Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) -Solt- válasza Gubek-Einste (#57400) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem találkoztam hibajelzéssel... egyszerűen nem történik semmi. Bár talán egyszer volt a 100 próbálkozásból, hogy jelszóra hivatkozott.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#57402) Gubek-Einste válasza -Solt- (#57401) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valaminek kellene, hogy legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57403) -Solt- válasza Gubek-Einste (#57402) üzenetére


-Solt-
veterán

Na most megnéztem megint, kis várakozás után helytelen jelszót ír, de az nem lehet mert helyesen adom meg.

www.smart-bus.hu

(#57404) Gubek-Einste válasza -Solt- (#57403) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak angol abc betűi és/vagy számok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57405) -Solt- válasza Gubek-Einste (#57404) üzenetére


-Solt-
veterán

Csak számok...

www.smart-bus.hu

(#57406) -Solt-


-Solt-
veterán

Összes vezeték ki, hard reset mindkét eszközön, Asus AP módba, összedugtam őket, Sagemcom-n egy újraindítás és most működik minden. A beltériket kellett még újraindítani, hogy kapjanak új IP-t.

Öröm és boldogság, köszönöm az inspirációt! ;]

www.smart-bus.hu

(#57407) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

A telkünk mellett van egy panzió aminek a tulaja nagyon jó ismerősünk. Már évekkel ezelőtt megadta a wifi jelszavát de mivel nyaralni járunk oda nem igazán használtuk a netet. Azonban idén szeretnénk élni a lehetőséggel de a telefon vagy laptop sűrűn elveszti a panzió jelét.

Tudnátok segíteni hogyan oorvosolhatnánk a problémát? Milyen készüléket kell néznem vagy milyen paramétereket kell figyelmbe venni vásárlás előtt?

Üdv:Viktor

(#57408) Soma01 válasza Viktoár (#57407) üzenetére


Soma01
veterán

Szia!

Gondolom, weboldalak, youtube, zene stream... ilyesmi lennének.
Csak az elvárt sebesség miatt kérdezem. Meg hát, mivel a panzió vendégei is ez a netet használják, nem nagyon akarod leterhelni nagy fájlok letöltésével (filmek, torrent).
A te nyaralódban, beltéren is lehet valahol, pl. ablaknál, a panzióhoz közeli szobában, stb, jó stabilan fogni a jelet?

(#57409) -Solt- válasza -Solt- (#57406) üzenetére


-Solt-
veterán

Eddig tartott az öröm... :( Csatlakozni már tudok a Wi-Fi-hez, de amikor használni akarom akkor állandóan ledobál, gyakorlatilag használhatatlan.

www.smart-bus.hu

(#57410) mezis válasza -Solt- (#57409) üzenetére


mezis
nagyúr

Térerő veled van ?

mezis

(#57411) -Solt- válasza mezis (#57410) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen... ha visszaállítom router módba akkor tökéletes minden, de AP módban egyszerűen nem működik a Wi-Fi.

www.smart-bus.hu

(#57412) Viktoár válasza Soma01 (#57408) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Én csak ritkán járok ki, inkább fater az aki ott tölti a nyár nagyrészét. Ő pedig nem az a korosztály aki letöltöget bármit is, már egy youtube vagy facebook oldallal is elvan percekig. :K Szóval nagyon alap felhasználás, youtube, facebook, meg talán néha böngészés.

A gond az hogy a mobileszközök nagyon gyengén fogják,szakadozik, ezt kellene valami érzékenyebb kütyüvel felerősíteni vagy nem tudom hogy megy ez. A legjobb vétel kültéren van egy féltető alatt, de ott is elég gyengus.

Üdv:Viktor

(#57413) Soma01 válasza Viktoár (#57412) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor egy kültéri eszköz kellene (ha beltéren nincs jó vétel sehol sem), egy kis kábel, meg egy beltéri eszköz. + egy kis barkácsolás.

