Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59251) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jó reggelt

Ahhoz milyen funkciót keressek, hogy ha be van kapcsolva az 5Ghz és a 2.4Ghz is, egy ssid-t lássák és automatikusan működjön a csatlakozás amelyik épp jobb? Tehát ne kulon két ssid-t lassak, csak egyet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#59252) MasterMark válasza V.Stryker (#59251) üzenetére


MasterMark
titán

Egyszerűen ugyanarra az SSID-re állítod. Band steering segíthet a kliensnek eldönteni, de az hogy hova csatlakozik minden esetben a kliens döntése, az AP nem tudja kényszeríteni.

Ha olyan a kliens akkor a jóisten se veszi rá, hogy átcsatlakozzon ha ugyanaz az SSID. Csak ha külön SSID van, és kézzel átcsatlakozol a másikra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59253) SP4C3 válasza V.Stryker (#59251) üzenetére


SP4C3
veterán

Tegnap az okostévém épp a rossz ap-ra volt csatlakozva (ami a ház másik végében van), próba letudva... Honor 8 nagyon ügyesen váltogat AP-k között, minden más nem... Tehát külön SSID a megoldás.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59254) V.Stryker válasza SP4C3 (#59253) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az nem jó... Pont azért, mert ha egyik helyről méssz a masikra, akkor azon lóg, aminek alig van terereje.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#59255) MasterMark válasza V.Stryker (#59254) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor is azon fog, ha egy SSID. Roamingot nem lehet ezzel csinálni. De egyébként a roaming is a kliens döntése, maximum segíteni lehet. Mondjuk roamingnál le lehet rúgni az AP-ról a klienst, ha túl gyenge a jel, akkor kénytelen a másikra csatlakozni, de ehhez elég advanced beállítás kell. (Illetve ezt külön SSID-vel is ugyanúgy meg lehet csinálni.)

Switch Tax

(#59256) SP4C3


SP4C3
veterán

Pont ezt magyarazom, csak annyit latsz hogy alig van tererod es ott allsz a masodik ap mellett, mert nem minden eazkoz tud roamingot. Ha kulon ssid akkor bar konnyebb, mert latod melyik ap-ra vagy csatlakozva.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59257) csabyka666


csabyka666
addikt

Urak! Ha már a roaming szóba került - legutóbb, amikor DD-WRT-t tettem egy routerre, feltűnt, hogy a Wi-Fi beállításoknál van egy ilyen "Mesh / 802.11s". Elképzelhető. hogy több DD-WRT-sített routerrel tudnék mesh-t csinálni a házban?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#59258) MasterMark válasza csabyka666 (#59257) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk a meshnek még mindig nincs köze a roaminghoz, lehet meshen is roamolni, meg csillagpontos hálózaton is...

Switch Tax

(#59259) MaCS_70 válasza MasterMark (#59258) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van a roamingra konkrét definíció?

Én úgy tanultam, és általánosan abban a jelentésében hallom, hogy a roaming az, amikor a kliens beavatkozás nélkül tud váltani az egyes AP-ok között anélkül, hogy a folyamatban levő adatkapcsolatok megszakadnának.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59260) And válasza csabyka666 (#59257) üzenetére


And
veterán

(A DD-WRT már 10+ éve is tudta ezt a fícsört, mármint a szakadásmentes roaming-ot, nem a mesh-t. Legalábbis Broadcom-chipsetes Linksys routerek között kölcsönösen beállított WDS-link alatt működött a dolog.)

(#59261) Kátai


Kátai
senior tag

Szerintetek melyik csatorna lenne ideális ebben a környezetben:

Most a 11-sen van.

(#59262) SP4C3 válasza Kátai (#59261) üzenetére


SP4C3
veterán

6

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59263) Doky586 válasza Kátai (#59261) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

alt="" title=""
Az 1-5-9-13 közül válaszd azt ahol a legkisebb a szomszédok térereje.

