Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) Truman


Truman
senior tag

Költői kérdés: Alapjában véve, miért olyan sz@r az összes Wi-Fi router? Vagy csak engem nem szeretnek?
Használtam már sok márkát: TP-Link, D-Link, Asus, Linksys 1 antennás több antennás. Mindenféle hiper szuper nagy antennás izéket. Egyik se ért, egy nagy kalap ....t se. Elsősorban a hatótávolsággal vannak problémák, hiába van minden max -ra állítva. Keresztfiam játékával egy 2000 forintos noname kínai adóvevővel kristály tisztán beszélgetek vele 2 utcával arrébb is. Ezekkel a 20 000 forintos több antennás szutyok dobozokkal meg alig érek el valamit. Két szobával arrébb megy az ember, és már gyenge a jel, vagy szakadozik. És nem atombunkerbe lakom, hanem egy mezei tégla építésű házban. Más Wi-Fi hálózatok sincsenek a közelben. Na eredjen már a fenébe az összes router gyártó. :((

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#44302) hatnor válasza Gubek-Einste (#44300) üzenetére


hatnor
tag

Oh, Köszönöm!
Eszembe juttattad, hogy a routeren alapból beállítottam, hogy új eszköz esetén max 2mega netet kapjon

Most már jó :))

(#44303) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.

Adott egy Windows 10-es Asus notebook, frissen vásárolt.

Egyik wifire sem kapcsolódik fel, helyes jelszó megadása után, mindig hibát ír: "unable to connect this network" .

Mi lehet a probléma? :F :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#44304) mezis válasza Truman (#44301) üzenetére


mezis
nagyúr

Testi épséged védelme okán korlátozva vagyon az antennáról kisugározható legnagyobb teljesítmény. Kb ugyanazon a frekvencián működnek (2,4GHz) mint a mikrohullámú sütőd.
Gondolom nem szeretnél ropogósra sülni a WiFi routered mellett... :DDD

mezis

(#44305) Gergello


Gergello
addikt

A Huawei B315 4G routerem beltérben csak 3/5 jelerősségel kapcsolódik a 4G mobil internethez.
Most nincs hozzá semmilyen antenna.

Milyen beltéri antennát lenne érdemes rácsatlakoztatni ?

Egyszer találtam ezt, ez a gyári antennák (a kínai utángyártott változata?)

Másik, van olyan csomagajánlat, ahol ezt adják a router mellé:

LF - ANT4G01 4G LTE SMA Plug 49dBi MIMO Antenna Signal Booster

(#44306) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok,
az miért lehet, hogy a UPC-s Compal-eszköz, bridge módban ASUS RT-N18U routerrel közvetlen közelségben wifivel az 500-as netből (ami vezetékesen meg is van) csak kb. 100-at "közvetít". :F

Tehát nincsen fal, semmilyen zavaró eszköz, a router mellett teszteltem.

Mert most reklámozzák a UPC-nél, hogy wifin is elérhető ez a sebesség, de mégsem.

[ Szerkesztve ]

(#44307) Gubek-Einste válasza choco01 (#44303) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

#44305 Gergello
Az elsőben több a bizodalmam.

#44306 BomiBoogie
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy N300-as linken kb 80-100 Mbps vihető át de ez a környezeti viszonyoktól függően csökkenhet.

A teljes sebesség kihasználásához AC1200 képességű eszközpárra van szükség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44308) GamerHD


GamerHD
újonc

Sziasztok!
Két ház között szeretném megosztani az internetet Wi-Fi keresztül. Milyen antennára lenne szükségem, kb 50 méter van a 2 ház között.
Egy ASUS RT-AC1200G+ Router-em van és a másik házban egy TL-WN8200ND típusú vevővel lenne ,milyen kültéri antennát javasolnátok hozzá. TP-LINK TL-ANT2412D-röl mi a véleményetek?
Előre is köszönöm a választ :R

(#44309) Gubek-Einste válasza GamerHD (#44308) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően egy ilyen rendszert kellene kialakítani de ennek alapfeltétele a tiszta, zavarmentes rálátás a két helyszín között.

