Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) viktorhu válasza janakbacsi (#58948) üzenetére


viktorhu
veterán

Semmilyen titkosítás nincs most? Azon majd érdemes lesz változtatni. Melyik csatornára van állítva?

(#58952) krealon válasza adam320 (#58950) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Most az eszközkezelőben állítottam illesztőprogramot és felment 50mbps-re. Ez lenne a maximum? 300mbps-es netem van amúgy."

300 Mbps atvitelehez, egy AC 866-os kapcsolat szukseges (legalabb 2 antennaval kell rendelkezzen az access point es a kliens eszkoz is).

A "mediatech mt4208" max 150 Mbps linkre kepes. Ezen merni 50 Mbps atvitelt, jo erteknek szamit.

(#58953) adam320 válasza krealon (#58952) üzenetére


adam320
senior tag

Rendben, köszi. A 150 mbps jó lett volna.

(#58954) janakbacsi válasza viktorhu (#58951) üzenetére


janakbacsi
őstag

titkosítást levettem, több csatornán is próbáltam. ez az egy laptop nem látja. nem tudom, hogy mi a sz....r baja lehet.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#58955) viktorhu válasza janakbacsi (#58954) üzenetére


viktorhu
veterán

Próbáltad 5GHz-en is? A laptopon nem állítódhatott el valami? Más wifit lát a laptop? (Tudom, hogy működött, de a mostani helyzetre gondolok).

(#58956) nate82 válasza nate82 (#58816) üzenetére


nate82
csendes tag

Valaki erre tudna válaszolni?

(#58957) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok.
Vasarolnek egy TP LINK Mesh routert (mondjuk Deco M4 vagy X20-at).
Nagy tapasztalatom nincsen meg Mesh routerekkel.
Jol gondolom, hogy ez ugyanazt tudja csak sokkal jobb lefedettseggel mint egy normal router? Ugyanugy tudok rajuk kotni 8 portos switchet is ha kabellel szeretnek rakotni valamit es persze a wifi resze is mukodik viszonylag nagy savszelesseggel (egy N hez viszonyitva)

(#58958) Gubek-Einste válasza Szaszabond (#58957) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jol gondolom, hogy ez ugyanazt tudja csak sokkal jobb lefedettseggel mint egy normal router?
Nem, csak a több eszközös rendszerben van seamless roaming ami miatt nem lesz szakadás amikor váltasz a node-ok között, csak ebben tud többet mint egy normál router.
A Deco-t inkább csaj wifi-re használnám és egy normál router-t raknék elé mint elődleges eszköz (wifi letiltva).

Ugyanugy tudok rajuk kotni 8 portos switchet is ha kabellel szeretnek rakotni valamit
Igen

persze a wifi resze is mukodik viszonylag nagy savszelesseggel (egy N hez viszonyitva)
Körülményektől függően jelenthet előre lépést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58959) Szaszabond válasza Gubek-Einste (#58958) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Koszi a valaszt. Az alatt mit ertesz hogy ele kellene rakni egy normal routert? Ez a mesh router miben tud kevesebbet egy normalnal? Ugyanugy ad dhcp-t gondolom, illetve kezelei a halozatba kotott minden egyeb eszkozt (Wifi nyomtato, NAS, XBOX, TV-k, AVR, Desktop szamitogep, es szamtalan telefon, tablet, laptop amik wifin kapcsolodnak)
Tehat miert is jo egy normal routert beiktatni ele?

