Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140351) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok!

Sajnos a Realme X2-m tengervízzel való találkozást követően elhalálozott.... - így most keresem az utódját:
100.000 Ft ig
- 5G
- min. 8/128
-NFC
Ezek amik fontosak lennének, + ha belefér akkor Amoled

Tudnátok ajánlani a fentieknek megfelelő mobilt?

(#140353) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Ez a topic meghalt? :F

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#140354) pècsimunkás válasza aytukabozs (#140353) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Évekkel ezelőtt.
Bár, mèg követem :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#140355) Viktor0610 válasza pècsimunkás (#140354) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, átvette a helyét a Milyen okostelefont vegyek? topik.

Samsung Galaxy A54

(#140356) pècsimunkás válasza Viktor0610 (#140355) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Lehetséges.
Ezt a topikot règen követtem, de pár ève már nem.
Így is túl sokat lógok a Mobilarenán :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#140357) cappa72 válasza aytukabozs (#140353) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet.
Alapvetően ugye már idehaza is lehet kapni tömkelegével dual sim telefonokat, így egyre kevesebb kérdés, megbeszélés van ezeknél.
Emlékszem, hogy az első dual sim tesztek itteni fórumtársak tollából kerültek ki, aztán jöttek az első PH!s tesztek is, így elég soknak lett saját topikja is.

Úgyhogy itt egyre kevesebb a kibeszélnivaló...
Hol van már a dupla magos várakozás... Star X10, Alcatel 918d, ZTE v970 és társai :D
Kb. a kínai klón telefonok témája is elhalt (arra azért mondhatjuk, hogy hál'istennek...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#140358) salaud válasza aytukabozs (#140353) üzenetére


salaud
aktív tag

Kb értelmét vesztette. Egy évtizeden keresztül THL, Doogee, Oukitel telefonjaim voltak, mikor idén az utolsó Oukitel tönkrement, körbenéztem, mit vegyek helyette, végül vettem egy Motorola G42-őt alzáról 75000-ért. Kevesebbet tudó kínaiak kerültek volna akkor ugyanennyibe aliexpress-ről, így ez lett, majd ha megint kell csere, remélhetőleg évek múlva, megint körbenézek Kínában. Régebben 30-40000-ért nagy márkákat alázó, jó minőségű készüléket kaptál Kínából, most 70 alatt nem úszod meg, annyiért meg itthon is van.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#140359) Secretknight válasza salaud (#140358) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Blackview A96 ?58000 ft. Nemrégiben vettem.A Xiaomi lett volna 120 ezer.

(#140360) Digitalpimp válasza Secretknight (#140359) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mobilcserével a 6/128-as RN11s + másik töltő+Norton+Voda sim volt 56E márciusban, Kínából csak drágább lett volna és gari sincs, meg támogatás se. Sajnos már annyira nem pálya a kínai, előtte nekem is S2-es 3/64-es LeTv volt, 30-ba se került mikor itt egy hasonló tudású teló 60+ volt. Imádtam, de leharcolódott az akkuja. :( Ha lennének még ilyen dílek biztos, hogy kintről venném.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#140361) salaud válasza Secretknight (#140359) üzenetére


salaud
aktív tag

Márciusban kellett cserélnem, akkoriban egy hasonló tudású Blackview 100 körül volt.
A Motorola G42 Amoled, 6/128, 5000mAh-s akku, 50Mp főkamera.
Blackview-ra update jön? Kb két éve vettem egy Blackview tabletet, 1 apró update volt rá azóta, kb a vásárlás után frissült, azóta semmi.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#140362) Secretknight válasza salaud (#140361) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Alternatívaként írtam a blackview-et.Két xiaomit is használunk(illetve most adtam el a redmi note8pro-t), az első évben jött rájuk 1-2 frissítés,azóta semmi...droid 11-en ragadtak,ezen legalább 13 van,és amúgy sem lesz meg 2 évnél tovább.Március óta pedig a forint durván elment rossz irányba ,az inflációval együtt.Nekem jó az A96 12gb ram/256gb rom, 120 h kijelző,igaz lcd ,nem oled,de ez már nem befolyásol.Van még egy blackview A200pro itthon 3 hete,na abban kétoldalra lefolyó oled van 67w töltés stb, 83-ért az is megérte,szerintem.

