Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) odipapa válasza Buko01 (#35549) üzenetére


odipapa
senior tag

(#35552) And válasza G.I.JOE (#35550) üzenetére


And
veterán

"Érdemes ezt lecserélnem egy mondjuk 18dBi-sre, vagy extendert érdemesebb inkább vennem."
A 18 dBi-s antennát felejtsd el, olyan (körsugárzó) nincs, akkor sem, ha azt írják rá. Beltérre nem nagyon lesz nagyobb - valós - nyereségű annál, mint amid most van. Egy extender / repeater / jelismétlő jó megoldás lehet, de csak ha olyan helyre telepíted, ahonnan a többi állomás (router és kliensek is) viszonylag jó térerővel vehetőek, különben a repeater is szenvedni fog a gyenge vételtől.
"Ha több extendert használok, akkor tovább-tovább tudom "nyújtani" a wifi jelet?"
Elvileg igen, de a több jelismétlő használata erősen problémás: eleve lassítják a hasznos átviteli sebességet, mivel az adatokat többször is meg kell járatni, mire az egyik végpontból a másikba érnek, továbbá (mivel a működési rádiócsatorna mindegyiknél ugyanaz marad) az interferencia / zavarás melegágya lehet.
A legjobb megoldás erősen árnyékoló környezetben a több AP telepítése, amelyek vezetéken vannak a routerhez csatlakoztatva.
"Az hogy egy új antenna teljesítménye 50W az azt is jeleti, hogy 50W-ot fogyaszt?"
Egy antennának önmagában nincs olyan paramétere, hogy teljesítmény, és nem 'fogyaszt': annyi RF-teljesítményt ad le (vagyis közel annyit), amennyit elektromos teljesítményként bele táplálnak. Az az 50 W a maximális betáplálható teljesítményt jelenti, otthoni / átlagos környezetben nulla jelentőséggel bír ez az adat, mivel a szokásos wifi-teljesítmények ennél az adatnál több nagyságrenddel kisebbek. Olyan, mint passzív egy hangszóróra írt teljesítmény: nem annyit 'fogyaszt', hanem legfeljebb annyit visel el.

(#35553) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ. Akkor átgondolom, az AP-os megoldást. A garázs padlására kellene elvileg felvinnem, ott már csak a cserép és egy meggyfa van a kb. 10-13m-re lévő célterületig.

(#35554) Buko01 válasza odipapa (#35551) üzenetére


Buko01
tag

Koszonom es ez tenylegesen jo , nem pedig vakitas? Udv

(#35555) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.

Itt melyik csatornát válasszam,amelyik tiszta?

miért 2 csatornát jelöl meg?

(#35556) kali válasza Rolli (#35555) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 150-es kapcsolatnál (van ott egy 300-as is) ha 40 MHz kerül beállításra, akkor két csatornás a kapcsolat.
igaz, nem csak a csatorna használtsága számít, hanem az is, hogy mennyire forgalmaz, de meglévők mellé talán; 4, 8 és 10, illetve ha kettő kell, akkor vélhetően a 4 + 8 lesz a jó.

(#35557) Rolli válasza kali (#35556) üzenetére


Rolli
aktív tag

az enyim a 300-as.

de ha 40mhz-es csatornát állítok be,akkor csak az egyiket állítom be én, a másikat automatikusan állítja.
Nem lehet valahogy manuálisan?

(#35558) Rolli válasza Rolli (#35557) üzenetére


Rolli
aktív tag

A mostani wifi kártyám a laptopban atheros AR9485wb-eg
Ezzel olyan 30 mbps -s sebességet tudok elérni 40 mhz-re kapcsolva a routert.

Ha beletennék egy ilyet,mert ilyennel is szerelték a laptopot,akkor tudnám használni 80mbps- sebességgel a netet?

a netem 100/45
A routerem tp-link 1043nd

Köszi

(#35559) kali válasza Rolli (#35557) üzenetére


kali
legenda

ja, hogy már közte van, de mindegy, akkor is jó a korábbi leírásom, mivel van egy másik/idegen hálózat is, ami azonos csatornákon forgalmaz.
az egyik csatornát tudod állítani manuálisan, a másikal automatikusan társítja hozzá, alá vagy fölé négy értékkel.

