Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) MasterMark válasza meroly (#59049) üzenetére


MasterMark
titán

Nem válaszol egyébként pingre az mkb.hu alapból sem.

Ezzel annyit látni, hogy kimegy a gépről rendesen.

Van másik oldal ami nem jön még be, de válaszol pingre? Azzal lehetne tovább tesztelni az MTU-t.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59052) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!Vettem egy Asus routert és a meglévő fritzboxhoz szeretném csatlakoztatni de az nem tud bridge módot.
Akkor amennyiben jól sejtem a szolgáltatótól kell kérjek egy modemet,h az Asus-t teljes értékű routerként tudjam használni és ne Acces point-ként?

(#59053) hgeri998


hgeri998
csendes tag

Sziasztok!

Van nekünk egy UPC Connect Box-unk valamint egy Tenda AC10U( [link] ) router-ünk. A Connect Box modem üzemmódban van, a Tenda pedig sugároz egy 2,4 GHz és egy 5 GHz WiFi hálózatot külön-külön.
Nemrég vettem egy Xiaomi MI 10 telefont és az a probléma, hogy az 5 GHz hálózatot nehezen találja meg és ha megis találja és felcsatlakozik akkor egy idő után magától lecsatlakozik róla(lezárt képernyőnél és használat közben egyaránt előfordul).
A telefon a router-től körülbelül 10 cm-re van.
Az 5 GHz hálózaton van egy IPad 7 és egy Samsung Smart TV valamint tesztként kipróbáltam egy Xiaomi MI 9T Pro-val amik gond nélkül csatlakoznak és csatlakozva is maradnak.
A telefonnak a 2,4 GHz hálózattal semmi problémája nincs.
Utánanéztem az interneten és találtam párt beállítást amit megcsináltam: reseteltem és újraindítottam a router-t, újraindítottam a telefont, elfelejtetettem vele a hálózatot és újrakapcsolódtam, váltottam a router-en csatornát(36-40-44-48) és frekvenciát(20-40-80) de semmi se segített.
Egyedül akkor nem kapcsolódott le ha kikapcsoltam a jelszóvédelmet.
A teszt kedvéért bekapcsoltam a Connect Box-on az 5 GHz WiFi-t amire gond nélkül csatlakozott és rajta is maradt.
Szerintetek mi lehet a probléma? Ennyit tud a router és ideje lecserélni? Vagy a telefonnak lehet valami baja?
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mit ír ki a Windows Vista, amikor lefagy? - Astala Vista!

(#59054) BTom1970 válasza Gubek-Einste (#59023) üzenetére


BTom1970
tag

Ide beraktam minden információt.
Tehát látszik, hogy nagyrészt 70 / 95 Mbit-es a sebesség. (360 / 100 Mbit -ből).
Néha több, 120 / 95 Mbit fölötti.

Különben a 2,4Ghz -re és a 5Ghz-re direkt rakták be a szerelők ugyanazt az SSID-t?
Én átraktam különböző nevűekre. Jó ez így?

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#59055) krealon válasza Jimmy202 (#59050) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A másik telefonnal viszont a 2.4be tudok belépni és az 5 Ghzbe nem. Próbáltam átállitani a sávot 20/40, de semmi változás...
Tud valaki erre magyarázatot?"

A magyarazat, hogy a masik telefon vagy nen tudja az 5 GHz-et, vagy azt a csatornat nem tudja hasznalni, amin az Access Point uzemel.
Meg kellene probalni beallitani az 5 GHz-es csatornat fixen a 36-48 csatornak valamelyikere.

(#59056) meroly válasza MasterMark (#59051) üzenetére


meroly
veterán

Igen, az erste.hu ugyanilyen.
Csináljam meg arra is ezt?

Impossible is nothing

(#59057) MasterMark válasza meroly (#59056) üzenetére


MasterMark
titán

Igen. Illetve ha tudod pingelni, akkor majd MTU-t is kéne tesztelni.

Switch Tax

(#59058) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy Digis Huawei hg8143a5 optikai modem/router. Ha gépről (kábel) netezek, semmi gond, de ha mobilról, akkor néha meg-meg akad. Ez a router hibája?

[ Szerkesztve ]

(#59059) Gubek-Einste válasza oroszlan12 (#59052) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59060) Gubek-Einste válasza BTom1970 (#59054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Különben a 2,4Ghz -re és a 5Ghz-re direkt rakták be a szerelők ugyanazt az SSID-t?
Én átraktam különböző nevűekre. Jó ez így?

