Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) jobbacsabba válasza rolko (#44195) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Köszi, így érthetőbb. Kicsit jobban át kell gondolni a helyét meg a kiépítést (nem is kellene a második router, jöhetne a kábel az ASUSból?), de valószínűleg elég lenne a 60°.
Sajnos, idén már valószínűleg nem lesz megvalósítva, illetve minden nappal csökken a jelentősége, így a nyár végéhez közeledve.
Ha aktuális lesz a dolog, jelentkezem a segítségért! :R

[ Szerkesztve ]

(#44202) rolko válasza jobbacsabba (#44201) üzenetére


rolko
őstag

Így van, az Asus egyik lan portjára kell csak rádugni. A tartója alapvetően csőre van tervezve, így csőre/falkarra lehet rakni, de nem gond ha magasan a tetőre tudod rakni, mert 2 e ft magasságában lehet kapni döntőszetett amivel jól be lehet pozícionálni hova szórjon. Rendben, akár a beszerzéseben is tudok segíteni.

(#44203) aron0528 válasza Gubek-Einste (#44200) üzenetére


aron0528
csendes tag

Én ezt néztem ki magnak a TV+Internetnek http://www.antennak.hu/index.php?signal&kat=373

(#44204) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom. Adott egy vezeték nélküli hálózat (tp-link wr841n router), amire csatlakozik egy tablet és két telefon valamint egy notebook (intel 4965agn). Nos ma reggel óta a notebook nem látja a vezeték nélküli hálózatot. Semmilyent nem talál. Az eszközkezelőben a wifi kártya nem jelez hibát, megfelelően működik. Mi lehet a gond? Melyik irányba induljak el? Tegnap még ment megfelelően. Előre is köszi a segítséget :R

(#44205) krealon válasza parkasz (#44204) üzenetére


krealon
Topikgazda

"ma reggel óta a notebook nem látja a vezeték nélküli hálózatot."

Amennyiben a Wifi csatorna beallitas automatikus a routern, akkor allitsd at egy fix ertekre 1 es 11 kozott.
Titkositas WPA2 / AES legyen.

(#44206) parkasz válasza krealon (#44205) üzenetére


parkasz
senior tag

oksa, köszi a tanácsot! :R

(#44207) parkasz válasza parkasz (#44206) üzenetére


parkasz
senior tag

Na,sajna így sem megy. vezetékre dugva sem kapcsolódik a netre. A kapcsolat jó de nincs net. :(

A vezetéknélküli hálózati kapcsolatoknál az előnyben részesítettek is mind ki vannak x-elve pirossal.
És semmilyen környező hálózatot nem talál.

[ Szerkesztve ]

(#44208) Torry


Torry
addikt

Felhoztam 1 szinttel a router-t, most 60dBm körül mozog, ami egész jó, de igazából most már csak 1 fal van és kb 20m. Ez normális?
Ráadásul ha pingelek oldalt, felváltva dobálja a 20-30ms-t és a 400-t. Ez mitől lehet?
1 LAN és 2 wlan van a routerre csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#44209) rolko válasza aron0528 (#44203) üzenetére


rolko
őstag

A koax aljzatok bármilyen drágának minőséginek tűnnek, nem a legjobb találmányok! Sokat csillapítanak a jelszinten, sőt reflexiót is okozhatnak. Max olyat vegyél mint a kollega is linkelt, mert az lényegében csak egy F csatis toldó. A netnek meg inkább szúrj egy külön aljzatot.

(#44210) parkasz


parkasz
senior tag

Megoldódott, köszi a segítséget :R

(#44211) Totta92


Totta92
tag

Sziasztok! Teljesen zöldfülű vagyok a témában sajnos.

Nemrég vásároltam egy új wifit, asus rt-ac51u a típusa.

Van ugye külön a modemem t-home a szolgáltató. Meg külön a wifim sajnos szakadozik a net.
Úgy veszem észre, hogy amikor elmegy a net, a wifi nem kapcsolódik automatikusan vissza, a netre hanem nekem kell kézzel vissza csatlakoztatni, ezt lehet valahogy állítani?

Olyat találtam, hogy "Bontás adott üresjárati idő elteltével (másodperc)" Nullára van állítva.
Eléggé idegesít mert wifi jel tökéletes csak kiírja, hogy "korlátozott".

Majd a böngészőből belépek a wifi beállításaiba, ott kikapcsolom a netet meg vissza kapcsolom, és utána működik.
Lehet csak fél percre szakad meg a netem, a wifim mégse csatalkozik vissza.

Valami beállítás lehet a baj? :F

(#44212) Gubek-Einste válasza Totta92 (#44211) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?
Hogyan van beállítva az Asus?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44213) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Adott egy Mobilnetes-SIM és amit hozzá kaptam USB-s modem, hát szinte használhatattlan windows 10 alatt.