A kinézett antenna megfelelő is lehet de 2 db kell mivel az adapter megfelelő működésének ez a feltétele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44310) Gergello válasza Gubek-Einste (#44307) üzenetére


Gergello
addikt

Köszönöm a választ.

Itthon is találok egy-két nem nonamet, de 10k-t sokallok egy kísérlet, hogy vagy jobb lesz vagy nem.

Proscan DIABLO LTE ANTENNA (nem olyan a csatija mondjuk)

Mágneses antenna jelerősítő Huawei USB modemhez - 5 dB - LTE/4G Wimax

(#44311) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Van egy nem mai tp link wr740-es wifi-s routerem,és vastag falak a házban. Néhány helyiségben nincs,vagy nagyon gyenge a wifi jel. Vett valaki már ebay-en valamilyen wifi repeatert? Mi a vélemény?
Valami megoldást keresek,várom a válaszokat,ötleteket. Köszi előre is!

Üdv: Attila

(#44312) Truman válasza mezis (#44304) üzenetére


Truman
senior tag

Ennyire szerintem mégse kéne ezt túlzásba vinni.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#44313) Gubek-Einste válasza tillatrilla (#44311) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44314) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#44313) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Köszönöm a kimerítő választ! Lehet,hogy elvéreznék a beállításokkal,ha router router hátán lenne?
Néztem egy ilyet: [link]
Szerinted?

Üdv: Attila

(#44315) csixy válasza realist (#44275) üzenetére


csixy
addikt

A Linksys E900-ra mehet Shibby féle tomato firmware :

http://tomato.groov.pl/?page_id=69

Linksys E900 R2 300 100 Mbps 8/32MB K26RT-N

Az meg DLNA-képes:

http://tomato.groov.pl/?page_id=31

https://prohardver.hu/tema/tomato_firmware/friss.html

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#44316) Gubek-Einste válasza tillatrilla (#44314) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beállítási szempontból ugyan olyan könnyű/bonyolult minden eszköznek a beállítása.
Korábbi véleményemet fenntartom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44317) And válasza Truman (#44301) üzenetére


And
veterán

"Elsősorban a hatótávolsággal vannak problémák, hiába van minden max -ra állítva. Keresztfiam játékával egy 2000 forintos noname kínai adóvevővel kristály tisztán beszélgetek vele 2 utcával arrébb is."
Sajnos nem egy műfaj a két dolog, az egyetlen közös bennük az, hogy mindkettő rádiós átvitelt használ. Az egyik ('játék' walkie-talkie: vélhetően PMR) keskeny sávú, egyszerű analóg modulációt alkalmaz, a másik (wifi) pedig az előbbinél több ezerszer nagyobb rádiós sávszélességet kíván, és ez meg is mutatkozik a vételi érzékenységükön. Egy kézi rádió adóvevő ugyanis nagyságrendekkel - jó 30..40 dB-lel - érzékenyebb bármilyen wifi-nél, és ez a hatótávolságukon is meglátszik, pedig a teljesítményük között egyáltalán nincs nagyságrendi különbség.
Egyébként meglepődnél, hogy egy wifi mire lehet képes: szinte bármilyen kommersz wifi-eszközökkel kilométerek hidalhatók át kültéren, ha a szabad rálátás biztosított közöttük és normális - nem kell óriási méretekre / nyereségre gondolni - irányított antennákat aggatunk rájuk.

(#44318) Solymi81 válasza Solymi81 (#44285) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Sziasztok!

Megvettem az Asus USB-N13-as stick adaptert es segírséget szeretnék kérni, ugyanis nem tudom, hogy jól működik-e vagy sem.

A kapcsolat minősége 100%, jelerősség 64%, adatátviteli sebesség 21-58 Mbps.
Amikor sebsességet mérek, akkor a max letöltés 2,55 Mbit/s.

