Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) Polllen válasza mezis (#59299) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sajnos ezeken már túl vagyok.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59302) Starchm


Starchm
őstag

Hali!

Van egy Newifi D1-em egy 3dbi-s (gondolom panel) antennaval.
Leszeretnem cserelni rajta az antennakat nagyobbra es lehetoleg korsugarzora.

Az ilyen kinai 6dbi/ 9 dbi-os antennak vajon mit tudnak realisan?

(#59303) And válasza Starchm (#59302) üzenetére


And
veterán

Elég sokféle dobozt lehet találni ezzel a megnevezéssel. A képek alapján, az antennája nyereségéből és abból a tényből, hogy soho-kategóriás beltéri wifi eszközöket szinte mindig olyannal szerelnek, nekem inkább tűnnek körsugárzónak a gyári példányok.
"Az ilyen kinai 6dbi/ 9 dbi-os antennak vajon mit tudnak realisan?"
Ennyit akár tudhatnak is, bár a kétsávos körsugárzók - ha a két érték arra utal - amúgy sem szoktak óriási nyereségűek lenni. Vagyis számíthat valamennyit, de ugrásszerű javulást akkor sem várnék ilyen cserétől, ha a megadott adatok valósak. Ennyit (vagy akár többet) jobb elhelyezéssel is lehet nyerni, ha van rá lehetőség.

(#59304) MaCS_70 válasza Starchm (#59302) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ilyen utólagos antennacsere kizárólag akkor ajánlott, ha pedigrés antennát tesz fel az ember. A noname kínaiak eleve nem túl megbízhatóak, de még ha nem is gagyik, elég komoly probléma az, hogy a fogyasztói routerek egyszerűen nem erre készültek. A gyári antennákhoz és azok paramétereihez illesztik őket, a cserék általában visszafelé sülnek el.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59305) Starchm válasza And (#59303) üzenetére


Starchm
őstag

Ez lenne az, igazabol a kinezete miatt gondoltam. Maga az antenna szetszedesen kivul van valami modszer kideriteni, hogy melyik tipus?

Egy tenda helyere akarom majd berakni, mert abban meghalt az 5ghz-s resz, szoval az athelyezes nem opcio.

MaCS_70

Gondoltam, de megadom az eselyet, hogy nekem pont bevalik :D Maximum marad par antenna nalam ha kell masra vagy marad a polcon porfogonak.

[ Szerkesztve ]

(#59306) MaCS_70 válasza Starchm (#59305) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pont ennyit kockáztatsz!

:)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59307) mezis válasza Polllen (#59301) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor ott van még a Linux....

mezis

(#59308) Polllen válasza mezis (#59307) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, de ezt a gépet csak játékra tartom, ezért van rajta windows is. A 2,4 Ghz-cel is ellennék, ha nem szakadozna. Meg nyilván a lakást is be tudnám kábelezni, de mégis csak 2020 van.

Jó pár órám elment a semmivel, uh vettem végül egy TP-link Archer T4U V3.2-t, amivel újra tökéletesen megy minden.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59309) mezis válasza Polllen (#59308) üzenetére


mezis
nagyúr

(#59310) NoNick


NoNick
tag

Sziasztok! Lehetséges egy Xiaomi Miwifi 3G routert wifi "vevővé" alakítani?
Tehát venni egy másik router wifijét, és a lan portokra kötött nem wifi képes eszközöket nettel ellátni?

(#59311) Starchm válasza NoNick (#59310) üzenetére


Starchm
őstag

CFW-vel biztos, gyarival nem tudom.
Padavannal 5 v 2.4 ghz-nel Bridge reszben AP-client modot kivalasztva megy.

