Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) hobizoli válasza cs_dy (#56400) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jaaaa... az az USB-s stick az milyen tipus?

több drón kell ;P

(#56402) cs_dy válasza Gubek-Einste (#56393) üzenetére


cs_dy
tag

Ez a mai eredmény:

56401) hobizoli : Tenda W311M

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#56403) mezis válasza cs_dy (#56402) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld ki az 1-es csatornát, 20MHz-es sávszélességgel valamint ugyanezen sw. segedelmével jobb pozíciót keresni routernek (antennáinak) és e "vevőnek" is.

mezis

(#56404) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Csak egy sos gyors kerdes.
Egy pc alaplapnak szeretnem potolni az antennajat. (Chip van csak maga az antenna kell) Van kulonbseg az antennak kozott abbol a szempontbol hogy epp 868mhz/ 2.4ghz/5ghz 3dbi/5dbi vagy az antenna az csak egy "darab rez" ?
Koszi

Ugy is kerdezhetnem melyiket vegyem ha az otthoni halozat 5ghz es a gyerek jatszos gepehez kell ami az emeleten van egy sarokban? :R

[ Szerkesztve ]

(#56405) kenwood válasza perecKING (#56404) üzenetére


kenwood
veterán

" a gyerek jatszos gepehez kell ami az emeleten van egy sarokban? "
Ha jatszik online is,es nem akarja magat es a tarsait szivatni, akkor erre csak egy jo valasz van :
https://hu.farnell.com/productimages/standard/en_US/53M1492-40.jpg

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#56406) mezis válasza perecKING (#56404) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a WiFi AP (router) 5GHz-es, akkor ahhoz 5GHz-es antenna (antennák) kellenek.
Beltérben semmi értelme az 5dBi-nél nagyobb nyereségű antennának.
(Persze ha olyan a bolt, akkor nem kell komolyan venni a "gyári" adatokat...)

mezis

(#56407) hercii válasza mezis (#56382) üzenetére


hercii
csendes tag

Igen,azt írja, hogy az egyik a routerre, a másik a telora van csatlakoztatva.
Viszont a wifi ap-k ssid különböző nem értem.ez mit takar?

(#56408) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Tudom, hogy a wifinél sosem lehet tudni, de hátha vannak konkrét tapasztalatok.

Adott egy kb. 120 nm-es (6×20 m), egy szintes ház -- ami ugye sok.

A jó viszont az, hogy középen van egy nagy amerikai konyhás nappali, és a két végében a 2-2 szoba, 10-es válaszfallal leválasztva.

Esztétikai okokból külön access point vagy pointok üzemelnének. A nagy kérdés az, hogy mennyi és milyen.

Van-e olyan, amelyik esetleg ezt az egész lakást érdemi eséllyel lefedné? (Szerintem minimum necces.)

Ha nem, ami ugye valószínű, akkor melyik felhasználó szintű (Asus, TP-Link, stb.) rendszer vált be a gyakorlatban? Fontos a nagyjából jól működő semaless roaming, de mindegyik egység kábelezhető.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56409) krealon válasza MaCS_70 (#56408) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Fontos a nagyjából jól működő semaless roaming, de mindegyik egység kábelezhető."

En egy Unifi rendszer kiepiteset javasolnam.
2-szer annyiba kerul, mint a MESH rendszerek, de csak egyszer kell telepiteni es tobbet nincs gond vele.
3 AP, 1 PoE switch, es egy CloudKey.
Kesobb koltseghatekonyan bovitheto (ha az Ethernet kiallasok adottak).

(#56410) MaCS_70 válasza krealon (#56409) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszönöm!

Ezt már én is letapogattam, és ezért is írtam, hogy felhasználói, Asus-Tp-Link szintű rendszert keresek.

Magamnak is éppen fontolgatom egy Ubiquiti rendszer kiépítését, de akinek a szóban forgó rendszer menne, az biztosan nem fogja kifizetni a jelentős felárat a számára láthatatlan műszaki igényességért.