A csatornák valójában szögletesek, nem olyan íveltek mint a te képeden.

[ Szerkesztve ]

(#59264) mezis válasza Doky586 (#59263) üzenetére


mezis
nagyúr

"A csatornák valójában szögletesek, nem olyan íveltek mint a te képeden."

Szerintem ha csatornák "szögletesek"lennének, akkor kiküszöbölhető lenne az egymás zavarása, interferencia.

mezis

(#59265) MaCS_70 válasza mezis (#59264) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos nagyon nem szögletesek, és ez a rádiós egységek minőségétől függ. Mondjuk úgy, hogy a határok egyáltalán olyan kontúrosak, mint amit ezek az ábrák sugallnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59266) Doky586 válasza mezis (#59264) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ki is küszöbölhető.
Ha egy területen nincs 4db router/ap -nál több..

De általában több előfizető van ennél egy 10 emeletes házban vagy lakótelepen... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59267) csabyka666


csabyka666
addikt

@ #59258 MasterMark: Biztosan én fogalmaztam rosszul. A lényeg, hogy leszakadás-mentesen tudjon vándorolni a kliens az AP-k között.

@ #59259 MaCS_70: Én is ebben a tudatban voltam / vagyok.

@ #59260 And: Ha ez a WDS ugyanaz, mint amit bizonyos TP-Link routerek a gyári FW-vel is tudnak, azt nekem vagy nem sikerült beállítani, vagy valami más fennforgás volt, de nem váltott át magától a kliens.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#59268) Kátai válasza Doky586 (#59263) üzenetére


Kátai
senior tag

Tehát ha jól értem,akkor azt a csatornát érdemes választani ahol legalacsonyabbak a görbék csúcsai? Az,hogy keresztezik egymást az nem számít?
És igen,emeletes ház és tele van mindenhol mindenfajta wifivel.

(#59269) MaCS_70 válasza Kátai (#59268) üzenetére


MaCS_70
félisten

De, sajnos nagyon is számít, hogy ne legyenek félig átfedő csatornahasználatok. Csak az a baj, hogy ha választani kell, akkor a kisebbik rosszat érdemes...

De amit itt egy diagram alapján tudunk tanácsolni, az csak az elmélet a valóság sematikus kivonata alapján. Csak a valós helyzetben derül ki, hogy mi fog működni -- de érdemes azzal kezdeni, amit a jelek mutatnak!

:)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59270) tescodr


tescodr
tag

Sziasztok nem tudom jó helyre írok e,de lenne egy rejtélyes esetén.Adott egy Telekom 2gigas netje ezen 3 eszköz lóg wifin.A probléma a lapossal van,tegnap anyum leállította a gépet majd reggel mikor indította,nem volt net, repülő üzemmódba tette magát.Kikapcsoltam a repülő üzemmódot de azóta sem látja a hálózatot.kiprobaltam usb wifi adapterrel is,de azon sem látja a hálózatot, eközben a telefonokon semmi hiba nincs a wifivel, valakinek van valami ötlete erre?

(#59271) SP4C3


SP4C3
veterán

Win10 topic, kereső.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59272) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok
Nemsokára telepítik nálunk az 1000Mbit digi netet, optikai kábelen, ehhez szeretnék wifit venni olyan 30 ezerig,ha ennyiért van normális.
Most egy 4-5 éves xiaomi mini wifim van, gondolom ez nem tudja kihasználni ezt a sebességet :)
Ha lehet minél biztonságosabb legyen :), azaz minél jobb biztonsági beállításokkal rendelkezzen. (bocs a laikus megfogalmazásért)
Hatósugár számomra nem fontos,mert egy pici lakásba lesz, ennyit mindegyik tud, windows 10 home az oprendszer. :R

[ Szerkesztve ]

(#59273) Sanyi.mTs válasza Csápájev (#59272) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

