Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) Toby1959 válasza joczo1337 (#56306) üzenetére


Toby1959
csendes tag

Miért a wifreevel erőlködsz? Rakj be egy saját routert, aztán annyi kliensed lehet, amennyit a routered elbír. Egyébként azt olvastam, hogy a wifree sávszél 10/1 Mb, ami elég karcsú.

(#56352) mezis válasza mebam (#56348) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! "Hálózat alaphelyzetbe állítása" is volt már ?

mezis

(#56353) devil-k válasza MasterMark (#56350) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm a választ. Nem is állt szándékomban 2 vassal routolni. :R

- mozi bolondéria -

(#56354) mebam válasza mezis (#56352) üzenetére


mebam
újonc

Igen, ezt elfelejtettem írni, sajnos nem segített

(#56355) BMS


BMS
őstag

Sziasztok.
Sikerült levinni a konyhába az újonnan vásárolt routert(ASUS RT-AX56U WLAN Router,kábellel csatlakozik a Sagemcom modemhez és AP módba van rakva.
Érdemes a smart connect módot bekapcsolni(jelenelg külön van a 2.4 és az 5ghz-nek egy-egy ssid-je)? Mert lent a garázsban az én galaxy s8 plus telóm már nem látja a 2.4ghz-es sávot sem de Édesanyám htc u 11-e még látja minimum 3-as jelerősségen.

A másik kérdésem az lenne,hogy a középső szobában lévő sagemcom modemnél(ott is 2 ssid van) a "Band steering" funkció olyan mint az asus-nál a smart connection? Érdemes azt bekapcsolni?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#56356) krealon válasza mebam (#56348) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Nemrég visszaraktam az asztali gépbe a pci wifi adapteremet (még nyáron vettem ki, akkor jól működött), a gép felismerte, telepítette az illesztőprogramot, az eszközkezelőben és a Hálózati kapcsolatoknál is működőképesnek mutatja (nincs letiltva). A szolgáltatásoknál a wlan hálózat automatikus beállítása is fut (automatikusra állítottam), szóval ilyen szempontból olyan mintha nem lenne semmi baj. Viszont a Gépházban teljesen hiányzik a wifi beállítása (ahogy a hotspoté is), mintha nem lenne vezeték nélküli antenna a gépben"

Sikerult egy olyan egyuttallasba belefutnod, amikor a Windows 10 rossz drivert telepitett.
Probalkozz a gyartotol letoltottel.

(#56357) kenwood válasza Toby1959 (#56351) üzenetére


kenwood
veterán

Gondolom azert, mert "ingyen" van. Van valakinek a csaladban upc elofizetese, es az o accountjaval netezne a nagypapa.
A wi freet nem erre talaltak az ilyen jellegu rendszeres hasznalat mar egy eszkoz eseten sem nevezheto korrekt, becsuletes dolognak, de o meg szeretne a 3 eszkozos limitet is megkerulni,es 4-5-10 fele leosztani a 10/1 savszelesseget :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#56358) Gaby


Gaby
tag

Sziasztok,
Most valtok 300/20-rol 1000/200 dijcsomagra. Sajna a nappaliban talalhato Sagemcom 3686 router alig viszi fel a wifi jelet az emeletre igy gondolkodtam hogy kerek Strong Mesh wifi extra keszulekeket. A kerdesem a kovetkezo lenne hogy mennyire jok ezek a Strong termekek? Valamint az emeleten 2 szoba van igy erdemes lenne a Trio csomag hogy szobankent kulon Mesh legyen a nappaliban a router mellett pedig egy vagy eleg osszesen 2 db keszulek (egy lent a routerhez es egy fent valamelyik szobaban)? A haz osszesen 86 m2. A masik kerdesem hogy Tp-link Deco M4 vagy Strong Mesh? Koszi a valaszokat!