A kabelnet az 100/50 Mbit/sec.

Meg a telefonom is 8Mbitet tud.

Hogy van az h egy laptop ilyen jol veszi a jelet egy stick meg nem?

Próbálkozzak meg vmivel vagy adjam el a sticket es vegyek egy antennásat?

(#44319) Solymi81 válasza Solymi81 (#44318) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Időközben kicsit átrendeztem a szobát és közelebb került 2 méterrel az USB stick a Wifi jeladóhoz.
Most siekrült egy 10/10 Mbit/sec-et kicsikarni belőle, de még mindig nem vagyok elégedett.

Jel erősség 70% és 58Mbit/sec az átviteli sebesség.
A közeljövőben venni akarok egy 2 antennás routert a másik helyére, esetleg az segíthet?

(#44320) BomiBoogie válasza Gubek-Einste (#44307) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szia, egy ASUS USB-N14-em van, az valóban N300-as, úgyhogy akkor valóban a sebesség csúcsát érem el.

Mondjuk ezt úgy lehetne orvosolni, ha kiiktatnám a routert, és a UPC eszközét használnám bridge mód helyett modemnek és vennék mondjuk egy ilyen (D-Link DWA-192) vagy egy ilyen (TP-LINK Archer T4U AC1200) adaptert, ugye?

Illetve két kérdés merült még fel:
A Compal router-modemet úgy tudom visszaállítani bridge módból, hogy resetelem, ugye? Csak, mert jelenleg nem férek hozzá az admin felületéhez, de azt olvastam, azért nem, mert az bridge módban nincsen. De ugye a reseteléssel nem vesznek el a UPC-s beállítások, szóval nem kell őket kihívni, ugye?

A másik, hogy a nagyobb sebességhez mindenképp 5 GHz-re kell majd állítanom az eszközt? De akkor azok az eszközök (pl. régebbi okostelefon) nem fognak tudni csatlakozni, ugye?
Azt olvastam, a 2,4 GHz-es frekvencián a max. sebesség 300 MBit/sec. Nekem mondjuk az elég is lenne.

Elnézést, ha kicsit zavaros vagyok. :D

(#44321) Gubek-Einste válasza Solymi81 (#44319) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel terhelt a környezet így sokkal többre ne is számítsál, esetleg 40 MHz mellett lehet jobb.

#44320 BomiBoogie
Mondjuk ezt úgy lehetne orvosolni, ha kiiktatnám a routert, és a UPC eszközét használnám bridge mód helyett modemnek és vennék mondjuk egy ilyen (D-Link DWA-192) vagy egy ilyen (TP-LINK Archer T4U AC1200) adaptert, ugye?
Igen, ezekkel az adapterekkel már jobb eredményt is elérhetsz.

A Compal router-modemet úgy tudom visszaállítani bridge módból, hogy resetelem, ugye? Csak, mert jelenleg nem férek hozzá az admin felületéhez, de azt olvastam, azért nem, mert az bridge módban nincsen. De ugye a reseteléssel nem vesznek el a UPC-s beállítások, szóval nem kell őket kihívni, ugye?
192.168.100.1 IP címen próbáld elérni a bridged módú eszközt.
A beállítások minden indításnál letöltődnek így nem kell emiatt aggódnod.

A másik, hogy a nagyobb sebességhez mindenképp 5 GHz-re kell majd állítanom az eszközt? De akkor azok az eszközök (pl. régebbi okostelefon) nem fognak tudni csatlakozni, ugye?
Azt olvastam, a 2,4 GHz-es frekvencián a max. sebesség 300 MBit/sec. Nekem mondjuk az elég is lenne.

Szimultán dual band az eszköz ha jól emlékszem így egyszerre tud mindkét sávon működni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44322) ZaJanga


ZaJanga
tag

Elnézést kérek, de ide is beírom hátha hamarabb tud valaki segíteni!

Sziasztok!