(#59274) mezis válasza tescodr (#59270) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv. Win frissítés utén van amikor el kell távolítani a drivert, aztán amikor újratölti, akkor már van is WiFi.

mezis

(#59275) petike26


petike26
csendes tag

Sziasztok!
Wifis lámpakapcsolót szeretnénk felszerelni kültéri világításhoz, az lenne a kérdésem hogy a vevőegységet mindenképp a külső falra kell-e tenni ha csak kintről kapcsolnánk, vagy lehetne 1-2 méterrel feljebb a padlástérben is hogy védettebb legyen az időjárással szemben, rosszabb-e így a vétel? Ill. kötődobozba helyezve gyengül a jel? [link]
Köszönöm!

(#59276) mezis válasza petike26 (#59275) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nézd meg a műszaki adatait. Fogja bírni a padlástér nyári kánikulai hőmérsékletét ?
Ha a cserép, xxlemez alatt van fólia, födém hőszigetelt, akkor 45 - 50C-fok is lehet.
WiFi: Valamivel több az annál, mint amikor 433MHz-en kapunk egy kódsorozatot....: [link]

mezis

(#59277) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
2 szintes családi házban a felső szinten érkezik be ONT-re a jel, erre csatlakozik egy TP AC1200 router. A router helyzetének alsó szinti vetületén már elhanyagolható a wifi erősség, a lépcsőházban jelerősítő elhelyezése kézenfekvő lenne, de itt nincs aljzat.
Horror drága routeren és utp kábel lépcsőházon végigvezetésén kívül van más lehetőség?

(#59278) Doky586 válasza Blackhole13 (#59277) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Egy furat a két szint közé.. :K

(#59279) Zeban58


Zeban58
tag

Digi1000-es netem van, a szolgáltató gagyi routerére a ház másik részén csatlakoztatok egy Tp-Link AX73 routert.
Utóbbi jelenleg sima routerként működik, úgy, hogy a Digi routerből jövő kábel a WAN-portjára csatlakozik. Működik a rendszer, de jó ez így?
Milyen előnye lehet annak, ha az AX73-at átállítom Access Point módba?
Illetve találtam olyan Tp-Link leírást, mely szerint ilyenkor nem a WAN, hanem az egyik LAN-portba kell csatlakoztatni a másik routerből érkező kábelt.
Hogy van ez? Mit és hogyan kellene összekötnöm, beállítanom az ideális működéshez?
Előre is köszi! :)

(#59280) Zeban58


Zeban58
tag

Wi-Fi sebességmérésre korrekt a speedtest.net, vagy van ennél valamivel profibb, de egyszerűen használható megoldás is, ami kizárja például a netszolgáltatás sebességingadozásából eredő mérési hibákat?
Okostelefonos, illetve számítógépes megoldás is érdekel, amivel a lakás különböző pontjain elérhető sebességeket objektíven lehetne összehasonlítani egymással. Köszi!

(#59281) mezis válasza Zeban58 (#59280) üzenetére


mezis
nagyúr

"Wi-Fi sebességmérés...
... kizárja például a netszolgáltatás sebességingadozásából eredő mérési hibákat...."

Nagyon egyszerű kizárni: "Maradj otthon!" :D
Vagyis a sebesség mérésed ellenállomása a WiFi AP-d legyen.

mezis

(#59282) MaCS_70 válasza Blackhole13 (#59277) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt ugye tudod, hogy olyan, hogy jelerősítő, ebben kategóriában nem létezik? JelISMÉTLŐK vannak, amik feleik a hálózati sebességet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#59283) Zeban58 válasza mezis (#59281) üzenetére


Zeban58
tag

Aham, de ezt hogy kell megvalósítani a gyakorlatban egy egyszerű júzernek, a legegyszerűbb módon? :)

(#59284) viktorhu válasza Zeban58 (#59283) üzenetére


viktorhu
veterán

Felületesen a linksebesség ad információt, hogy a maximumot legalább a kapcsolat adja-e. Amúgy meg rákötsz madzaggal egy laptopot a routerre, és wifire csatlakozó eszközre átmásolsz egy jó nagy fájlt.