(#57414) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

Mit gondoltok erről a wifiről? Mennyire lehet stabil/gyors a kapcsolat? (vételi dBm, SNR adatok a képen)
n-es wifi, 20 MHz-es, 2x2 MIMO

(#57415) Viktoár válasza Soma01 (#57413) üzenetére


Viktoár
addikt

A barkácsolás nem gond, de milyen kültéri eszközre gondoltál?

Üdv:Viktor

(#57416) Gubek-Einste válasza Viktoár (#57415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mekkora a távolság a panzióhoz?
Van tiszta, zavarmentes rálátás?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57417) mezis válasza -Solt- (#57411) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért tolj ki egy képet az éteredről.

mezis

(#57418) Soma01 válasza Viktoár (#57415) üzenetére


Soma01
veterán

TP-Link CPE210 eszközre gondoltam. Viszonylag magasra, pl. a tető stablondeszka részére. Ott nem esik rá az eső és a nap se süti nagyon. De az kültéri eszköz, bírja az esőt és a napot is. A lényeg, hogy jó pozícióba legyen, amennyire lehet, tiszta rálátással a célra. Tehát ne lógjon be fa, épület, egyéb tárgy a veteli útba.
Aztán egy kis kábelt kell bentre vezetni (ezen megy majd a táp is kifele ennek a kültéri eszköznek, tehát csak egy utp kábel elég) és bent meg egy tetszőleges routerbe bedugni azt a kábelt. Nagyjából ennyi.

(#57419) -Solt- válasza mezis (#57417) üzenetére


-Solt-
veterán

Router mód: [link]
AP mód: [link]

Azt jól tudom, hogy AP módban a 192.168.1.1 címen el kéne érnem az Asus router? Mert az sem megy, pedig vezetékkel van összekötve a PC-vel.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#57420) mezis válasza -Solt- (#57419) üzenetére


mezis
nagyúr

AP módban azon az IP címen éred el, amit a router-étől kapott (WnetWatcher) vagy azon, amit Te adtál neki.

mezis

(#57421) mezis válasza anglergab (#57414) üzenetére


mezis
nagyúr

Akár 50 - 60Mbps is összejöhet ha a szomszédok engedik.

mezis

(#57422) -Solt- válasza mezis (#57420) üzenetére


-Solt-
veterán

Megtaláltam köszönöm... a történet még mindig ugyanaz, AP módban nem jó a wifi. A hálózat látszik, egyszer fel tudok lépni, egyszer kitalálja, hogy ugyanaz a jelszó ami az előbb jó volt most nem jó. Ezen kívül minden működik rendesen...

Azt hiszem elengedem ezt a kérdést, visszarakom router módba és feldolgozom, hogy így nincs a Plex-hez távoli hozzáférés.

www.smart-bus.hu

(#57423) anglergab válasza mezis (#57421) üzenetére


anglergab
addikt

Köszönöm a választ!
Max. 30-40 Mbps-et mértem, a linksebesség közben 115 Mbps-re felment.
Az mennyire normális/megszokott hogy ekkora különbség van a valódi sebesség és a linksebesség között?
Illetve ha nagyon kicsi/nincs forgalom, akkor a linksebesség 40-52 Mbps körül alakul. Ez rendben van?

(#57424) mezis válasza anglergab (#57423) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
Igen.

mezis

(#57425) mezis válasza -Solt- (#57422) üzenetére


mezis
nagyúr

AP mód: - Az SSID ne legyen azonos a ruoter-kor AP-jével
- Klienseken töröld az összes hálózati kapcsolatot (Win 10 "Hálózat alaphelyzetbe állítása" és "tiszta lappal" kapcsolódj az AP-hez.

mezis

(#57426) Viktoár válasza Soma01 (#57418) üzenetére


Viktoár
addikt

Jó kis cucc. Nem lehet úgy hogy kihagyjuk a routert? Tehát ez aCPE210 fogná a wifi jelet és erre csatlakozna a mobilteló vagy laptop?