(#59312) cartman70


cartman70
újonc

Sziasztok. Segítséget kérnék az alábbi problémában:
Adott egy 100 Mp/s internet szolgáltatás (Vidanet). A modemből megy a kábel a routerbe, onnan az asztali gépemhez vezetéken, mindenhová máshová vezeték nélkül mennek a jelek. A családban 3 okostelefon és 2 okostévé csatlakozik a wifi hálózatra, de egyszerre az összes sosem. A jelenség az, hogy a wifi jel random eltűnik egy-egy eszközről. Hol a család egyik, hol a másik tagja nem tudja használni a telefonját, mert bár a wifi hálózatra csatlakozva van, de az nem ad internet elérést. Az asztali gépemen mindig van net, tehát a routeren át kábelen tökéletes, de a wifi az nem.
Korábban egy régebbi TP-Link routerem volt, ha reseteltük akkor helyre állt a dolog, de a napi 2-3szori resetelést meguntam. Kicseréltem a routerem, mert a gondoltam hátha az a ludas, hogy nem bír el ennyi eszközzel, de nem változott semmi (jelenleg egy TP-Link TL-WR94ON típusú van), illetve az változott, hogy ezt hiába resetelem nem javul meg a rendszer. Próbáltam már átállítani a router beállításokban a csatornát, hogy ne automatikusan válassza ki, hanem fix legyen, az se segített.
Van valakinek javaslata mit próbáljak még meg ami segítene is?
Köszi előre is.

(#59313) mezis válasza cartman70 (#59312) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! TV-khez UTP kábel.
Van még más vezeték nélküli eszköz is (füles, egér,...) ?
[link]

mezis

(#59314) Zsuma_97


Zsuma_97
csendes tag

Üdv.

Vettem egy új Asrock deszkát amin van m.2-es wifi kártya csatlakozó. Tervezek majd átállni vezetéknélkülire későbbiekben, de ezzel a megoldással nincsen tapasztalatom. Tudnátok nekem segíteni abban, hogy melyiket érdemes venni?

(#59315) NoNick válasza Starchm (#59311) üzenetére


NoNick
tag

Értem, köszi!

(#59316) cartman70 válasza mezis (#59313) üzenetére


cartman70
újonc

Egér van az asztali géphez. Füles van, de TUDTOMMAL itthon nincs használatban.
Hmmm, nem gondoltam volna hogy tv-khez kábel kell, azt hittem épp azért wifisek... Közben megnézem amit linekltél.

(#59317) MasterMark válasza Zsuma_97 (#59314) üzenetére


MasterMark
titán

Biztos, hogy wifihez való és nem SSD-hez? PCI-express M.2 mondjuk mindkettőhöz jó kéne legyen, csak a wifi/bt kártyáknak általában kell az USB is az M.2-be, ami az SSD-khez való M.2-ben nincs benne.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59318) mezis válasza cartman70 (#59316) üzenetére


mezis
nagyúr

Ahová kiépíthető az UTP kábel, oda mindenképpen kábelt. 1000Mbps könnyen, olcsón megvalósítható és még az unokádnak is jó lesz. Ugyan kutya, macska megrághatja, de könnyen cserélhető. :D
A vezeték nélküli adatkapcsolatoknak erős korlátai vannak, többek között egészségügyi aggályok is szerepet játszanak. Nem véletlen az, hogy a szolgáltatók is a réz vagy optikai vezetéket preferálják. Lakásokba, városok között, földrészek között pl tenger alatti kábelek, jelismétlők.

mezis

(#59319) mezis válasza Zsuma_97 (#59314) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
És ha mégis WiFi, akkor inkább USB-s adapter.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#59321) Corleone33


Corleone33
aktív tag

valami vélemény erről a wifis adapterről?: [link]

December végén fognak bekötni egy gyorsabb internetet hozzánk, de sajnos mostani adapterem kapacitása nem bírná el a gyorsabb internetet, szóval próbálok egy jobb adaptert találni ami jobban ki tudná használni a kapacitását(bekábelezés sajnos nem opció)

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#59322) MasterMark válasza Corleone33 (#59321) üzenetére


MasterMark
titán

Nem ismerem, de szarnak tűnik.

Edup EP-AC1605 szokott jó lenni, de mindenképpen valami rendes antennásat nézz, és olyat amit messzebb tudsz tenni a gépháztól.

Switch Tax

(#59323) mezis válasza Corleone33 (#59321) üzenetére


mezis
nagyúr

".... mostani adapterem kapacitása nem bírná el a gyorsabb internetet...."
BÍRNI fogja!. :Y Nem fog leégni, eltörni, összeroskadni, tönkre menni. Teszi a dolgát, mint eddig. :D

mezis

(#59324) WinuX


WinuX
csendes tag

Sziasztok, légyszi nyugtasson meg valaki, hogy a Wi-Free megszüntetése nem azt jelenti, hogy a továbbiakban a modemünk semmilyen Wi-Fit nem fog szórni, hanem ez a Wi-Free egy a saját szórt Wi-Finken kívüli cucc. Mi is meg az összes kollégánk otthonról dolgozunk, két laptop, két telefon, és egy tablet használja a Wi-Finket a munkához, ezért komoly probléma lenne, ha kábelekkel meg mobilnettel kellene mindet használni innentől.

