Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) mezis válasza TGWH (#59550) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért szednéd szét, ha egyben is működik ? :F

mezis

(#59552) woodworm válasza TGWH (#59550) üzenetére


woodworm
veterán

Most az a problémád, hogy két router van a hálózatodban? Miért nem rakod a másodikat ap módba?

(#59553) TGWH válasza mezis (#59551) üzenetére


TGWH
őstag

Ezt csináltam én is, jó lett.
De én az AP beállításai között csináltam egy wan-t is, ott is be lehet állítani.

Nincs router. Modem van meg egy Unifi AC LR.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59554) Doky586 válasza TGWH (#59553) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

wan-t csinálni...? :Y
Ezen mit értesz? :F

(#59555) woodworm válasza TGWH (#59553) üzenetére


woodworm
veterán

Maradjunk annyiban, hogy hgw, a lényeg, hogy routol. Ezért kérdeztem volna, hogy miért a dupla nat.

(#59556) TGWH válasza woodworm (#59555) üzenetére


TGWH
őstag

Eleve egy AP, szerintem alapból jó ahogy van.

WAN ugyan úgy mint egy új hálózat, wifi, lan, WAN, ez a három van asszem.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59557) MaCS_70 válasza TGWH (#59556) üzenetére


MaCS_70
félisten

A WAN ugye a Te hálózatodon kívül van, ez jellemően az internet. Nem Te hozod létre.

A rotered másik oldalán van a LAN, ami már e Tiéd. Ez lehet jellemzően Ethernet vagy wifi. A LAN és a wifi nem komplementerek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59558) TGWH válasza MaCS_70 (#59557) üzenetére


TGWH
őstag

Van WAN :F

Akkor most mi wan? :))

Link, úgy látszik nem jó valamiért, legalábbis én nem látom a képet...
[link]

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59559) MasterMark válasza TGWH (#59558) üzenetére


MasterMark
titán

Ha csak külön egy AP-d van, akkor azok a beállítások nem vonatkoznak rá.

Azok a beállítások az USG-re vonatkoznak, ami egy Unifi router.

Switch Tax

(#59560) TGWH válasza MasterMark (#59559) üzenetére


TGWH
őstag

Oks, köszi.
Akkor várok, és nézem működik-e.
A lan hálózaton a network Ip Range különbözőre legyen állítva, mint a modem által használt dhcp tartomány? Itt a dhcp ki van kapcsolva.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59561) MasterMark válasza TGWH (#59560) üzenetére


MasterMark
titán

Nem olvastad amit írtam?

Az az egész Networks rész nem vonatkozik az AP-ra. Azok a USG beállításai. Teljesen mindegy mit nyomogatsz ott, nem fog történni semmi.

Kontrollerből amik a wifi AP-re vonatkoznak azok ezek:
Site
Wireless Networks
Guest Control
User Groups

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59562) TGWH válasza MasterMark (#59561) üzenetére


TGWH
őstag

Ok, kössz.
Akkor nem tudom mit állítottam át, ami használt neki.
Valami pedig még összeakad, csak jóval ritkábban. Fix ip-kkel ezelőtt is volt gond, az sem lehet, dns szerver beállítása pc-n megint nem.
Marad az, hogy egyenként utána nézek, melyik opció mit takar, hosszú lesz.
Kössz :R

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59563) MasterMark válasza TGWH (#59562) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen opciók?

Mi volt a gond egyáltalán?

Switch Tax

(#59564) TGWH válasza MasterMark (#59563) üzenetére


TGWH
őstag

Client is having trouble resolving a domain name to an IP address (DNS timeout).for last 4 hours anomáliák vannak, ezekkel mit kezdjek?

Átnyálazom a többi beállítást, hátha lesz valami hasznos.
Ledobálja a mobilokat, ez a wifi nem ad internet hozzáférést vagy mit ír ki. Van hogy kiírja és van net, van hogy nem írja ki és nincs net...
DNS időtúllépések voltak, pc most jó, csak várni kell pár percet bekapcs után amíg felépül a kapcsolat... de a telefonok is néha kidobják. Van hogy pörgeted a facebook-t, semmi nem utal rá, de eldobja közben a wifit. Aztán meg akarsz nyitni egy cikket, és semmi, először azt hittem a natgeo hülyült meg, de nem. Volt hogy háromszor kellett ki-be kapcsolni a wifit, mire hajlandó volt csatlakozni. És nem csak az van, hogy két órája hozzá sem nyúlsz a telefonhoz és úgy dobja le, hanem valamikor netezés közben.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59565) MasterMark válasza TGWH (#59564) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a ledobja a wifit azt jelenti, hogy ténylegesen meg is szakad, vagy csak az internetet nem éred el?

