Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) _adaml21_ válasza mezis (#44247) üzenetére


_adaml21_
őstag

Itt a stat a 2.4 GHz-es csatornáról. A másik wifi a szomszéd wifije, ami falun, családi házaknál meglehetősen nagy távolság, elég érdekes (és egyben bosszantó), hogy szinte majdnem azt is látom úgy, mint a sajátomat.

A csatorna fixre állítása alatt azt érted, hogy a router menüjében állítsam a csatornát mondjuk 1-esre? A Chanel width-el mit kezdjek, mert az is automatára van állítva?

A lapos közelében semmi általad felsorolt vezetéknélküli eszköz nincs. Lent, a router ~3 m-es környezetében van egy logitech vezetéknélküli bill, de ennyi.
Sajnos a router elhelyezése nem igazán megváltoztatható, mert egy biztonsági kamerarendszer miatt van ott, ahol van. Egy íróasztal tetején, ablak mellett. Egy extra eszköz vásárlása kisebb bonyodalmakkal járna, mint a router helyének megváltoztatása.

[ Szerkesztve ]

(#44252) Williams válasza Gubek-Einste (#44250) üzenetére


Williams
aktív tag

:R

(#44253) Gubek-Einste válasza _adaml21_ (#44251) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a 11-es csatornára állítsd be.
Kapcsold ki a Logitech-et egy teszt erejéig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44254) _adaml21_ válasza Gubek-Einste (#44253) üzenetére


_adaml21_
őstag

Sajnos nem segítettek ezek a dolgok. :(

[ Szerkesztve ]

(#44255) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

ez a "UPC connect box" amit annyira reklámoznak mitől olyan istenkirály? Legalább is a reklám szerint. Mit tud amit egy Cisco router nem?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#44256) Gubek-Einste válasza Jazz (#44255) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Cisco EPC3925 8/4 csatornás, a Compal pedig 16/4-es, a Cisco csak N-es, a Compal már AC-s.
A többi csak marketing duma, továbbra is ajánlott a bridged mód + saját router használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44257) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, hogy megtaláljam a megoldást a problémámra, de kérnék megerősítést, hogy jól gondolom-e a dolgot.

Adott egy TP-LINK TL-WR740N Router (ha jól emlékszem) ami szolgáltatja a 20/20-as DIGInetes WiFi jelet a lakásban.
Ezt a jelet szeretném eljuttatni a PC-mhez, ami légvonalban 4-5 méterre van és két max. 10-10 centis panelfal választja el őket egymástól.

Melyik lenne a jobb megoldás? Egy WiFis Repeater (Asus RT-N12) vagy egy kábellel rendelkező vagy nem rendelkező stick (ASUS USB-N14)?

Gondolom mindkettő felezi a bejövő jelet, igaz?

A laptopokban milyen eszköz van, hogy azoknak nem kell felezni?

(#44258) mezis válasza Solymi81 (#44257) üzenetére


mezis
nagyúr

Panel ?
Akkor először lássuk a szomszédokat !

mezis

(#44259) Solymi81 válasza mezis (#44258) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia!

Tessék, itt van. A PAPPLACI az enyém.
Igazából ezzel a programmal már korábban állítgattam a csatornákat, hogy jobb legyen a most használt laptopon a vétel.

[link]

(#44260) Gubek-Einste válasza Solymi81 (#44259) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon zajos a környezet, próbálkozzál 20 MHz-s csatorna szélességgel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44261) Solymi81 válasza Gubek-Einste (#44260) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia!

Átállítottam.

[Wifi 20 MHz]

(#44262) frankdelgado válasza Solymi81 (#44261) üzenetére


frankdelgado
őstag

Hello!

Van egy gigabyte Brix mini pc-m, win 10 van rajta. a mai napon egyszer csak elment a vezetékes netem rajta. hiába van a kábel bedugva nincs net. A beépített wifi működik, de az csapnivaló. A modem, router, kábel rendben vannak. A gépházban azt írja, hogy az eszköz megfelelően működik. Már próbálkoztam mindennel, amit a neten találtam, már a win10-et is újraraktam, de úgyanúgy azt írja, hogy a kábel nincs csatlakoztatva. Sérülés nem érte. Esetleg valami elkerülhette a figyelmemet? Garis úgyhogy viszem vissza, ha nincs jobb ötlet.

