Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) adika4444 válasza Dolphine (#35850) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Reseteld le.
Utána állítsd be a network/lan menüben úgy, hogy ha a fő router 0.1 akkor ez legyen 192.168.0.2.
Így be tudsz majd lépni az adminjába.

üdv, adika4444

(#35852) mezis válasza Dolphine (#35850) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Az lehet egy probléma, ha a DHCP=Off, akkor nem kap a PC-d IP címet tőle. Adj meg a PC-dnek alkalmas alternatív, fix IP címet az automatikus mellett.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35853) bobooo


bobooo
addikt

Sziasztok,

Pár napja a TP-Link TL-WR1043ND típusú router megadta magát. Számítógép/Laptop/Tablet felcsatlakozik, telefon egy sem (4et próbáltunk, android&ios).. Teljes újraindítás, minden megvolt szinte és már semmi ötletünk, hogy mitől adta meg magát.. Valaki esetleg találkozott ilyen hibával vagy tudja a hiba forrását? Előre is köszönöm :R

(#35854) mezis válasza bobooo (#35853) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Hanyas csatornán nyomul a WiFi-d ?

mezis

(#35855) Dolphine válasza mezis (#35852) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ: adika4444 és mezis
A megoldás végül is köztes lett. A jelismétlőnél nem volt bekapcsolva a Statikus IP, helyette valami Smart IP-t használt, így most már minden OK. Be tudok lépni az admin felületére, bele tudok nézni, megy a Jelerősítés is, úgyhogy minden OK!
Köszönöm még egyszer! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35856) bostone válasza mezis (#35847) üzenetére


bostone
addikt

Úgy tűnik sikerült a mutatvány. Köszönöm!

(#35857) Pici27


Pici27
csendes tag

Helló.
Nemrég kaptam egy SISCO Aironet 1200 wifi egységet a kérdésem az lenne hogyan lehet visszaállítani a gyári alapokra mert jelenleg jelszó védi de a jelszót már nem tudták megmondani. Köszönöm a segítséget Pici

[ Szerkesztve ]

(#35858) baro32 válasza Gubek-Einste (#35843) üzenetére


baro32
aktív tag

SSID az a 5GHz-es csatornát mutatja és arra is csatlakozok remélem erre gondoltál mert nem látok itt mást.
Fa-Gerendás Vájog fal és pont a szobám fölött a ruter de szerintem ennek semmi köze a sebességhez.
Ja és 98-100%-os jel erőség.
Én ugy gondolom hogy nem itt a bibi mert a G-hálozatom ami volt ott megvolt az 54Mbit-es kapcsolat és itt mivel AC-750-es a ruter és a laptopomban KILLER N-1202 es dual-ban wifi card van ezért a 300Mbit-es kapcsolatnak kéne lennie minimum.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#35859) mezis válasza Pici27 (#35857) üzenetére


mezis
nagyúr

Helló!

7-4 a kézikönyvében.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35860) mezis válasza baro32 (#35858) üzenetére


mezis
nagyúr

Ennyire biztos vagy abban, hogy 5 GHz-en sem erősebb a vályogfal (vályog nem vájog ;] ) mint 2,4 GHz-en ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35861) baro32 válasza mezis (#35860) üzenetére


baro32
aktív tag

Köszi a helyesírás leckét kérlek ne evvel foglalkozzál akkor szólj hozzá légy szíves ha érdemleges választ tudsz nekem adni köszönöm. :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#35862) mezis válasza baro32 (#35861) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, kimaradt egy csillapítás szó a mondatból. Helyezd oda ahová gondolod.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35863) karl00


karl00
csendes tag

Sziasztok!

Nyílt Wifi hálózaton keresztül (szálloda hálózata), laptop használatával szeretnék pénzt átutalni, hogy tehetném ezt biztonságosan? Lehetőleg ne fizetős programot keljen telepítenem. A laptopomat Panda Cloud antivirus-sal védem.

Köszönöm a segítséget!