A routereden kell beállítani, hogy milyen DNS-t osszon ki, osszon cloudflare vagy google DNS szervert.

Állítgattál valamit a kontrollerben még? Ha csinálták networköket, akkor azokat töröld ki. (A sima Networks alatt.)

Switch Tax

(#59566) TGWH válasza MasterMark (#59565) üzenetére


TGWH
őstag

Nem érem el a netet, a kapcsolat megmarad, csak használhatatlan.
Nincs router, modem van meg az unifi ap. A modem ddns-t tud, dns-t nem lehet beállítani.
Network, alap lan van, azt nem lehet törölni, max másikat létrehozni, elvileg azt a modem hozta létre.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59567) MasterMark válasza TGWH (#59566) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek szerint az a modem az router is egyben. Ha nem tudsz rajta állítani akkor ezzel nem tudsz mit csinálni.
Ha jól láttam a gépen beállítottad kézzel a DNS-t. Akkor jó mindig van interneted?

elvileg azt a modem hozta létre.
Nem, ilyet nem tud a kontroller.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59568) TGWH válasza MasterMark (#59567) üzenetére


TGWH
őstag

A pc nem szakad meg, bár rövid ideig használom csak.
A szerver megy, ilyen sorozatnézős oldalak szoktak beakadni, valamiért sokat töltenek, de azok alapból ilyen szarok gondolom, hiába mondom a zasszonynak hogy letöltöm inkább a sorozatait...
Még annyi, hogy titkosítani fogom a wifi-t, ha egyszer működni fog :DDD de az nem sok vizet zavar, meg amúgy is, nem hinném hogy erre jár egy hacker, aki random hálózatra akar betörni...
A modemnél is be lehet állítani valamit, de akkor csak felismeri a lant ezek szerint.
Unifi kontrollerrel csak az a bajom, hogy folyamatosan kéne hogy fusson a win10-es gépen. Persze, a linux helyett is lehetett volna win10, egyszerűbb lett volna minden, lehet még kevesebb erőforrást is zabálna. Linuxra meg nincs unifi controller, így hiába teszem fel a figyelő appot a telefonra...
Multicast and Broadcast FilteringBlock LAN to WLAN Multicast and Broadcast Data - ennyit állítottam most rajta. Meg valami monitoring ... opciót kikapcsoltam, azt olvastam külföldi fórumon hogy segít, de most nem is találom azt a beállítást hirtelen.
Ki akartam kerülni a plusz routert.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59569) MasterMark válasza TGWH (#59568) üzenetére


MasterMark
titán

Van linuxra kontroller. Nem kell hogy folyamatosan fusson. Egyetlen esetben kell mindig mennie, ha guest portalt akarsz futtatni.

Ha nincs levédve a hálód, akkor nem kell a "hackernek betörnie", mert rákattint bárki és rajta van...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59570) TGWH válasza MasterMark (#59569) üzenetére


TGWH
őstag

Nem találtam. Nem tud kapcsolódni a kontrollerhez, csak ha fut a pc-n.
Jelszó van, csak az Avast folyamatosan reklamál hogy vegyek vpn-t :DDD ha nem látható a hálózat, akkor egy fokkal biztonságosabb.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59571) MasterMark válasza TGWH (#59570) üzenetére


MasterMark
titán

Nem találtam. Nem tud kapcsolódni a kontrollerhez, csak ha fut a pc-n.

Ki? :F

Te? Persze hogy nem éred el ha nem fut. :U Ha valamit be akarsz állítani, elindítod, beállítod, megvárod amíg kiküldi a frissítést az eszközökre és utána lekpacsolhatod a kontrollert.
Az AP utána ugyanúgy fog tovább működni.