(#44263) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!

adott 1 laptop ami vezetékesen gond nélkül megy a net,, viszont Wifivel nem. kapcsolódik a hálózathoz nincs hibaüzenet, kiírja hogy kapcsolódva, de nem megy a net, másik laptop megy rajta, a laptop másik wifin megy

win7 router WR641G/642G

Valami a routerrel lehet de nem értem mi.

Ötlete valakinek?

(#44264) Gubek-Einste válasza Solymi81 (#44261) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így talán stabilabb lesz a kapcsolat.

#44262 frankdelgado
Kábel csere?

#44263 Jarod1
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Milyen típusú a problémás laptop és milyen wifi adapter van benne?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44265) frankdelgado válasza Gubek-Einste (#44264) üzenetére


frankdelgado
őstag

Kábel csere is volt, de a kábel másik eszközzel (laptop) kíválóan működött.

(#44266) Tasakkk


Tasakkk
csendes tag

Hi!

Családi házon belül a felső szinten szeretném megoldani a folyamatos internet elérhetőséget, a jobb/erősebb router, antenna... nem segített.
Ezért a powerline adapter mellett döntöttem, nem kellene hiper-szuper csak annyi lenne a lényeg, hogy sima eszközöket (telefon, tablet) is tudjunk használni.
Első körben ezt a két típust néztem ki, árban is kb. ebben gondolkozok:

[link] - TP-Link TL-PA4020PKIT
Vagy
[link] - TP-Link TL-PA411KIT

Valakinek vélemény, tapasztalat?
Esetleg más típust ajánlana?!

[ Szerkesztve ]

(#44267) Solymi81 válasza Gubek-Einste (#44264) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen, viszont azt még mindig nem tudom, hogy repeatert használjak majd vagy sticket?
Ugyanis a PC-hez nem tudom majd elvezetni a netet kábelen így majd kell valami megoldás.

(#44268) Jarod1 válasza Gubek-Einste (#44264) üzenetére


Jarod1
addikt

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
https://goo.gl/photos/1w68ScVWrXyHW5dq5

Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját? gyártói
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok? csak angol, szám nincs benne

A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti? 6 os

Milyen típusú a problémás laptop és milyen wifi adapter van benne?
Lenovo thinkpad 531 , Broadcom wifi adapter

(#44269) Gubek-Einste válasza frankdelgado (#44265) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyártói/chipset driver-t használsz vagy OS sajátját?

#44267 Solymi81
Vegyél egy külső antennás wifi adaptert.

#44268 Jarod1
A 2,4 GHz Channels-ről jobb volna egy kép.
Pontosabb wifi adapter típus jobb lenne?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44270) rukh


rukh
aktív tag

Egy üzemeltetési kérdés:

otthon az internetet Vodafone SIM kártyás modemmel (CUBE) érem el és egy Asus routerrel vezetéken osztom tovább (PC, médialejátszó, TV). Munkaidő után szoktam pár órát használni. Melyik a jobb megoldás (nem energiatakarékossági szempontból): folyamatosan bekapcsolva hagyni a modemet és a routert, vagy csak akkor bekapcsolni, amikor használom?

Üdv mindenkinek, Rukh

(#44271) Gubek-Einste válasza rukh (#44270) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bekapcsolva hagyni mert ezeket az eszközöket folyamatos üzemre tervezték.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44272) rukh válasza Gubek-Einste (#44271) üzenetére


rukh
aktív tag

Köszönöm :)

Üdv mindenkinek, Rukh

(#44273) Solymi81 válasza Gubek-Einste (#44269) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Ok, értem.

Bármilyen jó, pl ez:[TP LINK TL-WN722N ] vagy azért legyen ennél komolyabb, mint ez: [ASUS - USB-N14 Wireless-N300 USB Adapter]

(#44274) cocka


cocka
veterán

Hi!

Van egy kábeles 120/10-es net és teszteltem a wifi sebességét egy Archer C7-es routerrel meg egy T4UH wifi adapterrel. A két eszköz kb. 30 centire van egymástól.