(#59285) humigabi válasza Zeban58 (#59283) üzenetére


humigabi
aktív tag

Google Play áruház (vagy Apple Store), valamilyen WiFi analizáló appot letöltesz, abban lesz sebesség adat is.

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#59286) MATEO6600 válasza MATEO6600 (#59141) üzenetére


MATEO6600
őstag

Update:
Rájöttem a problémára.
A bluetooth volt a ludas. Folyamatosan be van kapcsolva mert azon keresztül használom a hangeszközöm. Amint kikapcsoltam drasztikusan felugrott a sebesség 30-től 70 mbitre!

Ez ellen lehet valamit tenni, vagy fogadjam el az interferenciát?

(#59287) Gubek-Einste válasza MATEO6600 (#59286) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ezen csak 5 GHz-re váltással tudnál segíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59288) blessbygod


blessbygod
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Tplink TD-W8970B adsl wifi routerem és egy Tplink TL-WA801ND wifi ap-m. A router és az ap között nagy távolság van, így nem tudom jelerősítőként használni az ap-t, mert már gyenge a wifi jel. Szerencsére vezetékkel össze van kötve a két eszköz, úgy meg lehetne oldani, hogy ne külön ap-ként lássa pl. egy mobil eszköz, hanem ugyanazon ap-ként lássa és automatikusan, akadás nélkül váltson a wifi router és wifi ap között annak függvényében, hogy melyiknél nagyobb a jelerősség? (onemesh-t nem támogatják az eszközök)
Próbáltam olyat, hogy ugyanolyan ssid nevet adtam wifi ap-nak, mint wifi routernek, de annak csak eszköz fagyás volt a vége, gondolom összeakadtak. Hogyan kellene ezt megoldani?
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#59289) And válasza blessbygod (#59288) üzenetére


And
veterán

Nem fog menni. Ehhez wds, mesh, vagy valamilyen szinten központilag menedzselt wifi-hálózat kell, az azonos SSID-ktől még nem válik automatikusan kiterjesztetté, roaming-képessé a hálózat. Ha a kliens olyan, akkor nagyon gyenge térerőig ragaszkodni fog az aktuális AP-hez, nem fog csak úgy magától átváltani a másikra: [link].

(#59290) blessbygod válasza And (#59289) üzenetére


blessbygod
csendes tag

Wds-t támogatja mindkét eszköz, csak nem sikerült összehozni normálisan, elkezdett fagyni tőle a wifi ap. De inkább az a valószínűbb, hogy valamit rosszul állítottam be rajta. Gondolom ennek jól kéne működnie és egy ap-t kéne, hogy lásson a kliens eszköz. De akkor a váltás hogy megy? Honnan tudom, hogy mely eszközön át megy a wifis forgalom, ha ugyanazon ssid alatt látom őket?

Amikor 2 külön ap-ként próbáltam, pont ez volt a baj, hogy ragaszkodott a messzebb lévő ap rossz jeléhez és nem váltott át automatikusan a közelebb lévő ap erősebb jelére. Erre van valamilyen megoldás, hogy automatikusan váltson? Mobil eszközök androidos telefonok, esetleg külön appal?

(#59291) Gubek-Einste válasza blessbygod (#59290) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS nem szabványos eljárás így elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.

WDS esetében kölcsönösen meg kell adni egymásnak a MAC címeket.

Erre van valamilyen megoldás, hogy automatikusan váltson?
Nincsen mivel logikailag két külön wifi hálózatról van szó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59292) MasterMark válasza blessbygod (#59290) üzenetére


MasterMark
titán

Csökkentsd az átfedést a két ap között annyira, hogy magátol is átváltson a kliens. Azaz vedd lejjebb a sugárzási teljesítményt.