(#35560) Rolli válasza kali (#35559) üzenetére


Rolli
aktív tag

Belőttem 4+8-ra így most 21 mbps a letőltésem,valószínű ez lesz a max

A másik kártyával tudná a 80 mbps-t?
A jelenlegi wifi kapcsolatom 150mbps-el csatlakozik,és kb 3 méterre vagyok a routertől

(#35561) kali válasza Rolli (#35558) üzenetére


kali
legenda

a wifi modul is 40 MHz beállításon van? nézz rá a wifi modul speciális fülén.
közben írtad, hogy 150-es a kapcsolat.
próbáld ki minden csatornán, hátha jobb lesz valamelyiken, mert többet kellene tudni, bár a 80-as környéki sebességhez már valóban 300-as modul kell, de 50 környékén kihozható a 150-es modulból/kapcsolatból is, ha minden feltétel adott.

[ Szerkesztve ]

(#35562) Rolli válasza kali (#35561) üzenetére


Rolli
aktív tag

Sajnos a kártyán szinte semmiféle beállítási lehetőség nincsen
Csatorna az biztos nincs:)))

(#35563) kali válasza Rolli (#35562) üzenetére


kali
legenda

csatornát jellemzően nem lehet állítani - bár vannak kivételek -, de 20/40 MHz, 20/auto vagy ilyesmi kellene, hogy legyen.
az okozhatja még a beállítási lehetőség hiányát, ha a hardverek nem kapják meg a endes gyártói illesztést, és csak az oprendszer ad hozzá valamilyen általánosat.

(#35564) Rolli válasza kali (#35563) üzenetére


Rolli
aktív tag

a laptop drivereit szedtem le a honlapról

(#35565) kali válasza Rolli (#35564) üzenetére


kali
legenda

milyen beállítási lehetőségek vannak a wifi modul speciális fülén?

(#35566) Rolli válasza kali (#35565) üzenetére


Rolli
aktív tag

(#35567) odipapa válasza Buko01 (#35554) üzenetére


odipapa
senior tag

Vannak róla nagyon jó tesztek, de mint már nagyon sokan leírták, a wifi kapcsolat nagyon függ a külső környezettől és az ellenoldali klienstől is, tehát garantálni senki nem fog neked semmit ezen a téren.

(#35568) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

TP-LINK TL-WR1043ND V1 routert cseréltem le a napokban egy TL-WDR4300 típusra. Az lenne a problémám,hogy az új routernek valószínűleg gyengébb az antenna teljesítménye mert az emeleten csak pár helyen tudom a laptopom használni míg az előzővel bárhol tudtam. Lehet hozzá erősebb antennát kapni és ha igen milyet javasoltok? Mind a hármat cserélni kell? ( ez lehet hülye kérdés :B )

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35569) Storms


Storms
őstag

üdv

nem tudok sehogy se csatlakozni egy AP-hez, tudom a jelszavát, de az SSID nevében 2 szóköz is van, lehetséges hogy azért nem enged? Ha igen akkor ezt hogyan tudom megoldani? :F

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#35570) kali válasza Rolli (#35566) üzenetére


kali
legenda

ez nem valami sok konfigurálási lehetőség, esetleg nézelődj frissítés után, hátha van.

SirKero; szia, lehet valamivel gyengébb, és az ok a dual band képesség miatt osztott antenna.
a noti wifi modulja nem dual band képes véletlenül? mert ha a korábbi 2.4 GHz kapcsolat helyett most 5 GHz mellett hasonlítod, akkor pláne mutatkozhat különbség, és ez router és ellenoldali típustól független, az 5 GHz működési technológia sajátossága, mert bár gyorsabb átvitelre képes, de fogékonyabb a távolságra és a befolyásoló környezeti tényezőkre.
igen, mindegyik antennát azonosra kell cserélni, különben oda a mimo és a wifi műküdésre más szempontból is hátrányosan hat(hat), de nagyon nézd meg, hogy milyenre cseréled, mert különböző külföldi oldalakról sokan rendeltek olcsó, noname, de hangzatosan nagy dBi értékkel rendelkező antennákat, a gyáritól papíron sokkal jobbak, de a gyakorlatban még annyit sem tudtak...