Az 5 GHzen 1300-at tud a C7, az adapter meg 867-et. Ezzel nincs is gond, kitolja 120-ig.
2.4 GHzen a router tud papíron 450-et, az adapter meg 300-at.

Ehhez képest a valóságban a sebességteszteknél kb. soha nem ment 81 megabit fölé. Ez miért van? Pedig itt van a két antennahalmaz egymás mellett szinte.

(#44275) realist


realist
őstag

Egy LG 42LF652V tv (webos 2, beépített wifi, pár nap múlva kerül hozzám a tv) és egy PC között szeretnék hálózatot csiholni, egylinksys e900 router használatával (1 pc kábelen ill. 2 laptop wifin használja jelenleg).
Az eszközök között nincs 3 méter (sajnos a kábelezés nem megoldható)

Azt szeretném, hogy a TV-n megtudjam jeleníteni a PC-n látható képet és lejátszani a hangot. Így rádiós billentyűzettel a másik szobából tudnám irányítani.
Ehhez milyen megoldást tudtok ajánlani?

A másik kérdés, hogy ez sebességben mire lehet elég? Rendben át tudok játszani egy filmet vagy akár játszani (leginkább fifa vagy fps) is lehet a tv előtt?

(#44276) mezis válasza rukh (#44270) üzenetére


mezis
nagyúr

Én éjszakára mindig lekapcsolok. Naponta így megspórolok 0,05 - 0,1 kWó-rát, kímélve ezzel a bolygónkat.
Addig sem szennyezem az éteremet a 2,4 GHz-el.
Megnövelem az élettartamát a kapcsoló üzemű tápegységekben található elkóknak. (Ezek élettartama 1000 - 2000 óra csupán !) (Igaz, ettől nem lesznek boldogok a kereskedők és a gazdaság sem dübörög annyira - hacsak el nem költöm az így megspórolt pénzt valami másra.)

És az a újraindítás is jól jön néha...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44277) mezis válasza Solymi81 (#44267) üzenetére


mezis
nagyúr

A jelszintet hol nézted ? Kb félúton a ahová egy jelismétlőt elhelyezhetsz, vagy a PC környékén ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44278) Solymi81 válasza mezis (#44277) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia,

Ez a laptop mellett volt. Illetve pontosabban a laptop által mért jelet mentettem le, ennek a helyén lesz a PC.
A Lapotp egy Lenovo ThinkPad T440p, Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6235 veszi a jelet (?)

(#44279) frankdelgado válasza Gubek-Einste (#44269) üzenetére


frankdelgado
őstag

A win10 32 bites saját vezérlőjét használtam. Akkor itt lehet a gebasz, mert ma gyorsan feldobtam egy 64 bites win7-et és a brix gyártói driverével kifogástalanul működik. Tehát szoftveres a probléma, gondolom jött valami frissítés, ami hazavágta. win 10 32 biteshez nincs gyártói driver készlet, csak 64 biteshez.

(#44280) MaCS_70 válasza mezis (#44276) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az elko-élettartam azért furcsán hangzik. Nálam tápegység még nemigen ment tönkre (talán egy az elmúlt 25 évben), de néhány már bőven túl van a 100 000 órán, és teljesen korrekt áramot szolgáltat.
Amúgy én is lelkes áramtalanítós vagyok, de kezdenek kétségeim támadni. A régebbi tápoknál valóban tudtam mérni minimális üresjárati fogyasztást, az újaknál már nem. A jó múltkorában összedugtam vagy hatot egy elosztós hosszabbítóba, és profi műszerrel mérve is 0,1 W fogyasztást produkáltak, a villanymérnök barátaim szerint pedig az áram alá helyezéskor többet használódnak el, amint több napi üres üzemben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44281) Gubek-Einste válasza Solymi81 (#44273) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus-ra szavaznék de csak a jobb MIMO képesség miatt.

Ajánlott adapterek:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T9UH
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

#44274 cocka
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.

#44275 realist
akár játszani (leginkább fifa vagy fps) is lehet a tv előtt?
Ehhez WiDi támogatás kell a gépben és a tévében.

