Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Ismerősék most módosítottak internetet gyorsabbra 30Mbit --> 60Mbit-re de akárhogy állítgatom a 1043ND routert S4-es samsung telón csak max 40Mbit/s-et tudok mérni különböző sebességmérő appokkal.
Mi lehet a gond vagy mit állítok rosszul?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36602) spider80 válasza anonymus89 (#36601) üzenetére


spider80
őstag

Semmit. A telefonok ilyenek. Nekem s3-al 30-32 mbit volt mindig ugyanilyen routerrel,holott laptopon wifin megvolt a 60. De pl egy s4-re nem elég a 40? gondolom nem 2-300 gigákat torrentezel vele.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#36603) akos86 válasza Gyurka6 (#36600) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszönöm! Értelem szerűen ha egy adott helyről szeretném venni a jelet akkor is irányított antenna a célszerűbb? Majd azt egy 841n routerrel tovább osztom a lakásban, lényeg hogy erősebben tudjam venni a jelet.

3dfx, gone but never forgotten...

(#36604) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Egy olyan problámám volna, hogy van egy adott Hotspot! Tudok hozzá csatlakozni jelszóval, de a vétel kicsit gyenge és dobál. Sajnos magához a routerhez nem tudok hozzáférni, de vhogy meg tudnám a jelét erősíteni jelismétlővel vagy bárhogy? Természetesen a jelismétlőt olyan helyre tudom tenni, ahol már megfelő erősségű a jel, de én nem ott akarom használni! :F

[ Szerkesztve ]

(#36605) Marty8


Marty8
tag

Expert Fórumozók Sziasztok!
Van egy Cisco Aironet 3502i (AIR-CAP3502I-A-K9 v02) wireless access point-om! [link] Segítséget szeretnék kérni Tőletek a beüzemeléshez! Otthoni hálózatról van szó, egy ilyen modem/router-hez szeretném hozzákötni: [link] Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

M a t y a s

(#36606) anonymus89 válasza spider80 (#36602) üzenetére


anonymus89
addikt

De bőven elég köszi a választ csak azon morfondíroztam, hogy nem-e én állítottam valamit rosszul.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36607) Gyurka6 válasza akos86 (#36603) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Amennyiben irányított antennát használsz, a sugárzási irányba több energiát küld, de ezt a más irányokból "veszi el", mint az "elem lámpa", csak nem olyan látványosan.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#36608) dReFiX


dReFiX
senior tag

Hali !

A szomszédba szeretném át vinni a netet egy közbenső wifi router segítségével ("átjátszó"). Adott egy TL-WR340G router, milyen módszert ajánlotok, milyen kulcsszóval kereshetek a témában ? Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#36609) Gubek-Einste válasza akos86 (#36599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha gyenge a hely a jelenlegi antennával akkor célszerűbb lehet egy irányított típusnak használata.
Honnan/milyen irányból kellene kapcsolódnia? Van tiszta rálátás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36610) Gubek-Einste válasza KisBundi (#36604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelerősítőnek pont az a lényege, hogy beteszed egy helyre ahol még jó az eredeti hálózat térereje így biztosítva azt, hogy ott is az legyen ahol eddig nem volt megfelelő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36611) Gubek-Einste válasza Marty8 (#36605) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell bekötni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36612) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#36606) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer által mutatottak szerint állítsd be a használt wifi csatornát (ha van rá lehetőség akkor 1-11 között), az SSID/jelszóban csak számok és angol abc betűi legyenek, a régió lesz magyar.
Természetesen fontos szembont a környezeti viszonyok is (falak száma/anyaga, távolságok) mivel ezek is alapvetően befolyásolhatják, hogy meddig és milyen sebesség lesz. Azt is figyelembe kell venni, hogy egy mobilban sokkal kisebb antenna van mint egy laptopban és ez is ronthat az elért eredményen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36613) Gubek-Einste válasza dReFiX (#36608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel erre a router-re nincsen custom firmware és gyárival is csak AP mód érhető el így az egyetlen megoldás a kábeles elvezetés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36614) KisBundi válasza Gubek-Einste (#36610) üzenetére


KisBundi
őstag

Rendben, de ennek mik a feltételei? :)

(#36615) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#36612) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a kimerítő válaszodat, természetesen ezeket a mérésket mindig 1m-en belül végzem seemiféle akadály nem zavarhatja (szerintem) a jelet. Inssider-rel a körenyző hálózatokat nézve szabad csatornára állítottam be a wifit.

