Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) Gubek-Einste válasza rin33 (#57950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha másodlagos eszköznek használod akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57952) Obyboy válasza Obyboy (#57947) üzenetére


Obyboy
addikt

Egy másik eszközről is próbáltam csatlakozni de az sem sikerült, az eszköz azt a hibaüzenetet írja, hogy nem sikerült lekérni az IP címet, a router logjában pedig ez a sor van:
Aug 2 15:03:57 syslog: WLCEVENTD wlceventd_proc_event(466): eth1: Deauth_ind A4:6C:F1:F2:23:2A, status: 0, reason: Deauthenticated because sending station is leaving (or has left) IBSS or ESS (3)

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#57953) Obyboy válasza Obyboy (#57952) üzenetére


Obyboy
addikt

Csináltam egy NVRAM törlést az N18U-n (jelerősítő módban lévő router) majd feltettem a legfrissebb gyári ROM-ot de így is fennáll a hiba :((( , olyan mintha az AC66U_B1-től nem kapna rendesen hálózatot.
Ha pl az ONT IP címe: 192.168.1.1 a mögötte AP módban lévő AC66U B1 IP-je: 192.168.1.111 és az ehhez kapcsolódó N18U IP-je: 192.168.1.121 akkor így működnie kell a hálózatnak?
Ha így jó a hálózat IP kiosztása akkor mit nézzek meg mit ronthattam el?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#57954) Magnat


Magnat
veterán

Üdv, azok a 2 sávos routerek amik tudnak repeater módot, mind a két sávon továbbszórják a jelet vagy csak azon amin kapják? Esetleg csak a másikon?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#57955) Gubek-Einste válasza Magnat (#57954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beállítás kérdése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57956) Rolly


Rolly
veterán

Itthon unifi eszközeim vannak (usg, 2 db 8 portos poe switch, 2 db AP (mondjuk ezek most itt nem lényegesek :) )

Üzemelés közben (igazából mindig elég melegek és félek hogy hosszú távon nem tesz jót nekik a meleg és a por...

Ezért szeretnék valami kis rack szekrényt felrakni a polcra ahol vannak és azt "szépen" berendezni, milyen rackszekrényt ajánlanátok amiben a por és szellőzés is jól és hatékonyan működik?

(#57957) Magnat válasza Gubek-Einste (#57955) üzenetére


Magnat
veterán

Tehát akkor egy kétsávos repetázni tudó router jobb repeater tud lenni mint egy dedikált repeater hasonló pénzért?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#57958) MaCS_70 válasza Magnat (#57957) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon gyakran igen. Már csak az antennák mérete is árulkodó lehet, de általában a baállítási opciók is szélesebbek.

Az olyan apróságokról nem is beszélve, hogy nem kell hosszabbító ahhoz, hogy ne a talajszinten legyél vele a konnektornál...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57959) Magnat válasza MaCS_70 (#57958) üzenetére


Magnat
veterán

Na igen ... lehet nem lesz rá szükség 1ébként (mármint repeaterre), próbálom az embert presszionálni, h oldja meg h legyen ott egy végpont ;)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#57960) Obyboy válasza Obyboy (#57953) üzenetére


Obyboy
addikt

Valakinek van ötlete, hogy mit kell beállítanom, hogy működjön a jelerősítő mód?
Eddigi bejegyzéseim a problémáról: (#57944) --> (#57947) --> #57952) --> (#57953)
Ha nem az AC66U B1 wifi jelére csatlakoztam jelerősítő módban az N18U-val hanem a telekomos ONT-éra akkor sem változott semmi... :( az IP cím lekérésénél megakad a csatlakozás... :((( Olyan mintha az N18U nem tudna wifi hálózatra csatlakozni és wifi eszközt kiszolgálni egyidőben.:F
Míg a Telekomos ONT mögött ment AP módban mindkét router addig minden jól működött.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#57961) deadbody


deadbody
tag

Üdv, segítséget kérnék wifi jelerősítésben, probléma az lenne hogy házon belül van rendsen jel, de pl közvetlen ház mellett már alig fogja a telefon, ha pl az udvarra néző ablakba egy jelerősítőt betennék az megoldaná vajon a problémát hogy udvaron is legyen stabil jel?
És ha igen, milyen jelerősítőt ajánlotok?
Alapvetően ezt néztem, nem tudom ez elég-e.