Azt szeretném, hogy a TV-n megtudjam jeleníteni a PC-n látható képet és lejátszani a hangot. Így rádiós billentyűzettel a másik szobából tudnám irányítani.
Ehhez milyen megoldást tudtok ajánlani?

DLNA szükséges a kép/videó/hang megosztáshoz.

ez sebességben mire lehet elég? Rendben át tudok játszani egy filmet
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
A film lejátszás bitráta függő.

Milyen környezetben (falak száma/anyag/távolságok) lesz használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44282) mezis válasza MaCS_70 (#44280) üzenetére


mezis
nagyúr

(#44283) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Hol keressem a hibát, ha a lakásban használt eszközök közül,melyek wifin érik el a netet egyedül eggyel van baj (tv 50st60) youtube lejatszásnál random kilép az alkalmazásból?
Router beállításnál mit lehetne átnéznem?

F.K.T.

(#44284) mezis válasza psg5 (#44283) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán nagyon el van dugva a TV-nek WiFi antennája.

mezis

(#44285) Solymi81 válasza Gubek-Einste (#44281) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget Neked ésmezisnekis :)

(#44286) realist válasza Gubek-Einste (#44281) üzenetére


realist
őstag

A tv-nek van WiFi Direct támogatása, a PC-hez kell valami adapter vagy milyen eszköz kell ehhez?

A távolság kb. 3 méter. Fal gyakorlatilag nincs is, csak egy ajtó ami általában nyitva van.

WiDi elég sebességben ahhoz, hogy játszani "akadás mentesen" lehessen majd a tévén?

(#44287) psg5 válasza mezis (#44284) üzenetére


psg5
veterán

Antennája? Nem látom,majd megnézem leírásban, de max 3-re van a tízt erről.

F.K.T.

(#44288) cocka válasza realist (#44286) üzenetére


cocka
veterán

Na az mi az a wifi direct az mi a rák? Hogy működik, mert nem értem. Milyen eszközzel működik?

(#44289) realist válasza cocka (#44288) üzenetére


realist
őstag

[link]

Kérdéses milyen adapter kell pc-hez.

(#44290) cocka válasza realist (#44289) üzenetére


cocka
veterán

Hmm. izé, ez egy sima képernyőmegosztás nem? Lehetett látni, hogy a tv menüjében pont nem a wifi-directet választotta, szóval ez a widi biztos, hogy nem ugyanaz. Különben minek lenne külön menüpontban?

(#44291) Gubek-Einste válasza realist (#44286) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Intel videokártya kell a WiDi-hez de már nem támogatott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44292) mezis válasza psg5 (#44287) üzenetére


mezis
nagyúr

Okosra valami ilyesmit és scanneld a TV adapterének környékét.

mezis

(#44293) istvannet


istvannet
csendes tag

Hali!

Adott egy TP-Link TL-WR841N és egy D-Link GO-RT-N150.
Utóbbit szeretném repeater üzemmódban használni. Lehetséges? Ha igen, akkor miket kellene beállítanom?

Előre is köszönöm.

(#44294) mezis válasza istvannet (#44293) üzenetére


mezis
nagyúr

Így a gyári firmware-val aligha.
UTP kábelt el tudsz vezetni hozzá ?
Mi a hw, verziója ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44295) istvannet válasza mezis (#44294) üzenetére


istvannet
csendes tag

Kábelezés megvan oldva.
hw verzió: B1

(#44296) Gubek-Einste válasza istvannet (#44295) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor használd AP módban, ÍGY kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44297) mezis válasza istvannet (#44295) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi-n nem jelismétlő lesz, hanem egy újabb WiFi AP. (A frekvenciát jó távol a másik WiFi frekvenciájától.)

mezis

(#44298) istvannet


istvannet
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek, sikerült. :)

(#44299) hatnor


hatnor
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a laptop beépített wifi-vel simán hozza az elérhető maximumot(15mbps)
Ha egy Tp-link tl-wn422g ver1.2 adaptert használok, akkor csak 1,5mbps a maximálisan elérhető internet.

Ennyit tudna az adapter?

üdv:hatnor

(#44300) Gubek-Einste válasza hatnor (#44299) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Milyen környezetben (falak száma/anyag/távolságok) lesz használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.