(#35864) mezis válasza karl00 (#35863) üzenetére


mezis
nagyúr

Sehogy. Ha egyszer titkosítás nélkül sugárzod a világba az információt egy nyílt hálózatra, akkor csak az nem olvassa, aki nem akarja.

Egyébként akármilyen hálózatot használsz, a legbiztonságosabb, ha pl. egy Live Linux-ot használsz, DVD-ről indítva. Esetleg HDD-re telepítettet. (Pl. Xubuntu, Ubuntu Linux.)

mezis

(#35865) karl00 válasza mezis (#35864) üzenetére


karl00
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
A linux-ot nem ismerem. Reklámozta a Kaspersky 2013 Safe Money alkalmazást az nem jó? Nincs valami hozzá hasonló működőképes ingyenes megoldás?

(#35866) mezis válasza karl00 (#35865) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom van egy DVD íród. Letöltöd pl. innen kiírod egy DVD-re, indítod DVD-ről a rendszert (esetleg BIOS-ban UEFI-ben ezt be kell állítani) és pár perc betöltés után mát a szokásos Firefox-al intézheted pénzügyedet. Installálás nélkül. Ha gyenge a monitor vezérlő, CPU, akkor válaszd a Xubuntu-t. Mindez egy DVD ROM (DVD RW) áráért.

mezis

(#35867) karl00 válasza mezis (#35866) üzenetére


karl00
csendes tag

Kicsit idegenkedek tőle. Linuxot sose használtam. Szóval kiírom DVD-re, boot - olásnál a lemezről indítást állítom be (ha jól értem) és ha elindul az oprendszer, akkor az ott megjelenő böngészővel lépek fel a netre?

Elnézést, ha hülyeségeket írok, de ilyet még nem csináltam!

(#35868) Gubek-Einste válasza karl00 (#35867) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan: letöltöd, kiírod, elindítod, használod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35869) Teko001 válasza karl00 (#35863) üzenetére


Teko001
őstag

Ettől függetlenül a hálózati adatforgalom még titkosítatlan marad, így VPN szolgáltatást kéne használnod. Van pár ingyenes nagyobb, pl. az fsecure-nak is van (mobilra), avastnak is, és van próbaverzió, tehát ezzel megtudnád csinálni.

(#35870) freemanone


freemanone
őstag

Azért azt ne feledjétek már el, hogy alapból SSL-el kommunikál minden netbank felülete..... nincs itt titkosítatlanul semmi. Ráadásul 2048bit-es certik vannak mostmár elég sok helyen, már ha nem mindenhol, ami igencsak jó védelmet nyújt.
Nem is értem minek magyaráztok live linuxról, amikor semmivel nem lesz védettebb a dolog, mintha egy akármilyen windows alól csinálná a dolgot. Amennyiben ez nem a saját PC-je úgy már más kérdés, mert a kliensoldal sokmindent naplózhat a felhasználó tudta nélkül, de ha saját amin ellenőrzött cuccok vannak, akkor felesleges köröket fut a semmiért.

[ Szerkesztve ]

(#35871) karl00 válasza Teko001 (#35869) üzenetére


karl00
csendes tag

Igen én is erre a lehetőségre gondoltam. A Kaspersky és az F-secure is rendelkezik banki védelemmel és van 30 napos próbaverziója is.
Szóval, akkor ezekkel biztonságosan lehet bankolni?

