Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) Gubek-Einste válasza cibus (#56848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ha olyan a router, hogy nincs rajt ilyen wps az gond lehet?
Nem

vagy egyáltalán mit takar a WPS?
Wi-Fi Protected Setup

valami stabilabb wifi, vagy valami egyszerűbb csatlakozás?
Egyszerűbb csatlakozási lehetőség de nem ajánlott a használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56852) mezis válasza Sierra_Mike (#56849) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez az eredeti WiFi modul vagy csere példány ?

mezis

(#56853) Doky586 válasza Gubek-Einste (#56851) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amelyből a legfontosabb rész:
"az aktivált WPS opció súlyos biztonsági kockázatokat rejt ... Szerencsére a gyártók többsége reagált ... elérhetővé, amelyekkel a WPS teljes mértékben kikapcsolható."

Szóval ha nem akarja valaki hogy a szomszéd pistike fél óra alatt feltörje a wifijét és bejutva kotorásszon a gépein: akkor kapcsolja ki a WPS-t.

(ezt nem neked mondom, csak ide kapcsolódik)

[ Szerkesztve ]

(#56854) Sierra_Mike válasza mezis (#56852) üzenetére


Sierra_Mike
újonc

Az eredeti modul van benne, amivel forgalmazták..A Win7 Sp1-el fut, további frissitéseket letiltottam. Közben a netsh-val a tűzfalat letiltottam, winsock resetelve. Valamint ipconfiggal release, renew, flushdns parancsok kiadva.

(#56855) krealon válasza Sierra_Mike (#56854) üzenetére


krealon
Topikgazda

A wifi kapcsolasahoz a billentyuzetrol, a Lenovo T410-en, szukseg van a Hotky Features csomagra:
https://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds014985

(#56856) Sierra_Mike válasza krealon (#56855) üzenetére


Sierra_Mike
újonc

Ez természetesen fenn van, de itt sem jeleníti meg a Bluetooth mellett a WIFI kártyát. Ami érdekes, hogy a driver telepítőjében található Intel PROSet Wireless segédprogram diagnosztikája sem talál támogatott eszközt, holott ehhez a modulhoz adták ki. Pár bugfixet is telepítettem az MS oldaláról, szintén eredménytelenül.
Utána kell majd néznem a BIOS és a Win frissitéseinek.

(#56857) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák tudnátok javasolni teherautóra vmi wifi erősítőt? Van esetleg vmi usb-s megoldál? Mikrotik map és bonyolultabb cuccok nem jók. Egy ismerősöm az autóba éli az életét és auchan vagy egyéb más nyitott wifikre tud csak csatlakozni. Csak sajnos az autóval nem lehet olyan közel parkolni. Köszönöm

(#56858) mezis válasza KaiotEch (#56857) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link] , [link] , [link]
Egyikkel sincs tapasztalatom. Lehet hogy a 11dBi mint antenna nyereség túlzás, de ha csak 6 - 8, akkor is elég lesz talán.
Én kb 6dBi-s barkács antennával stabilan kapcsolódom 900m-re lévő HotSpot-hoz 2-4Mbps-el. WEB lapokhoz, e-mail-hez elegendő, talán még youtube videóhoz is.

mezis

(#56859) Gubek-Einste válasza Doky586 (#56853) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én router beállítás során az elsők között kapcsolom ki a WPS-t az UPnP mellett (ha be van alapból kapcsolva).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56860) viktorhu válasza Gubek-Einste (#56859) üzenetére


viktorhu
veterán

Én is, de azért: a wps nem csak a pin kódos verzióban kockázatos? A nyomógombos verzió biztonságosabbnak tűnik, mint egy sok eszközzel / felhasználóval megosztott wifi jelszó.

(#56861) Gubek-Einste válasza viktorhu (#56860) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egész WPS úgy veszélyes ahogyan van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56862) wwenigma válasza Gubek-Einste (#56861) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A nyomógombos gyk addig nem is letezik amig meg nem nyomod a (menuben vagy fizikális) gombot es utana pedig 30mp erejéig aktiv ha jol gondolom. :F