Üdv:Viktor

(#57427) mezis válasza Viktoár (#57426) üzenetére


mezis
nagyúr

UTP kábel a laposba és a lapos WiFi adapterével továbbosztod az internetet. Ha a laposod adaptere alkalmas rá.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#57428) Viktoár válasza mezis (#57427) üzenetére


Viktoár
addikt

Tehát ez tplink cucc csak a jelet fogja de nem lehet rákapcsolodni mondjuk teló wifivel? Mindenképpen kell egy kábeles összeköttetés egy olyan eszközzel amely Hotspot vagy AP képes? :)

Üdv:Viktor

(#57429) Gubek-Einste válasza Viktoár (#57428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57430) Viktoár válasza Gubek-Einste (#57429) üzenetére


Viktoár
addikt

Ok köszönöm, így már tiszta. :R

Üdv:Viktor

(#57431) JohnD


JohnD
tag

Helló! Remélem nem túl rossz helyre írok. Hogyan lehetne wifis laptopot Androidos mobillal akár wifin, akár usb kábelen keresztül összekötni (ha lehetséges), hogy a laptopon lévő localhostos webszerver (wamp) által megjelenített weboldalt a telefonon, Androidos böngészőben is meg lehessen jeleníteni? A laptopon nincs internet, de nem is azzal akarom megoldani, hanem tehát a két eszköz közvetlen összeköttetésével. Router, egyéb hálózati eszköz nélkül ha lehet. Köszi :))

(#57432) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Az udvaron csak power line adapterrel tudtam internet elérhetőséget biztosítani.Nagy a távolság utp kábelezni.
A power line adapter típusa MSI Mega Power 85. Speedtest-tel mértem az itthoni sebességet, 300Mbps. Az udvaron az adapter lan aljzatán laptoppal vezetéken 20 Mbps alatti sebességet tudtam mérni,wifin természetesen még kevesebb. A power line adapter után még egy Asus N12d1 van lan-on AP módban. Szeretnék nagyobb sebességet. Itt a Hardver Aprón van több ilyen hálózati adapter. Dlink AV 500,illetve Netgear XAV 2501. Mekkora maximális sebességet lehetne valamelyikkel kihozni? Köszönöm a válaszokat előre is!!

Üdv: Attila

(#57433) mezis válasza tillatrilla (#57432) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Lehet, hogy ugyanannyit. A 3x400V-os drót hálózattól is függ a sebesség.

mezis

(#57434) tillatrilla válasza mezis (#57433) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! 1 fázis van,2-3 éves réz vezetékelés wagókkal,közvetlen dugaljakban vannak az adapterek.Nem kapcsolhatós elosztókban. Ezek az adapterek kb. 8-10 évesek már.

Üdv: Attila

(#57435) mezis válasza tillatrilla (#57434) üzenetére


mezis
nagyúr

A puding próbája az evés, a power line adapterek próbája pedig a beüzemelés, oszt maj' megláttyuk. :K

mezis

(#57436) Soma01 válasza tillatrilla (#57434) üzenetére


Soma01
veterán

A Wi-Fi nem opció?

(#57437) tillatrilla válasza Soma01 (#57436) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Átlőni a jelet a lakásból az udvarra? Ezen nem gondolkoztam még. Egyszerűnek tünt anno ez a power line dolog,csak most kevésnek bizonyul a sebesség. Ezért spekuláltam azon,hogy 5ezer elfogadható,ha a mostani régi PL helyett valami nagyobb teljesítményűt vennék.
Jó teszteket olvasni arról a Netgear cuccról.