(#58960) MaCS_70 válasza Szaszabond (#58959) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt Te tudod. Ha maga a rendszerrouter megfelelő, akkor nem kell elé másikat tenned. A tapasztalatok szerint a készletekhez adott egységek nem a legokosabbak, gyakran fordul elő, hogy a felhasználó annál azért többet szeretne -- szolgáltatásban, kontrollban, teljesítményben, stb. Azt ugye ők adják, nem Te választod...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58961) Szaszabond válasza MaCS_70 (#58960) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Ertem, Tehat akkor igazabol maradhat a mostani vezetekes gigabites halozat amire siman racsatlakoztathatok egy mesh router csomagot (3 egyseg). es ekkor mindenki boldog. A vezetekes viszi a netet oda ahova kell es ugyanabban a halozatban lesz egy prima lefedettsegu es savszelessegu wifi is. Nem lesz gond a mesh-nek hogy a normal router a dhcp? Tud ezzel egyutt elni, azaz be lehet igy konfiguralni?

(#58962) Doky586 válasza Szaszabond (#58957) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"sokkal jobb lefedettseggel ... nagyobb savszelesseggel"?
Ha eddig is 3db AP-d volt és most lecseréled 3db Mesh-re akkor túl nagy előrelépést ne várj.. :)

[ Szerkesztve ]

(#58963) MaCS_70 válasza Szaszabond (#58961) üzenetére


MaCS_70
félisten

A mesh hatóköre mindig az általa létrehozott wifihálózatra terjed ki. A funkcionalitása szempontjából tök mindegy neki, hogy rajta kívül mások mit csinálnak a hálózaton belül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58964) Gubek-Einste válasza Szaszabond (#58961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lesz gond a mesh-nek hogy a normal router a dhcp? Tud ezzel egyutt elni, azaz be lehet igy konfiguralni?
Igen, be lehet úgy is állítani, hogy csak AP legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58965) Szaszabond válasza Doky586 (#58962) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Eddig csak egy sima N es router volt meg egy extender. Az eszkozok tobbsege kabelen logott. De azota lett tobb eszkoz, meg frissultek is, meg a wifi erossege sem volt elegendo. Szoval nagy valtozast varok.

(#58966) Szaszabond válasza Gubek-Einste (#58964) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Ez jo hir. Koszonom.

(#58967) Zsolt7981


Zsolt7981
tag

Sziasztok.

Remélem tudtok segíteni, mert elakadtam az otthoni hálózat beállításában. A napokban bevezették a Digit, és emiatt lecseréltem a routeremet (Xiaomi Ac2100). Az a bajom, hogy a háztartásban levő eszközök közül nem mind látja az 5ghz-es wifit, de a 2,4-esre gond nélkül csatlakoznak. Úgy értem, hogy már az elérhető hálózatok között se jelenik meg. Viszont a másik fele meg látja, és működik is vele. Ez azért gáz, mert például pont a fő laptopom az egyik,,ami nem látja, amivel létfontosságú lenne (az előző routeremmel simán vitte az 5ghzt)

De például az én xiaomi mi 9-em látja, az asszony mi 9 SE-je meg nem (előző routerrel mindkettő működött)

(#58968) viktorhu válasza Zsolt7981 (#58967) üzenetére


viktorhu
veterán

Összehasonlítottad az 5GHz beállításokat a két routeren? Sáv, sávszélesség, kapcsolat típusa (ac vagy n/ac) stb.

(#58969) Zsolt7981 válasza viktorhu (#58968) üzenetére


Zsolt7981
tag

A régi routerem már nincs meg. Amúgy nem állítgattam semmit, annyira nem értek hozzá. Rábíztam magam a varázslóra

(#58970) Gubek-Einste válasza Zsolt7981 (#58969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Írd le mik a wifi beállítások.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58971) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Sajnos továbbra is fennmaradt a régi problémám, semmi megoldást nem találtam. Tehát adott két router, ugyanolyan SSID-vel sajnos amin nem tudok változtatni (céges hálózat...) én pont a kettő között vagyok, de mivel az egyik gyengébb (csak AP-ként működik) így állandóan megszakad a netem.

Hogyan tudnám elérni hogy csak az én általam választott routerhez csatlakozzon, a másikhoz ne? Kerestem valami programot ami adott MAC című eszközhöz csatlakozzon, de semmi ilyet nem találtam.