(#140363) Secretknight válasza Digitalpimp (#140360) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Ha jól értem,te szolgáltatói telefonról beszélsz(voda).Sosem vennék szolgáltatótól.De kinek mi a jó :)

(#140364) Digitalpimp válasza Secretknight (#140363) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nem, független, a Voda sim csak grátisz volt hozzá, úgy mint a többi cucc.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#140365) Secretknight válasza Digitalpimp (#140364) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Anno LeTv m volt vagy 4 :)

(#140366) svgyula válasza Digitalpimp (#140364) üzenetére


svgyula
addikt

A media markt-os telómhoz nekem is adtak 2db-ot. Nemrég dobtam ki mindkettőt. :D
Más!
A Kínából rendelt telókkal sokszor nem az a gond, hogy nincs rá garancia. Mert azért egy évet azok is kibírnak már. Nálam a Kínából rendelt Honor azért nem kapott frissítést mert mint utólag kiderült egy Kínai belpiacos verziót kaptam "global" címszó alatt. Valahogyan ráerőltették a Global ROM-ot. De ugye hiába a "Global ROM" az IMEI az az eredeti(Kínai) maradt így hiába a keresés->nincs frissítés mert nem csak a ROM verziót nézi a szerver hanem első sorban az IMEI alapján azonosítja. Ahhoz meg ugye a két nyelvű kínai-angol ROM lenne de ugye ott már van számban is eltérés ezért kiköpte! Maradt a DXA EU ROM buhera.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#140367) Secretknight válasza svgyula (#140366) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Én csak kínából rendelek telót úgy 15 éve.Az összes Xiaomi elment 4-5 évet,a két ulefon 5. éve megy,egy 5 éves nyúzza.
Persze nem tudom mindnek az életútját,amiket másoknak rendeltem.De pl. 2 letv leeco 6-7 éve működik kollegámnál és a nejénél,persze már nem gyári rom-mal.

(#140368) svgyula válasza Secretknight (#140367) üzenetére


svgyula
addikt

Nem is azzal van a gond, hogy maga a telefon nem működőképes! Hanem a kedves kugli úgy alakította ki a rendszert, ha használni akarsz alkalmazásokat a telefonáláson kívül is akkor a telót érdemes lecserélni 3-4 évente. Ugyanis pl nekem a whatsapp, viber, stb. ha nem frissítem nem enged fel a szerverre(belépni), vagyis nem tudom használni. Az előbbi pl a windows alatt is beadta az unalmast! Csak és kizárólag a plyastore-ból letöltöttel lehet használni! A saját oldaláról letöltött nem működik! Illetve elindul de azonnal a frissítést akarja a play store-ból letölteni! Röhej!
Az androidnál is így megy 2-3 év és annyira megterhelik az alkalmazások a telefonokat, hogy a felhasználók rákényszerülnek a váltásra(aki aktívan használja!). Persze vannak türelmes emberek és olyanok akiknek mindegy működik-e vagy sem.
A mostani telefonomon pl. 13-as droid van és talán augusztusi frissítés. De mivel én tiltom a play áruházat így a múlt héten a whatsapp kiírta, hogy "ezt a verziót még egy hétig tudja használni". Vagyis hozzá van kötve-drótozva a kugli frissítéshez!
Belépéskor a szerver azt is figyeli milyen verzióval lép be valaki. Tehát kényszer körforgást gerjeszt a kugli! Ezt semmi nem indokolja a saját hasznukon kívül. Pedig ugye az ingyenes android sem ingyenes, ez a tévhit sokakat félrevezet. Mert a gyártók azért fizetnek rendesen jogdíjat, annak ellenére, hogy kevés gyártó(a lustábbja :D ) használ úgy androidot a készülékein, hogy nem nyúl bele.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#140369) Secretknight válasza svgyula (#140368) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Ez így igaz :R

(#140370) cappa72 válasza svgyula (#140368) üzenetére


cappa72
nagyúr

Remek összefoglaló. Tegyük hozzá, hogy sajnos.
Nem az optimalizáció felé megy, hanem a reklámok és pézbegyűjtés felé.