Üdv: Attila

(#57438) Lajmund


Lajmund
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok de ha nem akkor nyugodtan írjátok le. Adott egy nyaraló és 180 méterre egy barátom nyaralója wifivel. Közte házak hébe hoba fák. Tőlünk nem lehet rálátni a házra sajnos. Viszont mivel én ritkán járok ki nem akarok netet oda beköttetni.Mobil netem se akarom böviteni. Szeretném cimborám wifijét használni és valami jel erősitőre gondoltam amivel hátha be tudom fogni a jelet. Ők kicsit ilyen sugárzás ellenesek vagy is inkább a barátnője szóval náluk nem lehet semmit "babrálni"... Egyik ismerősőmtől kaptam már egy 5 éves acces pointot de ahoz nincs antenna. A kérdés az lenne hogy az acces pointhoz tudok venni olyan antennát amivel be tudom fogni a jelet? Egyáltalán van rá esély hogy egy mezei wifi jelét befogjam ilyen távolságból? Vagy ha van egyszerűbb usbés megoldás az is érdekelne. Nem akarom szennyezi a topikot de full tanácstalan vagyok mivel azért egy évben legalább 4 hetet kint szoktunk lenni heti leosztásban nem elhanyagolhato az internet. Ja és az acces pointot laptopra lan kábellal csatlakoztatnám vagy usbén ha azok jobbak lennének.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#57439) mezis válasza Lajmund (#57438) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- A WiFi (mikrohullámú) kapcsolathoz az optikai rálátás minimumkövetelmény.
- 180m-es kapcsolathoz MINDKÉT ponton kültéri WiFi sugárzó (vevő) szükséges, ami legalább egy szektor antenna, de egyszerűbb az elektronikával egybe épített egység.
(Nincs véletlenül a közelben HotSpot ? pl: [link] )
- Sugárzás fóbia ellen: [link] és méricskéljenek saját WiFi routert (szomszédokét), kompakt fényforrást, DECT telefont, mobil telefont (üzem közben, csak el ne dobják!), meg úgy általában.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#57440) Lajmund válasza mezis (#57439) üzenetére


Lajmund
senior tag

Köszi az infokat én is ettől féltem hogy ha gyenge a jeladó akkor hiába az erős vevő. Nincs hotspot. Ez a sugárzás mérő új nekem. Már az is megforfult a fejembe hogy a szomszédét meghekkelem de ahoz meg hülye vagyok :D Idős házaspár már kértem de nem akarnak többet fizetni... :D hiába mondom nem fizet ezért tőbbet semmivel.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#57441) Soma01 válasza tillatrilla (#57437) üzenetére


Soma01
veterán

Itt nincs vele tapasztalat. A tesztek alapján lehet többet tudsz meg, mint innen. Nekem, spec. a powerline megoldással kapcsolatban nincs tapasztalatom. De gondolom, hogy nem véletlen, hogy nem nagyon terjedt el. UTP és koax kábelekben jobban bízok.
A powerline tapasztalatokról itt kérdezz inkább: [link]
Itt inkább a Wi-Fi a "kalapács" a szögek beverésére. :) Persze a kábel a legtutibb.

(#57442) tillatrilla válasza Soma01 (#57441) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Köszönöm a linket! Természetesen az utp a legjobb,ezt tudom. A házban mindenhová azt cibáltam be,nincs is gond vele. Ha időben gondolkodtam volna előre,a légkábel mellé tehettem volna utp kábelt,amikor áthúztam a házból az udvarra a villanyt... most már körülményes.

Üdv: Attila

(#57443) fifth81


fifth81
tag

Sziasztok,

Adott egy ket szintes haz. also szinten nappali sarkaban a TV alatt van a Connectbox. A felso szinten van egy Asus USB-AC56 Dual-Band Wireless-AC1300 adapter desktop csatlakoztatva.
szintek kozott vasbeton van illetve a fenti szobak gipszkartonfalak. a tavolsag legvonalban cirke 20m lehet a ket eszkoz kozott. (nem nagy a haz a maga 100nm osszesen)
Na most az 5Ghz halozat jelét szeretnem felerositeni, hogy az adapterem -meg amugy ha fent hasznaljuk a mobilunkat- arra csatlakozzon fel es ne 2.4Ghz savra.
Ehhez keresnek egy jo wifi jelerosito eszkozt es kernem a tanacsotokat!
max 15e ft koltenek ra.

(#57444) mezis válasza fifth81 (#57443) üzenetére


mezis
nagyúr

"...a TV alatt van a Connectbox"
Ennél rosszabb hely csak a pincében lenne...

mezis

(#57445) krealon válasza fifth81 (#57443) üzenetére


krealon
Topikgazda

"ket szintes haz. also szinten
- nappali sarkaban
- a TV alatt van a Connectbox"

Ha rejtegeted az Access Point-ot (Connectbox), ne varj jo lefedettseget.

