Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Adott egy Packard Bell TV11CR, amin az első pár napon ment szépen a UPC-s routerről a LAN, most viszont annyi történik, hogy az első 1 percben van, majd szépen elmegy a net, és csak a WiFi-ről képes kommunikálni. Ez mi lehet? UTP-kábel teszt volt, más géppel jó.

Hiába dugdosom ki-be a LAN-t, semmi se történik onnantól fogva. Szimpla Win 10 2004 telepítés + Win update driverek + Comodo IS (nem konfigoltam rajta semmit át azóta, hogy jó volt a LAN). Network Card: Broadcom BCM57785 NetLink PCI-E Gigabit Ethernet Controller

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#58452) Disorder7


Disorder7
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon egzotikus problémám van.
Adott egy DIGI 100/100 előfizetés, amit a saját TP Link Archer C5-ömmel használok. Kábelen hibátlanul megy 90/90+. Wifin viszont 2,4 és 5 GHz-in is a max letöltésem 30-40 között van, míg a feltöltésem viszont hibátlan 90+. Localban ha mondjuk a desktopról másolok az androidos telefonra vagy a laptopra, 4-500Mbit simán a letöltésem. Tehát csak a Digin keresztüli letöltésem nem jó wifin.
Sok eszközön próbáltam (iPhone, S8, iPad, windowsos laptop, PS4.. stb.), mindenhol ez a jelenség. Wifi analyzerrel megnéztem, nem túl zajos a dolog - meg hát ahogy mondtam, a feltöltésem hibátlan. Feltettem a DDWRT-t, nincs különbség.

Ezután ma vettem egy új routert, TP Link Archer AC2300. Pontosan ugyan az a jelenség. 30-40 le, 90+ fel. Akárhol a lakásban, a router mellett állva, stb.

Felhívtam a DIGI-t, nem tudtak rá mit mondani. "Ha kábelen jó, akkor nem az ő dolguk". Ez jogos valamilyen szinten, VISZONT, a kollégám pár lépcsőházzal arrébb lakik, szintén ez az előfizetése van, egy másik random TP Link router, és pontosan ugyanez a jelenség.
Őszintén, már ötletem sincs mi lehet. Minden csatornát, freki szélességet, stb. kipróbáltam, de nincs változás.

Van bárkinek ötlete, mi lehet?
Köszönöm!

(#58453) radi8tor válasza Disorder7 (#58452) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Routeres topik témája ez szerintem.
Különbséget kell tenni NAT-olt és nem NAT-olt hálózati adatforgalmon.
Amúgy nekem is ezt csinálja az otthoni routerem.
A routert amit vettél küld vissza 14 napon belül.

⭐ Stella

(#58454) mezis válasza Disorder7 (#58452) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kapcsolj le minden vezeték nélküli eszközt (bill, egér, füles,...) és akkor méricskélj.

mezis

(#58455) Disorder7 válasza mezis (#58454) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Nincs semmi egyéb vezetéknélküli eszközöm. Ha pedig ezek zavarnának be, valószínűleg a feltöltés se menne full sebességgel.

(#58456) Disorder7 válasza radi8tor (#58453) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Igen, vissza fogom küldeni, mert nem vagyok vele előrébb.

Gondoltam én is arra a topicra, de ez elég határeset téma volt. Ha jobbnak látjátok, felteszem ott a kérdést :R

(#58457) mezis válasza Disorder7 (#58455) üzenetére


mezis
nagyúr

Feltöltés: Mindegy mekkora a katyvasz az "adónál" (PC), a "vevőnél" (WiFi AP) legyen tiszta az éter. Letöltésnél fordítva. Ez persze csak durva közelítése a valóságnak.

Hogy néz ki az étered ?

mezis

(#58458) Disorder7 válasza mezis (#58457) üzenetére


Disorder7
csendes tag

1,5 méterre a routertől állva: https://ibb.co/9V1ncN6
Who vagyok én.

[ Szerkesztve ]

(#58459) human374


human374
tag

Sziasztok!

A boltunkban POS terminált használunk aminek nincs vezetékes csatlakozása csak LTE-re képes. Viszont nagyon gyenge a kapcsolat és lassú a fizetési folyamat a vevők gyakran panaszkodnak.
Van jelerősítésre valamilyen megoldás?