XBOX One Gamertag: DEELG

(#56359) Tom1939


Tom1939
őstag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, vettem egy helios 300-as laptopot amiben killer wifi kártya van. Az ipadról osztott neten egész nap stabil, viszont az itthoni upc (upc saját modemje, a fehér, 2.4-re állítva) wifit pár percenként megszakítja majd újra csatlakozik (miközben minden más eszközön működik szépen a net tehát nem az upc szállt el, mert néha az is szokott). Driver-re azt írja amikor a gyári oldalon lévőt akarom feltenni hogy van frissebb. Bekavart a windows 10 frissítés (és akkor mért csak a upc wifinek?)?

Köszönöm a segítséget

(#56360) woodworm válasza Tom1939 (#56359) üzenetére


woodworm
veterán

Ha fent lenne, én először a killer szoftvert szedném le és csak kimondottan a wifi vezérlő driverét telepíteném.

(#56361) Tom1939 válasza woodworm (#56360) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm! A szoftver fenn van akkor azt leszedem. De azt mondod hogy a wifi vezérlő mostani driverét szedjem le és utána rakjam fel ami az acer oldalán van (nem vagyok túl profi ebben)?

Vagy először csak szoftver?

Köszi!

(#56362) Gubek-Einste válasza Gaby (#56358) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a TP-Link legyen, hármas csomagban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56363) mebam válasza krealon (#56356) üzenetére


mebam
újonc

A gyártó oldalán sajnos nem semmilyen drivert, amit meg máshol találtam azt nem akarja a windows telepíteni (ha már telepítve van illesztőprogram akkor azt írja hogy a legújabb van fenn, ha nincs akkor pedig nem ismeri fel a tallózott telepítőt).

(#56364) mezis válasza mebam (#56363) üzenetére


mezis
nagyúr

El lehet távolítani a meglévő drivert....

mezis

(#56365) george61


george61
csendes tag

Hát nem boldogulok a DECO M4- ASUS AC 65 P kapcsolattal.
1.Asus router rácsatlakozik a net-et adó modemére.(a router WAN -aljzata kék színű) router funkcióban.
2. A Deco 1 -es készülék az ASUS router WLAN aljzataiból az egyikbe becsatlakoztatva(sárga színű).
3. Deco 2 és 3 csak tápfeszt kap, és a ház különböző részein szuterén és tetőtérben van elhelyezve.
Ebben a konstellációban néhány percig megy a rendszer ( DECO-k) , utána összeomlik a rendszer , sőt az ASUS is eldobja magát, resetelni kell. (SSID-k különbözőek voltak.)
Úgy is megpróbáltam, hogy az ASUS-ban kikapcsoltam a wifit. Akkor egyáltalán nem működik a rendszer. ( A DECO-k sem )
Ha az ASUS -teljesen kikapcsolom és a modem bejövő internet UTP-jét direktbe bekötöm az első DECO-ba , akkor a mesh rendszer nem áll fel, noha a wifi jelez térerőt a DECOK-nak. Hát elég különös......
Mit csinálok rosszul ?

(#56366) mebam válasza mezis (#56364) üzenetére


mebam
újonc

Igen, ezt próbáltam, de csak third party driver updaterek hajlandóak felrakni utána bármit, és azokkal nem működik

(#56367) mezis válasza mebam (#56366) üzenetére


mezis
nagyúr

"... third party driver updater..."
Az ilyen programokat azonnal távolítsd el, ha másképp nem megy, akkor a Win teljes újra installálásával. Azt pedig a particiók törlésével kezdve.
Vagy van a Windowsnak, Linuxnak, gyárnak drivere, vagy nincs.

Apropó, Live Linux-al próbáltad már ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#56368) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok. Telekom WiFi extra nevű Strong Mesh tud alapból torrentet? Ha nem, akkor lehet rámókolni valahogy?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#56369) mezis válasza Winne (#56368) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#56370) mebam válasza mezis (#56367) üzenetére


mebam
újonc

Köszi, kipróbálom

(#56371) Winne válasza mezis (#56369) üzenetére


Winne
nagyúr

Sokat segítettél köszi.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#56372) szabog74 válasza Winne (#56368) üzenetére


szabog74
aktív tag

Nem és nem.