[ Szerkesztve ]

(#57962) Essien


Essien
aktív tag

Sziasztok. Olyan problémám van hogy adott egy tenda ac 1200 router, csináltam rajta egy gyári visszaallitast de nem fogadja el azt a jelszót ami a hátulján van se azt ami a reset előtt volt. Mi a teendő ilyenkor? Köszi

(#57963) krealon válasza Essien (#57962) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ennek semmi koze a Wifi-hez. Goto Router gondok topik.

(#57964) krealon válasza Obyboy (#57960) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ha nem az AC66U B1 wifi jelére csatlakoztam jelerősítő módban az N18U-val hanem a telekomos ONT-éra akkor sem változott semmi.."

ASUS specifikus kerdesben talan tobbet tudnak segiteni az ASUS router topikban.
Alapvetoen, ha IP utkozes nincsen, siman kell mennie a repeater modnak.

(#57965) krealon válasza deadbody (#57961) üzenetére


krealon
Topikgazda

"segítséget kérnék wifi jelerősítésben"

Hogyan erositsd a Wifi-t

"házon belül van rendsen jel, de pl közvetlen ház mellett már alig fogja a telefon"

A vastag falak es a femgozolt (hovedett) ablakok nem engedik at a radiohullamokat.

"És ha igen, milyen jelerősítőt ajánlotok?
Alapvetően ezt néztem, nem tudom ez elég-e."

Probalkozni jo lehet a Tenda A9.
Vasarold neten es ha nem felel meg, 14 napon belul visszakuldheted.

Elo ember nem kepes megmondani latatlanban, hogy egy adott eszkoz, adott helyen, hogyan fog mukodni.

(#57966) Obyboy válasza krealon (#57964) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszönöm. :R Felteszem ott is a kérdést.
Nincs IP ütközés, az ONT-on ellenőrizem.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#57967) rin33 válasza Gubek-Einste (#57951) üzenetére


rin33
senior tag

Másodlagos, mert a szolgáltató routere után van. Átraktam AP módba, szembetűnő változás, hogy a telefonok nagyon gyorsan váltanak 2.4 és 5 ghz és routerek között. Gondolom így egyszerűbb a hálózat mert pl. csak 1 DHCP szerver van.

[ Szerkesztve ]

(#57968) MaCS_70 válasza rin33 (#57967) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy hálózatban ne is nagyon legyen egynél több DHCP-szerver!

Több DHCP-szervertől nem bonyolultabb, hanem általánosan hibás lesz a hálózat működése.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57969) joczo1337


joczo1337
tag

Sziasztok!Telekomnál Gigabitre váltottunk,és a régi Huawei HG8245H mellé küldtek egy Sagemcom 5655V2 AC-t.Pontosabban nem mellé,hanem helyette.
Viszont pont kapóra jönne,mert 2 ház van 1 nettel,lan kábelen áthúzva.Be is raktam az újat AP-nek hozzám(nekem legyen már 5GHz wifi,muter úgyse használja ki :DDD ),viszont a nálam lévő IPTV nem megy róla,úgy tűnik switch üzemmódban nem támogatja az IGMP snoopingot..
Van szerintetek valami megoldás,hogy ezt a két eszközt használjam,vagy nem úszom meg,és minimum kell egy értelmes switch?
Köszi!

(#57970) Magnat válasza MaCS_70 (#57968) üzenetére


Magnat
veterán

Ha nem lapolódnak át a címtartományok akkor nem feltétlen, csak éppen értelme nem sok van :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#57971) joczo1337 válasza joczo1337 (#57969) üzenetére


joczo1337
tag

Update:az sagemcom nálam történő elhelyezéséről letettem,mivel így lanon jön a megfelelő sebesség.
A Huawei elvileg támogatná az IGMP snoopingot,viszont gondolom a custom telekomos firmware miatt nálam nincs ilyen beállítási lehetőség.És ki is van kapcsolva,mert az iptv így sem megy.
http://screenshots.portforward.com/routers/Huawei/HG8245H/IGMP_Configuration.htm
Szóval következő kérdésem,valaki tudna szolgáltatni egy olyan firmware-t a HG8245H-hoz,amiben engedélyezve van?Telekomos optikával soha többet nem lesz használva,így nem baj ha az a része elveszik.De persze backupolok is.

[ Szerkesztve ]

(#57972) Soma01 válasza joczo1337 (#57971) üzenetére


Soma01
veterán

A firmware frissítést miből gondolod, hogy engedi majd?
Ja, meg a jelenlegi engedi lementeni a firmware-t?
Vagy van valamilyen speciális szoftvered / eszközöd a frissítéshez?

