Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) bigdady válasza Gubek-Einste (#57250) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nalam az Asus n12d1 van beállítva és ugyanarra a csatornára más ssidval jeltovábbítására de ha bekapcsolom egy idő után elkezdi zavarni az eredetit és ledobál. Az miért lehet akkor? Lehet ahol az n12d1 van ott nem ugyanaz a csatorna szabad mint az eredeti? Ilyenkor mit lehet csinálni?

(#57252) And válasza bigdady (#57251) üzenetére


And
veterán

Talán pont azért, mert ugyanarra a csatornára tetted a két eszközt. Már ha jól értelmezem, és nálad nem repeaterként funkcionál a 'jeltovábbító', mivel utóbbi esetben szükségszerűen ugyanazon a csatornán kellene működnie. Közös menedzselés - mesh, wds - híján a két AP két teljesen független wifi-hálót hoz létre még akkor is, ha fizikailag ugyanarra a helyi LAN-ra csatlakoznak. Állítsd át a második AP-t minimum öt csatornányi távolságra a fő routerétől, és jó esetben megszűnik ez a gond.

(#57253) bigdady válasza And (#57252) üzenetére


bigdady
nagyúr

1. Jelerősítő módban van erre lehetőség?
Asus n12d1

2. Egyébként a wifi hálózat ssid mérést pl inssiderel hol érdemes csinálni a routernél magánál vagy ahol a legtöbbet vannak használva az eszközök?

[ Szerkesztve ]

(#57254) Gubek-Einste válasza bigdady (#57253) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Igen

2; A használat helyén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57255) mezis válasza Doky586 (#57249) üzenetére


mezis
nagyúr

Javított változat: mozgás érzékelő és amikor besétáltál a második AP-d hatókörébe, csak akkor kap áramot. :DDD ;]

mezis

(#57256) And válasza bigdady (#57253) üzenetére


And
veterán

Egy egysávos router esetén szerintem a jelismétlés mindig az eredeti hálózatot létrehozó eszköz által megszabott csatornán történik, vagyis akkor erre nincs ráhatásod. Az 'ismételt' csatorna ugyanaz lesz, mint az eredeti, ezért is kérdeztem, hogy miképp van beállítva az a router. (Olyan, hogy 'jelerősítő', többfunkciós router működési módként nem létezik, egy repeater / wifi-extender nem jelerősítő.)
Ha második AP-ként, a fő routerig LAN-on kábelezve használnád, akkor tudnál független, a routerétől eltérő csatornát beállítani rajta.

(#57257) Doky586 válasza mezis (#57255) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, de mi zavarna?? :F
Amíg nem csatlakozom rá addig semmi forgalom nincs rajta, csak a másodpercenként ~2 db ssid broadcast csomag. Ha a másik csatornára mennék ott a sűrű katyvaszban ugyanez a szomszédok csatornáin már nem garantálható hogy ők mennyire használják (forgalmaznak e rajta). A sajátomról viszont tudom. Így legalább a szomszédok nem jönnek az én csatornámra..

(#57258) Salak válasza Gubek-Einste (#57248) üzenetére


Salak
tag

A szolgáltatói eszköz menjen modem módba (ha lehetséges) és minden router-i feladatot az AC65P végezzen.
Ezt a modem szoftveres beallitasanal lehet kapcsolni/allitani? Milyen opciok vannak, mit keressek? Modem vs ? (egy UPC-s/Voda modemrol van szo, ha ez jelent barmit)
Miután átdugom a 3 kábelt az AC65P-be, kell valamit állítani, hogy az "mukodjon"?

Mit ertesz "kornyezetnek megfelelo wifi beallitas" alatt?

Mivel nem lesznek vezérelt hálózatba kötve így két független wifi hálózat lesz a két eszközön (a két sávon összesen négy).
Mind a két eszközök mind a két sávon eltérő SSID legyen beállítva (összesen négy), a jelszó lehet ugyan az, más-más csatornákra állítva a környezeti viszonyoknak megfelelően.

Ezt nem teljesen értem. Tehát tkp 4 különböző hálózat lesz? Pl Kulso2.4 - Kulso5 - Nappali 2.4 - Nappali5 ? Es mindnek legyen kulon neve, de lehet ugyanaz a jelszava. Ezesetben nem fog "leakadni" ha mondjuk a telefonnal a lakasban setalva mindig masikra atkapcsolodik a keszulek? Vagy ezt valahogy okosan kezelni a rendszer, hogy ha beljebb megyek a lakasban, akkor ne a gyengulo kulso halozaton legyen, hanem amelyik eppen a legerosebb? Itt nincs megszakadas?

