Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) PumpkinSeed válasza adika4444 (#35350) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezért is nem értem, hogy miért raknak bele a nagy cégek alapból jelszót, nyilván a hackerek azt próbálják ki elsőnek... Ha egy okosabb ember van a háznál automatikusan add jelszót/ átírja. Ha meg nem add/úgy hagyja ugyanúgy sebezhető mintha nem írná át a már meglévő gyárit.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#35352) warbirds válasza kbhuinfo (#35334) üzenetére


warbirds
csendes tag

Szia!

A legfrisseb WiFi driver van fenn a gépen, legalábbis sem a Driver Scanner, sem az eszközkezelővel történő frissítés nem talál újabbat.

(#35353) warbirds válasza PumpkinSeed (#35335) üzenetére


warbirds
csendes tag

Köszi, ezt megpróbálom még, hátha bejön.

(#35354) warbirds válasza Gubek-Einste (#35338) üzenetére


warbirds
csendes tag

Szia!

2.) Máshol nem próbáltam, mert max. a munkahelyemre vihetném be, de oda tilos...:S
3.) Az InSSIder ezt mutatja, de úgy nézem, hogy a szomszéd egyik WiFi-je is a 6-os csatornán van...

[ Szerkesztve ]

(#35355) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Ide irányítottak a kérdésemmel :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#35356) PumpkinSeed válasza anorche1 (#35355) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Így, ha kell hozzá segítség írj. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#35357) Gubek-Einste válasza warbirds (#35354) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Komoly zavar nincsen de legjobban a 2,4 GHz Channel fülön lehetett volna látni a helyzetet az össze érzékelhető hálózat ábrázolásával.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35358) Gubek-Einste válasza anorche1 (#35355) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY állítsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35359) PumpkinSeed válasza Gubek-Einste (#35358) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt küldtem én is. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#35360) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Azt hogyan tudnám megoldani, hogy van két WiFi routerem és mindkettőn mennie kell vezetéken és vezeték nélkül is az internetnek. Az egyik router TP-Link WR542G, a másik TP-Link WR741ND.

Köszi! :R

(#35361) anorche1 válasza PumpkinSeed (#35356) üzenetére


anorche1
őstag

& (#35358) Gubek-Einste
:R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#35362) mezis válasza metrion (#35360) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Valahogy így.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#35363) Gubek-Einste válasza PumpkinSeed (#35359) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Magyarul talán egy kicsit könnyebb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35364) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Még mindig nem találtam megoldást a lentebb lévő problémámra. Ha valaki ért hozzá, és tudna ötletet adni, nagyon megköszönném!

(#35365) PumpkinSeed válasza nagypasztor (#35364) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Lehet nem a routerben lesz a hiba. Ha a többi eszköz gond nélkül megy (gondolom ez a router is régebbi) akkor a laptop drivereiben kell hibát keresni.

(#35363) Gubek-Einste

Igaz.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#35366) kbhuinfo válasza mezis (#35362) üzenetére


kbhuinfo
tag

Ha wifin szeretnéd a két router között a kapcsolatot, akkor Client Bridge, amit keresel.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#35367) kbhuinfo válasza CloZee (#35325) üzenetére


kbhuinfo
tag

Client Bridge - két router wifin összekötve, az SSID-hez lehet csatlakozni, internet elérhető mindkét "AP" környezetében.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#35368) kbhuinfo válasza kbhuinfo (#35367) üzenetére


kbhuinfo
tag

Bocs, nyilván elírtam: szóval ami neked kell, az a Repeater Bridge. DD-WRT-n találsz róla többet. A Client Bridge-nél nem tudsz csatlakozni a "Client" Routerhez wifivel.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#35369) nagypasztor válasza PumpkinSeed (#35365) üzenetére


nagypasztor
tag

Az az érdekes, hogy más hálózatoknál stabilan működik mindkét laptop. Szóval szerintem nem a driver lesz a lúdas.
Egyébként a router is vagy 5 éves lehet.
Csak az androidos készülékeknek nincs gondja vele. De gondolom azok nem annyira igényesek beállítás terén.

(#35370) Gubek-Einste válasza nagypasztor (#35364) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit is szeretnél beállítani/használni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35371) EveRY


EveRY
csendes tag

Szereztem egy Nanostaion 5 -öt és nem tudok bele menni. Ez még a régi verzió amin csak egy utp aljzat és külső antenna csatlakozó van. De hiába írom be a 192.168.1.20 -t amit kell a mostani ubiquiti cuccokba nem jön be az airOS felület. Akkor mi lehet az IP címe? Köszi, ha valaki tudná.

