paypal-lal fizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#31576) beers válasza Flinter (#31560) üzenetére


beers
addikt

Ha nem találsz olyan romot, amiben működik a play, akkor ij sajnos!
Olcsó húsnak híg a leve.....!
Ezek alapvetően kínai piacra lettek gyártva, ott kínai play van!
Ha jól sikerült népszerű termékről van szó, akkor még reménykedhetsz a felhasználók supportjában, ellenkező esetben nem fogod használni rajta a playt!

M&N

(#31577) szilchi válasza Armagedown (#31569) üzenetére


szilchi
őstag

Én egy ilyennel zenét hallgatok,Word dokumentumokat olvasok meg néha szerkesztek,AutoCAD rajzokat nézek meg és mutatok meg másoknak,egyszerű játékokkal játszok,videóklippeket és sorozatokat nézek rajta néha,alkalomadtán böngészem a netet,van rajta BP. menetrend ha netalántán ott járnék,van rajta navi program ha szeretnék valahova menni és az odavezető legrövidebb utat megtervezni.Nekem kb. ennyire használható ez az olcsó tab. :K

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#31578) mimey válasza interstate76 (#31573) üzenetére


mimey
tag

Nálam a Rockchip, a 32GB, és az előlapi 2,0Mp kamera miatt állt fel így... a sorrend :D

(#31579) Crytek


Crytek
veterán

Vennék ilyen Cube 2-öt nagyon, de rockchipet a gameloftos cuccok meg elég sok minden nem komálja én meg a mokoláshoz hülye vagyok :-(

Van valami értelmes 10 "os cucc amin mennek a gameloftos game-ek?

Next PC Upgrade: 2022

(#31580) interstate76 válasza mimey (#31578) üzenetére


interstate76
addikt

Igen, a teljes sötétségből felébredve, némi olvasgatás után most már (nagyon halványan) kezdenek derengeni a dolgok, de van még mit tanulnom a témában. Kösz!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#31581) Harlond válasza kovacspityu2 (#31575) üzenetére


Harlond
tag

igen ha lenne paypalos fizetés akkor nem paráznék, csak hogy nincs, csak bankkártyával ilyenekkel.. :F

(#31582) solgew


solgew
csendes tag

Szevasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy találkoztatok-e már olyan hibával, hogy a lejátszott fájlok hangja vartyog? Ha éppen nincs hang, vagy ha halk, akkor nagyon jól hallható. Ráadásul nem függ a hangerősségtől. Nullán nincs, de a leghalkabbnál máris van. Mindegy, hogy MP, vagy egy AVI, esetleg Youtubos film, a jelenség fennáll. Egy -most általam megnevezni nem kívánt forgalmazó- tablettjéről van szó. Telefonon a szerviz azt mondta, hogy tegyek rá a honlapjukról letölthető 4.1.1-es operációs rendszert. Ilyen is volt rajta, de feltettem. Nem oldotta meg a problémát. Jó lenne tudni, hogy ez hardveres gond, vagy valóban megoldható szoftveresen?

(Mielőtt még mondanátok: nem tudom visszavinni garanciába, mert leesett és eltört oldalt az üvege. Ilyen módon elvesztette a garanciáját. Egyébként ez a baleset nem befolyásolta a készülék működését.)

(#31583) z0d1AK válasza solgew (#31582) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az AC3-as hangkodekkek rajta vannak? A korábbi WayteQ tableteknél ez hiányzott és pár másodpercenként zúgást idézett elő az AC3-as hangsávval rendelkező videóknál.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31584) solgew


solgew
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

Nem tudom, hogy rajta van-e. Hogyan tudom leellenőrizni, illetve hogyan tudom rárakni?

Egyébként ez a hangprobléma mindenféle hang és videó-fájlnál fennáll és nem függ a lejátszó programtól sem. Mindegyikkel ezt csinálja. És nem szakaszos, hanem állandóan van. Állandóan vartyog, de amikor erősebb az anyag hangja, akkor már nem hallható. A saját hangszórójából (ami baromi halk) meg egyáltalán nem hallható. Eddig összesen 6 féle fej/fül-hallgatóval próbálkoztam. Sajnos mindegyikkel csinálja.