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#56863) Gubek-Einste válasza wwenigma (#56862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De akkor bárki csatlakozhat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56864) mezis válasza Gubek-Einste (#56863) üzenetére


mezis
nagyúr

Az általam ismert esetekben a csatlakozáshoz a "bárki"-nek is gombot kell nyomni vagy van már olyan "sötét" program, ami állandóan figyel és ha "kapás" van, akkor gombot nyom ? :F
A dolog biztonsági oldala érdekel csupán! :K

mezis

(#56865) Fricu


Fricu
tag

Urak,
próbálta valaki már ezt a mesh rendszert?
Én próbáltam egy FB 7490-7462Ls párossal, de semmi előnyt nem tapasztaltam a hagyományos Master-Repeater-es hálózathoz képest (FB 7390-FB 3270).
Azt leszámítva, hogy a 7462S-t nem kell beállítgatni, mert a Master átküldi a szükséges beállításokat.
Az előd-rendszer is két teljes értékű router volt Lan-on összekötve, de manuálisan kellett a jobb jelerősséget figyelni és váltani köztük.
Ez sem változott, nem vált automatikusan a jobbikra. Kellene? Ezt pedig tudnám értékelni, ez lenne az értelme - nekem.
Olvasgattam, de egy kis fellengzős "vedd meg, mert qva jó lesz"-en kívül semmi hihetőt, érthetőt nem írnak.
Mitől lenne gyorsulás, ha kifelé továbbra is a Masteren keresztül tud kijutni?

Fricu

(#56866) mezis válasza Fricu (#56865) üzenetére


mezis
nagyúr

Te hiszel a reklámoknak ?
"Hány éves vagy ?
Ha - ha - ha !"
:DDD ;]

mezis

(#56867) Fricu válasza mezis (#56866) üzenetére


Fricu
tag

Nem az a kérdés, hogy a reklámoknak hiszek-e.
Az a kérdés, hogy a lefedett területen lehet-e (elvileg legalább) manuális jelforrás váltás nélkül bóklászni?
Szerintem elég világosan kérdeztem - ahogy a többi fórumon is, most itt is tettem egy kísérletet, hogy olyannal konzultáljak aki profi ebben.
Ellendrukkerem van elég, köszi.

Fricu

(#56868) mezis válasza Fricu (#56867) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet.
Az más kérdés, hogy mikor dönt az AI a váltás mellett.
"... nem vált automatikusan a jobbikra." Mikor jobbik ? A jelerősségen kívül még lehet sok minden más a levegőben...

mezis

(#56869) sztanozs válasza Fricu (#56867) üzenetére


sztanozs
veterán

Mesh függő, de általában meg van határozva a konfigurációban, hogy milyen jelerősség alatt dobja az AP a klienst és kényszeríti kapcsolat-újrafelvételre. Viszont a kliensen is múlik, hogy mennyire okosan tud barangolni. Butább mesh konfigokban simán lehet, hogy az AP ledobja, de a kliens a kisebb jelerősségű AP-hez csatlakozik újra, mert annak a MAC címe előrébb van a listájában.

Ha túl nagy hülyeséget írtam valaki úgyis kijavít :DDD

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#56870) Fricu válasza mezis (#56868) üzenetére


Fricu
tag

Egy tabival bóklászom a házban fel és alá - eléggé el nem ítélhető módon (android, Asus). Jó lenne, ha nem nekem kellene manuálisan váltanom a modem végére dugott Master, meg a Slave-ként kábellel meghajtott router között. Ha teljesen elveszti a jelet akkor rákérdez, hogy akarok-e másikra váltani, de amíg csak egy vonásnyi jelet is lát - azzal erőlködik, hiába ülök a másik tetején...
A Fritz!Box-okban én nem találtam erre vonatkozó beállítási lehetőséget. (Mindkettő Mesh-képes, fel is áll a rendszer, hibajelentés sincs)

Fricu

(#56871) sztanozs válasza Fricu (#56870) üzenetére


sztanozs
veterán

The roaming behavior is not influenced by the router or the repeater. Instead, the wireless device itself makes the decision to change the wireless network as soon as the signal strength and transmitting power fall below a limit specified by the manufacturer.

When a device switches to a different Wi-Fi network, network and data connections (for example VoIP calls, video streams, or downloads) are briefly interrupted. The duration of the interruption caused when wireless roaming occurs can be reduced to a minimum if routers and repeaters use identical Wi-Fi network names (SSIDs), network keys, and wireless channels. In contrast to wireless roaming, starting with FRITZ!OS 7.10 the FRITZ!Box can use Mesh Wi-Fi steering to seamlessly steer current wireless devices to the optimal Wi-Fi network.

Not all wireless devices support wireless roaming. Information on the range of functions of other wireless devices can be obtained from the respective manufacturer.

és itt a lényeg

For Mesh WiFi steering, both frequency bands of the Mesh Master must have identical wireless network names (SSIDs). If they currently have different wireless network names, give both of the frequency bands the same wireless network name. Then, enable the option "To improve data transmission, wireless devices can be switched automatically [...] in the Mesh" in the FRITZ!Box user interface under "Wireless > Radio Channel" in the section "Radio Channel Settings > Additional Settings".