Aki gondolja, olvassa el a Tönkretett figyelem c. könyvet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#140371) citkar válasza svgyula (#140368) üzenetére


citkar
addikt

Értem mit mondasz, de sok telefon 2-3 évnél jóval tovább használható kényelmesen. Igaz nem a legolcsóbb kategóriában. Pl az Oppo X3 pro-m kb 2 és fél éves, de nem tartom valószínűnek, hogy fél év múlva cserére szorulna. Vásárláskor (kb két éve) igaz bő 200 ezer volt, megértem, hogy nem mindenki ebben az árkategóriában keres, de akkor is inkább közép, esetleg közép-felső kategória ár savjában volt.
Ettől függetlenül sok készülékre igaz, amit írtál, de egy jó választás esetén jóval több évig gond nélkül használható telefont lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#140372) Viktor0610 válasza citkar (#140371) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minden csak a használat milyenségétől függ.
A családban hibàtlanul teszi a dolgát a Redmi Note 5-öm vagy a Poco X3 NFC-m.
Egyik sem volt drága, de simán megfelelő lehet akár hosszabb ideig is.

Samsung Galaxy A54

(#140373) Zeki válasza svgyula (#140368) üzenetére


Zeki
nagyúr

A banki appok sem piskóták.
A régi telómról már egy pizzát nem tudtam online rendelni és kifizetni.
A banki app, meg frissítést akart, ami nem volt.

(#140374) asdf_ válasza Zeki (#140373) üzenetére


asdf_
veterán

Gondolom az új app alapkövetelménye az android level akárhány (magasabb mint a tied), te ezzel nem rendelkezel így a frissítés számodra láthatatlan, mert az eszközöd számára nem elérhető.

(#140375) svgyula válasza Zeki (#140373) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Igen erről írtam, bár pont ezek kihagytam mert én nem használom. Illetve csak számlainformációra de ugyanúgy nem működik régebbi droidon. Ez is része annak a kugli álltal gerjesztett ördögi kőrnek. A legszebb az egészben, hogy maga a rendszer az évenkénti frissítések alatt alig észrevehetően változik. Míg a frissen kiadott alap androidot egyik másik gyártó módosítja pár olyan hozzáféréssel/beállítással ami hozzátesz ezzel egyedibbé teszi. Ezt a következő kiadásnál "újdonság" címszó alatt engedélyezi/hozzáadja a kugli fejlesztő csapat :))Természetesen minden új verzió egy kicsi felárral licenszelhető :) Bár ez minden terméknél így van.
Nagyjából a háttérben futó biztonsági rendszereket b@szogatják. Annak pedig egy célja van->google play store vásárlás! Mert biztonság mint valós fogalom androidnál nem létezik. Van egy képernyőzár aztán itt be is fejeződik. Ha jól olvastam a 14-ben már az egyéb helyekről(más appstore) származó alkalmazásokat is tiltani akarják. Ez azt is jelentheti akinek a telefonja most fog váltani annak azok a régebbi alkalmazások amik már nem találhatók meg a kugliáruházban a rendszer által vagy tiltva lesznek vagy egyszerűen törli. Egy ilyen hasonló funkció már régebb óta jelen van egyrészt jelzett, a másik pedig azokat az alkalmazásokat akarta törölni amit 3 hónapja nem használt a "gazdi" :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#140376) Upo válasza svgyula (#140375) üzenetére


Upo
addikt

Valaminek kell maradnia, max a grafikus felületről letiltják. Az amazon app store is így rak fel appokat, még ha fdroid és társai miatt nem is foglalkozna vele a G, az amazon azért más méret.
Marad az adb sideload vagy terminalból a pm install.
Szerintem nem egyáltalán az installról lehet szó, én mintha valami olyant olvastam volna, hogy bizonyos verziónál régebbire való appot nem enged telepíteni, csak olyant amiben a security level megfelel a rendszernek.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.