(#31585) tjb007 válasza solgew (#31584) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ennek semmi köze az AC3 -hoz, ez inkább valami hardveres gond lesz. Próbálkozz meg a szervizzel.

(#31586) solgew válasza tjb007 (#31585) üzenetére


solgew
csendes tag

Próbálkozz meg a szervizzel.

Messze is van, nem is garanciális, meg a szervizes a telefonban világosan fogalmazva elmondta, hogy nem látott még ilyet és ha nem szoftveres akkor nem tud rajta segíteni úgysem. Magyarul nem forrasztgatnak ott ők semmit sem.

Tehát magamnak kell megoldani szoftveresen ha ez egyáltalán lehetséges. Ezért kérdezem, hogy van-e már valaki aki találkozott valamelyik tabletnél ezzel a jelenséggel?

(#31587) tjb007 válasza solgew (#31586) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha leírnád, hogy pontosan melyik tabletről van szó akkor talán könnyebb lenne valami megoldást találni.

(#31588) solgew válasza tjb007 (#31587) üzenetére


solgew
csendes tag

Leírnám, de nem akarom rossz hírüket kelteni.

(#31589) tjb007 válasza solgew (#31588) üzenetére


tjb007
nagyúr

Okés, te tudod, akkor kénytelen leszel így használni.

(#31590) solgew válasza tjb007 (#31589) üzenetére


solgew
csendes tag

Hátha kapok valami tippet valakitől.

Írok neked privit.

[ Szerkesztve ]

(#31591) violentSt válasza solgew (#31588) üzenetére


violentSt
tag

Ez miért is rossz hirkeltés?
Hibák előfordulnak (ráadásul a te esetedben valószínűleg a nem rendeltetésszerű használatból ered amiről a gyártó kevésbé tehet)
Ez szakmaai fórum, kb minden tipusról esett már szó
Nyugodtan megnevezheted a márkát

(#31592) solgew válasza violentSt (#31591) üzenetére


solgew
csendes tag

Bocs, nem szeretném megnevezni mégsem. És azt is elmondtam, hogy a baleset, nem befolyásolta a tablet tulajdonságait, működését. Csupán esztétikai probléma. Tehát előtte is vartyogott.

Továbbra is várom hátha lesz valakinek egy jó ötlete. Írjatok, mit érdemes kipróbálni.

Technikai paramétereket azonban adhatok, hátha így könnyebb a válasz valakinek:

Kijelző: 9.7 collod IPS LCD multi-touch kapacitív
Felbontás: 1024 x 768 pixel, 4:3 képarány
Processzor: RockChip RK 3066 Dual Core 1,6 GHz
Operációs rendszer: Android™ 4.1.1
Magyar nyelv: Van
Rendszer memória (RAM): 1GB DDR3
Belső memória (ROM): 16GB
Külső memória: Micro SDHC kártyával bővíthető 32GB-ig
WiFi: 802.11 b/g/n
Bluetooth: Van
Beépített 3G: Nincs
3G Webstick támogatás: Van
GPS: Bluetooth GPS vevővel támogatott
USB kapcsolat: USB 2.0 OTG (2db)
TV kimenet: HDMI 1080P
Hangszoró: Mono
Mikrofon: Van
Fülhallgató: Van
Első kamera: Van - 2 MPixel
Hátsó kamera: Van - 2 MPixel
Érzékelők: G szenzor, fényérzékelő
Támogatott videó formátum: MP4, DivX, Xvid, MKV, AVI, 3gp
Támogatott felirat formátum: .srt, ssa, .ass, .sub, .txt, .smi, .sami, .mpl, .psb
Támogatott audio formátum: MP3, WAV, AAC, OGG
Támogatott fotó formátum: JPEG, BMP, PNG, GIF
Akkumlátor: 9V, 7600mAh Li-Ion
Méret: 242 x 186 x 9,7 mm
Súly: 632g

(#31593) violentSt válasza solgew (#31592) üzenetére


violentSt
tag

Valoban azt elmondtad, hogy a baleset nem befolyasolja a tab mukodeset ( de azt nem, hogy elotte is jelentkezett a problema)
Meg annyit ha softveres a hiba es megoldast szeretnel az a pontos tipus nelkul nem fog menni
Esetleg tobbet artasz vele (mondjuk egy rossz rom feltevesevel)
Illetve ha masnak is akadt ilyen jellegu gondja, be tudna azonositani a hibat es talan segitene
De te tudod...
Sok sikert hozza

(#31594) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Megpróbálom gyorsan vagy egyszerűen összefoglalni a problémám. Régóta akarok tabletet vagy androidos telefont. Most csak egy sima billentyűs NOKIA van kék foggal meg wifivel (és net sincs rajta).