Válaszotokat, segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

(#58972) rekop válasza Babetta-X (#58971) üzenetére


rekop
senior tag

Így hirtelen ezt és ezt találtam. Nem tudom, hogy működnek-e egy próbát talán megér.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#58973) Hoffer


Hoffer
őstag

AC tudású router használatakor egy AX wifi kártyával szerelt laptop wifi sebessége lehet, hogy kisebb mint ha csak egy AC wifi kártya lenne benne?
Vagy az AX kártya lefelé ki tudja hozni a nem AX képes eszközökből a legnagyobb sebességet?

:R

(#58974) MaCS_70 válasza Hoffer (#58973) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ezek egymásra épülő, lefele minden esetben kompatibilis protokollfelállások. Egy AX-es tehát mindig teljes értékű AC-s is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#58975) Tigrisszem


Tigrisszem
csendes tag

Sziasztok,

Letöltési sebesség problémával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.
Tegnapi napon bekötötték a gigabites netet (vezetéken tesztelve letöltés kb 600Mbps, feltöltés kb 400Mbps) és vásároltam hozzá egy routert, amivel valamennyire ki tudom használni ezt a sebességet, de a letöltési sebesség eredményeim botrányosak vezeték nélkül és nem tudom az okát.
Eredetileg egy ASUS RT-N14U routerem volt és azt hittem haldoklik, mert a letöltési sebességem általában 20Mbps körül mozgott (olyan is volt, hogy 4Mbps), ellenben a feltöltési 50-60Mbps. Mindezt 2.4GHz-en, ami panel lévén borzasztóan telített. WiFi Analyzer 2.4GHz
A mostani nethez egy ASUS RT-AC57U routert vásároltam, mert az eszközeimmel ennél gyorsabbat jelenleg azt hiszem nem tudok kihajtani, de nagyot kellett csalódnom. 2.4GHz-en a letöltési sebességek szinte változatlanok, letöltés kb 30-35Mbps, feltöltés 65-70Mbps. 5GHz-en kicsivel jobb a helyzet, ott a letöltési sebességem 60-70Mbps, a feltöltési 150-170Mbps.
Azt vártam az 5GHz-es frekvenciától, hogy megoldja a problémáimat, mert az már közel nem annyira telített, mint a 2.4GHz, de sajnos nem így lett. WiFi Analyzer 5GHz
Tudnátok tanácsot adni, mi lehet a probléma, miért ennyivel rosszabbak a letöltési eredményeim, mint a feltöltési? Azt gondolom, ha feltölteni tudok ennyivel, akkor le is kellene tudnom. A router wifi beállításokon nem módosítottam. Nem kapcsoltam be semmi plusz szolgáltatást rajta direkt, hátha az okozza a problémát. Gépen megpróbáltam vírusirtót kikapcsolni, de az sem változtatott az eredményen. Maga a router tudna ennyit?

Előre is köszi a válaszokat!

(#58976) Hoffer válasza MaCS_70 (#58974) üzenetére


Hoffer
őstag

Szuper, köszi! :R

(#58977) Hoffer válasza Tigrisszem (#58975) üzenetére


Hoffer
őstag

MIlyen sebességre képes a kliens azaz az eszköz amivel a sebességet tesztelted?

(#58978) Tigrisszem válasza Hoffer (#58977) üzenetére


Tigrisszem
csendes tag

HP fórumban szereplő információk alapján 300Mbps 5GHz-en és 144Mbps 2.4GHz-en.

[ Szerkesztve ]

(#58979) Tigrisszem válasza Tigrisszem (#58978) üzenetére


Tigrisszem
csendes tag

2.4GHz-en teszteltem egy TP-Link TL-WN821N v6 adapterrel is, az 300Mbps-es, azzal is 30-35Mbps-es letöltési sebességet mértem, a feltöltési 70Mbps körül mozog.