Én még fizetnék is valamennyit azért a tudatért, hogy egy fasza, korrekt rendszer megy itthon, de őszintén szólva annyira marginális előnyét látom itthoni használatra, ami már az én fájdalomküszöbömön is túltolja a Ubiquiti felárát.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56411) kenwood válasza krealon (#56409) üzenetére


kenwood
veterán

Abszolut egyetertek, unifi ala nem erdemes lemenni. Esetleg annyit modositanek, hogy cloudkey helyett valami hasznalt szerver 30-50k-ert. Azzal a nastol a firewallon at a vpnig minden kivalthato.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#56412) MaCS_70 válasza kenwood (#56411) üzenetére


MaCS_70
félisten

És milyen előnyei vannak egy Unifi-rendszernek egy Asus vagy hasonló más, hasonló árfekvésű felhasználói rendszerhez képest -- otthoni, kis forgalmú, 2-3 klienst kiszolgáló, nagy toleranciájú felhasználásban? Miben fog a falhasználó többletet tapasztalni az akár kétszeres felár és jelentős áramfogyasztásért cserébe?

Ezt teljesen komolyan, minden irónia nélkül kérdem, mert személyesen is érintene előbb-utóbb, és még a megkérdezett kereskedő is azt mondta, hogy itthonra értelmetlennek tartja.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56413) humigabi válasza MaCS_70 (#56408) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Te már többször is találkoztál szerintem az általam a Tp-Link üzleti (Omada) rendszeréről leírtakkal.
Most már hét hónapja üzemel nálunk 3 db EAP225 outdoor, mind kábelezve, egy OC200 vezérlővel egy PoE képes Tp-Link switchre kötve.

A tapasztalat:
Hibátlan működés, 3 szinten mindenütt megbízható wifi, 5GHz-en 160-860 Mbps-ig (klienstől és helytől függően) van sávszélesség, itthoni használathoz kiválóan konfigurálható (nyilván bele lehet kötni), rendszeresen jönnek rá a frissítések, távolról is elérhető, telefonos app is van.
Az outdoor kivitel is teljesen esztétikus, az állítható külső antennák miatt kiválóan belőhető vele a szükséges irány, PoE képesek, ha nincs éppen konnektor.
Szerintem az említett épületben 2 db (épület hosszának 1/3-nál és 2/3-nál elhelyezve) vagy az outdoorból, vagy ha az nem tetszik a plafonra szerelhető változatból "betakarná" az egész házat. Mindez mennyiért is?

Üdvözlettel:

humigabi

(#56414) mezis válasza hercii (#56407) üzenetére


mezis
nagyúr

Az önálló (nem jelismétlő) WiFi AP-knek lehet ugyan azonos a nevük (SSID), mert a rendszer a MAC addressükkel azonosítja őket, DE láttál már az okoson, laposon,..., WiFi AP választásánál MAC addresst ? (Én még nem.)

mezis

(#56415) MaCS_70 válasza humigabi (#56413) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, igen, olvastam a leírásaidat, és ugye nálam is van üzemben egy EAP110 outdoor. (Egymagában kevés menedzsmentet igényel...)

Egyrészt azonban, valami kicsit komolyabb AP-ra gondolnék, ami van is a TP-Link 225 vonalán.

Az Omada Controllert nem ismerem. Az OC200 leírásában azt látom, hogy 100 Mbps-os, ami kevés.
Eleve, hogyan köti be ezt az ember? Két portot látok rajta -- switch kell mögé, vagy a vezérlés wifin megy?

A másik dilemma a router kérdése. TP-Link wifi mellett is Asus routert szeretnék alkalmazni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56416) krealon válasza MaCS_70 (#56410) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ezt már én is letapogattam, és ezért is írtam, hogy felhasználói, Asus-Tp-Link szintű rendszert keresek."

Nekem is van filler szekszualo ugyfelem.
Aztan amikor elsoroltam neki az olcso rendszer hatulutoit, onnantol nem is kellett neki annyira a seamless roaming.

Ezek az egybites felhasznalora optimalizalt rendszerek annyira keves infot adnak a mukodesukrol, hogy gyakorlatilag lehetetlen oket tamogatni.
Ha nem mukodik: reset es ujra nullarol kell beallitani.
Ha nem ugy mukodik mint a kedves megrendelo gondolta, akkor igy jart.
Ezeket jo elore tisztazd vele!

(#56417) humigabi válasza MaCS_70 (#56415) üzenetére


humigabi
aktív tag

Kedves MaCS!