(#58460) Soma01 válasza human374 (#58459) üzenetére


Soma01
veterán

A mobilhálózat (LTE) nem Wi-Fi. Az adott szolváltatónál illetve annak témájában érdeklődj. Ki kell próbálni más szolgáltatóval, hátha annak jobb ott a térereje.

(#58461) Fillér


Fillér
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok jártas a hálózatok terén ezért kérnék egy kis segítséget. Jelenleg egy beltéri tp-link routerem van amivel eddig nem is volt gond a házban s a ház körül jól fogható a net.
Szeretném kibővíteni a terültetet mert két wifis kamerát szeretnék felszerelni másik két épületre. Az egyik 30m a másik 100m van a routertől ami ugye a házban van. Milyen megoldással tudnám én ezt a legkönnyebben megoldani? Egy külső antenna elég erős lehet ehhez?

A válaszokat köszönöm szépen.

(#58462) Soma01 válasza Fillér (#58461) üzenetére


Soma01
veterán

A kamerák közelébe el tudsz kábelezni?
Ha nem, akkor arra a részre, ahol most a kamerák vannak, van tiszta rálátás onnan ahol most internet van?
Minimum 1 db új eszköz kell, de lehet 3 is kell majd.

(#58463) human374 válasza Soma01 (#58460) üzenetére


human374
tag

Nem igazán értek hozzá, de az LTE is rádiójel mint a wifi csak más frekvencián, nem?

Ezek a termékek átverések vagy én értelmezem rosszul ?

(#58464) Diák66 válasza human374 (#58463) üzenetére


Diák66
őstag

Repeater.... jól megcsapkodhatja érte a hatóság az eladót és a használóját is! Ne vedd meg! Még a szomszédnak se kell felnyomnia érte, mert a szolgáltató is hamar észreveheti és jön is egyből a mérőkocsi, NMHH és társaik. Aztán lehet mélyen a pénztárcába nyúlni. (már, ha tényleg működik, mert azért kamu is lehet...)

(#58465) Diák66 válasza Fillér (#58461) üzenetére


Diák66
őstag

Mivel kameráról van szó, biztosan kábelezném, az a biztos. De ha mindenképpen vezeték nélküli lesz, akkor antennák kellenek neked. Egyébként áramot mindenképpen kell majd kábelezned, mert PoE a levegőben nincs. :D Kültéri aktív antennák (tulajdonképpen ezek némelyike már kültéri router is egyben) pont-pont, vagy pont-multipont kapcsolat és kész.... már üres is a pénztárcád. ;] A jelenlegi wifi eszközödre nem tanácsos kültéri antennát akasztani (mármint a saját antenna csatlakozóira), mert azzal csak a lakáson belül rontanád a helyzetet.

(#58466) Fillér válasza Soma01 (#58462) üzenetére


Fillér
csendes tag

Sajnos az új kamerához nem szeretnék áramon kívül mást vinni, ezért gondoltam valamilyen külső aktív antennával küldeni neki a jelet, csak nem ismerem ezeket a technolódiákat jól ezért kértem segítséget.

(#58467) Fillér válasza Diák66 (#58465) üzenetére


Fillér
csendes tag

Nálunk már wifin megy az áram, a villanyoszlopon meg a víz megy. https://www.facebook.com/watch/?v=783952739023014

(#58468) Doky586 válasza Fillér (#58467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nagy fehér világító yagi antennákat tegyél a wifis biztinsági kamerák irányába, hogy a rablók jól lássák mit és honnan kell bottal leverni vagy csúzlival kilőni.. :B

(#58469) Csabex válasza Fillér (#58466) üzenetére


Csabex
őstag

Esetleg egy POE switch? Ha már viszel áramot a kamerához, akkor miért ne vihetnéd adattal együtt? Mondjuk a 100m egy kicsit necces lehet, de nem lehetetlen. Doky586-nak igaza van egyébként, mert manapság már fejlődtek a tolvajok is a technikához és ha nem verik le az antennát, akkor zavarhatják a jelét egy kütyüvel is akár, aztán akkor mind lehet marha jó router meg minden...