[ Szerkesztve ]

(#35571) SirKero válasza kali (#35570) üzenetére


SirKero
őstag

Az a baj,hogy nem tudom az előző mekkora teljesítményű volt ( 3-5 dBi ? ) A gyártó oldalán nem találok semmit róla :(
Elsőre ezt néztem ki [link]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35572) kali válasza SirKero (#35571) üzenetére


kali
legenda

a v1 gyárilag 3 * 3 dBi antennákkal van szerelve, a v2 3 * 5 dBi.
amit linkeltél, az csak 2.4 GHz, azzal bár jobb lesz az új router 2.4 GHz szórása, viszont oda a dual band képesség, tehát nem lesz 5 GHz háló.
a tl-wdr4300 esetén 5 dBi, a gyártói leírás szerint (3 *) 3 dBi az 5 GHz és (3 *) 2 dBi a 2.4 GHz.

[ Szerkesztve ]

(#35573) SirKero válasza kali (#35572) üzenetére


SirKero
őstag

Szerinted akkor milyet nézzek vagy írjak be a keresőbe ? ( ami emberi árban van nem és drágább mint maga a készülék )

Vagy jobban járnék ha tennék az emeletre egy ilyesmit [link] Bár ez is csak 2,4Ghz.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35574) Gubek-Einste válasza SirKero (#35573) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A másodlagos eszköznek a használata mindig jó megoldás.
Ha meg van még a régi akkor azt is használhatód custom firmware-rel repeater-nek vagy kábeles elvezetéssel AP módban gyárival is.
Én személy szerint nem támogatom az ilyen konnektorba dugós típusokat a kicsi beépített antenna miatt, jobb a normál méretű külső antennás típus használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35575) Buko01 válasza odipapa (#35567) üzenetére


Buko01
tag

Értem , köszi :R

(#35576) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!

Van egy Tp-link 4300 routerem és a te openwr van rajta.

havernak van egy TL-WR740N routerje és a net csak 24mb jön neki,mert UPC 120/10 netje van.

aztán elvittem hozzá az enyémet hogy lássuk, hogy egy ilyen jó lenne e neki, mert ő wifin keresztül használná, eddig is úgy használta a régit is. laptop és 2db teló megy,menne róla wifin keresztül.

de sztem egy ilyet fogok majd neki rendelni:
TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 mégis jobb a wifije, erősebb.

de nem tudtam üzembe helyezni nála az enyémet.

UPC -nél mást kell beállítani a PPPoE helyett? :F

ilyen modemjük van hozzá: Cisco EPC3212

köszi :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#35577) SirKero válasza Gubek-Einste (#35574) üzenetére


SirKero
őstag

Tegnap el vitték a régit :F

Én személy szerint nem támogatom az ilyen konnektorba dugós típusokat a kicsi beépített antenna miatt, jobb a normál méretű külső antennás típus használata. Rendben de milyet? :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35578) kali válasza Bálint85 (#35576) üzenetére


kali
legenda

szia,

a upc nem pppoe, a kábelmodem után dinamikus ip beállítás kell a routernek.
az is okozhatja a 24 megabit/sec korlátot, hogy csak g szabványos wifi modul van a notijában, és az a router cseréjével sem kerül orvoslásra.
attól függetlenül is indokolt a router cseréje, mert 120-as net alá már gigabit képes kell, a tl-wr740n wan <-> lan irányban 93-94 megabit/sec átvitelt tud.

SirKero; a korrekt dual band antenna elég drága, és teljes megoldást sem minden esetben jelent, amennyiben elég a 2.4 GHz, úgy inkább tegyél be egy olcsóbb extendert, például; link

[ Szerkesztve ]

(#35579) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
A Digi hál isten gyorsított a neten ,nekem 20 megas volt amit jelenleg felemeltek 50megásra,kábelen szépen jön viszont wifivel max 20 megabit jön át ,sejtésem szerint vagy a router a gyenge pont (TP - Link TL-WR340G) ezt abból gondolom hogy a mobilon is 20 mega mérhető(LG F6) . A wifis szabványok,adat áteresztésről csak halvány "tudásom" van,elég lesz ha kicseréltem a routert vagy esetleg a laptop wifi-je is gyenge hozzá? (Toshiba L300 1c8)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35580) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Hi All!