Elég biztos vagyok benne, hogy jól értem, de ha tévedek arról minél előbb szeretnék tudni...

(#59325) mezis válasza WinuX (#59324) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, ez a UPC WiFree baromság a meglévő, WiFi mellett (alatt, mögött) szemetelte az étert, korlátozott sebességgel és azzal belépési kóddal, amit a UPC adott az előfizetéskor.
Vagyis csak UPC előfizetők használhatták. Állítólag akadt olyan előfizető. aki használta. Vagy megadta a haverjának a belépési kódot. Ha letiltattad, akkor törölték a bejelentkezési kódod. Én azonnal letiltattam, a WiFi-m maradt ahogy volt, a saját felügyeletemmel (csatorna, titkosítás beállítása).
A WiFi kezdetén, amikor még mobilokon csak SMS-ezni lehetett, indult egy Fonera WiFi.
Féláron lehetett a WiFi routerükhöz hozzájutni. Én maradtam a drágább, ám biztonságos megoldásnál (az én hálózati kapcsolatomat véletlenül se használja senki zsivány dolgokra, mert aztán magyarázkodhatom a hatóságoknak).
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#59326) WinuX válasza mezis (#59325) üzenetére


WinuX
csendes tag

Köszi az infót, megnyugtató. Egy pillanatra felállt a szőr a hátamon, amikor olvastam.

(#59327) wwenigma válasza mezis (#59325) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

La Fonera mai napig mukodik telekomos eszközökön megosztott wifi esetén, a FON-os loginoddal.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#59328) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Digi 1000-net, bridge-ben. AC65P router berakva. Családi házas környék, 1-2 wifijel de azok is gyengén.

11-es csattornára raktam, mert az a legkevésbé szennyezett.

Router mellett mérve, 2,4Ghz (iPhone 11 Pro Max-al) is csak 30/90 az érték. Qos kikapcsolva a routerben. A Digi routere nem szór. Vezetéken megvan a 900/300.

Mit tudnék még tenni? Egy notinak kellene a wifi, abban egy Intel 7260-as kártya van. 5Ghz-t most nem szeretnék használni. :R

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#59329) Cold5 válasza Cold5 (#59328) üzenetére


Cold5
senior tag

Megnéztem 5Ghz-en 50/250. Ez is elég furcsa.
Ez egy iPad Pro-n mérve.

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#59330) mezis válasza Cold5 (#59329) üzenetére


mezis
nagyúr

Gyári adatok szerint mennyit tud az a noti?
És az okos ?

mezis

(#59331) Cold5 válasza mezis (#59330) üzenetére


Cold5
senior tag

7260-as kártya: 2.4 GHz/5 GHz Max Speed 300/867 Mbps

A 11 Pro Max meg Wi-Fi 6-os szabványú.

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#59332) mezis válasza Cold5 (#59331) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
Az 5GHz-et miért nem szeretnéd használni?
A sebességmérést befolyásolhatja a készüléked "elfoglaltsága" illetve egyes gyárak valami "manager" programja is bezavarhat.

mezis

(#59333) Cold5 válasza mezis (#59332) üzenetére


Cold5
senior tag

A gépnél még el is tudom képzelni
De az iphone-nál és az ipad-nél (minden app kilőve) csak a speedtest fut. Ez az érték elég furcsa.

