Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) Gubek-Einste válasza Sterilzona (#44800) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek egy fix IP-t kellene beállítani a 192.168.10.x tartományba annak a gépnek amelyiket a konfigurálást el akarod végezni, majd ha sikerül az admin felületet elérni akkor így állítsd be, hogy egy alhálózaton legyenek az eszközök. Ha ez meg van akkor mehet a többi beállítás mert az új IP címen, fix IP-t töröld/írd át az új tartományra. Ha minden kész akkor állítsd vissza az automatikus IP kérést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44802) Sterilzona válasza Gubek-Einste (#44801) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Te jó ég!
Ez nem semmi lesz, vagy szépen vissza teszem a dobozba, és olyan messzire hajítom, hogy ne lássam többet :)
Akkor nem fix ip-m van, de miért nem ? Hogy kell fixálni ? alap lépés gondjaim vannak, mert nem nagyon értek ezekhez. Hogy mégis minek vettem ilyet ?
Mindenki az ismerőseim közül, minden videóba csak bedugják konnektorba és állítanak a böngészőbe.
S működik.
Hát el vagyok keseredve kicsit.

(#44803) Gubek-Einste válasza Sterilzona (#44802) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden eszközt be kell állítani valamilyen szinten.
Ha ennyire nem megy/megijedsz a feladattól akkor kérjél meg valakit, hogy segítsen!

Fix IP beállítása

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44804) Jojy


Jojy
csendes tag

Kedves Urak!

Az alábbiakkal fordulnék hozzátok.
Vettem egy Dell 6330-as gépet. Dell 1504 a wifi kártya benne.
120Mbit-es netem van. Wifin 25Mbit jön le, 10Mbit fel... Mi lehet a gond? Drivert frissítettem.

Köszönöm szépen, ha valaki időt szentel ennek.

Üdv.

(#44805) mezis válasza Jojy (#44804) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagy a szomszédok, vagy a lakásod nincs tökéletesen a feng shui akarom mondani WiFi elektromágneses hullámoknak megfelelően :D elrendezve.

mezis

(#44806) zmilaner


zmilaner
tag

Sziasztok!

Először is az alaphelyzet: 120-as net, gigabites router a nappaliban, optikai kábel benne, többszöri kísérletezés után a legoptimálisabb helyre került. 11-es csatorna, közelben össz-vissz 2 wifi, más csatornákon, gyengébb jellel, nem tűnik kifejezetten zavaró tényezőnek.

Kérdés: a laptopom 10/100-as, így elméletben is képtelen lenne a 120as netre (ha jól tudom max. 60-ra lehetne képes wifin keresztül). Adott a szobám ami kb 8-9 méterre van a routertőé, köztünk 2 vastag fal, szobámban laptop, jelerősség -80dBm és -67dBm között mozog így 18-22 között van a max letöltési sebességem míg a nappaliban 48-50 körül. Ennél az erősségnél érdemes valami USB-s gigabites csodában gondolkodni vagy nincs értelme? Mindenképpen az cél, hogy a lehető legnagyobb sebességet tudjam elérni a szobából.

Amit most adott a T, Huawei HG8245H típusú wifis modemen nem találtam WDS lehetőséget mert az jutott először eszembe, hogy az eddigi routerrel wds bridgen keresztül összekötöm és a két helyiség között helyezem el a régit, hátha akkor egy viszonylag gyors kapcsolatot tud biztosítani jobb jelerősség mellett.

(#44807) Gubek-Einste válasza Jojy (#44804) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használatban?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

#44806 zmilaner
Milyen típusú a régi router?
Milyen wifi adapter van a gépben?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Ennél az erősségnél érdemes valami USB-s gigabites csodában gondolkodni vagy nincs értelme?
Egy külső antennás típussal esetleg.
A másik lehetőség egy saját router használat a szolgáltatói helyett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44808) headhunter válasza krealon (#44799) üzenetére


headhunter
addikt

"(kelloen eros, 8 helyierteknel hosszabb, kis-, nagybetu es szam)"

:R

14 karakter...