Köszönöm szépen a segítséget!

"Winners never quit and quitters never win."

(#57259) bigdady válasza And (#57256) üzenetére


bigdady
nagyúr

Asusnál konkrétan ez a neve hogy jelerosito mód ha belépek.
De nem látok csatorna állítási lehetőséget.
Most akkor ugyanaz a csatorna vagy nem?
Gubek azt mondta lehet és külön kell.
ui: nincs mód kabelre

[ Szerkesztve ]

(#57260) Soma01 válasza Salak (#57258) üzenetére


Soma01
veterán

A CB (ConnectBox) egy kábellel menjen az AC65P WAN portjába, a szobákba menő 3 kábel meg a AC65P LAN portjaiba. Aztán lépj be a CB menüjébe és ott át tudod kapcsolni. ( [link] (nem profi, de látszik a lényeg rajta)) Elvileg ez után működni fog a net. Nem kell állítani semmit, hogy legyen net. Kivéve ha valaki már elpiszkálta egyszer. De alapból az Asus-ban a "WAN Connection Type" "Automatic IP" állásban van. (UPC esetén nem PPPoE)

Igen, az a 4 db Wi-Fi hálózatod kellene, hogy legyen végül, amiket te felsoroltál. A jelszó lehet ugyanaz.

De, meg fog szakadni a kapcsolat, minden váltásnál. Nem tudom, hogy ez meg volt-e említve a kívánalmak között, hogy ne szakadjon meg. Mivel ehhez Mesh rendszer kell, nem csak sima routerek.

(#57261) Soma01 válasza bigdady (#57259) üzenetére


Soma01
veterán

A jelismétlő ugyan azon a csatornán lesz. Egy rádiós egység, csak egy csatornán tud egy időben üzemelni. De olyan lehet, hogy 5 GHz-en veszed a jelet a "fő" routerről és 2,4-en sugárzod tovább a jelismétlővel. Ez már 2 rádiós egység és így lehet külön csatorna. Már csak az eltérő frekvenciák miatt is. Ekkor szerintem állítható a csatorna.

(#57262) bigdady válasza Soma01 (#57261) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagyis akkor nem lehet külön csatornán a kettő (mindkettő 2.4) jelismétlő módban. Más módot meg nem tud erre az Asus n12d1. Koszi
Sajnos így be zavarja az eredeti routert így használhatatlan az erősítés :(

Gubek: akkor nem erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#57263) Salak válasza Soma01 (#57260) üzenetére


Salak
tag

Ertem, koszi!

Hm, es ezek a routerek nem tudnak ilyen mesh rendszert alkotni? Laikuskent nem ertem mi ertelme akkor ugy csinalni hogy mindig megszakadjon? Tehat elkezdek mondjuk egy oldalt betolteni az eloszobaban es mire beerek a nappaliba megszakad mert atkapcsol masik halozatra? Vagy nem ennyire ‘latvanyos’/zavaro a jelenseg hogy a napi hasznalatban mondjuk telefonon/tableten bosszusagot okozzon?

"Winners never quit and quitters never win."

(#57264) Salak válasza Salak (#57263) üzenetére


Salak
tag

Illetve nekem nincs olyan opciom, hogy "Modem uzemmod" a UPC menujeben.. foto

[ Szerkesztve ]

"Winners never quit and quitters never win."

(#57265) apatyas válasza Gubek-Einste (#57246) üzenetére


apatyas
Korrektor

A csatornákat már előtte megnéztem meg azzal kerestem hol a legerősebb, fix 2esen van a cucc, a többi nem zavarja, szomszédos házak messzebb voltak. A belső falak árnyékolták jelentősebben. A router sajnos ismeretlen, ahhoz nem volt hozzáférésünk lévén albérlet jellegű a dolog.
A sokadik újraindítás és újratelepítés után egyszercsak megjelent az újracsatlakozás opció, és onnantól nem dobálta már el... Mulder&Scully kategória.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#57266) Gubek-Einste válasza bigdady (#57262) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gubek: akkor nem erre gondoltál?
Visszaolvasna nem tudom már eldönteni, hogy mit is gondoltam akkor :W

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57267) Gubek-Einste válasza Salak (#57263) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hm, es ezek a routerek nem tudnak ilyen mesh rendszert alkotni?
Nem

Laikuskent nem ertem mi ertelme akkor ugy csinalni hogy mindig megszakadjon?
Otthoni környezetben a vezérlés nem használható ki teljes értékűen és a seamless roaming-on kivül a legtöbb embernek nincs is sok felhasználási értelme.