Keresek megbízható SIM-es router/modemet.

Amit kinéztem eddig:

1. ASUS 4G-AC55U Szerintem ez túl lő a célon. :B
2. ASUS 4G-N12

Semmi extrát nem szeretnék vele csak annyit, hogy a notimat össze tudjam vele kötni és működjön a net. :R

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#44214) Gubek-Einste válasza Goblin12 (#44213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44215) aron0528


aron0528
csendes tag

Köszönöm a tanácsot! Sajnos a szoba már kész, kivan festve meg minden teljesen lakható, csak sajnos a netre nem gondoltam és nem készítettem neki külön helyet, csak a TV-nek. Ezért nem akarok már külön aljzattal foglalkozni.

(#44216) Totta92 válasza Gubek-Einste (#44212) üzenetére


Totta92
tag

A szolgáltató T-home DSL-360R kicsit öregecske.
A wifivel meg annyit csináltam, hogy rádugtam a modemet, megadtam a felhasználó nevem jelszavam majd kapcsolódott a netre. Ezután lejelszavaztam és semmi egyebet nem állítottam.

(#44217) Gubek-Einste válasza aron0528 (#44215) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megveszed az ajánlott típust és fúrsz bele még egy lyukat az net-nek, nem a legesztétikusabb de meg van oldva a kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44218) kimista


kimista
aktív tag

Üdv, van egy gondom. Be lett kötve a t home, kaptam csini ZTE routert. Hatotava kb két méter, így szeretném a régi bevalt linksys routeremet wifire fogni. ZTE modembol kábel ki, linksysbe be, de valamoert nem osztja. Zte felületéről látszik a router, de a linksys felületéről már nem megy tovább a net.. Ötlet? Mit kellene beallitanom?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#44219) Gubek-Einste válasza kimista (#44218) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két lehetőséged van:
1; Ha a ZTE-ben van PPPoE Passthrough mód akkor tedd át abba és használd a saját router-t teljes értékűen.

2; A saját router AP módban állítása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44220) aron0528 válasza Gubek-Einste (#44217) üzenetére


aron0528
csendes tag

Igen ezen már én is gondolkodok egy jó ideje... de akkor nem csak nekem van ilyen "perverz" gondolatom :)

(#44221) kimista válasza Gubek-Einste (#44219) üzenetére


kimista
aktív tag

2. Jó lesz. Az volt a gondom, h a 2. Routerbe a Wan portba dugtam a bejövő kábelt(logikus) miközben sima lanba kell (logikátlan sztem)
Anyway, működik. Köszi

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#44222) Doky586 válasza Totta92 (#44216) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam szintén a szürke Dlink DSL-360R modem van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Tisztázni kéne hogy mi bomlik..? Az ADSL kapcsolat, a PPPoE kapcsolat vagy a wifi kapcsolat..? [kép]

(#44223) Uckz


Uckz
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni egy hálózat felállításában. Társasházban vagyunk, összesen 3 különböző szintet kell levedni, a router amit a szolgáltatótól kaptunk, Sagem f@st 3686, ezt tökéletesen meg is teszi, viszont mivel elég sokan csatlakoznak rá (kb 8 eszköz wifin), nem bírja a router, és elég magas pingeket produkál.

Nagyobb számú csatlakozásnál mi lenne a legmegfelelőbb megoldás? A többi lakásba külön internet bekötése nem opció.

Csatoltam egy google.com pingelést, amin látszik, hogy elég inkonzisztens a latency, egy 192.168.0.1-es pinget, amin látszik, hogy a router amúgy 2ms-el megy és néha felszökik jómagasra [kép]
, illetve egy inssider-t. [kép]

Minden segítséget előre köszönök

(#44224) Totta92 válasza Doky586 (#44222) üzenetére


Totta92
tag

Hát ehhez elég láma vagyok, azt se tudom hol nézzem meg, hogy az adsl vagy a PPPoE szakad-e meg.
Az biztos, hogy a wifi jel mindig jó, a kapcsolat marad ha megszakad a netem csak kiírja, hogy "korlátozott".

Mikor nincs netem a wifi jel rendben van. Böngészőből csatlakozok a wifire, majd van egy olyan opció, hogy ki-be kapcsolom a netet. Ezt megcsinálom a wifi kapcsolat bontása nélkül, és újra működik minden.