Nagyon jópofák ezek a Dual-Band Wifi képes routerek (2x150/300/450Mbps), de ezt kliens oldalon hogyan lehet kamatoztatni? Értem ezalatt, hogy milyen Wifi kártyával tudok egyszerre mindkét sávban csatlakozni? Több laptopban találkoztam (és használtam is) az Intel Wifi Link sorozatú cuccait - 6100 , 6300 - amellyek tudják a 2,4 és 5GHz-t is, de egyszerre csak az egyiket :-(((
Esetleg 2db kártya használatával ez megoldható lenne? Gondolok itt olyasmire mint az LACP (Link Aggregation Control Protocol) vagy az Intel LAN adaptereknél használható "Adapter Teaming" szolgáltatásra.

(#35581) SirKero válasza kali (#35578) üzenetére


SirKero
őstag

Köszönöm :R Szerintem akkor valami ilyesmi jó is lesz [link]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35582) kali válasza Bass (#35579) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router biztos, hogy szűk keresztmetszet, az 50-es net teljes átviteléhez minimum (150-es) lite-n eszközök kellenek.
a noti esetén nézz rá a wifi modul pontos típusára az eszközkezelőben, az lesz támpont.

Zwodkassy; szia, a routerek többsége már szimultán dual band, de a wifi moduloknál nem jellemző, azok csak egy sávon működnek egyszerre.
router esetén érthető elvárás a szimultanitás, hiszen így több eszköz felcsatlakozhat úgy, hogy az egyik csak 2.4 GHz képes, a másik 5 GHz sávot (is) tud, de az ellenoldalaknál nem elvárás, hiszen ha van is olyan wifi modul, amelyik mind a két sávon felcsatlakozik egyszerre, a forgalom nem adódik össze, egyszerre csak az egyiken dolgozik ténylegesen.
az iphone 5s telefonom 2.4 és 5 GHz sávon is felcsatlakozik párhuzamosan, azonos időben a tl-wdr3600 routeremre, de ha forgalmazok a telefonnal, és utána ránézek a router adatforgalmas statisztikájára, akkor csak az egyik sávon van valós adatforgalom.

[ Szerkesztve ]

(#35583) Bass válasza kali (#35582) üzenetére


Bass
addikt

Szia
ilyen van benne

Ilyen router jó lenne ???

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35584) Bálint85 válasza kali (#35578) üzenetére


Bálint85
senior tag

ilyen laptopja van most vette 1,5 hónapja: Asus X552CL

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#35585) kali válasza SirKero (#35581) üzenetére


kali
legenda

jó lehet, én csak azért kezelem fenntartásokkal, mert ha nem jó a ház/lakás elektromos hálózata, akkor problémás lehet a működés - már ha olyan módban van használva.

Bass; a képen létható wifi modul is csak 54-es g szabványos, szóval azt is cserélni kell.
igen, a 300-as router már elég 50-es net alá, illetve azonos ellenoldali wifi modul is kell majd.
javasolnám, hogy inkább tl-wr841n vagy tl-wr841nd típusú router legyen, mert sokkal jobb szórást biztosítanak a 2 * 5 dBi külső antennák, mint a tl-wr840n kis beépítettjei.

Bálint85; az eszközkezelőben kellene megnézni a wifi modul pontos típusát, mert adott típusú notit is szerelik több típusú wifi modullal.

(#35586) Bass válasza kali (#35585) üzenetére


Bass
addikt

Akkor végül is mind1 hogy kicserélem e a routert ha a laptop is kuka(max a tablet és a teló profitálna),pff azt meg most nem tudom kicserélni. Abban meg gondolom nem lehet modult cserélni igaz? Vagy marad a kábel egy darabig.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35587) kali válasza Bass (#35586) üzenetére


kali
legenda

cserélhető a notiban a wifi modul, csak a foglalatnak és az antannák csatlakozójának a számának megfelelőt nézz.