Adott egy Technicolor TC7200.20 modem+wifi router amit a PR hozott.
A WiFi ebben az eszközben 300 Mbps.
Van egy TP link TL-WDR3600 600 Mbps routerem és erről szeretném megosztani a wifit.
A Technicolorban letiltottam a wifit és az egyes LAN portból átvittem a TP link WAN portjába.
Működik is DE!
Amikor letöltök PC-n (kábelen) akkor a wifi gyakorlatilag meghal. Vagy teljesen megáll a wifin a kommunikáció vagy csak nagyon hosszú idő után tölt be pl. weboldalt akár tablet akár telefon vagy Noti.
Próbáltam úgy is hogy LAN - LAN kapcsolat és újra indítottam mindkét eszközt, de ua. az eredmény.
A sávszélességgel nincs gond alap esetben.
Tudna esetleg valaki egy kicsit részletesebb (szájba rágósabb) segítséget adni mit hogyan állítsak be az eszközökön ha egyáltalán van megoldás?
Köszönöm!
:R

Ámítástechnika

(#44323) Solymi81 válasza Gubek-Einste (#44321) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia,

Kicsit állítgattam a csatorna kiosztást illetve frissítettem drivert is a stickhez, így most sikerült egy 20/20-at elérnem, ami ugyanolyan mint a régi.

Mégegyszer köszönöm a segítséget nektek :)

(#44324) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Én a kétszintes ház problémájára arra jutottam, hogy az emelet wifi routerhez (TP-Link 941NDv6) legközelebb eső pontjára elhelyeznék egy repeatert, ami a fenti szintet mindenhol jól elláthatná térerővel (ott csak gipszkarton falak vannak).
Ugye itt gyakran az Asus N12 D1-et ajánljátok, mint repeatert, mert gyárilag tudja a firmware-e, és erősebb jelvételre/adásra képes, mint egy konnektoros repeater.
Kérdésem az lenne, hogy erre a funkcióra nem elegendő egy N12 Plus? Ahogy látom, csak a cserélhető antennában különbözik a kettő, de mivel szeretném ezt a dolgot most már minél olcsóbban megúszni (mivel a 12ezer forintba kerülő router csere nem segített teljes mértékben....), ezért ez az 1500 Ft is számítana! Vagy van valami indok, hogy mindenképp a D1-et válasszam?

(#44325) krealon válasza ZaJanga (#44322) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Adott egy Technicolor TC7200.20 modem+wifi router amit a PR hozott.
A WiFi ebben az eszközben 300 Mbps.
Van egy TP link TL-WDR3600 600 Mbps routerem és erről szeretném megosztani a wifit.
A Technicolorban letiltottam a wifit és az egyes LAN portból átvittem a TP link WAN portjába.
Működik is DE!
Amikor letöltök PC-n (kábelen) akkor a wifi gyakorlatilag meghal. Vagy teljesen megáll a wifin a kommunikáció vagy csak nagyon hosszú idő után tölt be pl. weboldalt akár tablet akár telefon vagy Noti.
Próbáltam úgy is hogy LAN - LAN kapcsolat és újra indítottam mindkét eszközt, de ua. az eredmény.
"

A problema itt leginkabb offtopik, hiszen csak a routereket kene jol beallitani, a Wifi-hez csak erintolegesen van koze.

AP / switch modban hasznalva a masodik eszkozt, az osszes halozatra csatlakozo gep elerheti a tobbit.

Ha LAN-WAN ("sorba") kotott jelenleg a 2 router, akkor igy lehet oket AP / switch modba atalliatni.