(#56373) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott:
1) Asus AC-s 2.4/5Ghz-es wifi router (a pontos típust nem ismerem)
2) Asus USB-AC51 wifi adapter
3) Asztali PC (AsRock B450m Pro4 alaplap, Windows 10)

A probléma egy kedves szomszédoméknál adott. Új szerzemény a wifi adapter, de valamiért rettenetesen lassú vele az internet, akadoznak a youtube videók, le-leesik a letöltés kbit/s-os sebességre (automatikusan települő driverrel, és az Asus honlapjáról letölthető driverrel is).

Telefonnal stabil és gyors az internet kapcsolat.

Az egészségügyi helyzetet figyelembe véve annyit engedtünk meg magunknak, hogy stick-et cseréltünk (nekem egy körülbelül 15 éves G-s D-Linkem volt elfekvőben).
Nálam megfelelően működik az Asus stick, N-es a routerem, torrenteztem, miközben youtube-ról több HD filmet néztem, rendben volt (bár fogalmam sincs, mekkora sebességet kelett volna látnom), valamint a szomszéd tapasztalata alapján az én D-Link adapterem érezhetően stabilabb, gyorsabb, mint a szupermodern Asus stick.
Elvileg 2.0-ás, és 3.1-es portban is próbálták, mindkettő esetében ugyanaz volt az eredmény. A gyártó (AsRock) honlapján nem találtam sem chipset drivert, sem USB drivert.


Tudnátok erre valami okosat mondani? :) Mit érdemes kipróbálni, módosítani?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#56374) mezis válasza jolti05 (#56373) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Egy asztali PC árnyékolja az USB-s WiFi adaptert ?
- [link]

mezis

(#56375) jolti05 válasza mezis (#56374) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a választ, továbbítom a linket a szomszédnak.
Ezek közül azt tudom, hogy 1 betonfal, és körülbelül 5-6 méter a távolság.

Illetve annyit tennék még hozzá, hogy ha az én régi adapterem rendesen működik, akkor biztos az árnyékolásban érdemes keresni a hibát?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#56376) mezis válasza jolti05 (#56375) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem.
Bocs, most látom, hogy egy kis vacak az USB-s WiFi adapter. :o
WiFi adapternél illetve antennánál a MÉRET a lényeg!
A lakás éterének vizsgálata (csatorna kiosztás, szomszédok, saját WiFi router helye) azért hasznos lehet.

mezis

(#56377) mebam válasza mezis (#56367) üzenetére


mebam
újonc

Megnéztem Linux Minttel, és ott minden gond nélkül használható a wifi, hotspotra is (ezért nyígok vele egyébként). Ez alapján érdemes lenne még valamit kipróbálni, vagy el kell fogadnom hogy ehhez a wlan adapterhez már nincs olyan illesztőprogram ami a win10 legújabb verziójával működik?
Esetleg tudtok olyan programot ami ilyen körülmények között is használható hotspotra win alatt?

(#56378) mezis válasza mebam (#56377) üzenetére


mezis
nagyúr

Hardveres megoldás: egy AP képes USB adapter ?

mezis

(#56379) hercii


hercii
csendes tag

Sziasztok!
lenne egy problémám
van egy asztalim,és egy laptop.10Megabites net jön coax kábellel a modembe(Elektronet a szolgáltató),azt osztom egy régebbi vezeték nélküli tenda routerrel.Ha keveslem a sebességet,az egyikre megosztom a telefonom netjét(telenor hello data start),és ha az egyik gépen töltök,a másik gépen akkor olyan mintha ugyanazon a hálózaton lenne,és lassú,pedig külön hálózaton vannak.egyik mobilnet,másik router.mi lehet a gond?

(#56380) Gubek-Einste válasza hercii (#56379) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel kapcsolódnak a gépek a router-re?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56381) hercii válasza Gubek-Einste (#56380) üzenetére


hercii
csendes tag

a laptop a beépített wifivel,a gép egy régebbi tp linkes adapterrel.
pontosítanék,a gép marad a routerre kapcsolva(tp link adapter),a laptop beépített wifivel telóra,és olyan mintha a kettő ugyanazt használná(adatforgalomukat összeadva)pedig a laptop a telóra van kapcsolva.