"Halasztom" a MAC szűrést...

(#44809) zmilaner válasza Gubek-Einste (#44807) üzenetére


zmilaner
tag

A régi router TP-Link TL-WR841N típusú.
Qualcomm Atheros AR9485-EG wifi adapter van a gépben, gyártói driverrel.

(#44810) Gubek-Einste válasza zmilaner (#44809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez csak egy N150-es adapter így max 40-50 Mbps környékén tud.
Kezdetnek a jelenlegi router-t tedd be AP módba.
Be kellene szerezned egy legalább N300-as adaptert.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44811) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Nem találtam hova kellene írni... Azt szeretném megtudni, hogy az alaplapon lévő usb-be van dugva egy hosszabbító, amibe megy a TPlink stick (TL-WN422G) és az a problémám, hogy ha bekapcsolom a gépet nem jön be a net. Csak úgy, ha előbb kihúzom a sticket, gép bekapcs, majd bedug. Ez mitől van?
Valami rossz beállítás, esetleg nem elég a feszültség az sticknek az usb-n?
(Ha valaki tud tippet, vagy jobb topikot)
Köszönöm!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#44813) Gubek-Einste válasza kriszwells (#44811) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha működik az adapter rendesen akkor nem lehet tápellátás gond.
Driver gond is lehet vagy az is, hogy az adapter régi és már nem jól viseli el ha bekapcsoláskor csatlakoztatva van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44814) bigrock


bigrock
addikt

Üdv mindenkinek!
A következőt kellene megoldanom: családi ház nagyszobában van a szolgáltatói Huawei modem-router combo, viszont a konyhában a szekrény tetején egy video rögzítő. A kamerák képeit kellene távolról nézni, de a két eszköz között a kábelezés NEM oldható meg. Azt gondoltam, hogy egy OpenWrt-s TP-Link routert betennék a rögzítő elé, és LAN-on összekötném. Hogyan tudom összehozni a TP-Linket és a Huawei-t wifin? Vagy kellene még egy router a rendszerbe és a Huawei-t bridge módba tenni?
Köszi előre is!

(#44815) mezis válasza bigrock (#44814) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Így állítsd be a TP-Link-et.

mezis

(#44816) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Adott egy PC egy USB-s wifivel. Néha eldobja a hálózatot ezért vettem egy másikat. ( Leteszteltem máshol jól működik)

Az a probléma, hogy bedugtam és nem látja az összes hálózatot hanem csak a 12-ből 2-öt. Persze ami számomra érdekes lenne azt pont nem. Mi lehet a probléma?

(#44817) Mályki válasza mezis (#40696) üzenetére


Mályki
aktív tag

Bocsanat nekem ez kinai. 😃 Toltsem le ezeket a programokat?!Nagyon amator vagyok sorry :)

K.M.

(#44818) Gubek-Einste válasza mokus1 (#44816) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használatban?
Milyen típusú a wifi adapter?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

#44817 Mályki
Elég csak az egyiket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44819) bigrock válasza mezis (#44815) üzenetére


bigrock
addikt

Köszi a választ!
Lehet, hogy nem jól fogalmaztam, ezért leírom mégegyszer:
"...a két eszköz között (Huawei modem és NVR rögzítő) a kábelezés NEM oldható meg."
amit linkeltél, abban pedig:
"MOST kossuk ossze R1-et es R2-t egy UTP kabellel egy-egy LAN porton. R2-n a WAN port maradjon uresen!!!"

:R

(#44820) mokus1 válasza Gubek-Einste (#44818) üzenetére


mokus1
addikt

Eddig egy Nano USB sticket használtam, azt cseréltem egy TP-link TL-WDN3200-ra hátha az erősebben veszi a jelet.