(#35872) freemanone válasza karl00 (#35871) üzenetére


freemanone
őstag

Van két faktoros azonosítás a bankodnál? Mobil app vagy fizikai token, sms-es jelszó, stb?
Ha még ilyen is van, akkor szvsz feleslegesen aggódsz rajta.
Mint említettem, a kapcsolat már alapból titkosított, mivel HTTPS protocol-t használ minden netbank. Ez egy apalkövetelmény, ami alól nincs kibúvó.
A forgalmat könnyedén el lehet lopni nyílt és zárt wifi esetén is, csak zártnál szükség van a hálózat titkosító kulcsára ahoz, hogy ki tudják bontani a titkosított adatfolyamban lévő titkosított adatfolyamot.
Nyílt wifi esetén, ez nincs meg, de a bankkal folytatott adatfolyam titkosítva van, aminek a feltörése nem két perc és nem is olcsó mulattság.
A VPN annyiban hangozhat előnyösebbnek, hogy ott a nyílt wifi-n lévő folyamot egy bérelt serveren keresztül irányítod, és ez semmivel nem másabb védelmet alkalmaz, mint a bank weboldalán lévő SSL certificate, ami nem más mint egy titkosító kulcspár, amit a kliens és a server oldal ismer.
Tehát röviden VPN esetében 2 kulcspárral lesz titkosítva az adatfolyam, nem pedig egyel. Első kulcs a VPN server és a géped között, majd a második kulcs a bank és a böngésződ között található.
Viszont így a VPN serveren keresztül viszed a már titkosított adatfolyamodat, ahol (jön a paranoia) ki tudja mit csinálhatnak vele? :U
Azt ugyan senki nem mondja meg, hogy az adatokat ők lopták el, majd fejtették vissza (ráadásul nekik a VPN kulcspár meg is van, tehát csak a banki kapcsolatra kell koncentrálni), avagy valaki más aki éppen ott volt a környéken és azt a wifi hálózatot sniffelve levadászta a duplán titkosított folyamot és abból szedte ki a dolgokat.
Nem beszélve arról, hogy ha van két faktoros azonosítás, akkor kelleni fog az az eszköz, ahova a pár percig érvényes kulcsot elküldi a bank.

Remélem kiérződik az irónia a végéből. :U
A bankok nem hülyék és a biztonságot pedig igencsak komolyan veszik. Manapság már nem a 2000-es évek elején lévő mai okostelefonnal feltörhető titkosításokról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#35873) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!
T-com netemhez szolgaltatomtol kaptam egy speedport w724v tipusu wifi routert, de a haz masik vegeben mar nem lathato a jel. Legegyszerubb megoldaskent arra gondoltam, hogy vannak ezek a konnektorba dughato jelerositok, azzal megprobalom. Mennyire mukodnek jol ezek a ketyerek? Valoban erositik a jelet? Olyan 6 meterrel kellene kitolnia a wifi hatarat. Alkalmasak erre a 8-10 e ft ert kaphato eszkozok v dragabba kell beruhaznom.
Segitseget elore is koszonom!

(#35874) karl00 válasza freemanone (#35872) üzenetére


karl00
csendes tag

Sajnos nem értünk hozzá, de itt vagytok ti és segítettek eligazodni! Köszönöm! :R

Tele van a net nyílt wifi veszélyeit hirdető cikkekkel pl: [link]
Ezt olvasva elgondolkodik az ember a védekezésen. Az átlag ember nem ért a hekkerkedéshez nem tudjuk mit lehet, mit nem, így jön a pánik.

Szóval, nem kell pánikolni, ha felrakom a Kasprsky-t vagy az F-secure -t, akkor az is elég, lehet bankolni?
Természetesen sms kódot is küld a bank.

Köszi!

(#35875) karl00 válasza mezis (#35866) üzenetére


karl00
csendes tag

Kiírtam, be bootolt a linux, viszont nem tudtam a wifihez csatlakozni. Nem tudom, hogy kell hálózatot keresni az enyémet nem látta. Sose használtam még linux-ot, így elég döcögős.
Amúgy már régen ki akartam próbálni, mert nagyon sokan dicsérik, viszont sok programot használok, ami windows-ra van ezért félek is tőle.