Nem tapasztalatból írok, még mielőtt... :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#58470) Ripper17 válasza human374 (#58463) üzenetére


Ripper17
tag

Radiojelnek radiojel, csak az egyik esetben sok 10 milliardot fizetnek a hasznalataert. A másikon meg pl. ételt is melegíthetsz.

ha van a boltban vezetékes net keresd meg a szolgáltatód, tud-e adni olyan kütyüt (picocella) amivel lényegében egy kis bázisállomásod lesz a boltban. Ugy emlekszem a Voda ezt pl. ingyen biztositja az ugyfelnek .

(#58471) Diák66 válasza Ripper17 (#58470) üzenetére


Diák66
őstag

Csak abban az esetben ad "ingyen", ha a térképük szerint van lefedettség, de valójában mégsem kielégítő, egyébként pénzt kér érte. Nehéz kiharcolni az eszközt, ráadásul kérdéses, hogy van-e 4G-s belőle.

[ Szerkesztve ]

(#58472) human374 válasza Diák66 (#58471) üzenetére


human374
tag

@Ripper17, Diák66, köszi a válaszokat!

(#58473) Soma01 válasza Fillér (#58466) üzenetére


Soma01
veterán

A kamerához még ez után vinni kell a villanyt, vagy már ott is van?

Ha semmiképpen nem lesz kábel, akkor a második kérdésemre kellene válaszolni.
Tehát megoldható-e az, hogy az antennák lássák egymást?

A betörő meg, hogy mit ver le és mit vág el, azt nem lehet tudni. A villamos vezetéket is el szokták vágni, hogy áramtalanítsák az épületet... Mindenre nem lehet felkészülni. Rengeteg kamera megy Wi-Fi-ről gond nélkül.

(#58474) Csabex válasza Soma01 (#58473) üzenetére


Csabex
őstag

Hogyne lehetne! Szünetmentes... Épületeknél az alagsorban komoly akku szobák vannak a szintenkénti szünetmentesítésre. A jel zavarásra nem tudsz felkészülni, mert nincs olyan eszköz ami megvédene az ilyen és ehhez hasonló eszközöktől :)

[ Módosította: radi8tor ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#58475) radi8tor válasza Csabex (#58474) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Plz ne linkelj ilyeneket a fórumba! :R

⭐ Stella

(#58476) Csabex válasza radi8tor (#58475) üzenetére


Csabex
őstag

Jah, bocsi :) Így utólag belegondolva teljesen jogos, csak hirtelen egy google search és az első találatot be is dobtam :) Köszi, hogy leszedted, már nem tudtam szerkeszteni :R

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#58477) Soma01 válasza Csabex (#58474) üzenetére


Soma01
veterán

Jó, persze... határ a csillagos ég! De az eléggé megnöveli a költségeket és egy átlag felhasználó nem akar ennyit költeni. És a legtöbbször nem high-tech tolvajokkal van dolgunk. Ha nagyon akarnak bemennek szintre mindenhová.
Látod, hogy kábelezni nem szeretne, abban segítünk neki, amit szeretne és van rá pénze, türelme, ideje...Ez most ennyi. Úgy néz ki, wifi lesz, így döntött. Ha ásni akar, lehet azt is. Esetleg powerline jöhet még szóba. De nem tudom, hogy azok jelei mennyire messzire jutnak el. Meg hát az is drágább.

(#58478) Csabex válasza Soma01 (#58477) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, ezt igazából az tudja a legjobban akinek szüksége van rá, vagyis milyen értékű az ingatlan vagy ingóság, vagy bármi amit megfigyelni, védeni szeretne egy ilyen rendszerrel. Egyetértek avval is, hogy ha nagyon akarnak, akkor bemennek bárhova (Tolvaj előtt nincs zár). Ja, azt is látom, hogy kerülné a kábelezést, de ugye tudjuk, hogy ha biztonságos valamit akar az ember, akkor csakis kábel, főleg kamera terén... Telepítettem párat, de sehol nem javasoltam és nem is alakítottam ki vezeték nélkülit. Mondjuk a powerline is járható út, viszont azt én sem ismerem, inkább a többiek majd megírják a tapasztalatokat... Talán Macs-nak volt dolga ilyennel, mintha írt volna róla korábban...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#58479) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Lehetséges hogy egy használatban lévő tplink850re mellé vett ugyanilyen készülék továbbítsa annak a jelét?