(#58980) Gubek-Einste válasza Tigrisszem (#58978) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú eszközről/adapterről van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58981) Tigrisszem válasza Gubek-Einste (#58980) üzenetére


Tigrisszem
csendes tag

Az 5GHz-es tesztet azt egy HP laptopban lévő kártyával végzem: BCM943228HMB (HP P/N:666914-001)

(#58982) viktorhu válasza Tigrisszem (#58975) üzenetére


viktorhu
veterán

Milyen linksebességet érsz el a géped és a router között? Mik az 5 GHz-es wifi beállításai? Csinálhatnál esetleg olyan wifi analyzer képet, amin az asusod is látszik (adhatsz addig a hálózatodnak valami semleges nevet, vagy kitakarhatod az ssid-dat a képről).

(#58983) Tigrisszem válasza viktorhu (#58982) üzenetére


Tigrisszem
csendes tag

Jelenleg ilyen sebességgel megy: sebesség kép
Ezekkel a beállításokkal használom: beállítások kép
Bocsánat a wifi analyzer képen linksys és linksys_5G néven szerepel (az első routeremnél a defaultot használtam és azóta is azt a nevet használom).

[ Szerkesztve ]

(#58984) viktorhu válasza Tigrisszem (#58983) üzenetére


viktorhu
veterán

A linksebesség amit a kapcsolat tulajdonságainál a Windows kiír (kapcsolat sebessége fogadás / küldés), nekem most 80 MHz-es sávszélességnél a Totolink routeremmel 780/780 Mbps-t ír ki, ez elég egy 300/300 körüli sebességtesztre a parancssoros speedtest alkalmazással.

(#58985) Tigrisszem válasza viktorhu (#58984) üzenetére


Tigrisszem
csendes tag

Bocsi, ott 300-as sebességet ír.
A router kliens listánál is megtaláltam ugyan ezeket a sebességeket
Client Name: HP
Interface: 5 GHz
Tx Rate (Mbps): 300M
Rx Rate (Mbps): 300M
Teljesen fixen tartja, nem ugrál (telefonnál változik ahogy mozgatom).

[ Szerkesztve ]

(#58986) viktorhu válasza Tigrisszem (#58985) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor az megy a maximumon, amit a wifi kártyád tud, annak kb. a fele lenne a reális a speedtesten. Kipróbálod a parancssoros tesztet, hogy kizárjuk a mérési hibát?

(#58987) Tigrisszem válasza viktorhu (#58986) üzenetére


Tigrisszem
csendes tag

Parancssorban hozta a megfelelő a sebességet, a letöltés olyan 140-150Mbps között mozog, a feltöltés 180-190Mbps között.
Ezek szerint a böngészővel lesz valami gond? Illetve a 2.4GHz-en lehetséges, hogy azért mozog 60-70Mbps között a letöltés és 130-140Mbps között a feltöltés, mert az túltelített?

(#58988) Tigrisszem válasza Tigrisszem (#58987) üzenetére


Tigrisszem
csendes tag

Közben még egy olyan tesztet csináltam, hogy a TP-Link TL-WN821N v6 adapterrel kimentem a router mellé közvetlenül, akkor volt a letöltési sebesség 144Mbps, de ahogy visszaviszem a gépbe, ami körülbelül 6m-re van tőle és tisztán rálát a routerre akkor már 94Mbps-re vagy kevesebbre visszaesik a sebesség. A feltöltési az stagnál 144Mbps-en. Ezt akkor jobban járok ha kikukázom és veszek helyette egy normálisat jól sejtem? Vagy 2.4GHz-en ilyen környezetben már nem elvárható a "normális" működés?

[ Szerkesztve ]

(#58989) viktorhu válasza Tigrisszem (#58988) üzenetére


viktorhu
veterán

Sok a zavarás nyilván, ha közel vagy, túlkiabálja a router. Amíg eléred az 5GHz-et, nem érdemes vacakolni a 2,4-gyel.