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#59334) mezis válasza Cold5 (#59333) üzenetére


mezis
nagyúr

Telefonokban helyszűke miatt igen gyenge lehet a WiFi antenna. Én egy Samsung Galaxy J3-al sok dBm-el kisebb térerőt mérek mint ugyanazon a helyen egy Asus X71S-el (3 antenna a monitor keretben.)
Amikor a feltöltési érték nagyobb a letöltésnél, akkor vagy nagyon zavart a vételi hely (más vezeték nélküli eszközök: füles, egér,...) vagy nagyon kicsi az antenna nyeresége. Adás üzemmódnál ez korrigálható az antennára kapcsolt teljesítmény növelésével, de vételnél az erősítésnek korlátot jelent a saját zaja.

mezis

(#59335) zsiga68 válasza Cold5 (#59328) üzenetére


zsiga68
senior tag

Állítsd át a 2.4 GHz wifi sávszélességét 20-ról 40 MHz-re, valamint ha nincs régebbi eszközöd akkor beállíthatod a 802.11g/n módot.
5 GHz-et is nyugodtan kipróbálhatod. Én 802.11n/ac módban és megemelt sávszélességgel használom.
Ha a router tudja a mimo módot akkor azt is bekapcsolhatod.

[ Szerkesztve ]

(#59336) Cold5 válasza zsiga68 (#59335) üzenetére


Cold5
senior tag

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#59337) cartman70 válasza mezis (#59318) üzenetére


cartman70
újonc


Közben megolvastam amit linkeltél. Korábban már wifi analizerrel megnéztem mi a helyzet, 5 emeletes társasház, van wifi bőven. Jövő héten a tv-ket megcsinálom UTP kábelesre, aztán meglátjuk javul-e a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#59338) mezis válasza cartman70 (#59337) üzenetére


mezis
nagyúr

Kísérletezhetsz a csatornákkal, de nem csak térerőtől, forgalomtól is függ a zavarás.
Ilyen környezetben talán a kisebb sávszélesség (20MHz) szerencsésebb.

mezis

(#59339) nexuspolaris


nexuspolaris
tag

Sziasztok,

korábbi kérdésemmel kapcsolatban még nem sikerült megoldanom a problémát. A lényeg a következő:
- adott egy emeletes családi ház, az alsó szinten nappaliban van a szolgáltató Sagemcom F@ST3686AC készüléke
- emeleti dolgozószobában egy TP-Link Archer C5 router
- Sagemcom router módban van, 2.4 és 5Ghz-en is be van állítva wifi hálózat. A net, ami bejön a házba, 300Mbps, ezt a sebességet közvetlenül a router mellett mérve 5Ghz-en hozza is, 2,4Gz-en már csak 100Mbps, de ez OK.
- emeleti TP-Link AP módban, LAN-LAN kapcsolattal a lenti router-el, plusz a 2,4GHz frekvencián WDS Bridge módban a lenti routerrel, ugyanaz az SSID és PSW. Az emeleten mérve a router mellett kb. 80Mbps ez is OK.
- emeleti TP-Link 5Ghz frekvencián router mellett mérve alig éri el a 100Mbps-t, ezen szeretnék javítani, hogy közelében legyen a lenti 300Mbps-nek (dolgozószobában munka, egyebek miatt kellene a gyors net)

Mi lenne a legjobb megoldás?
- lenti Sagemcom-ot átrakni csak modem módba, venni mellé egy erős kétsávos TP-Link routert, azzal bridgelni a 5Ghz sávot az emeletre
- lenti Sagemcom marad router módban, venni egy extendert, ami félúton elhelyezve erősítené a jelet az emeletre
- powerline adapter is eszembe jutott, a gond csak az, hogy külön biztosítékon vannak a lenti és fenti helyiségek

Azért gondolkodom vezeték nélküli megoldásban, mert igaz, hogy a két router össze van kötve Cat5E kábellel, mégse hozza az emeleten a max sebességet. Valószínűleg valahol a kábellel lehet gond, meg van több toldó is beiktatva, viszont újra kábelezni egy kicsit körülményes lenne.

Tanácsokat előre is köszi!

(#59340) MasterMark válasza nexuspolaris (#59339) üzenetére


MasterMark
titán

Kidobsz mindent a francba, a kábeleket újrakrimpeled, meg a toldókat kicseréled, megnézed hogy megy-e a gigabit link, raksz a végére egy normális AP-t, és ennyi.

Switch Tax

(#59341) Gubek-Einste válasza nexuspolaris (#59339) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS nem szabványos eljárás így elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.
WDS esetében kölcsönösen meg kell adni egymásnak a MAC címeket.