Tehat elkezdek mondjuk egy oldalt betolteni az eloszobaban es mire beerek a nappaliba megszakad mert atkapcsol masik halozatra? Vagy nem ennyire ‘latvanyos’/zavaro a jelenseg hogy a napi hasznalatban mondjuk telefonon/tableten bosszusagot okozzon?
A legtöbb esetben nem okoz észrevehető kiesést de valamilyen hang és/vagy videó hívás alatt már igen.

#57264
Illetve nekem nincs olyan opciom, hogy "Modem uzemmod" a UPC menujeben..
Telefonon kérd vissza az IPv4-es módot mert most IPv6-ban vagy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57268) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Keresem a legjobb mesh/roaming képes hálózatot. Mit ajánlotok?
Jelenleg asus aimesh van, de nem vagyok vele megelégedve. Ubiquiti unifi roaming, vagy synology mesh, esetleg más jó alternatíva?
Lehet, hogy gyenge az ac68u fő mesh routernek és csak node-nak jó?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57269) Soma01 válasza bigdady (#57262) üzenetére


Soma01
veterán

"így használhatatlan az erősítés"
Minden erre a célra készített jelismétlő eszköz így működik és nem zavar be a (fő) router Wi-Fi jelébe. E miatt nem szakadozik a Wi-Fi elvileg. Az lehet, hogy lassabb lesz, de nem szakadozik. Vagy te ezt ki is próbáltad és szakadozik? Milyen márka/típus a fő routered?

(#57270) bigdady válasza Soma01 (#57269) üzenetére


bigdady
nagyúr

A fő tp link c5 v1.2
Igen amint bekapcsolom fel órán (vagyis egy ideig jó) belül nincs internet a WiFi-n. Wi-fi van de net nincs van hogy a fő routeren van hogy az Asus n12d1-en. Külön nevet adtam nekik

[ Szerkesztve ]

(#57271) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#57268) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellenének az eszközök?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak az eszközökkel szemben?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.

Lehet, hogy gyenge az ac68u fő mesh routernek és csak node-nak jó?
Mi a másodlagos eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57272) Salak válasza Gubek-Einste (#57267) üzenetére


Salak
tag

Neked és Soma01-nek is köszönöm a segítséget, sikerült bekonfigurálni őket! :)

"Winners never quit and quitters never win."

(#57273) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#57271) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kb 150nm, tégla falak, társasházi környezet.
5GHz használható csak, ac-s szabvány az elvárás (nem kell ax). Relatíve sok kliens (kb 20), laptopok, telefonok...
Az ac68u (e1) magában most így középen elhelyezve 90%-ban jól lefed mindent. Viszont a konyhában pl a sarokban már necces a jel (főleg ha esetleg megy a mikro is). A kamrában lenne is egy másik ac68u mesh node, illetve van még egy ac68u, és egy ac66u b1 (mindegyik mesh képes). A problémám jelenleg az az aimesh-sel, hogy mikor roamingol egy kliens váltás után néha valahogy nincs internet az eszközön, és csak úgy jön vissza, ha újracsatlakozok a wifihez/hálózathoz.
Nekem a mesh nem muszáj, elég egy jó roaming hálózat (ubiquiti unifi). Igazából csak amiatt félek, hogy a roaming a klienstől függ, és félek azok nem kezelnék jól (főleg egy zoomolás közben nem jönne jól valami galiba), illetve az ubiquiti-ről is hallottam panaszt roaming ügyben.
Esetleg lehet csak az a baj az asus-nál, hogy gyenge a (fő) mesh router?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57274) Cirbolya_sen válasza ArthurShelby (#57273) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Vezérelt AP rendszerrel jársz a legjobban, ez lehet Unifi, TP-Link, Mikrotik, kis különbségek vannak csak köztük, de mind stabilan működik. Ha van lehetőség az AP-k kábelezésére, akkor nem érdemes a Mesht erőltetni.