(#35876) Magnat válasza freemanone (#35872) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a kódolt wifi emlékeim szerint nem csak annyival biztonságosabb a kódolatlannál, h van egy kulcs, másszóval a titkosított forgalmat a kulcs birtokában sem tudod egyszerűen sniffelni, mivel van valami (régen olvastam utána, szóval sorry, h nem fogalmazok precízen) plusz kulcspáros trükközés is, ami kliensenként változó. Szóval biztonságosabb egy wifi, ami kódolt, de mindenki tudja a kulcsát, mint egy kódolatlan.
Az ssl-t meg ha elég figyelmetlen a user, egy mitm támadással és egy dns mérgezéssel simán át lehet ejteni, persze mondhatjuk, h ha vki nem veszi észre, h nem https alapú a forgalom (vagy érvénytelen a tanusítvány), akkor magára vessen, bár voltak erre is trükkök a múltban, mint pl az ssl strip, amit remélhetőleg azóta már mindenhol kivédtek. Az sms-es azonosítás tényleg hasznos, bár ott is az kell, h utalásnál is legyen mindig, ne csak belépésnél, pár éve ugyanis még simán le lehetett nyúlni pl az Otp Netbankot használó sessiont és használni másik browserben vagy gépen, azóta mondjuk nem probáltam (akkor is csak saját számlámmal), de remélhetőleg ezt is javították - illetve ha utaláskor is kell az sms, akkor max a számlában nézelődni lehet jó.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#35877) freemanone válasza Magnat (#35876) üzenetére


freemanone
őstag

Szia!

Jogos a pont! A kliensnek is van saját kulcspárja és a server oldalnak is. A kommunikáció kezdetekor pedig történik egy kulcspár csere a két fél között. Ezt valóban hiányosan írtam le.
Viszont az állításod második része csak félig igaz, ugyanis a böngésződnek is van egy egyedi kulcsa, amit szintén kulcspár cserével párosít a server oldallal, ami jelen esetben a bank.
Namost azért csak félig igaz, mert így "csak" egy titkosításon megy keresztül az adat, nem pedig kettőn, bár ha a router után történik meg az adatok sniffelése egy loopback interface-re, akkor hiába volt az ott lévő titkosítás.
Az OTP netbankja valóban elég gyatra.... de más bankot nem is nagyon tudok felhozni, ami hogy szépen fogalmazzak... ennyire hanyag.
MITM, SSL STRIP, DNS poison, stb (elég hosszú a lista) támadásokhoz meg csak annyit tudok fűzni, hogy kiszúrhatóak, egy kellő alapvető paranoiával és egy modern böngészővel, ami sokmindenre figyelmeztet, de aki ezeknek bedől, az általában menthetetlen, akármilyen software is védi. Arról nem beszélve, hogy mindezek nem kivédhetőek semmilyen live linux distro-val.

Lényeg a lényeg, hogy online bankolni szabad nyitott wifi-n is, odafigyeléssel! Ha a bank tanusítványa rendben van és a webcím nem tér el a megszokottól, akkor nincs mitől félnünk.
Egyéb esetben a kapcsolatot azonnal bontani kell, és nem szabad beírni semmilyen adatunkat!

Avagy fizessünk elő egy közismerten megbízható VPN szolgáltatásra, és ezen keresztül végezzünk minden tevékenységet a nyílt hálózaton, mert a nem SSL-en kommunikáló oldalakon való ténykedésünk nyitott könyv lesz a hálózatot esetlegesen lehallgató számára.

példa SSL certificate-re (tanúsítvány):

(#35878) Gubek-Einste válasza szonti (#35873) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Működni működnek de én személy szerint nem ajánlom az ilyen konnektoros típusokat, sokkal jobbak a normál méretű külső antennás típusok. Az ilyen típusok két okból nem ajánlott:
1; Beépített kicsi antennáik vannak.
2; A konnektor elhelyezése nem ideális, általában el van dug valahol és a padló közelében van. Egy normál kábeles hálózati adapteres típust könnyen lehet ide-oda rakosgatni az ideális eredmény elérése szempontjából.
Az ilyen eszközök felkapcsolódnak az eredeti router-re/AP-ra és megismétlik azt így felezik az elérhető link sebességet. Oda kell tenni ahol még jó lehet venni az eredeti jelét mert ha gyenge ez a jel akkor a megismételt jel is gyenge lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35879) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok!