(#58990) olta válasza Gubek-Einste (#58868) üzenetére


olta
aktív tag

Végül az Asus USB AC-68 mellett döntöttem. A Tp-Link 722N-nel ~110/22Mbit volt, most az Asus így fest:

Köszönöm a segítséget! :R

(#58991) ArthurShelby válasza rekop (#58972) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Üdv, te régebben magyaráztál itt poe szabványokat.
Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Szeretnék venni saját használatra tesztelőt, de még nem tudom melyiket.
Az egyik többet tud, de nem írja ki a szabvány típusát (csak hogy melyik vezetéken hány volt), a másik kevesebbet tud (olcsóbb), de kiírja a szabványt is.
Ha csak a szálakon lévő feszültséget írja ki, akkor abból is egyenesen lehet következtetni a poe szabványra (a 2 kölcsönesen/oda-vissza egyértelmű)?

Illetve egyébként melyiket ajánljátok?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58992) ZoliX22


ZoliX22
csendes újonc

Sziasztok! Korábban már kérdeztem tőletek hogyan tudnék drón wifi hatótávot növelni de gyakorlatban kivitelezhető választ nem kaptam és horror összeget sem szeretnék áldozni erre a kísérletre. Az az ötletem támad hogy a fotón látható kamera antennát kellene egy nagyobb nyereségűre cserélni. Tud valaki ebben segíteni? 5 GHz-es tartományban sugároz. Köszönöm! [kép]

(#58993) And válasza ZoliX22 (#58992) üzenetére


And
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de ez még mindig nem járható. Azt kellene elfogadnod, hogy az antennanyereség nem egy önmagában létező és mástól független jellemző, hanem minden esetben az irányhatásból fakad. Ez rögtön két okkal is szolgál arra, hogy miért nem olyan jó ötlet a kamerára - amelyet a drón cipel - nagyobb nyereségű antennát tenni:
1.) Méret (és ezzel tömeg-) növekedés, ami mindig velejárója a nyereség emelésének. Az eredetiével megegyező méretben és súlyban egyszerűen nem kaphatsz jelentősen nagyobb nyereséget.
2.) Maga az irányhatás, ami azt jelenti, hogy a megnövelt nyereség csak egy kitüntetett fő sugárzási irány környezetében érvényesülhet. Mégpedig úgy, hogy minél nagyobb a nyereség, annál kisebb lehet csak az a hasznos térszög, amelyben az kialakul.
Vagyis egy a térben szabadon repkedő eszköze nem tehetsz erősen irányított (azaz 'nagy' nyereségű) antennát. Kültéren, egy szintben bőven feletted elhelyezkedő eszközön még egy körsugárzó nyeresége sem nagyon növelhető, mert az a vízszintes nyílásszög csökkenésével jár, egy körsugárzó nyeresége pedig eleve nem növelhető olyan mértékben, mint egy brutális iránysugárzóé.
Nem véletlenül szokták a vezérlő oldalon növelni a nyereséget: a kezelőt nem zavarja a megnövelt sugárzó vagy tükörméret, és képes a drón felé célozni vele. Visszafelé ugyanez nem annyira kivitelezhető.

(#58994) ZoliX22 válasza And (#58993) üzenetére


ZoliX22
csendes újonc

Jelen esetben a vezérlő oldal az egy iPhone teló. Ehhez külső irányított antenna úgy gondolom nehezebb ügy mint az adó részre egy jobb sugárzó antenna. Nem várok csodát. Pár száz méternek örülnék

(#58995) rekop válasza ArthurShelby (#58991) üzenetére


rekop
senior tag

A kijelzett feszültségből, és abból hogy ezt melyik érpárokon kapja meg, nem minden esetben lehet egyértelműen megállapítani. Passive PoE csak mode B(4-5,7-8), 802.3af/at az esetek nagy részében mode A(1-2,3-6), de vannak olyan switchek amik mode B-t használnak.
Én még nem próbáltam ilyen tesztelőket, de ezek közül a másodikat venném.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#58996) krisz77


krisz77
tag

sziasztok ki milyen wifi adaptert tudna ajánlani ami nem is túl lassú fogja normálisan a jelet megbizható stb max 5 ezerig ?