(#56382) mezis válasza hercii (#56381) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztosan a telóra kapcsolódik a lapos ? (WiFi AP-k SSID-je különböző ?)

mezis

(#56383) hokukac


hokukac
csendes tag

Helló
TL-WA850RE repeater LED kijelzőjének működési idejét, pl hogy reggel 7-től 8-ig világitson be lehet állítani, véletlenül letöröltem ezt a programot és nem találom a googlen sehol,valaki aki ismeri, tudja legyen szives segíteni hogy hol tudnám megtalálni,
előre is koszönettel Hori

(#56384) mezis válasza hokukac (#56383) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Mi a probléma ? Lábat törölsz, illedelmesen bejelentkezel a WA850 WEB-es felületére és beállítod, elmented. Minek ehhez külön program ?

Esetleg előtte emulatoron gyakorolsz. :D

mezis

(#56385) hokukac


hokukac
csendes tag

Ez igen. nagyuri válasz volt, csak ami érdekelt volna arra nem kaptam meg a választ,( a repeater LED kijelzőjének működési idejét, pl hogy reggel 7-től 8-ig világitson be lehet állítani) már én is utánna néztem, tether cimü progi lenne a megoldás csak PC-re való letöltését nem találtam,
Külonben kösz
Hori

(#56386) terratech


terratech
csendes tag

Sziasztok.

Panelbe lakom. A router a nagy szobában van, az asszony meg a konyhában. Ez 3 betonfallal arrébb van. Mindig ott nézi főzés közben a sorozatait, telefon és tablet. Állandóan akadozik, ezért ideges lesz, akkor pedig én is az leszek :D

Van valami megoldás, hogy jobb legyen a jel? Nem vagyok otthon a jelismetlok és tovabbitok világában.

Köszönöm előre is!

Zsolti

(#56387) mezis válasza terratech (#56386) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Igen.
A legbiztosabb (és legolcsóbb) az UTP kábel plusz esetleg 5GHz-es WiFi AP (router) a konyhába.
Lehet próbálkozni Power Line adapter párral is, aztán vagy működik vagy nem.
De legalább drága. ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#56388) MaCS_70 válasza hokukac (#56385) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem megkaptad a választ: nem kell PC-n futó program. Még egy képernyőképet is kaptál. Nem tudom, hogy nagyúri volt-e, de fölöttébb informatív és előzékeny.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56389) hobizoli válasza terratech (#56386) üzenetére


hobizoli
nagyúr

siman jo erre egy normalis Range Extender
elotte egy okostelefonnal nezd meg mennyire eros a jel a konyhaban, melyik csatorna foglalt/szabad, van ra letoltheto app
lehet a szomszedok Wifi-je miatt zajos az a csatorna, mert alapbeallitason hagytak

vhol feluton a konyha fele kene berakni a RE-t, a mellette levo helysegben, ha nem a WC/furdo eppen, hogy jobb legyen a terero a konyhaban

esetleg az is megoldas lehet, hogy a routeren magan cserelsz antennat nagyobbra, persze itt kerdes mi a tipusa, milyen Wifi normakat tud stb
nekem regen egy TP Link 741-n volt egy 16dBi-s antennaval a gyari 5dBi-s helyett, azzal 2 emelettel lejjebb mar felcsatlakozott a telefon a Wifi-re a lepcsohazban, vagy ha mar megalltam az epulet elott a kocsival is latta a Wifi-t
a gyari antennajaval meg max ha beleptem az ajton a lakasba, akkor

lehet nem kell sok, hogy stabilizalodjon, mert valszeg latja igy is, ha van jel, de szakadozik, csak a savszelesseg kicsi a terero miatt