Switch Tax

(#59572) TGWH válasza MasterMark (#59571) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, de így semmi értelme a mobil appnak...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59573) Mika1227


Mika1227
őstag

Van egy TL-WR841N routerem. A gépen 45 M-ás a net telón és tv boxon Xiaomi Mi Box S mérve csak 25 M körüli. Miért nem éri el a 45M-át.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#59574) TGWH válasza Mika1227 (#59573) üzenetére


TGWH
őstag

Mert a tv meg a teló nem tud annyit, csak 25-t.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59575) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
UAP-AC-Lite-om van ha nem lettem átverve akkor tud 5Ghz-t is. Viszont a telefonomon 5ghz-n csak 93 / 93 Mbps-t mérek max. A netem 500/100-as. A telefonom biztosan tudja mert a AC-AP-65 asus routerem wifijén mérte 200Mbps felett is.
Szeretném kérdezni milyen beállításokat kellene átnéznem az UniFi controllerben?
Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#59576) Mika1227 válasza TGWH (#59574) üzenetére


Mika1227
őstag

Meló helyen lemértem 50-et mért a teló.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#59577) MasterMark válasza keke69 (#59575) üzenetére


MasterMark
titán

Legelőszőr azt nézd meg, hogy mi az uplink sebessége. Mert úgy tűnik szara kábel és csak 100-as a kapcsolata az AP-nek.

Második körben az adott kliens RX/TX linksebességét ellenőrizd.

Switch Tax

(#59578) keke69 válasza MasterMark (#59577) üzenetére


keke69
őstag

Cat6 és Cat5 kábelek vannak és mind a kettőnél Connected100 FDX ír!
Az egyiknél: Tx Pkts/Bytes213 155 / 206 MBRx Pkts/Bytes146 708 / 98.8 MBTx Retry/Dropped10.7% / 0.0%Rx Retry/Dropped0.0% / 0.0%
A másiknál: Tx Pkts/Bytes87 542 / 106 MBRx Pkts/Bytes53 342 / 6.7 MBTx Retry/Dropped14.8% / 0.0%Rx Retry/Dropped0.0% / 0.9%

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#59579) MasterMark válasza keke69 (#59578) üzenetére


MasterMark
titán

100 FDX

Ez 100-as kapcsolat, azt maxolja ki a 94/94-el. Valahol rossz a kábel, vagy a csatlakozó rajta.

A többi adat amit betettél, az nem az amit kérdeztem. De most jelenleg az se lenne releváns, mert az első tippem volt jó.

szerk.: Az is lehet, ha poe injektort használsz, az nem hozzá való, ezért nem megy tovább rajta a gigabit.
Illetve az is lehet, hogy ahova bedugtad, az nem gigabites port.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59580) keke69 válasza MasterMark (#59579) üzenetére


keke69
őstag

Minden port Gigabites ez biztos.
szerk.: Az is lehet, ha poe injektort használsz, az nem hozzá való, ezért nem megy tovább rajta a gigabit. Mi az a poe injektort?

Bocsi de elég láma vagyok!
Honnan tudhatom meg, hogy a UAP-AC-Lite-om Gigabites egyáltalán?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#59581) MasterMark válasza keke69 (#59580) üzenetére


MasterMark
titán

Minden UAP-AC-Lite gigabites, ez nem kérdés.

Poe injektor az ami az áramot adja neki, át kell rajta vezetni az UTP kábelt, és ráteszi az áramot. Ha külön vetted újonnan az AP-t, akkor ilyen járt hozzá. (Ebből gigabites ját hozzá.)

Ha minden port gigabites, akkor szar a kábel ahogy kezdtem. (Valószínűleg inkább csak a csatlakozó, vagy túl zavaró területen van átvezetve, vagy nagyfeszültség mellett ami zavarja.)

szerk.: A CAT 5 kábel nem jó gigabithez. Ahhoz minimum CAT 5E kell.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59582) TGWH válasza Mika1227 (#59576) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor passz. Nekem is max 45. Nézd meg a pc kábellel, a boxot. Ha a kábel jó, akkor nézheted tovább mi a gond. Én pl. az elméleti kb. 130MB/s helyett max 110-el tudok két gép között másolni, de van hogy csak 20-al ha sok kicsi fájl menne át. Nem jut el idáig egy laptop, hogy megnézzem az AP kábelét :U

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59583) keke69 válasza MasterMark (#59581) üzenetére


keke69
őstag

Használtan vettem az egész rendszert, megnézem a poe injektort remélem lesz rajta adat, hogy kiderüljön gigabites vagy sem. Nagyfesz nem zavarhatja, viszont a kábel vagy a csatlakozó lehet még hibás azt le ellenörzöm. Ha jól tudom van valamilyen ellenörző műszer ami kimutatja ha rossz., szerzek egyet!
Köszönöm szépen az eddigi segítségedet! :R :R :R
Megnéztem a poe injektort-on sajnos nincs adat arra, hogy gigabites vagy sem :(

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#59584) MasterMark válasza keke69 (#59583) üzenetére


MasterMark
titán

Kell legyen rajta egy típusjelölés ami alapján meg lehet mondani....