Az OC200-on csak egy bemeneti és egy kimeneti port van. Az egyik jön egy routerről vagy switchről. A másik kimenet, én arra kötöttem a tv-t, mert azon is 100-as Lan van. Az OC200 nem wifi képes, csak Lan-on kommunikál az eszközökkel. A leírásában egyik variációban úgy ajánlják, hogy egy switchre van kötve az AP-kal együtt. Az, hogy maga a vezérlő 100Mbps, attól az AP-k még átviszik a Gbps-t, mert az OC200 csak a vezérlésüket intézi, az adatforgalomban nem vesz részt. Gondolj az Omada vezérlőprogramra, távolról egy mobilnetes kapcsolatról is lehet üzemeltetni, az meg nagyon messze van sokszor még a 100Mbps-től is.

Azt az aggodalmadat meg nem is értem, hogy Asus routert akarsz használni. Miért ne tehetnéd? Én is ragaszkodtam a Synology RT1900-hoz. Mindent az intéz, az osztja az IP-ket, tűzfalat ellátja, támadásokat elhárítja stb. Az OC200 semmi ilyet nem csinál, (nem tud) csak az AP-kat vezérli. Asuson lelövöd a rádiókat és a wifit teljes egészében ellátja a Tp-link rendszer. Nem is akárhogy!

Az EAP-kból meg elég nagy a választék, lehet válogatni. Csak egy dologra kell figyelni, milyen Lan port van rajta. Nem mind gigabites!

Üdv:

humigabi

(#56418) MaCS_70 válasza krealon (#56416) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az szerintem nem fillérb@szás, ha valaki valós előnyökért akar csak fizetni, ráadásul itt már elég komoly összegekről van szó.

Maximálisan egyetértek Veled abban, hogy könnyen lehet az olcsóbb a sokkal drágább a gyakorlatban.

Amint itt is írta Humigabi, nála jól működik a TP-Link, a külföldi barátaim mindennemű IT-ismeret nélkül használnak egy Lyra-rendszert gond nélkül a négy szintes házukban.

Ehhez képest miben nyújt többletet az átlagfelhasználó számára egy kétszeres árú Ubiquiti-rendszer?

Az, hogy jobb, nem kétséges. De ha a többletminősége a felhasználói szint fölött van, akkor ez a jobbság értéktelen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56419) MaCS_70 válasza humigabi (#56417) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, ez nagyon meggyőző!

Persze logikus, hogy a kontrollernek nem kell közvetlenül kapcsolódnia a felügyelt eszközökhöz.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56420) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Remélem jó helyen kérdezek . Van egy Samsung Galaxy A70 telefonom és az egyik routeremnél mindig ledob a wifiről ! A másik két routeremnel ( ZTE ZXHN F668 és egy másik régi tp-link ) semmi baja nincs . Csak ez a teló csinálja a másik kettő ( egy xiaomi redmi note 4 és egy Samsung s10 + ) egyáltalán nem. A router amivel problémája van egy tp-link WR1043 ND V1 típusú és openwrt rendszer van rajta (de a gyári rendszerével is ugyan ezt csinálja) . Van valami beállítás amivel probálkozhatnék? Valamikor hitelesítési hibát mutat valamikor csak egyszerűen szetkapcsol, utána tudom manuálisan csatlakoztatni csak elég sokszor szetkapcsol és idegesítő . Kösz előre is a segítséget !

(#56421) rekop


rekop
senior tag

(#56418) MaCS_70
Csak egy kis összehasonlítás az Tplink Omada és Unifi között, feltételezve hogy egy vezérlő és kettő darab AP-re lenne szükség.
OC200: ~27k EAP225: ~46k össz: 73k
UCK: ~28k, AC-Lite: ~58k össz: 86k
Ez nem olyan vészes különbség szerintem. Illetve az UCK kezeli az Unifi switcheket és az Unifi gateway-eket is, így egy komplett "ökoszisztéma" alakítható ki segítségével(ha eselteg a későbbiekben ilyen igény felmerülne).
Az EAP225v3 esetén pedig lehet előnyként mondani hogy MU-MIMO képes, de 2x2 esetén ez nem hiszem hogy olyan sokat jelentene a gyakorlatban. De kétségkívül az EAP specifikáció jobbak. Tp-linket nem ismerem támogatottság szempontjából, az Unifi-nél azért elmondható hogy rendszeresek a frissítések és általában elég sokáig támogatott egy termék(például van itthon használatban 2012-es gyártású AP-m ami megkapja még a WPA3-at is).

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#56422) Gubek-Einste válasza Imi1981 (#56420) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Használt csatorna fix-en 1 és 11 közötti?