[ Szerkesztve ]

(#57973) Soma01


Soma01
veterán

A Telekom nem kéri vissza az eszközt amúgy? Nem tudom, hogy most mi a módi, de régebben le kellett adni. Más szolgáltatónál is így kellett...

[ Szerkesztve ]

(#57974) joczo1337 válasza Soma01 (#57973) üzenetére


joczo1337
tag

Most néztem,sem lementeni,sem frissíteni nem engedi.Ebből valami telnetes matatás lesz,úgy érzem..Nem is frissíteni,hanem egy ugyanilyennek az unbranded firmware-jét gondoltam felrakni,de ez több macera lesz mint gondoltam.
Egyelőre egy szóval sem említették sehol,hogy kellene nekik vissza.Az újat hozta a futár,én önként azért nem sétálok vele be hozzájuk,ha kell nekik majd értejönnek :D

(#57975) Doky586 válasza joczo1337 (#57974) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"egy szóval sem említették sehol,hogy kellene nekik vissza.Az újat hozta a futár"

Na majd meglepődsz amikor letelik az aszf-ben leírt határidő az ingyenes visszapostázásra (az új átvételétől számítva ~9hónap?) és kiszámlázzák a régi box (aránytalanul túlárazott) árát..

(#57976) MaCS_70 válasza Magnat (#57970) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van!

Csakhogy mivel értelme nem sok van a több DHCP-nek, az esetek többségében (ha előfordul), akkor nem tudatos, hanem a véletlen műve a többszörösség. Akkor pedig bizony hajlamosak ütközni a címtartományok! :K

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57977) joczo1337 válasza Doky586 (#57975) üzenetére


joczo1337
tag

Ez benne van az ASZF-ben?Akkor nem csoda,hogy szoltak..tudnal linkelni valami informaciot,hogy hogyan es hova kerik?
Plusz akkor igy a problema megoldodik,mert akkor ugyanugy kelleni fog egy IGMP kepes AP..

(#57978) viktorhu válasza joczo1337 (#57977) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem sms-t küldtek, amivel postán ingyen fel tudod adni (adnak dobozt), vagy beviheted telekom üzletbe.

(#57979) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Otthoni WiFi jelerősítésben kérném szíves segítségeteket.

Adott egy ADSL2+ Telekom előfizetés egy ac szabványú router-modemmel amit a Telekom biztosított. (az alábbiak közül az egyik: [link] ). Egy 3 szintes téglaépítésű családi házban szeretném a WiFi jelet erősíteni valamilyen jelerősítő eszközzel. Újabb UTP kábelt nem szeretnék lefektetni a házban, tudom az lenne az igazi megoldás, de jelenleg arra nincs lehetőség.
A Telekom router jelenleg a legalsó szinten van, egy ac szabványú 4 antennás ASUS RT-AC1200GU routerre gondoltam, hogy jelerősítő módba programozva szórja tovább a középső szintről a jelet a felsőbb szintekre.

- Lenne ennél megfelelőbb eszköz a célra?
- Kellene még egy eszköz, mondjuk egy olcsóbb kis repeater ami a kert felé szórja tovább, tudnátok ajánlani ilyet?
- Ha jól tudom a Wifi támogat olyan üzemmódot amikor nem külön SSID-ket hoznak létre a repeaterek mint Network2_EXT, Network3_EXT, stb, hanem egyetlen azonos SSID-s sugároznak a más-más MAC című AP-k és az okostelefonok, notebookok barangolással automatikusan átkapcsolódnak a következő AP-ra ha az egyiknek túl gyenge már a jele és találnak erősebbet. Ez nagyobb épületeknél pl irodaházakban is igy van megoldva ha jól tudom. Ha ezt a megoldást szeretném követni, milyen eszközöket javasolnátok?

Köszönöm a segítséget előre is.

Üdv: Balázs

(#57980) viktorhu válasza The.Bali (#57979) üzenetére


viktorhu
veterán

A barangolást úgy tudod megcsinálni, ha mindhárom szintre teszel egy-egy mesh-képes routert. A legalsó vezetéken kapcsolódna a telekomos eszközhöz, a többi pedig rádión egymáshoz. Ennek az az előnye is meglenne a repeaterhez képest, hogy így nem feleződne a sávszélesség.

Ha repeatert akarsz, akkor jobb a külön ssid, mert az eszközök ragaszkodnak ahhoz a wifihez, amire épp csatlakoztak, akkor is, amikor már gyenge a jel, és ha ugyanaz a neve mindegyiknek, akkor nem tudsz manuálisan sem váltani közöttük.