De ha egyben kaptad, akkor valószínűleg hozzávalót kaptál hozzá..

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59585) keke69 válasza MasterMark (#59584) üzenetére


keke69
őstag

Model: gp-a240-050 hát én nem találom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#59586) MasterMark válasza keke69 (#59585) üzenetére


MasterMark
titán

Ez gigabites szerintem, nem ezzel lesz a gond.

Kábel / csatlakozó gond lesz valahol.

Gigabithez minimum CAT 5E kábel kell, a sima CAT 5 nem elég, maximum nagyon rövid távon.

szerk.: Lehet csak a G végű a gigabites.

szerk.2: Igen, a gp-a240-050g változat a gigabites, a g nélküli az nem. Ha ezeket kaptad hozzá, akkor vidd vissza hogy nem hozzávaló, és gigabitest adjon. Gyárilag is azt kapnád hozzá.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59587) keke69 válasza MasterMark (#59586) üzenetére


keke69
őstag

Nagyon szépen köszönöm! Az általad ajánlott dolgokat kiküszöbölöm és jelentkezem!
Mégegyszer köszi! :R :R :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#59588) Mika1227 válasza TGWH (#59582) üzenetére


Mika1227
őstag

Kábellel nem tudom megnézni a boxot mert csak wifi van.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#59589) TGWH válasza Mika1227 (#59588) üzenetére


TGWH
őstag

A router-be van kötve a pc vagy a modembe?
Azt tudod csinálni, hogy kérsz kölcsön egy laptopot meg egy routert, ha azokkal jó, akkor biztos hogy a router a gond.
Vagy a mobilon a fájlkezelőben távoli eléréssel másolsz egy nagy fájt oda-vissza, és megnézed mennyivel másol.
Nagy a veszteség, az én AP-m tud 867Mb/s-ot, laptoppal kéne megnézni mennyi megy át. Telefon a 140Mb/s-es netből tud 50-et, tablet 5ghz-en max 60-at. Egy nagy nettel nagy a veszteség is, lehet egy 500-assal sem lenne sokkal több, és akkor ebben benne van, hogy ennyit tud a teló.
Ha egy laptop tud 45-öt, akkor semmi baja a router wifi szórásának. De annyit szerintem nem fog hozni, csak kevesebbet.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59590) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Üdv!
Megtörtént a szolgáltatómnál a sávszélesség növelés. 90-ből, 400mbit-es lett a net. A kábel modemet ők biztosítják. Ami volt, le kellett cserélni, mert nem tudta a 400-at. Helyette kaptam egy Technicolor TC7210.d-t. Ebben a wifi is benne van, plusz van rajta usb is. Tök jó lenne, mert elég nagy a térereje. Viszont a wifi-je soxor megszakad és csak kábelen keresztül működik a net. Csak egy újraindítás segít. Ki is cseréltettem, hátha a cuccal van gond. De a másik ugyanilyen ugyanezt csinálja. Van, hogy egy napig nem szakad meg wifin a net, de van, hogy óránként megszakad és ekkor csak kábelen jó. Még van egy másik fajta modem, amit ki tudok próbálni. Mitől lehet, hogy állandóan megszakad a wifije? Rá kellett dugnom a régi wifit, ami működik rendesen. Mennyire megbízhatók egyáltalán ezek modem+wifi kombók?
Ha sehogy sem lesz jó, kénytelen leszek venni egy normális wifit és akkor azon keresztül fog menni a net. Csak így nem kellett volna sok pénzt ilyenre költenem.