(#35588) Bass válasza kali (#35587) üzenetére


Bass
addikt

Húha ,hogy tudom ezt megnézni hogy milyen kell bele,és hol lehet ilyet nézni? Sima számtek boltban gondolom nem kapni ilyet?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35589) Bálint85 válasza kali (#35585) üzenetére


Bálint85
senior tag

N-es ez tuti emlékszem rá

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#35590) Bálint85 válasza kali (#35578) üzenetére


Bálint85
senior tag

vargaalex openwr féle szoftver van rajta. hol kell beállítani a Dinamikus IP -t ?
Hálózat-> Interfészek-> WAN-> Protokoll-> és itt melyik az? mert rendesen nincs kiírva, hogyan rövidítik?
és akkor nem kell felhasználónév és jelszó?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#35591) kali válasza Bass (#35588) üzenetére


kali
legenda

abban a típusban a billentyűzet alatt van a wifi modul.
gyakran látni itt az aprón is jó wifi modulokat, általában már néhány ezresért.

[ Szerkesztve ]

(#35592) Bass válasza kali (#35591) üzenetére


Bass
addikt

Akkor keresek,köszönöm.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#35593) Gubek-Einste válasza Bálint85 (#35590) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

DHCP ügyfél-t kell beállítani, nem kell user/pass.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35594) Bálint85 válasza Gubek-Einste (#35593) üzenetére


Bálint85
senior tag

és úgy tuti h menni fog vagy valahol olvastam , h klónozni is kell de azt hogyan? :F valami linket tudsz - tok adni?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#35595) woodworm válasza Bálint85 (#35594) üzenetére


woodworm
veterán

Elég szokott lenni egy újraindítás.
A két készülék csatlakoztatása után mindkettőt áramtalanítani kell, majd sorrendben először a modemet, majd ha csatlakozott, a routert is lehet indítani.

(#35596) Bálint85 válasza woodworm (#35595) üzenetére


Bálint85
senior tag

ok. 1 hét múlva kiderül akkor kipróbálom nála. köszi nektek :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#35597) trafoka


trafoka
tag

Sziasztok!

Nem vagyok nagy szakértő wifi témában, ezért kérném a segítségeteket. Adott egy lan hálózat, ami több nagyobb épületet fed le, és ide kéne wifit csinálni úgy, hogy egy ssid legyen mindenhol. Utánaolvastam a témának, de eddig nem találtam 100%-os megoldást. A legjobbnak eddig az tűnik, hogy több helyre leszórok 1-1 AP-t, ugyanazzal az ssid-vel, más-más csatornán. Ezzel viszont nincs megoldva a wifi roaming, és nem tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges-e a kliensek megfelelő támogatása nélkül. Illetve azt sem tudom, hogy lenne-e ennél optimálisabb megoldás, pl. mesh, wds repeating vagy valami hasonló. Ha tudtok a témálval kapcsolatos frankó leírást az is jöhet! Előre is köszönöm a segítséget!

(#35598) gabesz.1986


gabesz.1986
tag

Hali!
Kérdésem lenne repeater kellene dlink dir-615 routerhez. Ezeket néztem:
TP-LINK TL-WA850RE
TP-LINK TL-WA750RE
TP-LINK TL-WA730RE
D-LINK DIR-505.
Melyiket vegyem, elvileg nem baj ha más márkájú vagy később ebből lesz problémám?

(#35599) Gubek-Einste válasza trafoka (#35597) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak egyedi gyártói megoldásos az egységes wifi hálózat kialakítására de ezek már a legolcsóbb kategóriába tartoznak. Ha az épületek wifi hálózatai nem fognak egymásba érni akkor nincs is értelme az egységes wifi kialakításának.
Általános leírás ebben a témában nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35600) Gubek-Einste válasza gabesz.1986 (#35598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha sztenderd repeater módot szeretnél használni és nem valami gyártó specifikusat akkor teljesen mindegy milyen márkájú a két eszköz.
Én személy szerint nem ajánlom a konnektorba dugós eszközöket a kicsi beépített antenna miatt, jobb a normál méretű külső antennás típus. A felsorolt négy eszközből így marad a TP-Link 730RE, ami még szóba jöhet az a TP-Link 701ND/743ND/801ND/830RE/901ND mint gyárilag repeater képes eszköz. A router wifi képességeihez a legjobban a 801ND/830RE/901ND illenek.
Szóba jöhet még az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND + custom firmware, árban kb ugyan ott van mint a többi eszköz de később még jól jöhet a plusz képességeik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.