Igényeim: Tudjak email t olvasni küldeni, Nincs kocsim, BKV zok néha elég sokat. Így tudjak olvasni cikkeket PDF et, metrón buszon. Menterend elérése android appokkal, Ezenkívül a térkép még jól jönne vagyis Google Map és vele együtt a GPS. (Ami érdekes kérdés, mert lehet nem azt értem alatta amit jelent)
Tehát adatforgalmam nem lenne olyan sok, videókat nem ezen néznék. Nem fontos az se hogy HD ban játsszon le filmeket és játékra se ezt használnám.
GPS:: A cél annyi lenne, hogy BP.-n belül tegyük fel olyan részen vagyok amit annyira nem ismerek, akkor csak előveszem a Tabot/vagy telefont. ÉS gyorsan megtervezem az utam egyik pontról a másikra tömegközlekedéssel.. ÉS esetleg ha ránézek a térképre lássam hol van bank, posta egyéb.
Úgy működjön mint egy interaktív térkép. Régen azt csináltam hogy mindig kinyomtattam a Google maps azon részét ahova mentem egy A/4 es papírra. Aztán az alapján próbáltam tájékozódni. Itt úgy látom annyi a baj hogy elvileg a Google Maps nek kell Net mert onnan szedi le az adatokat. Ami vicces mert a tablet kis részén van tudtommal 3G-s lehetőség. Többnyire csak drágábbnál és ugye a város közepén nem lesz Wifi amit fogjak.
Aztán olvastam mintha nemrég a google lépett és le lehetne tölteni a google maps egy részét külön fájlként és így Net nélkül is OFFline van térképem, ami már egész jó. (de asszem az útvonal tervezés csak nettel megy)
Gondolkodtam ám autós GPS eken, amik már 20 ezerért vannak, de ezekkel nem megyek sokra, mert hiába van rajtuk térkép, de tömegközlekedéssel nem fognak tudni velük tervezni és arra sincs szükségem hogy hangos a bemondják a piros hetesen hogy kanyarodjon jobbra. :D Ezt a szálat lehetne tovább fűzni de, hagyjuk.

NA most ha veszek egy alsó kategóriás androidos telefont azt én olyan 25-50 ezerre teszem. Ezen sokszor régebbi android 2.3 fog futni. Ezenfelül vehetek rá előfizetést, Mert ugye kell net a mobilra legyen csak 3-500 MB adatforgalom és valamennyi minimálisabb lebeszélhető perc és rögtön fizetek a köv két évben havi 3-5 ezret is még. ami 60-100 zer forint.
Ez nekem nem tetszett és mondom a jövő itt van tabletekben. Sokkal nagyobb képernyő Android 4.0 és talán gyorsabb is. Tehát kikerülöm a problémát mondjuk egy 30 ezres tabletta és azzal mindent megtudok csinálni amit egy okos telefonnal hívni pedig lehet a kőkori mobilomon is. Az egyik problémám az volt hogy nem 3 G -s, így félkarú Rambónak éreztem, mert nincs rajta net, akkor úgy éreztem se térkép se email, se internet útközben. Aztán sokkolt az a hír is hogy az emberek "otthonra vesznek tabletet". Rácsatlakoznak otthoni wifire És fotelből ágyból azt bögyözik vagy mondjuk játszunk rajta"Mariót" Mondom mi a halálnak?
ha ott a gép 22 colos LED es monitorral.