(#59591) TGWH válasza SkyLine3000 (#59590) üzenetére


TGWH
őstag

Részvétem.
Szerinted én mivel szívok? Az előző verziójával :DDD
Nem olyan nagy a térerő, de az egész cucc egy rakat kaka. Az előtte lévőn nem volt wifi, azzal jobban jártál volna. Állíthatgatod össze-vissza, jobb nem lesz. Megkerestem azt a csatornát ami nem akad össze mással, ugyan úgy kaka.
Kérj egy felhasználó-jelszó párost a szolgáltatótól, akkor legalább a menüjébe be tudsz lépni.
Azért örülök hogy nem csak nekem szar :DD :D :DDD bocs :))
Vettem egy Unifi AC LR-t, azzal sokkal jobb, de szakad ugyan úgy, csak ritkábban. Csak az a baj, hogy ha kikapcsolod a technicolor wifi-jét, akkor csak addig marad kikapcsolva, amíg nem jön egy áramszünet. Utána visszakapcsolja...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59592) SkyLine3000 válasza TGWH (#59591) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az előd wifi-hez képest (tp link n-es) azért nagyobb a térereje. Akkor megnyugodtam, hogy nem csak én szívok vele. :D Ilyet adtak, nem tudtam válogatni. Be tudok lépni a menüjébe, ezt már megtettem. Alapértelmezett üres és admin. De ha nincs értelme állítgatni, akkor fölösleges belépnem. A wifijét mivel lehet kikapcsolni? A hátulján van egy kapcsoló, de az az egészet lekapcsolja, nem? Mondjuk nem zavar, hogy megy a wifije. Ahol kell a tp-linkre vagyunk rákapcsolódva. Azon keresztül jó a net, nem szakad.
Kíváncsi vagyok, a másik típusú modem milyen lehet? Az valami más márka is. Még azt kipróbálom, aztán ha az sem lesz az igazi, akkor marad így, vagy veszek egy normális wifis cuccot a jelenlegi Tp Link helyett. Csak így megspóroltam volna egy plusz eszközt, meg pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#59593) mezis válasza SkyLine3000 (#59590) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Induljunk a kályhától: [link] .
- Mindenfajta híreszteléssel ellentétben NINCS erősebb WiFi.
- A WiFi általában menüből kapcsolgatható.

mezis

(#59594) SkyLine3000 válasza mezis (#59593) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Teljesen mindegy. Ha másnál is ilyen szar, szakadozó, akkor tök mindegy. Pont nemrég találkoztam az ügyintéző csajjal. Meg is beszéltem vele, hogy ad egy másikat. Illetve kaptak egy új fajtát is. Egyébként nem csak én panaszkodtak rá, hanem mások is. Semmi kedvem állandóan kísérletezgetni, menüben turkálni, állítgatni. Ha a szolgáltató adja a cuccot, akkor olyat adjon, ami működik rendesen.
Gondolom, nem véletlen nem mondták meg, hogy hogyan kell a menüjébe belépni, hogy az előfizető ne állítgassa át összevissza az ő cuccukat. Utána kellett járnom, hogy tudjak lépni.

[ Szerkesztve ]

(#59595) mezis válasza SkyLine3000 (#59594) üzenetére


mezis
nagyúr

"... nem véletlen nem mondták meg, hogy hogyan kell a menüjébe belépni..."
Bizony nem véletlen. ;] Most már én sem mondom meg!

mezis

(#59596) MaCS_70 válasza SkyLine3000 (#59594) üzenetére


MaCS_70
félisten

Átment négy vagy öt Technicolor 72xx a kezemen. A sajátjaimon kíváncsiságból játszottam a wifivel, a nem sajátokon lett volna rendes wifiüzem. Ezek mind produkáltak valamilyen wifis instabilitást.

Ezt az eszközt szerintem csak modemként érdemes használni, a router legyen saját! (Amint az ennél ezért jobb szolgáltatói eszközöket, ha arra van lehetőség.) Modemként nem volt vele gondom hosszú évekig.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59597) viktorhu válasza MaCS_70 (#59596) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálunk is modemként ment a technicolor, és úgy nem volt gond vele éveken keresztül. Szóval plusz egy szavazat a bridge módra és a saját router használatára.

(#59598) MaCS_70 válasza viktorhu (#59597) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért lássuk be, modemként azért nehezebb rosszul működni! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59599) TGWH válasza SkyLine3000 (#59592) üzenetére


TGWH
őstag

Belépsz a menüjébe böngészőben, és ott ki tudod kapcsolni. Aztán minden áramszünet meg újraindítás után eljátszod ezt...

Mondjuk attól az AP-mnek jónak kéne lennie... lehet egy plusz router-rel ugyan ez lenne.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59600) SkyLine3000 válasza mezis (#59595) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ahogy feljebb írtam- be tudok lépni a menüjébe, de minek?
Még megvárom, mit adnak cserébe, aztán ha nem jutok előrébb, akkor marad a szolgáltatói cucc, wifi meg a saját cuccal. Max veszek a régi n-es helyett vmi dual band-es ac-s, vagy ax-es wifit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.