Egyébként a célunk az volt, hogy a légvonalban kb. 20-22m-re levő garázsban is tudjon netezni de a garázson belül egyszerűen már nincs jel. A szituációt úgy kell elképzelni, hogy a router magasabban a lakás túlsó sarkában van míg a garázs tőle K-re lejjebb 2 m-rel. Lecseréltük az antennákat 8dbi-sekre de alig nyertünk valamicske jelet. A lényeg a garázsban nem tud továbbra sem wifizni egyszerűen annyira leárnyékolhat az alu garázsajtó ami úgy nyílik, hogy a mennyezethez simul.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36616) Gubek-Einste válasza KisBundi (#36614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen feltételek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36617) KisBundi válasza Gubek-Einste (#36616) üzenetére


KisBundi
őstag

Ha van egy jelismétlőm vagy jelerősítőm milyen adatokat kell tudnom neki megadni? :)

(#36618) Gubek-Einste válasza KisBundi (#36617) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi csatlakozáshoz szükséges adatok kellenek csak, az eredeti router-en nem kell semmit sem állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36619) KisBundi válasza Gubek-Einste (#36618) üzenetére


KisBundi
őstag

:C :R

(#36620) Marty8 válasza Gubek-Einste (#36611) üzenetére


Marty8
tag

köszi :) ott kezdődik a baj, hogy nem tudok belépni az AP admin felületébe!

M a t y a s

(#36621) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok.
Van egy [link] ilyen mobil antennatartóm,egy kicsit átalakítva,az egy méteres árbóc helyett, három méteres van. (Vas,50mm átmérőjű vastag )
És egy kéményen lévő vason van rögzítve bilinccsel.

A problémám az lenne hogy "kicsi" ez az árbóc,mivel a szomszédház fél teteje bele lóg az antenna irányába,(és még pár fa) és így nagyon rossz a kapcsolat. Kb 2 méter kéne pluszba hogy működjön.

Gondoltam két verzióra:

A verzió: hogy bilincsel hozzá teszek még 2 méter hosszú árbócot,ugyan olyan méretűt. Csak nem tudom hogy ez mennyire lenne így stabil,nem-e lötyögne az egész szélnél.

B verzió: a 3 méteres helyett 5 méteres árbócot tennék ide. Csak azt mondták hogy ez lehet elborulna mivel nincs ami fogja alul.

Melyik lenne jó megoldás?
Miket javasolnátok?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#36622) Gubek-Einste válasza Marty8 (#36620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor hogyan akarod beállítani?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36623) Gubek-Einste válasza czgabi76 (#36621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább legyen a B verzió legyen, a toldás nem a legjobb megoldás, később még lehet belőle baj.
Magához a kéményhez nem lehet valahogyan kikötni esetleg?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36624) akos86 válasza Gubek-Einste (#36609) üzenetére


akos86
aktív tag

Viszonylag tiszta a rálátás,egy erősebb antennával többet is lát a vevő ruterem? pl egy 12dbi antennával? stabilabban és erősebben venné a jelet?

3dfx, gone but never forgotten...

(#36625) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!

ITT kérdeztem, valaki esetleg ránézne?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36626) djkacor


djkacor
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy egy TP-Link TL-ANT2409A kültéri antenna rá e szerelhető e egy TP-Link TL-WN722N usb-s wifire? És hogy tapasztalatok vannak e az eszközről így összekötve mennyivel jobb mint simán? :)
A válaszokat előre is köszönöm! :) ;)

(#36627) Gubek-Einste válasza akos86 (#36624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a körülmények megfelelőek akkor egy irányított antenna javíthat a helyzeten.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36628) Gubek-Einste válasza djkacor (#36626) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel egyeznek a csatlakozóik így ráköthető az adapterre az antenna.
Mivel az antenna irányított így az irányultságának megfelelően jobb vétel biztosíthat mint a gyári körsugárzó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36629) czgabi76 válasza Gubek-Einste (#36623) üzenetére


czgabi76
tag

Köszi,akkor ezt választom inkább.
Néztem hogy ha lehetne kötni,de szerintem nem lehet. Maximum a tetőhöz lehetne de azt meg nem fúrhatom :(

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#36630) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok!
Ha universal repeater üzemmódban használok egy routert, akkor is ugyanúgy feleződik a sávszélesség, mint WDS módban?