Jelenleg sem ugyan az a két SSID, van egy "5"-ös eltérés közöttük, de nyugodtan átírhatod amire csak akarod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59061) Gubek-Einste válasza megint én (#59058) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit jelent a megakadás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59062) BTom1970 válasza Gubek-Einste (#59060) üzenetére


BTom1970
tag

Igen már különböző, mert átraktam - mint írtam is.
A beállításokat nézted, amiket kértél? Van valami ötleted miért lassú a letöltési sebesség?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#59063) megint én


megint én
őstag

Hogy tölt valamilyen oldal, és a csúszka megakad, de nem csak az én mobilomon, hanem barátnőmén is amikor haverok jönnek át, akkor is néha megakad.
Régen egy Asus RT-N18U routerről ment, olyat lehet csinálni, hogy ami kijön CAT5-E kábel, arra az egyikre feldobom a routert?
Mert az nagyon stabil volt.
Illetve ebből fakad a második kérdés, mennyire növeli a latency-t hja a Digis modemből routerbe és onnan a gépbe fog a gépbe menni a kábel?

(#59064) Gubek-Einste válasza BTom1970 (#59062) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át fixen másik csatornára mert a jelenlegi több másik wifi is van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59065) Gubek-Einste válasza megint én (#59063) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Régen egy Asus RT-N18U routerről ment, olyat lehet csinálni, hogy ami kijön CAT5-E kábel, arra az egyikre feldobom a routert?
Igen lehet, sőt ajánlatosabb is ha saját router használsz, a szolgáltatói eszköz pedig csak modem szerepet lát el.

Illetve ebből fakad a második kérdés, mennyire növeli a latency-t hja a Digis modemből routerbe és onnan a gépbe fog a gépbe menni a kábel?
Észrevehetően nem kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59066) ArthurShelby válasza meroly (#59056) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Esetleg nem használsz vírusirtót?
Nálam az "eset internet security"-nak van egy ú.n "netbank és tranzakció védelem" funkciója, ami a banki oldalakat egy biztonságos böngészőben nyitja meg. Tehát ha a böngészőmben böngészés közben beírom az erste webbank oldalát, akkor megnyit egy új biztonságos böngészőt (letiltott kiegészítők, más ablak felbontás...).
Nem lehet hogy nálad is hasonló van, csak elromlott ez a funkció, és emiatt nem megy sehogy?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#59067) BTom1970 válasza Gubek-Einste (#59064) üzenetére


BTom1970
tag

Átrakom és mérek többször...
Különben most minden más adapter és kártya tiltva van: [így]
Az inSSIDer-ben a zárójelben van az aktuális csatornaszám. Előtte az milyen csatornaszám, a zárójelen kívül?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#59068) BTom1970 válasza Gubek-Einste (#59064) üzenetére


BTom1970
tag

1 órán belül többször mértem. Ráírtam az óra percet a képekre.
Bal oldalt a Speedtest különböző időpontokban, jobb oldalon a inSSIDer ez is különböző időpontokban.
mérési eredmények
360 / 100 Mbit-es Net
- a feltöltés mindig rendben (95 Mbit)
- a letöltés nem megy túlzottan föl (160Mbit)
vagy még ennyi sincs (80 - 120 Mbit)
- az inSSIDer-ben láccik, akkor kevesebb a sebesség, amikor több wifi lesz elérhető. (00:52 körül)
- tehát többet nem lehet ebből kihozni?
[eszközök és elhelyezkedésük]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#59069) MasterMark válasza BTom1970 (#59068) üzenetére


MasterMark
titán

Mekkora a linksebességed ilyenkor? Mennyire változik?

Switch Tax

(#59070) Gubek-Einste válasza BTom1970 (#59068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs is átrakva a csatorna, még mindig ugyan azon van amelyiken a többi is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59071) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy ismerősömnél a szomszéd routertől kapja a netet, ketten fizetik az előfizetést, családi házas vidéki környezet, 10mbit net.
Eddig jól ment, 12év, a TP link kültéri antennával, de most valami anomália jött elő.
Van egy TP link 14dBi-s antenna a falra fúrva belül pedig egy tp link AP ami leosztja egy switch-be a házba a netet.
A tp link 2414A antenna megszűnt, ezt ugye vételre használtuk.
Kérdésem, hogy minden kültéri antenna alkalmas vételre és adásra is?
Egyébként ebben az esetben csak adatvételi szándék áll ugye fenn.
Csak mert kinéztem ezt: [link]
Igaz csak 12dbi-s, de kb 100m a távolság.