De ez is csak az azonos eszköz két sávja között vált át (tehát 5G-ről 2.4G-re, ha ott már túl kicsi a sávszélesség, és csak akkor ha az eszköz támogatja a 802.11k és 802.11v szabványokat.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#56872) KaiotEch válasza mezis (#56858) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megnézem, köszönöm szépen!

(#56873) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Szeretném korlátozni a gyerkőcök itthoni gép előtt töltött idejét...hiába mondom a magamét... szóval Asus RTN12D1,és Asus RTN18U beállításaiban kutattam,a vendég hálózatot megtaláltam,de szerintem az nem az. Nem tudom értelmezni,hogy mit takar a nap,óra,perc beállítása. Gondoltam olyat keresek,hogy órában tól-ig,vagy a gép címe alapján valami szűrő... De semmi. :N tudtok ebben segíteni? Közben a 18U-n találtam olyat,hogy szülői felügyelet :C És a D1-en? Ez lenne a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#56874) mezis válasza tillatrilla (#56873) üzenetére


mezis
nagyúr

"gép előtt töltött idejét"
Röviden: kockulását.
Tessék tanulni újmagyarul! ;] :DDD

mezis

(#56875) tillatrilla válasza mezis (#56874) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Én meg már azt hittem,hogy a link alatt a kockulás idejét csökkentő megoldást találom...erre meg nyelvtan jön be :Y

Üdv: Attila

(#56876) fjanni


fjanni
tag

Az miért van hogy mióta betettem az Archer C6 routert és egy szintén TP Link RE200 hatótáv növelővel működnek bekapcsolt OneMesh és Smart Connect esetén a laptop alvó állapotból felébresztve nem kapcsolódik vissza a hálózatra. Minden más kütyü hibátlanul működik.

(#56877) Fricu válasza sztanozs (#56871) üzenetére


Fricu
tag

Köszi,
elolvasom, értelmezem...

Fricu

(#56878) mouzrr válasza mouzrr (#56684) üzenetére


mouzrr
őstag

Sziasztok.

Újra próbálkoztam megoldani a helyzetet, leteszteltem a T által biztosított Sagemcom eszközzel is a wifit, ugyan olyan távolságokból. Azzal nem fordulnak elő a random ping növekedések (ipaden online játékban is előfordul az Asus RT AC65P-re csatlakozva).

A sagemcom eszközzel nem jelentkeztek a spike-ok.
Ez az Asus értéke
Sagemcom:

Próbáltam több csatornán is, de mindegyikkel ugyan ez a helyzet az Asus routerrel.

Mit tudnék még megpróbálni? Az Asusnak csak jobban kéne teljesítenie azonos körülmények között nem?

(#56879) Csabex válasza tillatrilla (#56873) üzenetére


Csabex
őstag

Pedig jó helyen jártál a menüben, viszont a feltétel az, hogy a beállítás során csatlakoztatva legyen a korlátozni kívánt eszköz, hogy a legördülőből ki tudd választani.

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#56880) nova001


nova001
senior tag

Sziasztok

adott egy szoba ahova szeretnék asztali gépet telpíteni. Csak wifi elérhetőség van a kábel nem lehetséges.
Digi Gigás net van, 5ghz.
Melyik add gyorsabb megoldást. PCI E wifi kártya, vagy wifi extender és abból kábellal való lecsatlakozás? Tudtok ajánali terméket is.

köszi

(#56881) hobizoli válasza nova001 (#56880) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mennyi es milyen fal van kozben a legvonalban nezve?

több drón kell ;P

(#56882) nova001 válasza hobizoli (#56881) üzenetére


nova001
senior tag

gyakorlatilag semmi, másik szobába van a router. ajton keresztül légvonalba látni is, 6m

[ Szerkesztve ]

(#56883) Gubek-Einste válasza nova001 (#56882) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56884) t256


t256
őstag

Sziasztok!

A következő a probléma:
Az asztali számítógépem időnként leszakad a hálózatról. Újra tudok csatlakozni, de rövid időn belül megint elveszíti a wifi csatlakozást. Most újraindítottam a windows 10-et és megoldódott a probléma.
Ez a jelenség havonta kétszer jelentkezik. A szolgáltató által adott ZTE márkájú router adja a wifi jelet.
Először az usb wifi receiver volt gyanús (TP-link Archer), ezért kicseréltem egy másikra. Ez egy egyszerű aliexpressről származó darab. Ugyanezt csinálja.

Az alaplapom egy Asrock B85M Pro3. Ezen van egy integrált Realtek PCIe GbE Family Controller Esetleg ez rosszalkodik?