EveRY

(#35372) mezis válasza EveRY (#35371) üzenetére


mezis
nagyúr

Nyomtál rajta hosszú reset-et ?

mezis

(#35373) EveRY válasza mezis (#35372) üzenetére


EveRY
csendes tag

Ahan, de az meddig tart? Mert fel villant az összes szines led, meg aztán oda -vissza is villogtak. Annyi gondolom elég.

EveRY

(#35374) nagypasztor válasza Gubek-Einste (#35370) üzenetére


nagypasztor
tag

Van egy Tp-link Tl-r460 as vezetékes dsl routerem, amire bejön a szolgáltató kábel nete. Szerettem volna wlan-t csinálni, ezért a fiókban lévő azonos márkájú TD-W8901GB modem routert akartam hozzá csatlakoztatni bridge módban.
Meg is csináltam a beállításokat, nincs ütközés, de a gondom az, hogy két laptop is eldobálja a hálózatot.
Az érdekesség, hogy az okostelefonok és a tablet fixen kezelik. Azokkal nincs gubanc.
Elég komplikált a wifis router beállítási lehetősége is. Kétféle bridge mód is van pl.

A kódolás nincs beállítva, a tűzfalak mindenhol le vannak tiltva, az ip-t a dsl router osztja. Biztosan beállítás gondja van.

(#35375) EveRY válasza EveRY (#35371) üzenetére


EveRY
csendes tag

Beírtam 192.168.1.1 -től végig 254 -ig, de egyiken sem jött be. Akkor most mi a túrót csináljak?

EveRY

(#35376) sanzi89 válasza EveRY (#35371) üzenetére


sanzi89
addikt

Próbáld ez alapján.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35377) Gubek-Einste válasza nagypasztor (#35374) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A modem-router-ek csak korlátozottan használhatóak egyéb célra, egyébként is elég sok gond van velük. A legegyszerűbb az lenne ha vennél egy normál N-es típust és ezzel elkerülnéd a gondot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35378) mezis válasza EveRY (#35375) üzenetére


mezis
nagyúr

Page 2

mezis

(#35379) nagypasztor válasza Gubek-Einste (#35377) üzenetére


nagypasztor
tag

Az lehet, hogy egyszerűbb lenne, csak most nem nagyon akartam erre pénzt adni, mert kellene másra.
A lent látható interface setup beállításai közül el tudná valaki mondani, hogy melyik beállítás mire való, vagy, hogy minek kellene ott szerepelnie? Mert szerintem ott lehet a gond, hogy vagy valamelyik érték helytelen, vagy a bridge mód encapsulation-je. Ezeket ismeri valaki?
Vagy állítsam be úgy, hogy ne a dsl router ossza az IP-t, hanem a modem router? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#35380) balinyo


balinyo
tag

Sziasztok!

Tanácsra, segítségre lenne szükségem:

adott egy SMC wlan router
vettem most egy Zyxel WAP3205 v2 access pointot, amit client módban szeretnék használni, azaz ebbe csatlakoztatnék két vezetékes hálózati eszközt
sikerült a Zyxel-t felcsatlakoztatnom (a státusza associated), de nem rajta keresztül nincs net, illetve az SMC routerben ha megnézem a wireless statust, a Zyxel acces point MAC címe szerepel, de mellette az ip 0.0.0.0 (a Zyxelnek manuálisan adtam IP címet)

Mit kellene állítanom rajta, hogy működj?

(#35381) mezis válasza balinyo (#35380) üzenetére


mezis
nagyúr

"(a Zyxelnek manuálisan adtam IP címet)"

A beállítás megfelelő ?

mezis

(#35382) balinyo válasza mezis (#35381) üzenetére


balinyo
tag

Köszönöm, épp most megoldódott, valóban ip cím probléma volt, elvileg jó tartományban volt a manuálisan megadott, de gyakorlatilag nem. DHCP szervertől kapott címmel, és elsődleges DNS szerverként a routert beállítva működik :)