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#58480) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
900mhz access pointtal szeretnék átlőni pár km-t, valószínű a 2,4ghz és az 5ghz nem működne a növényzet miatt. Szabad ez a freki? Legális használni ebben a tartományban AP-t?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#58481) Gubek-Einste válasza gyuromoj (#58479) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen értelemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58482) Soma01 válasza Csabex (#58478) üzenetére


Soma01
veterán

Eleve Wi-Fi-s kamerákat vett. Innentől már egyértelmű a komolyság. :) Itt most ez a kiinduló helyzet. Esetleg egy magasan elhelyezett irányított antenna kevésbé támadható.Pl. Tp-Link CPE610 (kb.17-18.000 Ft/db) Nézd meg ezeket Fillér! Arra ne is gondolj, hogy egy kis kábellel majd kiviszel egy kis antennát kívülre a mostani routertől.
Én is telepítettem már párat, de azokat cégek, bankfiókok rendelték meg és ott nem spóroltak azon, hogy ha be kellett kábelezni, meg hát az árajánlat is kábelezéssel együtt volt, nem Wi-Fi-vel. És profi kamerák és rögzítők voltak, nem Wi-Fi-s kamerák SD kártyával.

(#58483) gyuromoj válasza Gubek-Einste (#58481) üzenetére


gyuromoj
veterán

Adott egy wifi, aminek a jelét már továbbítja egy 850re és most lett még egy, hogy az udvarra is kiérjen a net. Szóval a már továbbított jelet kellene még tovább küldeni.
Remélem érthető. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#58484) Diák66 válasza gyuromoj (#58483) üzenetére


Diák66
őstag

Wifi repeater, hát ugye drasztikusan csökken az elérhető sávszélesség.... alább javasoltak egy megoldást, azzal próbálkozz és ha megcélzod vele a kamerát, a kamera beépített wifije látni fogja a hálózatot. Így a két kamera bekötést megúszod 40 ezerből kb.

(#58485) Gubek-Einste válasza gyuromoj (#58483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem jó ötlet mivel a repeater már eleve felezi az elérhető link sebességet, ha még egyet beüzemelsz akkor ezt még egyszer felezve lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58486) Diák66 válasza daninet (#58480) üzenetére


Diák66
őstag

A 900 MHz-et a mobilszolgáltatók használják...... ezen nem is működött izzhon soha wifi szerintem.... réges régen még vezeték nélküli dect telefon működhetett rajta, aztán a szolgáltatóknál landolt a frekvenciasáv, engedélyköteles felhasználással. Van ahol mostanság FWA (Fixed Wireless Access) hálózatokban használják, de ez nem wifi. Itt tudod egyébként megnézni mi szabad és mi nem. [link]

(#58487) gyuromoj válasza Gubek-Einste (#58485) üzenetére


gyuromoj
veterán

Sebesség nem lényeg, meg majd úgy is kiderül.
Milyen módon lehet összehozni a másodikat az elsővel?
Elsőt úgy csináltam, hogy wps gomb a routeren meg az extenderen is egy gomb aztán kész.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#58488) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy 500megás wifi jelhez szeretnék venni wifis kártyát a gépembe.Nem szeretnék majd vele szenvedni,hogy megszakad a kapcsolat,vagy a sebességet nem tudja hozni!!Van erre jó opció?

Üdv

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#58489) Diák66 válasza gyuromoj (#58487) üzenetére


Diák66
őstag

Már hogyne lenne lényeg, hiszen folyamatos videójeled lesz, kamera felbontástól függően akár nem is kicsi sávszélességgel. Ha csak a wps gombot ismered és sose jártál még a routered admin felületén...... hívd segítségül az egyik informatikus haverodat. Nehogy a végén feleslegesen vegyél meg eszközöket.