(#57981) The.Bali válasza viktorhu (#57980) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen a gyors választ és segítséget. Mesh technológiának hivják akkor ezt. Utánanéztem gyorsan, pont ez lenne amit keresek, azonban az árán kicsit lehidaltam. Pl egy 3 darabos TP-Link AP csomag 136 ezer Ft körül mozog. [link]

Tudnál esetleg javasolni valami olcsóbb vételt, ha van tapasztalatod? Nem feltétlen kellene ilyen szép csilli-villi design. Megfelelnek csúnya is olcsóbbért :DDD

Nem látok külső antennát ezeknél a Mesh eszközöknél. Elég jó a jelerősségük ennek ellenére?

Üdv: Balázs

[ Szerkesztve ]

(#57982) simpley


simpley
őstag

Üdv,
egy Speedport Entry 2i -hoz switch-ként kapcsolt JWNR2010v5-típusú router
(jel erősítés céljából) ronthat a sebességen?

signed by simpley.

(#57983) Gubek-Einste válasza The.Bali (#57981) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pl egy 3 darabos TP-Link AP csomag 136 ezer Ft körül mozog.
Tudnál esetleg javasolni valami olcsóbb vételt, ha van tapasztalatod? Nem feltétlen kellene ilyen szép csilli-villi design. Megfelelnek csúnya is olcsóbbért
Az M4 már 50k-ból meg van.

Nem látok külső antennát ezeknél a Mesh eszközöknél. Elég jó a jelerősségük ennek ellenére?
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57984) Gubek-Einste válasza simpley (#57982) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen értelemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57985) simpley válasza Gubek-Einste (#57984) üzenetére


simpley
őstag

Letöltési/Feltöltés/Ping/Jitter sebességet értem az alatt, hogy romolhat-e a sebesség.

signed by simpley.

(#57986) Gubek-Einste válasza simpley (#57985) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem valószínű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57987) zseko


zseko
veterán

Üdv, kis tanács kellene wifi ügyben. Adott egy hálózat. A net bejön a telekomos routerbe a földszinten, itt ez osztja wifin az internetet, aztán kábelen felmegy az emeletre egy másik routerbe, ami ott osztja az internetet, és ennek a jelét fogja egy harmadik router (emlékem szerint repeater módban) egy külön épületben (nincs mód kábelre). Ez az ott már amúgy sem túl acélos netet még meg is felezi. Ez a router egyrészt az emeleten szórja wifin a netet, másrészt bele van kötve egy másik router kábellel, ami a földszinten osztja.
Működik-e az a módszer, hogy itt a külön épületben a repeater mód helyett beteszek egy harmadik routert, ami szimplán csak a wifit fogja az első épületből, és ebbe van bekötve kábellel a másik kettő, ami aztán szórja emeletenként?
Érdemes-e kicserélni a főépületben is a megosztó (felső) routert egy 150/300Mbits-et tudó típusra? (Jelenleg ez egy WRT54GL, de a net is csak 50Mbits) Vagyis így két egyforma eszközt kellene venni. A két épület között saccra kb. 50 méter lehet, az ablakok nagyjából látják egymást (bár a wifiket elég nehéz úgy elhelyezni, hogy azok is 'kilássanak' az ablakon).

HR24.hu

(#57988) simpley válasza Gubek-Einste (#57986) üzenetére


simpley
őstag

Köszi szépen! :D

signed by simpley.

(#57989) Doky586 válasza simpley (#57982) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kábelen csatolva nem; de wifin repeaterként (jelerősítőként) hozzákapcsolva: igen.

(#57990) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

500megás UPC (vodafone) netem van, itthon minden eszköz ac wifi képes, az alábbi beállításokkal használom. Okés ez így?

Érdemes az 5GHz-t használni vagy stabilabb a 2.4GHz?

[ Szerkesztve ]

(#57991) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok még egy Tp link AC1750 (c7) routert veszek a jelenlegi mellé.
Az lenne a kérdésem ugye jól gondolom azonos SSID-re tegyem a két routert Lényegében ha már így alakul akkor kiszeretném használni a Wifi lefedettség hatósugarát azzal, hogy majd a másik eszköz is szórja a Wifit és ezért kérdeztem az azonos SSID felvetést.

Van létezik valamilyen beállítás ha gyengül a jel akkor automatikusan a közelebbi eszközre lépjen át és főleg az 5GHZ-re értendő mert kisebb a hatótávolsága?

[ Szerkesztve ]

(#57992) MaCS_70 válasza Csabi1984 (#57991) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak a helyi keresőben keress rá az "azonos SSID" kifejezésre!