Switch Tax

(#59293) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy Asus N53-s USB wifi adapter, ami eddig tökéletesen működött 5Ghz-n is. Több éves install volt a rendszer, így SSD váltásnál a Windows 10-t teljesen újratelepítettem a legfrissebb buiddel és most az 5Ghz-s hálózatot nem látja, emellett pedig a 2,4Ghz-s is szakadozik. (Nem jelez hibát, de megszakad a letöltés, multi játék egy picit belagol.)

Ezt a posztot linux mint alól írom, ugyanaz a gép, de itt továbbra is tökéletesen működik, 5Ghz-s hálózathoz kapcsolódik.

Utána olvastam és másoknál is előjött, kipróbáltam néhány másik driver-t, eredménytelenül.

Ezzel még lehet valamit kezdeni, hogy újra működjön win 10 alatt?

Ha nem, akkor milyen másik USB adaptert tudnátok ajánlani 5-10k között?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59294) Polllen válasza Polllen (#59293) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ami még fontos lehet, hogy ha csak 5Ghz módba állítom, akkor 1 darab telekomos wifi-t lát (valamelyik szomszédé).

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59295) Gubek-Einste válasza Polllen (#59293) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen driver-t próbáltál?
Milyen router van használatban?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59296) MATEO6600 válasza Gubek-Einste (#59287) üzenetére


MATEO6600
őstag

Értem, köszönöm az infót :R

(#59297) Polllen válasza Gubek-Einste (#59295) üzenetére


Polllen
nagyúr

Alap windows driver, azzal még az eszközöknél "speciális" fül sincs.
Asus oldaláról az utolsó windows 8 64 bit driver (2012 - 1.0.14.0), ezzel van speciális fül.
Ralink RT3572 driver, ugyanaz mint a fenti.
Mediatek általános driver, ez van most fent - (2015.10.28. - 5.1.25.0)

A router Asus RT-AC57U hw rev:A, utolsó elérhető firmware

SSID/jelszó így néz ki (nyilván csak példa): elenor-haz, elenor-haz_5G

Amikor ugyanezzel a géppel átbootolok linux mint alá, tökéletesen működik. Előző windows 10-zel is ment.
Van itt mellette egy rpi3, az is 5Ghz-n lóg, mint eddig.

Annyit még kipróbáltam, hogy létrehoztam egy mobilról egy elenor-haz2_5G hálózatot, azt látja és csatlakozik rá.

Szóval most is működik az 5G, csak nem látja windows alól.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59298) Polllen válasza Polllen (#59297) üzenetére


Polllen
nagyúr

Megnéztem mint alól wifi alanyzer-rel és a mobil csak 2,4Ghz volt, belőttem fixen 5G-re és úgy már nem látja.

A hálózatok így néznek ki, semmilyen 5Ghz-s hálózatot nem látok windows alól. Rádugtam másik gépre (azon is új windows van, ott sem látja, csak linux alól)

Ms, én így szeretlek...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59299) mezis válasza Polllen (#59298) üzenetére


mezis
nagyúr

Win frissítések lefutottak ?
Ha igen, akkor Hálózat alaphelyzetbe állítása, driver eltávolítása, újra installálása.

Nekem egy TL-WN321G adapter ugyan működgetett valahogy Win10 alatt, de abban nem volt köszönet (jelszint max, sebesség meg semmi). Linux alatt nem próbáltam.

mezis

(#59300) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Sziasztok.Az miért lehet,hogy áthelyeztem a routeremet,bekapcsoltam és a laptopon a letöltés 100 Mb/s körül volt,előtte szigorúan 50 alatt.Eltelt kis idő és ugyanúgy visszaesett a felére.2,4 GhZ.Próbálgattam az összes csatornát wifi innsidert néztem.Asus AC58U a router.Mi okozhatja ezt?Vagy csak a túlterhelt 2,4 Ghz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.