Öreg router GYIK

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56423) Domestos válasza MaCS_70 (#56418) üzenetére


Domestos
tag

A TP-Link Deco-kkal bele lehet futni egy csúnya történetbe, ha az embernek D-Link switchei vannak. Azt írják, hogy egyes D-Link switchek nem kezelik jól a IEEE 1905.1 csomagokat, amivel a Deco ethernet backhaul funkcionalitása működik.

(#56424) Imi1981 válasza Gubek-Einste (#56422) üzenetére


Imi1981
veterán

A másik router tőle a második szobában van és vastag falak vannak (főként vájog mert parasztház ) . A csatorna 12-őn volt az átállítottam 10-re . Most próbálgatom .
link

[ Szerkesztve ]

(#56425) kenwood válasza MaCS_70 (#56412) üzenetére


kenwood
veterán

A hasonlo tudasu rendszerekhez kepest valszeg nem sok pluszt ad a unifi,csereben nem is lesz sokkal dragabb. Ha csak az a cel,hogy a haz masik vegeben is legyen index meg youtube, akkor olcsobban is meguszhato. Ha mar online jatek,szerver, kamera barmi kepbe jon, akkor nem erdemes azt az osszeget megsporolni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#56426) mezis válasza Imi1981 (#56424) üzenetére


mezis
nagyúr

A csatolt kép csak annyi információt nyújt, hogy az OpenWrt-s WiFi AP-d maximális teljesítménnyel sugároz.
De mi jut el ebből az okosod, (laposod, PC-d) antennáira a használati helyen? (Ott túl a vályog falakon.)

mezis

(#56427) Imi1981 válasza mezis (#56426) üzenetére


Imi1981
veterán

A problémás wifit csak abban a helyiségben használom ahol van az a router is ! Szóval nem kell falakon áthatolnia . És csak a Samsung Galaxy A70 telefonom allergiás rá a többi eszközöm telefonom nem . Most át állítottam a csatornát 10-re és használom . Ha megint csinálja akkor jöhet még pár tipp mivel próbálkozzak . Kösz addig is ! 🙂

(#56428) mezis válasza Imi1981 (#56427) üzenetére


mezis
nagyúr

A 11-es, 12-es csatornát nem minden okos, lapos kedveli.

mezis

(#56429) MaCS_70 válasza rekop (#56421) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rekop, Kenwood, köszönöm!

Ha ennyivel drágább a Unifi, mint a TP-Link, akkor már igencsak versenyképes alternatíva.

Switchből nem kell speciális Ubiquiti?

Gyakorlatilag csak böngészésről, levelezésről, telefonálásról lenne szó. Egy nem igazán internetorientált felnőtt napi rutinja...

Lennének kamerák is, de amint minden egyéb komoly fogyasztó, vezetéken.

Ez már off, de ha már itt vagyunk: Ubiquiti routerből milyet ajánlanátok? A wifi nem fontos, de a fenti igények bőséges ráhagyással kiszolgálása igen, továbbá OpenVPN szerver és kliens feltétlenül kell bele.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56430) kenwood válasza MaCS_70 (#56429) üzenetére


kenwood
veterán

Switchbol a legolcsobbat, amin van eleg port es poe kapacitas.
Abbol akar nem ubit is lehet venni, hiszen az lenyegeben egy buta "utp eloszto". Mondjuk abbol a ubi is olcso, es jol mutat a kozos management interface,de idealis esetben a switchnek lathatatlannak kell maradnia a halozaton,semmi dolgod nincs vele a bekapcsolas utan. Szerintem otthon sok ertelme nincs a vlanozasnak, akar egy unmanaged switch is megteszi.
Routerbol mar erdemes szinten ubit. Ott is eleg a legolcsobb,amiben minden funkcio benne van,ami neked kell.
A USG-re szoktak azt modani, hogy az rossz valasztas,nem igazan eri meg az arat.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#56431) MaCS_70 válasza kenwood (#56430) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Az USG az a biztonsági átjáró, ugye? Pedig egy másik vonalon éppen arra akarnak rábeszélni, de nagyon! Az mondjuk gyanús is volt egy kicsit, hogy valódi érvek nem voltak a kapacitálás mellé, csak annyi, hogy nélküle már nem szabad hálózatot építeni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56432) MasterMark válasza MaCS_70 (#56431) üzenetére


MasterMark
titán

USG az egy router. Akkor éri meg, ha kell neked a plusz funkció amit tud. (Raidus szerver, IPS/IDS, unifi controlerből menedzselés.)