Vagy 5Ghz-ben: [link] <- ez alkalmas vételre is?
Köszönöm!

(#59072) Gubek-Einste válasza _kovi_ (#59071) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden antenna alkalmas adásra és vételre is.
A két eszköz amit kinéztél nem egy antenna, hanem egy antennával egybe épített kültéri AP.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59073) BTom1970 válasza MasterMark (#59069) üzenetére


BTom1970
tag

Azt hogy tudom megnézni?
[ezzel mérek]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#59074) MasterMark válasza BTom1970 (#59073) üzenetére


MasterMark
titán

Windows gomb + R, control netconnections, és ott jobb gomb az interfészre és Állapot.

Switch Tax

(#59075) BTom1970 válasza Gubek-Einste (#59070) üzenetére


BTom1970
tag

Tiltottam minden más adaptert és kártyát: [így]

Az inSSIDer-ben miért van 2 csatornaszám? (zárójeles és sima)

De átraktam 44-esre. Mondjuk csak most indítottam újra.
[inSSIDer most]
[Archer C5 most]

[ Szerkesztve ]

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#59076) BTom1970 válasza MasterMark (#59074) üzenetére


BTom1970
tag

585,0 Mbps

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#59077) MasterMark válasza BTom1970 (#59076) üzenetére


MasterMark
titán

Próbáltad áttenni olyan csatornára ahol nincsenek mások?

122, 138

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59078) BTom1970 válasza MasterMark (#59077) üzenetére


BTom1970
tag

csak a 36 - 48 -ig választhatok.
A többit hogy lehet?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#59079) Doky586 válasza BTom1970 (#59078) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy hogy nem választasz, hanem automatikuson hagyod a csatornakiválasztást..

(#59080) MasterMark válasza BTom1970 (#59078) üzenetére


MasterMark
titán

Állíts a régión. Valami rosszul van benne alapból. Itt megtalálod melyik csatornákat használhatod hivatalosan az EU-ban: [link]

Switch Tax

(#59081) BTom1970 válasza MasterMark (#59080) üzenetére


BTom1970
tag

régiót hol lehet? Már gondoltam erre, de nem találom.

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#59082) MasterMark válasza BTom1970 (#59081) üzenetére


MasterMark
titán

Fogalmam sincs, googlén keresd meg. Lehet azt se lehet állítani, akkor így jártál.

Switch Tax

(#59083) pigmeus


pigmeus
tag

Sziasztok, nem tudom, hogy jó helyen kérdezek-e. Hazaszorultam home office-ba, de csak wifiről tudok sajnos dolgozni, ami a munkára sajnos gyenge. Átkábelezni az egész lakást meg nem szeretném emiatt. Így arra gondoltam, hogy vennék egy usb wifi adatpert, amivel a upc modemre tudnék csatlakozni és így talán meg tudnám növelni a sebességet. Kérdésem, hogy van e értelme erre költeni? Vagy milyen más megoldások lehetnek még? Tippeket előre is kösznöm.
A laptop wifin 52.5 mbps-t tud, kábelen olyan 150 mbps-t tudna. Ezzel a megoldással szeretnék elbilleni olyan 100 mbps köré. Nem tudom, hogy mik a lehetőségek vagy remények.

(#59084) MasterMark válasza pigmeus (#59083) üzenetére


MasterMark
titán

Mire kell neked ekkora sávszélesség? Biztos hogy nálad a sávszélesség a probléma?

Switch Tax

(#59085) BTom1970 válasza MasterMark (#59082) üzenetére


BTom1970
tag

keresem már egy ideje, de még semmi...

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#59086) pigmeus válasza MasterMark (#59084) üzenetére


pigmeus
tag

A gép is lassú lehet ssd hiányában, de főleg Win10 update óta(i7-5600U - 8GB ram) de hálózatról kell elérni céges dolgokat és reménykednék egy kis adatáramlás gyorsulásban. Főleg excel, számla image elérés, megnyitás stb. Mert kb most csak megy a homokórázás.