Nappaliban van a router, ahhoz hogy a dolgozószobába eljöjjön a wifi egy fal van, illetve ha ajtón keresztül jönne akkor két ajtó. A távolság körülbelül 6-7m. Ez egy tégla társasház.

A router egy UPC-s router.

A wifi adaptert írtam feljebb egy nano tplink illetve egy nagyobb. Mind a két típus N-s.
A jelszó és a SSID is csak az angol karakterekből és számokból áll.
13-as csatornát használja a wifi.
OS sajátot használok.

SSID kép

(#44821) Gubek-Einste válasza bigrock (#44819) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A lényeg az IP címek beállításának menete lenne, a kábeles összekötést természetesen a te esetedben nem játszik.

#44820 mokus1
Tedd át a wifi csatornát a 6-osra.
Tedd fel a gyártói/chipset driver-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44822) mokus1 válasza Gubek-Einste (#44821) üzenetére


mokus1
addikt

Köszönöm a segítséget, aztán a csúcsidőben kiderül, akkor általában érezhetően lelassul az internet. Mármint este fele amikor hazaérnek a munkából a szomszédok.

(#44823) mezis válasza bigrock (#44819) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, így kell beállítani az NVR-hez majd UTP kábellel csatlakozó, repeater üzemmódban működő, OpenWRT-s, TP-Link WiFi routert.

Ja, az mindegy, hogy UTP kábellel vagy WiFi-n kapcsolódik a routeréhez egy jelismétlő. (Az OpenWRT beállítása repeaternek kicsit körülményes. de a fórumján meg lesz a segítség.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44824) hatnor


hatnor
tag

Sziasztok!

Adott egy blueway n9000 típusú usb wifi adapterem.
RT3070es chipet használ. Mediatek honlapjáról leszedtem hozzá a drivert.

Olyan problémám lenne, hogy ha a laptopomba dugom, feltelepítem a drivert, akkor működik rendesen.

Ha az asztali gépbe dugom feltelepítem a drivert, az eszközkezelőben meg az óra mellett is csak felvillan, majd eltűnik. Olyan mintha felismerné, majd hirtelen leválasztaná.

Ez mitől lehet?

üdv,hatnor

(#44825) samyr


samyr
csendes tag

Sziasztok!
Upc kábelnetett használok. Ubee kábel routerrel.Vásároltam egy Asus Asus RT-N18U routert.
Szeretném az upc Ubee router wifi jelét ,ki terjeszteni az asus routerrel.
De nem tudom hogyan kell.Talán egyszer sikerült de gyengébb volt a wifi jel az asustól mint az ubee jel.
A routeren a 3.0.0.4.378_9545 gyári firm van.
6-7 méter volna a távolság. Az asus router közelebb téve,
Volt hogy átvette a jelet és sokat javult a jel de nem történik adat átvitel.
Nincs igazán adat átvitel csak parabolának adna néha jelet.
Tudnátok ebben segíteni?
Köszönöm előre is.

(#44826) mezis válasza samyr (#44825) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az RT-N18U-t így állítottad be ?

UTP kábel kihúzható a két router közé ?

Az éterről meg valamelyikkel ezek közül tájékozódhatsz. Tájékozódj !

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44827) mezis válasza hatnor (#44824) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

PC-n próbáltál másik USB aljzatot is ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44828) samyr válasza mezis (#44826) üzenetére


samyr
csendes tag

Köszi.
Úgy néz ki hogy működik.Sokkal erősebb a jel.
Holnap tudom a parabolával ki próbálni.
Acces pointnak volt eddig be állítva eddig a router.
Úgy hol ment hol nem.Gyengébb is volt a jel.
Köszi mégy egyszer.
Jelentkezem mire jutottam.