Cirbolya_sentinel

(#57275) Multibit


Multibit
veterán

Ha van lehetőség az AP-k kábelezésére, akkor nem érdemes a Mesht erőltetni.
+1
:K

(#57276) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#57273) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt inkább valami beállítási gond lesz mert alapvetően nem kellene ilyennek lennie.
A seamless roaming nem kliens függő, AP/vezérlő szinten történik a váltás kezelése, pont emiatt van szakadás ha nem valamilyen vezérelt hálózatban vannak az eszközök.
Ha van rá keret akkor én az Ubiquiti UniFi-re szavaznék.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57277) Gubek-Einste válasza Cirbolya_sen (#57274) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AiMesh-nél van lehetőség vezetékes backhaul-ra is így nem igaz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57278) Cirbolya_sen válasza Gubek-Einste (#57277) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Tudom, de akkor már a vezérelt AP-knál tartunk, akkor meg jobb döntés a tiszta rendszer a átlag felhasználónak :)

Cirbolya_sentinel

(#57279) Soma01 válasza bigdady (#57270) üzenetére


Soma01
veterán

Így együtt, próbáltad áttenni őket más csatornára? Ott is ezt csinálják? A Tplink beállításaiba is nézz be, nincs e ott valami "turbó" (nem ez a neve, csak írtam valamit) vagy hasonló funkció bekepcsolva, ami nem általános szabvány. Alapon legyen a Wi-Fi rész ott is. És először 20MHz, csatornák próbálgatása.

(#57280) Soma01 válasza Cirbolya_sen (#57274) üzenetére


Soma01
veterán

"Ha van lehetőség az AP-k kábelezésére, akkor nem érdemes a Mesht erőltetni."
A Mesh és a kábelezés, vagy nem, az két külön dolog. Ne gondold, hogy Mesh azt jelenti, hogy Wi-Fi-n kapcsolódnak egymáshoz az AP-k! Az irányítás, a szervezettség a lényeg, nem az AP-k adattal való allátásának a módja.

(#57281) Cirbolya_sen válasza Soma01 (#57280) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

A Mesh alapvetően rádiós kommunikációra van fejlesztve, otthoni használatra általában ez elég is. Azért egy kábeles hw vagy sw vezérlős rendszer üzembiztosabb. Itthon játszadoztam mind a kettővel, végül maradt az Unifi ;)

Cirbolya_sentinel

(#57282) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

A routerem pontosan 2 percenként ledobja wifi-ről az eszközöket. Nem ugyanakkor egyszerre az összeset, hanem mindegyiket más-más időpontban, de ahogy letelt a 2 perc vmelyik eszköznél, azt egyből ledobja. Eszközönként változó, hogy hány másodpercre szakad meg ilyenkor a net, van amelyiken 6 másodpercig nincs net, van amelyiken csak 1-2 mp. Laptopon és gépen is.
Csak wifi-n van ez a gond, 2.4 és 5 G-n is. Vezetékkel rákötve jó a háló.

A router egy TP-Link Archer C5 v4.

Felraktam rá a legújabb hivatalos firmware-t, de azzal is ilyen. Lehet hogy egy másik firmware megoldaná? Open wrt? Vagy DD wrt ? Mi az ajánlott erre?

[ Szerkesztve ]

(#57283) Soma01 válasza Cirbolya_sen (#57281) üzenetére


Soma01
veterán

Ez, így igaz. Azért Mesh-ben is van vezérlés...
Persze az Ubi biztos, hogy jobb. Én is azt venném. De az Ubinál se fontos az AP-k vezetékkel való összekötése, Wi-Fi-n is tudnak egymáshoz kapcsomódni. Tehát ajánlható Mesh helyett is. Pl legelek igényeire is megfelelne egy Ubis rendszer.

(#57284) Soma01 válasza #89874944 (#57282) üzenetére


Soma01
veterán

Áramtalanítás és reset volt már? ...az új firmware óta.

[ Szerkesztve ]

(#57285) Soma01 válasza Gubek-Einste (#57276) üzenetére


Soma01
veterán

"A seamless roaming nem kliens függő, AP/vezérlő szinten történik a váltás kezelése."
Azért annyi kell a megfelelő működéshez, hogy az AC szabványt tudják a kliensek. Az N-es kevés.

(#57286) #89874944 válasza Soma01 (#57284) üzenetére


#89874944
törölt tag

igen. Most is csináltam egy reset-et, meg áramtalanítottam is.
A helyzet változatlan. 6-7 másodperc körüli szakadás.