Egyébként az EdgeRouter vonalon érdemes nézelődni.

Switch Tax

(#56433) lelosa


lelosa
friss újonc

Sziasztok, friss újonc vagyok, egy Wifi Extendert kellett a home office miatt beszereznem, túl sokan már itthonról. Minden rá is csatlakozott, egyedül egy mobil nem. Mit kellene beállítani még? Segítsetek. Köszönöm Az Extender tp-link AC1750 Dual Band, a mobil LG K10 (2017).

(#56434) Gubek-Einste válasza lelosa (#56433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használva?
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Használt csatorna fix-en 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56435) lelosa válasza Gubek-Einste (#56434) üzenetére


lelosa
friss újonc

Kicsit pontosítanék, a mobil is csatlakozik a felerősített hálózathoz, , de internet csatlakozást nem ad. Kísérletképpen lekapcsoltuk az extendert, a következőkre jöttünk rá, 2.4 GHz-n adtunk egy jelszót, 5-ön egy másikat. A telefon csak a 2.5-öt veszi be és ad internetet, a többi masina az 5-tel kényelmesen kommunikál. Egy tcom-os Sagemcom router tizsta nagybetű és számokkal a jelszó. Üdv Lelosa

(#56436) MaCS_70 válasza MasterMark (#56432) üzenetére


MaCS_70
félisten

Értem, köszönöm!

Akkor ez tiszta átverés akart lenni, mert egy Edge Router 3 is volt az ajánlatban -- az USG fölötti sorban.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56437) rekop válasza MaCS_70 (#56429) üzenetére


rekop
senior tag

Routerből a jelenlegi Edgerouter kínálatból bármelyik megfelel akár gigabites internethez is. Szerintem ár/érték arányban, átlagos otthoni felhasználásra egy ER-X is jó választás lehet. OpenVPN természetesen támogatott Edgerouter-eken.
USG is nagyon jó eszköz, és abszolút nem elvetendő ötlet. Ami nagy előnye véleményem szerint az IDS/IPS és az Unifi rendszerbe integrálhatóság(közös menedzsment felület minden Unifi hálózati eszköznek, és ingyenes Cloud access). Viszont a mostani internet sebességekhez már kevesek a jelenlegi USG-k, ha használni akarjuk az IDS/IPS funkciókat(ez limitálja az inter-VLAN sebességét is). Enélkül viszont megfelelő lehet, még gigabithez is. (Személyes vélemény, én várnék most USG-vel, már folyamatban a hardverfrissítés új gateway-ek fognak érkezni, bár a járvány miatt biztosan csúszni fog a megjelenés)
Tehát elég összetett a dolog, különböző igények és az anyagi lehetőségek szerint érdemes választani, vásárlás előtt alaposan tájékozódni. Volt már rá példa, hogy Unifi AP mellé Edgerouter lett vásárolva, majd jött a kérdés, hogy miért nem látja a kontrollerben a routert.
De nem akarok itt feleslegesen offolni többet, ha kérdésed van Ubiquiti-val kapcsolatban, azt a topikjában tedd fel inkább, ott szívesen válaszolok, ha tudok persze. :)

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#56438) MaCS_70 válasza rekop (#56437) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Ez most nekem éppen elég is -- a ház még a vezetékezésnél tart, és a fen tudja, milyen tempóban tudják folytatni.

Ami fontos, hogy most annyira képbe kerültem, hogy amikor itt lesz az ideje, már tudni fogom, hogy hogyan induljak el.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#56439) norbre


norbre
tag

Sziasztok,
HO-ban dolgozom szülőknél, ahol adott
- egy gyenge, wifis hálózat
- papa hálószobájában az asztali gépem amivel dolgozom
- laptop + nappali

Namost nappal tudunk dolgozni az "irodában", estére viszont ki kell költözzek a nappaliba.
Ez nem is lenne gond, mert a wifin keresztül elérem a PC-t távoli asztali kapcsolattal.
A probléma, hogy a hálózat elég lassú és kínszenvedés így távvezérléssel dolgozni amikor pl a papa épp videót néz a neten.

Meg tudom azt oldani valahogy, hogy a PC rajta marad az eredeti hálózaton (kábellel), miközben a laptopon lévő hotspotra is csatlakozom vele és a távoli asztali kapcsolat azon keresztül zajlik?
Igen ehhez mondjuk gondolom kéne venni valami USB-s wifi vevőt is a PC-hez..
Nem vagyok hálózatokban otthon, nem tudom ez gyorsabb lenne-e csak szeretnék valami jó megoldást találni.