[ Szerkesztve ]

(#44829) Gubek-Einste válasza mezis (#44826) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus eszközökben van dedikált AP/repeater mód így ez a beállítás ott nem kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44830) hatnor válasza mezis (#44827) üzenetére


hatnor
tag

Igen, az összeset.
Leszedtem hozzá 4-5 drivert, de mindegyikkel ugyan az, megjelenik eszközkezelőben majd eltűnik, megjelenik, eltűnik...
Felraktam ugyan azt a windowst ami a laptopon van, az sem oldotta meg, már csak arra tudok gondolni, hogy az alaplap nem szereti ezt a fajtát, mivel az ezer éves tp-link tl-wn422g v1.2 vista driverrel simán működik.

(#44831) Gubek-Einste válasza hatnor (#44830) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen Windows van használatban?
Próbáld ki Live Linux alatt is az adaptert.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44832) hatnor válasza Gubek-Einste (#44831) üzenetére


hatnor
tag

Fú én ahhoz nem nagyon értek :-/
De a laptopon ahol működik windows 7 van, az asztalin ahol egyáltalán nem ott próbáltam ugyan ezzel a windows 7el, meg 10el is.
Majd megnézem más gépeken is, hogy csak ezt nem szereti vagy mással sem hajlandó működni.

(#44833) mezis válasza hatnor (#44832) üzenetére


mezis
nagyúr

"Fú én ahhoz nem nagyon értek,,,,"
Nem is kell. Berakod az installáló DVD-t, PEN drive-ot és választod a nyelvet, kipróbálást.
A többi már csak türelem kérdése,

mezis

(#44834) Mordor1488


Mordor1488
csendes tag

Sziasztok!

Egy wifivel kapcsolatos problémára keresek választ. Bár kérdeztek többen is ilyen témában, azok nem voltak segítségemre. A történet a következő:
- 100 nm-es lakás téglafalakkal
- a net kábelről jön, az be a modembe, a modemre csatlakozik a router (wifis)
- a router a lakás egyik sarki szobájában van, áthelyezni nem tudom
- a lakás távoli helyiségeiben rémesen gyenge jel, pedig rendszeresen használja mindenki ott a netet
- Linksys E900 (N300) router.

Nézegettem, hogy mi a legjobb opció, de sajnos azt kell mondjam, elakadtam. Van itt minden: repeater, range extender, access point, meg mit tudom én még mi.
Mit kellene beszerezni? Új modemet nem akarok venni, mert ennek semmi baja, és egy durva router csillagászati összegekbe kerül. A repeater elvileg gyengíti a jelet? Csak olyan eszköz van, ami wifivel kapcsolódik a routerhez, vagy esetleg lehet olyat is találni, amibe lehet utp-kábelt vezetni a routerből? Vagy ez hülyeség? Mert ebben az esetben nem gyengülne a jel.

Max. 15-20 ezer Ft-ot (+ postaköltség, ha van) akarok költeni rá. Mi a legjobb megoldás? És konkrétan tudtok mondani terméket is, ami jó vétel lenne?
Köszönöm a segítséget!

Cs.

(#44835) mezis válasza Mordor1488 (#44834) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Bármelyik WiFi router alkalmas arra, hogy a LAN - LAN kapcsolattal egy újab WiFi AP legyen. Ez a legjobb megoldás ha a kábelezés nem probléma. Az újabb WiFi router beállítása így a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44836) Mordor1488 válasza mezis (#44835) üzenetére


Mordor1488
csendes tag

Tehát azt javaslod, hogy kössek rá egy második routert a fent leírt módon. OK. És az ilyen konnektoros cuccok közt, amik jelismétlők és hasonlók, azok közt nincs olyan, ami utp-ről is tudja venni a jelet? Mindegyik csak a wifi-jelet fogja?

(#44837) mezis válasza Mordor1488 (#44836) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. A csatornát pedig válaszd jó messze a jelenlegi WiFi csatornától.

Nem ismerek olyan "konnektoros cuccot". Ilyen cuccot egyébként is csak akkor, ha nincs semmi más lehetőség.