több drón kell ;P

(#56390) hobizoli válasza terratech (#56386) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem most egy TP Link RE200 AC750 DualBand egyseg van erre, hogy a lakas masik feleben is legyen normalis Wifi jel
a konyha itt nem lenne problema, mert az itt pont a ket szoba kozott van :DDD
a router egy TP Link C7 AC1750, de masik szobaban, szinten 3 fallal odebb a jel nem volt vmi stabil, hogy a Viber/Whatsup beszelgetes mukodjon mobiltelefonnal
raadasul a RE a legtavolabbi falnal levo konnektornal van egy TV mogott egy 230VAC-s elosztoban
ott csak 2.4GHz-s jelet tudja jol venni, az 5GHz-t nem
de stabilan 40-50Mbps-t tud igy is
lehet a kozelebbi falon levo konnektorban lenne, akkor elkapna az 5GHz-s is, nem probaltam, mert amire kellett arra igy is franko

csak egy-egy WPS gombnyomas kellett a router-n es a RE200-n es mar mukodott is

több drón kell ;P

(#56391) cs_dy


cs_dy
tag

Sziasztok!

Most a Home Office-ok világában kérnék egy kis segítséget, mivel nem értek annyira hozzá.

Adott egy helység, ahol az internet és másik elzárt szobából érkezik egy Wifi routeren keresztül.

Az lenne a kérdésem, hogy a jelenlegi helyzetben az átkábelezéstől eltekintve, milyen technikai eszköz alkalmas arra, hogy a számítógépembe az ethernet csatlakozón keresztül tudjak internetet csiholni.

Gondolom egy olyan Wifi router kéne, ami fogja a másik jelét és onnan jöhetne az internet a gépembe.

Ha van erre ajánlott eszköz, ajánlatokat szívesen fogadok. :R

Köszönöm előre is a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#56392) hobizoli válasza cs_dy (#56391) üzenetére


hobizoli
nagyúr

USB nem jatszik?

Range Extender-ek is tudnak a Wifi jelbol UTP-t csinalni

több drón kell ;P

(#56393) Gubek-Einste válasza cs_dy (#56391) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kliens módú eszköz kellene neked erre a feladatra.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56394) cs_dy válasza hobizoli (#56392) üzenetére


cs_dy
tag

Akkor ez jó lehet?

TP-Link TL-WA850RE Wireless N300 Range Extender

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#56395) hobizoli válasza cs_dy (#56394) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Wifi védett vmi jelszoval?

több drón kell ;P

(#56396) cs_dy válasza hobizoli (#56395) üzenetére


cs_dy
tag

Igen! WPA-2-vel.

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#56397) hobizoli válasza cs_dy (#56396) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es tudod a jelszot is hozza? muszaj, hogy az UTP-n menjen be a net, vagy jo vmi USB is?

a WPS gombot meg tudnad nyomni a router-n?

több drón kell ;P

(#56398) cs_dy válasza hobizoli (#56397) üzenetére


cs_dy
tag

Muszáj az UTP.

Tudom a jelszót hozzá.

Megtudnám nyomni, ha muszáj, nem elegendőek ha tudom a jelszavát?

Bocs ha értetlen vagyok. :DDD

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#56399) hobizoli válasza cs_dy (#56398) üzenetére


hobizoli
nagyúr

elvileg eleg az is, ha tudod a jelszot
az az RE jo lenne, ha csak 1-2 fal van a router es az RE kozott egyenes vonalban nezve, persze ez attol is fugg, hogy milyen a router Wifi-je, ami a jelet adja
ha vmi egyszerubb, akkor 1 falat visz at, ha karajabb, akkor kettot is, es az RE is max onnan tudja fogni
ha a router Wifi hatotavjan kivul van, akkor nem lesz jel az RE-vel sem

nyilvan nem lesz 300Mbps a sebesseg, hiaba van annyi rairva

több drón kell ;P

(#56400) cs_dy válasza hobizoli (#56399) üzenetére


cs_dy
tag

Közel ahhoz a pozícióhoz, ahol a repeater be lenne dugva van egy Wifi jelfogó (Tenda W311M) bedugva a gépbe, egymástól kb 40 cm lesz a távolságuk.

Ott néha akadozik a net. Alapból úgy használom, hogy magasabbra tettem USB hosszabbítóval a jelfogót és onnan hasít a net.

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.