(#35383) Demertin


Demertin
tag

Pár napja vettem egy Linksys AE3000-es usb wifi adaptert. A problémám az lenne, hogy amióta ezt használom, azóta konkrétan egyik játékkal sem tudok játszani (Diablo 3 , Battlefield 3, World of Warcraft). El tudom őket indítani, de ahogy a karakterválasztás után belépek a játékba, a WoW megfagy, a D3 internet dc-vel kidob. A BF3 meg el sem indul, pedig amikor először használtam őket ezen az usbs wifin keresztül, akkor a WoW és a BF3 még ment, a D3 már akkor sem. Továbbá, ha direkt letöltéssel leszedek mondjuk 1 sorozat részt, akkor azt sem tölti le rendesen (papíron letölti), és amikor nézni akarom 1-2 perc után megszakad a lejátszóban és újraindul. Továbbá amikor kiadják a torrentes lehetőséget is az említett részhez, akkor a torrent alapból 95% körülről indul el, ami bizonyítja, h direkten tényleg nem szedi le normálisan. Nem vagyok e téren valami nagy guru, szóval lehet valami egyszerű a probléma, de nem tudok rájönni...
Szívesen fogadok bármi nemű segítséget.

Szerk: De pl. a szobatársam a laptopján vígan WoWozik, így szerintem tuti a wifi adapterrel lesz a gond. Azt meg már meg sem említem, h pl League of Legendsben tudok játszani, de 5 másodpercenként felugrál a pingem 30-ról 1000-re.... Szóval szintén játszhatatlan.
Ha esetleg számít Technicolor TC 7200-as routerünk van, és UPC Fiber Power 60-as netünk. A router kb 10 méterre van tőlem, 2-3 vékony fal a távolság, és folyamat 3-4-es jelerősség.

(#35384) PumpkinSeed válasza Demertin (#35383) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Drivert feltetted az adapter mellé?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#35385) Demertin válasza PumpkinSeed (#35384) üzenetére


Demertin
tag

Igen

(#35386) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy TP-Link TL-WA701ND access pointot a nyaralóban, így osztom meg a szomszéddal a netet, felezve a költségeket (nem kötik be a mi utcánkba a vezetéket). Az AP a szomszéd wifi routerének a jelét veszi, és azt sugárzom magamnak egy új SSID név alatt, saját WPA kulcsal. (Tehát nem erősítem, hanem tovább adom a jelet.) A problémám az, hogy mikor vihar van a szomszéd kihúzza a routerét, majd reggel mikor visszadugja, az én AP-m nem csatlakozik vissza, illetve még a konfigurációs felület sem jön be. Resetlemnem kell. Erre keresnék megoldást, mert ez így nem állapot. Beállításokban a IP adressnek 192.168.1.66-ot adtam meg, subnet masknak 255.0.0.0, DHCP letiltva. Elöre is köszönöm a segítséget.

indul a sörös aludni

(#35387) Gubek-Einste válasza Demertin (#35383) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet.
2,4 vagy 5 GHz van használva?
Hova van téve az adapter? Nem árnyékolhatja a gép?
Wifi-n nem torrent-ezünk, játék is inkább kábeles ajánlatos.
Kábelen megy rendesen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35388) krealon válasza gabo89 (#35386) üzenetére


krealon
Topikgazda

"illetve még a konfigurációs felület sem jön be. Resetlemnem kell. Erre keresnék megoldást, mert ez így nem állapot. Beállításokban a IP adressnek 192.168.1.66-ot adtam meg, subnet masknak 255.0.0.0, DHCP letiltva."

Ha a DHCP letiltva es a masik routerhez sincs kapcsolodva, akkor a geped nem kap IP-t, ezert kitalal maganak egy 169.254. kezdetut, igy nem csoda, ha nem tudsz rola a 192.168.1.66-os cimu gephez (AccessPoint) csatlakozni.

Ha atmenetileg kezzel beallitanad peldaul a 192.168.1.67 -es IP cimet a gepeden, akkor bejonne a kezelofelulet.

192.168. kezdetu IP cimek eseten leggyakrabban 255.255.255.0 a netmask hasznalatos (24 bit), de maximum 255.255.0.0 lehet (16 bit, de ez a teljes C tipusu tartomanyt lefedi, igy nincs sok ertelme). Ennel rovidebb netmask (255.0.0.0 ez 8 bit) hibas ebben az alhalozatban.

Pontosan milyen uzemmodot hasznalasz? Multi SSID?

Amit te szeretnel, az a Wireless ISP (Wireless Gateway), de a gyari firmware az nem igazan alkalmas erre.
Ha V1-es hardverrel szerelt az eszkozod, akkor Gargoyle firmware segitsegevel lehetseges lenne ennek a funkcionak a megvalositasa.