[link]

mezis

(#44838) Gubek-Einste válasza Mordor1488 (#44836) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44839) Lowyee


Lowyee
újonc

Üdv!
Jelenleg rendszergazdaként dolgozok (2 hete vagyok gyakorlatba is a szakmába, sajnos még csak most tudtam elhelyezkedni, illetve ahol tanultam csak virtuális gépeken dolgoztunk 1 szerver 2 kliens és ennyi kb..) egy gimnáziumba, és segítséget szeretnék kérni Tehát:
Adott egy szervergép windows 2008 R2 oprendszerrel, kettő hálókártyával (egy Digis és egy Suli net amin az oprendszerek, Office stb tudnak frissülnek). A szervergép a 192.168.1.1/24 -es ip-t használja. Ezen fut egy tűzfal program egy bizonyos forefront TMG Managment és egy dhcp aminek a tartománya 192.168.40-től 250-ig van állítva. .40 előtt nyomtatók wifik és egyebek vannak. 5 wifi van az iskolába ezek lefedik a tanárok laptopjait, mobilokat.
feladatom a következő lenne:
erre a meglévő hálózatra szeretnének ingyenes wifi lehetőséget a diákoknak, esetleg vendégek számára úgy, hogy a régi "rendszer" mellett lehessen használni
Problémáim:
- Mivel a hálózatra nyomtatók vannak kötve ezért akárki elérné ezeket az eszközöket stb.
- Milyen fajta/mennyi AP illetve router kellene ahhoz hogy 500-600 diák tudja használni az ingyenes szolgáltatást. (Az épületet kb 5 AP lefedi)
- Az előzőhöz még annyi hogy 1 AP-ra gyakorlatba hány kliens tud csatlakozni úgy hogy az eszköz Stabil maradjon.
- még lenne pár de ez lenne az alap felállás :(
Elképzelésem: létre kéne hoznom még egy hálózatot amin az ingyenes wifi szolgáltatás működik. Csak nem tudom gyakorlatba hogy álljak neki. :(

(#44840) Intruder2k5 válasza Lowyee (#44839) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én valami Ubiquiti Unifi termékcsaládban gondolkodnék, de a Te topikod talán inkább ez lesz, Rendszergazda topic, ott mindenképp jobban tudnak segíteni egy ilyen rendszer beüzemelésében.

(#44841) Gubek-Einste válasza Lowyee (#44839) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ubiquiti UniFi UAP-3 2 csomag/6 db AP, a szerver lehet a kontroller eszköz, egy másik alhálózatba a nyilt wifi így az iskola dolgokhoz nem lesz köze.
Inkább Hálózatok alaposan topikba nézzél be.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44842) rolko válasza Lowyee (#44839) üzenetére


rolko
őstag

Én a szervert meghagynám a csak szervernek, a hálózat/tűzfal kezelést leszedném róla.
Mivel elég nagy lesz a felhasználói létszám, így valami combosabb router is kellene első sorban.
Nemtudom mekkora a DIGI-s net, de minimum egy Mikrotik 3011-et tennék elé az egésznek, ha 1000-s digiről beszélünk akkor pedig Mikrotik 1100AHX2 vagy CCR1009. Ezekben az eszközökben elég brutál tűzfalat lehet felhúzni, és minden finomságot tudnak amire szükség lehet(VPN, Failover, stb-stb).
Mivel elakarod szeparálni az egészet, így jobb egy külön vlan-t felhúzni a diák hálózatnak. Nos amiért még kell a router, az az ap-ra felcsatlakozott ügyfelek korlátozása! Mert ha nem korlátozod be őket, akkor elhúznak 100 megát is simán. Így célszerű felhasználónként 1-5mega közé korlátozni. A tűzfalban pedig tudod a weboldalak megtekintését is korlátozni.
Az előzőleg ajánlott Unifi AP-k nem rosszak, érdemes belőle az AC Lite dual bandos szettet venni, ez 5ös pakkban is kapható, de kell hozzá poe- táp vagy poe switch mert nem adnak hozzá. Ha nem csüng állandóan az AP/50db kliens akkor kifogja szolgálni az igényeket, de ettől magasabb lesz rajta a kliens szám akkor ezt az Unifi nem bírja kiszolgálni a tapasztalataim szerint. Akkor már érdemes a Ruckus AP-kat (pl R500) venni, mocsok drága, de viszont nagyon buti ;)