Milliószor és sokan megírtuk már, hogy az azonos SSID-nek haszna nincs, ellenben potenciálisan nagyon bosszantó zavarforrás lehet a hálózatban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57993) Csabi1984 válasza MaCS_70 (#57992) üzenetére


Csabi1984
addikt

Lehet rosszul fogalmaztam. Nem az lenne a célom, hogy a 2.4 Ghznek és az 5 Ghz-nek ugyan azon SSID neven fussanak mert belegondolva én sem tudnám, hogy melyikre is csatlakoztam.
Amire gondoltam, hogy A1 router 2.4GHZ-e megegyekznek az A2 router 2.4Ghz SSID nevével. Csak kérdés, hogy a telefon érzi-e hogy amikor ott vagyok a másik routernél akkor a jobb vételőre csatlakozzon.

(#57994) krealon válasza Csabi1984 (#57991) üzenetére


krealon
Topikgazda

Kulonallo (mindegy milyen SSID-t hasznalsz) Access Pointok kozotti valtast mindig a kliens eszkoz (telefon, tablet, notebook) donti el.

Az azonos SSID hasznalataval azt tudod elerni, hogy szamodra nem fog kiderulni, hogy pontosan melyik AP-hoz csatlakozol.

A ASUS eszkozokben peldaul a Roaming support nevu opcio annyit tesz, hogy bizonyos jelszint alatt eldobja a kapcsolatot, de ha a kliens ragaszkodik hozza, akkor ez problemat okozhat.

Azonos SSID hasznalata eseten, kulonalo (nem vezerelt) Access Point-ok kozott, csak az Apple eszkozok valtanak automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#57995) MaCS_70 válasza Csabi1984 (#57993) üzenetére


MaCS_70
félisten

Krealom +1

Nem menedzselt külön AP-oknak, akár egy dobozon belül, akár külön dobozon belül laknak, akár azonos, akár külön frekvencián működnek nem ajánlott azonos SSID-t adni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57996) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Rendben köszönöm :) Belegondolva van benne logika ha azonos az SSID honnét tudom ki mire csatlakozik, jogos :D
Mobiltelefon irányából lett volna a kérdés mivel úgy is mász eszközök lesznek rá csatlakoztatva eltérő SSID-t fogok akkor adni!

(#57997) Doky586 válasza Csabi1984 (#57996) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A BSSID (MAC) alapján mindig látod melyikhez vagy kapcsolódva..
(azt meg megjegyzed hogy az egyik 'a'-ra végződik, a másik 'c'-re...)

(#57998) MasterMark válasza Doky586 (#57997) üzenetére


MasterMark
titán

Viszont hiába ugyanaz az SSID, attól még nem fog jobban roamingolni. Aminél van normális roaming az másik SSID-re is átvált, aminél meg nincs ott az azonos SSID se segít.

Switch Tax

(#57999) simpley válasza Doky586 (#57989) üzenetére


simpley
őstag

LAN-on keresztül ahogy észrevettem jelentősen lassult... Hogy lenne a legideálisabb beállítani, hogy legalább olyan sebességgel jöjjön mint előtte? Lehet egyébként ilyet? :D

signed by simpley.

(#58000) Gubek-Einste válasza zseko (#57987) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusúak a használt eszközök?

Működik-e az a módszer, hogy itt a külön épületben a repeater mód helyett beteszek egy harmadik routert, ami szimplán csak a wifit fogja az első épületből, és ebbe van bekötve kábellel a másik kettő, ami aztán szórja emeletenként?
Igen, sőt ajánlatosabb is lenne a jelenleginél. A legjobb az volna ha egy ilyen rendszer volna kiépítve, az AP1 és AP2 lehet antennával egybe épített kültéri eszköz is.

Érdemes-e kicserélni a főépületben is a megosztó (felső) routert egy 150/300Mbits-et tudó típusra? (Jelenleg ez egy WRT54GL, de a net is csak 50Mbits)
Mindenképpen

Vagyis így két egyforma eszközt kellene venni.
Inkább hármat, egy elsődleges netre csatlakozót és kettő ami a távolsági linket építi fel.

A két épület között saccra kb. 50 méter lehet, az ablakok nagyjából látják egymást (bár a wifiket elég nehéz úgy elhelyezni, hogy azok is 'kilássanak' az ablakon).
Távolsági linknél a tiszta, zavar mentes rálátás a stabil kapcsolat kulcsa amiatt érdemes egy kültérre rakott eszköz párral megoldani az összeköttetést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.