[ Szerkesztve ]

(#57287) bigdady válasza #89874944 (#57286) üzenetére


bigdady
nagyúr

Biztos telített a csatorna nem?

(#57288) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok!

Huawei E5785Lh Mobile Routernek szeretném a WiFi jelszavát megváltoztatni. Van erre lehetőség? A választ előre is köszönöm!

IT Phone :) Gábor

(#57289) Soma01 válasza akerbis (#57288) üzenetére


Soma01
veterán

A webes felületét megtaláltad? Ott sikerült belépni?

(#57290) akerbis válasza akerbis (#57288) üzenetére


akerbis
aktív tag

Megoldottam. :))

IT Phone :) Gábor

(#57291) MasterMark válasza Soma01 (#57280) üzenetére


MasterMark
titán

A mesh egy hálózati topológiát jelent. Pontosan az AP-k adattal való ellátásának a módja.

Az irányítás és szervezettség nem függ attól, hogy mesh hálózat, vagy csillagpontos a hálózat...

szerk.: Sőt lehet mesh kábelen is, meg wifin is, ahogy csillagpontos is lehet wifin.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57292) MasterMark válasza Gubek-Einste (#57276) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem igaz, a roaming teljes mértékben a klienstől függ. Az AP-k csak segíteni tudják, illetve enterprise hálózatban gyorsítani a váltást.

De mindig a kliens dönti el, hogy hova csatlakozik és mikor.

(Központilag kezelt hálózatnál, ezeket a dolgokat ki lehet kényszeríteni, gondos tervezéssel.)

szerk.: Seamless akkor lesz egy roaming, ha kb. 150 ms alatt elintézi a váltást a kliens. Ehhez az kell, hogy normálisan legyen kezelve a mögötte lévő hálózat (ott legyen a segítség), emiatt működik általában csak központilag kezelt hálózatnál.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57293) ArthurShelby válasza Cirbolya_sen (#57274) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Van lehetőség, sőt nálam ez eddig szempont volt, hogy az ap-k kábelezve legyenek (de lehetne anélkül is).

Anno merlint használtam, aztán fw reset, majd vissza gyárira, de mindegyiknél megvolt ugyanaz a hiba (másik node-ra állás után a kliens csatlakozva volt, de nem volt internetelérése). Ráadásul rengeteg program nem kezelte jól a jó váltást sem (androidos játékok, de ezzel saját tapasztalatom nincs).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57294) Cirbolya_sen válasza ArthurShelby (#57293) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

ASUS routerekből nem csináltam még Mesh hálózatot, nincs tapasztalatom, lehet az én dilim, de vagy router, vagy Mesh, kerülöm ezeket az öszvér megoldásokat, jobb a békesség, már nem szeretem az árnyékbokszot :DDD

Cirbolya_sentinel

(#57295) Kátai válasza #89874944 (#57282) üzenetére


Kátai
senior tag

Innen [link] töltötted le?Leírnád nekem a frissítés menetét?

(#57296) Soma01 válasza #89874944 (#57282) üzenetére


Soma01
veterán

Ez egy új router? Vagy volt, hogy jól működött?

(#57297) Soma01 válasza bigdady (#57270) üzenetére


Soma01
veterán

Más routerrel ki tudod próbálni vagy akár telefonnal megosztott nettel? (az Asus-t, jelismétlő módban)

(#57298) bigdady válasza Soma01 (#57297) üzenetére


bigdady
nagyúr

Persze. Van hogy jó aztán elmegy

(#57299) Soma01 válasza bigdady (#57298) üzenetére


Soma01
veterán

Tehát akkor az új Asus router a hibás. Esetleg a környezet vagy valamelyik kliens. Ez kellene letesztelni.
Az jutott még eszembe, hogy nincs e két DHCP szerver a hálózatodon? Úgy értem, hogy az Asus-é nem marad-e bekapcsolva?

(#57300) bigdady válasza Soma01 (#57299) üzenetére


bigdady
nagyúr

Asus jelerosito mód minden mást kikapcsol szerintem de majd megnézem de lehet hibás így más megoldást próbálgatok:
1.Most megpróbálom beüzemelni a UPC connect boxot vagyis visszrakni router módba bridgeből de 192.168.0.1-en nem jön be... Hogy érem el?
2. Tplink c5 v1.2-őt be tudom majd állítani jelerositonek Asus helyett az tudja?

szerk:

1:nem jó ezen sem
2:mit rakják rá higy tudja?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.