(#58997) ArthurShelby válasza ZoliX22 (#58992) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nagyon esetleges a növekedés. Routereknél ha lehet első körben inkább az antennára leadott teljesítményt szokták növelni (Európában pl kisebb a korlát, így át szokták állítani másik régióra), de ha már túl erős/sok a teljesítmény az már azért is baj, mert a zavart is fölerősíti nemcsak a hasznos jelet (illetve az egészségre az már káros sugárzás is lehet, ha túl sok). A másik probléma, az ú.n. visszakiabálási elv, ugyanis az eszköznek is el kell érnie a routert (nemcsak a routernek az eszközt/klienst).
Az antenna nyereség változtatása inkább 2.4GHz-en hozott használhatóbb eredményt, 5GHz-en már nagyon esetleges. Illetve hiába sugároz messzebb, szűkebb a látótér. [link] Ha kicseréled az antennát, a finomhangolást/optimalizálásokat is elrontod (pl beamforming).

Szvsz az utóbbi években a wifi nem nagyon fejlődött, nagyon újat nem tudnak kitalálni (az ax szabványban már a 2.4 és 5GHz-et vegyesen használják, illetve próbálják kiküszöbölni, hogy ne nagyon zavarják a környező wifik egymást).
De a szokásos dilemma ma is megvan: vagy hatótáv van (2.4GHz, ergo kisebb frekvencia), vagy sávszél/gyorsaság (5GHz, nagyobb frekvencia), ugyanis a leadott teljesítmény adott és azt nem lehet változtatni.
A legfontosabb leghasznosabb frekvenciák valószínűleg állami/titkosszolgálati célokra vannak lefoglalva, már a 800MHz-es 4G is nagy dolog. 5G-nél már tele kell szórni mindent tornyokkal, mert csökken a hatótáv és nő a sávszél.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#58998) Gubek-Einste válasza krisz77 (#58996) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az adapter?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58999) And válasza ZoliX22 (#58994) üzenetére


And
veterán

"Nem várok csodát. Pár száz méternek örülnék "
Ez maga a csodavárás. Ha egyszer a pont-pont kapcsolat egyik végpontja - a telefon - a fizikai korlátai okán nem alkalmas nagyobb távú, stabil összeköttetésre, akkor ezen nem javít(ana) sem a teljesítmény drasztikus emelése, sem az ellenállomás nyereségének enyhe növelése - a jelentős növekedés pedig a korábban írtak alapján nem járható. A két eszközzel felépített jelismétlős módszeren felül (amelynél a nagyobb távú link kezelése nem a telefon feladata) műszakilag nem nagyon van más értelmes megoldás. Pedig szabad téren az 5 GHz-es sáv több okból is előnyösebb lenne, mint a 2,4 GHz (ugyanakkora nyereséghez kisebb antennaméret elegendő, nagyobb a használható adóteljesítmény), de ezzel jelen esetben nem mész sokra.
Ha nincs iOS-hez kötött kezelőprogram a telefonon, csak a stream-et kell megjeleníteni egy teljesen hétköznapi médialejátszóval, akkor esetleg alternatíva lehetne egy Android-os eszköz, pl. olyan TV-box (+ monitor), amelyen van külső antennához csatlakozás. Utóbbira lényegesen egyszerűbb egy irányított külső wifi-antenna illesztése.

(#59000) krisz77 válasza Gubek-Einste (#58998) üzenetére


krisz77
tag

szia egy fal lenne közte max 6 méter távolságba van a routeröl anyit tudod csak hogy thome os olyan adapter kéne amivel tudok is le tölteni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.