Sajnos a router cseréje nem opció :/

A B verzió, hogy az asztali gép teljesen a laptop hotspotjáról megy.
Szóval midnenképp kellene egy USB-s wifi vevő, ebben tud valaki ajánlani valami jót?
Ilyesmi az működőképes lehet?
https://www.pcx.hu/tp-link-archer-t4u-wifi-usb-adapter-025269

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#56440) mezis válasza norbre (#56439) üzenetére


mezis
nagyúr

Én inkább egy külső antennással kísérleteznék.
Mindenképp legyen AP üzemmódja is.
Itt van valamennyi információ az AP módról.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#56441) hobizoli válasza norbre (#56439) üzenetére


hobizoli
nagyúr

range extender szerintem jobb lenne, es abban van rendesebb antenna is
meg tud csinalni UTP-s halot a fogott jelbol
es az a router Wifi jelet erositeni nagyobb teruletre

több drón kell ;P

(#56442) Gubek-Einste válasza lelosa (#56435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen kliens eszközök/adapterek vannak használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56443) norbre


norbre
tag

mezis, hobizoli köszönöm a tanácsokat

(#56444) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Egy olyan kérdésem lenne hogy, hogy érdemes beállítani a wifit? Az 5Ghz és a 2,4 Ghz hálózatnak érdemes külön nevet adni, hogy én határozzam meg mi melyek hálózatra kapcsolódik, vagy legyen ugyam az a név és akkor az eszközök döntik el melyik a legjobb nekik. A mobilom pl a lakás végében már nagyon gyengén látha az 5Ghz hálózatot, ilyenkor átvált 2,4ghz-re?
Köszi.

(#56445) kali válasza Pharaoh (#56444) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Javasoltabb más és más SSID megadása a két frekvenciának.
Ettől függetlenül, nem minden eszköz kezeli jól sajnos a váltást, ez igaz nem csak az ellenoldaliak jelentős részére, hanem a routerek...stb. egy hányadára is.

[ Szerkesztve ]

(#56446) kenwood válasza kali (#56445) üzenetére


kenwood
veterán

Igen,ez peldaul az egyik erv a jobb ap-k mellett.
Kulon technologiat alkalmaznak arra, hogy roamingot (amikor atmesz az egyik aprol a masikra) ne vedd eszre.
Ott ugye konnyen megoldhato, hogy mindenhol legyen 5 ghz, egy ssid alatt.

Az olcsobb megoldasoknal a fo problema az szokott lenni, amikor az end device meg "latja" a tavoli ap-t,ezert nem megy at masikra,de erdemi forgalom mar nincs rajta,es a masik ap joval kozelebb van.

Nekem a regi melohelyemen (kisebb,nem it ceg) olyan volt a rendszer, hogyha elmentem az ap hatotavjabol, majd vissza, akkor mar ugyanarra az apra csatlakozva sem volt forgalom, kellett egy wifi ki-be kapcsolas az akkori telomon (Galaxy S2).
Ez nem csak baromi idegesito volt (mert ha elfelejtettem, akkor meg az ertesitesek sem jottek meg), de durvan zabalta az akksit is. Szabadnapokon masfelszer annyit birt egy toltessel, mint bent.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#56447) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, új wifi/router vásárlásában kérnék tanácsot:

ezek közül melyik ajánlott? ( persze ha van jobb akkor azt is szívesen veszem...)

Köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#56448) kali válasza padi68 (#56447) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az első és az utolsó megfelelő lehet, a másik kettő felejtős.
Az elsőben erősebb hardver van, kétmagos 880 MHz CPU az egymagos 720 - 775 MHz (verzió függvénye) ellenében.
Amiben jobb a C7, az a 3*3:3 MIMO, már ha van hozzá azonos képességgel rendelkező ellenoldali eszközöd.

(#56449) krealon válasza padi68 (#56447) üzenetére


krealon
Topikgazda

Az ASUS AC1200G+ es a TP-link C1200 ugyanarra a hibas chipsetre epul (ujraindulgetnak), ezert oket erdemes messzire kerulni.
De van egy Milyen routert topik is am. ;)

(#56450) padi68 válasza kali (#56448) üzenetére


padi68
senior tag

köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.