(#44843) hege8888


hege8888
aktív tag

Adott egy régi gép XPvel. Miért van az, hogy kölünösebb csiribiri nélkül az usb-s wifi stickkel látja a routeremet, azonnal csatlakozni képes, viszont a PCI-os wifi kártyával már nem? Az IP-címet, stb nem babráltam, alapbeállításon van.
De jártam már így laptopba tolt PCMCIA wifi kártyával is.

Azt most ugorjuk már át, hogy milyen XP, fent van-e a driver, messze van (itt van 1,5m) meg egyéb okoskodások.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#44844) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Olyan problémával fordulnék felétek, hogy van egy munkahelyi hálózat, amiben találhatók Wifi routerek AP-k.De lassan fél éve olyan gonddal küzdünk, hogy a Wifi hálózat elkezd belassulni, ping minden szánalmas.., de csak a Wifi és teljesen mindegy milyen eszköz. A végpontok (sima hálózat) viszont nem.
Szerintetek mi lehet a gond, vagy hallott-e már valaki ilyen jellegű problémáról, sok wifis eszközzel kipróbáltuk már és mind belassul, és sajnos ez a laptopokat, és még 1-2 eszközünket elég rosszul érinti sebességben. Van olyan , hogy 1-2 perc ez a lassulás, de van olyan is, hogy 1 órás.. És lövésünk sincs mi lehet.. Életbe nem láttam még ilyet.

Előre is köszönöm a választ, válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#44845) rolko válasza plejik (#44844) üzenetére


rolko
őstag

Ez bizony freki probléma lesz.

De először is lássuk a láthatatlant!

(#44846) plejik válasza rolko (#44845) üzenetére


plejik
addikt

Freki? Ezt mire érted? :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#44847) rolko válasza plejik (#44846) üzenetére


rolko
őstag

Feltehetően 2.4GHz frekvenciáról beszélünk, ami elég zajos, és túlterhelt, emiatt produkálhat ilyen jelenségeket. De először készítés légy szíves egy képernyő mentést a felsorolt programok valamelyikével, és azon látni fogjuk melyik csatornák/frekik a terheltek, esetleg kevésbé terheltek, így eltudunk indulni az ügyben.

(#44848) Lowyee válasza rolko (#44842) üzenetére


Lowyee
újonc

Igen olvastam nagyon jókat a Ruckusról sőt épp az R500ról vagy 600ról. Ez az eszköz mennyi clienst bír el nagyjából? Valahol mintha 500 cliens-t olvastam volna.. de igaz lehet ez? :F

(#44849) mezis válasza plejik (#44846) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez szakmai szleng. Jelen fórumon elektromágneses hullámokat jelent, annak is a 2 500 000 000Hz illetve
5 000 000 000Hz környékét

mezis

(#44850) plejik válasza rolko (#44847) üzenetére


plejik
addikt

Azt értemettem, csak, hogy milyen freki gondot értesz ez alatt. Inkább arra irányult volna a kérdésem. Mindegyik eszköz 2,4Ghz-en megy. Összesen 4 wifi router van. van egy 3 as egység ezek AP-ként funkcionálnak ezek komolyabb motorola ipari modellek kézi PDA-hoz. Meglepődnék ha le lenne terhelve kb. 10 kütyü van rajta és alig van adatmozgás, vagy is sok az adat de kis méretű.

Az eszközök külön helységekben vannak.

1.
1db az irodában. Ez meg unifi vagy mi a szösz.
2.
3db a raktárban ( Ezek komolyabb típusok.) [link]
3.
Másik iroda 1db asus router.

Ezek szinte egyszerre lassulnak be. Szóval érthetetlen...

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.