(#44225) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

A lakásunkban van egy sima otthoni, viszonylag belépő szintű Linksys router. Lakáson belül teljesen megfelel, viszont felmerült az igény, hogy a kertben is szeretnénk ha fogható lenne a saját Wifi-nk, mert jelenleg nem ér le odáig a jel. Az erkélyünkről lelátunk a kertbe, kb 20 méterre és egy szinttel van alattunk. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám továbbítani a Wifi jelet erre jól belőhető területre? Milyen konkrét terméket ajánlatárok erre?

(#44226) Gubek-Einste válasza Uckz (#44223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #44225 NeoExDeath
Egy másik router AP módba állítása jó megoldás lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44227) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, kerdes.

Win 10 64bites asztali gepbe raktam pci-e ngff adapterrel m.2es intel 7265 es 3160as wifi kartyat a legfrissebb driverrel (19.1.0).

A problemam az, hogy a bluetooth mukodik rendesen, de a wifo kartyara azt irja ki a win, hogy hiba 10es kod, az eszkoz nem indithato.
A beallitasai meg minden mas elerheto, de a kartya wifi resze nem mumodik egyiknek sem.
Korbeneztem neten, eleg sokan panaszkodnak erre a problemara, de sajnos sehol nem talaltam ra megoldast.

Van egy half pci 3160as kartyam is, azt is kiprobaltam, es problemamentesen mukodott.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#44228) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

üdv. kérdésem az lenne hogy ezzel a hatotávnővelővel, mennyire tudnám kivinni a benti wifimet a lakásomból! érdemes ilyet venni?
köszönöm.
[link]

(#44229) Cyberslider válasza halhatatlan (#44228) üzenetére


Cyberslider
őstag

Működőképes, vagy bármilyen ap v. Router AP módban megfelelő a célra. Én mindenképpen vezetékkel kötném a routerhez ha megoldhato nem repeater hanem AP módban. Tehát legyen rajta lan port. Ahogy nézem ezen van.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#44230) halhatatlan válasza Cyberslider (#44229) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

köszi a választ
vezetékkel sajna nem tudom megoldani!
máhy méterre lövik ki a wit ezek kb ?

[ Szerkesztve ]

(#44231) Cyberslider válasza Uckz (#44223) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ubiquiti edgerouter lite + gigabit swich +szintenként 1-1 unifi AP cat6 kábelekkel levezetve+ cloudkey ha kell roaming is (nem kötelező v ha van server azon megy a hozzáadott sw esetleg raspberryre is felteheto) . Ebben lesz tartalék is, nem fog összeomlani és árban még elviselhető.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#44232) halhatatlan válasza Cyberslider (#44231) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

köszönöm

(#44233) Cyberslider válasza halhatatlan (#44230) üzenetére


Cyberslider
őstag

Tul sokat ne várj de segit a jelet meghosszabbitani. Nálad ez a cél.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#44234) Gubek-Einste válasza halhatatlan (#44230) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44235) halhatatlan válasza Cyberslider (#44233) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

igen ! köszi!

(#44236) halhatatlan válasza Gubek-Einste (#44234) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

és neked is köszi!

(#44237) Ádám16


Ádám16
addikt

Tisztelt urak!
Új lakásba költöztem, ahol nincs netkábel elvezetve a PCmhez, s ezt nem is tervezem.
Van e valami mód arra, hogy a telefonomat wifin csatlakoztatom a routerhez, majd a telefont csatlakoztatva a PC-hez az asztalin legyen internet?
(B terv a wifi adapter)
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#44238) mezis válasza Ádám16 (#44237) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Talán így.

mezis

(#44239) Ádám16 válasza mezis (#44238) üzenetére


Ádám16
addikt

Remek, működik!
Köszönöm a segítséget! :)

(#44240) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.

Melyik szolgáltató-tól ajanlanatok uj hűségidős wifi hotspotot?

Feltétel havi 100GB.

[ Szerkesztve ]

(#44241) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok...
Lakáson belül a wifi routertől távolodva gyengül a jel. Ez ok, csak az a gond, hogy a routertől legtávolabb lévő szobában már nem megy a wifi. Ehhez nekem access point nevezetű ketyerét kellene vennem ha jól sejtem? Ha igen, akkor milyet, és hol lenne érdemes (házhoz szállítás kellene).

Köszönöm!

(#44242) MaCS_70 válasza Williams (#44241) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor tudsz acces pointot használni, ha el tudod vinni addig a kábelt. Az acces point vezetékes hálózatból csinál wifit.

Ha nem tudsz kábelt vinni "félútig", akkor repeaterre van szükséged, ami a fogadott jelet megismétli. (Ezt szokás tévesen jelerősítőnek hívni. Annyiban ugyan erősít, hogy a gyengülő jelet a saját adóteljesítményével ismétli meg, de működési elvénél fogva meg is felezi a sebességet.)