(#59087) MasterMark válasza pigmeus (#59086) üzenetére


MasterMark
titán

Ezeket a saját gépeden csinálod, nem egy távoli asztalon? VPN-nel vagy hogy? Mert ezesetben tényleg jól jöhet a plusz sávszél.

De ha csak távoli asztalon vagy egy távoli gépen, azon nem fog segíteni a sávszél.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59088) pigmeus válasza MasterMark (#59087) üzenetére


pigmeus
tag

VPN-en keresztül érem el a céges hálózatot és saját gépen. Ha értelmesen írom le :DVan olyan ERP ami távoli asztalon megy, az még okés is.

[ Szerkesztve ]

(#59089) MasterMark válasza pigmeus (#59088) üzenetére


MasterMark
titán

Értem. Akkor viszont tudni kéne pontosan milyen modemről van szó.

Meg azt se ártana tudni, hogy a gépedben milyen wifi van pontsoan. Szerintem itt nem a géped lesz a szűk keresztmetszet.

Switch Tax

(#59090) pigmeus válasza MasterMark (#59089) üzenetére


pigmeus
tag

Laptopé: Intel Dual Band Wireless-AC 7265
Hát a router pedig amit a UPC adott hát ez lenne? CH7465LG-LC

(#59091) MasterMark válasza pigmeus (#59090) üzenetére


MasterMark
titán

Mekkora linksebességed van most? Ezzel a két eszközzel mennie kellene 867-es linknek, amin kb elérhető sávszél olyan 450-500 mbps körül van. Ami jóval több mint amit te szeretnél.

Ha nem 867 a linksebességed akkor valahol nincs jól beállítva.

Switch Tax

(#59092) pigmeus válasza MasterMark (#59091) üzenetére


pigmeus
tag

Linksebességet, hogy tudok mérni? Ennél a kommentnél kicsit elvesztem :DDD

(#59093) MasterMark válasza pigmeus (#59092) üzenetére


MasterMark
titán

Azt nem méred, hanem itt megnézed: [link]
Ott ki fog írni egy sebességet, az a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59094) juhasz406


juhasz406
tag

Sziasztok!
Valaki tapasztalt hasonlót? Tplink wifi router. Több eszközzel egyszerre sebességtesztelés működik, youtube működik, torrent kiváló (1000-es net) de pl. viber hanghívásnál meg videókonferencia közben kuka. Hang szakadozik kép nincs. Másik wifin tökéletes. Így néz ki most a hálózat: (A)Huawei wifi router (B)Tp link wifi router Összekötve ahogy kell. LAN-LAN DHCP kikapcsolva.

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#59095) MasterMark válasza juhasz406 (#59094) üzenetére


MasterMark
titán

A sebességteszt, torrent, youtube csak sávszéligényes, de nem késleltetés érzékeny.

A hanghívás és videóhívás viszont nagyon késleltetés érzékeny. Mennyi a latency-d wifin?

Switch Tax

(#59096) juhasz406 válasza MasterMark (#59095) üzenetére


juhasz406
tag

latency... ezt most hallom először. A ping 20ms környékén szokott lenni.

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#59097) MasterMark válasza juhasz406 (#59096) üzenetére


MasterMark
titán

Csinálj folyamatos pingelést és nézd hogy nem ugrál-e fel. Valamit az interneten pingelj, hogy mindenen végigmenjen.

Ha felugrik a ping attól megakadhat a videóhívás vagy hanghívás.

Switch Tax

(#59098) pigmeus válasza MasterMark (#59093) üzenetére


pigmeus
tag

a link 867-nek nem látom, hogy hol írná ki a sebességét.
De a wifi status alatt a speed 144 mpbs.

(#59099) juhasz406 válasza MasterMark (#59097) üzenetére


juhasz406
tag

Folyamatos pingelésnél olyan 20ms körül van de van mikor belassul a wifi és akkor felmegy 400ms-ra és van amikor a wifi hálózat is eltűnik teljesen összeomlik. A router wifit lehet valahogy tesztelni? Valami stabilitás teszt jó lenne.

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#59100) MasterMark válasza pigmeus (#59098) üzenetére


MasterMark
titán

Az a speed az az. Az nagyon kevés, valami nincs jól beállítva. Ez valószínűleg nem is 5 GHz-es csatlakozás.

867 mbps speed-et kéne tudnia ha jól lenne beállítva, mert mindkét eszközöd képes rá.

juhasz406: Ez a ping is elég jól mutatja hogy valami nem oké a kapcsolattal.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.