Az alábbi problémám lenne: Tenda W316R wifi routerem van, de vezetéknélküli módban sehogy sem akar 50Mbps-nél nagyobb sebességet produkálni sem wpa-2-őn, sem wep-en, sem teljesen nyitott hálózatra állítva, csak kábelen hajlandó elérni a 100Mbps-et, pedig a leírás szerint 300Mbps-re képes. A notebookomban levő intel wifi képes a 300Mbps-re. Beállítást erre vonatkozóan nem találtam a routerben. Van ötletetek, hogy mi lehet a gond?

(#35880) Dolphine válasza szonti (#35873) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Nekem is pont ez volt a problémám (én is ugyanilyet kaptam a T-től) és én egy Wi-Fi Jelerősítőt vettem. Nálam bevált, de amit a kolléga javasolt az is egy jó megoldás - mármint az antennás megoldás.

Nekem is van egy kérdésem felétek.
A jelerősítőnél muszáj lenne DHCP-t bekapcsolni, vagy sem? Másik kérdés. Pontosan mi ez az átjáró (Gateway) jelentősége?

Erről a típusról van szó:
[link]

A mostani beállítások:

Várom a megtisztelő válaszokat! :R

Az átjáró azért kérdéses, mert hogyha elviszem máshová (munkahely) akkor is működik majd a jelerősítő, vagy másik átjáró cím kell neki? Vagy, hogy is van ez? :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35881) Gubek-Einste válasza Dolphine (#35880) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a hálózat beállítási nem követelik meg akkor nem kell a DHCP-nak bekapcsolva lennie.
Mindig az aktuális hálózathoz kell beállítani az eszközt így ha a beállítások nem egyeznek meg akkor minden helyszínen újra be kell állítani.
A gateway az az irány amerre a net van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35882) Gubek-Einste válasza Shyciii (#35879) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda csak N150-es így gyakorlatban kb 50 Mbps-re képes.
inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35883) Shyciii válasza Gubek-Einste (#35882) üzenetére


Shyciii
veterán

Őszintén szólva ez sosem volt világos, hogy milyen jogon írhatják rá, hogy up to 150Mbps, ha soha nem képes rá a készülék...Az inSSIDer ha jól tudom pénzes szoftver, így azt nem tudom kipróbálni. Egy szobában van velem a router, kb 5 méterre tőlem. Semmi nincs az útban. De ha közvetlen oda megyek mellé, akkor sem jobb.

(#35884) Gubek-Einste válasza Shyciii (#35883) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 150 Mbps az az elméleti max link sebesség. A valós adat mélyen csomagolva van a kommunikációban így a link sebesség kb fele-harmad lesz csak a valósan mérhető.
A 4.x fizető de a régi 2.x/3.x még rendelkezik ingyenes verzióval ami több helyről letölthető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35885) Dolphine válasza Gubek-Einste (#35881) üzenetére


Dolphine
addikt

Először is köszönöm!
Másodszor, akkor honnan fogom tudni, hogy egy új hálózatnak mi az átjárója?
A mostani beállításnál azért ez az átjáró, mert SmartIP volt beállítva és a Jelerősítő automatikusan beállította, viszont muszáj volt átállítani StaticIP-re a Jelerősítőt, mert akkor nem tudtam belépni a Jelerősítő adminjába. Ha a SmartIP be volt kapcsolva, akkor a DHCP sem állítható.
Szóval a nagy kérdés, hogy hogyan fogom tudni megállapítani egy másik hálózatnál az átjáró címét? Vagy ezt a Jelerősítő minden alkalommal automatikusan megteszi?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35886) Shyciii válasza Gubek-Einste (#35884) üzenetére