Van itthon még egy TV, egy laptop és két okostelefon. Egyiknek sincs hálózati problémája.

Van ötletetek?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#56885) mezis válasza t256 (#56884) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]
:D

mezis

(#56886) t256 válasza mezis (#56885) üzenetére


t256
őstag

Köszi! Lőttem egy képet!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#56887) Gubek-Einste válasza t256 (#56886) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át a javasolt 1-esre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56888) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok,

Win 10 Pro 1909 18363.778

Hálózati hibaelhárító futtatásakor az alábbi hibát észlelte:
"Windows hálózati diagnosztika
Észlelt problémák
A Windows nem tudta automatikusan észlelni a hálózat proxybeállításait"

Lehet/kell evvel valamit kezdeni vagy csak az "újratelepítés" segítene?

(#56889) t256 válasza Gubek-Einste (#56887) üzenetére


t256
őstag

Átraknám, de nem találom az erre vonatkozó beállítást a router kezelőfelületén.
Router típusa: ZTE Home Gateway Speedport Entry 2i.

Szerk.: Sikerült! Jól el van rejtve a beállítás, de megtaláltam.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#56890) nova001 válasza Gubek-Einste (#56883) üzenetére


nova001
senior tag

Linksys ea6350

Linksys63 a wifi neveim

(#56891) nova001 válasza nova001 (#56890) üzenetére


nova001
senior tag

(#56892) mezis válasza t256 (#56889) üzenetére


mezis
nagyúr

[link] 15. oldal "Advanced" fül.

mezis

(#56893) mezis válasza nova001 (#56890) üzenetére


mezis
nagyúr

Tedd át a 9-es csatornára.
(Már akkor, ha nem direkt akarjátok zavarni egymást a szomszédoddal... :DDD )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#56894) gergo36


gergo36
csendes tag

Sziasztok!

Lecseréltük a netszolgáltatót, így kaptunk egy új routert is.
Korábban csak 60/10 es (egy Huawei 100-as routerrel, csak 2.4GHz wifi) net volt, ezért beszereztem egy Asus AC65-öt, hogy legalább a belső háló 1000-es legyen.
A rendszer eddig a következő volt: Router az előszobában, róla Kábel1 a hálóba, rajta a TV1; Kábel 2 a nappaliba egy Asus AC65-be, azon lóg kábelen egy DS718+, egy Apple TV, egy TV2, wifin egy Denon erősítő.
Problémáim voltak a távoli eléréssel, ezért a következőt ajánlották nekem:
Szolgáltatói routerből kábel az Asus LAN-lábára, a többi marad a LAN-lábon.
Kérdés 1: Az Asus routerhez csak LAN-on csatlakozó eszközök kapnak ekkor netet?
Kérdés 2: A szolgáltatói és az Asus routeren is szükségem lenne a vezetékes és wifis kapcsolatra is egyaránt. A teraszon az Asus jele gyenge, a dolgozóban meg a szolgáltatói router jele. Milyen beállítások kellenének nekem? Megvalósható ez egyáltalán?
Köszi a segítséget!

(#56895) Gubek-Einste válasza gergo36 (#56894) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-ba mehet a bejövő kábel a WAN portba, admin felületen pedig az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt állítsd át router-ről AP módra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56896) gergo36 válasza Gubek-Einste (#56895) üzenetére


gergo36
csendes tag

Köszi!
SSID/ jelszót adjak nekik külön (2.4 GHz/5GHz)?
Csatornáknál mit érdemes választanom?
A Salt (6/52 csatorna)-osak a szolgáltatóiak, az Asus (10/40 csatorna) a saját.


Köszi a segítséget!

(#56897) mezis válasza gergo36 (#56896) üzenetére


mezis
nagyúr

Jelszó lehet azonos, az SSID meg már most is különböző. Ne is legyen azonos az SSID.
Csatorna: Próbáld az 1, 6, 11-eseket.

mezis

(#56898) onkyjoc


onkyjoc
csendes tag

Sziasztok! Ha két távolabbi wifis hálózat két pontjára (küldő és fogadó apk)berakok még plusz 1-1 ap-t akkor osszeadodik az apk-k sebessége vagy csak az egyiket hasznalja?!

(#56899) Gubek-Einste válasza onkyjoc (#56898) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem fog összeadodni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56900) Soma01


Soma01
veterán

Az Ubiquiti NanoStation Loco 5 AC-ról mi a véleményetek? Mekkora távolságon lehet vele kapcsolatot felépíteni kb. 100 Mbps-nál nagyobb sebességen? Városi környezet, jó rálátás. A cég honlapján, az ajánlójában a 0-5 Km-es csoportba tették. Kb.a felére volna szükség itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.