Tulajdonképpen a célom az lenne hogy kihasználjam tabletet. Ne egy újabb fölösleges kütyü legyen. Mert szerintem ha az embernek van egy androidos teflonja (ráadásul drága) akkor minek vegyek tabletet? Dönteni akarok hogy csak az egyiket vegyem meg és azt ki is használjam. Olyan érzésem van: "akinek két órája van sose tudja mennyi a pontos idő" ezzel az erővel lehetne két Laptopom is, Azt nem tudom mit hova mentek és melyiken mi van?

Na most volt kezemben karácsonykor egy 25 ezres tablet, amit kategórián belül nagyon sok teszt dicsért. Nekem a képernyővel volt bajom. AZ hogy nem IPS panelos volt. Azt hittem ez nem fog zavarni, pedig zavart. ugyanis ha nem a megfelelő 45 fokos szögben tartottam akkor alig lehetett látni, ami súlyosbított az is hogy (a plázában ) tükröződött mint atom. A youtube videók amiket néztem rajta pedig elég gyérül néztek ki.

Ezek után éreztetem Google nexusaa " legdrágább a legolcsóbb" elven csak ami jó lehet.
Aztán itt WayteQ xTAB-70dci ami végre IPS panelos Android 4.0 és csak 35 ezer. Úgy tervezném valamelyiket megveszem az androidos teflont meg hanyagolom
És itt álljunk meg, mert ezt érzem viccnek hogy 35 ért ilyen jó tabletet kapni, miközben ennyiért milyen androidos telefon kap az ember 3 colos kijelző gyenge felbontás, régebbi android.
De a legnagyobb vicc az android Nexus telefonja ami horribilis áron van 130-180 ezrekért, amihez az ember még simán vesz havi 10 ezres előfizetést teflonra mobilnettre, Miközben a 7colos tablet-je fele annyi, sőt a 3G s verzió se több 100 ezernél.

Na most hogy kifejtettem nézeteim/problémáim/igényeim :) Tegyük föl veszek egy WayteQ xTAB-70dci tabletet. Az aksi tegyük föl nekem elég, ha netezni lehet vele 5-6 órát az szerintem elég lesz. A Google térképet lementem külön fájlként már nekem félig meddig elég. Ha nem 3g s nem baj előfizetek inkább mobil internetre 2 GB internet 2700 Ft USB stick/OTG kábel csatlakozok rá. ÉS ez a hiányosság megoldva. Ráadásul az USB stick Jó lesz Laptopba is.
A GPS még kérdéses, de nem tudom egyáltalán szükségem van e rá? Arra gondoltam veszek egy Bluetooth os GPS "vevő egységet". Az a bajom elég nehezen találok ilyet. Pedig ha lehetne ilyet olcsón 5-10 ezerért venni(Akár ebayről) Akkor ezt is gondoltam így kipipáltam. Mert kékfogon keresztül rácsatlakozok tabletra és az meg mutatja jelet a térkép. Gondolom én. Aztán hogy a valóságban is működne azt nem tudom...
Írjatok erre a gondolatmenetre valamit. Kíváncsi vagyok a tapasztaltabbak véleményére. mert ezt most csak fejben logikáztam így ki.

(#31595) solgew válasza violentSt (#31593) üzenetére


solgew
csendes tag

Akkor így jártam, de semmiképpen sem szeretnék ártani egy cég hírnevének. Én ezt így gondolom helyesnek.

(#31596) fateless válasza solgew (#31595) üzenetére


fateless
veterán

Nem fogod lejáratni a Concorde Tab Novum gyártóját, viszont ha közlöd a termék nevét, akkor nagyobb esélyed van akár típushiba megjelölésére, akár ROM elérésére. Nem fogjuk egy hiba alapján az adott terméket rossznak vagy jónak beállítani.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#31597) edk- válasza TAKÍÍ (#31594) üzenetére


edk-
őstag

le lehetne tölteni a google maps egy részét külön fájlként és így Net nélkül is OFFline van térképem

Magyarországon nem lehet, gugli nem engedi. Amit megnéztél, az cache-eli és egy ideig legalábbis offline is mutatja. Van sok más térképszoftver, ami offline.

Mert ugye kell net a mobilra legyen csak 3-500 MB adatforgalom és valamennyi minimálisabb lebeszélhető perc és rögtön fizetek a köv két évben havi 3-5 ezret is még. ami 60-100 zer forint.