Tovabbi segitseg router beallitasi ugyekben: Router gondok topik

(#44324) adamlukacs
"Ugye itt gyakran az Asus N12 D1-et ajánljátok, mint repeatert, mert gyárilag tudja a firmware-e, és erősebb jelvételre/adásra képes, mint egy konnektoros repeater.
Kérdésem az lenne, hogy erre a funkcióra nem elegendő egy N12 Plus? Ahogy látom, csak a cserélhető antennában különbözik a kettő, de mivel szeretném ezt a dolgot most már minél olcsóbban megúszni (mivel a 12ezer forintba kerülő router csere nem segített teljes mértékben....), ezért ez az 1500 Ft is számítana! Vagy van valami indok, hogy mindenképp a D1-et válasszam?
"

A D1-es verzioban mas (BroadCom) chipset van, ami
- stabilabb,
- letezik hozza kozossegi fejleszesu firmware, ami nagyon jol jon, ha a gyari tamogatas megszunik,
- kevesebb problema van vele mint az RT-N12 Plus verzioval.
Velemenyem szerint, ezek megerik az arkulonbseget.

(#44326) bally4


bally4
tag

Hali! Kis segítség kellene. Tudom a tp-link 740n routerem kvázi wifi sticknek használni. Vagyis: telekom router ossza a wifi jelet, tp-link a másik szobában veszi és a rákötött pc-n netezek. Hogy kell beállítani? Köszi!

(#44327) Gubek-Einste válasza bally4 (#44326) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a kliens mód lenne de ezt az eszköz gyári firmware-rel nem tudja így CFW kell rá.
Milyen verziós az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44328) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#44316) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Azt hiszem,beruházok egy Asus RT-N12 D1-es routerre. Viszont az árakat nézve van,ahol gyanúsan olcsó,vagyis inkább azt mondanám,hogy nagy az eltérés árban.
Ez:[link] azonos lenne ezzel? [link]
Még a PCX-nél is néztem,de ott 8ezer...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#44329) Gubek-Einste válasza tillatrilla (#44328) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D1 és a + nem azonos eszköz, csak a D1 ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44330) tillatrilla válasza Gubek-Einste (#44329) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Értem,köszi! Ha megérkezett,szerintem segítséget fogok kérni a beállításában. A tp-link-et én állítottam be,de félek,hogy ha router után router lesz,az komplikáltabb.

Üdv: Attila

(#44331) BomiBoogie válasza Gubek-Einste (#44321) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm szépen, sokat segítettél, akkor ezeket kipróbálom majd és visszajelzek! :D

(#44332) bally4 válasza Gubek-Einste (#44327) üzenetére


bally4
tag

Fura, wifi bridge van, azt tudja továbbítani, de az utp bemeneteire nem. A verzió: 4.23 erre lehet heggeszteni más szoftvert?

(#44333) Gubek-Einste válasza bally4 (#44332) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS-t felejtsük el.
Igen, CFW támogatott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44334) bally4 válasza Gubek-Einste (#44333) üzenetére


bally4
tag

Köszönöm szépen. Még egy utolsó kérdésem lenne, utána elindulok, melyik firmware-t ajánlod? Csak alap felhasználásra kell, kiegészítve a kliens móddal. Látom van tomato, dd, open wrt... Köszi előre is!

(#44335) bally4


bally4
tag

Az előző tárgytalan. Feltettem a routerhez való openwrt-t, WIFI résznél beállítottam a helyi SSID-t és működik tökéletesen! Köszi a segítséget!

(#44336) Roland001


Roland001
újonc

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy van egy asus laptopom amiben a wifi kártya Qualcomm Atheros AR9485WB-EG, de ki szeretném cserélni, és nem tudom, hogy bármelyik mini pci kártya megy a foglalatába vagy meg kell keressem a gép foglalatába való kártyát?
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#44337) Gubek-Einste válasza Roland001 (#44336) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a laptop?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44338) ZaJanga válasza krealon (#44325) üzenetére


ZaJanga
tag

Köszönöm a segítséget! Megoldódott a linkelt leírások alapján!
:R

Ámítástechnika

(#44339) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

A upc lecserélte nálam a modemet egy technicolor 7200-ra.
A gép farában találtam egy usb csatlakozót. Mit tud vele kezelni?