Shyciii
veterán

Csak nem értem, hogy miért adhatnak el olyan valamit, ami lehet hogy elméletben tudna, de valójában nem tud akkor a sebességet. Elméletben az én kocsim is mehet 260-al, ha kiütöm a limitert, más váltó osztást kap blabla, de ezek mind ha, és nem a valós sebesség. Ezért nem értem, hogy ezt hogy engedheti meg akármilyen is szervezet, mert ez totális átverés. Olyan mintha úgy kellene nadrágot vennem, hogy a megadott hossz és derék méretének csak a 2/3-át nézzem :D

No feltettem az inSSIDer 3-as verzióját. Aszondja, hogy Signal -50dBm, Overlapping 1 Network, Channel 6+10, Co-Channel 0, 802.11 n, Max Rate 150, és a 2,4GHz Band-nál látok jelet a ssid-emről, az 5GHz-es ablak üres. Link Score 96.

[ Szerkesztve ]

(#35887) And válasza Shyciii (#35886) üzenetére


And
veterán

"Csak nem értem, hogy miért adhatnak el olyan valamit, ami lehet hogy elméletben tudna, de valójában nem tud akkor a sebességet."
Többször is volt már szó erről a témáról különböző wifi-topikokban: a szabványok névleges sebessége nem elméleti, hanem nagyon is gyakorlati érték, csakhogy:
- nagyon rövid időtartományban (az elemi szimbólumok szintjén) van meg,
- a wifi működése kétirányú, a résztvevő felek adás-vétel átkapcsolása és a szükséges csomag-visszaigazolások sok 'felesleges' időzítést igényelnek,
- a maradék is egy beágyazott protokoll.
Tehát a 11, 54, 150, 300, stb. Mbps nem valami elméleti és elérhetetlen plafon, hanem az elemi fizikai szimbólumok valós átviteli sebessége. De az a tény, hogy mi ezekkel az értékekkel nem találkozunk sosem, még nem jelenti azt, hogy valahol a protokoll legmélyén ne léteznének. Legnagyobb bánatunkra a valós / gyakorlati sebességek nagyon-nagyon sok változótól és részben általunk is befolyásolható paramétertől függenek, az említett - szabványra jellemző - elemi szimbólumsebességek viszont mindig állandóak. Lehet tehát 'átverésként' tekinteni ezekre az elérhetetlen Mpbs-értékekre, de attól azok még a fizikai szinten ott vannak.

(#35888) Shyciii válasza And (#35887) üzenetére


Shyciii
veterán

Értelek, csak ezek a sebességek normális használatban nem jelentkeznek. Értem hogy ilyen, és ilyen esetekben előjöhet, de mint mondottam a példát, az autóm az ürben 3 csepp benzinnel is elmehet akár 600km-ert, de engem nem az érdekel, hogy milyen fizikai "műhelyben" mire képes, hanem valós használati környezetben mit tud. Ugyebár hirdethetem magam én is valami zseninek, hisz elméletben lehetek, no de amit ténylegesen nyújtani tudok...Szal ez nekem mindig is fura marad, hogy ezen termékeknél mit megengedhetnek maguknak a gyártók, más termék esetében meg már rég komoly bírságokat fizethetnének.

(#35889) mezis válasza Shyciii (#35888) üzenetére


mezis
nagyúr

Az autódat visszaviszed a szalonba, ha csúcsforgalomban a Hungária körúton nem tudod vele tartani a végsebességet ? :F
Az én autómmal 50-el, 90-el, 130-al szoktam közlekedni. Aztán átlagsebességnek mindig 40 köröli értéket ír ki. Pereljem a gyárat :U

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35890) Shyciii válasza mezis (#35889) üzenetére


Shyciii
veterán

Ennek mi köze is van hozzá?
A router 10cm-erre sem képes a maximum sebesség közelében sem érni. Minden kódolás kikapcsolva, hogy még ezzel se terheljem a processzorát (lásd vpn routerek lassabb sebességét is). Gyakorolatilag semmivel sem terhelem, és nem képes csak az 1/3-dát hozni (még egy pillanatra sem megy fel 50 fölé). Azért ez nem olyan feltétel, mint hogy a hungária krt teljes zsúfoltsággal.