Kétkártyás megoldással a mobilnet független lesz a beszélgetős kártyádtól. Djuice Reload Net fixen 5 Ft/MB. Vagy veszel egy Praktikum Express Minit 500 Ft-ért, aktiválsz rá havi 100 MB-os Klikket. Ez 3 hónapig ingyenes, akkorra le is jár a kártya, veszel újat. Ezzel megvan a havi 100 MB évi 2000 Ft-ból.

Mert kékfogon keresztül rácsatlakozok tabletra

Már ha van a tabletben BT. Nem gyakori.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#31598) Tim82 válasza edk- (#31597) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már ha van a tabletben BT. Nem gyakori

Alsó ársávba pozicionált tableteknél valóban nem, közép- és felsőkategóriában viszont alapfelszereltség.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31599) laszlohu válasza TAKÍÍ (#31594) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem csak ez az egy felel meg a kritériumoknak :

[link]

Tapasztalat sajnos részletesen nincs róla.

(#31600) TAKÍÍ válasza laszlohu (#31599) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Hát köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Igen én is ezt az egyetlen egyet találtam ami nekem megfelelő lenne anno. Ami tulajdonképpen egy 25 ezres tablet megfejelve GPS el és 3G vel. A problémám a képernyő amitől félek, hogy nem lesz megfelelő. (nem IPS) Persze ennyiért ezt nem leht elvárni értem én.

Ezért kezdek egyre jobban megbarátkozni a 3Gs nélküli világgal. Mert könyvet E-bookot PDf et rárakok otthon. HA cikkeket akarok olvasni lementem itthon és majd ment közben olvasom. Az android BKV mentrend appok, meg tudtommal mennek Net nélkül is. Zenét rátudok rakni. youtubeot isitthon nézek
Email még gond dehát ez van. BÁR megírni az emaileket szintén meglehet, max csak később küldöm el.

A google maps térképről meg itt a cikk: [link]
Elvileg nincs de mégis van BP n. A vége homályos egy kicst számomra valszeg azért mert sose volt még androidom.

" Ugyanakkor a próbák során kiderült, hogy ha nagyjából tíz-húsz másodpercen át ránagyítunk a térkép egy részletére, és ujjunkkal mozgatjuk a letölthető térképrészlet pozícióját, előbb-utóbb a kezelőfelület piros kerete türkiz színűre vált, és engedélyezi annak letöltését. Mindhárom telefonon sikerült letölteni a főváros térképét, és azokat a mobilt repülőgépes üzemmódba kapcsolva is tovább tudtuk böngészni.

Az új funkció segítségével a kizárólag wifivel felszerelt táblagépeken is elérhetővé válik a Google Térkép használata. Eddig külön programként volt elérhető a Google Navigáció, amelyet már a Térképből is el lehet érni, így a keresőcég fejlesztői valószínűleg hamarosan a navigáció offline módját is el fogják készíteni. Bár a navigáció használatához szükség van mobilinternetre, a vektoros megjelenítésnek köszönhetően ez nagyon kevés, néhány megabájtos internetforgalmat generál egy belföldi út során, ráadásul a visszaúton nem tölti le újra a már letöltött térképrészleteket."

Megjegyzem még a GPSt egyre kevésbé látom fontosnak, mert hát ha van térképem azon elvileg megtalálom magam az utcák és megállók alapján. Kicsit több idő, de a lényeg a térkép.

az a baj hogy a tanulópénzt szeretném most lespórolni: :) Vehetnék egy alap 25 ezres Tabot. Azt elmondom sz@r nem kell Eladom veszek Androidos mobilt.Majd Eladom és veszek egy általad linkelt 3Gs tabletet. Majd végül rájövök nekem a google nexus kéne. A lényeg hogy nincsenek kialakult Tabletos androidos igényeim szokásaim. Ez szerintem csak használat közben alakul ki. Én mégis ezt próbálom előre kilogikázni, és a kanyarokat levágni, egyszerűsíteni.

Ja valaki írta KLIKK szolgáltatást. Majd annak is utána nézek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.