(#58490) gyuromoj válasza Diák66 (#58489) üzenetére


gyuromoj
veterán

Milyen kameráról van szó?

szerk.:
Csak abban kértem segítséget hogy tudom össze hozni a második jeltovábbítót az elsővel.
Esetleg utp kábel közéjük és kész?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#58491) Diák66 válasza steewcv65 (#58488) üzenetére


Diák66
őstag

Igen, AC-s wifi (Wi-Fi 5) legalább és az említett érték felében reménykedhetsz. Gondolom az 500 megabit az ISP-nél a díjcsomagod elméleti sebessége. Ha viszont a wifi routered az 500-as, akkor jobb lenne ha leírnád a pontos típust, mert az sokat segít pontosítani az új eszközt.

(#58492) Soma01 válasza gyuromoj (#58490) üzenetére


Soma01
veterán

Elnézte... Más kérdezett egy kamerás, Wi-Fi-s kérdést korábban...

[ Szerkesztve ]

(#58493) Diák66 válasza gyuromoj (#58490) üzenetére


Diák66
őstag

Ó, bocsánat, másik fórumtárs hozzászólására emlékeztem. Ettől függetlenül repeater jelét tovább erősíteni másik repeaterrel nem túl jó ötlet, de próba szerencse. Valójában a mesh wifi lenne jó megoldás. Én egyébként ezeknek az extendereknek LAN-on adnám a netet, van amelyik képes így működni.

(#58494) Soma01 válasza gyuromoj (#58490) üzenetére


Soma01
veterán

Ha tudnál kábelt húzni a két eszköz közzé, az elég jó lenne. De az eszközöket be is kell állítani majd a a webes felületükön.

(#58495) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Köszi a segítséget, na majd próbálkozom. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#58496) krealon válasza steewcv65 (#58488) üzenetére


krealon
Topikgazda

"500megás wifi jelhez szeretnék venni wifis kártyát a gépembe.Nem szeretnék majd vele szenvedni,hogy megszakad a kapcsolat,vagy a sebességet nem tudja hozni!!Van erre jó opció?"

Persze, hogy van.
Egy legterben az Access Point-tal (router-rel), egy AC1200-as adapter elegendo szokott lenni.

Viszont egy legterben, nem nagy feladat szokott lenni, egy ethernet kabelt elvezetni (parketta szegely, fal sarok), amin garantalt gigabites kapcsolat letesitheto.

Meg szomszedos, nagymeretu nyilasokkal atjarhato helyisegek kozott is meglehet a 866Mbps kapcsolat, de emeletek kozott, kulonosen monolit vasbeton fodem eseten, a nagy sebessegu radios kapcsolat eselytelen.

Es az is nagyon fontos, hogy a wifi adapter antennai nyilt terben, fem targyaktol tavol legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#58497) Diák66


Diák66
őstag

ASUS RT-N12 Plus routerrel van valakinek tapasztalata? ismerősnek kifeküdt a régi D-Link DI-524, szóval a 300 mega is bőven elég lenne nekik (pláne a 4 megás ADSL-hez...mert csak ez van, nincs más!) Az eszközeik is max 300 megabit/s.

Viszont fontos lenne, hogy megbízható legyen és viszonylag jó térerősséget produkáljon. Sajnos utóbbira látok panaszt árukeresőn. Van olyan itt, aki használja rendszeresen?

(#58498) bigdady válasza Diák66 (#58497) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor már inkább ac57u v1 használtan.

(#58499) Ripper17 válasza krealon (#58496) üzenetére


Ripper17
tag

Ismét fel kell hívjam a figyelmet: ne keverjük a wifi kapcsolat pillanatnyi adatsebességét a letöltési adatsebességgel. Elöbbi egy elméleti szám, utóbbi amit a user érzékel.

AC1200 az 5 GHz sávban 867 Mbps pillanatnyi adatsebességet tud. Ezzel ~350 Mbps fix letöltési sebesség elérhetö ha minden ideális. Egy 500 megás netet kihajtani viszont ennél erösebb wifi router és wifi adapter kell, én minimum a 3x3 MIMO fele nézelödnék adapter terén. (2x2-vel high-end, üzleti laptokon és nagyvállalati wifi eszközökön is 350-400M speedtesteket szoktam látni.)

[ Szerkesztve ]

(#58500) MasterMark válasza Ripper17 (#58499) üzenetére


MasterMark
titán

867-tel azért a 450-500 valós átvitel is meglehet. De átlagosan tényleg 350 körül szokott tudni.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.