(#36631) Gubek-Einste válasza cstom (#36630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36632) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok!

Kliensként szeretnék csatlakozni vezeték nélkül egy már meglévő t-home routerre, hogy aztán egy switch segítségével tovább oszthassam a netet kábelen. Erre a célra megfelelne egy D-LINK DAP-1360 típusú Access Point?

(#36633) Joci93


Joci93
senior tag

Hali.
Adott egy Wi-Fi hálózat, amire sikeresen fel is tudok csatlakozni, de nincsen internet. Vagyis van, de semmilyen oldalt nem hoz be. Pingelni lehet oldalakat, de megnyitni már nem. Próbáltam az ipv4 ben statikus ipt állítani, ami sikerült is, de nem hozott változást. Telefonon és laptopon jó a hálózat csak a gépemen nem.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#36634) Claude Leon válasza cstom (#36630) üzenetére


Claude Leon
senior tag

wds-ben nem pont feleződik, hanem a wds-be kötött állomások száma lesz az osztó.

(#36635) mezis válasza Skalci (#36632) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Vezetéken hány csatlakozás lesz ?

A WiFi-s kapcsolat jelentősen csökkenni fogja a sávszélességet. Elég lesz, ami marad ?

mezis

(#36636) mezis válasza czgabi76 (#36621) üzenetére


mezis
nagyúr

Először is : STATIKUS ! (Túl hosszú és nehéz 5 m 2"-os vascső, a kémény meg nem vasbeton oszlop...)

Másodszor : Villámvédelem.

mezis

(#36637) czgabi76 válasza mezis (#36636) üzenetére


czgabi76
tag

Villámvédelem meg lesz
Úgy jó lesz hogy réz dróttal hozzákötöm az árbócot villámhárítóhoz?

De vas beton :D
Úgy van a kémény kialakítva hogy csak a külseje tégla,a belseje és a teteje pedig vasbeton úgy mint az egész társasház.

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#36638) krealon válasza Skalci (#36632) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Kliensként szeretnék csatlakozni vezeték nélkül egy már meglévő t-home routerre, hogy aztán egy switch segítségével tovább oszthassam a netet kábelen. Erre a célra megfelelne egy D-LINK DAP-1360 típusú Access Point?"

Funkcionalisan megfelelo.
Ha sporolni akarsz, akkor ugyaneznnek a fellert - harmadaert kapsz TL-WR841N routert, amire Gargoyle firmware telepitesevel meg tudod oldani a Client Bridge uzemmodot, radasul azonnal 4db vezetekes eszkozt csatlakoztathatsz. :B

(#36639) mezis válasza czgabi76 (#36637) üzenetére


mezis
nagyúr

Én az alumíniumot javaslom. Sokkal lassabban korrodál a vassal együtt.

Valahol a 3 m-es magasságból én kikötném 3 irányba még akkor is, ha csupán nehezebb beton tömbökhöz tudnám horgonyozni.

mezis

(#36640) czgabi76 válasza mezis (#36639) üzenetére


czgabi76
tag

Rendben :)
Köszönöm a válaszokat

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#36641) Skalci válasza mezis (#36635) üzenetére


Skalci
tag

Jelenleg csak 1 gép és egy set-top-box lenne rajta, de szoktunk lanozni, tehát időnként akár 5-6 gépet is vinnie kéne, bár a többi gép számára nem létfontosságú az internet elérés, de sokkal kényelmesebb ha olyankor mindenkinek a gépén van net is.

Mennyiben csökkentené ez a sávszélességet? Sávszél csökkenés nélkül nem lenne megoldható valahogy?

krealon:
Erre már én is gondoltam, sőt van is itthon egy régi DIR-300 router, amire DD-WRT-t akartam tenni, de nekem ez a leírás egy kicsit kínai, ráadásul angol, ami miatt nem minden világos teljesen. Magyar leírást nem találtam hozzá, és nem akartam ezt az egyébként hibátlanul működő routert féltéglásítani.