- lenti Sagemcom-ot átrakni csak modem módba, venni mellé egy erős kétsávos TP-Link routert, azzal bridgelni a 5Ghz sávot az emeletre
Jó megoldás de csak akkor ha nincsen IPTV előfizetés mert akkor nem kérhető a modem/bridged mód.
A "bridge"-elés nem a legjobb megoldás, inkább mesh-ben gondolkodjál és kábeles kapcsolattal/ethernet backhaul-lal kellene bekötni a node-ot a router-hez.

- lenti Sagemcom marad router módban, venni egy extendert, ami félúton elhelyezve erősítené a jelet az emeletre
Felejts el, kábeles megoldás ne cseréld le a bizonytalanabb wifi-sre, csak bajok lesznek vele.

- powerline adapter is eszembe jutott, a gond csak az, hogy külön biztosítékon vannak a lenti és fenti helyiségek
Bizonytalanabb mint a normál UTP-s megoldás így a jelenlegi kábelezést kellene előnyben részesíteni.

Valószínűleg valahol a kábellel lehet gond, meg van több toldó is beiktatva, viszont újra kábelezni egy kicsit körülményes lenne.
Új kábel behúzása lesz a megoldás, lehet, hogy macerás de hosszútávon mindenképpen jó megoldás lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59342) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!
Alaplapos topikban már kérdeztem, de elgondolkoztam egy hálókártyán, szóval bemásolom ide is a problémámat, aztán mondjátok, hogy hülyeség ezért kártya, vagy pont ez a megoldás.
1000-es digi net van bekötve, egyetlen játékkal játszok (nem is tervezek mással) kikapcsolódás képp, az pedig a WoW. Én nem tudom, hogy a 8gb, a proci/lap/2gb vram kevés-e neki, de van, hogy 2-3 percenként ledobál, és van, hogy 30-40 percig semmi, aztán ledob, ez pedig lényegében játszhatatlanná teszi a WoW-ot... 3 fajta routeren is ki lett próbálva, mindenhol jelentkezik a probléma sajnos.
A jelenlegi egy wifi 6-os, szóval egy hasonló hálókártyára, a TPLink tx50e ax3000-re gondoltam, a "sima feketére", nem a pirosra, amihez van hosszabbítós antenna. Szóval szerintetek segítene a problémán egy ilyen, vagy legyen egy új alaplap (és ezzel ugye proci/memória) a régi, mások által dícsért Intel i-219v chippel? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#59343) MasterMark válasza bajusz15 (#59342) üzenetére


MasterMark
titán

Dugjál be kábelt.

Switch Tax

(#59344) mezis válasza nexuspolaris (#59339) üzenetére


mezis
nagyúr

"...TP-Link AP módban, LAN-LAN kapcsolattal a lenti router-el, plusz a 2,4GHz frekvencián WDS Bridge módban a lenti routerrel..."
Nem túlzás ez? :F :Y

mezis

(#59345) woodworm válasza mezis (#59344) üzenetére


woodworm
veterán

Ez a szegény ember mesh rendszere, ethernet backhaullal.

(#59346) MasterMark válasza woodworm (#59345) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem mesh, a WDS pedig szerintem nem tud ethernet backhaul-t.

Switch Tax

(#59347) Gubek-Einste válasza bajusz15 (#59342) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most hogyan és milyen eszközökkel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59348) mezis válasza woodworm (#59345) üzenetére


mezis
nagyúr

Én nem kutyulnám pláne amikor problémák vannak az eredménnyel is meg a WDS "szabvánnyal" is.

mezis

(#59349) woodworm válasza MasterMark (#59346) üzenetére


woodworm
veterán

Nem mondtam, hogy az. De szerintem ethernet backhaul esetén a mesh sem mesh. Az usernek az egészből úgy is a seamless romaing lesz a fontos, az pedig a wds+kábel esetén is működik. Azt aláírom, hogy utóbbihoz jobban meg kell válogatni az eszközöket.
Azt tudom, hogy azonos chipset esetén ddwrt, openwrt és padavan alatt is működik. Mivel a padavan asus forráskódra épül és gyári drivereket használ, nálam asus és padavan között is működött.

(#59350) nexuspolaris válasza MasterMark (#59340) üzenetére


nexuspolaris
tag

" raksz a végére egy normális AP-t, és ennyi."

Ezt hogy érted, az Archer C5 AP módban nem jó?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.