Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#548) vzozo válasza fogtunder (#547) üzenetére


vzozo
senior tag

Tiszta sor, nincs ezzel problémám, nagyon is tisztában vagyok vele, hogy ingyenebéd nem létezik. Csak szerettem volna meggyőződni róla, hogy jól értem-e a történetet.

Home szervernél, NAS-nál fontos a maximális biztonság (hite). Felhőbe pl. tuti nem fogok adásvételi szerződéseket, orvosi papírokat backupolni, amelyek itthon azért csak elférnek.

Többieknek:

A closed vs. open source már eléggé offtopik lenne, és igazából csak hitvita / flame. Nem egyszer bebizonyosodott, hogy a szent grálként tisztelt open source szoftverekben évek-évtizedek óta bentlévő sebezhetőségeket találtak, szóval ez semmire sem garancia. Akkor már inkább bízom a fizetős, több milliárd felhasználóval, kormányzatok számára teljesen nyílt forráskóddal és támogatási garanciákkal rendelkező vindózban - mintsem a biztonság illúzióját keltő OSS-ben.

Természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy 100%-osan biztonságos szoftver nincs, a win és népszerű / gyakran használt komponensei is tele vannak 0-day exploitokkal, ezért a kockázatminimalizálásra törekszem és mélységi / többrétegű védelmet is alkalmazok. Ennyi a történet.

Köszönöm mégegyszer az infókat!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.