(#35389) Gubek-Einste válasza gabo89 (#35386) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért kell 255.0.0.0 subnet mask-nak?
Ha nem megy a DHCP akkor nincsen mi adjon IP-t a csatlakozó eszközöknek.
Miért kell saját SSID?
inSSIDer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35390) gabo89 válasza krealon (#35388) üzenetére


gabo89
senior tag

"Bridge with AP" módban üzemel. Akkor ha beállítom a netmaskot 255.255.0.0-re, IP-nek pedig 192.168.1.2, az megfelelő? A célom az, hogy egyszer beállítom, utána ne kelljen foglalkozni vele, ha a szomszéd kihuzza a routerét, majd vissza dugja, utána ugyan úgy működjön. (igazából a rokonomnak intézem, aki egyáltalán nem ért hozzá, én pedig nem vagyok ott.) Nem akarom konfigurálni, most is csak azért akartam, mert miután visszadugta a szomszéd a routerét, utána sem működött.
V2-es hardverem van, nem szeretnék custom fw-zni.

@Gubek-Einste : hasrautésre adtam meg a netmaskot :S. Saját SSID pedig azért gondoltam jobb, hogy elkülönítsem a szomszédtól. A nyaralók miatt.

Köszönöm a válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#35391) Demertin válasza Gubek-Einste (#35387) üzenetére


Demertin
tag

2,4-en van használva, az adapter a gépem tetején van, szóval nem akadályozza. Lehet, hogy a kábeles ajánlatos, de éppen ezért vettem usbs wifis adaptert, mert nem tudom kábelen megoldani. Amúgy torrenten pl rendesen tölt, főleg este, napközben azért a mondjuk a felével (5,5 MB/s > napközben 3 MB/s körül), de ez nekem megfelel.

(#35392) Gubek-Einste válasza gabo89 (#35390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legyen inkább 255.255.255.0 a netmask.
Ha nincs külön alhálózat akkor úgy sem különül el a szomszédtól.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35393) Gubek-Einste válasza Demertin (#35391) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más hálózatok zavara nem jelentős, jó a jelszint így ezzel nincsen gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35394) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

üdv!
olyan adatforgalom számlálót keresnék, ami beállítható, hogy különböző időintervallumokban külön-külön számolja a forgalmat, lehetőleg valami egyszerűen beállíthatót,kezelhetőt.
mobilnetem (mifi) van, de a modem programja, illetve az online felület csak összesítve számolja és nem mindegy, hogy mennyi megy el nappal és éjszaka.
előre is kösz!

#?*@&!

(#35395) lm83


lm83
őstag

Szervusztok!

Segítséget kérnék.
Ma reggel vettem észre a gépen, hogy a letöltési sebességem leesett 30 helyett 5 körülre.
Speedtestet futtattam, és utorrent szerint is.
Wifin megy a hálózat (minden Tp-link, ha ez számít). A gépnél lesz a hiba, telon is megnéztem speedtest-tel, ott megvan a 30.
Valami ötlet?

(#35396) mezis válasza lm83 (#35395) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

InSSIDer.

mezis

(#35397) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

átneveztem a mifit és a laptop most azt írja, hogy nem lehet kapcsolódni hozzá, mert nem megfelelőek a beállítások. jelszót beírva meg nem fogadja el azt, tulajdonságoknál egy másik hálózat jelszava jelenik meg.
viszont usb-vel csatlakoztatva rögtön van net.
ugyanakkor telefon és tablet automatikusan csatlakozik hozzá a régi jelszóval, de már az új nevet kiírva.
mi lehet a gond?
(win 7 van a notin)

#?*@&!

(#35398) mezis válasza zeon.hu (#35397) üzenetére


mezis
nagyúr

A gond csupán a Windows. Mert okoskodik. Nem bírja túltenni magát azon, hogy ehhez a MAC addresshez tartozott egy másik SSID.

Töröld az előző kapcsolatot. (Ha másképp nem megy, hát Windows-ostúl. :DDD ;] )

mezis

(#35399) zeon.hu válasza mezis (#35398) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

hazaérek , nekiesek :)
kösz!

#?*@&!

(#35400) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok. Nekem elvileg 300mb/sec-es TP-LINK routerem van. Gyakorlatilag viszont 144.4mb/sec-en működik.
Hogy tudom beállítani, hogy gyorsabb/erősebb legyen?

Próbáltam csatornát váltani, illetve n/bgn mixed között is váltogattam... amíg nem csatlakozik rá a készülék 300-nak írja, majd leesik 144-re az inssider.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.