Akkor mégegyszer írom, hátha látható lesz. Egy pillanatra sem ugrik 50Mbps fölé. Tehát nem az átlag 50, hanem a maximum 50.

[ Szerkesztve ]

(#35891) Flekker


Flekker
csendes tag

Sziasztok!

Egy wifi-vel kapcsolatos problémában szeretném a segítségeteket kérni.A probléma a következő van egy TP-Link TL-WR741ND típusú routerem amivel megosztom a netet 2 asztaligép és egy Acer 5315 laptop között a 2 gépet vezetékkel a laptopot wifi segítségével csatlakoztatom.A két gép csatlakozik és van net is a laptop csatlakozik a wifihez de nem lehet rajta netezni ha vezetéken keresztül csatlakoztatom akkor minden működik.
Mobillal tudok csatlakozni és netezni is.A laptopon windows xp op. rendszer és Atheros Wireless LAN Driver 7.3.1.73 van amit a cég oldaláról szedtem le. Van valakinek valamilyen ötlete hogy mi okozhatja ezt a problémát és hogyan lehet megoldani?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#35892) #22907392


#22907392
törölt tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Asus RT-N10E típusú routert eddig modemen keresztül volt csatlakoztatva a gép a nethez, ezek után kihagyhatom a modemet vagy a modem és a gép közé kell mindenképpen berakom ezt a routert. Illetve lenne még egy kérdésem. Az első képen a ,,connected" állapot néha ,,disconnected"re vált úgy, hogy semmit nem csinálok, értem ezalatt nem mozgatom a kábelt semmit csak ülök a gép előtt, majd pár másodperc múlva megint connected-re vált. Mi okozhatja ezt a jelenséget? Ez miatt lenne ez a hibaüzenet?

Előre is köszönöm!

(#35893) Gubek-Einste válasza Dolphine (#35885) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel minden hálózathoz külön kell konfigurálni majd az eszközt így a konfigurálás során úgy is kiderül, hogy mi is az átjáró címe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35894) Gubek-Einste válasza Shyciii (#35886) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az inSSIDer 2,4 GHz Channels részéről linkelj be egy képernyő mentés, jobb grafikusan látni az adatokat.

Az N150 egy szabvány jelelölés amely arról tájékoztat, hogy az eszköz milyen szabványokban foglalt feltételeknek felel meg. A szabványok teszik lehetővé, hogy különböző gyártók eszközei együtt tudjanak működni.

A rádió technika sajátossága, hogy a környezeti tényezők befolyásolják a működését így különböző környezetekben különböző módon fog viselkedni ugyan az az eszköz.
Labor körülmények között jobb eredményt lehetne elérni de az az ember otthonában nincsen.
A Hungária krt vs autópálya pontosan szemlélteti a wifi működésének sajátosságát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35895) Gubek-Einste válasza Flekker (#35891) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha az XP csak SP2-es akkor tedd fel az SP3-at mert az kell a WPA2 működéséhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35896) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok,

azt szeretném kérdezni, hogy wifi kártyával szerelt géppel lehet-e olyan játékokat játszani mint pl bf3 cod3 stb.. Itt természetesen a késleltetésre gondolok.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#35897) Gubek-Einste válasza 3shae (#35896) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a környezettől függ, elvileg nincsen kizárva, hogy rendesen működjön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35898) 3shae válasza Gubek-Einste (#35897) üzenetére


3shae
aktív tag

Köszi, egyébként közel van a routerhez (full jelerősség) csak már nem akarok kábelezni, olyan szépen elvan a gép a sarokban :)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#35899) Teko001 válasza #22907392 (#35892) üzenetére


Teko001
őstag

Szia!

Egy firmware frissítést javasolnék, illetve milyen kapcsolaton használod?

(#35900) mezis válasza Flekker (#35891) üzenetére


mezis
nagyúr

És az SP3 után még pár frissítés és jöhet pl. egy Xubuntu Linux. :K

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.