Ha valaki segítene felpakolni rá a dd-wrt fw-t azt is megköszönném. :U

(#36642) mezis válasza Skalci (#36641) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a DIR-300 A1 hw verzió, akkor van esélyed a sikerre. A B1 verzióval (Ralink chip) lehetnek gondok (repeater üzemmód biztos nem fog működni.)

Megoldható a sávszélesség megtartása: UTP vezetékkel...

mezis

(#36643) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Nem is tudom, pontosan hány éve használom a Linksys WRT 54 GL routeremet, de most több szempontból is el kell gondolkodnom, amiben segítséget szeretnék kérni. Szóval.

A jelenlegi eszköz sebességével semmi gond nincs, mivel lakóhelyemen a szolgáltató 10/2,5 Mbps csomagja van „jó” áron. A hatótávolság viszont problémás. A ház (65 m2) hátsó részében már nincs, vagy csak nagyon gyenge a jel, a kert (500m2) távoli részében pedig szinte egyáltalán nincs hálózati elérésem. Mivel egy, esetleg kettő kültéri kamerát is szeretnék beüzemelni, muszáj fejlesztenem, azonban nem tudom, ezt miként tegyem.
1. Cseréljem le a Linksys WRT 54 GL-t egy modern, új routerre (Linksys WRT1900AC)?
a. A nagyobb teljesítményű routertől elvárható lesz a fent említett területek lefedése?
2. Iktassak be egy acces pointot, hogy kibővítsem a jelenlegi lefedettséget?
a. Ebben az esetben milyen típusú eszközt válasszak?

Segítségeteket előre köszönöm!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#36644) Gubek-Einste válasza Hókusz Pók (#36643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen érdemes egy új modern eszköznek a beszerzése. Ide jó lesz egy Asus N18U is.
Semmi sem garantálja, hogy az új eszköz le fogja fedni az egész területet így a jelenlegit kábeles összekötéssel felhasználhatód másodlagos eszköznek vagy vehetsz egy pl egy Asus N12 D1-et is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36645) mezis válasza Hókusz Pók (#36643) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A mai WiFi routerek a nagyobb SEBESSÉGET nem a kisugárzott rádiófrekvenciás teljesítmény növelésével érik el. Az ugyanis egészségügyi és egyéb szempontok miatt változatlanul 71mW-os korláttal rendelkezik. Vagyis a kerted végében nem sok javulást fog hozni. A WRT-d jó lesz AP-nek, esetleg repeaternek az új WiFi routered mellé. Lehetőleg kültérre kihosszabbított antennával. UTP kábeles kapcsolódás a szerencsésebb.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36646) Gyurka6 válasza mezis (#36645) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Csak kérdezném: a mobiltelefonok közvetlen agyba történő sugárzását egészségügyileg mennyire korlátozzák?
(A linksys-nek és a mikrotik-nek is van 1w-os ap-je)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#36647) krealon válasza Gyurka6 (#36646) üzenetére


krealon
Topikgazda

"(A linksys-nek és a mikrotik-nek is van 1w-os ap-je)"

a "van" nem egyenlo a "szabad hasznalni"-val.

(#36648) Hókusz Pók válasza mezis (#36645) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat! Kell tehát egy új router. Nyilván elfogult vagyok és az elmúlt évek kellemes tapasztalatai miatt ragaszkodom a Linksys termékeihez, de akkor most felesleges egy WRT1900AC-be beruházni?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#36649) Gyurka6 válasza krealon (#36647) üzenetére


Gyurka6
őstag

Természetesen (gyártani, meg forgalomba hozni, országkódot megváltoztatni (USA 200mw, JA 14-es csat), szintén nem...

Gyurka

(#36650) Skalci válasza mezis (#36642) üzenetére


Skalci
tag

"Megoldható a sávszélesség megtartása: UTP vezetékkel..."

Ettől féltem...
Akkor marad a vezeték, bár nem lesz könnyű megoldani.

Köszi a segítséget. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.