Repeatert kapni konnektorba dugható változatban is, ami akár jó is lehet, de egyrészt kisebb az antennája, másrészt csak a dugaljhoz (esetleg hosszabbítóhoz) kényszerített helyen üzemelhet. Jobban jársz egy olyan routerrel, ami tud repeater-üzemmódot -- ez nincs annyira konnektorhoz kötve (fel tudod emelni emberi, nem árnyékolt magasságba), vélhetően jobbak az antennái, meg aztán egyéb funkciókat is elláthat (acces point, switch...).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44243) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Mivel a 2 emeletes, szum 140 m^2-es családi ház legtávolabbi, emeleti szobájábán a régi, TP-Link TL-WR542G router a 10 Mbit-es jelből laptopra csak ~1 Mbit-et, iPhone 6-ra, iPad Air-re ~6-7 Mbit-et tudott biztosítani, beruháztam egy új, N-es routerre, típusa TL-WR941ND v6.

A helyzet annyit változott, hogy a lakás távolabbi pontjaiban is már szinte mindenhol tudja a net a 10 Mbit-et, viszont az ominózus szobában a laptop még mindig csak ~3-4 Mbit-et lát.
Gondoltam, biztos beárnyékolom, így ugyanabban a pozícióban megpróbáltam az iPhone 6-ot és az iPad Airt, és többszöri mérés során is legrosszabb esetben 8,5, de leginkább 10 Mbit-et szépen látja mindkét eszköz, fizikailag ugyanazon a helyen, ugyanúgy "beárnyékolva".

Ez a helyzet azért furcsa számomra, mert a laptop egy Dell Latitude E6440, benne egy "extraként rendelhető" erősebb, Intel Centrino Ultimate-N 6300 típusú hálókártyával. Kicsit nehezemre esik elhinni, hogy az iPhone/iPad jobb vételre képes ugyanolyan körülmények között. Frissítettem a firmware-t legfrissebbre, nem segített.

Mit tegyek, hogy végre normális sávszélet kapjak a laptopon is? Lehet valamit birizgálni a laptop hálókártyáján? Vegyek másik hálókártyát? Vegyek külső hálókártyát? Esetleg a WR542G routert használjam repeaterként (ha egyáltalán lehetséges, meg amúgy nem szívesen tenném, mert meglenne máshol a helye a routernek?) Vegyek repeatert? Erősebb antennák a routerre?

Sajnos a router, illetve a laptop máshova helyezése nem játszik, mint megoldás, valamint a LAN kábelezés sem.

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#44244) Williams válasza MaCS_70 (#44242) üzenetére


Williams
aktív tag

Köszönöm a választ!
Tudsz mindkét eszközre javaslatot tenni (olcsó, de jó legyen). Nekem halvány lila gőzöm sincs, hogy milyet keressek. Ismerősnek kellene, engem csak megkértek, hogy segítsek az eszköz beszerzésében. Nem tudom, hogy a vezetékes, vagy a vez. nélküli opció jobb-e nekik, ezért kellene mindkettőre javaslat (márka, típus)

Köszönöm!

(#44245) Gubek-Einste válasza Williams (#44244) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 jó lesz mert gyári firmware-ben van dedikált AP és repeater mód is.
Milyen típusú az elsődleges eszköz?

#44243 adamlukacs
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44246) _adaml21_ válasza Gubek-Einste (#44245) üzenetére


_adaml21_
őstag

Itt egy statisztika, Acrylic WiFi Home-al készült.
Intel oldaláról letöltött driverrel használom a hálókártyát.
SSID/jelszó párosban csak ékezet nélküli betűk, számok, - és _ vannak.
A router beállításokban a Chanel width (20/40 MHz) és a Chanel automatikusra van állítva.

(#44247) mezis válasza _adaml21_ (#44246) üzenetére


mezis
nagyúr

Több információt ad a "2.4 GHz Channel" (jobbra fent, három fekete csík, "Advanced mode"

A csatornákat állítsd fixre (1 és 11).

Keresgélj jobb helyet a routernek (szekrény teteje,....

Lapos közelében nem működik más, nem látható vezeték nélküli eszköz (egér, billentyűzet, füles,..) ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44248) Williams válasza Gubek-Einste (#44245) üzenetére


Williams
aktív tag

Az elsődleges eszköz alatt a wifi cuccost érted, akkor úgy hiszem, hogy UPC wifi-s modem.

(#44249) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.
Melyik szolgáltató-tól ajanlanatok uj hűségidős wifi hotspotot?
Feltétel havi 100GB.

(#44250) Gubek-Einste válasza Williams (#44248) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz az Asus N12 D1.

#44249 castiels
Ezt inkább a mobilnetes topikba kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.