"szintek kozott vasbeton"

Vasbetonon nem nagyon megy at a raduiohullam, az 5 GHz meg plane nem.

Ha a masik szinten tudsz egy AP-t telepiteni (kabeles kapcsolattal a Connectbox-boz), akkor elvarhato tisztesseges lefedettseg, de 15 eFt az nagyon szukos keret.

Ugy lehet a WiFi-s eszkozoket terelni az 5 GHz iranyaba (mert mindig a kliens eszkoz dontese, hogy hova csatlakozik), hogy a 2.4 savban uzemelo AP sugarzasi teljestmenyet 7-8 dBi-vel csokknted.

(#57446) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok

Két Dell Latitude laptop van az íróasztalomon, mindkettő nagyjából 30-50 centire a UPC csodálatos fehér ConnectBox routerétől (a képen baloldalt), nincs köztük kb semmi. Mindkettő ugyanarra az 5GHz-es WiFi-re csatlakozik, de az egyiken a windows nagyjából 10x alacsonyabbnak érzékeli a sebességet (ingadozik, néha kicsit több, néha kevesebb):

A connectbox a maga részéről a 7440-es sebességével kb egyetért, viszont szerinte az 5491-nek elvben még gyorsabb is a kapcsolata (gondolom gyorsabb benne a wifi vezérlő):

Az átviteli sebesség a két gép között Windows alatt a gyakorlatban nagyjából 6 és 12 MB/s között ingadozik folyamatosan. A 7440-esen futó torrent kliens kilövése után ez kb 17MB/s-re módosult :B , ami bár jelentős előrelépés, de még mindig nincs a közelében a 70-80MB/s -nak, ami úgy jön ki ha kb 560-640Mbit-ből 8-cal osztva MB/s-ot számolok. A 7440-ben lévő HDD-nek saját mérésem szerint kb 125MB/s az olvasási képessége, szóval ez sem lehet korlátozó tényező, és mivel nagy filmeket másolok éppen, az sem lehet, hogy sok aprócska fájlról lenne szó (az 5491-ben meg ssd van csak).

Mit lehetne tenni a nagyobb sebesség érdekében? Vagy mindent jól csinálok, de ez a router ennyit tud?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#57447) mezis válasza Wyll (#57446) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Cseréld fel a két laposat és úgy is nézd meg a sebességeket.
- A WiFi 5 - 10cm-es hullámhossza miatt a térerő pár cm-en belül is jelentősen változhat. A zárt tér miatt az interferencia további romlást okozhat.
- Az egymáshoz közeli elektronikus eszközök elektroszmogja is jelentősen zavarhatja a működésüket.

mezis

(#57448) Wyll válasza mezis (#57447) üzenetére


Wyll
őstag

Megcseréltem őket kb 10 perce, és semmi változás. Igazából akkor is ilyen lassú volt a sebesség az 5491-esen, amikor egy kicsit messzebb volt, ugyanebben a szobában a dohányzóasztalon... :U Ha ez lenne a baj, akkor gondolom legalább néha felmenne a sebesség jelentősen, de nem...
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#57449) mezis válasza Wyll (#57448) üzenetére


mezis
nagyúr

- Tiltsd le az IPv6-ot és nézd meg a kapcsolati sebességet.
- Cseréld fel a WLAN kártyákat (22.old.)
- Ha meg van a WLAN kártya pontos típusa, próbálj meg másik (gyári) drivert.

mezis

(#57450) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,
Liftbe kéne raknom egy IP kamerát. Milyen lehetőleg nem TPLINK-es szerelhető antennás AP-t tudtok ajánlani, ami megbízhatóan működik
(lift tetején lenne egy AP, amin kábelesen lenne a kamera, meg egy másik AP a liftházon kívül és antennája bevezetve a vastag falon fúrt lyukon keresztül).

előre is köszi ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.