(#44340) MaCS_70 válasza bostone (#44339) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudtommal nem sokat, a UPC szoftverével csak szervizcélokat szolgál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44341) Gubek-Einste válasza bostone (#44339) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Telefon töltés max.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44342) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy TP-Link 1043nd V1 típusú router TP-Link WN-822N ([link])típusú adapterrel.
Szeretném a routert lecseréni erre: [link]
Csere esetén az adaptert is kell cserélnem, vagy a 822N-nel fog maximálisan működni?
Ha az adaptert cserélni kell, ezt néztem: [link] Ez már teljes mértékben kompatibilis lesz a routerrel?

Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#44343) BomiBoogie válasza Gubek-Einste (#44321) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azt hogy tudom beállítani egy eszközön (wifi-adapter), hogy az 5 GHz-es hálózatot lássa, ne a 2,4 GHz-eset?
Azt tudom, hogy a routerben ki-be kapcsolható a két frekvencia, de most jelenleg a gyári beállítás szerint ugyanaz az 5 GHz-es hálózat neve és jelszava. Akkor, gondolom, azt megváltoztatom másra és az adaptert arra csatlakoztatom a PC-ről (tehát a wifinél azt választom ki).

(#44344) Intruder2k5 válasza BomiBoogie (#44343) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan. Azonos hálózatnév esetén legfeljebb MAC cím alapján tudod megkülönböztetni, de az nehézkes.

(#44345) BomiBoogie válasza Intruder2k5 (#44344) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm!
Akkor a hálózatnév átírása a legegyszerűbb. :K

(#44346) Gubek-Einste válasza gameresboy (#44342) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Maradhat a jelenlegi adapter is de cserélheted is. A régivel max nem tudod kihasználni az új router dual band képességét.
Az AC750-es eszközök nem ajánlottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44347) gameresboy válasza Gubek-Einste (#44346) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Akkor melyiket ajánlott megvenni, ami hasonló paraméterekkel bír (Gigabit,...) és hasonló árban mozog?

(#44348) flash-


flash-
veterán

sziasztok

alábbira szeretnék valami megoldást:

szomszéd szobában van a HG8245H Huawei router.(magyar telekom, 50megabites net)

abban a szobában ahol vagyok (és ahol van az asztali PC)a pc wifi kártyájával és a rá csatlakoztatott tplink antennával nagyon szépen tudom fogni a jelet, 47 megabit a sebesség!

viszont mobillal már a wifi gyenge(lassú, megáll,,)(köszönjük telekom hogy képes voltál ilyen béna routert adni)
Mivel volt szabadon egy Asus rtn12d1 router, beállítottam repeater módba (nem csatlaköztattam a pc-hez)és beraktam abba a szobába ahol az asztali gép van hogy mobillal is gyorsan tudjak netezni.
Meglepődve tapasztaltam hogy az asztali gépen a net sebessége felére csökkent.
Ahogy kikapcsoltam a repeater-t újra jó volt az asztali gépen a net.

Hát szeretném elérni hogy ne feleződjön a net sebesség ha be van kapcsolva a repeater.
Megoldás?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44349) Zagaran


Zagaran
tag

Üdv mindenkinek!

Egy elég apró kérdésem lenne. :)

Esetleg valaki tudna nekem egy bevált megbízható jel erősítőt ajánlani amivel kb 50m körüli távolságot át lehetne lőni? Vagy milyen megoldással lehetne megoldani ezt a problémát? (Albérlő jön a "másik" házba (kertes) viszont van köztünk egy szomszéd. Internet kellene neki, de külön előfizetést nem szeretnénk arra a házra ez miatt kötni.) + a garázsba sem lenne rossz ha így eljutna a Wifijel. :)

Köszönöm! :R

+3630-329-56-99

(#44350) Zagaran válasza Zagaran (#44349) üzenetére


Zagaran
tag

Ui. Esetleg valakinek ötlete, hogy a t-home által kapott ZTE csoda routert mire lenne érdemes lecserélni? :R

+3630-329-56-99

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.